Erkek Çocuğu Olarak Cinsel Tacize Uğradım!

Canım Okurlarım,

İçinden geçtiğimiz bu dönem beni bazı şeyleri net bir şekilde yazmaya zorluyor!

Son dönem kadına yönelik fiziksel şiddet, cinsel tacizin yanında erkek çocuklarının da yaşadıklarını görüyoruz.

Ben kendi çocukluğumda yaklaşık 13 yaşımda iken bir yerden bir yere gitmem gerekmişti. Taksiye bindiğim zaman bir amcanın arabasına bindim. Ve inanılmaz şekilde bana cinsel tacizde bulunduğu zaman ilk başta beynim algılamak istemedi ama amacını anladığımda kendimi arabadan attım...

Sayısız arkadaşım ve akrabam ile yalnız başımıza erkek erkeğe konuştuğumuz zaman bana çocukluklarında cinsel saldırı, istismar hatta tecavüze uğradıklarını anlatmıştırlar.

Türkiye’de sadece kadınlar değil aynı zamanda erkekler de inanılmaz bir şekilde cinsel şiddet, tecavüz ya da tacize uğruyor. İnsanların cinsel yönelimlerinin farklı olması cinsel tacize uğraması için neden değildir? Sonuç olarak cinsel eğitim, farkındalık ve bilinçlendirmenin daha fazla eğitimlerimiz de olması gerekli... 

Astroloji yorumlarımdan önce söylemek istediğim çok önemli bir mesele var:

Lütfen morali bozulacak, felaket tellallığı yapıyorsun diyecek, dediklerim çıktıktan sonra ‘elin kırılsaydı da yazmasaydın!’ gibi sanki yazarak ben yapıyormuşum gibi şeyler söyleyecek insanlar okumasın beni de takip etmesinler.

Siz hava durumunu sunan kişiye sağanak yağmur yağacak dediği zaman neden böyle bir şey söyledi diye tepki gösteriyor musunuz?

Ya da bir ekonomi uzmanı ekonominin düşeceğini ya da çıkacağını söylediği zaman kızabiliyor musunuz? Elbette ki HAYIR!!!

Diğer başka bir şey bilmiyorsanız öğrenmeniz adına söylüyorum. Astroloji fal değil astroloji bir ilim hatta bilim insanları en son yaptıkları çalışmalar da gezegenlerin hareketleri ile insanların kimya ve biyolojilerindeki değişimleri saptadılar. Özetle astroloji aynı zamanda bilim ele aldığı ve bilimsel çalışmaların yapıldığı araştırılan da bir alanı... Zaten 5 bin yıllık, bugün İstanbul'da yaşayanların astrolojik tarihe göre Fatih Sutan Mehmet’in İstanbul’a saldırması ile alınamayan şehri astroloji sayesinde alması ile ele geçirilen bir şehir yapıyor. Yani şu an İstanbul'da yaşayan buradan faydalanan her Türk vatandaşı bunu Astrolojinin bilgeliğine, ilmine borçlu... zaten ‘Can bir falmı bakıyormuşsun ya da benim falıma bak diyenlerin astroloji haritasına bakmıyorum. ‘ Bir arkadaşım vasıtası ile çok ünlü Türkiye'nin ilk 10 zengininden bir tanesi olan bir holding sahibi bana falcı muamelesi yapınca azarladım, geri çevirdim bana kendince ne destek vermek istiyorsa da istemiyorum.. dedim... kitap lansmanım için otelinde bir yeri verecekti... dünya para verilip alınabilecek bir yeri bedava lansman yapmam için verecek olmasına rağmen .. istemiyorum dedim... Sonrada onun bin kat daha iyisi geldi... Özetle kimse kimseye muhtaç değil. Yüce Yaradan öyle büyük ki sen kimseyi ondan büyük görmez, kimseye tapmaz, kimseyi sadece o verebilir gibi görmezsen sana her şeyin en iyisini herkes ‘yok Can olmaz, bulamazsın yapma geri çevirme!’ demesine rağmen en güzel şekli ile veriyor. Ben bunu çok gördüm ve yaşadım o yüzden kimseye eyvallahım çok şükür yok!

Kimse kendini bulunmaz hint kumaşı sanmasın. Bugün burada yazarım yarın New York Times da yazarım, olmadı Marstan dünyaya anons yaparım... yani işin özeti hayatta hiçbir şey tek ve vazgeçilmez ya da onsuz olunmaz yahut tek seçenek değildir. Böyle düşünürseniz rahat edersiniz düşünmezseniz sınavlara tabii tutulursunuz. Kısacası astroloji bütün dünyanın saygı duyduğu bugün bilinen pek çok bilim ve ilimden bin kat daha derin ve eski bir öğretidir.

O yüzden astrolojiye burun kıvıran hayatlarının en önemli hazinesine yüz çevirmekten başka hiçbir şey yapmıyorlar.

Gerçekte ben kesinlikle herkesin astroloji okuması gerektiğine ve ilk okuldan itibaren astrolojinin öğretilmesi gerektiğine inanıyorum. Zaten yarın öbürsü gün devlet bakan olursam yapacağım ilk işlerden bir tanesi astrolojinin okulların müfredatına girmesini sağlamak, ikincisi psikolojisi bozuk insanların sokakta gezmemesi anne ve babaların mecburi anne ve babalık sertifikası almaları böylelikle dünyadaki en önemli işlerden birisi olan çocuk yetiştirmeye dair eğitim almalarını sağlamak olacak! O zaman bir 50 yıl içinde hapishane ya da şu an yaşanan birçok durum ortada olmaz!

Bu arada sosyal medyada kötü yorum yapma sevdalısı insanlar bilsinler ki bin katı ile kendileri sosyal medyada değil kendi yaşamlarında o enerji ile yüzleşiyorlardır. O yüzden yapmayın saygı, sevgi ve barışın yolunu seçmeye hepinizi davet ediyorum. Kötülük kolaydır... Asıl olmanız gereken iyiliktir.

O da emekle pratikle ve sabırla olur.

Çok sayıda kişi bana bitcoin, döviz, İstanbul depremi, covid19 sürecini önceki köşe yazılarımda detaylı olarak astrolojik olarak yazdım. Hatta bu dönemi 2017 yılındaki köşe yazımda anlatmıştım ve hürriyet köşe yazılarımda Mart, Nisan ve Mayıs aylarındaki yazılarımı okuyacak olursanız bütün bu dönemin ilerleyişini anlattığım yazılarım var. Ve aynen benim yazdığım gibi ilerliyor. Devletin normalleşmeye dair 4 maddelik açıklamasından aylar önce ben aynı takvimi ve hatta çok daha fazlasını yazmıştım.

Zaten 2017 yılındaki köşe yazımda 2020 yılında 3. Dünya savaşının olacağını söylemiştim ve Almanya Başbakanın yaptığı açıklamaya göre de 2. Dünya savaşından sonra dünyayı en çok etkileyen olayı yaşıyoruz. Özetle sizlerden ricam aynı şeyleri tekrar ve tekrar yazmama gerek kalmaması için lütfen geçmiş köşe yazılarımı okuyun.

Astroloji öngörülerime gelecek olursak:

2020 Ağustos ayından itibaren Mars vedik astrolojiye göre defalarca su burcunun son derecelerinden düz ve ters dönüşleri sonra tekrar düz dönüşü ile boğulmalar yaşayacak...

Su burçlarının son ve ilk derecelerinden bazı gezegenler geçerken gandanta denilen bir boğulma etkisi olur o yüzden su, sel, su kenarı, deniz kenarı yerlerde büyük olaylar, patlamalar, batan gemiler, su kenarı yerlerdeki yapıların deprem ya da toprak kayması veya bir patlama veya herhangi bir nedenden yıkılması söz konusudur.

Tabi aynı zamanda deprem, hortum, seller, tsunami, özellikle FIRTINALARI ve doğal afetleri, yıldırım düşmeleri ve gök taşı, meteor düşmelerini de gösterir...

Kadınlara ve erkek çocuklarına yönelik şiddet, cinsel taciz, tecavüz öldürülme.Bu konuda eğitim ,farkındalık ve bilinçlenme gerekli.

Ve tabi Mars savaş gezegeni olduğu için bütün dünyada savaş başlangıçları silahlar bombalar ve büyük terör olayları... Tabii Mars boğulacağı için birçok insan boğulabilir ve ya boğuluyormuş gibi hissedebilir. Gerçi bu dönem dünyada pek çok kişi covid19 dan dolayı boğularak ölüyor bunu da gösteriyor olabilir.

