Validatörü kapattığı ortaya çıkan araç parka çekildi şoföre ceza verildi

Hürriyet Ankara okurlarından gelen iletiler, “başkentte ses” getirmeye devam ediyor.*

Haberin Devamı

 Validatörü kapattığı ortaya çıkan  araç parka çekildi şoföre ceza verildi

Peki geçen hafta neler yazdık, neler oldu?

1) Okurumuz Ahmet Günen, 489-5 numaralı Sirkeli-Ankara hattındaki bir araçta “validatör” olmasına rağmen, şoförün, “Serbest kart geçmiyor” çıkışıyla karşılaşmasına ve kendisinden “10 TL” ücret almasına isyan etmişti. Okurumuz, “EGO Genel Müdürlüğü’nün bu usulsüzlükleri engellemesi gerekiyor” çağrısı yapmıştı. Hürriyet Ankara’nın geçen pazartesi, “VALİDATÖRLER KAPATILIYOR MU” manşetiyle gündeme taşıdığı bu olay, aynı gün EGO Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Validatörü kapattığı ortaya çıkan araç parka çekildi, şoföre ise bir hafta uzaklaştırma cezası verildi. Tüm bu süreci takip eden Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Başkanı Kurtuluş Kara, hem okurumuz Ahmet Günen’e hem de Hürriyet Ankara’nın Burada Okur Yazar köşesine teşekkür ederek, -özetiyle- şunları aktardı:

Haberin Devamı

CİHAZI KAPATARAK ‘ARIZALI’ DİYEBİLİYOR

“Yolcu tarafından çekilen görüntüleri izledik, serbest kart sahibi vatandaştan araç içinde nakit ücret alındığını gördük. Her ücretsiz taşınan yolcu için Ankara Büyükşehir Belediyesi bize destek ödemesi yapıyor. Ancak buna rağmen maalesef bazı hatlardaki bazı sürücüler, cihazı kapatarak ‘arızalı’ diyebiliyor. Biz bunlara geçit vermemek adına sürekli kontrol ediyoruz. Yine de birkaç istisna olay olabiliyor. Vatandaşlarımız böyle sıkıntılarla karşılaştıklarında Başkent 153’ü ve TÖHOB’u arayabilirler.” Olay sonrası parka çekilen o aracın ön camındaki “EGO kartı geçerlidir” yazısı da dikkat çekiyor. 

Validatörü kapattığı ortaya çıkan  araç parka çekildi şoföre ceza verildi


Validatörü kapattığı ortaya çıkan  araç parka çekildi şoföre ceza verildi

2) Yine geçen hafta okurumuz Ümit H., “Ankara’da neredeyse tüm marketlerin alışveriş sepetleri korkunç kirli halde. Zabıta görevlileri bu konuya eğilmeli” demişti.

Haberin Devamı

ABB Zabıta Dairesi Başkanlığı, “Market yetkilileri genel hijyen kurallarına riayet etmeleri konusunda uyarılmıştır. Denetimler devam edecek” açıklamasını yapmış.

3) Yine geçen hafta okurumuz Levent Çelik, “Etimesgut’a cumartesi günleri Halk Ekmek çok geç geliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi, bu soruna çare bulmalı” demişti. ABB Halk Ekmek Genel Müdürlüğü, “Trafik yoğunluğundan dolayı 10-15 dakikalık bir gecikme yaşanmıştır. Sıkıntıların yaşanmaması için planlamalar yapılmıştır” demiş.

Validatörü kapattığı ortaya çıkan  araç parka çekildi şoföre ceza verildi

 HATİP ÇAYI’NDA HAYVANLAR ÖLÜYOR

 Okurumuz Mehmet Sünger, Mamak-Kayaş’tan bildiriyor: “Hatip Çayı simsiyah (katran gibi) akıyor ve çok pis kokuyor. Daha önce bölgede doğal bir popülasyon oluşmuş, yaban ördekleri yuva bile yapmıştı. Ancak şimdi hayvanlar ölüyor.”

Haberin Devamı

 Ankara Çayı kokuyor!

 Yine aylardan eylül...

Ve yine aynı şikâyet:

“Ankara Çayı kokuyor!”

Metronun Akköprü istasyonunda -hele hele kapılar açıldığında- burnunun direği sızlayan okurumuz Fatih Şişoğlu, İstanbul’dan bir ziyaret için Ankara’ya gelmiş.

Ve iletisinde şöyle demiş:

“Ankara’ya, başkent Ankara’ya yakışmayan bir koku bu!”

Ta 2017’de yazdığım şu satırlar aklıma geldi:

“Ankara Çayı...

Gönül ister ki Eskişehir’in Porsuk Çayı gibi olsun.

Amma velakin...

Porsuk Çayı demlemeyse, Ankara Çayı sallama ya da soğuk su ilaveli paşa çayı gibi.

Yani tiryakiye hitap etmiyor.” 

 KISA... KISA...

 “GÖLBAŞI’nın çoğu yerinde yollar köstebek tarlası gibi. Her yer delik deşik. Zaten bir aydır Gölbaşı’na giriş ve çıkış sıkıntılıydı. Her yer şantiye gibi. Artık tadilatlar bitmeli. Bozuk yollar düzeltilmeli.” Cem BOZCUK

Haberin Devamı

“BAŞKENT Millet Bahçesi’nin çok büyük ve güzel bir ücretli otoparkı var. Ancak otoparktan stant alanına gidiş çok zor, çünkü mesafe çok uzun. Yaşlı ve çocuklu aileler için bir çare bulunmalı.” Şeref SARIMURATOĞLU

“MAMAK-Abidinpaşa’daki 29 Ekim Ortaokulu maalesef bu eğitim-öğretim yılına da yetiştirilemedi. Sekiz yıldır kapalı olan bu okul nedeniyle öğrencinin de velinin de boynu bükük kalıyor.” Eşref UĞUR

 

Yazarın Tüm Yazıları