MENÜ

Halep

Halep ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Halep haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.574 Halep haberi bulunmuştur.

Halep, Suriye'de bir şehirdir. Halep merkezinin 2007 nüfusu 1.7 milyon civarında olup, Halep'e bağlı olan yerleşim yerleri ile toplam nüfusu 4.393.000 'dir. Halep Arapça'da ve diğer bazı Sami dillerinde süt veren demektir. Halep ilinin de merkezidir.

Halep Haberleri

İstihkâm çalışmaları sürüyor

İstihkâm çalışmaları sürüyor

TSK’nın Suriye’de ateşkes rejimini takip amacıyla İdlib-Afrin hattında konuşlandığı gözlem noktalarında istihkâm çalışmaları sürüyor.

15.10.2017Dünya
Türk askeri en kritik yerde Orası seçildi çünkü...

Türk askeri en kritik yerde! Orası seçildi çünkü...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) İdlib gerginliği azaltma (çatışmasızlık) bölgesine intikali kapsamında Hatay'a getirilen zırhlı personel taşıyıcı, iş makinesi ve askeri araçlar, Reyhanlı ilçesindeki sınır hattına sevk edildi.

15.10.2017Gündem
TSKnın Afrindeki hazırlıkları tam gaz sürüyor Teröristlerle mesafe 3-4 kilometre...

TSK'nın Afrin'deki hazırlıkları tam gaz sürüyor! Teröristlerle mesafe 3-4 kilometre...

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'de ateşkes rejimini takip amacıyla İdlib-Afrin hattında konuşlandığı gözlem noktalarında istihkam çalışmaları sürüyor. Gözlem noktalarının 3-4 kilometre uzağında, Afrin'deki terör örgütü PKK/PYD'nin nöbet noktaları bulunuyor.

15.10.2017Gündem
PYDye karşı Bereket konuşlanması

PYD'ye karşı Bereket konuşlanması

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), terör örgütü PYD’nin kontrolündeki İdlib’de bulunan Bereket Dağı’na İleri Destek Birlik Komutanlığı (İDBK) kuruyor. Askerlerin her türlü ihtiyaçları karşılanacak, özel bölümlere sahip konteyner kent kurulacak. Bereket Dağı, İdlib-Afrin-Halep kırsalına hâkim bir yer olduğu için önem taşıyor.

14.10.2017Gündem
Suriyede çatışma: 2 ÖSO mensubu yaralı

Suriye'de çatışma: 2 ÖSO mensubu yaralı

Suriye'nin Halep kentinde Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile terör örgütü PKK/PYD mensupları arasında çıkan çatışmalarda yaralanan 2 kişi, Kilis'te tedavi altına alındı.

14.10.2017Dünya
Çatışmada yaralanan 2 ÖSO askeri Kilise getirildi

Çatışmada yaralanan 2 ÖSO askeri Kilis'e getirildi

Çatışmada yaralanan 2 ÖSO askeri Kilis'e getirildi

14.10.2017Kilis
TSKnın İdlibe askeri sevkiyatları sürüyor

TSK'nın İdlib'e askeri sevkiyatları sürüyor 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK), Suriye'nin İdlib gerginliği azaltma bölgesinde gözlem noktaları oluşturmak amacıyla başlattığı askeri sevkiyatlar sürüyor.

13.10.2017Gündem
Erdoğan: İdlib bize sınır tedbirimizi almak durumundayız kimse bize niye bunu böyle yapıyorsunuz diyemez (Geniş haber)

Erdoğan: İdlib bize sınır tedbirimizi almak durumundayız kimse bize 'niye bunu böyle yapıyorsunuz?' diyemez (Geniş haber) 

Erdoğan: İdlib bize sınır tedbirimizi almak durumundayız kimse bize 'niye bunu böyle yapıyorsunuz?' diyemez (Geniş haber) 

13.10.2017Ankara
İdlib bize sınır tedbirimizi almak durumundayız kimse bize niye bunu böyle yapıyorsunuz diyemez (1)

