MENÜ

Doçentlik

Doçentlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doçentlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 814 Doçentlik haberi bulunmuştur.

Doçentlik Haberleri

Mahkemeden üniversiteye dil dersi

Mahkemeden üniversiteye dil dersi!

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin açtığı akademik İngilizce sınavı mahkemelik oldu. Sınavın cevap anahtarının yanlışlarla dolu olduğuna hükmeden mahkeme, ders gibi bir karar verdi.

13.10.2018Gündem
YÖKDİL sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı YÖKDİL sınav sonucu sorgulama sayfası

YÖKDİL sınav sonuçları Anadolu Üniversitesi tarafından açıklandı! YÖKDİL sınav sonucu sorgulama sayfası

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile 22 Eylül Cumartesi günü düzenlenen beşinci YÖKDİL sınavının sonuçları adayların erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte adaylar, kendilerine ait sonuçları yoğun şekilde sorgulamaya başladı. İşte, YÖKDİL sonuç sorgulama sayfası.

12.10.2018Gündem
YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı Anadolu Üniversitesinden geçmiş dönem detayı

YÖKDİL sonuçları bugün açıklanır mı? Anadolu Üniversitesi'nden geçmiş dönem detayı

YÖKDİL sınav sonuçları, sınavın 22 Eylül Cumartesi günü yurt genelinde gerçekleştirilmesiyle birlikte internet üzerinden sorgulanmaya başlandı. İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca dillerinde gerçekleştirilen sınav, akademik kariyer planı yapan vatandaşlar için önem arz ediyor. YÖKDİL sınav sonuçları açıklamasının gerçekleşmesiyle birlikte itirazlar internet üzerinden tamamlanabilecek. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

11.10.2018Gündem
Memorial Antalya kadrosunu güçlendirdi

Memorial Antalya kadrosunu güçlendirdi

Memorial Antalya kadrosunu güçlendirdi

9.10.2018Antalya
Hatice Karahan kimdir

Hatice Karahan kimdir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla Ekonomi Politikaları Kurulu'nun atamaları gerçekleşti. Kurula atanan isimlerden biri de Doç. Dr. Hatice Karahan oldu. Bu önemli gelişmenin ardından, Hatice Karahan'ın kim olduğu ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, Hatice Karahan kimdir?

9.10.2018Gündem
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih verildi mi

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun yanıtı sınava katılım sağlayan birçok kişi tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Anadolu Üniversitesi'nden bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ediyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih verildi mi?

8.10.2018Gündem
2018 YÖKDİL sonuçları | YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

2018 YÖKDİL sonuçları | YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

YÖKDİL sınav sonuçlarının günler geçmesine rağmen açıklanmaması, söz konusu sınava katılım sağlayan ve beklenti içine giren vatandaşları meraklandırdı. Sınav sonuçlarına ilişkin Anadolu Üniversitesi'nden bir duyuru bekleyen adaylar, sık sık duyuru sayfasını ziyaret ederek son durumu takip ediyor. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.10.2018Gündem
Prof. Dr. Hotamışlıgil’e Avrupa’dan ödül

Prof. Dr. Hotamışlıgil’e Avrupa’dan ödül

Prof. Dr. Gökhan Hotamışlıgil, Avrupa Diyabet Araştırmaları Derneği-Novo Nordisk Vakfı Diyabet Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görüldü. Prof. Dr. Hotamışlıgil’e bu ödülü kazandıran ise, 25 yıldır gerçekleştirdiği çalışmaların diyabet ve obezlik konusunda önemli yeniliklere, farkındalıklara yol açması ve yeni bilimsel araştırmaları tetiklemesi.

