MENÜ

hangi meyve ne kadar yararli

hangi meyve ne kadar yararli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika hangi meyve ne kadar yararli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 220 hangi meyve ne kadar yararli haberi bulunmuştur.

hangi meyve ne kadar yararli Haberleri

Hangi meyve ne kadar yararlı

Hangi meyve ne kadar yararlı?

Sağlıklı besin kaynağı olarak bilinen meyvelerin, hangi vitamini içerdiğini ve vücudunuzda neye iyi geldiğini biliyor musunuz?

Bu yaz hafifleyin

Bu yaz hafifleyin!

Yaz aylarında, yüksek şeker içeren, yağlı, kalorili besinler yerine meyve ve sebze tüketimine ağırlık vermek, kilolardan kurtarıyor.

LYS için uzmanlardan öneriler 2017 LYS ne zaman yapılacak

LYS için uzmanlardan öneriler! 2017 LYS ne zaman yapılacak?

LYS ne zaman yapılacak sorusuyla birlikte birçok öğrenci, hayallerindeki üniversiteyi kazanabilmek için katılım gösterecekleri sınavların hangi tarihte yapılacağını teyit etmek istedi. LYS sınav tarihleri, 10-11 ve 17-18 olmak üzere iki haftada 5 sınav halinde dağılım gösterecek İşte, ÖSYM'nin LYS tarihleri ile ilgili açıkladığı detaylar ve uzmanların LYS'ye gireceklere tavsiyeleri

3.06.2017Eğitim
LYS için son iki haftayı iyi değerlendirin

LYS için son iki haftayı iyi değerlendirin

LYS'ye iki haftadan daha az bir süre kaldı. 2 milyon 124 bin adaydan 1 milyon 506 bini YGS'de 180 barajını geçerek LYS’lere başvuru hakkını elde etmişti. Adaylar, 10, 11 ve 17, 18 Haziran’da yapılacak 5 LYS’den bir veya birkaçına başvurularını tamamladılar. ÖSYM henüz LYS’lere kaç adayın başvurduğunu açıklamadı. Ancak binlerce aday LYS’de iyi bir üniversiteye girmek için ter dökecek. İşte son iki haftayı verimli değerlendirmek için yapabilecekleriniz.

29.05.2017Eğitim
YGSye gireceklere tavsiyeler Bunları yapmayın

YGS'ye gireceklere tavsiyeler! Bunları yapmayın!

YGS'ye gireceklere tavsiyelerde bulunan uzmanlar, adayların özellikle sınava aç girmemelerini dile getirdi. Sınav esnasında anlık stres ve sınav günü beslenme konusuna da değinen uzmanlar, YGS'ye gireceklere önemli tavsiyelerde bulundu. İşte, sınava saatler kala ders çalışmanın yarar ve zarar değerlendirmesinin de yer aldığı YGS'ye gireceklere tavsiyeler ve bilinmesi gerekenler

10.03.2017Eğitim
2017’ye özel 15 dakika kuralı

2017’ye özel 15 dakika kuralı

Bu hafta sonu üniversiteye giriş için ilk adımı atacak, YGS’ye gireceksiniz. Ancak sınav öncesinde ve esnasında dikkat edilmesi gerekenleri unutmayın. Çok küçük görünen olaylar bile sınavınızın iptal edilmesine neden olabilir. Örneğin, 2016 YGS’de gözetmenlerin uyarısından önce kitapçıkları açan yani ‘sınav öncesi okuma’ ihlali yapan 4 kişinin sınavı geçersiz sayıldı. 2016’da ÖSYM’nin yaptığı tüm sınavlarda ise 5 bin 566 adayın sınavı çeşitli nedenlerle iptal edildi.

5.03.2017Eğitim
Sorularla diyabet (şeker hastalığı)

Sorularla diyabet (şeker hastalığı)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalından Prof. Dr. Okan Bülent Yıldız’ın editörlüğünü yaptığı bu bölüm aynı üniteden diyetisyen Meral Mercanlıgil ve Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalından Prof. Dr. Haydar Demirel ve Prof. Dr. Sedat Tolga Aydoğ’un katkıları ile hazırlandı. İşte diyabetle ilgili merak ettiğiniz her şey...

