EKSTRA
MENÜ

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yeni Kimlik Kartı Başvurusu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 179 Yeni Kimlik Kartı Başvurusu haberi bulunmuştur.

Yeni Kimlik Kartı Başvurusu Haberleri

Kimlik değiştirme son tarih ne zaman Yeni kimlikler nasıl alınır

Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik değiştirme işlemi gündemde yer almaya devam ediyor. 2017 yılında yürürlüğe giren uygulama kapsamında çipli kimlik olarak da bilinen yeni kimlik kartlarına geçiş için ilk olarak randevulu başvuru yapılması gerekiyor. Yeni yıla günler kala gözler kimlik değiştirmede son tarihe çevrildi. Peki, Kimlik değiştirme son tarih ne zaman? Yeni kimlikler nasıl alınır? İşte, yeni kimlik kartları ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

27.12.2019Gündem
Biyometrik fotoğraf nedir, özellikleri nelerdir

Biyometrik fotoğraf nedir, özellikleri nelerdir?

Yeni kimlik kartı başvurusu nüfus cüzdanı / kimlik kartı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi veya kurumların kendi mevzuatlarında kimlik yerine geçen belge ve bir adet biyometrik fotoğraf ile yapılır. Kimlik katlarında kullanılan biyometrik fotoğrafların standartlara uygun olması gerekiyor. Peki, biyometrik fotoğraf nedir, özellikleri nelerdir?

23.08.2019Gündem
Yeni kimlik başvurusu için randevu nasıl alınıyor İşte gerekli belgeler

Yeni kimlik başvurusu için randevu nasıl alınıyor? İşte gerekli belgeler

Yeni dönemde değişikliğe uğrayarak kimlik kartı olarak kullanılacak olan nüfus cüzdanı için başvurular, Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü'nün randevu ekranı üzerinden yapılıyor. Yeni kimlik başvurusu için belirtilen kurumlara ücret yatırılması ve başvuruda talep edilen belgelerin teslim edilmesiyle birlikte işlem tamamlanıyor. İşte, yeni kimlik kartı başvurusunda merak edilen adımlar

16.05.2019Gündem
Yeni kimlik başvurusu nasıl ve nereden yapılır Gerekli belgeler listesi

Yeni kimlik başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Gerekli belgeler listesi

Yeni kimlik başvurusu yapmak isteyen birçok kişi, bu sürecin nasıl işleyeceğini internet üzerinden öğrenmek istiyor. Bir süre sonra eski kimliklerin tedavülden kalkmasıyla birlikte tam anlamıyla kullanıma geçecek olan yeni kimlik kartı, nüfus müdürlükleri üzerinden randevu ile temin edilebiliyor. Peki, yeni kimlik başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.11.2018Gündem
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

Yeni kimlik kartı başvurusunun nasıl yapılacağı, eski tip kimliklerini yenileriyle değiştirmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yeni kimlik kartı başvurusu internet üzerinden oldukça kolay bir işlem sonrasında yapılabiliyor. Peki, yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

22.10.2018Gündem
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

Yeni kimlik kartı başvurusunun nasıl yapılacağı milyonlarca vatandaş tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski kimlik kartlarını yenileriyle değiştirmek isteyen vatandaşlar, başvuru detaylarını araştırıyor. Peki, yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır?

14.10.2018Gündem
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır İşte gerekli işlemler

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır? İşte gerekli işlemler

Yeni kimlik kartı başvurusunun nasıl yapılacağı yüz binlerce vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Eski tip kimliklerini, yeni tip çipli kimliklerle değiştirmek isteyen vatandaşlar, başvuru işleminin detaylarını sorguluyor. Peki, yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır? İşte gerekli işlemler.

6.08.2018Gündem
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl alınır

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl alınır?

Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı üzerinden ya da Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak veya randevusuz olarak nüfus müdürlüklerine, yurt dışında ise dış temsilciliklere yapılır. Peki yeni kimlik kartları nasıl alınır? başvuru nasıl olmalıdır?

3.07.2018Gündem
Uygulama başladı Bir defaya mahsus ad ve soyadı değiştirilebiliyor

Uygulama başladı! Bir defaya mahsus ad ve soyadı değiştirilebiliyor

5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu'nun ad ve soyadı düzeltilmesi başlıklı ek geçici 8. maddesinde yapılan değişiklikle, vatandaşlar bir defaya mahsus mahkeme kararına ihtiyaç duymadan ad ve soyadı değişikliği yapabiliyor.