4.10.2018Eğitim
YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 18 gün detayı

YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 18 gün detayı

Akademik anlamda yabancı dil yeterliliklerini kanıtlamak isteyen adayların katılım sağladığı YÖKDİL sınavının ardından gözler sonuç açıklamasına çevrildi. Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce, Sosyal Bilimler alanlarında ise Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde gerçekleştirilen sınavın ardından Anadolu Üniversitesi sonuçlar için değerlendirme aşamasına geçti. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu süreç hakkında bazı detaylar

27.09.2018Eğitim
YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak YÖKDİL soruları ve cevapları

YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? YÖKDİL soruları ve cevapları

YÖKDİL sonuçları, hafta sonu gerçekleştirilen sınavın ardından adayların gündemindeki konu olmaya başladı. Akademik anlamda ilerleme kat etmek isteyen vatandaşların yabancı dillerini tasdik edeceği YÖKDİL, soruları ve ve cevapları ile erişime açıldı. Peki, YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.09.2018Gündem
YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı mı YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak

YÖKDİL soru ve cevapları yayımlandı mı? YÖKDİL sonuçları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi iş birliğiyle organize edilen YÖKDİL sınavının beşincisi tamamlandı. Sınav soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanan ve İngilizce dilinden Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinden ise Sosyal Bilimler alanında düzenlenen sınavın sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. Peki, YÖKDİL soruları ve cevapları yayımlandı mı? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

23.09.2018Eğitim
YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama | YÖKDİL 2018 Sonbahar Dönemi Sınavı

YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama | YÖKDİL 2018 Sonbahar Dönemi Sınavı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) koordinasyonunda Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen, YÖKDİL sınavının beşincisi 22 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te tek oturum halinde yapılacak. Söz konusu sınava ait sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. İşte, YÖKDİL sınav giriş belgesi sorgulama ekranı...

20.09.2018Gündem
(Görüntülü) Tek maddelik bir yasa ile CHPnin hisseleri Hazineye devredilebilir

(Görüntülü) "Tek maddelik bir yasa ile CHP'nin hisseleri Hazine'ye devredilebilir"

(Görüntülü) "Tek maddelik bir yasa ile CHP'nin hisseleri Hazine'ye devredilebilir"

20.09.2018Merkez
Tek maddelik bir yasa ile CHPnin hisseleri Hazineye devredilebilir

"Tek maddelik bir yasa ile CHP'nin hisseleri Hazine'ye devredilebilir"

"Tek maddelik bir yasa ile CHP'nin hisseleri Hazine'ye devredilebilir"

20.09.2018Merkez
YÖKDİL ne zaman yapılacak 5inci YÖKDİL sınavı ne zaman

YÖKDİL ne zaman yapılacak? 5'inci YÖKDİL sınavı ne zaman?

Beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavının (YÖKDİL) ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılmak için başvuru yapmış ve beklemede olan kişiler tarafından merakla araştırılıyor. Eylül ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız veren kişiler, YÖKDİL sınav tarihine dair bilgi almak istiyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

11.09.2018Gündem
Atatürk Üniversitesi akademik personel alımı | Atatürk Üniversitesi 38 akademik personel alacak

Atatürk Üniversitesi akademik personel alımı | Atatürk Üniversitesi 38 akademik personel alacak

Atatürk Üniversitesi yayımladığı ilanla akademik personel alımı yapacağını açıkladı. Doçent ve ‪Doktor Öğretim Üyesi alımı yapacak olan Atatürk Üniversitesi, çeşitli bölüm ve fakültelerde toplamda 38 akademik personel alımı gerçekleştirecek. Peki, Atatürk Üniversitesi akademik personel ilanı için başvuru şartları neler? Başvurular nasıl ve nereden yapılacak?

5.09.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖK başkanı tarih verdi

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖK başkanı tarih verdi!

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı sınava katılım sağlayacak adaylar tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Alana özgü tek yabancı dil sınavı niteliğinde olacak olan YÖKDİL sınavı için hazırlıkları sürmeye devam ediyor. YÖK başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç yaptığı açıklamalarla birlikte sınavın yapılacağı tarihe ilişkin bilgilere değindi. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

3.09.2018Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman Sınav yerleri açıklandı mı

YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

YÖKDİL sınav başvuruları 8-17 Ağustos tarihleri arasında alındı. Yükseköğretim tarihinde ilk ‘alana özgü dil sınavı’ olan YÖKDİL, 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

29.08.2018Gündem
YÖKDİL başvuru nasıl yapılır YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor

YÖKDİL başvuru nasıl yapılır? YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavı için başvuruları almaya başladı. 22 Eylül Cumartesi günü yapılacak YÖKDİL sınavı öncesi henüz başvuru yapmayan vatandaşlar, 'YÖKDİL başvuru nasıl yapılır?' ve 'YÖKDİL başvuruları ne zaman bitiyor?' gibi sorularına yanıt arıyor. İşte, merak edilen detaylar...