Mars gezegenin boğulacağı her şeyin kontrolden çıkmış gibi hissettireceği tarihler:

Fragman Ön açılış: 14 ile 16 Ağustos arası o yüzden bu tarihlerin 15 gün öncesi ve sonrası

Özellikle: 15 Ağustos 15 gün öncesi ve sonrasında Uranüs’ün ters dönmeye başlaması ile elektrik kesintileri, arızaları, yapılanları, sosyal medya ve internet çöküşler, kapanışlar ya da onunla ilgili olaylar ve en önemlisi fırtınalar ya da yıldırımların düşüşünün başlangıcını gösterir. Tabi 15 Ağustos 15 gün öncesi ya da sonrası dediğim sadece başlangıcı bu süreç 2021 Ocak sonuna kadar devam edecek ve tam olarak bitişi 2021 Mart ortası olacak... O yüzden internet ya da teknolojik konular ile ilgili çok önemli yatırım ve ya işe başlayacak insanlar bu dönemde başlamadan daha çok araştırsınlar ve temellerini sağlamlaştırsınlar.

Tabi 15 Ağustos 2020 ile 15 Ocak 2021 kadar Uranüs’ün ters dönüşü hatta 15 Şubat 2021 tarihine kadar Uranüs ‘ün tam düz dönüşteki hızına gelememesi büyük depremleri işaret eder. Özgürlük mücadelelerinin doruk noktasına çıkacağı bu dönemler dünya tarihine imzasını atacak ve dünya kuruluşları tarafından bu dönem gösterilen çabaların tarih değiştirdiği ileri yıllarda vurgulanacaktır!

Tabi bu Ağustos 2020 ile Şubat 2021 arası dönemlerde özellikle düşünce özgürlüklerine saldırı ve fanatizmin doruk noktalara çıkacağı astrolojik olarak görünüyor.

24 Ağustos 15 gün öncesi ve sonrası tarihine geldiğimiz zaman devlet yönetimi, protestolar ve değişim rüzgarların tüm dünya için esmeye başladığını görecek hissetmeye başlayacağız...

ÖNEMLİ: Özellikle buranın altını çizerek yazmak istiyorum:

EYLÜL SONU SATÜRN MAYIS AYINDAN BU YANA TERS DÖNMEYE BAŞLAMASI İLE HERKESİN RAHATLAMASI BİTECEK VE 2020 OCAK SONU İLE NELER OLMAYA BAŞLADI İSE DAHA SERT TEKRAR EDECEK!

Bunun anlamı nedir?

Evet 2. Dalga Covid19 karantina süreci yaşanabilir

2.dalga olmayacak diye astrologları gördüğüm zaman çok şaşırdım.

Bazı astrologlar eylülden sonra covid19 bitecek dedikleri zamanda açıkçası şaşırdım.

Bence 2020 Eylül ile 2021 Şubat arasında Covid19 un aşısı bulunacak...

Tabii bu arada eylül sonu coronanın tekrarı bence çok uzun sürmeyecek ve aralık ayında daha rahatlayabilir. Tabi bunu yazarken bir taraftan acaba ben öyle istiyorum o yüzden böylemi söylüyorum diye düşünüyorum. 2020 Mart ayında yazdığım coronanın bitişini anlattığım yazımda asıl 2021 Şubat ortasından sonra rahatlayacağını ve tam olarak asıl bitişinin 2023 Ocak ayından sonra olacağını yazdığımı göreceksiniz.

2020 Kasım 15 den sonra ama asıl tam 17 Kasım 2020 sonrasında iş yerleri için çok daha büyük bir rahatlama olacağını düşünüyorum. Tabii olayları patlamaları bir tarafa bırakarak bütün gezegenler 17 Kasım sonrası ile gölgesiz 2021 Ocak ortasına kadar düz döneceği için önü açık bir süreç var orada ama tabii bir taraftan da siyasi ve ekonomik olarak sevimsiz.

Bu konuyu bu arada özellikle irdelemek istedim. Çünkü bazı insanlar bu covid19 konusu ile ilgili inanılmaz rahat hareket ediyorlar. Bu sürecin 2023 yılının mart ayına kadar etkisini ve iniş çıkışlarını yaşayabilme olasılığımızın olduğunu aklımızın bir tarafında tutmamız lazım.

Tabii gerçekte en büyük olay dünya için bu agustos ve eylül ayından itibaren covid19 virüsü değil! Asıl en büyük olay dünya ve Türkiye için ekonomik depresyon! Özellikle Amerika çok büyük zorluklar ve belki başkanına saldırılar yaşayabilir. Düşünsenize Amerika başkanına 2020 ve 2021 yıllarında bu sürecin içinde bir saldırı olursa zaten kötü olan ekonomi ne hale gelebilir? Açıkçası astrolojik olarak ağustos ayından itibaren ve eylül 2020 tarihinden sonra da borsanın çok tatsızlıklar yaşayabileceği ve ekonomik depresyon olacağı görünüyor. Tabii bu süreçte Çin’in 30 yılda bir olan ama bu dönem ekstra başka kötü açılar ile birleşmesi ile katmerli bir hal aldığı Sadesati astrolojik dönemi yaşaması bütün dünyayı etkiliyor. Sadesati nedir? Yazarak youtube kanalımdaki videoyu seyrederseniz çok daha net anlarsınız. Çin yaşadığı bu zor süreç 2023 Mart ayına kadar yoğun olarak devam edecek ve asıl bitişi 2025 sonrası olacak! 2020 yılına girerken bazı astrologların bir televizyon kanalınında Çin ekonomik olarak çok iyi olacak büyüyecek güçlenecek gibi yorumlar yapmalarına çok şaşırmıştım. Sonuç olarak da dediği gibi olmadı ve Çin resmen mahvoldu. Ben bunu aynı dönem 2020 yılına girerken söylemiştim. Bu astrologlar sadece eğlence yerleri kapanabilir dedi diye çok iyi bir pr yani tanıtıma sahip olduğu için coronayı bildi dediler. Halbuki ben 2017 yılından bu dönemi yazmış ve 2020 3. Dünya savaşı diye anlatmıştım. Neyse ilginç bir şekilde kim televizyonlarda ünlü sunucular ile konuşuyorsa onlar biliyormuş diye her yerde duyuluyor lakin son 6 ay içinde yaşanan olaylarda 200 den fazla olayı tarihi, yeri ve tam net bir şekilde olayları ile önceden yazdığım astrolojik öngörülerim ile bildiğim tespit edildi. Çok ünlü, devamlı televizyon ve gazetelerde olan bazı astrologlar devamlı bilemedikleri şeyleri twitter hesaplarından silerken benim her gün yeni bildiğim bir konu olay ortaya çıkmaya devam ediyor. Hatta öyle bir hal aldı ki o kadar çok şey bildiğim için artık 10 taneden 1 tane bildiğim şeyi paylaşmaya başladım. Neyse ifade özgürlüğü adına ne yaşıyorsam onu da dürüstçe siz okurlarım ile paylaşmak gerçekleri her daim ortaya sermek istiyorum.

2.fragman: 5 ile 7 Ekim arası o yüzden bu tarihlerin 15 gün öncesi ve sonrası

Olayların tam başlayışı: 9 Eylül arası o yüzden bu tarihlerin 15 gün öncesi ve sonrası

Olayların yukarı doğru tırmanışı: 14 Kasım 5 ile 7 Ekim arası o yüzden bu tarihlerin 15 gün öncesi ve sonrası (14 Kasım  seller su boğulma ve Eylem saldırı )

Ve artık tepe noktasına doğru tam hız: 22 ile 25 Aralık arası o yüzden bu tarihlerin 15 gün öncesi ve sonrası (14 Aralık tutulması Akrep kuyruğunda Zehir boşalması )

17 aralık jüpiter saturn 5 derece savaş  ve siyasi savaş olayların yanında özellikle devlet, para, yönetim, iş alanı, kariyer sektörü ve kanaat önderlerinin değişim süreçlerini göreceğiz.

Lakin en önemlisi kanunlar ve iş hayatında büyük değişimler olacak

Sonrası 2021 ‘i ayrıntılı olarak yazarım!