28.12.2016Sağlık
Büşra Ayaydın: Tesettürüm yüzünden birçok kapı kapanıyor

Büşra Ayaydın: Tesettürüm yüzünden birçok kapı kapanıyor

Dizi ve sinema oyuncusu Büşra Ayaydın, "Tesettüre girme kararı alırken çok zorlandım. Tartıya koyuyorsunuz bazı değerlerinizi. Bir tarafta çok sevdiğiniz fani bir şey, diğer tarafta da olması gereken baki bir şey var." dedi.

9.05.2016Magazin
Kas yapayım derken yağ toplamayın

Kas yapayım derken yağ toplamayın

Spor yapmak, hayatımıza kattığımız en anlamlı niteliklerden biri. Sağlıklı bir yaşam, berrak bir zihin, yaşamı kolaylaştıran kondisyon ve esnekliğin yanı sıra kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan belki de en iyi araç spor ile uğraşmak... Bir sporcunun başarısını belirleyen pek çok koşul bulunur. Biz bu yazıda, sporda başarının temelini oluşturan en önemli etmenlerden beslenmeyi odağımıza alıyoruz.

25.04.2016Sağlık
Kalp krizinden korunmanın formülü, 13 soruda sağlıklı yaşam

Kalp krizinden korunmanın formülü, 13 soruda sağlıklı yaşam!

Kalp sağlığı yeniden gündemde. Hangi besinlerin kalbe iyi geldiği, hangilerinin yasaklılar listesinde olduğu zaten uzun zamandır tartışma konusu.

30.01.2016Hayat
Başbakan Davutoğlu grup toplantısında konuştu

Başbakan Davutoğlu grup toplantısında konuştu

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin TBMM grup toplantısında konuştu.

22.12.2015Gündem
Mide Ağrısına Doğal Çözümler

Mide Ağrısına Doğal Çözümler

İsviçreli bitki bilimci Alfred Vogel'a göre sıcak suyun içinde doğradığınız çiğ patates mide yanmasına iyi geliyor, domates suyu hücreleri yeniliyor...

Çocuğunuz drone koordinatörü olabilir, biliyor musunuz

Çocuğunuz drone koordinatörü olabilir, biliyor musunuz?

Drone, insansız hava aracı demek.

15.12.2014Eğitim
Kolesterol düşüren diyet: TLC

Kolesterol düşüren diyet: TLC

US News&World Report’un 2014’ün En İyi Diyetleri listesine en iyi 2’nci olarak giren TLC, kolesterolü düşürüyor. ABD Ulusal Sağlık Kolesterolü Eğitim Programı’nın geliştirdiği TLC diyeti, Amerikan Kalp Derneği tarafından da destekleniyor.

28.08.2014Sağlık
Seyahat 10. Yıl ödülleri

Seyahat 10. Yıl ödülleri

İşte 10. yılını kutlayan Hürriyet Seyahat'te ödül kazananlar.

3.07.2013Seyahat
SEYAHAT 10. YIL

SEYAHAT 10. YIL

Seyahat İlavesi 10 yıldır, yazarlarıyla, okurlarıyla dünyayı geziyor.

28.06.2013Advertorial
Seksi hissetmek için bunları yiyin

Seksi hissetmek için bunları yiyin!

Bazı besinleri tüketerek ruh durumunuzu iyileştirebileceğinizi; isterseniz daha seksi hissedebileceğinizi veya daha girişken olabileceğinizi biliyor muydunuz?

22.01.2013Cinsellik
Akıllı beslenenler daha başarılı

'Akıllı beslenen'ler daha başarılı

Yoğun rekabet ortamındaki yüksek çalışma temposu, motivasyonun sürekli canlı tutulmasını ve istikrarlı bir performans sergilenmesini engelliyor. Bilimsel çalışmaların da ortaya koyduğu üzere, dengeli ve düzenli beslenmenin çalışan verimliliği üzerinde önemli bir etkisi bulunuyor. Diyet ve Beslenme Uzmanı Gonca Güzel, “Akıllı Beslenme” yaklaşımı sayesinde hem çalışan sağlığının hem de iş performansının sürekli olarak yüksek seviyelerde tutulabileceğini söylüyor.

8.12.2010Kelebek
Dikkat Sonbahar geldi, hastalıklar kapıda

Dikkat! Sonbahar geldi, hastalıklar kapıda

Sonbahar geldi, soğuk algınlığı, grip bronşit ve zatürre kapıda sizi bekliyor. İşte bu dört hastalıktan nasıl korunacağımızın yanıtı:

6.10.2010Kelebek
Şeker bağımlılığından kurtulmak mı istiyorsun

Şeker bağımlılığından kurtulmak mı istiyorsun?

