MENÜ

Birleşmiş Milletler

Birleşmiş Milletler ile ilgili tüm haberleri, son dakika Birleşmiş Milletler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Birleşmiş Milletler haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 64.807 Birleşmiş Milletler haberi bulunmuştur.

Birleşmiş Milletler Örgütü ya da kısaca Birleşmiş Milletler (BM), 24 Ekim 1945'te kurulmuş dünya barışını, güvenliğini korumak ve uluslar arasında ekonomik, toplumsal ve kültürel bir iş birliği oluşturmak için kurulan uluslararası bir örgüttür. Birleşmiş Milletler kendini "adalet ve güvenliği, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliği uluslararasında tüm ülkelere sağlamayı amaç edinmiş küresel bir kuruluş" olarak tanımlamaktadır. Uluslararası İlişkilerde, kuvvet kullanılmasını ilk olarak evrensel düzeyde yasaklayan ilk antlaşma Birleşmiş Milletler Antlaşması'dır.

Birleşmiş Milletler Haberleri

ABD açıkladı: Balistik bir füzenin prototipini denedik

ABD açıkladı: Balistik bir füzenin prototipini denedik

ABD Hava Kuvvetleri, Donald Trump yönetiminin yakın zamanda çekildiği Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler (INF) Anlaşması kapsamında yasaklı olan orta menzilli karada konuşlu bir balistik füzeyi denediklerini açıkladı.

12.12.2019Dünya
Samoada kızamık salgınında ölü sayısı 72ye yükseldi

Samoa'da kızamık salgınında ölü sayısı 72'ye yükseldi

Güney Pasifik'te yer alan Samoa'daki kızamık salgınında ölenlerin sayısı 72'ye çıktı.

12.12.2019Dünya
Son dakika... Libya mutabakatı tescil için BMye sunuldu

Son dakika... Libya mutabakatı tescil için BM'ye sunuldu

Türkiye, Libya ile imzalanan Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırasının tescili için Birleşmiş Milletler'e (BM) bildirimde bulundu.

12.12.2019Dünya
HSBC Türkiye, sosyal fayda sağlayan start-up şirketleri destekleyecek

HSBC Türkiye, sosyal fayda sağlayan start-up şirketleri destekleyecek

HSBC Türkiye; Türkonfed ve Hackquarters iş birliğiyle sürdürülebilir kalkınma ve büyümeye katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiği girişimcilik programı ‘Sürdürülebilir Büyüme Programı’ ile Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na yönelik çalışmalar yapan start-up şirketleri destekleyecek.

12.12.2019Teknoloji
Avrupa Yeşil Anlaşması, Avrupanın aya insan göndermesi ile eş değer bir an

'Avrupa Yeşil Anlaşması, Avrupa'nın aya insan göndermesi ile eş değer bir an'

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, kıtayı 2050'ye kadar iklime zararsız hale getirmeyi amaçlayan "Avrupa Yeşil Anlaşması" adlı yol haritasını kabul etti.

12.12.2019Teknoloji
Yılın kişisi Greta

Yılın kişisi Greta

16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg “2019 yılının kişisi” seçildi.

12.12.2019Dünya
Erdoğan ile Putin görüştü

Erdoğan ile Putin görüştü

Suriye’den sonra Libya da Rusya ile ikili ilişkilerde yeni konu başlığı olacağa benziyor.

12.12.2019Dünya
Hafter’in hedefi başkent Trablus

Hafter’in hedefi başkent Trablus

Libya’da meşru hükümeti tehdit eden Hafter’in hedefi başkenti ele geçirmek. Geçmişte devrik Libya diktatörü Kaddafi’ye yakın olan Hafter, Çad’la savaşta esir düşünce ABD’ye götürüldü. CIA ile yakın işbirliği yaptığı iddia edilen Hafter, şimdi Libya’da önemli bir istikrarsızlık kaynağı.

