Siz, para yaratabiliyor musunuz? Ben yaratıyorum.

İlk önce şunu kabul etmelisiniz; parayı yaratabiliyoruz.

Haberin Devamı

İste, hayal et, olumlama yap. Bunlar şart tabii ama bunlardan önce sizin enerji olmanız gerekiyor. Aksi halde sabahtan akşama kadar hayal kurun boş. Enerji dediğimiz olay öyle mucizevi bir şey ki, siz sahip olmak istediğiniz şeyin enerjisi olduğunuzda daha fazlasını size getirir. Bunu kendim bizzat deneyip sonuçlarını gördüğüm için ben bu yaratma ve enerji durumunu mucize olarak değil, doğal bir gücü bilinçli kullanmak olarak yorumluyorum.

100 milyon dolarınız olsa kendinizi nasıl hissederdiniz?

Huu, huuuvvv...sizi bilmem ama ben müthiş hissederdim.

Eminim bu düşünce sizin de yüzünüzde kısa bir gülümsemeye neden oldu ama uzun sürmedi, çünkü hemen arkasından “bu bir hayal, gerçekleşmesi imkansız” düşüncesi çıkageldi değil mi?


100 milyon dolar... Bu nasıl olur?

Haberin Devamı

Burada asıl mesele nasıl sorusunu sormak ya da nasıl sorusuna cevap bulmak değil, parayı yaratmak için enerjinin kendisi olup olamamak.

Parayı yaratarak daha fazla paranız olsun istiyorsanız;

1) KİMSEYE SÖYLEMEYİN.

Kimseye söylemeyin. Çünkü insanlar “Senin çok fazla borcun var, aldığın maaş belli, bu saçmalıklarla ev kiranı ödeyemezsin” vb. söylemlerle sizi para enerjisinden uzaklaştırırlar. Unutmayın; parayı yaratmak için en önemli kural enerjinin kendisi olmanız.

2) TALEP ETMENİZ ŞART – DAVET EDİN.

“Ne olursa olsa içinde bulunduğum parasızlık durumunu değiştireceğim ve hayatıma daha fazla para akışını sağlayacak alanlar yaratacağım” diyerek başlayın.

Gün içinde milyon kez “bunu almaya benim gücüm yetmez”, “Durumum bunu almaya müsait değil” vb. derken buluruz kendimizi, bu durumda parayı hayatınıza davet etmiş olmuyorsunuz. Para yaratmak için enerji olmanız gerekiyor. Bu tür ifadeler sizce nasıl bir enerji olmaktır? Bu durumu hemen, “bunu alabilmem için veya hayatıma daha fazla paranın girmesi / akması için (ben, bolluk enerjisini daha çok taşıdığı için “akma” kelimesini kullanıyorum kendi hayatımda) ne gibi kaynaklar ilave edebilirim? sorusu ile değiştirin. Bu fikirle gün içinde sürükli oynayın. Bu tüm kaynakların ortaya çıkması için bir taleptir.

Haberin Devamı

Kendinizi çok yakın bir arkadaşınızla konuşuyormuş gibi, ondan fikir istiyormuşsunuz gibi farzedin. Arkadaşınıza soru soruyorsunuz ve cevap talep ediyorsunuz aslında, arkadaşınız da size fikir sunuyor. Evrenle de ilişkimiz çok yalın ifade etmemiz gerekirse bu şekilde. Evren ile ilişkimizde artı bir durum var. Evren bize fiziği gereği cevap vermek zorunda. Alacağımız cevaplar ise bizim hangi enerji ile onunla konuştuğumuzla direk ilgili.

Peki, bize nasıl cevaplar gelebilir? Beklemediğiniz bir anda proje, iş teklifi alabilirsiniz. Yeni biriyle tanışabilir, o kişi size vesile olabilir. Uygun bütçeyle yatırım aracı karşınıza çıkabilir ya da çok istediğiniz bir şeyi çok uyguna alabilirsiniz ya da size hediye olarak gelebilir, beklemediğiniz nedenlerle banka bakiyeniz artabilir vb. Kısaca yol işaretleri çıkar karşınıza yollar açılır ve siz de o yoldan işaretleri takip edersiniz, tabii o işaretleri görmeyi başarabilirsiniz.