İdlib bize sınır tedbirimizi almak durumundayız kimse bize 'niye bunu böyle yapıyorsunuz?' diyemez (1) 

İdlib bize sınır tedbirimizi almak durumundayız kimse bize 'niye bunu böyle yapıyorsunuz?' diyemez (1) 

13.10.2017Ankara
Erdoğandan önemli açıklamalar... Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız

Erdoğan'dan önemli açıklamalar... 'Bu minderden biz değil siz kaçacaksınız'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında İdlib harekatına da değinerek, "Bir gece ansızın gelebiliriz dedik ve bu gece bildiğiniz gibi silahlı kuvvetlerimiz İdlib’le ilgili şu anda operasyonunu başlattı" dedi.

13.10.2017Gündem
Genelkurmaydan son dakika İdlib açıklaması İşte ilk fotoğraf

Genelkurmay'dan son dakika İdlib açıklaması! İşte ilk fotoğraf

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Astana Süreci kapsamında, İdlib Gerginliği Azaltma Bölgesi'nde görev yapacak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının, dünden itibaren gözlem noktalarını teşkil faaliyetlerine başladığı belirtildi. Açıklamayla birlikte fotoğraf ve görüntü de paylaşıldı. Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’ndeki Oğulpınar Hudut Karakolu’ndan da Suriye tarafına doğru bir dakika süreyle ateş açıldı. Çoklu roketatarla yapılan ateşin ardından bölgede bir hareketlilik gözlenmedi.

13.10.2017Gündem
İdlibte son dakika: Türk askeri İdlibde... Özel Kuvvetler, Komando girdi...

İdlib'te son dakika: Türk askeri İdlib'de... Özel Kuvvetler, Komando girdi...

SON DAKİKA: İdlib operasyonunda son dakika bilgileri... Türk askeri çatışmasızlık bölgeleri için dün akşam saat 22.15 itibarıyla İdlib’e girdi. Operasyonda 30 zırhlı araç ve 100’ü aşkın asker yer aldı. Uzmanlar, İdlib’e intikalin önümüzdeki günlerde de devam etmesinin beklendiğini söylüyor. Öte yandan 15 tank, Oğulpınar Karakolu ile sınıra örülen duvar arasına konuşlandırıldı.

13.10.2017Gündem
İdlib neden önemli

İdlib neden önemli?

İdlib, Suriye iç savaşının en kritik bölgelerinden birinde yer alıyor. Suriye'de yıllardır süren savaşın en önemli kördüğümlerinden de biri. Suriye’nin kuzeybatısındaki idlib, Akdeniz’e açılan kapı olan Lazkiye’ye de çok yakın. Aslında kritik bölgelerin de kesişme noktasında. Peki, İdlib neden bu kadar önemli? İşte detaylar.

12.10.2017Gündem
İdlib nerede İdlip hangi bölgede yer alıyor

İdlib nerede? İdlip hangi bölgede yer alıyor?

İdlib nerede, hangi bölgede yer alıyor soruları en çok merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Türkiye, Rusya ve İran’ın uzlaştığı Suriye’nin İdlib kentindeki ‘çatışmasızlık bölgesi’ için sınırda hareketlilik devam ediyor. Peki, İdlib nerede? İdlib kimin kontrolünde yer alıyor? İşte detaylar.

12.10.2017Gündem
Sıcak saatler... Terör örgütü saldırdı çatışma çıktı...

Sıcak saatler... Terör örgütü saldırdı çatışma çıktı...

Anadolu Ajansı'nın geçtiği habere göre, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Halep'in kuzeyinde yer alan ve muhaliflerin kontrolünde olan Azez ilçesinin Maarin köyüne saldırdı. Öte yandan bazı kaynakların iddialarına göre bu saldırı sonrasında TSK, terör örgütü mevzilerini top atışıyla vurdu.

