"Ömür Gedik" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ömür Gedik" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ömür Gedik

En iyi fantezi erkek!

Nurcan Sabur’un sahibi olduğu Magazinkolik haber sitesinin 11’inci yılının şerefine düzenlenen Yılın En’leri töreninde ailenin ne kadar önemli olduğunu gördüm.

Nurcan Sabur, Magazinkolik’e en az onun kadar emek veren eşi Esin Sabur ve turizmci kızları ile karşıladı tüm misafirleri.

O heyecanlı ve içten halleri yıllar süren başarılarının anahtarıydı aslında.

Nurcan’ın yıllardır sağlam bir dostluk kurduğu BVS grup da Sahne İstanbul adlı mekanlarında yine büyük bir misafirperverlik gösterdi.

Gecede pek çok ünlü isim ödül aldı, güzel, anlamlı konuşmalar yaptı.

En esprili konuşma ise Alişan’dan geldi.

Alişan’ın bugüne dek aldığı ödüllerin üzerinde hep “En İyi Fantezi Erkek” yazarmış!

“İlk kez böyle ucu açık bir tamlamayla değil de ‘En İyi Fantezi Müzik Erkek Sanatçı’ yazan bir ödül alıyorum. Fantezi erkek olmaktan kurtuldum, teşekkür ediyorum” dedi.

En İyi Fantezi Erkek bir tuhafmış gerçekten de!

Alişan yerden göğe kadar haklı.

Oscar, Queen’e gidebilir 

Queen’i ve tabii efsanevi solisti Freddie Mercury’yi canlı dinleyememiş olmak en büyük pişmanlıklarım arasındadır.

İşte bu nedenle bana bu deneyimi yaşattığını düşündüğüm Bohemian Rhapsody filmi benim için diğer pek çok filmden daha değerli.

Hikaye anlatımını o kadar beğenmesem de filmin konser sahneleri, özellikle finaldeki 1985 yılına ait Live Aid performansı gerçekten beni havalara uçurmaya, kendimden geçirmeye yetti.

Freddie Mercury’yi canlandıran Rami Malek rolüne o kadar iyi çalışmış, efsane müzik adamını öyle güzel taklit etmiş ki bence bu rolüyle Oscar’ın en büyük adayları arasına girdi bile.

Bu yıl Oscar töreni bir Queen şovuna dönüşürse benden, bizden, Queen hayranlarından daha mutlusu olmayacak.

O arada ben Bohemian Rhapsody’yi konser sahneleri için birkaç kez daha izlerim sanırım.
En iyi fantezi erkek
AIDS olduğunu gizlemişti

24 Kasım Freddie Mercury’nin ölüm yıl dönümü.

Mercury’ye 1987 ilkbaharında AIDS teşhisi konmuş, ancak kendisi verdiği röportajlarda hasta olduğunu inkar etmişti. Ancak günden güne ne kadar zayıfladığı ve hasta olduğu gözden kaçmıyordu.

22 Kasım 1991’de Mercury, menajerini evine çağırdı ve basın bildirisi hazırladılar.

HIV pozitif olduğunu ve o güne dek bu bilgiyi gizli tutma nedeninin yanındakilerin mahremiyetini korumak amaçlı olduğunu açıklayan bir bildiriydi bu. Freddie Mercury bu açıklamanın yayınlanmasından 24 saat sonra, 45 yaşındayken, evinde, yakın arkadaşlarının kollarında hayata veda etti.

Queen grubu üyeleri, onun anısına AIDS ile mücadeleye destek vermeye halen devam ediyor.

İtirazım Var

Müslüm filminde Müslüm Gürses şarkılarını Timuçin Esen’in seslendirmesi hayli eleştirilmişti.

Şimdi ise herkes, müziğe olan ilgisini gayet iyi bildiğimiz oyuncu Timuçin Esen’in Müslüm Gürses şarkılarını ne kadar iyi okuduğunu konuşuyor.

Timuçin’in yorumladığı “İtirazım Var” listelere bile girdi. İşte müzik ve oyunculuğun iç içe geçen, birbirini besleyen işler olduğunun bir kanıtı daha.

En iyi fantezi erkek
 

 

X