GeriDinçer Güner Nefes alıp özgür hissedelim
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Nefes alıp özgür hissedelim

Bu hafta Kova dolunayı var. Cesur adımlar atabiliriz. Venüs, Başak burcuna geçiyor, ilişkileri iyi bir noktaya taşımaya uğraşacağız. Bu arada Güneş de Aslan burcuna geçeceği için maddi konular gündeme gelebilir.

Gökyüzü gündemi bu hafta epey kalabalık. Aşkı ve ilişkileri sembolize eden Venüs, Başak’a geçecek. Bu dönemde ilişkileri çok daha iyi bir noktaya taşımak için sıkça eleştirebilir, kusurları gidermek için kolları sıvayabiliriz. Venüs, Başak burcundayken ilişkilerin ana teması  ‘yarar sağlamak’ üzerine olacaktır. Derlenip toparlanmak, sağlık kontrolü yaptırmak, hayatımızdaki dağınıklıklardan kurtulmak, rejim yapmak için ideal bir süreç.

Nefes alıp özgür hissedelim

Venüs, Başak burcunda 16 Ağustos’a kadar seyahat edecek. Akabinde Güneş, Aslan burcuna geçecek. Bu dönemde yatırım, borsa kuru, döviz ve altın gibi konular gündeme gelir. Siz de bu süreçte kendinizi daha çekici kılmak için neler yapabileceğinizi düşünebilirsiniz. Kendine güvenen, karizmatik ve kalbinizi hoplatan biriyle karşılaşabilirsiniz.

Son olarak Kova burcundaki dolunayla hayatımızda bizi kuşatan sorumluluklardan biraz olsun kurtulmak, nefes almak, özgür hissetmek için cesur adımlar atabiliriz. Özgürlük, yaşamlarımızda ana tema haline dönüşebilir.

SAĞLIĞINIZ İYİ, İŞLER YOLUNDA
Koç (21 Mart-19 Nisan)

16 Ağustos’a kadar hem sağlık hem de iş konularında mutluluk verici bir sürece gireceksiniz. Güneş’in Aslan burcuna geçişiyle de aşk sezonunuz başlıyor... Aşk, yatırımlar, çocuklarla ilgili konular gündeminizde olacak. Arkadaşlık sorumluluklarınız artabilir. 

TAŞINMAK İÇİN UYGUN ZAMAN
Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)

16 Ağustos’a kadar aşkta verimli, heyecanlı, mutlu bir süreç başlıyor. Çocuk sahibi olmak için de güzel bir zaman. Odak noktanız ev ve aileyle ilgili konular olacak. Taşınmak için uygun bir dönem. İşte sorumluluklar artabilir ve daha çok çalışabilirsiniz. 

AİLE İÇİNDE HUZUR VAR
İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Bu haftadan itibaren 16 Ağustos’a kadar yuvanızı güzelleştirebilirsiniz. Aile içinde huzur yakalamak daha kolay... Odak noktanız yeni eğitimler ve çıkacağınız seyahatler olacak. Yurtdışı, yabancılar ve yasal konularda sorumluluklarınız artabilir. 

EĞLENCELİ SEYAHATLERE ÇIKABİLİRSİNİZ
Yengeç (21 Haziran-22 Temmuz)

Bu hafta odak noktanız maddi konular... Parasal konuları yönetmeniz için gereken koşullar oluşabilir. 16 Ağustos’a kadar yakın çevrenizle, kardeşlerinizle uyum içinde olabilir, keyifli, eğlenceli seyahatlere çıkabilirsiniz. Yatırım yapmak isteyebilirsiniz. 

BEREKETLİ VE MUTLU BİR SÜREÇ
Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)

Bu haftadan itibaren 16 Ağustos’a kadar maddi konularda bereketli ve mutlu bir süreç olacak. Bir ayda hedeflerinize ve isteklerinize kavuşabileceksiniz. İlişkilerde, ortaklıklarda sorumluluklarınız artabilir. Bu konularda hayatınıza çekidüzen verebilirsiniz. 

AŞKI HAYATINIZA ÇEKEBİLİRSİNİZ
Başak (23 Ağustos-22 Eylül)

Bu bir aylık süreçte kendinizi güzelleştirebilir, aşkı hayatınıza çekebilirsiniz. Atacağınız adımlar size mutluluk verecek. Odak noktanız psikolojiniz, bilinçaltı gibi konular olabilir. Belki terapiye başlayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili dikkatli olmalısınız. 

ÖZEL HAYATINIZA DİKKAT EDİN
Terazi (23 Eylül-22 Ekim)

16 Ağustos’a kadar mutlu olmak kolay olmayabilir, özel hayatınızda kontrol dışı gelişmeler yaşanabilir. Bu hafta odak noktanız dostlarınız olacak. Onlarla bolca vakit geçirebilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda da sorumluluklarınız artabilir. 

ODAK NOKTANIZ KARİYERİNİZ OLACAK
Akrep (23 Ekim-21 Kasım)

16 Ağustos’a kadar sizi dostlarınız mutlu edecek. Onlardan destek görebileceksiniz. Odak noktanız kariyeriniz... İş bulmak, iş kurmak, terfi etmek için bu bir aylık süreçte uygun gelişmeler olabilir. Ailenizle ilgili sorumluluklar almanız gerekebilir. 

PATRONDAN GÜZEL DESTEKLER VAR!
Yay (22 Kasım-21 Aralık)

Önümüzdeki bir ay kariyerinizde mutluluk verici gelişmeler olabilir. İşleriniz artabilir, patronunuzdan güzel destekler görebilirsiniz. Odak noktanız yurtdışı bağlantılı konular. Yakın çevreniz ve eğitimle ilgili konularda sorumluluklarınız artabilir. 

UZAKTAKİ KİŞİLERLE FLÖRT EDEBİLİRSİNİZ
Oğlak (22 Aralık-21 Ocak)

Bu bir ay içinde keyifli seyahatlere çıkabilirsiniz. Yine bu süreçte uzakta yaşayan kişilerle flört edebilirsiniz. Odak noktanız maddi konular olmaya başlıyor. Sağlığınıza da dikkat edin. Finansal açıdan kendinize çekidüzen vermek için adımlar atabilirsiniz. 

KAZANÇLARINIZ ARTIYOR, AKILLI YATIRIMLAR VAR
Kova (22 Ocak-18 Şubat)

16 Ağustos’a kadar kazançlarınız artacak. Odak noktanız ilişkiler ve ortaklıklar. Yeni başlangıçlar olabilir. Bu hafta burcunuzda bir dolunay meydana gelecek. Hayatınıza çekidüzen vermeniz, kendinize bazı kurallar koymanız gerekebilir. 

ŞANSLI VE MUTLU BİR DÖNEM
Balık (19 Şubat-20 Mart)

Önümüzdeki bir ay ilişkiler, aşk ve ortaklıklarla ilgili konularda şanslı ve mutlu bir dönem olacak. Odak noktanız sağlığınız ve gündelik işleriniz olabilir. Koşturmacalı, yorucu geçecek bir süreç başlıyor. Sağlığınıza ve beslenmenize dikkat etmelisiniz.

X

Bu hafta kariyere dikkat!

Zorlu bir hafta bizi bekliyor. Yetiştirmemiz gereken işler yetişmeyebilir, patronlarımızla iletişimde birtakım zorluklarla karşılaşabiliriz. İyi haberse yeni şeyler denemek, ilginç insanlarla tanışmak için çok uygun günlerdeyiz.


