EKSTRA
MENÜ

Örümcek Ormanları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 39 haberi bulunmuştur.

Örümcek Ormanları Haberleri

Karadenizin keşfedilmeyi bekleyen 10 doğa harikası

Karadeniz'in keşfedilmeyi bekleyen 10 doğa harikası

Bulutların üzerindeki uçsuz bucaksız yaylalar, ağaçlarla çevrili göller, görkemli vadiler ve şelalelerle hepsi keşfedilmeyi bekliyor. Hatta içlerinden biri ‘yeryüzündeki cennet’ olarak nitelendiriyor.

21.12.2020Seyahat
Gümüşhane’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Gümüşhane’deki orman yangınına müdahale sürüyor

Gümüşhane’de dün tabiat koruma alanı Örümcek Ormanları’nda çıkan yangın kontrol altına alınırken, Üçtaş köyü yakınındaki yangın ise sürüyor. Ekipler, örtü yangını şeklinde rüzgarın etkisiyle yayılan alevleri kontrol etmeye çalışıyor.

29.10.2020Gündem
Gümüşhane Örümcek Ormanlarında yangın

Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesindeki Örümcek Ormanları'nda yangın çıktı.Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat,"Rüzgar da çok olumsuz yönde etkiliyor. Yangının hızlı şekilde başka yerlere sıçramasına neden oluyor" dedi.

28.10.2020Haber
Son dakika... Gümüşhane Örümcek Ormanlarında yangın Vali ve kaymakamdan korkutan açıklama

Son dakika... Gümüşhane Örümcek Ormanları'nda yangın! Vali ve kaymakamdan korkutan açıklama

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde köknar ve ladin ağaçlarıyla 'doğal ağaç müzesi'ni andıran, tabiat koruma alanı Örümcek Ormanları’nda yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen alevlere, itfaiye ekipleri müdahale ediyor. Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, "O rüzgara bağlı olarak zorluklar yaşanıyor. Çalışmalar devam ediyor. Bütün ekipler oraya sevk edildi. Hava rüzgarlı, müdahale etmeye çalışıyor arkadaşlarımız." dedi. Kürtün Kaymakamı Mustafa Ayvat ise "Rüzgar da çok olumsuz yönde etkiliyor. Yangının hızlı şekilde başka yerlere sıçramasına neden oluyor" diye konuştu.

28.10.2020Gündem
Örümcek Ormanlarında sonbahar güzelliği

Örümcek Ormanları'nda sonbahar güzelliği

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde, köknar ve ladin ağaçlarıyla 'doğal ağaç müzesi'ni andıran, 2 bin 630 dekarlık 'tabiat koruma alanı' olarak tescilli Örümcek Ormanları, sonbaharla birlikte güz renklerine bürünmeye başladı. Örümcek Ormanları, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor.

19.10.2020Seyahat
Örümcek Ormanlarında sonbahar güzelliği

Örümcek Ormanları'nda sonbahar güzelliği

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesinde, köknar ve ladin ağaçlarıyla 'doğal ağaç müzesi'ni andıran, 2 bin 630 dekarlık 'tabiat koruma alanı' olarak tescilli Örümcek Ormanları, sonbaharla birlikte güz renklerine bürünmeye başladı. Örümcek Ormanları, yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı oluyor.

5.10.2020Seyahat
Gümüşhane’de korunan alanlara çeyrek milyon ziyaretçi

Gümüşhane’de korunan alanlara çeyrek milyon ziyaretçi

Gümüşhane'de Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (DKMP) 12. Bölge Müdürlüğü koruması altındaki tabiat parklarını 2019 yılında 241 bin kişi ziyaret etti.

23.01.2020Seyahat
Örümcek Ormanları güz renkleriyle bir başka güzel

'Örümcek Ormanları' güz renkleriyle bir başka güzel

Yüksek köknarlar ve uzun ladin ağaçlarının yer aldığı, sık bitki örtüsü dolayısıyla "Örümcek Ormanları" adı verilen bölgede sonbahar renk cümbüşüne dönüştü.

25.11.2019Seyahat
Örümcek Ormanlarında renk cümbüşü

Örümcek Ormanlarında renk cümbüşü

Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi sınırlarında yer alan, Avrupa ve Kafkaslar'ın en yüksek ve en geniş çaplı köknar ve ladin ağaçlarının bulunduğu ve Türkiye'nin önemli ‘karışık' ormanlarından biri sayılan Örümcek Ormanları, sonbaharın son günlerinde eşsiz bir görüntüye büründü.

11.10.2019Seyahat
Karadeniz’in en güzel 10 doğa harikası Sessizlik arayanlar şimdi tam zamanı...

