EKSTRA
MENÜ

Resterasyon

Resterasyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Resterasyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23 Resterasyon haberi bulunmuştur.

Resterasyon Haberleri

Restorasyondaki hata fırtınayla ortaya çıktı

Restorasyondaki hata fırtınayla ortaya çıktı

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, hatalı restorasyonun ardından 2016 yılında üzeri plastik malzemeyle kapatılan Rhodiapolis Antik Kenti'ndeki Likyalı ünlü hayırsever Opramoas adına yapılan anıt, fırtınayla birlikte ortaya çıktı. Şubat ayında etkili olan fırtına, 3 yıldır anıtı kapatan plastik kaplamayı yıktı.

16.07.2019Gündem
Fırtına uçurdu, restorasyondaki hata ortaya çıktı

Fırtına uçurdu, restorasyondaki hata ortaya çıktı!

Antalya'nın Kumluca ilçesinde, hatalı restorasyonun ardından 2016 yılında üzeri plastik malzemeyle kapatılan Rhodiapolis Antik Kenti'ndeki Likyalı ünlü hayırsever Opramoas adına yapılan anıt, fırtınayla birlikte ortaya çıktı. Şubat ayında etkili olan fırtına, 3 yıldır anıtı kapatan plastik kaplamayı yıktı.

16.07.2019Gündem
Eksik dişler yüzde kırışıklığa neden oluyor

Eksik dişler yüzde kırışıklığa neden oluyor

Ağız içindeki dişlerin formlarının yüz ifadesine büyük etkisi olduğunu söyleyen Doç. Dr. Yeliz Çavuşoğlu Yüce, "Arka dişler kaybedildiği zaman, hem yanaklarda bir çökme oluyor hem de burun ile çene arasındaki mesafede bir küçülme oluyor. Dolayısıyla yanlarda kırışıklıklar ortaya çıkıyor ve dişler eksik olduğunda yüz çöküyor" dedi.

12.07.2019Sağlık
4 yıldır restorasyonda olan Sümela ziyarete açıldı

4 yıldır restorasyonda olan Sümela ziyarete açıldı 

TÜRKİYE'nin önemli tarihi, turistik ve inanç mekanlarından olan Trabzon'un Maçka ilçesi Karadağ eteklerindeki Sümela Manastırı'nın restorasyonu tamamlanan ilk etabı, 4 yıl aradan sonra yeniden ziyarete açıldı. Sabah erken saatlerde bölgeye gelen turist kafileleri, manastırı ziyaret etmeye başladı. Manastır, ay sonuna kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek.

25.05.2019Gündem
Rizede tehlikeli görüntü Uyarıları dinlemediler...

Rize'de tehlikeli görüntü! Uyarıları dinlemediler...

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesindeki Çat Vadisi'nde koruma altında bulunan tarihi Şenyuva Köprüsü'nde restorasyon başladı. Yıkılma tehlikesine karşı tescilli yapıda güçlendirme çalışması da yapılacağı belirtilirken, yöre sakinleri, güvenlik şeridine rağmen çok sayıda turistin köprüye çıkmaya devam ettiğini belirterek, önlem alınmasını istedi.

9.02.2019Gündem
Çengelköy’de çeşme tartışması İşte son hali…

Çengelköy’de çeşme tartışması! İşte son hali…

Restorasyon tartışmalarıyla gündeme gelen Çengelköy’deki ‘Lahanacılar Çeşmesi’ bu kez ‘renk’ değiştirdi. Çeşme, neredeyse yarısının kaldırıma gömülmesiyle gündeme gelmiş, yapılan restorasyonla kurtarılmıştı.

23.01.2019Gündem
Tarihi camide tepki çeken görüntü

Tarihi camide tepki çeken görüntü

Adapazarı'nda 4 yıl önce restorasyonu tamamlanan tarihi Ağa Camii'nin girişine PVC doğramadan eklenti yapılması, büyük tepki çekti.

3.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fransadaki skandal bildiriye sert tepki

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Fransa'daki skandal bildiriye sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Vakıf Haftası ile restorasyonu tamamlanan 250 eserin toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan açıklamasında Fransa'daki Kuran-ı Kerim'le ilgili skandal bildiriye sert tepki göstererek "Ey Fransa'nın aydınlık geçinen karanlık yüzleri. Kuran-ı Kerim'le ilgili bu ifadeleri kullanmak sizin haddinize mi? Siz Kuran-ı Kerim'den bazı ayetlerin çıkarılmasını teklif ediyorsunuz" dedi.

8.05.2018Gündem
Osmanlı mezarlarının hilti ile yıkılmasına tepki

Osmanlı mezarlarının hilti ile yıkılmasına tepki!

İstanbul'da bulunan Üsküdar Şeyh Devati Camisi Türbe restorasyonu çalışmaları kapsamında Osmanlı mezarlarının hilti ile kırılması büyük tepki çekti. Mezarları hilti ile kıran işçi kendisini görüntüleyenlere de tepki gösterdi.