Önümüzdeki günlerde dişler, kemikler, dizkapakları, eklemler hassaslaşabilir. 

Haftaya Güneş ile Satürn arasındaki zorlu görünümle başlıyoruz. Yetiştirilmesi gereken işlerin altında ezilebiliriz, kendimizi ön plana atmak çok kolay olmayabilir. İş konusunda önümüze engeller çıkabilir, işler istediğimiz gibi gitmeyebilir. Yeni girişimler için pek uygun bir dönem değil.

Sağlık açısından dişler, kemikler, cilt, dizkapakları, eklemler hassaslaşabilir. Bu hafta gereksiz risk almaktan kaçınmaya, temkinli şekilde hareket etmeye özen göstermekte yarar var. Ayrıca bugünlerde otorite figürleri ve babayla ilişkilerde zorlanmalar meydana gelebilir.


Yazının Devamını Oku

Hayatımızda temiz bir sayfa açmak için harika bir dönem!

8 Ağustos’ta meydana gelecek yeniay, etkilerini 4 Ağustos’ta göstermeye başlayacak. Bu süreçte ilerleme kaydetmenin yeni ve yaratıcı yollarını ararken artık bize hizmet etmeyen alışkanlık ve davranışları geride bırakabiliriz. Türkiye’de eğlence mekânlarıyla ilgili bazı kurallar gündeme gelebilir, bu kurallar aşıyla veya açılış-kapanış saatleriyle ilgili olabilir.Ağustos’ta 16 derece Aslan burcunda Uranüs etkili bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniayın etkilerini 4 Ağustos’la 16 Ağustos arasında hissedeceğiz.

Aslan burcu astrolojide eğlenmek, liderlik etmek, çocuklar, yatırım araçları, hobiler, keyif veren konular, gösteriş, gurur gibi temaları sembolize eder.

Uranüs de başkaldırı, isyan, farklı ve sıradışı konular, devrimlerle sembolize edilir. Enerjimizin yüksek seyredeceği, inisiyatif alacağımız, kendimizi merkezde ve özel hissetmek isteyeceğimiz bir dönem olacak. Yeni bir başlangıç yapmak, yeni bir sayfa açmak veya yeni bir projeye başlamak için harika bir zaman diliminde olacağız.

Duygularımızı ortaya koyarken zorlanmayacağız, soğuk ve stratejik hareket etmektense kendimizi daha sıcak, daha samimi bir şekilde ortaya koyabileceğiz. Bu dönem ilerleme kaydetmenin yeni ve yaratıcı yollarını ararken eski huylarınızı, davranışlarınızı ve inançlarınızı sorgulayabilir, artık size hizmet etmeyen alışkanlıklarınızı geride bırakabilirsiniz.

Yazının Devamını Oku

Köle gibi çalışma dönemi başlıyor

Mars bu hafta Başak burcuna geçiyor ve bu da 15 Eylül’e kadar çok çalışacağımız, başımızı kaşıyacak bile vaktimiz olmayacağı anlamına geliyor. Özellikle bu perşembe günü kimseyle tartışmayın!

Bu hafta mücadele ve harekete geçmeyi sembolize eden Mars gezegeni Başak burcuna geçecek ve 15 Eylül’e kadar burada seyahat edecek. Mars’ın Başak’ta olması köle gibi çalışmak demektir. Başımızı kaşımaya vaktimiz olmayacak. Böyle köle gibi çalışırken bir yandan da etrafa, oraya buraya bağırmamız da mümkün. Bu dönemde sağlığınızla ilgili konular üzerine daha ciddi bir şekilde gidebilir, size yararı olacak doktor ya da tedavi yöntemleri bulabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Jüpiter bu hafta geri hareket ederek Kova burcuna yeniden girecek ve bu seyir 29 Aralık’a kadar devam edecek. İyi haber; teknoloji, çevrimiçi işler, hak, adalet, özgürlük gibi kavramlarda sene başında kaçırdığınızı düşündüğünüz fırsatlar yeniden ayağınıza geliyor. Bu sefer fırsatları iyi değerlendirin. Kötü haberse şu: 12 Mayıs’tan beri Jüpiter Balık burcundaydı. Balık, şifayla ilgilidir. Dünyada iyileşme, aşılama, şifalanma oranları artıyordu. Jüpiter’in Balık’tan çıkacak olması bu şifa hızını biraz düşürebilir. Ama 29 Aralık itibariyle şifalanma oranları yeniden müthiş bir yükselişe geçecek.

Bir de bu hafta perşembe günü kimseyle tartışmamaya özen gösterin. Zira gökyüzünde Mars ve Jüpiter karşı karşıya olacak.

DOSTLARINIZDAN GÜZELLİKLER GÖRECEKSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

6’ncı evinizde seyahat edecek olan savaşçı Mars, iş konusunda mücadeleye işaret ediyor. Çalıştığınız kişilerle ilişki yönetimine dikkat! Jüpiter’in tekrar Kova’ya geçişiyle yıl sonuna kadar dostlarınızdan faydalar göreceksiniz.

YARATICILIĞINIZ VE LİBİDONUZ YÜKSEKBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Yazının Devamını Oku

Gezegenlerin temsil ettikleri...

Her gezegenin temsil ettiği coğrafi yerler, renkler, ağaçlar, bitkiler, hayvanlar, kokular vardır. Örneğin, Satürn ‘kötü kokulu’dur. Jüpiter parlak ve ışıltılı, Mars acı, Venüs yağlı ve tatlıdır... Merkür karmaşık bir tat ve renktedir. Güneş ve Ay ise astrolojide iki kutsal ışık olarak görülür. Ay bilinçaltımızdan gelen etkileri yönetirken Güneş de bilinçli davranışlarımızı gösterir...

Astroloji evreni yaradılışı anlamak için kullandığımız eşsiz bir sembolizmdir. Biz bu sembolizm içinde sadece kişinin karakter yapısını analizde değil, dünyayla ilişkili her konuda astrolojiden yararlanırız. Bu süreçte gezegenlerin sembolize ettiği önemli temalar vardır. Her gezegenin temsil ettiği coğrafi yerler, renkler, ağaçlar, bitkiler, hayvanlar... Bu yazıda size gezegenlerin, ayrıca astrolojide iki kutsal ışık olarak gördüğümüz Güneş ve Ay’ın, karakter özellikleri dışında başka neleri sembolize ettiğinden bahsedeceğim.

SATÜRN: BÜYÜK KÖTÜCÜL GEZEGEN

Kova ve Oğlak burçlarını yöneten Satürn aşırı soğuk ve kurudur. Büyük kötücül gezegendir. Uyumsuz, sert, rahatsız edici derecede asitli ve kötü kokuludur. Simsiyah, sarı siyah ve kurşun rengindedir. En soğuk, en sert, en kötü kokan ve en güçlü şeyler... Günü cumartesiyle çarşamba gecesidir. Bitki olarak; biber, zeytin, muşmula, acı nar, mercimek, keten, kenevir tohumu, susam... Meşe, limon, zeytin ağaçları... Hintyağı bitkisi, ceviz ve badem... Yani hoş olmayan tat ve kokuya sahip ya da sert kabuklu meyveler...