Özellikle 14 Aralık tutulması tam vedik astrolojiye göre akrep burcunun kuyruğunda olacağı için 2 ay öncesi ve 2 ay sonrası dönemde nükleer sızıntı, patlama ya da bomba veya atom bombası yahut zehir, yeni zehirli canlılardan gelen veya zehir etkisi yaratan virüs yahut çok büyük patlamalar, elektrik santralleri, toplu zehirlenmeler, toplu denizdeki canlılardan zehirlenme ya da toplu sürüngen ya da hayvanlardan zehirlenme yahut bir hastalık ortaya çıkabilir.

Tabii aralık ayına geldiğimiz zaman 17 Aralık bir ay öncesi ve sonrası çok nadir bir şekilde vedik astrolojiye  ,Jüpiter ve Satürn’ün vedik astrolojiye göre birleşmeleri SAVAŞ, ERKEN SEÇİM, LİDERLERİN CİDDİ SIKINTI SORUN, KAYIP, DEĞİŞİM VE ÜZÜCÜ OLAYLAR yaşayabileceklerini gösterir. Dünya’da olacak olan seçimlerde belirsizlik, kargaşa ve ciddi sorunlar ortaya çıkartabilir. O yüzden ekim, kasım, aralık 2020 ve ocak ile şubat 2021 döneminde olacak olan seçimler sorunlu, belirsiz aynı zamanda bu dönemde ortaya çıkacak erken seçimler ileri tarihlerde olsa bile çok sıkıntılı olacağını gösterir.

 

EV FİYATLARI DÜŞECEK

Mars özellikle taşınmaz mülkleri yani ev fiyatlarını da temsil ettiği için ve 2020 yılında 

14 - 16 Ağustos, 5 - 7 Ekim ve 22 - 25 Aralık tarihlerinde Mars gandanta yani astrolojik olarak boğulma yaşayacağı için ev fiyatlarının çok ciddi anlamda düşeceğini gösteriyor. Aynı zamanda arsa ve toprak fiyatlarının da düşmesine yol açabilir. Daha önce ki köşe yazılarımda Eylül ayına doğru ve Eylül ayında ev fiyatlarının düşeceğini ve asıl 2023 yılından sonra ev fiyatlarının inanılmaz şekilde yükseleceğini yazmıştım. Açıkçası şimdi de bu ara dönemde ki şu andan itibaren 6 aylık zamanı yorumlayacak olursak bu dönem ev fiyatlarının düştüğü zaman ev, toprak almanın inanılmaz faydalı bir dönem olduğunu ve mutlaka Türkiye'ye yatırım yapılması gerektiğini söylüyorum. Geçmiş dönemler de ve bu dönem Türkiye'deki mülklerini satıp yurtdışına taşınan ya da Türkiye'deki evlerine satıp nakit paraya dönen yahut bu dönem evlerini satan insanlar ileri yıllarda çok pişman olabilir... 

Özetle 2020 Ağustos ayı ile 2021 Şubat ayı arası Türkiye'de ve hatta dünyada ev fiyatları inanılmaz bir düşüş yaşayacak! Tabi her ülkenin kendi içinde değişir lakin Türkiye, Amerika ve Kanada ülkelerinde ev fiyatlarının düşeceğini astrolojik olarak öngörüyorum. Tabi diğer taraftan bütün bu ülkelerde 2022 nisan ve 2023 Mart aylarından sonra tam tersine ev fiyatları inanılmaz şekilde aratacak ve yükselecek!

 

BU 6 AYLIK SÜRECİN GÜNDEMLERİ:

Kanada Alberta toprak kayması

Hortum Tsunami , Seller

Doğal afetler

Fırtına deprem

Eylül ayında Mars ters dönmeye başlaması ile beklenmeyen olaylar

Şu an ile 20 Kasım arası dini inanç ve fanatizm yükselecek herkes kendi inancının doğru olduğunu savunmaya çalışacak...

Nükleer, Boğulmalar

İnternet şirketlerinin çöküş ya da çok ciddi sıkıntıları ve ya saldırıya uğramaları

Yönetimlerinin el değiştirmesi

Çok ünlü celebrity, siyasetçi veya ünlülerin skandallarının doruk noktasına çıkarak

Skandallarının özellikle kadın ve çocuk şiddeti

Cinayet, silah, zehirli ya da yasak maddeler ve şiddete yönelik tutumları ön plana çıkabilir.

Bazı çok önemli kişiler kendi çocuklarından dolayı özellikle gündeme gelebilir.

Mars daha çok erkek çocuğu olabilir ama yine de su burcunda boğulacağından dolayı bir erkekten dolayı kız çocuğunun başına gelenler de olabilir.

Zaten özellikle Aralık 2020 ayında ve onun öncesindeki 6 ay boyunca sayısız insanın ve ünlünün veya siyasetçinin sırları ortaya çıkacak!

Özellikle bu çok net olarak gördüğüm bir şey olduğu için Nisan 2022 tarihinden 2025 yılına kadar Türk televizyon, sinema, dizi, film, oyuncular, senaryo ve internet projeleri belki de aplikasyonlar inanılmaz başarılı olacak ve dünyanın birinci sıralarına geçerek çok büyük başarılara imza atacaklar. Benim tavsiyem Türkiye devleti özellikle dizi, film ve internet projelerine geleceğe yönelik Türkiye için çok büyük yatırım yapmalılar...

Tabii Bu nisan 2022 Jüpiter Neptün birleşimi Türkiye’nin kariyer ve iş sektöründe özellikle fabrikalar ve üretim alanı aynı zamanda medya sektörü, kitap gibi alanlarda da çok büyük ilerleme göstereceğini işaret eder.

Yalnız bence bunların olacağına dair işaretler 2020 yada 2021 yılında kendini göstermeye başlayabilir. Nasıl olsa o güzel günlere doğru ilerliyoruz.

Tabi 2020 sonu ve 2021 başı dönemi bütün dünyada sayısız sırların ve saklananların ortaya çıkacağı bir dönem... Siyasi ve ünlülere dair hatta devletler ile ilgili pek çok şey de ortaya çıkarken bir taraftan uzaylılara dair de pek çok şey ortaya çıkabilir.

Kelimenin tam anlamı ile altını çizecek olursak :

2021 OCAK ŞUBAT MART ayları gerçeklerin ortaya çıkma zamanı

İşin özetine gelecek olursan 2020, 2021 ve 2022 ortasına ya da sonuna kadar bütün dünya adına savaş yılları... Ben zaten 2020 yılın için 2017 Hürriyet köşe yazımda 3. Dünya Savaşı olacak diye yazmıştım. Artık savaşlar eskisi gibi olmuyor ve bizler de aslında şu an bütün dünya olarak o savaşı yaşıyoruz.

Gerçekten zaten şu an dünya 3. Dünya savaşını yaşıyor.

Tabi 2020’nin 2. yarısında ve 2021 yılında bunu çok daha net bir şekilde göreceğiz.

Özellikle halklar ile devletlerin savaşlarının da olacağı dünyanın bu dönemi 2022 Nisan ayından sonra bitmeye çok hafiften başlar ama asıl 2023 yılının Ocak ayından sonra somut net bir şekilde 2023 Mart ayından sonra bittiği görülür. Zaten 2023 sonu , 2024 ve 2025 yılları dünya için zevki sefa yılları...

Sanatın doruğa çıkacağı savaş sonrası Lale devri dönemi gibi bir dönem...

Tabii 2023 Ocak dönemi Satürn ev değiştirirken Türkiye'de depremler olabilir ama onu o döneme doğru yazarım.

Dürüst olmak gerekirse  adaleti, düzeni sağlayan ve herkesi farklı alanlarda farklı dönemlerde sınava tabi tutup bazı insanları cezalandıran hatta her şeyi bitiren gezegen Satürn 2020 Mayıs ayından bu yana ters döndüğü için hırsızlar, suçlular, adaletsizlik yapanlar ya da genel olarak insanlar çok rahat. Dikkat ederseniz Mayıs ayından itibaren bütün dünya corona konusu ile ilgili de çok daha rahatladı. Lakin Satürn 2020 Eylül sonu düz dönmeye başlayacak ve tekrar kaldığı yerden bu sefer çok daha güçlü bir şekilde 2023 Mart ayına kadar çok sert bir şekilde bütün dünyaya ve özellikle patroni lider, güç sahibi insanlar, yöneticiler ve çok güçlü devletlere ciddi sınavlara yaşatarak derslerini verecek!!!