12.12.2019Dünya
Ölü sayısı hızla artıyor...  424 oldu

Ölü sayısı hızla artıyor... 424 oldu

Birleşmiş Milletler (BM), Irak'ta 1 Ekim'den bu yana devam eden protestolarda 424 kişinin yaşamını yitirdiğini, 9 bine yakın kişinin de yaralandığını duyurdu.

11.12.2019Dünya
Bakan Akardan F-35 mesajı

Bakan Akar'dan F-35 mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar,  NATO'nun Türkiye ile çok daha güçlü ve anlamlı olduğunu, bunu tartışmaya açmanın anlamsız olduğunu belirterek, "NATO üyeliğimizden veya müttefikliğimizden vazgeçmek gibi bir niyetimiz söz konusu değildir" dedi.

11.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalından çakarlı araç açıklaması

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan 'çakarlı araç' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısına ilişkin açıklama yaptı. Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye konusuyla ilgili Putin ile telefonda görüşeceğini bildirdi. Son günlerdeki 'çakarlı araç' tartışmasına ilişkin de konuşan Kalın, "Çok sıkı denetimler uygulanıyor.50'ye 1 oranda çakar kullanımı düşmüş oldu. Meclis'ten geçen yasa henüz Cumhurbaşkanımızın önüne gelmedi, son karar kendilerinindir." ifadelerini kullandı.

11.12.2019Gündem
AB, iklim değişikliğiyle mücadele için yol haritasını açıkladı

AB, iklim değişikliğiyle mücadele için yol haritasını açıkladı

Avrupa Birliği, 2050'ye kadar karbon salınımlarının en az seviyeye indirilmesini planlarken iklime zarar vermeyen bir kıtaya dönüşmeyi hedefliyor.

11.12.2019Ekonomi
Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii soykırımı inkar etti

Nobel ödüllü Myanmar lideri Suu Çii soykırımı inkar etti

Gambiya'nın, Myanmar'a karşı açtığı davanın duruşmasına katılan Myanmar lideri Nobel ödüllü Suu Çii, soykırımı inkar ederek "Myanmar ordusu çizgiyi biraz aşmış olabilir fakat bu durum bir uluslararası hukuk meselesi değil." dedi.

11.12.2019Dünya
Greta Thunberg kimdir Greta Thunberg kaç yaşında ve nereli

Greta Thunberg kimdir? Greta Thunberg kaç yaşında ve nereli?

Birleşmiş Milletler (BM) tarafından düzenlenen İklim Zirvesi'nde yaptığı konuşmasıyla tüm dünyanın gündemine oturan Greta Thunberg, TIME Dergisi tarafından '2019 yılın kişisi' seçildi. Bu gelişmenin ardından, Greta Thunberg'in kim olduğu merak konusu oldu. Peki, Greta Thunberg kimdir? Greta Thunberg kaç yaşında ve nereli?

11.12.2019Dünya
TIME 2019 yılın kişisi Greta Thunberg oldu

TIME 2019 yılın kişisi Greta Thunberg oldu

16 yaşındaki İsveçli iklim aktivisti Greta Thunberg TIME Dergisi 2019 yılın kişisi seçildi.

11.12.2019Dünya
Kıvanç Tatlıtuğ’dan Birleşmiş Milletler’e destek

Kıvanç Tatlıtuğ’dan Birleşmiş Milletler’e destek

UNICEF İyi Niyet Elçisi Kıvanç Tatlıtuğ, dünya çapında şirketleri daha sürdürülebilir bir dünya için harekete geçiren Birleşmiş Milletler (United Nations-UN) Global Compact’e destek verdi. Tatlıluğ, tüm şirketleri UN Global Compact’e imzacı olmaya ve dünya için harekete geçmeye davet etti.

11.12.2019Eğitim
Uluslararası Göç Filmleri Festivali başlıyor

Uluslararası Göç Filmleri Festivali başlıyor

Institut Français Türkiye ve BM Uluslararası Göç Örgütü (IOM) iş birliğiyle Uluslararası Göçmenler Günü çerçevesinde Uluslararası Göç Filmleri Festivali düzenlenecek.