Karadeniz’in en güzel 10 doğa harikası! Sessizlik arayanlar şimdi tam zamanı...

Şu sıralar aşırı sıcaklardan uzaklaşıp Karadeniz’in yeşillikler içindeki bozulmamış doğa harikalarına gitmenin tam vakti. Bulutların üzerindeki uçsuz bucaksız yaylalar, ağaçlarla çevrili göller, görkemli vadiler ve şelalelerle hepsi keşfedilmeyi bekliyor. Hatta içlerinden biri ‘yeryüzündeki cennet’ olarak nitelendiriyor.

5.07.2019Seyahat
Gümüşhane, Süleymaniye projesiyle canlanacak

Gümüşhane, Süleymaniye projesiyle canlanacak

Gümüşhane’nin doğası, bitki ve hayvan çeşitliliği açısından çok zengin. Yaylaları, mağaraları eşsiz güzellikte. Dağlarındaki çiçekleri binbir çeşit. Tarihi zenginliği dillere destan. Pestillerinin, peynirlerinin tadını bilmeyen yok. Buna karşın turizmden yeterince payını alamıyor. Bir grup işadamı tarihi Süleymaniye mahallesini canlandırıp, arkasındaki tepelere kayak merkezi kurmak için harekete geçti. Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı “Bu yıl atağa kalktık. 2009, Gümüşhane turizmi için milat olacak” diyor.

31.05.2009Seyahat
Terör zanlısının evinden Tarantula çıktı

Terör zanlısının evinden Tarantula çıktı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, terör propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan bir şahsın evinde yaptığı aramada anavatanı Avustralya ve Amazon Ormanları olan değişik tür ve ebatlarda 15 örümcek ele geçirdi. Aralarında en tehlikeli örümcek olarak bilinen Tarantula da bulunuyor. Örümceklerin ne amaçla beslendiği ise araştırılıyor.

29.03.2017Haber
Terör operasyonu düzenlenen evde ele geçirildiler Görenler şoke oldu

Terör operasyonu düzenlenen evde ele geçirildiler! Görenler şoke oldu

İstanbul'da terör propagandası yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınan şahsın evinde anavatanı Avustralya ve Amazon Ormanları olan değişik tür ve ebatlarda 15 örümcek ele geçirildi. Aralarında en tehlikeli örümcek olarak bilinen 'Tarantula' cinsinin de bulunduğu örümceklerin ne amaçla beslendiği araştırılıyor.

29.03.2017Gündem
Amazon’un damarlarında yolculuk

Amazon’un damarlarında yolculuk

Dünyanın en büyük tatlısu kaynağı, tek başına canlı çeşitliliğinin yüzde 10’unun ev sahibi, ciğerlerimiz, rengimiz, sesimiz, hayatın kaynağı ve yeryüzü cenneti ‘Amazon Ormanları’... Nehirde seyir, ormanda yürüyüşle bir hayalin içine girdim. 40-45 metrelik dimdik dev ağaçlar (ceiba), zehirli bitkiler, hiç ölmeyecekmiş gibi müthiş bir örgütlülük içinde yaprak taşıyan karıncalar, termit yuvaları, dev zehirli karıncalar, sincap maymunları, papağanlar, piranalar ve daha niceleri... Gördüğüm her şey ve onların bende yarattığı duygular hayatımda bir ilk oldu.

25.03.2016Seyahat
Ormanda örümcek istilası

Ormanda örümcek istilası

KAYSERİ’deki, Aladağlar Milli Parkı sınırları içinde yer alan Hacer Ormanları’nda örümcek popülasyonunun artması üzerine araştırma başlatıldı.

17.08.2009Gündem
Hacer Ormanları’nda örümcek istilası

Hacer Ormanları’nda örümcek istilası

KAYSERİ’deki Hacer Ormanları’nda çok sayıda örümceğin görülmesi endişeye neden oldu. Numune olarak alınan örümcekler, incelenmek üzere Erciyes Üniversitesi Biyoloji Bölümü’ne teslim edildi.

17.08.2009Gündem
Sakin, sevecen ve yardımseverler motosiklete binince değişiyorlar

Sakin, sevecen ve yardımseverler motosiklete binince değişiyorlar

Halise Baydar (51), çocukluğunu Ankara’da geçirmiş, 16 yaşında ailesinden kaçıp Almanya’ya yerleşmiş. Makyözlük yaptığı tiyatroların turnelerinde neredeyse tüm Avrupa’yı gezmekle başlamış seyahatlerine. Bununla yetinmeyip Peru’ya Şaman eğitimi almaya, Amazon Ormanları’na meditasyon yapmaya gitmiş. Son hedefi dünya turu. Geçen ağustosta eşyalarını depoya kaldırdıktan sonra küçük bir bavulla yola koyuldu. Aldığı Round the World biletiyle Hindistan, Tayland ve Vietnam’ı gezdi.Soluklanmak için mart sonunda İstanbul’a geldi. Bize gezginlik maceralarını ve Ho Chi Minh’i anlattı. Ardından, geçen hafta Singapur’a doğru yola çıktı. Bu kez rotası Avustralya, Yeni Zelanda, Hawaii, Los Angeles, Toronto’dan geçecek.

