EKSTRA
MENÜ

Nomobil

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11.471 haberi bulunmuştur.

Nomobil Haberleri

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin Suresi Oku ve Dinle - Yasin Türkçe Okunuşu & Arapça Yazılışı ve Anlamı (Diyanet Meali)

Yasin suresi Mekke döneminde inmiştir. 83 âyettir. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik.

12.04.2021Namaz Sureleri
Fetih Suresi Okunuşu - Fetih Duası Türkçe Anlamı, Diyanet Meali, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Tecvitli Dinle)

Fetih Suresi Okunuşu - Fetih Duası Türkçe Anlamı, Diyanet Meali, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Tecvitli Dinle)

Fetih suresi Medine döneminde inmiştir. 28 âyettir. Sure adını 1, 18 ve 27. âyetlerde geçen “fetih” kelimesinden almıştır.Fetih suresi oku ve dinle sayfamızda Fetih suresi'nin anlamı, fazileti, Diyanet meali, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile yazılışı ve diğer detaylar yer almaktadır.

İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Okunuşu - İhlas Suresi Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı (Diyanet Meali)

İhlas Suresi Kur'an-ı Kerim'in 122. suresidir. Ezberlemek kolay olduğu ve büyük anlamlar içerdiği için beş vakit namazda okunabilecek sureler arasında yer alır. İhlas Suresi Türkçe okunuşu, Diyanet meali, anlamı ve Arapça yazılışı gibi pek çok bilgiye sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Halk tarafından surenin başlangıcı olan Kulhuvallahu Ehad olarak bilinir.

Rüyada akrep görmek Rüyada akrep sokması ve akrep öldürmek tabiri

Rüyada akrep görmek? Rüyada akrep sokması ve akrep öldürmek tabiri

Rüya tabirleri internette en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Rüyasında akrep gören vatandaşlar, bunun ne anlama geldiğini ve akrep görmenin tabirlerini araştırıyor. Peki, Rüyada akrep görmek ne anlama gelir? Rüyada akrep sokması ve öldürmek tabirleri..

Vitir namazı nasıl kılınır ve niyet edilir Vitir namazı nedir, kaç rekat ve farz mıdır (Diyanet)

Vitir namazı nasıl kılınır ve niyet edilir? Vitir namazı nedir, kaç rekat ve farz mıdır? (Diyanet)

Vitir namazı yatsı namazından sonra sabah namazına kadar kılınabilen hanefi mezhebine göre üç rekat vacip bir namazdır. Bu namazı doğru bir şekilde kılabilmek için Vitir namazı nasıl kılınır ve niyet edilir? sorularının cevabını öğrenmek gerekir. Ayrıca vitr namazının önemini kavrayabilmek için vitir namazı nedir, kaç rekat ve farz mıdır? cevaplarını da detaylı Diyanet açıklamalarıyla bir araya getirdik.

7.04.2021Ramazan Özel
Felak - Nas Suresi Türkçe Okunuşu - Felak ve Nas Anlamı, Diyanet Meali ve Arapça Yazılışı (Tecvitli Dinle)

Felak - Nas Suresi Türkçe Okunuşu - Felak ve Nas Anlamı, Diyanet Meali ve Arapça Yazılışı (Tecvitli Dinle)

Felak ve Nas sureleri sahip olduğu faziletleri bakımından gündelik hayatta okunması tavsiye edilen sureler arasında yer alır. Felak ve Nas Suresi okunuşu, Türkçe anlamı ve Diyanet Meali, Arapça Yazılışı gibi pek çok detayı bu sureleri öğrenmek isteyenler için bir araya getirdik.

Kevser Suresi Okunuşu - Kevser Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kevser Suresi Okunuşu - Kevser Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kevser Suresi mekke döneminde inmiştir. Üç ayetten oluşmaktadır. Kevser Suresi okunuşu içeriğimizde ezberlemek ve bilgi edinmek isteyenler için Kevser Suresi Anlamı, Türkçe ve Arapça yazılışı, Diyanet meali ile tefsiri yer almaktadır.

Kureyş Suresi Okunuşu - Kureyş Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kureyş Suresi Okunuşu - Kureyş Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kureyş Suresi Mekke döneminde nazil olmuştur. Dört ayetten oluşturmaktadır. Kureyş Suresi okunuşu sayfamız içerisinde Kureyş Suresi'nin Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, Diyanet Meali ve tefsiri yer almaktadır. Ezberlemek isteyenler için tüm detaylar yer almaktadır.