11.12.2019Keyif
Kalkınma Yatırım Bankasına 200 milyon dolarlık kredi

Kalkınma Yatırım Bankası'na 200 milyon dolarlık kredi

Banka, 200 milyon dolarlık krediyi enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projelerinin finansmanında değerlendirecek.

11.12.2019Ekonomi
YPG/PKK Suriyede DEAŞlıların kampından yüzlerce kişiyi serbest bıraktı

YPG/PKK Suriye'de DEAŞ'lıların kampından yüzlerce kişiyi serbest bıraktı

Terör örgütü YPG/PKK Suriye'nin kuzeydoğusunda işgal ettiği Haseke ilinde yer alan Hol Kampı'nda alıkoyduğu DEAŞ'lı teröristler ve ailelerinden oluşan 516 kişiyi serbest bıraktı.

11.12.2019Dünya
Basın özgürlüğüne ‘JA’, karalamaya ‘NEIN’

Basın özgürlüğüne ‘JA’, karalamaya ‘NEIN’

Düşünceyi ifade ve basın özgürlüğü ile ilgili Alman Anayasası’nın 5. maddesinde, “Herkesin düşüncesini söz, yazı ve resimle serbestçe açıklayıp yayma ve herkese açık kaynaklardan hiçbir engele uğramadan bilgi edinme hakkı vardır. Basın özgürlüğü ile radyo ve film aracılığıyla haber verme özgürlüğü güvence altındadır. Sansür uygulanamaz” denilmektedir.

11.12.2019Avrupa
Atina mutabakatı BM’ye şikâyet etti

Atina mutabakatı BM’ye şikâyet etti

YUNANİSTAN, Türkiye ile, Birleşmiş Milletler (BM) tarafından tanınan, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) arasında imzalanan iki ülkenin deniz sınırlarına ilişkin mutabakat muhtırasını BM’ye şikâyet ederek ‘geçersiz’ sayılmasını istedi.

11.12.2019Dünya
BMden Saudi Aramco saldırısı açıklaması

BM'den Saudi Aramco saldırısı açıklaması

Birleşmiş Milletler (BM), Suudi Arabistan’a ait petrol şirketi Aramco tesislerine yönelik saldırılarda kullanılan füze ve insansız hava araçlarının enkazlarının incelendiğini ve bu silahların İran yapımı olduğunun şu aşamada doğrulanamadığını bildirdi.

11.12.2019Dünya
Handkeye tepki için Nobel ödülünü iade ediyor

Handke'ye tepki için Nobel ödülünü iade ediyor

İsveç'in başkenti Stockholm'de Bosna soykırımını inkar eden Peter Handke'ye Nobel Edebiyat Ödülü verilmesine tepki gösteren İsveçli gazeteci Christina Doctare, 1988 yılında Birleşmiş Milletler Barış Gücü sağlık ekibinde görev yaptığı için aldığı Nobel madalyasını bu gece iade edeceğini açıkladı.

10.12.2019Dünya
Libya nerede Libya hakkında merak edilenler

Libya nerede? Libya hakkında merak edilenler

Afrika'nın en büyük petrol rezervlerine sahip Libya, Kaddafi yönetimini sonlandıran 17 Şubat devriminin ardından dünyanın gündemindeki ülke olarak dikkatleri çekiyor. Ülkede yaşanan gelişmelerden sonra Libya'nın nerede olduğu ve haritadaki tam yeri merak konusu oldu. Libya nerede?

10.12.2019Dünya
10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedir ve evrensel beyanname maddeleri nelerdir

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedir ve evrensel beyanname maddeleri nelerdir?