11.10.2017Gündem
84’ü söylemeyeyim çünkü 85’in heyecanı kalmayacak

84’ü söylemeyeyim çünkü 85’in heyecanı kalmayacak

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, merak uyandıran “84’ü de söyleseydik bunlar çılgına dönecekti” sözlerine dünkü grup toplantısında açıklık getirdi. “Bugünden 84’ü söylemeyeyim, çünkü 85’in heyecanı kalmayacaktır” diyen Bahçeli, şunları söyledi:

10.10.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan Cumhurbaşkanı Erdoğana Vodafone Park yanıtı

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Vodafone Park yanıtı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Beşiktaş kulübünün mü saha. Bizim verdiğimiz paralarla yaptılar' sözlerine tepki gösterdi.

10.10.2017Gündem
Çanakkale Savaşlarına 102 yıl önce İdlibliler de katıldı

Çanakkale Savaşları'na 102 yıl önce İdlibliler de katıldı

Çanakkale Savaşları'na 102 yıl önce İdlibliler de katıldı

10.10.2017Çanakkale
Devlet Bahçeli: Anlaşıldı mı niye 82 Kerkük, 83 Musul, bugünden 84ü söylemeyeyim, çünkü 85in heyecanı kalmayacaktır (2) (Yeniden)

Devlet Bahçeli: Anlaşıldı mı niye 82 Kerkük, 83 Musul?, bugünden  84'ü söylemeyeyim, çünkü 85'in heyecanı kalmayacaktır (2) (Yeniden)  

Devlet Bahçeli: Anlaşıldı mı niye 82 Kerkük, 83 Musul?, bugünden  84'ü söylemeyeyim, çünkü 85'in heyecanı kalmayacaktır (2) (Yeniden)  

10.10.2017Ankara
Son dakika: Başbakandan vize krizi hakkında açıklama

Son dakika: Başbakan'dan vize krizi hakkında açıklama

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısında konuştu, vize kriziyle ilgili ABD'ye mesajlar verdi. Yıldırım, "Neymiş efendim, FETO soruşturması kapsamında Amerikan misyonlarında çalışan bazı kişiler hakkında hukuki süreç başlatmışız. E ne olmuş? Türkiye bir hukuk devleti suç işleyen veya suç isnadı yapılan Amerika’nın misyonunda olması ona bir ayrıcalık mı getirecek? Yani beyefendilerden izin mi alacağız? Bir resmi bankamızın genel müdür yardımcısı, görevli gittiği ülkenizde yaka paça tutup hapse atarken bize mi sordunuz? Bizden izin mi aldınız? Hala 15 Temmuz alçak darbe girişiminin başı FETO’yu niye orada besliyorsunuz?" dedi.

10.10.2017Gündem
Bahçeli: Bugünden 84ü söylemeyeyim, çünkü 85in heyecanı kalmayacaktır

Bahçeli: Bugünden 84'ü söylemeyeyim, çünkü 85'in heyecanı kalmayacaktır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Misak-ı Milli kararlarını anımsatarak "Misak-ı milli haritasında Batum, Halep, Rakka, Deyr-i Zor, İdlib, Süleymaniye, Musul ve Kerkük, Türkiye toprağı olarak gösterilmiştir. Şimdi anlaşıldı mı niye 82 Kerkük, belli oldu mu niye 83 Musul? Bugünden 84’ü söylemeyeyim, çünkü 85’in heyecanı kalmayacaktır. Misak-ı Milli’den vazgeçmek gelecekten vazgeçmektir" dedi.

10.10.2017Gündem
Camiler Haftası konferansı

Camiler Haftası konferansı

Camiler Haftası konferansı

9.10.2017Kahramanmaraş
Kadın tenisinde zirvenin yeni sahibi Halep

Kadın tenisinde zirvenin yeni sahibi Halep

Çin Açık Tenis Turnuvası'nda final oynayan Rumen Halep, kariyerinde ilk kez tek kadınlarda dünya sıralamasının zirvesine yükseldi

