16 Mayıs Ay tutulması: İnsan kendi gölgesinde durur ve neden karanlık olduğunu merak eder!

Başkalarının senden ne beklediğini düşünmekten yorulmadın mı?

Haberin Devamı

Sen kendinden ne bekliyorsun hiç kendine sordun mu?

Her şeyden önce, geçmiş sorunlardan ve anılardan yola çıkarak yaşadığımız zor duyguları silecek bir ay tutulması içine düştük.

Tepkilerinizde ustalaşmanıza, aşk hayatınızı, ekonomik durumunuzu daha net bir hale getirmeye veya yaralarınızı iyileştirmek için neler yapmanız gerektiğinden daha emin olmanıza yardımcı olacaktır. 

Sadece bunu yapmak bile aslında size büyük bir mutluluk ve zaman kazandıracaktır.

Çünkü çatışmalardan, fazla düşünmekten, özgüveninizi artık tehlikeye atmaktan kaçınıyorsunuz.

Bir şeyler inşa etmenin verdiği tatminden ve duygusal hayatınızda gerçekten bir yere gittiğinizi bilmenin verdiği güvenden daha iyi bir ödül yoktur.  

Aslında hepimizin istediği şey bu değil mi? 

Akrep burcundaki ay tutulması kaderinizin yönünü size göstermeye geliyor.

Bu ay tutulması (güneş boğa /ay akrep) ve Retro Merkür ikizler ile birçok ESKİ kalıp ve davranışı bıraktığınızı gösterecek. Kendiniz olmayı yeniden öğreneceksiniz. Çünkü bugüne kadar başkalarının dayattığı kurallara göre yaşadınız. Bu nedenle, kendiniz için yaratmış olabileceğiniz yeni hayatta artık eski arkadaşlar, eski işler ya da sizi anlamayan ve yalan söyleyen belki de sizi çürüten herkesle vedalaşıyorsunuz. Bu hemen bugün olmayacak ama içinizdeki cesaret başlayacak. Şu an kendinizi o kadar boş hissediyorsunuz ki ne hissetmeniz gerektiğini bile bilmiyor olabilirsiniz.

Bunu 18 Ocak 2022'den beri hissetmeye başlamış olabilirsiniz çünkü o zaman Güney Ay Düğümü Akrep'e geçti. Ancak, girişlerinden bu yana bu burçta bir Tutulma olmadı, bu nedenle bu Tutulma eski bir bölümün sonunun başlangıcını temsil ediyor.

Bu, Akrep'teki 3 Tutulmadan ilki olacak.
Diğerleri sırasıyla;
- 16 Mayıs 2022-Ay
- 25 Ekim 2022-Ay
- 5 Mayıs 2023-Ay
Tutulmaların bu tarihlerinin her biri, doğum haritanızda Akrep burcu olan yerin kurallarına getirilen değişikliklerde çok önemli bir dönüm anını temsil eder. Güney Düğüm bir azalma, ilgisizlik, kaydileşme (bazen kelimenin tam anlamıyla bitmiş olanı ortadan kaldırır). Kaybolmuş bir şeyleri sona erdirir. Eski bölümleri tamamlar ve ayrılma alanını gösterir, bu nedenle Güney Düğüm ile birleştirilmiş bir Tutulma acıyı şu şekilde vurgular: ihmal ettiğin her şey ölür…

Haberin Devamı

16 Mayıs saat 07:00 civarında gerçekleşecek tutulma Duygusal yoğunluk, yalnızlık hissiyatını artırıyor. Şimdi Kasım 2021 tarihlerini düşünün. Bu dönem ne konular harekete geçmişti?

Haberin Devamı

Bu demek değil ki o zamanda yaşadığınız şeyleri şimdi yaşayacaksınız. Bu durumu bu şekilde değerlendirmekten vazgeçin. Zamanlar arasında bağ kurmaya çalışıyoruz. Bunu başarabilirseniz zaten çok daha mutlu yaşamayı başarmış olacaksınız. 

Hak ettiğiniz saf sevgiyi, parayı ya da mutluluğu elde etmek için her zaman dilediğiniz bu şansı kendinizden mahrum etmeyin. 

Ekonomik açıdan şok edici değişimlere ve dünyanın küresel bir kriz içerisine girdiğine şahitlik edeceğiz. Aslında bu durum bugün oluşmadı ama şimdi artık bazı menkul değerlerin son durumunu göreceksiniz. 

Aracınızın arızalanması sonucu belki aracınızı değiştirmek mecburiyeti doğarken bir yandan belki de ev sahibinizin evden sizi çıkartıp kendinize ev almak zorunda kalışınız örneği söz konusu olabilir. 

Haberin Devamı

Hızlı kararlar vermeyin! 

Şu an için çok alıngan ve dürtüsel olabilirsiniz. Hayatınızı varlığınızın en güçlü noktası haline getirmek, hayatınızın her gününü, ne olursa olsun bir amaca sahip olmanın güveniyle ilerlemesine yardımcı olacak kayaya dönüştürmek artık sizin elinizde. Bu ay tutulması aslında sizi bu sisteme çağırıyor. Güvence arayışınız için asla özgürlüğünüzü feda etmemeniz gerekiyor. 

Ne kadar kurşun geçirmez olduğunuzu fark ediyorsunuz? 

Geçmişte yaşanılanlar aklınıza geldiğinde daha uygun tepki verebilmek, çabucak unutabilmek, derin yaraları iyileştirebilmek, daha fazla güven kazanmak ve doğru kararlar alabilmeye ne kadar ihtiyaç duyduğunuzu biliyorum. Bir rehber arıyorsunuz. Biri yol açsın ve ne yapacağınızı söylesin istiyorsunuz.

En gerçek rehber sizsiniz. 

Haberin Devamı

Kendinize faydanız olması için sizi aşağıya çeken şeylerden uzaklaşmalısınız. Kaybetmekten korkmayın. Bir kez özgürlüğünüz olmadığında ve istemediğiniz birçok şeyi yapmak zorunda kaldığınızda ve bu bir rutin haline geldiğinde, kimliğiniz tehlikede çünkü artık kendiniz olmadığınızı ve hatta kendinizin olmadığını hissedersiniz. Bu his adamı çürütür. Onların senin olmanı istedikleri şey haline dönüştüğünde kendini kaybedebilirsin. Bunun farkına var. Bazı insanlar o kadar uzun süre kaybolur ki kendileri olmanın nasıl bir şey olduğunu unuturlar. Kendini yeniden bul. Hayatta çoğu zaman kendimizi kaybettiğimizi hissettiğimiz zamanlar vardır. Kendinizi işinize, ilişkinize, çocuklarınıza veya başka bir şeye kaptırabilirsiniz. Bu, kendinizi ve duygularınızı tamamen görmezden geldiğiniz ve unuttuğunuz bir aşamadır. Öz değerinizi kaybetmenin en kesin yolu, onu başkalarının gözünden bulmaya çalışmaktır. 

Haberin Devamı

Bugün yeni bir sayfanın başlangıcı olsun ve buna bir isim verin…Not alın. Bu tutulmayı size soracağım. Sevgiler…

Yazarın Tüm Yazıları