Yalnız 2020 Kasım sonu Satürn gezegenin olduğu eve Jüpiter gelince Satürn’ün o kadar kötü cezalandırmalarını biraz azaltacak lakin bu sefer 2020 Aralık ayında Satürn ve Jüpiter savaşacağı ve normalde Satürn Jüpiter den çekinirken bu sefer ikisi de vedik astrolojiye göre Oğlak burcuna Jüpiter in en güçsüz olduğu ama Satürn ün çok güçlü olduğu yerde olduğu için bütün dünyada savaşlar olacak...

Arkasından 2021 Mayıs sonu Jüpiter Satürn gezegenin olduğu evden çıkacak, Jüpiter Satürn’e hiç bir açı yapamayacak, birbirlerini görmeyecek veeee o noktadan sonra Satürn tüm gücü ile ‘YA ANLAYACAKSINIZ YA DA ANLAYACAKSINIZ!’ diyerek tüm kudreti ile dünyayı inletecek... Sonrasında Satürn çok güçlü olduğu ve inanılmaz yoğun etki yarattığı yerden 2023 Ocak sonu daha rahat bir yere geçecek... Tam o sırada 2022 Nisan ayında Jüpiter vedik astrolojiye göre Balık burcuna yani kendisinin çok güçlü olduğu ve bütün dünyaya parıl parıl parlayarak rahatlattığı yere geçmiş ve orada 2023 sonuna kadar etkisini gösterecek olacak... Bununla birlikte Dünya çok rahatlayacak ve Türkiye  Dünya’nın süper güçlerinden bir tanesi olacak....

2022 Nisan sonrası 2023 Ocak sonrası 2025 sonuna kadar Türkiye’nin toprakları ya da kara ve deniz sınırları genişleyecek, başka ülkelerde toprakları ya da hakları olacak ve Türkiye dünyanın süper güçlerinden bir  tanesi olarak çok büyük bir zenginliğe ulaşacak!

Bunun etkisinin çok daha erkenden işaretleri ile yaşamaya başlayabiliriz. Hatta Türkiye’nin topraklarının ve kara veya deniz sınırlarının genişlemesi 2020, 2021 ve 2022 yıllarında da olabilir.

Türkiye 2000 yılından bu yana Venüs dönemi yaşıyordu ve bu  dönem 2020 yılının mart ayında bitti. Bu gezegen dönemlerine daşalar diyoruz. Bu daşa değişimlerinde ilk iki sene bir uyumlanma, değişim ve geçiş süreci yaşanır. Aynı doğum sancısı gibi... O yüzden 2020 Mart ayından 2023 Mart ayına kadar Türkiye’nin çok büyük bir değişim yaşayacağını bu değişimin siyasi, ekonomik, kanunsal ve her türlü yönden olacağını ama sonunda Türkiye’nin iyiliğine olacağını çok rahatlıkla söyleyebilirim.

Anlayacağınız üzere her insanın hayatında iyi ve kötü dönemler olduğu gibi bütün uygarlıkların, ülkelerin hatta asla yıkılmaz denilen imparatorlukların bile yaşamlarında iyi ve kötü dönemler olmuş.

Yaşadıkları en kötü dönemin içinden başka bir şeye dönüşerek çıkmışlar.

Yaşam değişim ve dönüşü seviyor. Bazen insan ölerek dönüşüyor ve onun dönüşümünden başka bir can ortaya çıkıyor. O yüzden Türkiye’nin ve dünyanın içinden geçtiği bu dönemde gerçekte bir dönüşüm süreci... Sadece şunu söylemek istiyorum merak etmeyin sonunda bu süreç Türkiyenin ve bu topraklarda yaşayan insanların iyiliğine olacak!

Dilerim sevginin kaynağının gücü tüm Türkiye’de yaşayan insanların inanılmaz farkındalıklar yaşayarak tüm din, cinsiyet, yönelim, inanç ve düşüncelere karşı barışçıl ve sevgi dolu birlik içinde huzur ile yaşayan bir ülke olmamızı sağlasın!!!

Sizi seven bir Can...

 

 

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle
X

Donald Trump, Ateş Ve Gerçek Astroloji

Canım Okurlarım,

Öncelikle bütün Hatay’a çok geçmiş olsun demek istiyorum. En son yazdığım yazıda Antakya bölgesi diyerek, İskenderun ve Hatay bölgesini de kastederek tutulmaların ve Mars’ın etkisini vurgulamıştım. Maalesef öngörülerim gerçekleşti.

Ekim 2020’nin Merkür ve Mars’ın ters döndüğü, sayısız insanın kavga edeceği ve müthiş anlaşmazlıkların ortaya çıkacağı bir dönem olduğunu söyleyebiliriz. Bu dönemde teknolojik şirketler ve her türlü elektrik olayları için sevimsiz bir dönem olmasının yanında, medya kuruluşlarını hatta siyaset ve ünlüler dünyasını da şok edecek haberlerin gündeme geleceği bir dönem diyebiliriz.

2020 Eylül sonu Satürn’ün düzdönmesi ile 2023 Şubat ayına kadar çok sert geçecek bir dönem içindeyiz. Ateş, yangınlar, saldırılar, terör, savaşi doğal afetler, ekonomik sıkıntı... Malesef astrolojik olarak görünenler bunlar...

Lakin bütün bu söylediklerimin asıl doruk noktasını 30 Kasım ve 14 Aralık 2020 tarihlerinden 15 gün öncesi ve sonrasında yaşayacağız!

Hatay’da olanlardan çıkaracağımız sonucu da göz önüne alacak olursak 30 Kasım ve 14 Aralık tarihlerinden itibaren:

30 Kasım -15 gün öncesi ve sonrası- özellikle Edirne ve Türkiye’nin tüm batı sınırı bölgeleri, Ege ve Trakya bölgesinde, doğal afetler ve çatışma ya da silahlı olaylar yahut patlamalar olabilir.

Hatay, İskenderun, Osmaniye, Antakya, Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Yozgat, Aksaray, Kırşehir, Çorum, Amasya, Sinop, Ankara, Çankırı, Kastamonu illerinin bulunduğu bölgeye haritadan bakarsanız hepsinin yukardan aşağıya tam bir hiza içinde olduğunu görürsünüz... Bütün bu bölgeler ve şehirlerden tutulmanın etkisi geçiyor ama bir de bu çizginin tam üstünden pluta ile chiron -yani devlet ve acı birleşimi- Bartın, Zonguldak, Karabük, Düzce, Bolu, İzmit, Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale bölgelerine yansıyor, hatta tüm Karadeniz’e  yansıma da yapıyor ve etkisini ortaya çıkartıyor! Buralarda doğal afetler, her türlü “ATEŞ!”, yangınlar, depremler ve silahlı olaylar veya patlamalar olabilir.

Açıkçası Türkiye 2021 yazında yine “Ateşler!” dolu bir yaz geçirecek gibi görünüyor!

Yazının Devamını Oku

KAOS: YUNANİSTAN, AZERBAYCAN, İRAN VE AMERİKA

Canım Okurlarım, İçinden geçtiğimiz bu süreci daha iyi anlamanız ve aynı zamanda astrolojik olarak da gelecek yıllara dair öngörülerimi detaylı olarak öğrenmek adına lütfen önceki köşe yazılarımı da okuyun...

COVID-19 SÜRECİ

Bildiğiniz üzere 2020 Ocak sonu Satürn’ün Çin’in Ay burcunun olduğu evine girmesi ile dünya yeni tip korona virüsünden (SARS-CoV-2) ve bu yeni tip korona virüsünün yol açtığı COVID-19 hastalığından çok etkilendi. Mayıs ayında Satürn’ün ters dönerek etkisini düşürmesi ile bir nebze rahatladı. Şimdi eylül sonu Satürn’ün düz dönmesi sonucunda bütün dünya 2020 Ocak, Şubat ve Mart, Nisan aylarını tekrar yaşayabilir. Bu sırada Jüpiter 13 Eylül 2020’de düz dönmeye başladığında ve Rahu ile Ketu’nun daha önce bütün hastalıkların şifasının bulunduğu zamandaki yerlerine geçmeleri ile ilaç ve aşılar ortaya çıkacak ve bu ilaç ve aşıların daha iyi halleri 2022 Mart ayına kadar güncellenmeye devam edecek! Bu sırada Satürn’ün olumsuz etkisi; 2020 Kasım sonunda Satürn’ün yanına Jüpiter’in gelmesi ile düşecek ve bu süreç 2021 Mayıs ayına kadar sürebilir. Lakin, COVID-19 sürecinin bitişi 2020 Mart ayındaki köşe yazımda belirttiğim üzere 2023 Ocak sonrası; hatta 2023 Mayıs sonrası olacaktır.