9.10.2017Tenis
Biz Suriyeye gitmediğimizde Suriye bize geliyor

'Biz Suriye'ye gitmediğimizde Suriye bize geliyor'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, “Biz Suriye’ye gitmediğimizde Suriye bize geliyor. Oluşturulmak istenen terör koridorunu bozmak mecburiyetindeyiz. Yeni bir Kobani yaşamak istemiyoruz” dedi. Erdoğan AK Parti Afyonkarahisar Kampı kapanış konuşmasında özetle şunları söyledi:

8.10.2017Gündem
Erdoğan: Suriyede yeni bir Kobani oluşmasına izin veremeyiz (2)- Yeniden

Erdoğan: Suriye'de yeni bir 'Kobani' oluşmasına izin veremeyiz (2)- Yeniden

Erdoğan: Suriye'de yeni bir 'Kobani' oluşmasına izin veremeyiz (2)- Yeniden

8.10.2017Afyon
Cumhurbaşkanı Erdoğandan son dakika İdlib açıklaması...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika İdlib açıklaması...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İdlib operasyonuyla ilgili, "Dün itibariyle adımı atılan, bu sabah ise uygulamaya başlayan süreç şu anda devam ediyor ve herhangi bir sıkıntı olmadan Özgür Suriye Ordusu ile beraber bizimle desteğimizle oradaki gayret, sakin bir şekilde devam ediyor" dedi. Afrin’den Akdeniz’e uzanan terör koridoruna izin verilmeyeceğini kaydeden Erdoğan, "En doğudan Akdeniz'e oluşturulmak istenen bir terör koridorunu biz bozmak mecburiyetindeyiz, buna müsaade edemeyiz. Eğer biz buna müsaade edersek yeni bir Kobani yaşarız, kusura bakmasınlar. Biz yeni bir Kobani yaşamak istemiyoruz ve bunu yaşatmayacağız" diye konuştu. Erdoğan "Saldırıları kendi topraklarımızda karşılamak yerine kaynağında çözme stratejimizi adım adım hayata geçiriyoruz. Fırat Kalkanı bunun ilk adımı, şimdi İdlib’te bir operasyon yürütülüyor” dedi, cephedeki askerlerle sürekli irtibat halinde olunduğunu belirterek “İnşallah sonu hayırlı olacak” diye konuştu.

8.10.2017Gündem
İdlib nerede İdlip kimin elinde İşte İdlibin haritadaki yeri...

İdlib nerede? İdlip kimin elinde? İşte İdlib'in haritadaki yeri...

İdlib nerede konusu, operasyonun başlamasıyla birlikte araştırılmaya başlandı. Çatışmasızlık bölgesi konusunun kararlaştırılmasının ardından yeniden bir hareketlilik yaşanması, bölgede yeni müdahalelerin meydana gelmesine neden oldu. Peki, Tük Silahlı Kuvvetleri'nin de destek verdiği operasyonun yapıldığı İdlib nerede? İşte, İdlip kimin elinde sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

8.10.2017Gündem
TSK destekli OSÖ İdlib’de...

TSK destekli OSÖ İdlib’de...

Türkiye, Rusya ve İran’ın uzlaştığı Suriye’deki çatışmasızlık bölgesi için düğmeye basılmasıyla birlikte TSK destekli Özgür Suriye Ordusu İdlib’e hareket etti. ÖSO güçleri ilk olarak Suriye tarafındaki Bab el-Hava Sınır Kapısı’nın kontrolünü sağladı. Çatışmaların uzun sürmesi, güvenlik nedeniyle insani yardımların bölgeye ulaşamaması yeni bir göç dalgası tehlikesini de beraberinde getirdi. Kızılay ve AFAD, olası göç dalgasına karşın çalışma başlattı.

7.10.2017Gündem
Bakan Çavuşoğlu: Amacımız İdlibde çatışmaları önlemek

Bakan Çavuşoğlu: Amacımız İdlib'de çatışmaları önlemek

Bakan Çavuşoğlu: Amacımız İdlib'de çatışmaları önlemek

7.10.2017Afyon
Bakandan İdlip açıklaması...