13.04.2008Seyahat
Doğal sürprizler ve ekstremler ülkesi

Doğal sürprizler ve ekstremler ülkesi

Ebru Latifoğlu (37) yabancı bir bankanın İstanbul merkezinde çalışıyor. İnanılmaz bir iş temposu var. Öyle ki, gündüz saatlerinde telefonuna bile bakamıyor. Onun için olsa gerek, tatillerde İstanbul’dan uzağa, çok uzağa gidiyor. Son seyahatlerinden biri Madagaskar’a idi. Madagaskar dünyanın en büyük adalarından biri.

18.02.2007Seyahat
Mıknatıs gibi çekiyor, ne kadar keşfedersek edelim yine de bizi alt ediyor

Mıknatıs gibi çekiyor, ne kadar keşfedersek edelim yine de bizi alt ediyor

Dünyanın en güzel kentlerinin ortak özellikleri vardır. Tepeler üzerine kuruludurlar, ya bir nehir içlerinden geçer ya da bir denizin veya gölün kıyısındadırlar. Eskiyi ve yeniyi bir arada yaşarlar. Kozmopolittirler. Canlıdırlar, 24 saat uyumazlar. Heyecan verirler. Bunlardan sadece biri ya da birkaçı, o kenti ünlü yapmaya yeterken, İstanbul'da hepsi var.

4.02.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin çevre karnesi baştan aşağı sıfır

HATIRLARSANIZ, Çevre Bakanı “2014 çevre yılımız oldu” demişti.

25.01.2015

Yeşil ve mavi güzel: Kosta Rika

Karşınızda olağanüstü şelaleleri, eşsiz kahvesi ve aynı gün içinde Atlantik kıyılarında güneşi doğrurup Pasifik kıyılarında batırabileceğiniz Kosta Rika...

23.10.2020

Zafer Bayramı’nın anlamını bilelim

Ülkemizin birliğini ve ulusumuzun bağımsızlığını kazanmak uğruna emperyalist güçlere karşı verilen mücadeleyle kazanılan bu büyük zaferin 97. yıldönümünde, Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman ordumuzu bir kez daha saygıyla anıyoruz.

30.08.2019

Kuzeyin asil sıcaklığı: Bilbao

İspanya denilince belki de ilk etapta aklınıza gelmeyen destinasyonlardan birindeyim bu sefer, Pais Vasco yani Bask bölgesi… Bölgenin en büyük şehirlerinden biri olan Bilbao’dan herkese merhaba. Atlantik Okyanusunun Biskay körfezinde konumlanmış Bilbao, birçok açıdan İspanya’nın yıldız kentlerinden biri. Konuşulan dilden tutun, yaşam tarzına, eğitim ve sanatın geldiği noktadan tutun gastronomiye her detay burada çok ama çok zengin. Bilbao’yu bir de benim kalemimden tanıyın isterim, işte size Bilbao gezi rehberim.

10.01.2019

Mesele 3-5 kuş değil sen hâlâ anlamadın

GEÇTİĞİMİZ günlerde otoritenin çılgın mı çılgın projelerinden 3. havalimanının doğru dürüst araştırma yapılmadan, üstünkörü analizlerle hazırlanan ÇED raporundaki eksiklikleri ve hataları yazmıştım.

10.03.2014

Dumansız yangınlarda ağaçlar ayakta ölüyor

Canlıların eklembacaklılar sülalesinden böcekler, dünyada en çok türe sahip olan hayvanlardır. Şu ana kadar tanımlanmış 800 binin üzerinde türe her gün yenileri eklenmekte. Böcekler kutuplardan okyanuslara kadar her yerde hayatta kalabiliyor...

8.02.2009

Açlık, sofuluğu bozar

CHP İzmir Milletvekili Hakkı Ülkü, 24.2.2006 tarihinde Çalışma Bakanı Murat Başesgioğlu'na, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli olduktan sonra ticari faaliyette bulunanların ne kadarının vergi mükellefi olduğunu, bunların kaçının sosyal güvenlik destek primi ödediğini sormuştu.

6.12.2006