JÜPİTER: BÜYÜK ŞANSLI GEZEGEN

Yay ve Balık burçlarını yöneten Jüpiter orta derecede sıcak ve nemlidir. Büyük şanslı gezegendir. Tatlı, acı-tatlı lezzetleri simgeler. Polen rengi, sarılı-kahverengili beyaz, parlak ve ışıltılı renktedir. Ölçülülük, sağlamlık ve pürüzsüzlüğü simgeler. Günü perşembeyle pazartesi gecesidir. Kalay, beyaz kurşun, ince pirinç, elmas, insan tarafından kullanılan tüm mücevherler... Yabani nar, elma, buğday, arpa, pirinç, nohut, şeftali, incir, kayısı, armut ve tatlı meyveler veren ağaçlar... Güller, çiçekler, tatlı kokulu, tohumları rüzgârla uçuşan bitkiler...

Yazının Devamını Oku

Kova burcunda dolunay: Özgürlük, bağımsızlık, eşitlik

Toplumdaki haksızlıklara, sosyal alanda oluşan adaletsizliklere karşı kayıtsız kalamayacağımız günler geliyor. İsyankâr davranabilir, kuralları yıkmak isteyebiliriz. Dolunayın etkilerini 21 Temmuz’dan 6 Ağustos’a kadar hissedeceğiz.Kova burcunun 1’inci derecesinde 24 Temmuz’da bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunayın uzak bir bağlantıyla Satürn ile de kontağı var. Etkilerini 21 Temmuz ile 6 Ağustos arasında hissedeceğiz. Kova burcu astrolojide özgürlük, farklı ve sıradışı konular, teknoloji, ifade özgürlüğü, devrimler, isyanlar, dostluklar, sosyal konular ve ekip çalışmasını temsil eder. Bu dolunayla birlikte hayatımızda kendimize özel alanlar açmak adına harekete geçebiliriz. Bunun asıl sebebi özgürlük kazanmak olabilir. Zira bu dolunayda biraz isyankâr davranabilir, kuralları yıkmak isteyebiliriz. Her zamanki davranışlarımızın dışına çıkabilir, bize veya topluma sıradışı ya da marjinal gelen kişilerle bir araya gelebiliriz. Bu dolunay sadece kendimiz adına değil toplum için de ifade özgürlüğüne önem vereceğimize işaret ediyor.

İRİLİ UFAKLI DEVRİMLER

Hayatımızda beğenmediğimiz, sevmediğimiz, bizi kısıtlayan koşullara karşı gelebilir, değişiklikler hatta irili ufaklı devrimler gerçekleştirebiliriz. Her zamankinden çok daha sosyal olacağımız, dostluklar ve arkadaşlıklarımızla kurduğumuz ilişkilerin önem kazanacağı bir dönem olacak. Toplumdaki haksızlıklar, sosyal alanda oluşan adaletsizliklere karşı da kayıtsız kalamayız bu dolunayda! Tek başına hareket etmek zor olursa diğer insanlarla bir araya gelerek işlerimizi halletmeye çalışacağız. Dernekler, sivil toplum örgütleriyle toplumun faydası adına çalışabiliriz. Sorunlara akıllıca çözümler üreteceğimiz, çevremizde gelişen olaylara sağduyulu yaklaşacağımız bir dönem... Teknolojinin nimetlerinden yararlanabilir, yeni cihazlar alabilir, internet sitesi veya yeni sosyal medya hesapları açabiliriz.

Sağlık açısındansa Kova burcu dolaşım sistemini, kalp ve tansiyon sorunlarını sembolize eder. Bu burcun birinci derecesiyse yeme-içme bozuklukları ve kavalkemiğiyle ilgilidir. Bunlara dikkat etmekte fayda var bu dönemde.

Kova burcunun sembolize ettiği konular; bilimsel gelişmeler, insan hakları, farklı ya da marjinal kişiler, azınlıklar, uzay ve astroloji ile ilgili konular, havayolları, uçaklar, fırtına ve kasırgalar, büyük teknolojik altyapılar, yeni icatlar ile ilgilidir.

Dolunay ile birlikte; dünya üzerinde ayaklanmalar, hak ve özgürlükler için yürüyüşler, protestolar gündeme gelebilir. Hükümetlerle halk veya işverenle  işçi karşı karşıya gelebilir. Özgürlük, bağımsızlık, insan hakları, eşitlik ve cinsiyet hakları gibi konularda isyanlar söz konusu olabilir. Aykırı, azınlık, marjinal kişi ve gruplar ön plana çıkabilir. Böyle kişi ve grupların üzerindeki baskı nedeniyle asilikler artabilir ve isyanlar çıkabilir. Sosyal medya mecralarıyla ilgili kurallar, yasalar gündeme gelebilir.

Yazının Devamını Oku

Aşk haftası!

Bu hafta para kazandıracak projeler geliştirebilir, ticari atılımlarda bulunabiliriz. Aşk isteyenler de yaşadı... Beğendiğimiz kişiye açılabilir, flört edebiliriz. Ruhumuz daha hovarda ve çapkın...

Bu hafta gökyüzünde güzel etkiler olacak. Merkür’le Jüpiter arasındaki olumlu etkileşim sayesinde, geleceğe yönelik hedefler koymak ve harekete geçmek için en güzel haftadayız. Bu açı etkisiyle fazlaca iyimser davranma eğilimli oluruz. Felsefe, din, inanç ve eğitimle ilgili bol bol konuşabilir, aynı anda birden çok konuyla ilgilenebiliriz. Evlilik, evlilik için aileleri tanıştırmak, imza atmak, sözleşme gerektiren işleri halletmek, ticaret yapmak için atılımlarda bulunmak, satış işlemleri için internet sitesi açmak, yeni bir eğitime başlamak, yurtdışıyla ilgili önemli işlemleri halletmek ve seyahat planlamak için de ideal zamanlar. Bu hafta özellikle ticarette ve eğitimde şans var, nasıl daha çok para kazanacağınıza dair fikirler geliştirebilirsiniz.

Bu hafta proje haftası... Fırsat kapılarını açabilecek zihinsel enerjiye sahip olacaksınız. Özellikle bugün pozitif düşünmek, kendinizi bilgi ve becerileriniz konusunda geliştirmek, sevdiğiniz kitapları okumak, ulaşmak istediğiniz bilgilere erişmek, iletişim kurmak istediğiniz kişilere kolaylıkla ulaşmak bakımından oldukça yararlı bir gün. Aşk için en güzel haftalardan birinde olduğumuzu da belirteyim. Venüs ve Mars birlikte hareket edecek; flört etmek, beğendiğiniz kişiye açılmak, ilişki başlatmak için harika bir zaman... Cinsel anlamda da isteğiniz artabilir, ruhunuz bu hafta biraz daha hovarda ve çapkın olabilir.

AŞKA VE ROMANTİZME HAZIR OLUNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Ailevi meseleler ve konutla ilgili güzel haberler alabilirsiniz. Venüs ve Mars, Aslan burcunda birlikte hareket edecek, e bu da artık size bir aşk getirir sanırım. Mevcut ilişkinizde de romantik zamanlar var. Yaratıcı işler konusunda da bu hafta önünüz açık. 

EVİNİZİ GÜZELLEŞTİRİN, DEKORE EDİNBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Haftaya dostlarınızdan güzel haberler alarak başlıyorsunuz. Belki de dostlarınızla ortak bir proje yapacaksınız. Venüs ve Mars’ın Aslan burcundaki seyahatiyle evinizi güzelleştirebilir, dekoratif dokunuşlar yapabilirsiniz.