Bakandan İdlip açıklaması...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib operasyonuyla ilgili “Arazideki, sahadaki durumu istihbaratımız ve askerimiz birlikte değerlendirecekler. Ona göre adımlar atılacak” dedi. Öte yandan İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine gerçekleştirilecek intikal kapsamında, Hatay'a gelen çok sayıda zırhlı personel taşıyıcı ile obüs de Reyhanlı sınırına konuşlandırıldı.

7.10.2017Gündem
İdlib’de ciddi harekât var

İdlib’de ciddi harekât var

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye, Rusya ve İran’ın uzlaştığı Suriye’nin İdlib kentindeki ‘çatışmasızlık’ bölgesine TSK’nın intikaliyle ilgili “İdlib’de ciddi bir harekât var ve bu devam edecek” dedi.

7.10.2017Gündem
Suriyede yapılan Çobanbey Sağlık Tesisi açıldı

Suriye'de yapılan Çobanbey Sağlık Tesisi açıldı

Suriye'de yapılan Çobanbey Sağlık Tesisi açıldı

7.10.2017Kilis
İdlib operasyonuna Türkmenlerden destek

İdlib operasyonuna Türkmenler'den destek

İdlib operasyonuna Türkmenler'den destek

7.10.2017Kilis
Erdoğan: Değişimi kendimiz yapmazsak, sandıkta milletimiz yapar (YENİDEN)

Erdoğan: Değişimi kendimiz yapmazsak, sandıkta milletimiz yapar (YENİDEN)

Erdoğan: Değişimi kendimiz yapmazsak, sandıkta milletimiz yapar (YENİDEN)

7.10.2017Afyon
5 soruda TSKnın İdlibde hedefi

5 soruda TSK'nın İdlib'de hedefi

Türkiye, Rusya ve İran arasındaki anlaşma çerçevesinde bazı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının Suriye’nin İdlib iline intikalinde hazırlıkları tamamladı. Dünden itibaren Türkiye üstünden İdlib'e giren Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri yolu açarak ilerliyor. Reyhanlı-İdlib arasındaki Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki hoparlörlerden de İstiklal Marşı'nın yanı sıra Çanakkale türküleri ve çeşitli kahramanlık şiirleri çalınıyor

7.10.2017Gündem

Türk askeri Suriye'ye girdi mi? Cumhurbaşkanı açıkladı

AK Parti'nin Afyonkarahisar'daki kampı başladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, ''Fırat Kalkanı harekatı ile açtığımız alanı şimdi de İdlib'in güvenliğini sağlamaya yönelik yeni bir adımla daha ileri taşıma gayretindeyiz. Bugün İdlib'de ciddi bir harekat var ve bu devam edecek'' dedi. Erdoğan, gazetecilerin "Türk askeri İdlib'de mi?" sorusuna, "Şu anda Özgür Suriye Ordusu yürütüyor, henüz askerimiz orada değil" yanıtını verdi. Gazetecilerin İdlib'deki çatışmasızlık bölgesine intikale ilişkin "Fırat Kalkanı Harekatı'nda olduğu gibi bir yöntem mi kullanılacak?" sorusuna Erdoğan'ın yanıtı "Boksa girildiği zaman yumruğun sayısı sayılmaz" şeklinde oldu. Dünyanın ilgiyle izlediği gelişmeler şöyle yaşandı: Türkiye'nin sınır güvenliği için hayati öneme sahip olan ve şu an cihatçı grupların elinde olan, Suriye’nin İdlib kentine TSK operasyon düzenledi. Rusya ile anlaşan Türkiye, önden ÖSO güçlerini gönderdi. Kamyonetlerin kasasında otomatik silahlarla yol alan ÖSO üyeleri, görüntülerini sosyal medyada paylaştılar.