Haberin Devamı

İstediğiniz şey ne olursa olsun, ister bir ev ya da araba ister şampanya ya da pahalı bir çanta...Önemli olan o anda ona sahip olmak değil, istediğiniz o an da, eğlenceli şekilde onu almak için istek – talep enerjisi olmanız.

3) KENDİNİZİ YARGILAMAYIN.

Bugüne kadar yapmış olduğunuz gereksiz harcamalar, korkularınızdan dolayı girişemediğiniz projeler veya “hayır” dedikleriniz, borçlarınız vb. şeyler için kendinizi yagılamayın. Eğer yargılarsanız ortaya çıkacak şeyi sınırlamış olursunuz. Burada olmuş olduğunuz enerji “haketmeme” enerjisidir. Dolayısıyla talebinizin enerjiside yokluk enerjisi olacaktır.

Kendinizi yargılamak belki de sizin kendi bakış açınız değildir. Dışarıdan duyduğunuz eleştirilerin sizde ki bilinçaltı yaratımının sonucudur. Birinci maddeyi hatırlayalım; kimseye söylemeyin!

Haberin Devamı

Para ile kendi gerçeğinizi seçiyor olsaydınız neyi seçerdiniz? Eminim bir çoğunuz “bol para içinde olmayı" diyecektir.

O zaman bol paraya sahip olmanın enerjisi olun. Doğru sorular ve doğru kelimelerle bunu yaratmaya hemen başlayın.

4) PARAYLA OYNAYIN.

Bir miktar para biriktirin, o parayı hep yanınızda taşıyın ve o parayı hiç bir şekilde ama hiç bir şekilde hiç bir nedenle harcamayın. Ama 1 TL’lerle ama 5 TL’lerle o parayı arttırmaya çalışın. İster 50 TL olsun, ister 200 TL ya da dolar veya euro vs. (ben mümkün olduğunca büyük rakamlı kağıt paraları tercih ediyorum) zaman zaman o parayı elinize alıp onunla eğlenerek ve içselleştirerek oynayın, masanın üzerine koyup “ne kadar çok param var, o kadar çok param var ki ne yapacağımı şaşırıyorum” veya “her gün, her yerden para yağıyor”deyin. Bu cümleleri kullanmaktan asla korkmayın. Bu baştan aşağı para enerjisi olmanın ve onu hissetmenin en basit ve hızlı yollarından biridir.

Haberin Devamı

5) %10 KURALINI UYGULAYIN.

Kendinize zaman verin, diyelim ki üç ay. Ne kadar borç içinde yüzüyorda olsanız, ödemeniz gereken faturalarınız da olsa bu üç ay boyunca kazandığınız paranın %10‘ununu kenara koyun. Ben, bu kuralı uygulamaya başladığımdan beri %30’a çıkardım bu kuralı. Artık %10 değil, %30 kenara koyabiliyorum. Ufak ya da büyük, paranız olmaya başladıkça enerjiniz değişmeye başlayacak ve siz de enerji olmaya başlayacaksınız. Çünkü bu, “param var” enerjisini yaratacak. Bu bir döngü. Siz enerji oldukça Evren enerjinize karşılık verecek, daha fazla enerji oldukça daha fazlasını verecek çünkü doğası gereği karşılık vermek zorunda. Bunu hedef değil, eğlenceli bir oyun haline getirin. Ben öyle yapıyorum ve çok eğleniyorum bunu yaparken.

Şayet bu kuralı uygulayıp, bu kural ile kenara koyduklarınızı harcadıysanız ya da harcıyorsanız üçüncü kurala geri dönelim; asla kendinizi yargılamayın.

Bu sizi işkenceye sokmak için yapılan bir uygulama değil, enerjinizi değiştirerek enerjinin kendisi olup gerçeğinizi yaratmanız için uyguladığımız bir uygulama.

Aslında isteklerimize kavuşamamamızın en büyük nedenlerinden biri kendimizi yargılamak. Her gün bunu defalarca bilinçli ya da bilinçsiz yapıyoruz. Kendinizi gün içinde farkındalıkla gözlemleyin, ne kadar sık yaptığınızı siz de göreceksiniz. Kendimizi yargılamak sınırlandırmaktır.