Yazının Devamını Oku

Astro-kano: Ruhsal yolculuk

Kızılderili Şamanların inancına göre her ruh bu dünyaya bir yolculuk için geliyor ve bu yolculukta onlara rehber olan ‘kano’lar var. Her kanonun kendine göre özel bir rengi var ve kişi hangi kanoyla yolculuğa başlıyorsa o kanonun temsil ettiği rengi hayatına uygulaması ona iyi geliyor.

Farklı kültür ve medeniyetlerin kullandığı farklı astroloji sistemleri vardır. Örneğin benim kullandığım sistem, Batı-klasik astrolojidir. Biz bu sistemde mevsimsel bir zodyak kullanırız. Bu mevsimlerin oluşturduğu durumlar önem kazanır. Farklı ev sistemlerimiz vardır, hem kader hem de özgür irade birlikte ele alınır.

Bir de Şamanik astroloji var. Ben bu sistemle Kızılderili Şaman Gaisheda Keawok sayesinde tanıştım. Bir dönem kendisinden danışmanlık aldım. Onların sistemlerinde, ruhun bu dünyadaki yolculuğu önem kazanıyor ve bu yolculuk esnasında kullandıkları ‘kano’lar var. Gaisheda ile geçen hafta yeniden iletişim kurdum ve aklımdaki bazı soruları sordum.

YAŞAMIN GERÇEĞİNİ HESAPLAMA

Kızılderili Şamanların inancına göre her ruh bu dünyaya bir yolculuk için geliyor ve bu yolculukta onlara rehber olan ‘kano’lar var. Her kanonun kendine göre özel bir rengi var ve kişi hangi kanoyla yolculuğa başlıyorsa o kanonun temsil ettiği rengi hayatına uygulaması ona iyi geliyor. Ve aslında ruh, bu kanolarla gerçeğin ne olduğunu bulmaya dair bir yolculuk gerçekleştiriyor.

İşin en kolay kısmı doğduğun ayın kanosunun temsil ettiği temaları okumak. Ama iş bununla bitmiyor, ufak bir hesaplamayla yaşamın gerçeğini bulmak için kullandığımız diğer kanoları da öğrenebiliyoruz.

1, 4, 7 ve 10’uncu kanoları bulmamız gerekiyor. Diyelim ki ocakta doğdunuz. Hayata gelirken kullandığınız ilk kano doğduğunuz ay oluyor. Bu kano, yaşamdaki yolculuğunuz başlarken size ilk rehberlik edenin ne olduğunu anlatıyor.

Sonra 4’üncü kanoyu bulmanız gerek. Bunun için doğduğunuz ay dahil dört ay sayıyorsunuz. Ocak, şubat, mart, nisan. Demek ki 4’üncü kanonuz nisan. 4’üncü kano, hayatın bizi zorladığı, sınavlardan geçirdiği temaların ne olduğunu ifade ediyor. Siz bunları öğrenmek için nisan ayını okuyacaksınız.

Yazının Devamını Oku

Yengeç yeniayında sezgiler keskinleşiyor

Bu hafta gündemimize ev, yuva, aile, duygusal meseleler, taşınmak, yer değiştirmek gibi konular girmeye başlıyor. Duygusal kararlar ve tepkiler vermeye eğilimli olacağız. Özel hayatta koparıcı etkilere dikkat! Zayıf ilişkiler bitebilir.

Bu yeniayda Neptün’ün olumlu etkisiyle yaratıcılığımız artacak ve sezgilerimiz keskinleşecek. Başkalarına yardım etmemiz ve hatta bazı durumlarda fedakârlık etmemiz gerekebilir. Plüton’un bu yeniayın tam karşısında olması, iş ve kariyere ilişkin birtakım krizleri çözmemiz gerektiğine işaret ediyor. Krizler strateji ve mantıkla çözülmeli. Bu dönem belki de iş veya yer değişikliği gündeme gelebilir. Ama kimseyle güç savaşları içine girmeyin.

Neptün

Bunların dışında salı günü özellikle Merkür ile Neptün arasındaki sert açıyla aklınız dağınık olabilir, unutkanlıklar yaşayabilir, hesap hataları yapabilir, yanlış kararlar alabilirsiniz. Çarşamba günü de Venüs ile Satürn karşı karşıya gelecek. Özel hayat, ilişkiler açısından oldukça stresli, koparıcı etkiler söz konusu. Zayıf ilişkiler bitebilir.

İŞTE ALIŞTIĞINIZ DÜZEN DEĞİŞİYORKoç (21 Mart-19 Nisan)

Odak noktanız eviniz, aileniz, gayrimenkulle ilgili konular olacak. Bu konularda yeni adımlar atabilirsiniz. İş konusunda alıştığınız düzende değişimler olabilir. Hafta boyunca psikolojik olarak size iyi gelecek konulara yönelebilirsiniz. 

KENDİNİZİ DEĞİŞTİRMENİZ GEREKEBİLİRBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Yeni fikirler, projeler aklınıza gelebilir. Yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahat de gündeme gelebilir. Yurtdışı, akademik konular, medya ve yasal konularda sevimsiz durumlar oluşabilir. İletişimle ilgili kendinizde bir şeyleri değiştirmeniz gerekebilir. 

Yazının Devamını Oku

Yengeç burcundaki yeniay bizleri nasıl etkileyecek?

10 Temmuz’da, 18 derece Yengeç burcunda yeniay meydana gelecek. Bu yeniay Plüton ile karşı karşıya dururken Neptün ve Uranüs’ten de güzel destek alacak. Ayrıca Wasat sabit yıldızı da etkin olacak. Etkilerini 8-20 Temmuz arasında hissedeceğimiz bu yeniayın önce hayatlarımız, sonra dünya, sonra da ülkemiz üzerindeki etkilerine göz atalım...Yeniay Yengeç burcunda olacağından Yengeç’in sembolize ettiği tüm konular bireysel yaşamımızda gündemimizde olabilir. Yengeç burcu astrolojide güvenlik duygusu, ailevi her türlü konu, barınma ihtiyacı, üreme, beslenme, anılar, eski ve yaşam kökleriyle ilgili konuları temsil eder.

Yeniay sürecinde evimize ait birtakım uğraşlar içine girebiliriz. Evin eksiklerini gidermek, tamirat ve bakım işleriyle ilgilenmek, taşınmak, ev alıp satmak, şehir veya ülke değiştirmek, evimizin dekorasyonuyla ilgilenmek, güvenlik için alarm taktırmak gibi uğraşlarımız olabilir. Sadece evimizde değil, etrafımızdaki diğer insanlarla kurduğumuz bağlarla ilgili de güvenli ortamlar yaratabilir, güvensiz olanlarıysa eleyebiliriz.

ESKİ DOSTLAR, ANILAR...

Ailemizle ilgili önemli konular masaya yatırılabilir; eskide kalan ya da konuşulmayıp üstü kapanan konular gündeme gelebilir. Bu yeniay zamanında ailevi sorumluluklarımız da artabilir.

Çocuklar da ön planda... Hamile kalmak isteyenler için destekleyici bir tarafı olacak bu yeniayın. Yine çocuklarımızla özel olarak ilgilenmek, onların yaşamlarındaki önemli konuları çözmek için de kolları sıvayabiliriz. Etrafımızdaki insanlara farkında olmadan biraz annelik de yapabiliriz. Sevdiğimiz insanları daha fazla korumak ve kollamak isteyebiliriz.