PROTESTOLAR, KAOS VE ÖZGÜRLÜK SAVAŞLARI

Eylül 2020 sonunda, öncesi veya sonrasında, dünyada savaş ve gerginlikler başlayacak; hatta protestolar ve özgürlük mucadeleleri, iç savaş ve ayaklanmalar kendini gösterecek. Lakin asıl 2020 Kasım ile 2021 Temmuz arasında bütün dünyada inanılmaz büyük protestolar, erken seçimler, belirsiz seçimler, başkanlara suikastler, bombalar, iç ve dış savaşlar ve büyük ayaklanmaların bütün dünyanın her yerinde ortaya çıkacağı astrolojik olarak görünüyor!

Savaşlar ve Doğal Afetler

Kuzey ve Güney düğümleri -Rahu ve Ketu- 18 ayda bir yer değiştirir ve oldukları yerlerde Güneş ve Ay tutulmaları olur. Özetle çok büyük değişimleri ve farklı alanlarda konuları gündeme getirirler.

Astrolojik öngörülerime göre, 20 Eylül 2020 ile 2022 Nisan arası Türkiye’nin düşmanlarının artacağı, düşmanları ile uğraşacağı, başarıları ve yatırımlarından elde edeceği kazançlar ile ilgili mutlu olmayacağı görünüyor. Özellikle Türkiye için stresli, gergin ve uykusuz bir dönemin işaretini veriyor. Özellikle hastaneler, mahkemeler, deniz aşırı uzak ülkeler, sosyal medya, internet, televizyon ve insanların dünyadan koptuğu noktaların çok daha fazla gündemde olacağı bir dönemi gösteriyor. Ekonomik olarak çok tatsız olacağı ve birçok bankanın sıkıntı yaşayacağı görünüyor.

 

Yazının Devamını Oku

Dünya Cinsel Sağlık Günü: Prof. Dr Mehmet Z. Sungur

Canım Okurlarım,

Bugün 4 Eylül Cinsel Sağlık Günü...

Her şeyden önce bu söyleşiyi yapmış olmaktan ve kendisi ile dostluğumun olmasından onur duydum

İstanbul Kent Üniversitesi Öğretim Üyesi İstanbul

Kognitif Davranış Terapileri Derneği (KDTD) Başkanı

Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği (EABCT) Eski Başkanı

Uluslararası Bilişsel Terapiler Birliği (IACP) Eski Başkanı

Bilişsel Terapiler Akademisi (ACT) Kurucu Üyesi, Eğiticisi ve Diplomatı

Beck Enstitüsü (BI) Uluslararası Danışma Kurulu Üyesi

Yazının Devamını Oku

Sınırlarımız Genişleyecek, Petrol, 2021 VE ÇİP

2021 Yılı daha kötü mü olacak?

Canım Okurlarım,

Bu soruyu her gün alıyorum.

Yalnız ilk başta şunu söylemek istiyorum:

Türkiye’nin toprakları kesinlikle genişleyecek!!!

Öncelikle tekrar söylüyorum! 2018 ve 2019 da yazdığım astrolojik öngörüm TÜRKİYE'NİN TOPRAKLARI VE SINIRLARI HATTA DENİZ SINIRLARI GENİŞLEYECEK! PETROL'Ü YA DA BAŞKA MADENLERİ KENDİ ÜLKEMİZ DE YA DA DIŞ ÜLKELERDE ÇIKARTACAĞIZ YA DA ONLARDAN HAK ALACAĞIZ!!! Bu 2022 Nisan öncesi görünebilir ama asıl 2023 sonrası!

Astrolojik olarak Türkiye sınırlarında 2022 Nisan öncesi etkisi başlayarak 2023 sonrası kesin olarak bir genişleme görüyorum. Bu sınır genişlemesi deniz sınırı genişlemesi ve aynı zamanda toprak sınırı genişlemesi ve başka ülkelerin bize kendi ülkelerinde toprak vermesi  gibi farklı olasılıklar olabilir!

Bu arada Türkiye'nin sınırlarının genişleyeceğini astrolojik öngörü olarak yıl önce yine yazmıştım ve defalarca söyledim. Bunu yeni yazmıyorum!!!

Astrolojik öngörüm Türkiye Deniz'den veya topraktan Petrol 'ü veya yeraltı madenlerini Türkiye çıkartacak ya da başkasına çıkarttırıp hak alacak! Bunun pozitif yansıması 2023, 2024, 2025 yıllarına yansır ! Tabii dilerim daha öncede olur! 2022 Nisan öncesi ya da sonrasına bekliyorum!

Yazının Devamını Oku

Astrolojik Tutulmaları ile DARK 2020 Yazı: Belirsizlikle Barışmak

Canım Okurlarım, Dark dizisine ve şu an ki dünyanın içinde olduğumuz astrolojik etkiyi gördüğüm zaman 2020 yaz ayları ve tüm yıl bana Dark dizisinin tezahür etmiş hali gibi geliyor.

Çünkü her şey birbirine bağlantılı bir şekilde devamlı geçmişe ve geleceğe gidip geliyoruz. Bu düzlemde günden güne daha fazla gerçekler ortaya çıkarak her şeyin derinlerindeki kişiler yüzlerini gösteriyor. Her bir ülke birbirinin paralel yaşamı gibi paralel boyutları bizlere yaşatıyor. Sonuç olarak 2020 ve 2021 yılının sonundan sonra dizi bitecek ama etkisi 2023 Ocak sonuna kadar bizi etkileyecek gibi duruyor. 2020 ve 2021 yılları dönemi politikacılar için tehlikeli ve skandallar ile dolu bir dönem...

Yaşam aslında her an bizimle eşzamanlılıklar ile konuşuyor. İçinden ilerlediğimiz yaşam insanlar için şefaflaşarak şok edici bir hal alıyor.

Armağan Çağlayan’ın youtube programında Murat Övüç ve Selin Ciğerci ile yaptığı röportajları seyrettiğim zaman ‘işte budur.’ dedim...

Herkes son derece samimi, açık dürüst ve hiçbir şeyini saklamadan söylüyor.

Tüm dünyada ünlüler dünyasında neler neler var herkes biliyor. Lakin niye ise Uluslararası Seks Federasyonu’nun kabul ettiği bütün dünya bilim insanlarının doğal yönelimlerine televizyonlarda çarpık ilişki diyerek cehaletin doruğunu yaşamaktan utanmıyorlar. Şu ana kadar herkes üstünü kapata kapata ilerlemeye alıştığı için sosyal medya fenomenlerinin gerçekten yeni çağın gerçek ünlülerinin yani sevilen ve takip edilen insanlarının dürüstlüğüne medyanın alışması zaman alacak gibi...

Eskiden belli gazeteler, televizyonlar varmış. Onlar kimleri öne çıkarırsa o kişiler ünlü sayılıyormuş. Bence gerçek ünlülük onlar değil şu an ki sosyal medya ile ünlü olan insanlar. Gerçek Celebrity olmak demek çoğunluk tarafından sevilmek demek....

Tabii gerçekte artık dünyanın istediği bu şeffaflık! Dünya gerçeklere aç! Ateist nüfusun dünyada en çok olduğu ülkenin İran olduğunu düşünecek olursak insanlar özgürlük istiyor.

Dayatmalar, korkutmalar ve kısıtlanmış bilinç kalıpları artık dünyada barınamıyor.

Yazının Devamını Oku

Hayatımızı aydınlatan insanlar: Kerim Güç

Canım Okurlarım,

Bazı insanların korkusu, düşük bilinci ve içindeki kötülüğün onları ele geçirmesi ile gerçekten hayatımızı karartmaya can ve baş ile çalışıyorlar.

Benim iyilik yaptığım, hiçbir karşılık beklemeden iyilik yapıp köşemde yazdığım paylaştığım bazı kişiler arkamdan hemen işler çevirip beni kötüleyen paylaşımlar yapmışlar. Bunun dışında farklı astrolog ve kişisel gelişimciler bazı şirket ve kuruluşlara ‘Can ile çalışırsanız sizinle çalışmam!’ diyormuş. İnsanlar da ‘Neden peki?’ dediği zaman: ‘Ben kendisinden hiç hoşlanmıyorum v.s.. ‘ diyormuş... Bunların hepsi tamamen yıllardır ritmik olarak defalarca sayısız olayı tarihi tarihine astrolojik olarak bilmem ve sosyal medyamın çok daha güçlenmesi ile arttı...