29.01.2018Gündem
Yeni kimliklerle ilgili önemli açıklama

Yeni kimliklerle ilgili önemli açıklama

Yeni kimlik kartlarının yıl sonuna kadar yenilenme mecburiyeti olduğu yönünde kamuoyundaki yanlış haberler, Nüfus Müdürlüğü görevlilerine zor anlar yaşatıyor. Bursa Valiliği de yoğunlukların önüne geçebilmek için, "Yeni kimlik kartlarının yenilenme süresi 3 yıl. Yeni kimlik kartı başvurusu acil olmayan vatandaşlarımız randevu alarak müracaat etmeli" açıklaması yaptı.

15.09.2017Gündem
Yeni kimlik kartları için başvuru başladı İşte çipli kimlikler için gerekli belgeler

Yeni kimlik kartları için başvuru başladı! İşte çipli kimlikler için gerekli belgeler

Yeni kimlik kartı başvurusu bugün Türkiye genelinde başladı. Fakat internetten randevu alımında ilk gün yoğunluğu yaşanıyor. ekimlikrandevu.nvi.gov.tr sitesi yoğunluktan çöktü. Peki, yeni kimlikler için gerekli belgeler neler? Çipli kimler için ne kadar ücret ödenecek? İşte, tüm detaylar!

2.01.2017Ekonomi
Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır Fiyatlar ne kadar olacak

Yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır? Fiyatlar ne kadar olacak?

Yeni kimlik kartı için başvuru süreci belli oldu. Bazı pilot illerde belirli periyotlarla dağıtılmaya başlanan yeni kimlik kartları için gerekli belgeler ve ücret detayları açıklandı. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 2017 yılının Ocak ayı itibariyle vatandaşlara dağıtılacak olan yeni kimlik kartı için online randevu sistemini hazırda bulundurdu. Peki yeni kimlik kartı başvurusu nasıl yapılır? İşte randevu sistemi ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiler

30.12.2016Ekonomi
Burdurda çipli kimlik kartlarına ilk başvuru

Burdur'da çipli kimlik kartlarına ilk başvuru

Nüfus cüzdanların yenilenmesi süreciyle ilgili Akdeniz bölgesinde pilot il seçilen Burdur'da çipli kimlik kartına ilk başvuru Vali Şerif Yılmaz ve eşi Hilal Yılmaz tarafından yapıldı.

26.11.2016Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonu da devam edecek İçişleri Bakanlığı duyurdu

Sokağa çıkma kısıtlaması bu hafta sonu da devam edecek! İçişleri Bakanlığı duyurdu

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine “Sokağa Çıkma Kısıtlaması” ile ilgili genelge gönderdi. Genelgeye göre, sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 29 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebilecek. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu cumartesi ve pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak

29.05.2020Gündem
Yeni kimlik başvuru randevusu nasıl alınır Kimlik yenileme ücreti nasıl ödenir

Yeni kimlik başvuru randevusu nasıl alınır? Kimlik yenileme ücreti nasıl ödenir?

Yeni kimlik başvuruları araştırılan konular arasında yer alıyor. YKS’ye girecek adayların kimlik yenileme işlemleri ile ilgili İçişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapıldı. Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının alınması adına tüm il/ilçe nüfus müdürlükleri 18-19 Mayıs tarihlerinde açık olacak. Peki yeni kimlik randevusu nasıl alınır?

14.05.2020Gündem
Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığından YKSye girecek öğrencilerle ilgili yeni genelge

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı'ndan YKS'ye girecek öğrencilerle ilgili yeni genelge

İçişleri Bakanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilerin kimlik kartı başvurularının alınması adına tüm il/ilçe nüfus müdürlüklerinin 18-19 Mayıs tarihlerinde açık olacağını bildirdi.

13.05.2020Gündem
e-Devlet içinde yapılan işlem sayısı 4 milyarı aştı

e-Devlet içinde yapılan işlem sayısı 4 milyarı aştı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "‪46 milyonu aşan kullanıcı, yeni eklenenlerle birlikte Dijital Türkiye Portalı'ndaki 5 bini aşkın hizmete evinden tek tıkla ulaşmaya devam ediyor." dedi.