10.08.2018Gündem

Mahmut Özer kimdir? Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer

Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olmasının ardından kamuoyunun araştırdığı isim oldu. Daha önce ÖSYM Başkanı olarak görev alan Mahmut Özer, yeni dönemde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görevine başlayacak. Peki, Mahmut Özer kimdir? İşte o isim hakkında bazı bilgiler

9.08.2018Gündem
ASO ve TÜBİTAKtan yüksek teknoloji üretimi için işbirliği

ASO ve TÜBİTAK'tan yüksek teknoloji üretimi için işbirliği

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), yüksek teknolojili üretim için Ankara Sanayi Odası (ASO) ile işbirliğine gidiyor.

8.08.2018Ankara
YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır YÖKDİL başvuru ekranı

YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır? YÖKDİL başvuru ekranı

Yükseköğretim Kurulu, beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil sınavı için başvurular başladı. Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), beşinci Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) sınavının, 22 Eylül Cumartesi günü saat 14.00'te, tek oturum halinde yapılacağı bildirildi. Buna göre sınava başvurular da 8-17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak. Peki, YÖKDİL başvurusu nasıl yapılır?

8.08.2018Eğitim
Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alacağını duyurdu

Selçuk Üniversitesi öğretim üyesi alacağını duyurdu

Selçuk Üniversitesi tarafından yapılan duyuruya göre öğretim üyesi alınacağı açıklandı. Yapılan açıklama aynı zaman Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi tarafından da yayınlandı. İşte başvuru ilanının detayları ve adaylarda aranan şartlar

7.08.2018Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak? YÖKDİL başvuru tarihleri

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusu, yabancı dil bilgisini resmiyete dökmek isteyen vatandaşların araştırdığı konu oldu. İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerinde gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, Anadolu Üniversitesi'nin organizasyonu ile uygulanacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı başvuru tarihi ve detaylı bilgiler

2.08.2018Eğitim
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi akademik personel alımı yapacak

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi yaptığı resmi duyuruda personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden de yayınlanan ilana göre 19 akademik personel alınacağı duyuruldu. İşte personel alımı ilanının detayları ve açılan kadrolar

1.08.2018Gündem
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 24 akademik personel alacak

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 24 akademik personel alacak

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi tarafından paylaşılan personel alımı ilanında 24 akademik personelin alınacağı duyuruldu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınlanan ilana göre başvuru şartları ve adaylarda aranan detaylarda yapılan duyurunun içinde bulunuyor. Peki Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi personel alım ilanında yer alan şartlar nelerdir? İşte detaylar

31.07.2018Gündem
Lise mezunu sahte profesöre büyük şok... 335 yıl

Lise mezunu sahte profesöre büyük şok... 335 yıl!

Bursa’da lise mezunu olmasına karşın sahte üniversite diploması ile açtığı ’Kekemelik ve Konuşma Bozuklukları Merkezi’ne gelen hastaları, iyileştirme vaadiyle dolandırmakla suçlanan Emre Nuri Korkut’un (40) tutuklu yargılanmasına başlandı. 33 kişiyi dolandırmaktan 335 yıl hapsi istenen Korkut, "Gelen kişilerin öncelikle sordukları soru doktordan ziyade,’düzelecek miyim?’ sorusuydu. Hastaları en az 1 hafta deneme süresine alıyordum. Sürecin sonunda devam etmek istiyor musunuz?’ diye soruyordum. Gelen müşterilere ’profesörüm’ demedim; ’Emre Hoca’ olarak tanıttım" dedi.

31.07.2018Gündem
Sahte profesöre, 33 hastayı dolandırmaktan 335 yıl hapis istemi

Sahte profesöre, 33 hastayı dolandırmaktan 335 yıl hapis istemi

Sahte profesöre, 33 hastayı dolandırmaktan 335 yıl hapis istemi

31.07.2018Bursa
Prof. Dr. Nihat Özyardımcı vefat etti

Prof. Dr. Nihat Özyardımcı vefat etti

PROF. DR. Nihat Özyardımcı, geçirdiği kalp yetmezliği sonucu vefat etti.