Rüyada balık görmek ne anlama gelir Rüyada balık tutmak ve yemek tabiri

Rüyada balık görmek ne anlama gelir? Rüyada balık tutmak ve yemek tabiri

Rüya tabirleri internette en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Rüyasında balık gören vatandaşlar, bunun ne anlama geldiğini ve balık görmenin tabirlerini araştırıyor. Peki, rüyada balık görmek ne anlama gelir?

30.03.2021Rüya Tabirleri
Rüyada bebek görmek ne anlama gelir Rüyada erkek ve kız bebek görme tabiri

Rüyada bebek görmek ne anlama gelir? Rüyada erkek ve kız bebek görme tabiri

Günlük hayatta yaşadıklarımızın bir yansıması olan rüyalar, içerdikleri bir takım sembollerle ne anlamlara geldiği merak edilenler arasında yer alıyor. Rüyalardan anlamlar çıkarmak isteyen vatandaşlar özellikle rüyada bebek görmenin ne anlama geldiğini merak ediyor. Rüyada erkek ve kız bebek görmenin tabiri vatandaşlarca merak ediliyor. Peki, rüyada bebek görmek ne anlama gelir?

30.03.2021Rüya Tabirleri
Instagram nasıl silinir Instagramı dondurmanın adımları

Instagram nasıl silinir? Instagramı dondurmanın adımları!

Son zamanların en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’ın bazı kullanıcıları, zaman zaman hesaplarını dondurmak veya tamamen silmek isteyebiliyor. Peki, Instagram nasıl silinir? Instagram hesabı nasıl dondurulur? İşte Instagramı silmenin ve dondurmanın adımları!

5.02.2021Teknoloji
Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır

Instagram hesap dondurma işlemi nasıl yapılır?

En popüler fotoğraf ve video paylaşım platformlarından biri olan Instagram'da hesabı olan ve bu hesabını çeşitli nedenlerle dondurmak isteyen kişiler, dondurma işleminin nasıl ve nereden yapılacağını sorguluyor. Instagram hesabınızı dondurmanız için yapmanız gereken birkaç basit işlem var. Peki, Instagram hesabı nasıl dondurulur?

5.02.2021Teknoloji
Dondurulan Instagram hesabı ne zaman açılır

Dondurulan Instagram hesabı ne zaman açılır?

Instagram dondurma işlemi yaparak kullanıcılar Instagram hesaplarını diledikleri sürece kapatabilir. Instagram hesaplarını geçici olarak kapatmak isteyen kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan biri de dondurulan hesaplarını ne zaman geri açabilecekleri. Peki, dondurulan Instagram hesabı ne zaman açılır?

5.02.2021Teknoloji
Fil Suresi Oku ve Dinle - Fil Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fil Suresi Oku ve Dinle - Fil Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti ve Faydaları (Diyanet Meali & Tefsiri)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillerle donanmış ordusuyla Kâ’be’yi yıkmaya gelen Ebrehe’nin helâk edilişinden bahsettiği için bu adı almıştır. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi oku sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

Duha Suresi Oku - Vedduha Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Duha Suresi Oku - Vedduha Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inmiştir. 11 âyettir. Duhâ, kuşluk vakti demektir. Mushaftaki sıralamada doksan üçüncü, iniş sırasına göre on birinci sûredir. Duha suresi oku içeriğimizde Vedduha suresi anlamı ve fazileti nedir? Duha suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Duha suresi tefsiri ve meali bilgilerini bulabilirsiniz.

30.09.2020Namaz Sureleri
Tebbet Suresi Oku ve Dinle - Tebbet Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Tebbet Suresi Oku ve Dinle - Tebbet Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inen Tebbet suresi toplamda 5 ayetten oluşur. Tebbet, kurusun, kahrolsun demektir. Tebbet Suresi oku ve dinle sayfamız içerisinde Türkçe ve Arapça okunuşu, meali, anlamı, konusu ve daha pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kahverengi akıntı neden olur Hamilelikte kahverengi akıntı neden olur

Kahverengi akıntı neden olur? Hamilelikte kahverengi akıntı neden olur?

Her kadının yaşadığı vajinal akıntılar, zaman zaman can sıkıcı bir hal alabiliyor. Özellikle belli adet dönemi öncesi ve sonrasında kavrengi akıntı yaşayan pek çok kadın, bu durumun neden kaynaklandığını merak ediyor. Öte yandan hamilelikte kahverengi akıntının nedenleri, anne adayları tarafından merak ediliyor. Peki, kahverengi akıntı neden olur? Hamilelikte kahverengi akıntı neden olur?