15.03.2018Gündem
Osmanlı mezarlarının hilti ile yıkılması ortalığı karıştırdı

Osmanlı mezarlarının hilti ile yıkılması ortalığı karıştırdı!

İstanbul'da bulunan Üsküdar Şeyh Devati Camisi Türbesi restorasyonu çalışmaları kapsamında Osmanlı mezarlarının hilti ile kırılması büyük tepki çekti. Mezarları hilti ile kıran işçi kendisini görüntüleyenlere de tepki gösterdi.

15.03.2018Gündem
Şehzade Mustafanın türbesine ziyaretçi akını

Şehzade Mustafa'nın türbesine ziyaretçi akını

BURSA’nın merkez Osmangazi İlçesi’nde bulunan 500 yıllık Muradiye Külliyesi’nin içerisinde yer alan Şehzade Mustafa’nın türbesi, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Mustafa’nın boğdurulmasının ardından bugün ziyaretçi akınına uğradı. Restorasyon çalışmaları yapılan ve bu nedenle kapalı olan türbeyi, öğle saatine kadar 400 kişinin ziyaret ettiği bildirildi. Türbede incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Şehzade Mustafa’nın türbesinin restorasyon çalışmalarının 3 ay içinde bitirileceğini ve ziyarete açılacağını söyledi.

13.02.2014Gündem
7 BİN KİŞİ ATATÜRK KÖŞKÜNE YÜRÜDÜ TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI

7 BİN KİŞİ ATATÜRK KÖŞKÜNE YÜRÜDÜ! TAKSİM GEZİ PARKI OLAYLARI

Yalova'da, Taksim'de Gezi Parkı Protestosu'na destek vermek için gün içersinde başlatılan oturma eylemine, akşam saatlerinde destek geldi. Saat 19.30 sıralarında Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık 7 bin kişi, burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okuduktan sonra, Gazipaşa Caddesi'nden geçerek Atatürk Heykeli'nin olduğu alana geldiler. Burada da istiklal marşı okuyup saygı duruşunda bulunan kalabalık Atatürk Büstü'ne çıkarak Türk Bayrağı astılar. Kalabalık daha sonra hükümeti istifaya çağıran sloganlar atarak Atatürk'ün 1929 yılında bir çınar ağacının dalının kesilmemesi için yürütülmesi talimatı verdiği Yürüyen Köşk?ün önüne geldiler. Kalabalık, resterasyon çalışması devam eden Yürüyen Köşk'ün iskelesine Türk Bayrağı astıktan sonra olaysız şekilde dağıldılar. Onur ERDİK / YALOVA - DHA

1.06.2013Haber
Memleketim şarkısını söylediler

'Memleketim' şarkısını söylediler

KÖY Enstitüleri’nin 72’nci Kuruluş yıldönümü, Ankara’nın Elmadağ İlçesi Hasanoğlan Mahallesi’ndeki Hasanoğlan Köy Enstitüsü yerleşkesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23.04.2012Gündem
112 İSTASYONUNDA YANGIN

112 İSTASYONUNDA YANGIN

Koşuyolu'nda bulunan 112 Sağlık ekiplerinin istasyon olarak kullandığı tek katlı tarihi yapıda resterasyon çalışması sırasında yangın çıktı. Kısa süreli paniğin yaşandığı yangında ölen ya da yaralanan olmazken maddi hasar meydana geldi.(Haber - Kamera: Cengiz ÇOBAN - Mithat HEMŞERİ / İSTANBUL DHA)

24.03.2010Haber
3.8 milyon kişiye iş kapısı açılacak

3.8 milyon kişiye iş kapısı açılacak

Başbakan Tayyip Erdoğan, ’Bir sosyal resterasyon projesi’ olarak tanımladığı GAP Eylem Planı’nın aynı zamanda bir istihdam paketi niteliğinde olduğunu söylerken, tamamlandığında 3.8 milyon kişiye iş imkanı sağlanacağını açıkladı.

27.05.2008Gündem
Aynalıkavak Musiki Müzesi

Aynalıkavak Musiki Müzesi

Tersane Sarayı’nın günümüze ulaşan tek yapısı Aynalıkavak Kasrı, Musiki Müzesi olacak. Resterasyon için, TBMM Başkanı Bülent Arınç talimat verdi. Beykoz Kasrı ile Abraham Paşa Korusu’ndaki Hasır da halka açılacak.

1.08.2006Spor Arena

Yazar Sonuçları

Gerçek birliktelik nasıl gerçekleşmeli

CUMHURİYETİ, cumhuriyetçi sol kadrolarının iktidarı kalıcı hale getirecektir. Bunu sağlamak partilerin insafına bırakılamaz. Gelinen noktada siyasal seçenek olsaydı adres belli olurdu. Seçenek sizler ve halk tarafından yaratılmalıdır.

14.05.2007