19.07.2018Nilüfer
YÖKDİL ne zaman Başvurular ne zaman yapılacak

YÖKDİL ne zaman? Başvurular ne zaman yapılacak?

YÖKDİL ne zaman yapılacak sorusu birçok kişi tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. YÖKDİL sınavı 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde saat 14.00'de tek oturum halinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL başvuruları ne zaman yapılacak?

18.07.2018Eğitim
Yaşayan İnsan Hazinesi listesindeki Hayri Dev, öldü

'Yaşayan İnsan Hazinesi' listesindeki Hayri Dev, öldü

'Yaşayan İnsan Hazinesi' listesindeki Hayri Dev, öldü

18.07.2018Denizli
YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak Başkan Saraç açıkladı…

YÖKDİL sınavı ne zaman yapılacak? Başkan Saraç açıkladı…

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖKDİL sınavının beşincisinin 22 Eylül Cumartesi günü yapılacağını açıkladı.

17.07.2018Eğitim
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akademik personel alacak.. İşte detaylar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akademik personel alacak.. İşte detaylar

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akademik personel alacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı tarafından resmi internet sitesinde yayınlanan ilanın detayları da mevcut. İşte Orta Doğu Teknik Üniversitesi Akademik personel alımı ilanı hakkında tüm detaylar

16.07.2018Gündem
Doktor öğretim üyeleri aranıyor

Doktor öğretim üyeleri aranıyor

Türkiye’nin birçok ilindeki üniversiteler akademik kadrolarını doldurmaya başladı. Yüksek Öğretim Kanunu değişip, yardımcı doçentlik unvanı yerine doktor öğretim üyeliği gelince üniver-sitelerin de en çok aradığı personel doktor öğretim üyeleri oldu.

14.07.2018İK/Yeni Ekonomi
Sağlık Bilimleri Üniversitesi 257 personel alımı yapacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 257 personel alımı yapacak

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı ilanı yayımladı. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden yapılan duyuruda, branş dağılımı ve başvuru sürecinin detayları yer alıyor. İşte Sağlık Bilimleri Üniversitesi 257 akademik personel alımı duyurusu hakkındaki o açıklama!

14.07.2018Gündem
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir Kaç yaşındadır İşte hayatı hakkında bilgiler

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kimdir? Kaç yaşındadır? İşte hayatı hakkında bilgiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineye Milli Eğitim Bakanı olarak Prof. Dr. Ziya Selçuk’un atandığı açıkladı. Ziya Selçuk, ilköğretimden üniversiteye eğitimle ilgili düşüncelerini yansıtan röportajlarıyla tanınıyordu. Peki, Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı Prof. Dr. Ziya Selçuk kimdir?

10.07.2018Gündem
Yeni hükümet sisteminin ilk kabinesi belli oldu (2)

Yeni hükümet sisteminin ilk kabinesi belli oldu (2)

Yeni hükümet sisteminin ilk kabinesi belli oldu (2)

9.07.2018Ankara
MEB’e sürpriz isim... Yeni bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk

MEB’e sürpriz isim... Yeni bakan Prof. Dr. Ziya Selçuk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. MEB'e ise sürpriz bir isim getirildi. Talim Terbiye Kurulu eski Başkanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, MEB koltuğuna oturdu. Selçuk, ilk değerlendirmesinde "Bilimin, aklın ışığında elimizden gelen bütün gayreti ekibimizle göstereceğiz." dedi.

9.07.2018Eğitim
Anka’ya güçlü bir isim daha katıldı

Anka’ya güçlü bir isim daha katıldı

Anka’ya güçlü bir isim daha katıldı

9.07.2018Gaziantep
Sağlık Bilimleri Üniversitesi 70 Akademik Personel Alacak.. İşte başvuru şartları

Sağlık Bilimleri Üniversitesi 70 Akademik Personel Alacak.. İşte başvuru şartları

Sağlık Bilimleri Üniversitesi personel alımı yapacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden yayınlanan ilanın detayları ve başvuru şartları açıklandı. İşte Sağlık Bilimleri Üniversitesi 70 personel alımı duyurusu hakkındaki o açıklama