7.10.2017Gündem
Suriye sınırında tansiyon yükseldi

Suriye sınırında tansiyon yükseldi

Suriye sınırında tansiyon yükseldi

7.10.2017Hatay
ÖSO İdlib’e girdi, çatışmalar sürüyor, TSK alarmda

ÖSO İdlib’e girdi, çatışmalar sürüyor, TSK alarmda

Özgür Suriye Ordusu İdlib’e girdi, çatışma haberleri gelmeye başladı. TSK, Rusya ile ortak İdlib operasyonu için alarm durumunda. Operasyonun ana hedefi, “Hayat Tahrir-i Şam” (HTŞ) adlı terör örgütünü bölgeden atmak. İdlib’de çatışmasızlık bölgeleri kurulması için eylülde Astana’da anlaşmaya varan iki ülkeden Türkiye kent içi, Rusya ise kent çevresi güvenliği sağlamak üzere 500 asker gönderme hazırlıklarını tamamlamıştı. Türkiye’nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu’na bağlı “Hamza Bölüğü” ilk olarak Fırat Kalkanı harekatıyla DEAŞ’tan temizlenen Suriye’nin kuzeyindeki bölgeden çekilip dün Halep’in kuzeyindeki Bab-ı Selame üzerinden Türkiye’ye girdi. Ardından Hatay’a geçen bu birlik Reyhanlı yakınlarındaki Bab-ı Hava sınır kapısından geçip İdlib yoluna koyuldu. Kamyonetlerin kasasında otomatik silahlarla yol alan ÖSO üyeleri, görüntülerini sosyal medyada paylaşıyorlar. Şu dakikalarda ÖSO’nun, İdlib’in Kefer Selin ve Kefer Tekarim köylerinde “Hayat Tahrir-i Şam” (HTŞ) adıyla yeni bir grup kuran El Kaide kökenli teröristlerle çatıştığı haberleri geliyor. Russia Today’in haberine göre Türk İHA’larının uçuşları yoğunlaştırdığı İdlib semalarında Rus uçakları da HTŞ’ye ait silah depolarını vurmak üzere havalandı. Rus kanalı, HTŞ’yi, “Suriye’deki en büyük terörist gruplardan biri” diye tanımlıyor. Nusra Cephesi Temmuz 2016’da El Kaide ile bağlarını kopardığını ve Şam’ın Fethi Cephesi (ŞFC) adıyla yeniden örgütlendiğini açıklamıştı. Son dönemde bu terör örgütüne dört küçük grubun daha katılmasıyla isim bir kez daha değişti ve HTŞ oldu. HTŞ’nin başında, Ebu Muhammed El Culeyni (üstte) geçmişte Nusra'nın lideriydi. ABD El Culeyni'yi yakalatana 10 milyon dolar ödül vadetmişti. HTŞ’nin bir önceki lideri olan ve şu anda grubun “Şura” dediği konseyin başına geçen Ebu Cabir kod adlı Haşim el Şeyh ise daha önce grubun rakibi sayılan Ahrar-ı Şam’ı yönetiyordu. Bu terörist de 2000’lerin başında Irak’taki El Kaide lideri Ebu Musab el Zarkavi’nin saflarındaydı. El Şeyh, Al Jazeera’ya verdiği röportajda, daha fazla Suriyeli’nin “kalbini kazanmak” için El Kaide ile bağlarını kopardığını açıkladıklarını itiraf etmişti. Buna karşın HTŞ’nin çoğunu hala Nusracılar oluşturuyor ve ideolojik olarak DEAŞ’tan farkları yok. İdlib operasyonunda askeri yetkililer şu gerçeği de göz önünde tutuyor: Fırat Kalkanı harekatıyla kurtarılan El Bab’da birkaç bin DEAŞ militanı vardı, İdlib’de ise HTŞ’nin yaklaşık 20 bin militanı olduğu tahmin ediliyor.

7.10.2017Haber
Son dakika: ÖSO İdlib’e girdi, çatışmalar sürüyor, TSK alarmda

Son dakika: ÖSO İdlib’e girdi, çatışmalar sürüyor, TSK alarmda

Özgür Suriye Ordusu İdlib’e girdi, çatışma haberleri gelmeye başladı. TSK, Rusya ile ortak İdlib operasyonu için alarm durumunda. Operasyonun ana hedefi, “Heyet'ül Tahrir-i Şam” (HTŞ) adlı terör örgütünü bölgeden atmak. Peki kim bu HTŞ? İşte cevabı…

7.10.2017Dünya
İdlibde ne olacak İdlib neden kritik

İdlib'de ne olacak? İdlib neden kritik?