22.07.2020Sağlık
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir Kaç yaşındadır İşte hayatı hakkında bilgiler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli kimdir? Kaç yaşındadır? İşte hayatı hakkında bilgiler

Bekir Pakdemirli, yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı olarak görevlendirildi. TBMM'de Manisa milletvekili olarak 4 dönem görev alan Ekrem Pakdemirli'nin oğlu olan Bekir Pakdemirli, uluslararası bir gıda şirketinde üst düzey yönetici olarak görev almıştır. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin Gıda, Tarım ve Hayvancılık alanlarında serbest girişimleri bulunmuştur

17.07.2020Gündem
B12 vitamini eksikliği neden olur B12 eksikliği belirtileri nelerdir

B12 vitamini eksikliği neden olur? B12 eksikliği belirtileri nelerdir?

B12 vitamini eksikliğinin hafıza sorunları, unutkanlık, halsizlik, yorgunluk yapan çok önemli bir vitamin eksikliği olduğunu belirten uzmanlar, halsizlik ve yorgunluk varsa mutlaka kanda B12 vitamini düzeyi ölçtürülmesi gerektiğini söylüyor. Peki, B12 vitamini eksikliği neden olur? B12 eksikliği belirtileri nelerdir?

22.05.2020Sağlık
Aziz Sancar kimdir Aziz Sancarın biyografisi ve hayatına dair bilgiler

Aziz Sancar kimdir? Aziz Sancar'ın biyografisi ve hayatına dair bilgiler

Aziz Sancar kimdir sorusu, ünlü bilim adamı hakkında bilgi edinmek isteyen pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar'ın kim olduğu ve hayat hikayesi, vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Mardin'den Amerika'ya başarılarla dolu bir kariyeri olan Aziz Sancar, 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanmasının ardından, sıkılıkla gündeme geliyor. Peki, Aziz Sancar kimdir? İşte Aziz Sancar'ın hayatına dair bilgiler

22.05.2020Gündem
Maun Suresi Oku - Maun Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Maun Suresi Oku - Maun Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Mekke döneminde inen Maûn suresi toplamda 7 ayetten oluşur. Maûn, yardım ve zekât demektir. Namaz surelerinden biri olarak bilinir. Peki, Maûn suresi anlamı ve fazileti nedir? Maûn suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır? Sizler için Maun suresi diyanet meali ile tefsiri ile ilgili tüm detayları bir araya getirdik.

16.05.2020Gündem
Burun ve diş kanayınca oruç bozulur mu

Burun ve diş kanayınca oruç bozulur mu?

Çeşitli sebeplerle burun ve diş kanaması, Ramazan ayında araştırılan konu oldu. Burun kanayınca oruç bozulur mu sorusuna cevap arayan binlerce kişi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın konuyla ilgili açıklamalarına kilitlendi. Peki, yaşadıkları rahatsızlıkların ardından araştırmalarını gerçekleştiren vatandaşların sorguladığı gibi, diş ve burun kanayınca oruç bozulur mu? Mübarek merakla araştırılan konular arasında yer alan burun ve diş kanaması hakkında detaylı bilgiler

21.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı

Sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı?

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliğine, hafta sonu 31 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge gönderildi. Genelgeye göre, hafta sonu açık olacak işletme ve kurumların hangileri olduğu açıkça belirtildi. Yasak öncesi vatandaşlar da fırınların yasak kapsamında açık olup olmayacağını merak ediyor. Peki, sokağa çıkma yasağında fırınlar açık mı?

16.04.2020Gündem
Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbulu kaç yaşında fethetti Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı padişahı

Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

II. Mehmed veya Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun padişahlarından biridir. Tarihî kaynaklarda ismi, Mehmed isimli diğer padişahlarınki gibi, Muhammed şeklinde geçer. Fatih Sultan Mehmet, ilk olarak 1444-46 yılları arasında kısa bir dönem, daha sonra 1451'den 1481 yılında ölümüne kadar 30 yıl boyunca hüküm sürdü. Peki, Fatih Sultan Mehmet kimdir, İstanbul'u kaç yaşında fethetti? Fatih Sultan Mehmet Osmanlı İmparatorluğu'nun kaçıncı padişahı?

