Biz yine ne güzeldik

Yılbaşı gecesi izin verdim kendime, evimde dostlarımla olayım dedim... Sonuçta yıllardır bunun hayalini kuruyordum.

Haberin Devamı

Ama yılbaşından birkaç gün önce, sizlerle Akasya Acıbadem’de bir araya geldik, ne güzeldik... 

Bir coştuk, bir eğlendik.
Ben bayılıyorum böyle konserlere... Sizlerle öylesine bütünleşiyoruz, öylesine bir aşk doğuyor ki...
Konser bitiyor, ben üstüne iki konser daha verebilecek enerjide hissediyorum. Adrenalin, mutluluk, güven, heyecan, karında uçuşan kelebekler... Hepsi sizlerle buluşma anının bana yaşattığı duygular işte...
Yine günler öncesinden hazırlandım; her zamanki gibi, ilk kez sevgilisiyle buluşan kızlar gibi...
Kalbim küt küt... Ne giyeceğim, ne söyleyeceğim, makyaj nasıl olsa, hangi rengi seçsem, orkestra, ekip, prova derken o an geliyor, işte o an hayatımın en güzel aşkı başlıyor.
Beğenilme duygusunun yaşattığı tüm güzellikler var...
“Yok Ajda, bu aşk olamaz” diyenlere cevabım... Bu aşktır, kesin aşk... İçinde her güzel duyguyu barındıran o naiflik olduğu sürece aşktır aşk.
Yeni yıldan istediklerimizi nasıl da avaz avaz bağırarak söyledik hep birlikte... Sevgi istedik, sağlık istedik, mutluluk istedik, para istedik, başarı istedik ve barış dolu bir yıl istedik.
Teşekkürler Akasya Acıbadem çalışanları ve teşekkürler benim sevgili aşklarım...
Mutlu yıllar olsun hepinize...

Haberin Devamı

Havada kar kokusu

Kar yağıyor lapa lapa... Yollar kapandı, okullar tatil, büyük şehirlerden kaçıp gidenler mutlu...
AMA... Benim dostlarım var ya hani bilirsiniz, benim hayvan dostlarım... Dikkatinizi onlara çekmek için yazıyorum.
Sokakta yaşamak zorunda olan, yuvasız hayvan dostlarımıza lütfen yardımcı olun. Arabanızın bagajına bir paket mama atın, zorda olanı gördükçe dağıtın onlara...
Çünkü açlar...
Apartmanların kapısını açık bırakın, girip ısınsınlar, çünkü üşüyorlar aynı bizler gibi... Evinizde artan yemekleri onlara verin, çöpe gitmesin. Çünkü çöpten yemek bulmaları çok zor.
İşte havaya kar kokusu sinince benim hislerim bunlar oluyor.
Lütfen siz de hissedin ve onlar için bir şeyler yapın... Lütfen...

Efes ve Zeugma podyumda

Bir yandan mesleğini yaparken bir yandan da ülkeme nasıl katkı sağlarım diye düşünen insanlara bayılıyorum. Bunlardan biri de modacı Özlem Süer...
Dünyada moda olacak renkleri önceden belirleyen Intercolor’da Ümit Ünal ile birlikte 15 yıldır Türkiye’yi temsil eden Özlem Süer, kendini Türkiye’nin tanıtımına adadı. Son olarak Miss Universe ve Miss World yarışmalarında Süer’in Efes ve Zeugma baskılı tasarımları herkesi kendine hayran bıraktı.
Las Vegas’ta düzenlenen Miss Universe’te Türkiye’yi temsil eden Aslı Melisa Uzun’a öyle bir elbise giydirmiş ki, tüm dünyanın dikkatini Efes Antik Kenti’ne çekti. Türkiye güzelimiz podyumda yürüdükten sonra, finalde kloş eteğini iki taraftan tutup yanlara doğru açtı ve bir anda ortaya Efes Antik Kenti görseli çıktı.
Özlem Süer, Çin’de düzenlenen Miss World yarışmasında Türkiye’yi temsil eden Ecem Çırpan’a da Zeugma fotoğrafının olduğu bir elbise giydirdi.
Böylece Türkiye’nin iki tarihi ve kültürel değerini dünya gündemine taşımış oldu. Üstelik modern çizgilerle...
Kendisi çok tebrik ediyorum.

Haberin Devamı

Ahmed Arif’ten Karanfil Sokağı

Tekmil ufuklar kışladı
Dört yön, onaltı rüzgar
Ve yedi iklim,
beş kıta
Kar altındadır.
Kavuşmak ilmindeyiz bütün fasıllar
Ray, asfalt, şose, makadam
Benim sarp yolum, patikam,
Toros, Anti-toros
ve asi Fırat
Tütün, pamuk, buğday ovaları, çeltikler
Vatanım boylu boyunca
Kar altındadır.

2016 önerileri

- SADELEŞELİM: Kullanmadığınız, giymediğiniz eşyalarınızı ayrıştırıp, bir güzel yıkayıp paketleyip ihtiyacı olanlara gönderebilirsiniz.
- ARINALIM: Çok basit, evde bile kolaylıkla yapılabilecek detoks programları var, deneyin görün. Hem içiniz hem dışınız arınsın.
- YÜRÜYELİM: Sağlık için, mutluluk için haftada iki kez bile olsa mutlaka yürüyüş yapalım.
- OKUYALIM: Okumak iyi gelir insana; hem dinlendirir, hem besler. Okudukça ufkunuz açılır, kendinizi daha bilgili ve deneyimli hissedersiniz.
- UYUYALIM: Sağlık için düzenli ve yeterli uyku şart. Günde kaç saat uyku size yetiyorsa o kadar uyuyun. Tabii ki abartmadan...
- PLANLI OLALIM: 2016’da bol bol plan yapın; tatil planı, sinema planı, kahvaltı planı. Elbet uygulamaya geçersiniz. Plan yapmak iyi gelir insana.
- KEŞFEDELİM: Neyi keşfetmek istiyorsanız, bir an önce yola koyulun. Elinize bir fotoğraf makinesi alın, tarihi yerlere gidin, müze gezin, yeni yerler ve mekanlar keşfedin...
- KOLEKSİYON YAPALIM: Biriktirin... Bir şeyler biriktirmek süperdir.
Örnek vermek gerekirse; gittiğiniz her yeme içme yerinden peçete toplayabilirsiniz, bez bebek biriktirebilirsiniz, maske ya da küçük çan koleksiyonu yapabilirsiniz.
Her neyi seviyorsanız, hangi objeyi ilginç buluyorsanız toplamaya başlayın... Benden şimdilik bu kadar. Sizin de önerilerinizi bekliyorum...

Yazarın Tüm Yazıları