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, Birleşmiş Milletler Tarafından kabul edilmiş ve 1948 yılından bu yana her yıl kutlanmıştır. İnsan hakları evrensel beyannamesinin kabul edildiği gün olarak kutlanan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edildiği gün itibariyle davetlerle organize edilmektedir. Peki, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedir ve evrensel beyanname maddeleri nelerdir? İşte, o detaylar

10.12.2019Gündem
Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Son dakika haberi… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan KYK borçları için önemli açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilkent Üniversitesi'nde Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenecek ‘Her İnsan Bir Dünya’ temalı programda yaptığı konuşmanın ardından öğrencilerin sorularını yanıtladı. "Sizin zihin dünyanızı inşa etmenizde örnek aldığınız düşünürler, liderler, ön açıcı isimler kimler?" sorusuna Erdoğan, ''Çok zor bir soru sordun şimdi'' yanıtını verdi. Erdoğan, ''Türkiye, Libya'ya asker gönderecek mi?'' sorusunu da ''Talep olursa gönderebiliriz'' şeklinde cevapladı. Bosna Hersek'te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan bir kişiye Nobel ödülü verilmesini de eleştiren Erdoğan, ''Böyle bir katili ödüllendirmek zulüm ile ortak hareket etmektir'' dedi. Erdoğan, “Size bir gün Nobel barış ödülü verilirse tavrınız ne olur” sorusuna “almam” cevabını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) borçları için de ''Öğrencilerin lehine bir adım atacağız'' dedi.

10.12.2019Gündem
Son dakika... Yunanistandan Türkiye-Libya Muhtırası için skandal adım

Son dakika... Yunanistan'dan Türkiye-Libya Muhtırası için skandal adım

Yunanistan, Türkiye ve Libya arasında yapılan Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırasına yönelik itirazlarını Birleşmiş Milletler'e sunduğunu duyurdu. Yunanistan ayrıca Birleşmiş Milletler'den anlaşmasının kınanmasını istedi.

10.12.2019Dünya
TBMM Başkanı Şentop: Fransada polisin müdahalesi, terör boyutuna ilerlemiştir

TBMM Başkanı Şentop: Fransa'da polisin müdahalesi, terör boyutuna ilerlemiştir

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Fransa'da polisin göstericilere müdahalesi, artık şiddet boyutunu geçip, terör boyutuna doğru ilerlemiştir" dedi.

10.12.2019Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nobel tepkisi

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Nobel tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "10 Aralık İnsan Hakları Günü'nde, Nobel Edebiyat Ödülü'nün Bosna Hersek'te yaşanan soykırımı inkâr eden ve savaş suçlularını savunan ırkçı bir şahsa verilmesi, insan hakları ihlallerinin ödüllendirilmesinden başka hiçbir anlam taşıyamayacaktır" dedi.

10.12.2019Gündem
İlk kez ‘çok yüksek’ insani gelişme

İlk kez ‘çok yüksek’ insani gelişme

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından 2018 yılı verileri baz alınarak hazırlanan ve İnsani Gelişme Endeksi, Eşitsizliğe Uyarlanmış İnsani Gelişme Endeksi, Cinsiyete Dayalı Gelişme Endeksi, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi ile Çok Boyutlu Yoksulluk Endeksi’ni içeren ‘İnsani Gelişme Raporu 2019’ yayımlandı.

10.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye ve Libya arasındaki anlaşmadan bahseden Erdoğan, "Diğer uluslararası aktörler, bu anlaşma ile Türkiye'nin çizdiği alanlarda onay almaksızın arama-tarama faaliyeti yapamaz. Güney Kıbrıs, Mısır, Yunanistan ve İsrail, bu bölgeden Türkiye'nin onayı olmadan doğal gaz nakil hattı kuramaz." ifadelerini kullandı.

9.12.2019Gündem
Bakan Selçuk: Aile Eğitim Programı ile 1,8 milyon vatandaşımıza ulaştık

Bakan Selçuk: Aile Eğitim Programı ile 1,8 milyon vatandaşımıza ulaştık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Eğitim ailede başlar diyerek hazırladığımız Aile Eğitim Programı ile 1,8 milyon vatandaşımıza ulaştık. Aile bütünlüğünü korumaya yönelik en önemli projelerimizden biri de 'Aile Danışmanlığı'dır. Başvuranların yaklaşık yüzde 40'ı boşanmaktan vazgeçiyor. Unutulmamalıdır ki bizim en değerli sermayemiz, değerimiz, kıymetimiz insan. İnsanı merkeze alarak, nitelikli insan gücümüzü artırarak, hem sosyal kalkınmayı hem ekonomik kalkınmayı sağlayabiliriz" açıklamasında bulundu.