3.04.2020Gündem
Kenevir nedir Kenevir nelerde kullanılır

Kenevir nedir? Kenevir nelerde kullanılır?

Kenevir, insanlık tarihinin en eski bitkisel ham madde kaynağıdır. Kenevir Türkiye'de Kastamonu, Samsun, Kocaeli, Adana, Amasya, Kayseri, Sivas, İzmir ve Kütahya yörelerinde iklim olarak yetiştirilmeye uygundur.Kenevir, ilaç yapımı, kağıt yapımı, yakıt yapımı, kumaş yapımı, otomotiv sektörü ve kozmetik yapımında kullanılıyor. Peki, kenevir nedir? Kenevir nelerde kullanılır?

3.04.2020Gündem
Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, nedir, nereli Mehmet Gürcan Karakaşın hayatı ile ilgili bilgiler

Mehmet Gürcan Karakaş kimdir, nedir, nereli? Mehmet Gürcan Karakaş'ın hayatı ile ilgili bilgiler

Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt, 2011 yılında Gürcan Karakaş’ı Almanya’nın en tepesindeki 30 şirketi yönetmeye aday 100 kişiden biri olarak seçmişti. . Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine geçen Karakaş, o tarihten bu yana grubun yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. İşte Mehmet Gürcan Karakaş'ın hayatı ile ilgili bilgiler

3.04.2020Gündem
Selin Ciğerci kimdir, yaşında ve nereli Selin Ciğercinin hayatı ile ilgili bilgiler

Selin Ciğerci kimdir, yaşında ve nereli? Selin Ciğerci'nin hayatı ile ilgili bilgiler

Selin Ciğerci sosyal medya paylaşımları ve katıldığı programlarda söyledikleriyle zaman zaman gündeme geliyor. Bir dönem Asuman Krause tarafından sunulan yarışma programı Wipeout’a katılan Selin Ciğerci'nin hayatı ile ilgili bilgiler özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Peki, Selin Ciğerci kimdir, yaşında ve nereli? Selin Ciğerci'nin hayatı ile ilgili bilgiler

3.04.2020Hayat
Kaçış sendromu nedir, ne demektir

Kaçış sendromu nedir, ne demektir?

Kaçış sendromu hastalığı basında özellikle Mehmet Ali Erbil'in geçirdiği rahatsızlığın ardından çok konu olmuş ve vatandaşlar tarafından merak edilmişti. Peki Kaçış sendromu nedir, ne demektir? ve bu rahatsızlık neden meydana gelir? İşte detaylar

3.04.2020Sağlık
Mobbing ne demek Mobing kelimesinin tarihçesi nedir

Mobbing ne demek? Mobing kelimesinin tarihçesi nedir?

Özellikle iş hayatındakilerin sıklıkla aradıkları terimlerden biri olan 'Mobing'in ne anlama geldiği merak ediliyor. Hangi şartlarda mobing olur, mobing kelimesinin anlamı nedir merak edilen sorular arasında yer alıyor. Peki Mobing nedir mobing kelimesinin tarihçesi nedir?

3.04.2020Gündem
Naim Süleymanoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi Naim Süleymanoğlunun hayat hikayesi

Naim Süleymanoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi? Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesi

Spor tarihinin en değerli isimlerinden biri olan Naim Süleymanoğlu'nun hayatına dair bilgiler ve kişisel bilgileri merak ediliyor. Özellikle Türk sporcusu olma sürecindeki yaşadıkları tarihe damga vuran Naim Süleymanoğlu hakkında detaylı bilgileri haberimizde derledik. Peki Naim Süleymanoğlu kimdir? Naim Süleymanoğlu'nun hayat hikayesinde önemli konular neler

3.04.2020Gündem
Sakız çiğnemek orucu bozar mı Sakız çiğnemek orucu bozan durumlar arasında mı

Sakız çiğnemek orucu bozar mı? Sakız çiğnemek orucu bozan durumlar arasında mı?

Ramazan'ın yaklaşmasıyla birlikte, vatandaşlar sakız çiğnemenin orucu bozan durumlar arasında yer alıp olmadığını araştırmaya başladı.Sakız çiğnemenin orucu bozup bozmayacağını merak eden vatandaşlar, bu konuda Diyanet'in açıklamalarını sorguluyor. Peki, sakız çiğnemek orucu bozar mı? Sakız çiğnemek orucu bozan durumlar arasında mı?