Hamur işi, karamelli frappuccino ya da ketçap... Şu anda bile tatlı krizin tutmuş olabilir. Kendini kötü hissetme. Yalnız değilsin!

Üzüm çekirdeği yanlış seçim

Üzüm çekirdeği yanlış seçim

İlaç almadan, üzüm çekirdeği bitkisel yollarla kolesterolünü düşürmeye çalışanları çeşitli sağlık tehlikeleri bekliyor.

22.06.2010Kelebek
Kolesterolü sadece bitkisel yollarla düşürmek zararlı

Kolesterolü sadece bitkisel yollarla düşürmek zararlı

İlaç almadan bitkisel yollarla kolesterolünü düşürmeye çalışanları ise çeşitli sağlık tehlikeleri bekliyor.

İnanması zor ama o 5 aylık hamile

İnanması zor ama o 5 aylık hamile

Hamileliğinde yolu yarılayan Ebru Şallı Tan’ı görenler gözlerine inanamıyor. Formundan hiçbir şey kaybetmeyen hatta daha da güzelleşen Şallı, formunu nasıl koruduğunu, hamilelik sürecinde yaşadıklarını ve güzellik sırlarını Formsante dergisinin haziran sayısında anlattı.

28.05.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Suçlu Bulundu: Genler

Modern dünyamızda genler ve gen tedavisi oldukça popüler bir kavram. Gün geçmiyor ki, herhangi bir hastalığın genlere müdahale yoluyla düzelebildiği iddia edilmesin.

16.04.2019

Mirasa sahip çıkalım

Dünyanın hiçbir yerinde bir bölgeyi beslemeye başlayan turizm gibi endüstrinin dayandığı bitki örtüsü veya panorama, tabii ve tarihi kalıntılar ve görünümler yok edilmez, çünkü arkası geliverir. Size açık söyleyeyim: Göreme ve Kapadokya denen vadi halen güzel ama 1970’lerdeki gibi değil artık... Eski ve dolma yakışıksız yapılar çıkmaya başladı. Böyle giderse ömrü çok uzun olmaz. İstanbul’un da bu hale gelmesi 60 yıldan beri yönetenlerin suçudur. Bari hiç değilse Suriçi İstanbul’unu sakinlerine bırakınız, yani İstanbul’un sahiplerine...

17.02.2019

İyi bir gece uykusunun muhim bir marifeti daha var

Uyku, omurganıza dinlenmesi ve iyileşmesi için mükemmel fırsatlar sağlıyor. Bedeninize destek veren yeterince sert bir yatak, omurganızdaki stresi azaltıyor. Peki hangi pozisyonda yatmak daha “omurga dostu?”

21.03.2017

Kilo detoksu yapın

Fazla kilolar bedeni de ruhu da yorar. Uykuyu bozar, sizi tembel, hımbıl, keyifsiz biri yapar. Kısacası her fazla kilo, bir toksin yükü gibidir.

16.01.2017

Hangi çikolata

Aslında son derece sağlıklı ve besleyici bir gıda olmasına rağmen, içine karıştırılanlar yüzünden çikolata, çikolata olmaktan çıkıyor. Peki hangisini tüketmek gerek?

19.10.2016

Sarımsaklasak da mı yesek?

Sarımsak yalnızca mükemmel bir lezzet değil, aynı zamanda doğal bir eczane gibidir. İçindeki olağanüstü tabii moleküller sayesinde birçok “sağlıklı işe” aynı anda kalıcı imzalar atar!

10.08.2016

Her gün 8 bardak su şart mı?

İnsan vücudu hayatta kalmak, ‘düzgün çalışmak’ için suya muhtaç.

28.02.2016

Kalorisi de faydası da yüksek 5 besin 

Kalorisi yüksek besinler “kilo alacağımız” endişesiyle bizi korkutur. Haksız da sayılmayız. “Kalori bombası” besinlerin çoğunluğu içi boş, sağlığa faydası filan olmayan ve yağlandıran şeylerdir. Mesela kurabiye! Mesela şöbiyet! Mesela reçeller! Ne var ki yüksek kalorilerine rağmen besinsel değerleri bakımından mükemmel olan bazı gıdalar da var. Bana sorarsanız bir yolunu bulup beslenme planlarımızda onlara da yer açmalıyız. İşte bunların ilk beşi...

