MENÜ

Edis

Edis ile ilgili tüm haberleri, son dakika Edis haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Edis haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.483 Edis haberi bulunmuştur.

Edis Haberleri

Eyvah bizi  çekiyorlar

Eyvah bizi çekiyorlar

Önceki gün Yalıkavak’taki bir beach’e giden Edis’in deniz sefası panikle bitti.

11.08.2017Magazin
Sanatçılar isyan etti: Hakkımız ödenmiyor

Sanatçılar isyan etti: Hakkımız ödenmiyor

Universal Müzik’in Türkiye’de yaşadığı kriz ABD’de de dava konusu yapılmaya hazırlanırken, şirket bu kez de sanatçılara ait eser işletme belgelerinin satışı ile gündemde. 290 şarkının eser işletme belgesinin 195 bin liraya Avrupa Müzik şirketine satıldığına dikkat çeken sanatçı Çelik ve Rafet El Roman hakları ödenmediği gerekçesiyle mahkemeye gidecek. Konu ile ilgili Avrupa Müzik adına ise açıklama yapılmadı.

11.08.2017Ekonomi
Hangi hayat daha ilham verici

Hangi hayat daha ilham verici?

Gündüz Çeşme’de eğlenirken akşamüstü jete atlayıp kız arkadaşlarıyla Mikonos’a giden Şeyma Subaşı’nın hızlı hayatı mı? * Günlerdir dostlarını teknede ağırlayan Kıvanç Tatlıtuğ ve Başak Dizer’in gözlerden uzak, sakin yazlık hayatı mı?

6.08.2017Magazin
Bundan sonra böyle

Bundan sonra böyle

Meteoroloji Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Köse uyardı: 'Sıcaklık gölgede 33 derece, hissedilen ise 37 dereceye kadar çıkıyor. Ama asfalt ve beton sıcaklığı 60 dereceye kadar yükseliyor. Bu da ‘süper hücre’ yağışını tetikliyor. Süper hücre yağışlarının etkisi ve sıklığı artabilir...'

28.07.2017Gündem
Ponzi Arzunun mağdurlarından inanılmaz ifadeler

Ponzi Arzu'nun mağdurlarından inanılmaz ifadeler!

BURSA,İstanbul ve İzmir’de yüksek kar vaadiyle 57 kişiyi yaklaşık 13 milyon lira dolandırdığı öne sürülen ve geçen şubat ayında tutuklanan ’Ponzi Arzu’ lakaplı 38 yaşındaki Arzu Mertgil’in yargılanmasına başlandı. Tutuklanmadan önce sosyal paylaşım sitesinde tanınmamak için farklı peruklarla çektirdiği fotoğraflarla dikkat çeken ve evinde 18 peruk bulunan Mertgil duruşmaya başörtüsü ile geldi. Hakkında toplam 789 yıl hapis cezası istenen Mertgil ifadesinde, "Peruk takarak dolandırıcılık yaptığım söyleniyor. Bu doğru değil. 10 yıldır protez saç kullanıyorum. Tutuksuz yargılanmak istiyorum" dedi.

26.07.2017Gündem
Ne biliyorsunuz, belki benim libidom çok yüksek

Ne biliyorsunuz, belki benim libidom çok yüksek?

Edis son dönemin en çok ses getiren popstar’ı... Üç yıl önce müzik dünyasına girdi, kısa sürede gece kulüplerini şarkılarıyla abluka altına aldı. Şarkılarında sürekli bir ‘cinsellik’ göndermesi var. Ama ona göre durum normal: “26 yaşında bir gencin yapabileceği kadar cinsel içerikli şarkılarım var.” Edis’le yeni single’ı ‘Çok Çok’ için buluştuk.

Edis ile kısa kısa

Edis ile kısa kısa

Edis son dönemin en çok ses getiren pop starlarından biri... Üç yıl önce müzik dünyasına girdi, kısa sürede gece kulüplerini şarkılarıyla abluka altına aldı. Edis şimdi de instagramda bir yarışma başlattı. Detaylarını Hakan Gence’ye anlattı.

21.07.2017Magazin
Evim evim sürreel evim

Evim evim sürreel evim!