7) DEĞERİ OLAN – ARTAN BİR ŞEYİ SATIN ALIN.

Satın aldığınız andan itibaren değeri artan bir şeyi satın alın. %10 kuralı ile kenara koyduğunuz paraları değerli bir takıya çevirip üzerinizde taşıyabilirsiniz. Böylece %10 hesabınızı parmağınızda taşımış olursunuz. Bu, “daima benim param var” enerjisi yaratır ve o enerjide kalmanızı sağlar. Çoğumuz moda ve değeri olmayan takıları alıp takıyoruz, neden bunun yerine böyle bir uygulama yapıp para enerjisi olmayalım ki? Bence bu çok daha akıllıca.

%10 hesabınız henüz bunun için yeterli değilse, olabildiğince pahalı dükkanlara gidin ve pahalı takıları, 30 bin dolarlık saatleri takın, pahalı ayakkabıları deneyin ve asla sahip olamayacağınızı düşünmeyin. Kural 2’yi hatırlayarak uygulayın, ona sahip olmanın enerjisine girin. Bu şekilde serveti talep ediyor ve davet ediyorsunuz.


6) ZENGİN OLMAYA – ZENGİNLİĞE GÖNÜLLÜ OLUN.

Ailenizden, sevgilinizden ya da eşinizden daha fazla para yaratmaya istekli olun. Bir çok insan kapasitelerini çevredeki insanların kapasiteleriyle sınırlıyorlar. Eğer çevrelerinde (baba, sevgili, eş vb) daha fazla parası olan varsa onlardan daha fazlasını elde edemeyeceklerini düşünüyorlar.

Mesela, gücünüzün almaya yetmeyeceğini düşündüğünüz (şimdilik düşündüğünüz) evlerin olduğu sokaklarda yürüyüş yapın. Bunu yaparken “bu evlerden almaya gücüm yetmez” derken bulabilirsiniz kendinizi, hemen ikinci kuralımızı hatırlayın ve asla “sahip olamam” enerjisine girmeyin, bu enerjiye dönüşmeyin.

Ufacık bir şeyde olsa ayda bir (bu zamanlama size kalmış) zengin diye adlandırdığınız kişilerin alışveriş yaptığı dükkanlardan ürün alın veya o dükkanlarda dolaşın. Her gün Starbucks’ta kahve içmek yerine haftada bir kez elit bir mekanda kahve için. Bir t-shirt'ün beş rengini birden almaktansa o harcamanın toplamıyla bir tane ama pahalı marka t-shirt alın. Bunlar para yaratmak için zamanla enerjinin kendisi olmanızı sağlayacak ve döngü başlayacak. Döngüyü başlatın.

8) ŞÜKRAN DUYUN – SEVDİĞİNİZ ŞEYLERİ YAPIN.

Yapabildiğiniz her şey için şükran duyun. Bu sağlıkla içebildiğiniz bir kahve içinde olabilir, çıkabildiğiniz bir tatil içinde. Şükran duyup, teşekkür ettikçe mutluluk enerjisi olursunuz ve daha fazlasını yaratırsınız. Mutluluk enerjisi olabilmenin en basit yolu sevdiğiniz şeyleri yapmaktır. Sevdiğiniz şeyleri yapmak için zaman yaratın ve bundan asla taviz vermeyin. Yaratmak prensipli olmayı da gerektirir.

Tüm bu teknikler, uygulandıktan sonra hemen hesabınıza tonlarca paranın yatması için değildir, böyle bir hayal ile yola çıkacaksanız hemen geri dönün çünkü o yolun sonu kendi kendinize yaşattığınız hayal kırıklığına varacak. Bu tekniklerin ve uygulamanın amacı, para ile igili enerjinizi dönüştürüp para enerjisinin kendisi olmanızı sağlayarak parayı hayatınıza çekmeniz içindir.


Sevgilerimle
Ayça Akın

www.aycaakin.com
www.motivasyonatolyesi.com
www.facebook.com/aycaakinofficial
www.instagram.com/aycakn
www.twitter.com/aycakn

Yazarın Tüm Yazıları