Eskiye dair birçok konu gündeme gelebilir. Eski dostlar, eski resimler, eski anılar... Bu arada soyunuz kimlere dayanıyor merak edip aile geçmişinize dair araştırmalar yapabilirsiniz. Ya da aile içinde böyle sohbetler dönebilir...

Yazının Devamını Oku

Kaos, trajedi, kötü sürprizler... Ne ararsan var

Bu hafta beklentimizi minimumda tutmakta ve hiçbir konuda risk almamakta fayda var. Zira Mars-Satürn-Uranüs arasında sert bir etkileşim olacak ve yılın en zor zamanlarından birine giriyoruz!

Bu hafta gökyüzüne damgasını, Mars-Satürn-Uranüs arasındaki sert etkileşim vuracak. Yılın en tehlikeli ve zor zamanlarından birine giriyoruz. Bir yanımız gurur, kibir ve egoyla büyük savaşlara yelken açarken bir yanımız özgürlük mücadelesi içinde yorgun düşebilir. Bir de üstüne beklenmedik skandallardan başımız dönebilir. Hafta boyunca maddi konular başta olmak üzere hayatımızın hiçbir noktasında risk almamakta fayda var. Sakin kalmalı ve bir daha geçmek zorunda kalacağımız köprüleri yıkmamalıyız. Bu hafta beklentimizi minimumda tutmakta fayda var. Riskli sporlardan da uzak durmalı. Hafta boyunca her türlü sakarlık ve kazalara açık olacağız. Otoriteyle ilişkilerde isyankâr enerjiler hâkim. Sabırlı davranmak kolay olmayabilir. Ruhsal olarak rahatlatın kendinizi, sevdiğiniz işlere yönelin, ruhunuza iyi gelecek konularla ilgilenin. Kimsenin etlisine sütlüsüne karışmayın. Dünyada büyük depremler, isyanlar, büyük kazalar, toplumsal hareketler, patlamalar söz konusu olabilir.

KENDİNİZİ DEĞERSİZ HİSSEDEBİLİRSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

Bu hafta koşullar zorlu. Sosyal çevreniz ve özel hayatınızla ilgili konularda ciddi hayal kırıklıkları ya da sizi öfkelendirecek durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bu konular kendinizi değersiz hissetmenize ya da para kaybetmenize neden olabilir.

EN İYİSİ ETLİYE SÜTLÜYE PEK KARIŞMAMAKBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Bir yandan ailevi konular, diğer yandan işle ilgili sorumluluklar ağır gelebilir. Ciddi ve büyük hayal kırıklığı yaşamanıza ya da çok öfkelenmenize neden olabilecek gelişmeler söz konusu olabilir. Sakin kalmak, etliye sütlüye karışmamak en iyisi.  

ÖFKE VE ANİ PATLAMA ENERJİSİ!İkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Yazının Devamını Oku

Doğum haritanızdaki kraliyet yıldızları ne anlama geliyor?

Gökyüzünde dört kraliyet yıldızı var. Doğum haritanızda ‘gökyüzü koruyucuları’ olarak da adlandırılan bu yıldızlardan biri varsa kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Ancak hiçbir şey karşılıksız değildir...


Bir süredir her cumartesi günü saat 23.00’te Instagram hesabımdan ‘Harita Metod’ isimli yayınlar yapıyorum. Bir önceki hafta magazin, ekonomi, siyaset düzleminde neler olmuş, bu olanların astrolojik yansıması nedir, anlatıyorum.

Şeyma Subaşı sevgilisinden evlilik teklifi alınca herkes onun haritasını merak etmişti. Yayından önce doğum bilgilerini araştırdım. Tam saat olmasa da bir doğum haritası çıkardım. Elbette yayında herkesin merak ettiği konu, Şeyma Subaşı’nın nasıl bir şansla bu dünyaya geldiğiydi... Ekonomik yönden çok güçlü erkeklerle yolu kesişiyordu.

Astrolojide ilişkiler, aşk, mutluluk, keyif, haz, kazançlarla ilgili konularda söz sahibi Venüs’tür. Evrensel aşk ve mutluluk anlamına gelir. Ve Şeyma’nın doğum haritasında Venüs, 8 derece İkizler burcunda yer alıyor. İkizler burcunun 8 derecesinde kraliyet yıldızlarından Aldebaran sabityıldızı var. Yayında Aldebaran sabityıldızını ve diğerlerini  anlattım. Herkesin ilgisini çekti, DM kutum yüzlerce haritayla doldu.

Elbette hiçbirine bakamadım. Konu bu derece ilgi çekince biraz daha kapsamlı bir şekilde size de anlatayım istedim...

KÖTÜ HUYLARDAN VAZGEÇMEK...

Gökyüzünde dört kraliyet yıldızı var; dört ana yönü temsil ediyorlar: Doğu, batı, kuzey ve güney... Bu yıldızlara ‘gökyüzü koruyucuları’ da denir. Kraliyet yıldızlarıyla ilgili bilgiler Perslerden, MÖ 3000’li yıllardan geliyor. Bu yıldızlar; Aldebaran (Boğanın Gözü), Antares (Akrebin Kalbi), Regulus (Aslanın Kalbi) ve Fomalhaut (Balığın Ağzı)... Her bir yıldız Zodyak kuşağının belli derecelerinde... Bu yüzden herkesin haritasında kraliyet yıldızı yoktur. Olması iyi midir kötü müdür, tartışma konusu... Çünkü kişiye büyük bir başarı, onur, zenginlik, şans verirler fakat bu karşılıksız değildir, bir anlaşma söz konusudur... Vaat ettiği, temsil ettiği güzelliklere ulaşmak için bazı huylardan vazgeçmek gerekir.

Merak edenler doğum haritalarını astro.com sitesinden ücretsiz çıkarabilir. Dereceleri hesaplarken saat yönünün tersine hareket edin. Kısa çizgiler 5, uzun çizgiler 0’la biten dereceleri ifade ediyor. Her burçta 30 derece var.

Yazının Devamını Oku

Şans yüzümüze gülecek, aşk mevsimi başlayacak

Bu hafta gökyüzünde yaşanacak olayların hepsinin olumlu etkilerini göreceğiz. Kariyer ve finans konularındaki fırsatları kaçırmayalım. Aşk hayatımızdaysa heyecanlı ve tutkulu günler yaşanacak.

Üç haftadır geri harekette olan Merkür artık normal hareketine başlıyor. Elektronik aletler alabilir, imzalarınızı atabilirsiniz. Güneş’in Yengeç burcuna geçişiyle eve, aileye, yuvaya odaklanacağınız, duygusal açıdan kendinizi güvende hissetmek isteyeceğiniz, sevdiklerinizle daha çok zaman geçireceğiniz günler geliyor.

Güneş ile Jüpiter arasındaki etkileşim iyiyken kariyerle ilgili ve finansal fırsatları iyi değerlendirmeye bakın. Şans bu konularda yüzünüze gülecek. Venüs ile Neptün arasında da uyumlu bir etkileşim olacak. Romantik, keyifli, huzurlu ilişkilerle hobilere daha fazla zaman ayırma fırsatı, maneviyat ve duygusal bağların güçlenmesi olası... Güzellik ve estetik için doğru zaman dilimindeyiz. Pazar günü Venüs, Aslan burcuna geçerek aşkta heyecanlı, hareketli, tutkulu, eğlenceli, dinamik bir dönemi başlatacak. Güneş’in Yengeç, Venüs’ün Aslan burcundaki etkilerini hafta içi hurriyet.com.tr/astroloji sayfasından detaylı okuyabileceksiniz.