The Pill’de açılan ‘Surreal House’ başlıklı sergi, Gerçeküstücü akımın ilk örneklerini veren isimlerden Max Ernst’ün yanı sıra Bedri Rahmi’den Ayşe Erkmen’e, Selma Gürbüz’den Leyla Gediz’e farklı jenerasyonlardan sanatçıları, ev kavramının taşıdığı anlamlar etrafında bir araya getiriyor.

13.07.2017Kitap Sanat
FETÖ çatı davasının savcısı kızakta

FETÖ çatı davasının savcısı kızakta

Hâkimler Savcılar Kurulu (HSK) 780 hâkim ve savcıyı kapsayan adli yargı kararnamesini önceki gece yayımladı. Çoğu hâkim ve savcı atama haberini tatildeyken aldı. 15 Temmuz’dan önce ‘FETÖ çatı iddianamesi’ni hazırlayan ve siyasi iktidarın sorumluluğuna işaret eden Ankara başsavcı vekillerinden Necip Cem İşçimen, Yargıtay Savcılığı’na atandı.

4.07.2017Gündem
780 hakim ve savcının görev yeri değişti Adil Öksüzü sorgulayan savcı, Kırıkkaleye atandı

780 hakim ve savcının görev yeri değişti! Adil Öksüz'ü sorgulayan savcı, Kırıkkale'ye atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesince hazırlanan yaz kararnamesiyle 780 hakim ve savcının yeri değiştirildi. 32 ile yeni Cumhuriyet Başsavcısı atandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosuna bakan Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kilit isimlerinden Adil Öksüz'ü sorgulayan Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı Cihan Ergün, Kırıkkale Cumhuriyet Savcısı olarak görevlendirildi.

3.07.2017Gündem
16 bin genç çiftçiye 483 milyon lira destek

16 bin genç çiftçiye 483 milyon lira destek

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016'da başlattıkları ve 3 yıl sürecek olan "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı" kapsamında geçen yıl 15 bin genç çiftçiye çeşitli projeleri karşılığı olarak 450 milyon liralık hibe kullandırdıklarını, bu yıl rakamın 483 milyon liraya çıkacağını kaydetti.

30.05.2017Ekonomi
Onlar da mezuniyet heyecanı yaşadı

Onlar da mezuniyet heyecanı yaşadı

9 serebral palsili öğrenci karne aldı, mezuniyet sevinci yaşadı.

27.05.2017Eğitim
Bambaşka bir heyecan

Bambaşka bir heyecan

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı bünyesinde yer alan Metin Sabancı Özel Eğitim Okulları bambaşka bir heyecana sahne oldu.

25.05.2017Keyif
Çizgi roman tadında edebiyat tarihi

Çizgi roman tadında edebiyat tarihi

‘Yeni Başlayanlar İçin Dünya Edebiyat Tarihi’ çizimler eşliğinde, İ.Ö. 1800 ile 19. yüzyıla kadar olan dönemdeki edebiyat türlerini, akımları hatırlatıyor. İnsanda o güne kadar okuduğu şeyleri tekrar gözden geçirme arzusu uyandıran bir sözlük niteliği de taşıyan bir çalışma...

25.05.2017Kitap Sanat
Fizy Liselerarası Müzik Yarışması’ndan ne öğrendik

Fizy Liselerarası Müzik Yarışması’ndan ne öğrendik?

Bu sene 20’incisi düzenlenen Liselerarası Müzik Yarışması’nı kazanan genç ekipler, genç Türk müzisyenlerin uluslararası arenadaki benzerlerinden hiçbir farkı olmadığını ortaya koydu.

24.04.2017Keyif
Sağ popülist AfD kongresi protesto edildi

Sağ popülist AfD kongresi protesto edildi

Sağ popülist Almanya için Alternatif AfD partisinin kongresi 50 bin kişi tarafından protesto edildi.

23.04.2017Dünya
Bireysel ve toplumsal ‘Afet’ler

Bireysel ve toplumsal ‘Afet’ler

‘Afet’ ilk bakışta parçalanmış bir aileye, babalarını arayan iki dilenci çocuğa dair hüzünlü bir roman. Ama bundan çok daha fazlasını barındırıyor. Mehmet Anıl, aslında bilinen ama hep birlikte görmezden gelinen, suskunlukla kuşatılan insani bir dramı sürükleyici bir hikâye içinde ele almış.