25.03.2020Gündem
Ezan okunurken su içilir mi Sahurda su içmek ne zaman bırakılmalı Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

Ezan okunurken su içilir mi? Sahurda su içmek ne zaman bırakılmalı? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

Ramazan ayında oruç ibadetini yapacak vatandaşların cevabını en çok merak ettiği sorulardan biri de sahurda ezan okunurken su içilip içilmeyeceği oldu. Oruç ibadetini hakkıyla yerine getirmek isteyenler, 'Sahurda ezan okunurken su içilir mi?' sorusuna Diyanet'in verdiği yanıtı araştırıyor. Peki, ezan okunurken su içilir mi? Sahurda su içmek ne zaman bırakılmalı? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

25.03.2020Gündem
EKPSS geç başvuru işlemleri başladı EKPSS geç başvuru ücreti ne kadar

EKPSS geç başvuru işlemleri başladı! EKPSS geç başvuru ücreti ne kadar?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığından yapılan açıklamaya göre; Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (2020-EKPSS) için geç başvuruların başladığını açıkladı. Engelli memur adayları şimdi EKPSS geç başvurularının ne zaman biteceğini ve başvuru ücretini araştırıyor. İşte, 2020 EKPSS geç başvuruları hakkında ayrıntılar...

11.03.2020Gündem
Balık yağı faydaları neler Balık yağının (omega 3) sağlık açısından etkileri

Balık yağı faydaları neler? Balık yağının (omega 3) sağlık açısından etkileri

Balık yağı, tavsiye edilen miktarda balık yiyemeyen fakat omega-3 yağ asitlerinin faydasına ihtiyaç duyanlar tarafından yaygın olarak tüketiliyor. Yapılan araştırmalar balık yağının faydaları üzerine önemli tespitleri ortaya koyuyor. İşte zihin ve kemik gelişimine katkı sağlayan balık yağı faydaları!

21.02.2020Sağlık
Tuğçe Işınsu kimdir

Tuğçe Işınsu kimdir?

Spritüel yaşam danışmanı Tuğçe Işınsu, son günlerde merak edilen isimlerden biri. Yazdığı kitaplarla ilginç konulara değinen Tuğçe Işınsu'nun kim olduğu ise vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Peki, Tuğçe Işınsu kimdir?

18.02.2020Hayat
YKS başvurusu nasıl yapılır 2020 YKS başvuruları ne zaman bitecek

YKS başvurusu nasıl yapılır? 2020 YKS başvuruları ne zaman bitecek?

2020-YKS başvurusu için ÖSYM'nin belirlediği takvim işlemeye devam ediliyor. Üniversite sınavı ile birlikte hayallerine bir adım daha atmak isteyen bireyler, ÖSYM üzerinden YKS sınav başvuru işlemini gerçekleştirecek. Yakın zaman önce başlayan YKS başvurularının ne zaman biteceği ve nasıl yapıldığı merak konusu oldu. Peki, YKS başvurusu nasıl yapılır? 2020 YKS başvuruları ne zaman bitecek?

15.02.2020Gündem
Ramo 5. bölüm fragmanları yayınlandı Yeni bölümde neler olacak

Ramo 5. bölüm fragmanları yayınlandı! Yeni bölümde neler olacak?

Show TV ekranlarında yayınlanan Ramo 11 Şubat akşamı yeni bölümü ile ekranlara gelecek. Ramo'nun bu haftaki 5. bölümünde heyecan yine dorukta olacak. Yeni bölüme kısa bir süre kala ikinci fragman da diziseverlerle paylaşıldı. İşte, Ramo 5. bölüm fragmanı...

10.02.2020Televizyon
Tutunamayanlar 5. bölüm fragmanı yayınlandı

Tutunamayanlar 5. bölüm fragmanı yayınlandı

Doğu Demirkol ve Ece Çeşmioğlu’nun başrollerini paylaştığı Tutunamayanlar, bu hafta 5. bölümüyle TRT 1 ekranlarında olacak. Absürt komedi dizisi Tutunamayanlar'da bu hafta neler olacağı, yeni bölüme kısa bir süre kala diziseverlerce merak konusu oldu. İşte, Tutunamayanlar 5. bölüm fragmanı...