Bereketli bir iş hayatıyla hareketli bir aşk hayatını bu dönemde yakalamak mümkün.

ODAK NOKTANIZ YUVANIZ OLACAKKoç (21 Mart-19 Nisan)

Güneş, Yengeç burcuna geçince odak noktanız eviniz, aileniz, yuvanız olacak. Venüs, Aslan burcuna geçinceyse aşk hayatınız renklenmeye ve hareketlenmeye başlıyor. Çocuk sahibi olmak isteyenler için de destekleyici bir dönem geliyor.

EVDE HUZUR VE KEYİF VARBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Güneş Yengeç burcundayken seyahat, eğitim ve ilişkiler hız kazanıyor. Venüs, Aslan burcunda seyahat ederken yuvanızda huzur ve keyfi bulacaksınız. Evinizin dekorasyonunu yenileyebilirsiniz. Taşınmak da gündeme gelebilir.

Yazının Devamını Oku

Çalışan kazanır!

Perşembe gerçekleşecek dolunay, kariyer konusunu ön plana çıkarıyor. Bu dönem iş kurabilir, iş değiştirebilir veya üstlerimizle işimizle ilgili hedeflerimizi konuşabiliriz. Bu dolunay, Türkiye’deyse muhalefetin sert çıkışlarına işaret ediyor.

Perşembe Oğlak burcunun 3’üncü derecesinde bir dolunay meydana gelecek ve bu dolunayda ‘Polis sabit yıldızı’ etkin olacak. Bu yıldız, Mars ve Jüpiter karakterinde bir yıldız; çok çalışma ve başarı elde etmekle ilgilidir ve hırsları sembolize eder. Yani dolunay zamanı hırslanıp çok çalışacağız ve emek vereceğimiz konularda başarı yakalayabileceğiz.

Etkilerini 15 gün boyunca hissedeceğimiz bu doğa olayı, Oğlak burcunun sembolize ettiği konuları gündemimize taşıyacak. Astrolojik olarak Oğlak burcu; disiplin, ciddiyet, kurallar, sıkı çalışmak, görevler, ödevler, düzen getirmek, gerektiğinde sınırlar koymak, kariyer, statü, sorumluluklar, prestij ve yalnızlıkla ilgilidir. Dizler, kemikler, cilt ve eklemler de yine Oğlak burcunun yönettiği alanlardır. Dünyada ve ülkemizde etkileri neler olacak ve nasıl hissedeceğiz; bakalım...

MELANKOLİ AĞIR BASABİLİR

Dolunayla birlikte hayatımıza çekidüzen vermek gereken konular nelerse onlara rahatlıkla odaklanacak, görev ve sorumluluklarımızın üstesinden gelebileceğiz. Bu dönem üretim zamanıdır. Üretmek, çalışmak, sistem kurmak, düzen kurmak adına adımlar atabiliriz. Kariyerimiz açısından da önemli kararlar verebiliriz. İş kurabilir, iş değiştirebilir, üstlerimizle işimizle ilgili hedeflerimizi konuşabiliriz. Bu dolunay zamanı amacımız her ne olursa olsun ancak ciddi adımlar atarsak başarılı olabiliriz. Bizi, statümüze ve prestijimize daha fazla önem vereceğimiz bir süreç bekliyor. Belki yapacağımız işler pek eğlenceli olmayacak ama yapmak zorunda olduğumuz için yapacağız. Ayrıca parasal konular önem kazanacak; para biriktirmek, parayla ilgili orta ve uzun vadeli planlar veya yatırımlar yapmak için de adımlar atabiliriz.

Bu dönem irade gerektiren konularda da başarılı olabiliriz. Sigarayı bırakmak ya da diyete başlamak istiyor ama bir türlü o iradeyi gösteremiyorsanız işte bu dolunayda gerekli olan motivasyonu kendinizde bulabilirsiniz. Bu dönem tek başına olmak keyif verebilir, birçok işimizi yalnız halletmek isteyebiliriz; belki de tercih edilen bir yalnızlık bize iyi gelebilir. Melankolinin ağır basabileceğini de söyleyeyim.

Sağlıkla ilgili olarak da dişlerimize özen göstermeli, diş kontrollerimizi yaptırmalıyız. Eklemlerimize ve cildimize dikkat etmemizde de fayda var. 3 derece Oğlak, bacak üstleri ve gözlerle ilgilidir; bu bölgeler ekstra hassas olabilir. Göz doktoruna görünmemiz gerekebilir veya göz hassasiyetleri artabilir. Spor yaparken bacaklarınızın özellikle üst kısmını çok zorlamayın.

Yazının Devamını Oku

Eski, işe yaramayan ne varsa geride bırakın

Satürn ile Uranüs arasındaki etkileşim bu yıl ikinci kez gerçekleşiyor. Bu etkileşimle eski ve yeni düzen arasındaki çatışma alevleniyor. Hayatımızdaki değişimler ya bu sefer ya da yıl sonu tamamlanacak.

Gökyüzü çok hareketli. Ama en önemlisi bu yıla damgasını vuran Satürn ile Uranüs arasındaki sert etkileşim... Bu etkileşim eski ve yeni düzen arasında bir bocalamaya, çatışmaya işaret ediyor. Artık eski ve işe yaramayan ne varsa geride bırakma, hayatımızda ciddi reformlar yapma zamanı. Şubatta bu etkileşimin ilk sinyallerini almaya başladık. O dönem hayatınızda hangi radikal değişiklikler oldu, neler yaşadınız? O tarihte yarım kalan, tamamlanmayan değişiklikleri gerçekleştirmek için bir fırsat daha... İşler yine yarım kalırsa korkmayın, sene sonu yine aynı etki olacak ve 2022’ye değişimleri tamamlamış şekilde girebileceğiz. Satürn’ün temsil ettiği iş hayatı, ev ve aile düzeni yerine yeni işler ve yeni düzene geçilecek.

Uranüs’ün temsil ettiği alanlarda da yarım kalan değişimleri gözden geçirin. İşinizin ne kadarını dijitalleştirebildiniz? Şehir veya ülke değiştirmek adına adımlar atabildiniz mi? Attığınız adımlar sizi tatmin etmediyse bu hafta bunların üzerinden geçmek ve eksikleri tespit edip başlamak için uygun.

PARAYLA İLİŞKİNİZİ DÜZENLEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Yeni gelir arttırma stratejileri söz konusu olabilir. Elektronik cihazlar, dijital sistemler, sosyal medya size para kazandırabilir. Bu dönemde parayla ilişkinizi düzenlemeniz gerekebilir. Dostlar ve arkadaşlarla ilgili sorunlar yaşanabilir.

İŞLER İSTEDİĞİNİZ GİBİ DEĞİLBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

İş hayatınızda baskı altında kalabilirsiniz. İş yükü ağır gelebilir. Zor yöneticilerle çalışmak zorunda kalabilirsiniz. İşler istediğiniz gibi gitmeyebilir. Bu konularda büyük bir yol ayrımında olabilirsiniz, sektör değiştirebilirsiniz. Değişime direnmeyin.

Yazının Devamını Oku

Satürn-Uranüs etkileşiminde ikinci raunt

Bu etkileşimin ilk bölümü şubatta başlamıştı. Şimdi ikinci bölüm... Bu durum dünyada ve hisse senedi piyasalarında istikrarsızlık ortaya çıkacağına ve teknolojinin yeni bir parlama dönemine gireceğine işaret ediyor olabilir. Tarihten örneklerle açıklayacağım...