Tabii bu insanlara kızmıyorum. Özellikle bu dönem bütün gezegenlerin aynı anda ters dönmesi ve tutulmaların insanların tüm içlerindeki gerçekleri ortaya çıkartan yıldızlarda olması ile yaşadıkları süreçten kaynaklanıyor.

Bu dönemde aldatıldığını öğrenenler, hiç beklemediği insanlardan kötülükler görenler inanılmaz bir sayıda... Çok şükür her gün benim yaşantım daha iyiye gidiyor.

Çünkü ben herkesin iyiliğini istiyor ve iyilikten vazgeçmiyorum.

Özellikle bu dönem lütfen kimseye borç vermeyin, kefil olmayın ve imza atacağınız her şeye bütün bu yaz boyunca çok dikkat edin.

Bu dönem herkes bir ev alma telaşına düştü ama ben astrolojik olarak Eylül ayına kadar ev fiyatlarının dahada düşeceğini düşünüyorum.

2020 yılının 13 Eylül tarihi sonrası bütün yaşadığımız zorlu gergin süreç rahatlamaya başlayabilir. Lakin tabii o zaman da kasım ayının ortasına kadar dikkat etmek gerekli...

Yazının Devamını Oku

Annemi Babam Öldürdü mü? Gezegenler Ters!

Canım Okurlarım,Sonunda aylardır gezegenlerin bizi hazırladığı bu dönemin etkilerini hissettirdiği dönüşüm dönemine geldik.

 

İçinde olduğumuz mayıs ayından kasım ayına kadar bütün gezegenler tek tek ters dönecek hatta bazıları aylarca ters dönmeye devam edecek.

Eğer gezegenlerin ters döndüğü dönemde neler yapmamız gerektiğini doğru bir şekilde anlarsak her şey çok daha kolay bir şekilde akar.

Ben bir yıl öncesinden sosyal medya hesaplarımda bütün takipçilerimin de şahit olduğu üzere herkese 2020 Mart sonrası ile Kasım arası evlenmeyin ve düğün planlamayın dedim.

Herkese evlenecekseniz 2019 Eylül ya da Ekim ayında evlenin. En geç Aralık, Ocak sonu veya Şubat başı evlenin diye söyledim. Bunun dışında çaresiz son dönemde iyi tarih istenildiğinde 29 Mart tarihini de vermiştim ve benim 29 Mart tarihime uyarak evlenme hazırlığı yapan pek çok kişi bir hafta sonrasında benim sayemde nikahını kıydırabildiğini bana yazdı... Eğer yaza hazırlık yapsalardı, evlenemeyeceklerinden dolayı herkes bana teşekkür etti.

Benim verdiğim uğurlu tarihlerde banka hesabı açan ya da yeni şirket kuran hatta sosyal medya hesabı açan insanlar yaşadıkları inanılmaz pozitif gelişmelerden dolayı devamlı herkes benden tarih istiyor. Lakin açıkcası artık 2020 yılının kasım ayının sonuna kadar başka bir tarih veremiyorum

Önümüzdeki dönem tek uğurlu ve iyi tarih 18 Kasım sabah 09:00, öğleden sonra 15:00 ve 19:00 sıraları ama saati ile ilgili henüz hala üstünde çalışıyorum. Tam içime sinen uğurlu saat aralığını instagram sosyal medya hesabımda paylaşacağım.

Peki ne oluyor? Ne istiyor bu gezegenler?

Yazının Devamını Oku

AŞK101 dizisi, karantina bitişi ve evde mutluluk

Canım Okurlarım,Yaşadığımız bu karantina döneminin yani Covid19 sürecinin ne zaman biteceğine dair astrolojik yorumumu herkes devamlı bana soruyor. Bununla ilgili sosyal medya hesablarım da ve olayların ilk başında köşe yazımda yazmıştım ama yine de net anlaşılması için madde madde yazayım.

 

Bu arada birçok astroloğun bu döneme dair bildiklerine dair yorum yada konuşmalarını gördüm ama hiç kimsenin benim bundan yıllar önce 2017 Hürriyet ve 2018 CnnTürk köşe yazılarımda 2020 3. Dünya savaşı başlıkları yazılarımda bütün dünyayı etkileyecek süreç kadar net bir yazı ya da konuşma görmedim.

Covid19 hastalığı yani Corona virüsünün dünyada ve Türkiye'de bitişi:

1- 4 Mayıs 2020 sonrası Mars ve Satürn ayrılacağı için dünyada çok hafif bir rahatlama olur ama karantina tam bitmez.

2- 5 ve 21 Haziran ve 5 Temmuz 2020 tutulmaları ile dünya doğal afetler ile birbirine girer, gerginlik depremler, yeni virüs, ekonomik krizler ya da ayaklanmalar olabilir ama dünya sonrasında sakinleşir.

3- Ağustos 2020 sonrası virüs ve bütün süreç ile ilgili ciddi rahatlamış olur.

4- Eylül ve Ekim 2020 yeni bir virüs ortaya çıkabilir ama aynı zamanda şu an ki korona virüsü mutasyona uğrayarak etkisini kaybetmeye aynı zamanda bulunan ilaçları bütün dünyaya dağıtılmaya başlayabilir.

5- 15 Kasım 2020 sonrası müthiş bir rahatlama başlar ve insanlar normale ciddi anlamda dönmeye bütün dünya da başlar. Tabi bazı normale dönme hareketleri biraz dünya ekonomisinden dolayı mecburi de olur.

Yazının Devamını Oku

Corona pozitif hastası ile röportajım!  

Canım Okurlarım,Arkadaşım Corona virüsüne yakalandı yani Covid-19 Pozitif oldu.

Elbette herkes için üzülüyorum ama insan tanıdığı birisi olduğu zaman ve onunla paylaşım içinde olunca durumun ciddiyetini daha iyi anlıyor.

Herkesin daha çok bilgilenmesi ve asıl bu süreci yaşmış bir kişiden öğrenmesi için kendisinden benimle röportaj yapmasını rica ettim ve sağ olsun kabul etti.

Türkiye’nin en gözde ünlüleri ile önde gelen, hatta Ricky Martin ile bile çalışmış, birbirinden değerli projelerinde imzası olan , Sezen Aksu, Mustafa Sandal, Gülben Ergen, Hülya Avşar, Zeynep Bastık, Serdar Ortaç ve hatta dünyada birbirinden ünlü isimlerinde gelip albümlerini yaptırdıkları, ses mix mastering mühendisi Tarık Ceran’ın ablası Zuhal Ceran ile yaptığım röportajla  sizleri baş başa bırakıyorum.  

 

-Zuhal bir tanem ilk önce okurların seni tanıması için kendinden ve yaptığın işlerinden kısaca bahseder misin? 

23 Yıllık bir organizatör geçmişim var halen devam eden.  Menejerlik organizasyon, bayi toplantıları festival organizasyonları, söyleşiler gibi özellikle Türkiye'de Lider Star olan yüzlerce ünlü simayla Türkiye geneli ve pek çok ülkede Konser Organizasyon ve Sosyal Sorumluluk projelerim ve sergi çalışmalarının yapımcılığını gerçekleştirdim. Hayatımın en eşsiz imzalarında birinci sırada olan ise Mustafa Kemal Atatürk fotoğraflar ve en eşsiz belgelerinden olan 57 yıl gün yüzüne çıkarılmamış belge ve fotoğrafların topluma , Sayın Genel Kurmay Başkanlığımız nezdinde gerçekleştirdiğimiz Atamıza Sergi çalışması ile sunulmasıydı. Kadına Şiddet alanında olmak üzere Birleşmiş Milletler (UNFPA) nezdinde 8 Martın dünya kadınlar günü gibi insanlığa hizmet için gerçekleştirdiğim pek çok projede liderlik yaptım yapımcı olarak. 

Antalya Altın Portakal İzmir Enternasyonel fuarı gibi pek çok noktada sergiler ve sosyal projelere liderlik yapıyorum. Özellikle Sosyal  Sorumluluk  projelerim dalında en değerli ödüllerle taçlandırılırken daima lider projelerle Türkiye'de Sağlık Bakanlığı (TÜHİD Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) Sivil Toplum kuruluşlarından en başarılı Sosyal sorumluluk Projeleri olarak ödüllere layık görülen çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyorum. 