Türkiye, Rusya ve İran’ın uzlaştığı Suriye’nin İdlib kentindeki ‘çatışmasızlık bölgesi’ için dün gece sınırda askeri hareketlilik vardı. Suriye'de gözlerin çevrildiği İdlib'teki son durum ne?

7.10.2017Gündem
Kayseri Müftüsü: Nakit yardım Arakan’a, ayni yardım Suriye’ye

Kayseri Müftüsü: Nakit yardım Arakan’a, ayni yardım Suriye’ye

Kayseri Müftüsü: Nakit yardım Arakan’a, ayni yardım Suriye’ye

6.10.2017Kayseri

"Astana süreci Türkiye, Rusya ve İran'ı birbirine yakınlaştırmıştır"

"Astana süreci Türkiye, Rusya ve İran'ı birbirine yakınlaştırmıştır"

6.10.2017Merkez
Çok zor koşullarda çalıştık

Çok zor koşullarda çalıştık

İsmail Güneş’in yazıp yönettiği “Kervan 1915”in galası önceki akşam Grand Pera’da yapıldı.

5.10.2017Magazin

Yazar Sonuçları

ABD'nin yarattığı yapay vize sorunu

ABD’nin Türkiye’den yapılan vize başvurularını askıya alması Türk-Amerikan ilişkilerini dibe çeken bir karardı. Türkiye’de de dünyada da şaşkınlık yarattı.

15.10.2017

“Erenler Bahçesinden Fıkralar”

Bu hafta, Selahattin Güngör’ün derlediği 1971 basımlı “Erenler Bahçesinden - 400 fıkra”(Türkiye Yayınevi) kitabından ufak bir seçkiyi sizler için kendimce kaleme aldım. “Aşıkların eğlencesi tevhid olur” derler ya, e fıkraları da aşağıda okuyacaklarınız misali:

14.10.2017

İdlib gerçekleri

ARAYA ABD ile vize krizi girince İdlib konusunu unuttuk. Oysa halihazırda Hatay civarında yoğun bir askeri hareketlilik var. İnsansız hava araçları ve istihbaratçılar yoğun mesai yapıyor.

12.10.2017

Su başında durmuşuz

İNSANLAR bazen hatıraların arasına saklanır.

12.10.2017

“Keşf”e dair…

O saflık yurdundan göç ettiğimizde sebepler diyarına, minik kaşifler değil miydik azmetmiş, örtüleri kaldırmaya? Birer ışıldak gibi herbirimiz içimizdeki nurla, kesafet ülkesini letafet cennetine çağıran elçilerdik bir zamanlar, hatırla! Duyularımız merak ve zevkin tercümesine memur, uzanırdı sonsuzluğa; neşemiz kah gülmekte kah ağlamakta, küçücük devlerdik yazgılı, yaşamaya…

7.10.2017

Nihayet, iki güzel döner!

İyi dönerin sırrı basit: Etin iyisini seçeceksin. Yağı, tuzu yerinde olacak. Terbiye edeceksin. Odun ateşinde pişireceksin. Yakmayacaksın... Sonunda bunu başaran iki yer buldum.

6.10.2017

Hatırasına ihanet etmiyor...

Denis Villeneuve imzalı ‘Blade Runner 2049’, Ridley Scott’ın 1982 tarihli orijinal yapıtına halel getirmemiş. Filmde genç kuşak ‘Replicant avcısı’ ‘K’, izini sürdüğü olayla birlikle varoluşsal sorunlar yaşarken süreç onu geçmişin tozlu sayfalarına taşıyor. Ryan Gosling’in başrolünü üstlendiği yapıma Harrison Ford da nostaljik bir tat katmış.

6.10.2017