"Doğahan Giritlioğlu" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Doğahan Giritlioğlu" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Doğahan Giritlioğlu

Wonderland Eurasia 120 bin üzerinde misafir ağırladı

Avrupa ve Asya’nın en büyük tema parkı ‘Wonderland Eurasia’ (Ankapark) 2 günde 7’den 70’e 120 binin üzerinde misafiri ağırladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın önceki gün gerçekleştirdiği açılışta, parkın 31 Mart’a kadar ücretsiz hizmet vereceğini açıklamasının ardından, Ankaralıların yanı sıra şehir dışından gelen vatandaşlar da eğlence merkezine büyük ilgi gösterdi.

Wonderland Eurasia 120 bin üzerinde misafir ağırladı

Sedat Cenikli ile beraber Ankara’da 2 gün önce açılan Avrupa ve Asya’nın en büyük tema parkı ‘Wonderland Eurasia’yı (Ankapark) gezezerek, eğlence merkezinin ilk misafirlerini dinledik.

Wonderland Eurasia 120 bin üzerinde misafir ağırladı

Eğlence merkezinin ilk misafirleri, bir yandan oyuncakların keyfini çıkardı, diğer yandan parkın temasını oluşturan dinozorlar ve robotlarla fotoğraf çektirdi. Güzel havayı değerlendiren eğlence tutkunları oyuncaklara binmek için uzun kuyruklar oluşturdu, park görevlileri oyun alanlarının girişinde vatandaşları bilgilendirdi.

Parkın en çok ilgi gören oyuncağı ise 35 metre yüksekliğe ulaşabilen ve 88 kilometreye kadar hızlanabilen Light Speed adlı Roller-Coaster oldu. Ankaralıların yanı sıra çevre illerden gelen vatandaşlar da eğlence merkezine büyük ilgi gösterdi. Parkın ilk misafirlerinin yorumları ve talepleri şu yönde oldu:

PAHALI OLURSA GELEMEYİZ

*Sabah-Selahattin Yazıcı: “Öncelikle böyle bir parkı ülkemize kazandıranlara teşekkür etmek lazım.Girişleri uygun fiyatlı yaparlarsa kazanan hem vatandaş hem işletme olur. Beğenmek ise mesele beğeniyoruz, ama pahalı olursa işler yürümez, gelmeyiz.”

GEZMEYE BİR GÜNÜMÜZ YETMEDİ

*Aydın Akaoğlu: “Çocuklarımız televizyonda gördü. Bizde eşimle beraber Mersin’den çocukları aldık geldik. Bundan sonra da yolumuz düştüğünde geleceğiz.Fiyatların uygun olmasını bekliyoruz. Ancak park oldukça büyük. Çocuklu bir aileye bir gün yetmez parkın tamamını gezmek için.”

TORUNLAR İÇİN GELECEĞİZ

*Ali-Nurcihan Özer: “Ankara’ya seyahat için Balıkesir’den geldik. Gelmişken AnkaPark’ı da gezdik. Biz oyuncağa binemedik kısmet olursa, torunları getireceğiz.”

KÜTAHYA’DAN GÖRMEYE GELDİK

*Mehmet Özbey: “Kütahya’dan 05.00’ta yola çıktık. Bugün boş günümüzdü açılışında ücretsiz olduğunu duyduk. Sırf burayı görmek için geldik.”

 

 

 

X