4.05.2020Teknoloji
ÖSYM YKS başvuru ekranı Üniversite sınavı 2020 başvuruları nasıl yapılır

ÖSYM YKS başvuru ekranı! Üniversite sınavı 2020 başvuruları nasıl yapılır?

YKS başvuru ekranı, sınavın başvuru sürecinin başlamasıyla beraber ÖSYM tarafından erişime açıldı. 20-21 Haziran tarihlerinde TYT, AYT, YDT olmak üzere 3 oturum halinde gerçekleşecek olan YKS sınavının başvuru işlemleri, YKS başvuru ücreti ve başvuru tarihinin yer aldığı kılavuz bilgileri dahilinde tamamlanacak. Peki, 2020 üniversite sınavı başvuruları nasıl yapılır? YKS son başvuru tarihi ne zaman? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler.

8.02.2020Gündem
YKS başvuru işlemi nasıl yapılır Kimler YKSye başvuru yapabilir

YKS başvuru işlemi nasıl yapılır? Kimler YKS'ye başvuru yapabilir?

ÖSYM tarafından YKS başvuru işlemleri 6 Şubat Perşembe günü başladı. 3 Mart’a kadar sürecek olan 2020 YKS başvuruları ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak yapılacak. Adayların YKS için başvuru bilgilerini sisteme kaydedildikten sonra sınav-başvuru ücretini yatırmaları gerekiyor. Başvurular devam ederken YKS başvurusuna yönelik ayrıntılar gündeme geldi. Peki, YKS başvuru işlemi nasıl yapılır? Kimler YKS'ye başvuru yapabilir? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler.

6.02.2020Gündem
E-kimlikler hayatımızı nasıl değiştirecek

E-kimlikler hayatımızı nasıl değiştirecek?

Yeni kimlik duyurusundan bu yana Türkiye'de 50 milyona yakın vatandaş e-kimlik sahibi oldu ve bu sayı her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Yönetmeliği'ne göre vatandaşların biyometri, çip ve PIN koruma özelliğiyle hem ulusal hem de uluslararası seviyede güvenliğini sağlayan yeni kimliklere 2023 yılının sonuna kadar geçmesi gerekiyor. Peki e-kimlikler hayatımızı nasıl değiştirecek?

16.12.2019Teknoloji
Kimlik yenilemede son gün ne zaman Kimlik yenileme işleminde internetten başvuru nasıl yapılıyor

Kimlik yenilemede son gün ne zaman? Kimlik yenileme işleminde internetten başvuru nasıl yapılıyor?

Eski kimlikleri olan vatandaşlar kimlik yenileme işlemlerini nasıl yapılacağını merak ediyorlar. Kimlik yenileme işlemi için internetten randevu alma sistemi ile kimlik yenileme tarihini alabilirsiniz. Peki Kimlik yenilemede son gün ne zaman? Kimlik yenileme işleminde internetten başvuru nasıl yapılıyor?

7.12.2019Gündem
Tüm vatandaşları ilgilendiriyor İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

Tüm vatandaşları ilgilendiriyor! İşte Kimlik Kartı Yönetmeliği

İçişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Yönetmeliği'ni yayımlandı. Kimlik kartlarının nasıl alınacağından, şifre işlemlerine kadar tüm detaylar belli oldu.

3.12.2019Ekonomi
ASDEP başvurusu nasıl yapılır ASDEP alımlarında son tarih ne zaman

ASDEP başvurusu nasıl yapılır? ASDEP alımlarında son tarih ne zaman

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Sosyal Destek Personeli Pozisyonu (ASDEP) için 1000 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Vatandaşların geçtiğimiz haftadan beri yoğun ilgi gösterdiği ASDEP başvuruları ile ilgili çeşitli soruların cevapları internette araştırılıyor. Peki ASDEP başvurusu nasıl yapılır? ASDEP alımlarında son tarih ne zaman

25.11.2019Gündem
Komisyonda kabul edildi

Komisyonda kabul edildi

İçişleri Bakanlığına ilişkin yeni düzenlemeleri de içeren, Bazı Kanunlarda ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, İçişleri Komisyonunda kabul edildi.