9.12.2019Ekonomi
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Macronun o sözlerine sert tepki: Karşımızda susuyor

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'un o sözlerine sert tepki: Karşımızda susuyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik, "Siz, İslami terör ifadesiyle barış ile terörü nasıl bir araya getiriyorsunuz? Böyle bir şey olamaz. Karşımızda susuyor, son NATO Zirvesi'nde aynı ifadeleri kullanıyor. Ne oldu şimdi? Paris'te sarı yelekliler çıktı. Hadi çöz bakalım, durdur bakalım. Niye durduramıyorsun? Niye onları barış havzası içinde yola koyamıyorsun? Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. Bunu böyle bilesin." dedi.

9.12.2019Gündem
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
UNICEF Türkiye: Çocuk hakları konusunda eksiklikler var

UNICEF Türkiye: Çocuk hakları konusunda eksiklikler var

UNICEF Türkiye Temsilcisi Philippe Duamelle, "Elde edilen yeni kaynaklarla, çocuk hakları sözleşmesinde yer alan maddelerin her ülkede her unsuruyla aynı oranda hayata geçirildiğinden emin olmak adına seferber olmak gerekiyor" dedi.

9.12.2019Eğitim
Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Yeni bir İnsan Hakları Eylem Planı hazırlıyoruz

Son dakika... Adalet Bakanı Gül: Yeni bir İnsan Hakları Eylem Planı hazırlıyoruz

Adalet Bakan Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Strateji Belgesi ile ilgili olarak ''Herkesin görüşünü alarak bir Türkiye belgesi haline gelmesini sağladık" dedi. Yeni bir İnsan Hakları Eylem Planı hazırladıklarını söyleyen Bakan Gül, ''Yeni eylem planında AİHM kararlarının yanı sıra diğer uluslararası belgeleri de titizlikle inceleyerek insan hakları alanındaki yeni gelişmeleri de dikkate almaktayız'' diye konuştu.

9.12.2019Gündem
Suudi Arabistanda kadınlar artık restoranlara erkeklerle aynı kapıdan girebilecek

Suudi Arabistan'da kadınlar artık restoranlara erkeklerle aynı kapıdan girebilecek

Suudi Arabistan'da restoranlardan artık, kadınlar ve erkekler için ayrı giriş kapıları bulundurmaları istenmeyecek. Hükümetin aldığı son karar uyarınca kadınlar, erkeklerle birlikte aynı kapıdan geçerek restorana girebilecek.

9.12.2019Dünya
Türkiye çok yüksek insani gelişme kategorisine girdi

Türkiye çok yüksek insani gelişme kategorisine girdi

Türkiye, 2018'i kapsayan İnsani Gelişme Endeksi'nde 189 ülke arasında 59'uncu sırada yer alarak, ilk kez çok yüksek insani gelişme kategorisine girdi.

9.12.2019Ekonomi
Panikleyen Yunanistan Hafter’den medet umuyor

Panikleyen Yunanistan Hafter’den medet umuyor

Türkiye ile Libya arasındaki deniz yetki sınırları mutabakatına karşı Yunan tarafı, BM’nin tanımadığı Halife Hafter’e sarıldı. Çeşitli diplomatik ve askeri adımlar da atmaya hazırlanan Atina, Hafter ile müttefik Libya’nın doğusundaki oluşumun yetkililerinden Akile Salih’i Yunanistan’da ağırlayacak.

9.12.2019Dünya
Oksijensiz okyanus

Oksijensiz okyanus

25. BM İklim Değişikliği Taraflar Konferansı’nda sunulan bir çevre raporu, okyanuslardaki kirliliğin insanoğlunun geleceğini nasıl tehdit ettiğini gözler önüne serdi.