Bu yıl Kova burcunda seyahat eden Satürn ile Boğa burcunda seyahat eden Uranüs arasında zorlayıcı bir açı oluşacak. Bu etkileşimi 2021’de ilk kez şubatta deneyimledik. Bu ay ikinci raunt... Aralıkta bir tane daha...

Satürn ve Uranüs etkileşimi dünyada ve hisse senedi piyasalarında finansal istikrarsızlık ortaya çıkacağına ve belki de teknolojinin yeni bir parlama dönemine gireceğine işaret ediyor olabilir. Eğer Satürn, hâkimiyetini dikte eden bir hükümet olarak düşünülürse Uranüs de özgürlük, bağımsızlık dürtüsünü temsil eden halk olarak düşünülebilir... Ortaya çıkan uyuşmazlıklar zorlayıcı bir hale gelecektir. Bu durum mevcut hükümetlere karşı toplu protestolara ve hatta devrimlere sebep olabilir, halk arasında büyük huzursuzluklar cereyan edebilir. Yenilik (Uranüs, Kova) taleplerine karşı kontrolünü kaybetmek istemeyenler (Satürn) azimle dirayet gösterebilir. Ancak en nihayetinde liderler ya değişiklikleri kabul edecek ya da oylama sonucu veya cebren görevlerinden alınacak. Çünkü Uranüs’ün Satürn’e ‘kare açı’ gerçekleştirmesi ayrılıklar ve görevden alınmalarla ilişkilidir.

Haziran ve aralıkta Uranüs ile Satürn arasındaki çekişme büyük depremlere zemin hazırlayabilir. Ayrıca Avrupa’da yükselişe geçen milliyetçiliği engelleme çalışmalarıyla karşılaşabiliriz bu aylarda. Uranüs ve Satürn etkileşimiyle hava yolculuklarında sıkıntılar, kazalar, grev gibi konular da gündeme gelebilir. Yine bu aylarda nükleer denemeler, kazalar, sızıntılar yaşanabilir.

GEÇMİŞTE NELER YAŞANDI?

1951 ve 1952’deki Satürn-Uranüs etkileşimi Terazi ve Yengeç burçlarındaydı...

- 1951’de Türkiye işsizlikte rekor kırdı: 1.1 milyon işsiz...

- Adnan Menderes istifa etti.

Yazının Devamını Oku

Ego savaşlarından kaçın!

Merkür’ün İkizler burcundaki geri hareketi devam ediyor. Üstelik bu burçta bir de Güneş tutulması meydana gelecek. Dalgınlık ve kafa karışıklığı yaşayabiliriz. Hatalı ya da duygusal kararlar almaya da eğilimli olabiliriz. Aman dikkat!

Bu hafta Merkür’ün geri harekette olduğu İkizler burcunda Güneş tutulması meydana gelecek. İkizler burcundaki tutulma zamanları bilginin, iletişimin hızla aktığı zamanlardır. Söyleyeceklerimiz ve aklımıza gelenler çok önemli olur. Hatta ağzımızdan çıkanlar hayat değiştirebilir. Merkür de işin içinde olduğundan eğitim, ticaret ve seyahatle ilgili konuların da hayatımızın merkezinde olacağını anlıyoruz. Fakat Merkür geri harekette; iletişim sorunları, kararsızlıklar, aksaklıklar yaşanabilir. Neptün’ün tutulmaya sert bir etkisi olacak. Hatalı ya da duygusal kararlar almaya eğilimli olabiliriz. Yanlış bilginin yayılması, hesap hataları, yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Bu tutulmaya Satürn’ün de destek vermesi özgürlük, insanlık, insan hakları, düşünce özgürlüğü, teknolojiyle ilgili konular ve yatırımlarda destekleyici olacak.

Bu hafta Mars da Aslan burcuna geçiyor ve 29 Temmuz’a kadar bu burçta seyahat edecek. Hayatımızın her alanında iyi performans sergilemeye çabasına girebiliriz. Ama bunu ego savaşlarına dönüştürmeyin.

CİDDİ KARARLAR VERMEYİNKoç (21 Mart-19 Nisan)

Kiminle ne konuştuğunuza, nereye, ne imza attığınıza dikkat edin. Yakın çevrenizle kurduğunuz ilişkilerde karmaşalar meydana gelebilir. Alıngan olabilir ve birçok şeyi abartabilirsiniz. Zihniniz karışık. Hayatınızın değiştirecek kararlar vermeyin. 

KENDİNİZE VAKİT AYIRINBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Tutulmanın etkilerini parasal alanda göreceksiniz. Kafanız karışabilir, gerçeği göremeyebilir, hatalı yatırımlar veya harcamalar yapabilirsiniz. Finansal anlamda risk almak için hiç uygun bir dönem değil. Kendinize vakit ayırın, değerinizi bilin.

Yazının Devamını Oku

‘Her duyduğunuza inanmayın, her duyduğunuzu herkesle paylaşmayın’

10 Haziran Perşembe günü meydana gelecek Güneş tutulması küçük ve beyaz yalanların bile büyük utançlara dönüşmesine neden olacak. Bu dönem kandırılmaya, dolandırılmaya açık olabiliriz, dünya üzerinde bilgi kaosu çıkabilir, doğru ve yanlış bilgiler/belgeler iç içe geçebilir. Bu tutulma ülkemizdeyse kadın siyasetçilerin daha görünür olmasını sağlayacak...

1) ETKİLERİ EKİM AYINA KADAR SÜRECEK

10 Haziran Perşembe günü 19 derece İkizler burcunda Güneş tutulması gerçekleşecek. Bu tutulmada Merkür başrolü oynayacak; Neptün’ün sert, Satürn’ün ise uzaktan destekleyici bir kontağı olacak. Bu Güneş tutulması ayrıca Auriga Takımyıldızındaki Hoedus 11 yıldızının üstünde meydana gelecek. Rusya, Grönland, Kuzey Kanada’da yaşayanların izleyebileceği bu doğa olayı, İstanbul saatine göre 11.12’de başlayacak ama bu sadece başlangıç anı... Ortalama 52 dakika sürecek bu tutulmanın en güçlü etkilerini 10 Temmuz’a kadar hissedeceğiz. Ama az sonra bahsedeceğim bu etkiler ekim ayına kadar devrede olmaya devam edecek.

2) KİŞİSEL BİLGİLER KORUNMALI

Yanlış anlaşılmalar, karar verememe durumları olabilir, adeta sisli bir yolda yürüyormuş gibi hissedebiliriz. Kandırılmaya, dolandırılmaya çok açık zamanlardayız. Kişisel bilgilerinize, şifrelerinize dikkat edin. Bu dönem özellikle büyük şirketler, insanların kişisel bilgilerini kayıt altına alma konusunda çok ama çok dikkatli olmalı. Tutulma nedeniyle kendimizi ifade etmek, daha çok konuşmak, daha çok duyulmak isteriz. Ama Neptün etkisinden dolayı kendimizi doğru ifade edemeyebiliriz, bizi anlamadıkları hissine kapılabiliriz veya gerçekten anlamayabilirler. Yeni başlamayı düşündüğünüz ne varsa ay sonuna erteleyin. Erteleyemiyorsanız adımlarınızı çok dikkatli atın. Bu dönem küçük beyaz yalanlar dahi büyük utançlara sebebiyet verebilir. 