 

Yazının Devamını Oku

İnsanların özgürlüğünü elinden alamazsınız!

Canım Okurlarım,Bu yazıyı yazsam mı? yoksa yazmasam mı? çok düşündüm.Lakin en sonunda dürüstlük şefaflığın en doğru ve şifalandırıcı meziyet olduğuna inandığımdan yazmaya karar verdim.

 

Dün Türkiye’nin önde gelen ve en çok sevilen isimlerinden bir tanesi Esra Ceyhan ile sosyal medya hesabımızda canlı yayın yaparken de bu konuyu konuştuğumuz da yine anlattım.

Konuşmamız esnasında Esra Ceyhan, bu dönem havai fişeklerin atıldığını ve bunların kuşların ölmesine birçok türün zarar görmesine neden olduğundan bahsetti.

Ben de buradan bu konu ile ilgili yetkilerin desteğini ve herkesin hassasiyetini rica ediyorum.

*

Corona sürecinin en başından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Evdekal’ demesine rağmen...

Benim çok sevdiğim, saygı duyduğum, hayran olduğum beğendiğim ve çok zeki olduğunu düşündüğüm Hülya Avşar’ın yürüyüşe çıkacağına dair paylaşımı, arkasından Murat Boz’un hava güzel diyerek dışarı çıkacağını sonra da kendi sitesinin içinde çıktığını söylemesi, Serdar Ortaç’ın Saba Tümer’in kendisine birbirlerini öpmemeleri gerektiğini hatırlatması ile dünya kaos yaşadığı sırada ‘Böyle şeylere inanıyor musun?’ demesi beni gerçekten şoka uğrattı...

Kurumsal hayat üstüne standup yapan Kaan Sekban ‘ın bir paylaşımını takipçilerim bana yolladı.

Yazının Devamını Oku

Corona virüsü 'Covid19' faydaları nelerdir?

Canım Okurlarım, şu an bütün dünya korkunç zor bir dönem yaşıyor, hatta bazı ülkelerin Türkiye’den çok daha zor bir durumda olduğu bu dönem elbette sıkıntılı bir süreç.

Lakin bildiğiniz gibi dünya’ya yaşam getiren ve en büyük başlangıcı yaptıran doğum süreci de çok sancılı bir süreçtir.

Dünya’da bir dualite içinde yaşadığımıza göre ‘Corona Virüsünün Faydaları Nelerdir?

Bunları madde madde yazmak istiyorum.

1. Şimdiden bilim insanlarının açıklamalarına göre ozon tabakası 15% iyileşmiş bir durumda... Eğer biz bu dönemi yaşamasaydık belki ozon tabakasının daha fazla zarar görmesi ile dünya’da çok daha fazla insan zarar görecek ve ölecekti. 

Belkide dünya yaşanamaz bir duruma gelecekti. Uçakların durması, arabaların çalışmaması yani özetle insanların evlerinden oturması ile dünya kendi kendini onarmaya ve iyileştirmeye başladı. Venedik'te nehirler temizlendi ve balıklar ortaya çıktı. 

Dünya’nın her yerinde doğa canlanıyor, zarar gören sular temizleniyor, yunuslar sahillerden görünüyor ve herkesin fark ettiği üzere hava temizleniyor. 

Bilim insanları ve bütün dünya medyası çok ciddi bir oranda havanın temizlendiğini açıklıyorlar. Hava kirliliğinin çok yoğun olduğu pek  çok şehirde artık hava kirliği yok. 

Özetle bu bölümü sayfalarca uzatarak yazabileceğim kadar çok dünyanın havasının, suyunun, doğasının ve her bir noktasının kendi kendini yenilediğini bilim insanları aslında sevinmeleri gerekirken dünyanın yaşadığı bu zor dönemden dolayı şaşkınlıkla izliyorlar. 

Yazının Devamını Oku

Oğlum Corona Virüsünden öldü!

Canım Okurlarım,

 

Öldü mü?

Evet öldü...

Oğlum mu?

Evet benim oğlum...

İlk başta hiçbir şey anlamadık. Başta nefes daralmaları ve halsizliği vardı.

Daha sonra bir gece aniden abdominal nefes almaya ve nefesinde çok ciddi sorun yaşamaya başladı.

Gece yarısı acil bir şekilde kendimizi veteriner hekimin masasında bulduk.

Yazının Devamını Oku

Corona Virüsü Kimleri Etkiler?

Canım Okurlarım,

Önceki yazımda anlattığım gibi Satürn temizliği temsil ediyor ve Türkiye’nin astroloji haritasında Satürn en yüksek ve en iyi konumda.

İlginç bir şekilde şu an Satürn kendi evinde ve aslında bütün dünya da temiz, düzenli, disiplinli, etik, adaletli, iyilik elçisi ve yaşamı destekleyici olmalarını istiyor.

Satürn 2023 Ocak ayının sonuna kadar temiz, disiplinli, öğretici, yaşamı destekleyen, öldürmekten kaçınan, iyilik peşinde olan, düzenli, adaletli ve etik insanları güçlendirecek, destekleyecek ve daha da bu konularda gelişmeleri için her şeyi yapıp onlara hediyeler verecek!

Lakin bu şekilde olmayan yani Satürn’ü kötü durumda olan insanları çok zorlayacak ve ciddi sınavlardan geçirecek...

Önümüzdeki 2023 Ocak ayının sonuna kadar Satürn yapılan bütün adaletsizliklere cevabını verecek ve adaletsiz, hırsızlık ve haksızlık yapan insanları inim inim inletecek!

Kuzey düğümü virüsleri temsil ediyor. Eğer bir kişinin astroloji haritasında Kuzey düğümü ölü ya da kötü durumda ise virüsler onu çok daha rahat etkiliyor ve mikrop kapabiliyor.

Bunun nedeni aslında öyle kuzey düğümü ve Satürn’ü iyi durumda olunca etrafında görünmez bir kalkan olduğundan değil.

Nedeni: kişi çok daha titiz ve temiz oluyor.

Yazının Devamını Oku

Prof. Dr. Tarık Şapçı: Bana bir şey olmaz deme...

Canım Okurlarım, Sizler için müthiş değerli, benim ve çok sayıda dostumun canımızı emanet ettiğimiz, tüm doktor arkadaşlarımın da övgü ile bahsettiği saygıdeğer Prof. Dr. Tarık Şapçı ile Corona Virüsü üzerine röportaj yaptım.

 

Son dönemde medya ve sosyal medyadaki bazı doktorların söylemleri içime tam olarak sinmemesi üzerine en güvendiğim isimlerden birisi ile bu röportajı yapmak istedim.

Bu röportajı 15 Mart 2020 Pazar günü yaptığımız için röportajın içindeki bilgi ve oranların o tarihe ait olduğunu vurgulamak istiyor ve sizi röportaj ile baş başa bırakıyorum.

-Corona Virüsü ile ilgili bazı doktorlar rahat olun, Türk genine bir şey yapmaz, abartılıyor gibi açıklamalar yaptılar. Siz ne düşünüyorsunuz?

Sevgili Can bu işin genle ilişkisi olduğuna inanmıyorum. Böyle bir sorunun cevabını ancak bilimsel çalışmalar verebilir, elimizde böyle bir veri olmadan, böyle bir dönemde, bu kadar hızlı bulaşan ve pandemi yaratmış olan bir viral enfeksiyon varlığında, bu şekilde konuşup halkı yanlış yönlendirmenin hata olduğunu düşünüyorum

Yazının Devamını Oku

Corona virüsü ne zaman bitecek?

Canım Okurlarım, Corona Virüsünü incelediğim sırada 14. Yüzyıllarda yaşanan Kara Veba ve Aids hastalıklarının aynı astrolojik etki ile ortaya çıktığını keşfettim.

Bunun yanında özellikle kimlerin daha çok virüslerden etkilendiğine dair astroloji de bir bilgi var.

Tabi bunun nedenini de sizinle paylaşacağım.

Kendi sosyal medya hesabımda bunun ilgili uzun bir video çekip paylaşmıştım ama şimdi yenilerini de paylaşacağım.