21.11.2019Gündem
2019-İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve başvuru detayları açıklandı.. İşte başvuru kılavuzu

2019-İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve başvuru detayları açıklandı.. İşte başvuru kılavuzu

İSG: İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ile ilgili detaylar açıklandı.. Adayların başvuru ile ilgili merak ettiği tüm soruların cevapları yayınlanan başvuru kılavuzunda detayları ile aktarıldı. İşte İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve detaylar

25.10.2019Gündem
Cumhurbaşkanlığı 59 personel alımı için duyuru yaptı

Cumhurbaşkanlığı 59 personel alımı için duyuru yaptı!

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, uzman yardımcısı alımı için ilan yayımladı. Toplam 59 kişiyi istihdam edeceğini duyuran Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, atamaları 6 ila 9'uncu derecelerde gerçekleştirecek. 11 farklı bölümde gerçekleştirilecek olan alımlar için YDS'den dil puanı almış olmak gerekecek. Peki, Cumhurbaşkanlığı 59 personel alımı için başvuru nasıl yapılabilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

21.10.2019Ekonomi
2019 KYK burs başvurularında son gün ne zaman  KYK bursundan kimler yararlanacak

2019 KYK burs başvurularında son gün ne zaman? KYK bursundan kimler yararlanacak?

Öğrencilerin aylardır beklediği KYK 2019 burs ve kredi başvuruları e devlet üzerinden alınmaya başlandı. KYL burs başvurusunda bulunacak olan öğrenciler, üniversite öğrenimleri boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından maddi destek alacaklar. Peki, 2019 KYK burs başvurularında son gün ne zaman? Kimler öncelikli KYK bursu alacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

16.10.2019Gündem
KYK burs başvuruları başladı mı KYK kredi başvuruları ne zaman alınacak

KYK burs başvuruları başladı mı? KYK kredi başvuruları ne zaman alınacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu sene de KYK burs başvuru işlemlerini e devlet üzerinden yapacak olan öğrenciler, başvuruların alınmaya başlanacağı tarihi sorguluyor. Peki, KYK burs başvuruları başladı mı? KYK kredi başvuruları ne zaman alınacak? İşte, merak edilenler.

3.10.2019Gündem
2019 dönemi hakim ve savcı alımları için yapılacak sınav tarihleri açıklandı.. 1300 hakim ve savcı adayı..

2019 dönemi hakim ve savcı alımları için yapılacak sınav tarihleri açıklandı.. 1300 hakim ve savcı adayı..

Bir süredir takip edilen hakin ve savcı alımlarına ilişkin Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden detaylı bir başvuru açıklaması geldi. Yapılan açıklamada sınav tarihleri ve başvuru yapacak adaylardan istenen şartlar belirtilirken, hakim ve savcı adaylarının alım yapılacak sayısı da açıklandı. Peki toplamda 1300 hakim ve savcı alımıyla ilgili başvuru şartları nedir?

1.10.2019Gündem
KYK 2019 burs başvurusu ne zaman başlayacak KYK burs ücreti ne kadar

KYK 2019 burs başvurusu ne zaman başlayacak? KYK burs ücreti ne kadar?

Üniversite öğrencilerine maddi destek sağlayan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 2019-2020 öğretim yılı burs başvuruları için bekleyiş devam ediyor. Lisans ve ön lisans programlarında öğrenimlerine devam eden öğrenciler ile, ilk kez yükseköğrenim programlarına kayıt yaptıran öğrenciler, KYK burs imkanlarından faydalanacak. Peki, KYK 2019 burs başvurusu ne zaman başlayacak? KYK burs ücreti ne kadar? İşte, o konu hakkında bilgiler.

21.09.2019Gündem
Adalet Bakanlığı 1300 Hakim ve Savcı alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve sınav hakkında detaylar

Adalet Bakanlığı 1300 Hakim ve Savcı alımı yapacak.. İşte başvuru şartları ve sınav hakkında detaylar

Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak olan 1300 hakim ve savcı alımı ile ilgili merak edilen detaylar ortaya çıktı. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre başvuru şartları ve detaylar açıklandı. Peki Adalet Bakanlığı 1300 Hakim ve Savcı alımı için istenen şartlar nedir?