3) EN KÖTÜ KOŞULDA BİLE DÜRÜST OLUN

Önemli bir sınava girecekseniz yazdıklarınızı, söylediklerinizi dikkatli seçin. Bu tutulma kafamızı allak bullak edecek. Doğru ve yanlışlar iç içe geçecek, neye inanacağımızı şaşıracağız. Her duyduğunuza inanmayın, her duyduğunuzu herkesle paylaşmayın. Bu tutulma büyük bir dürüstlük sınavına da işaret ediyor. Süreci iyi atlatmak istiyorsanız, hayatınızın her noktasında hatta en kötü koşulda bile dürüst olmalısınız. Diğer yandan bu tutulmaya Satürn’ün destek vermesi nedeniyle insan hakları, düşünce özgürlüğü ve teknolojiyle ilgili konularda destekleyici etkiler devrede olacak. İkizler burcunun temsil ettiği eller, kollar, parmaklar, sinir sistemi, bronşlar hassas olabilir. Özellikle 19 derece İkizler kaburgalara işaret eder, bu dönem kaburgalarımıza dikkat! 

4) BÜYÜK DEPREMLERİ TETİKLEYEBİLİR

Yazının Devamını Oku

Elektronik cihaz sorunlarına dikkat!

Bu hafta Merkür, İkizler burcunda geri hareketine başlayacak. Merkür geri giderken genelde elektronik aletler, haberleşme ve iletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, aksaklıklar çıkarabilir.

Pazartesi, Mars ile Neptün arasında uyumlu bir etkileşim olacak; psikolojik ve mistik konulara ilgi duyabilirsiniz. Ailevi ve duygusal konularda daha şefkatli davranabilirsiniz. Salı, Güneş ile kuzey Ay düğümü birlikte hareket edecek. Alacağınız haberler hayata bakış açınızı değiştirebilir. Çarşamba günü Venüs, Yengeç burcuna geçecek. İlişkilerin dinamiği de artık gözle görülür bir şekilde değişmeye başlayacaktır. Çiftler çocuk sahibi olma yolunda ciddi adımlar atabilir. Perşembe, Güneş ile Satürn arasında uyumlu bir etki olacak. Birçok şeyi büyük bir ciddiyetle ele alma zamanı. Eğer terfi gibi bir konuşma yapacaksanız bugün ve sonrasını kullanın. Fikirlerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Cuma günü Venüs ile Jüpiter arasında çok güzel bir kontak olacak. Aşk, ilişkiler, parasal konular açısından çok şanslı ve verimli bir gün. Fırsatları iyi değerlendirin. Hafta sonuysa gökyüzü epey gergin... Mars ile Plüton arasında sert bir etkileşim olacak. Kazalara, yanıklara, çarpmalara dikkat! Kimseyle kavga etmeyin, köprüleri yıkmayın.

KARDEŞİNİZİ YANLIŞ ANLAYABİLİRSİNİZKoç (21 Mart-19 Nisan)

Merkür’ün geri hareketi iletişim, kardeşlerle ilişkiler, eğitim, seyahatle ilgili konularda etkili. Kardeşler ve yakın çevrenizle birbirinizi yanlış anlayabilirsiniz. Sınavlarda odaklanmak zor olabilir. Yolculuğa çıkmadan önce hoş olmayan sürprizlere hazır olun. 

PARASAL KONULARDA İKİ KERE DÜŞÜNÜNBoğa (20 Nisan-20 Mayıs)

Merkür geri giderken parasal konularda dikkatli olmalı ve karar alırken defalarca düşünmelisiniz. Unutkanlıklar olabilir. Cüzdanınızı, paranızı, kıymetli bir eşyanızı unutabilirsiniz. Hesap hataları, ödemelerde sorunlar yaşanabilir.

İLETİŞİM KRİZİ ÇIKABİLİRİkizler (21 Mayıs-20 Haziran)

Yazının Devamını Oku

24 Haziran’a kadar yeni iş, yeni aşk yok!

Astrolojinin ele avuca sığmayan, tanrılar dağı Olimpos’u türlü hınzırlıklarıyla karıştıran Merkür yine gündemimizde. Bugün İkizler burcunda geri hareketine başlayan Merkür, başta iletişim, elektronik eşya, seyahat ve eğitim konularında aksaklıklara neden olabilir. Bu süreçte kariyer ya da ilişkilerde yeni adım atmamakta fayda var.


Merkür retrosunda seyahatte aksaklıklar yaşayabiliriz. Ayrıca bu dönemde aşklar da ayrılıklar da geçici olur.

İletişimi, seyahati, ifadeyi, elektronik eşyayı, eğitimi ve karar mekanizmasını sembolize eden Merkür’ün bugün başlayan geri hareketi 24 Haziran’a kadar devam edecek. Merkür yıl boyunca dört ayda bir geri gider ve bu retro üç hafta sürer. Tabii bu gerilemeden önce bir yavaşlar ve geri hareketine öyle başlar; benzer şekilde ileri gitmek için de önce yavaşlar, sonra ileri hareketine başlar. Aslına bakarsanız geri gitme olayı tamamen bir göz yanılsaması... Merkür bu süreçte sadece yavaşlıyor ama Dünya’dan bakıldığında geri gidiyormuş gibi görünüyor. Bu geri gitme, yani retro sürecinde Merkür’ün temsil ettiği konularda gecikmeler, aksaklıklar, sorunlar, verimsizlik, istediğin sonucu elde edememe gibi etkiler ortaya çıkar.

Merkür bu defa İkizler burcunda geri hareket edecek. Bu bizim için önemli çünkü Merkür, İkizler burcunu yönetir ve yönettiği yerde yapacağı geri hareket daha hissedilir olacaktır. Merkür geri gittiği süreçte iletişim konularında ciddi sorunlar ve karışıklıklar ortaya çıkarır. Bu nedenle yeni işlere ve projelere başlamak için iyi bir dönem değildir çünkü verim elde edilemez veya sonuca ulaşılamaz. Yine hayatımızın akışını değiştirecek kararlar almak için de uygun bir zaman değil çünkü objektif olmak ve doğru karar vermek mümkün olmayabilir.

GIYBET MESAJLARI KARIŞABİLİR
Bu süreçte kullandığımız cep telefonları, bilgisayarlar, elektronik aletler, evimizdeki elektronik aksamlar, işyerimizdeki bilgisayarlarda arızalar ortaya çıkabilir. Farkında olmadan dosyaları silebiliriz, bilgisayarlarımız bozulabilir. Merkür retrosunda elektronik eşya almayın dememe gerek yok herhalde! Elektronik ve cep telefonu firmaları türlü kampanya ve oyunlarla aklınızı çelmek isteyecek eminim ama siz temkini elden bırakmamalısınız. Yine Merkür’ün temsil ettiği araç alımlarınızı da mümkünse 24 Haziran’dan sonraya erteleyin.

Merkür seyahatleri sembolize ettiğinden yolculuklarda stres yaratacak durumlarla uğraşmamız gerekebilir. Bineceğimiz otobüs veya uçağı kaçırabiliriz, çantalarımızı unutabiliriz, siz gideceğiniz yere ulaşırsınız da bavulunuz başka bir şehre gidebilir. Merkür taşımacılıkla da ilgili olduğundan bu dönem internetten sipariş verirken adresinizi doğru yazdığınızdan ya da bir şeyleri kargolarken verdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olun. Bu Merkür retrosu İkizler burcunda olduğundan özellikle gönderimlerle ilgili ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Yazının Devamını Oku