Astroloji haritada kuzey ve güney düğümünü 18 ayda bir yer değiştirir ve oldukları yerde Ay ve Güneş tutulmaları o 18 ay boyunca olur.  Lakin özellikle sizi isimler ile kafanızı karıştırmadan bazı yıldızlarda tutulma olunca hastalık, salgın, savaş, acı, yıkım v.s. gibi etkileri ortaya çıkartıyor. Sonuç olarakta 26 Aralık 2019 ve 10 Ocak 2020 tarihlerinde bu yıldızlarda tutulmalar oldu.

Satürn’de astroloji haritada hangi eve gelirse onunla ilgili sınavlar verir.

Astroloji haritada Satürn özellikle doğum haritasındaki Ay burcunun olduğu burca yani Ay’ın haritada olduğu eve gelince Sadesati denilen bir insanın, ülkenin, şirketin, ailenin veya doğum haritası olan herhangi biri her şeyin 30 yılda bir yaşadığı en zor süreci yaşar.

Çin şu an Sadesati yaşıyor. Benim Sadesati sürecim  25 Ocak 2020 de bitti ve bir sürü başka insanlar ve Çin Sadesatiye girdi. O yüzden 25 Ocak 2020 tarihinden hemen sonra bir sürü insan ve kuruluş çok zor korkunç şeyler yaşadılar.

Hayat böyle birşey bazı insanların zor dönemleri biterken başka insanların zorlayıcı dönemleri başlıyor. Bu da haritanızda transit halinde yani günümüzdeki Satürn gezegeninin hangi burçta olduğuna göre değişiyor. Sizin astroloji haritanızdaki Ay burcunuzun üstüne gelince Sadesati’ye girmiş oluyorsunuz.

Yazının Devamını Oku

8 Mart 120 Kadının feci ölümü ile doğdu

Canım Okurlarım, Bütün kadim öğretilere göre asıl güç kadındır. Mitolojide en güçlü olan tanrıçadır.

Hz. Mevlana’nın dediği gibi:

‘Kadın Hak nurudur, sevgili değil, sanki yaradandır yaratılmış değil.’

Bu sözü bana Hz. Mevlana’nın 22. Nesil torunu Uluslararası Mevlana Vakfı başkanı Esin Çelebi Bayru söylediği zaman çok etkilenmiştim.

Bana hint mitolojisinde baş Tanrı Şiva ‘nın her şeyi hoş görmesine rağmen sadece Ana Tanrıça’ya saygısızlık edildiği için kainatı 18 kere dans ederek yok ettiğini ve arkasından Ana Tanrıça’nın tekrar yarattığına dair hikaye aklıma geliyor.

İnsan kendisinin dünya’ya gelmesini sağlayan Kadın’a karşı bukadar saygısız ve değerini görmezden gelmesi bence yaşama düşmanlığından başka birşey değildir.

Aile dizimi, tüm kişisel gelişim ve enerjisel öğretilerde yaşam kaynağı annedir yani kadındır.

İlla anne olmasına gerek olmadan kadın kendi başına anne olmasına gerek olmaksızın saf güç ve enerji kaynağıdır.

Her güçlü erkeğin arkasında güçlü bir kadın vardır sözü aslında erkeklerin bir tür makina gibi asıl güçlerini kadınlardan aldıklarının gerçeğinden gelir.

Yazının Devamını Oku

Yaşanmayan acı hastalık, saygı duyulmayan üzüntü düşman olur

Canım Okurlarım, Annemin 1999 deprem döneminde kaybolması ve birdaha asla ulaşamamamdan bu yana 20 yıl geçti.

Babamın annemin arkasından kalp krizi yaşayarak vefatı, arkasından ablamın kalp krizi geçirerek vefatı bana acı nedir öğretti.

Ailemin vefatının üstüne ‘Akrabanın yaptığını akrep yapmaz.’ Sözünün doğruluğunu yaşadım.

Sokakta kaldım, aç kaldım, kış günü elektirik olmayan, hiç bir ısıtıcı olmayan bir yerde ağlayarak aç günler geçirdim.

Kış boyu ayağımda yazlık yırtık ayakkabı, üstüm ceketsiz dolaştım.

Varlıktan yokluğa yokluktan sevgiye geçiş serüvenimde kayıp nedir yaşadım.

Şu an şehitlerimizin haberi ile canım çok acıyor... Allah rahmet eylesin... Hepimize ve ailelerine sabır diliyorum.

Onlar hepimiz için oradaydılar.

Suriye’de şehit olan kardeşlerimiz bana bütün kayıplarımı tekrar yaşatırken size kendi sürecimden öğrendiğim çok önemli bir şeyi paylaşmam gerektiğini hatırladım.

Yazının Devamını Oku

Çin'de yaşayan yazarımız ile corona virüsü ve aşısı gelişmeleri üstüne röportaj yaptım!

Canım Okurlarım, son dönemde herkes özellikle Corona virüsü konusuna odaklandı.

Bende sevgili okurlarım için asıl kaynağı Çin ‘de yaşayan Arzu Ülger ile Corona Virüsü üstüne aydınlatıcı bir röportaj yaptım. 

Arzu Merhaba, 

Bize kendinden bahseder misin? Ne iş yapıyorsun? Neden ve ne kadar zamandır Çin’de yaşıyorsun?

Ben yaklaşık yirmi sene yabancı şirketlerin mali ve idari işler bölümlerinde çalıştım. En son çalıştığım şirketten emekli oldum.  Profesyonel olarak çalıştığım dönemde Hürriyet Aile de köşe yazarlığı yapmaya başladım.  “Arzu ile hayata dair” isimli bir köşem var. Hayata dair ne varsa yaşadığım, tecrübe ettiğim, ve aldığım dersleri yazılarımda paylaşıyorum. Ayrıca çok iyi bir gözlemciyimdir bu sebeple etrafımda yaşananlarla da ilgili yazıyorum. Şu anda eşimin işi sebebi ile iki seneyi aşkın zamandır Şangay’da yaşıyoruz.

Corona Virüsü nedir ve neden çıkmış?

Korona virüsüne Şangay’ın batısındaki Hubei eyaletinin Wuhan şehrinde ilk kez rastlandığını biliyoruz. Nedeni ile ilgili pek çok şey söylendi ama duyduklarımızın hangisi doğru onu bilmiyorum.

 

Şu an ne durumda? Yayılmaya devam ediyor mu? Kontrol altına alındı mı? Çin devleti ne diyor?

Yazının Devamını Oku

Merkür Ters, Atakan ve Dolar’a ne oluyor?

Canım Okurlarım, Corona virüsü ile ilgili müthiş bir röportajı şu an sizler için hazırlıyorum.

 

Cevaplanmamış soru kalmayacak. Ancak ondan önce geçtiğimiz hafta Filozof Atakan haberlerini seyrederken bunun neden şu an gündem olduğunu, sizinle paylaşmak istedim. Çünkü Jüpiter felsefe, birlik, bütünlük ve özgürlük demek. Geçtiğimiz 25 Ocakta Jüpiter kendi evinde tek başına kalıp en güçlü konumuna geçti. O yüzden Atakan, Jüpiterin biz sözcüsü olarak hepimize Jüpiter’i yansıttı. Dilerim istediğinden çok daha iyi bir eğitim alsın…

Ekonomik Yükselişimiz Pek Yakın!

Dolar’ın yükselişiyle ilgili 2017 yılında yayınlanan bir Hürriyet bir köşe yazımda, 2018 Yılı Temmuz sonuna dikkat çekmiş ve daha o zamanlar, Dolar 2018 Temmuz sonu 6.10’u geçmeden aylar önce 23 Mayıs 2018’de Twitter hesabımda 6.10 ‘u geçeceğini yazmıştım. Bunu Türkiye’nin astroloji haritasında finans evlerine bakarak söylemiştim.

 

 

Türkiye’nin astroloji haritasında, finans evinde Satürn var ve Satürn de zorlayıcı bir gezegen. Dolayısıyla astrolojik göstergelerden anlıyoruz ki, ülkemiz bu konuda zor zamanlardan geçmeye devam ediyor. “Peki sonra?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Görünen o ki Satürn Türkiye’nin ekonomi ve finans evinden 2023’ün Ocak sonu çıkıyor. Bu tarihten itibaren Türkiye’nin, finans ve ekonomi alanında hiç ummadığımız kadar pozitif süreçlerin içine gireceği ve oldukça iyi yükselişler yaşayacağı astroloji haritasında görünüyor.

Yazının Devamını Oku