Kampanya başlatıyorum... Numaranız görünür olsun

Aman ilk gün ne yazacağım, nasıl başlayacağım diye 15 gün düşündüm.

Yazımı teslim edeceğim günden bir gün önce okudum ve yazdım, Klasik Dodo ruhu son anda yaratma gücüm gelişiyor. Tam yazımı yazarken telefonum çaldı. Baktım gizli numara, açmadım. 10 yıldır aynı numaramı kullanıyorum ve çaldırdığım zaman aradığım numarada kocaman DODO yazıyor. İstiyorlarsa ve müsaitlerse açıyorlar ya da sonra Beyaz’ın dediği gibi ‘Döncem sana’ diyorlar. Hiç anlamıyorum. Neden gizli numara? Kendinden bir şüphen mi var? Neden aradığında kocaman ismin yazsa, şahsiyetin çıksa, demek bir problem var... neyse. Kampanya başlatıyorum. Herkes numarasını görünür yapsın. Evet bu toplumsal problemi de çözdükten sonra konuyu kapatalım.

***

Gelelim beni günlerdir düşündüren olaya. Beyoğlu’na bayılıyorum. Rengárenk her insan karakterini görmek mümkün. Muhteşem oluyor, mesela Nişantaşı’nda bu insanların % 85’i aynı. Beyoğlu’nda geçen gün New York’ta insanların girmek için kuyrukta bekledikleri bir mağazaya girdim. Gümbür gümbür müzik çalıyor, insan bir şey seçemiyor. Zor zor alışveriş yaptım. Kasaya indim. Ödeme yaparken aniden müzik kesildi. Sesli olarak ohh beee dedim, ama bu müzik sessizliği uzun sürünce dayanamadım. Görevliye sordum. Beynimi mi okudunuz da bangır bangır müziği kapattınız diye, ‘Yooo, ezan okunuyor’ dedi!..

Butik okulların adresi Güliz

Bu hafta yaz geliyor diye yurtdışındaki lisan okulları hakkında bilgi vermek istedim. Türkiye’nin en güzel annesi Güliz Onursal’ın dünyanın çok özel ve en seçkin okullarında butik eğilimler veren şirketinden bahsetmek istedim. ‘Japonu en iyi Japon anlar’ derler ya, bunu da en iyi Güliz anlar. Neden mi? Çünkü ikizlerini en iyi şekilde yetiştiriyor olmasından! Güliz ve Yeşne, dünyanın en iyi lisan okulu ve liselerine Türkiye kontenjanından, çocuklara iyi bir gelecek sağlamak için bir şirket kurdular. 3 sezondur herkes onların aracılığıyla çocuklarını yolluyor. İngiltere’de Hurtwood House, Millfield, Harrow House, İsviçre Zuos Lyceum Alpinunm, Les Elfes Fransa Ecole des Roches, Avusturya Sacre Coewr, İtalya Lingua Viva bunlar benim aklımda kalanlar. Bir özendim anlatamam. Ben herhalde İtalya’da Zinguaviva Group’ta fotoğraf okumak isterdim. Of of of... Geçti dedim de neden geçsin ki, daha liseyi yeni bitirdim.

Bu da çoook moda Birkenstock

Madonna, Prenses Carolina, Galliano, Barış Berker, Til Schweiger, Bill Clinton, Dodo, M.Jackson, Heidi Klum bunlar aklıma gelenler. Bu yılın erkek tasarımını M.Jackson, kadını da Heidi Klum yapmış. 2’nci kez. Türkiye’de yayınlandı mı bilemiyorum, ama Heidi Klum anadan üryan bir kılıkta tanıtmıştı kendi tasarladığı modelini. (Nişantaşı’nda Şakayık Sokak’ta açılmış Birkenstock hemen 2 tane edinildi.)

Çocuk festivalini kaçırmayalım

Yarın 23 Nisan, neşe doluyor insan... Dün Burger King’te Chicken Deluxe yedim. Diyetimi bozup, meğerse yeni çıkmış süperdi. Hamburgerle 23 Nisan’ın alakası ne demeyin. Çok war. 23- 24 Nisan’da Park Orman’da Çocuk Festivali varmış. Aynı zamanda lunapark ve çocuk tiyatroları. Hem de giriş ücretsiz. Tüm anne ve babalar demek ki çocuklarınızı oraya götürüyorsunuz. Geçen hafta sünnet olmuştum. Demek ki ben de bedava girebilirim bu partiye.

Wanna’nın garsonları...

Gönül Madra’nın Londra’ya dönmeden son gecesiydi. Wan-na’da yemek yedik. Zeynep Madra, Nahide, ben, Gönül ve İstanbul’un en yakışıklı mimarı ile. Wan-na çok keyifli bir yer. İnsan kendini New York’ta zannediyor. Levent’ler (Levent- Rıza Büyükuğur) bu işi biliyorlar. Ve dekorasyonu da çok keyifli, kim yaptı bilmiyorum. Aynı benim yaptığım yerler gibi... Garsonlar müşterilerden çok daha yakışıklı ve güleryüzlü ve espritüeller ama mesafeli tabii. Bazı garsonlar mesafe koyamıyor, işin cılkını çıkarıyorlar. Haftaya görüşmek üzere. Sizi seviyorum, siz de insanları ve tüm canlıları sevin...
Yazarın Tüm Yazıları