21.04.2017Kitap Sanat
Maaşlara dikkat

Maaşlara dikkat!

2.5 milyon memur 15 Nisan’da bireysel emeklilik kesintisi yapılmış maaşlarını alacak. Buna göre pratisyen bir doktorun maaşından otomatik bireysel emeklilik için aylık 64 lira, öğretmenden ise 62 lira kesilecek.

13.04.2017Ekonomi
Çanakkale Müftüsünden çağrı: Hanımlar parmaklarındaki yüzüğü verseler...

Çanakkale Müftüsü'nden çağrı: Hanımlar parmaklarındaki yüzüğü verseler...

Çanakkale Müftüsü Arif Gökce, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Kampüsü’nde 3 yıl önce temeli atılan, kaba inşaatı büyük oranda tamamlanan 6 minareli, 2 şerefeli, 15 bin kişi kapasiteli ve boğaz manzaralı caminin yapımının tamamlanması için yardım çağrısı yaptı. Müftü Gökce, "Fazla değil, yani bizim hanımlar şu parmaklarındaki yüzüğü, kulağındaki küpeyi çıkarıp verseler bu eser biter" dedi.

16.03.2017Gündem
Vatandaş köprüye ortak olabilecek

Vatandaş köprüye ortak olabilecek

Vatandaşı metrekareyle ev sahibi yapacak gayrimenkul sertifikası düzenlemesinin kapsamı genişliyor. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, düzenlemeye köprüler gibi büyük altyapı projelerinin de eklenebileceğini belirtti.

13.03.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Otomatik BES’ten çıkışlar nasıl azaltılır?

Bir süredir, Bireysel Emeklilik Sistemine (BES) otomatik katılımda değişiklikler olacağı konuşuluyor.

13.08.2017

John of God'da Farkındalıklar 3

Brezilya'dan dünyaca ünlü mucizevi adam John of God'un merkezinden merhaba...

12.08.2017

Türkân Şoray anlatıyor…

Türkân Şoray’ın köşe yazarı olduğunu biliyor muydunuz? Peki, ya hayranlarıyla uzun uzun mektuplaştığını? Birçoğuna fotoğraf imzalayıp yolladığını, bazılarının evine konuk olduğunu, tüm samimiyetiyle yazdığını çizdiğini… Dünyada kaç kişiye ‘Sultan’ unvanı layık bulunmuştur ki? Türkân Sultan sadece Türkiye’de değil, dünyada da tektir. Üstelik bu unvanı ona halk vermiştir. Sultanlığa tümüyle karşı olanlar bile Türkân Şoray’ın sultanlığında hemfikir. Peki, onu böylesine yüceleştiren nedir? Ercan Akarsu’nun yazdığı “Bir Nesil Türkân Şoray’la Mektuplaştı” kitabı bize Sultan ve 70’lerin Türkiye’si hakkında fikir veriyor.

9.08.2017

Ergenlik hâlâ bitmedi mi?

Çocuğunuzun, 20 yaşında bile olsa, hâlâ bir ergen olduğunu, beyninin ve hormonlarının gelişmekte olduğunu unutmayın. Ergenlere özel tipik davranış ve tutum içinde olmasını doğal karşılamaya çalışın.

14.07.2017

Geleceğe iz bırakan kadınlar

Okul öncesi eğitime katkı, kadın emeğini değerlendirme ve kimsesiz çocuklara yardım amacıyla projeler düzenleyen Çaba Derneği, kuruluşunun 12’nci yılında 12 kadına “Geleceğe İz Bırakanlar” ödülü verdi.

24.05.2017

19 Mayıs

 Bir ülke liderinin halkına bırakabileceği en ileri görüşlü değer ne olabilirdi?

18.05.2017

Fizy 20. liseler arası müzik yarışması sonuçlandı

Gelenekselleşen işler bazen seneler içinde enerjisini kaybederken bazıları da aksine gücüne güç katarak daha da büyüyebiliyor.

25.04.2017

Gökyüzü burçlarınıza 23 Mart 2017 için ne diyor?

Sabah gözünüzü her açtığınızda seçtiğiniz hayatı yaşayacaksınız.

23.03.2017

Dalgın müteahhit!

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ek binasının poliklinik girişinde önemli bir konu gözden kaçtı.

19.03.2017