17.09.2019Gündem
Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı randevusu nasıl alınır, kimlik kartı başvurusu nereye yapılır

Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı randevusu nasıl alınır, kimlik kartı başvurusu nereye yapılır?

Eski Türkiye Kimlik kartı ile yeni kimlik kartı değiştirmek isteyen vatandaşlar, kimlik kartı işlemlerinin nasıl yapılması gerektiğini merak ediyor. İnternette yapılan aramalarda öne çıkan soru ise Kimlik kartı randevusu nasıl alınır sorusunda yoğunlaşıyor. Peki Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı randevusu nasıl alınır, kimlik kartı başvurusu nereye yapılır?

5.09.2019Gündem
Yeni ehliyet nasıl çıkartılır Yeni ehliyet randevusu nasıl alınır

Yeni ehliyet nasıl çıkartılır? Yeni ehliyet randevusu nasıl alınır?

Yeni ehliyet nasıl alınır sorusu sürücü adayları tarafından merak edilen konular arasındaki yerini almaya devam ediyor. Sürücü belgesini yenilemek veya yeniden sürücü belgesi almak için yapılacak işlemler artık Emniyet Müdürlükleri yerine Nüfus Müdürlüklerinden yapılmakta.. Peki Yeni ehliyet nasıl alınır, gerekli evraklar nelerdir?

3.09.2019Gündem
2019 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak KYK başvuru ekranı

2019 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK başvuru ekranı

Kredi ve Yurtları Kurumu (KYK) 2019 2020 öğretim dönemi için yurt başvuruları geçtiğimiz günlerde başlatıldı. Üniversite öğrencilerinin konaklama olanaklarından faydalanmak için yapacakları başvuru işlemleri e-devlet sistemi üzerinden gerçekleşiyor. Başvurular devam ederken, öğrenciler de sonuçların ne zaman açıklanacağı merak etmeye başladı. Peki, 2019 KYK yurt başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.08.2019Gündem
Koruyucu aile nasıl olunur

Koruyucu aile nasıl olunur?

Koruyucu aile nedir? Koruyucu aile olmanın şartları nelerdir? Koruyucu Aile olmak için nasıl başvuru yapılmalıdır? Avukat Elvan Kılıç koruyucu aile olmak isteyen ailelerin aklına takılan soruları yanıtlıyor.

Kimlikler kredi kartı yerine ödemelerde kullanılabilecek

Kimlikler kredi kartı yerine ödemelerde kullanılabilecek

E-devlet sistemi gereği sağlık, güvenlik ve daha pek çok bilgi yeni kimliklerdeki çiplerde saklı olarak korunuyor. Elektronik kimlikleri doğrulayan cihazlar ve e-imza sayesinde vatandaş, kimlik kartlarıyla alışveriş, para transferi ve kredi kullanımına kadar pek çok işlemi banka ya da kredi kartına ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilecek.

1.07.2019Teknoloji
Yeni kimlik kartları (çipli kimlik)  nasıl alınır Kimlik çıkartma ücreti ne kadar

Yeni kimlik kartları (çipli kimlik) nasıl alınır? Kimlik çıkartma ücreti ne kadar?

Çipli kimlik kartı olarak bilinen yeni kimlik kartına geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme ile beraber geçildi. Kimlik değiştirmek için vatandaşlar nüfus müdürlüklerine başvurularını yaptı. Ancak, yeni kimlikleri henüz almayan vatandaşlar, yeni kimlik kartları başvuruları ve başvuru ücretleri ile ilgili detayları merak ediyor. Peki, yeni kimlik kartları (çipli kimlik) nasıl alınır? Kimlik çıkartma ücreti ne kadar?

19.06.2019Gündem
İmar barışı ne zaman bitiyor Son tarih haziran

İmar barışı ne zaman bitiyor? Son tarih haziran!

Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde başlayan imar barışı başvurusu için son tarih, yoğun başvurunun ardından ileri bir döneme ertelenmişti. Peki, imar barışı için vatandaşların son başvurusu ne zaman alınacak? İşte, imar barışı başvurusu hakkında merak edilen bazı bilgiler

4.06.2019Ekonomi
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır Hesaplama nasıl yapılıyor

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? Hesaplama nasıl yapılıyor?