7.07.2018Gündem
Selçuk Üniversitesi personel alacağını duyurdu. İşte başvuru şartları

Selçuk Üniversitesi personel alacağını duyurdu. İşte başvuru şartları

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi adresinden verilen ilana göre Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi alımı yapacak. İlanın detaylarının yanı sıra başvuru şartları ve istenilen özellikler de açıklandı. İşte Selçuk Üniversitesi'nin alacağı personellerde aradığı şartlar

28.06.2018Gündem
Prof. Dr. Haluk Ceylan Hatemde,

Prof. Dr. Haluk Ceylan Hatem'de,

Prof. Dr. Haluk Ceylan Hatem'de,

18.06.2018Gaziantep
Necmettin Erbakan Üniversitesi 60 personel alımı yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi 60 personel alımı yapacak

Necmettin Erbakan Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden yayımladığı ilanla akademik personel alımı yapacağını duyurdu. 60 akademik personeli bünyesinde istihdam edecek olan Necmettin Erbakan Üniversitesi, personel alımı başvurularını ilişkin bilgilere de ilanda yer verdi. İşte Necmettin Erbakan Üniversitesi personel alımı ilanı!

18.06.2018Gündem
Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

Devlet eski Bakanı Yüksel Yalova, Yüksel Aksu’nun yönetmenliğini yaptığı ’Avlu’ dizisinde avukat rolünü oynadı. Üniversitede ders veren, ’Entelektüel şehirler’ adlı kitap yazan Yalova, gelecek sezon Anton Çehov’un ’Kuğunun Şarkısı’ adlı tiyatro oyunu ile ’Marilyn Monroe’nun Kısa ve Mutsuz Hayatı’ adlı kitabı, tiyatro sahnesine uyarlayarak yönetmen koltuğuna oturacak.

13.06.2018Televizyon
Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

Devlet eski Bakanı Yalova, oyuncu oldu

13.06.2018İzmir
Doktor öğretim üyelerinin görev süresi belli oldu

Doktor öğretim üyelerinin görev süresi belli oldu

YÖK tarafından hazırlanan, doktor öğretim üyeliği, doçentlik ve profesörlüğe yükseltilme ve atanma işlemlerini düzenleyen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre doktor öğretim üyeleri, ilgili yönetim kurulunun görüşü alındıktan sonra en az bir, en çok dört yıl süreyle atanacak. Doçent kadrolarına atama için belirlenen ek koşullar arasında sözlü sınavın yer alması halinde ÜAK tarafından oluşturulacak jüriler tarafından yapılacak bu sınavda başarılı olmak gerekecek. Profesör kadrolarına atanabilmek için doçentlik unvanını aldıktan sonra en az beş yıl, açık bulunan profesörlük kadrosu ile ilgili bir bilim alanında çalışmış olmak gerekecek.

12.06.2018Eğitim
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 38 akademik personel alımı yapacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi 38 akademik personel alımı yapacak

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi tarafından yapılacak olan personel alım ilanı Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi tarafından yayınlandı. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi’ne doçenç, öğretim ve araştırma görevlisi olmak üzere toplamda 38 kişi alınacak. İşte Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi personel alımıyla ilgili detaylar!

4.06.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kasırga beklentisi iyi bir ders olmalı

Hani hafta sonunu kasırga başta olmak üzere olumsuz doğa olayı beklemekle geçirdik ya. Kısa sürede iletişim ağı kurduk, kendimizce önlemler aldık, kamu kuruluşları seferber oldu.

2.10.2018

Silahların efendisi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir ile sistem hızla yükseliyor. Her çeşit silahta ve güçte imalatta hızla başarıya koşuyoruz. Yakın gelecekte savunma gücümüz bizi savaşlardan ve elbette terörden çok daha iyi koruyacak.

28.08.2018

Gökçeyaka Köyü’nden Paris’lere, elveda yaşayan efsane

DÜŞÜNSENE, diyelim ki sen, Denizli Çameli Gökçeyaka Köyü’nde kendi halinde yaşayan, dağlarda üç telli cura ya da çam düdüğü çala çala keçilere çobanlık yapan bir gençsin. Arada civar köylerdeki düğünlere de müzik yapmaya gidiyorsun. Okul olmadığı için, ilkokula dahi gitmedin.

8.08.2018