9.12.2015

Reflü için 5 mühim tavsiye

Reflü yaygın sağlık sorunlarımızdan biri. Her dört kişiden biri reflüden şikâyetçi. Özellikle stresli işlerde çalışanlar, şehirlerde yaşayanlar ve sık sık dışarıda yemek zorunda kalanlarda sorun daha sık görülüyor.

18.11.2015

Performans artıran 10 süper besin

İster yemek sofrasında, ister atıştırmalarımızda önceliğimiz “karnımızı doyurmak!” oluyor.

28.10.2015

Çocuklarda Florür Kullanımı Gerekli mi?

Oğlumun okulundan eve gelen kağıtta florür işlemi için izne onay verip vermeyeceğimi soruyordu.

3.06.2015

Detoks: Niyet mi, diyet mi önemli

Bedenimizi birikmiş kirlerden, zehirlerden arındırmak yani detoks yapmak günümüzde bir tür sağlık kontrolü-vücut bakımı haline geldi. İyi de nasıl yapılacak bu detoks? Nerede yapılacak? Kim yapmalı, kim yapmamalı? Hangi uzman(lar)ın kontrolünde olmalı? Yoksa bu kadar ince ayara gerek yok mu?..

18.12.2014

Ekmeğe, makarnaya talim ediyorlar

“BİR millettin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilere karşı tutumu, o millettin yaşama kudretinin en önemli göstergesidir” diyerek emeklilere verdiği önemi vurgulayan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 30 Haziran 1927’de emekliye ayrıldı.

28.06.2014

Demokrasinin sonuna buyurun

AKP iktidarı sonunda kendisine rahatça Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu sağlayacak, daraltılmış seçim bölgeleri yasa teklifini açıklamıştır. Daraltılmış bölge seçim sistemiyle AKP kolayca Anayasa’yı değiştirecek çoğunluğu sağlayacaktır. Bu sistem yeni olmayıp, 1987 ve 1991 seçimlerinde uygulanmış, 1987 yılında ANAP % 35 oyla 292 milletvekilliği kazanmıştır. O zaman parlamento 400 üyeli idi. Projenin mimarı birader Korkut Özal’dı. Muhtemelen aynı aklı AKP’ye vermiştir.

18.04.2014

Beslenme neden önemli?

Doğru besin seçimleri, sizi kanserden koruyabilir. Seçiminizi yanlış yaptığınızda ise vücudunuzu bir kanserojen çöplüğü haline getirmeniz işten bile değil!

21.08.2013

Uzun ömrün ilk 5’i

Sağlıklı ve iyi bir hayat sürebilmenin beş temel belirleyicisi vardır. Bu beş noktaya çok dikkat edin ve aklınızdan hiç çıkarmayın.

30.04.2013

Osman Mütfüoğlu yeni kitabıyla karşımızda

Çocuk sahibi olmak ömrü uzatıyor
Kız çocuk sahibi olmak daha da uzatıyor
Kız torun mucize yaratıyor!

27.04.2013

Hocam biz bu çocuklara ne yedireceğiz

Gün geçmiyor ki yeni bir sağlığa zararlılar listesi açıklanmasın. Sakızdan sucuğa, baldan bademe neredeyse her üründe hayal kırıklığı... Anneler ve bir kısım babalar kara kara çocuklarına ne yedireceğini düşünüyor. İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’na anlattırdık.

11.05.2012

Anti selülit reçete

Selüliti azaltabilirsiniz, ilerlemesini kontrol altında tutabilirsiniz ama onu tamamen yok etmeniz şimdilik mümkün görünmüyor! Siz yine de bu bilgiyi “selülite teslim olun” çağrısı gibi algılamayın, keyfinizi fazlaca kaçırmayın. Kaçırmayın, çünkü yapılabilecek bir şeyler var...

27.02.2012

Metabolik hızı artırın bahara kilolarla girmeyin

Yataktan çıkmak istemiyor, hep uyumak istiyorsanız, elinizden abur-cuburu düşüremiyor, hep aç ve mutsuz hissediyorsanız belki de metabolizmanız kış uykusundadır.

12.02.2012

Yağmur Böreği Birliği’nden tohumdan sofraya eğitimi

AYFER Yavi, son dönemde en çok duyduğumuz kavramlardan ‘Slow Food’un Türkiye’deki gelişimine büyük katkılar sağlıyor.

28.01.2012

Huzur diyeti

Ramazan ayı, oruç tutmakla özdeşleştirilmiştir. Ancak bu orucu sadece yiyecek-içecek orucu olarak düşünürseniz yanılırsınız.

10.08.2010