9.12.2019Dünya
Son dakika haberleri: Trump ateş püskürdü Kaybedecek şeyi çok

Son dakika haberleri: Trump ateş püskürdü! 'Kaybedecek şeyi çok'

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un düşmanca davranması halinde kaybedecek çok şeyi olduğunu belirtti.

8.12.2019Dünya
Salgın alarmı Okullar tatil edildi

Salgın alarmı! Okullar tatil edildi

Güney Pasifik'te yer alan ABD'ye bağlı özerk bölge Amerikan Samoası'nda, kızamık salgını ilan edilerek, pazartesinden itibaren eğitime ara verildi.

8.12.2019Dünya
İklim değişikliği köpek balıklarının yaşamını tehdit ediyor

İklim değişikliği köpek balıklarının yaşamını tehdit ediyor

İklim değişikliği nedeniyle okyanuslardaki oksijen miktarının azalması su altı canlılarını ve kıyı kesimlerinde yaşayan toplulukları tehdit ediyor.

8.12.2019Avrupa
Malatya’ya prefabrik üssü

Malatya’ya prefabrik üssü

Kızılay Başkanı Kerem Kınık, Malatya’ya kurdukları prefabrik fabrikasında afetin yanı sıra Suriye’ye geri dönecekler için konut üreteceklerini söyledi.

8.12.2019Gündem
Kalın’dan ‘İptal edin’ çağrısı: Vicdansız birine Nobel verilir mi

Kalın’dan ‘İptal edin’ çağrısı: Vicdansız birine Nobel verilir mi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Nobel Edebiyat Ödülü’nün Srebrenitsa soykırımını inkâr eden ve Sırp savaş suçlularını savunan Avusturyalı yazar Peter Handke’ye verilmesi kararının geri çekilmesi çağrısı yaptı.

8.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

'İyi Yaşamak Hepimizin Ortak Hayali'

Global Wellness Day; Türkiye’de doğup tüm dünyaya yayılan, iyi yaşamın tüm insanların hakkı olduğunu savunan uluslararası bir gün. Öyle ki şu an tüm dünyada takvimlere eklendi bile. İşte bu anlamlı günün kurucusu Belgin Aksoy ile Global Wellness Day projesi ve iyi yaşam üzerine sohbet ettik.

12.12.2019

Bayraktar’ın sitemi... ‘Demirağ ve Hürkuş’lar gitmiş, kaportacılar gelmiş’

BAYKAR tarafından geliştirilen Bayraktar Akıncı taarruzi insansız hava aracı ‘Akıncı Tiha’, Çorlu Hava Meydan Komutanlığı’nda gerçekleştirilen ilk uçuş testinde 16 dakika havada kaldı.

12.12.2019

Kentsel dönüşüm ama bu şekilde değil

HER deprem olduğunda aklımıza bu gerçek geliyor. Balıkesir geçen gece birkaç kez sallanınca ve bunu İstanbul hissedince televizyonlar canlı yayına geçti, uzmanları konuk olarak aldı. Dün baktım, yayınlar gün boyunca devam etti.

12.12.2019

Akdeniz’deki krizin merkez üssü yoksa Meis Adası mı?

Geçtiğimiz cumartesi günü bu köşede yayımlanan harita Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki deniz yetki alanlarının sınırlarını hangi genişlikte tanımladığını gösteriyordu. Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İlişkiler ve Havacılık Denizcilik Hudut Genel Müdürü Büyükelçi Çağatay Erciyes’in sosyal medya hesabından duyurduğu bu harita, Türkiye’nin Akdeniz’de kıta sahanlığı ve münhasır ekonomik bölgeye ilişkin resmi pozisyonunu yansıtıyor.

10.12.2019

Derinleşen çürümüşlük

İslam coğrafyası ve Afrika ülkelerinde açlık, yoksulluk, yolsuzluk ve işsizlik gittikçe büyüyor...

9.12.2019