İmar Barışı başvurusunda müracaatlar devam ediyor. Binlerce yapı sahibinin müracaatlarını gerçekleştirdiği İmar Barışı için süreç devam ederken yapılması gereken işlemler olacak mı? İmar Barışı için hesaplama işlemleri nasıl yapılacak? İşte, merak edilen süreç hakkında bazı bilgiler

26.04.2019Ekonomi
Kimlik yenileme son tarih ne zaman Yeni kimlik başvuru nasıl yapılır

Kimlik yenileme son tarih ne zaman? Yeni kimlik başvuru nasıl yapılır?

2017 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından uygulanmaya başlanan kimlik yenileme işlemi ile beraber, milyonlarca vatandaş kimlik değiştirme başvurusunda bulundu. 2 yıldan fazla süredir kimlik değiştirme işlemleri devam ederken, kimlik yenileme müracatı ve kimlik değiştirmede son tarih vatandaşların gündemine geldi. Peki, kimlik yenileme son tarih ne zaman? Yeni kimlik başvuru nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bilgiler.

28.03.2019Gündem
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 memur alımı yapıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 memur alımı yapıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bünyesine 387 memur alımı yapmaya hazırlanıyor. KPSS'den en az 60 puan alan adayların müracaat edebileceği Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi memur alımı başvurusu, en fazla itfaiye eri ve memur sınıfında yapılacak. Peki, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 387 memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

6.03.2019Gündem
TİSKİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır Başvuru şartları nelerdir

TİSKİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) personel alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar, TİSKİ personel alımı başvuru şartlarını merak ediyor. Peki, TİSKİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru şartları nelerdir?

4.12.2018Gündem
Trabzon TİSKİ 51 personel alımı yapıyor

Trabzon TİSKİ 51 personel alımı yapıyor!

Trabzon İçmesuyu ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TİSKİ) bünyesine toplam 51 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. 2018 yılında gerçekleştirilen KPSS'den en az 50 puan alma zorunluluğu bulunan ilanda, inşaat, çevre, elektrik, harita mühendisliği gibi birçok nitelikten alım yapılacak. İşte, TİSKİ 51 personel alımı başvuru süreci hakkında bazı bilgiler

22.11.2018Gündem
İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır Başvuru formu bilgisi

İmar Barışı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu bilgisi

İmar Barışı ile yapı kayıt belgesi olmayan taşınmazları için başvuruda bulunan binlerce kişi, çeşitli nedenlerle kaydı bulunmayan yapılarını resmiyete kavuşturdu. 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığı açıklanan İmar Barışı için başvuru süreci ise devam ediyor. Peki, İmar Barışı başvuru formu nasıl ve nereden doldurulur? İşte, başvuruya dair merakla araştırılan bazı detaylar

20.11.2018Ekonomi
İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman Başvuru E-Devlet üzerinden nasıl yapılır

İmar barışı başvurusu için son gün ne zaman? Başvuru E-Devlet üzerinden nasıl yapılır?

İmar barışı ya da halk arasındaki tabiriyle imar affı için süreç devam ediyor. Şu ana kadar yaklaşık 5 milyar 200 milyon liraya yakın ödeme yapılan imar barışı, 31 Ekim tarihinde sona eriyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, başvurularını gerçekleştiremeyen vatandaşların işlemlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri için sürecin 31 Aralık tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Peki, son günü 31 Aralık olarak ilan edilen imar barışı başvurusu E-Devlet üzerinden nasıl yapılacak? İşte o süreç hakkında bazı bilgiler

30.10.2018Ekonomi
KYK burs ve kredi başvurusu 11 adımda tamamlanıyor... Başvurular ne zamana kadar sürecek

KYK burs ve kredi başvurusu 11 adımda tamamlanıyor... Başvurular ne zamana kadar sürecek?

KYK burs ve kredi başvurularıyla ilgili süreç dün yapılan açıklamayla birlikte başladı. Milyonlarca üniversite öğrencisi eğitim ve öğretim hayatlarına destek sağlaması amacıyla KYK burs ve kredi başvurularını yapmaya başladı. KYK burs ve kredi başvurularını E-Devlet üzerinden gerçekleştirecek olan öğrencilerin yanı sıra, 15 yaş ve altındaki öğrencilerin başvurusu ise Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden alınacak. Peki, KYK burs ve kredi başvuruları için son gün ne zaman?

16.10.2018Gündem