10.02.2020Televizyon
Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek 2020 Kurban Bayramı tarihi

Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek? 2020 Kurban Bayramı tarihi

Şubat ayının gelmesiyle birlikte Kurban Bayramı'nın tarihine yönelik araştırmalar da hız kazandı. 2020'de Kurban Bayramı'nın hangi tarihe denk geleceğini merak eden vatandaşlar, konuya dair merak edilen ayrıntıları internette araştırıyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman idrak edilecek?

6.02.2020Gündem
Tediye ne demek 2020 tediye ödemesi ne kadar

Tediye ne demek? 2020 tediye ödemesi ne kadar?

Kamuda işçi statüsünde olanlara yılın belli dönemlerinde ödenen tediye tarihleri her sene Cumhurbaşkanlığı kararıyla Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruyla netleşiyor. Peki, 2020 tediye ödemesi ne kadar? İşte, tediyeler hakkında tüm merak edilenler...

4.02.2020Gündem
İstanbula ne zaman kar yağacak Meteoroloji tarih verdi

İstanbul'a ne zaman kar yağacak? Meteoroloji tarih verdi

Balkanlar'dan soğuk ve yağışlı hava geliyor. Yurt genelinde çarşamba gününden itibaren fırtına, kuvvetli sağanak ve kar bekleniyor. Gözler şimdi 15 milyon kişinin yaşadığı İstanbul'a ne zaman kar yağacağında. Peki, İstanbul'a ne zaman kar yağacak?

4.02.2020Gündem
Süper Ligde bu hafta hangi maçlar var Süper Lig 20. hafta maç programı

Süper Lig'de bu hafta hangi maçlar var? Süper Lig 20. hafta maç programı

Zirve yarışının hız kesmeden devam ettiği Süper Lig'de heyecan sürüyor. Bu hafta 20. hafta maçlarına sahne olacak Süper Lig'de en dikkat çeken karşılaşma Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında olacak. Gözler şimdi Süper Lig'de oynanacak bu haftanın diğer karşılaşmalarında. Peki, Süper Lig'de bu hafta hangi maçlar var?

30.01.2020Spor Arena
AÖL kayıtları için son günler Açık lise ders seçimi ne zaman bitecek

AÖL kayıtları için son günler! Açık lise ders seçimi ne zaman bitecek?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı faaliyet gösteren Açık Öğretim Lisesi (AÖL) kayıt yenileme ve ilk işlemi için artık son günler. Açık lise öğrencileri, ders seçimlerinin ne zaman biteceği ve 2. dönem sınavlarının tarihi merak ediyor. Peki, AÖL kayıtları ne zaman bitecek? Açık lise ders seçimi ne zaman bitecek?

28.01.2020Gündem
AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak 2020 AÖF kayıt takvimi

AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak? 2020 AÖF kayıt takvimi

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi 2019-2020 eğitim yılı bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri merak konusu oldu. Açıköğretim kayıt yenileme işlemlerinin ne zaman başlayacağı söz konusu işlemlerin nasıl yapıldığı,eğitim hayatına bu kurumda devam eden öğrenciler tarafından araştırılıyor. Peki, AÖF kayıt yenileme işlemleri ne zaman başlayacak?

27.01.2020Gündem
MAPEG sözleşmeli yer altı maden uzmanı alacak Başvuru şartları neler

MAPEG sözleşmeli yer altı maden uzmanı alacak! Başvuru şartları neler?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG), sözleşmeli 20 yer altı maden uzmanı istihdam edecek. Söz konusu ilanın yayımlanmasının ardından başvuru şartları ve diğer ayrıntıları merak konusu oldu. Peki, MAPEG sözleşmeli yer altı maden uzmanı alımı başvuru şartları neler?

27.01.2020Gündem
Üç aylar ne zaman hangi gün başlayacak 2020 dini günler takvimi

Üç aylar ne zaman hangi gün başlayacak? 2020 dini günler takvimi

Hicri takvimde yer alan Recep, Şaban ve Ramazan ayları Müslümanlar tarafından üç aylar olarak adlandırılıyor ve heyecanla bekleniyor. Bu önemli aylarda kandil ve Ramazan bayramı gibi önemli tarihleri idrak edecek vatandaşlar, üç ayların 2020 ne zaman başlayacağını ve hangi tarihlere denk geleceğini araştırıyor. Peki, üç aylar 2020'de ne zaman başlayacak?

25.01.2020Gündem
Açık lise kayıt yenileme ve ilk kayıtları ne zaman bitecek AÖL kayıtlarında son günler

Açık lise kayıt yenileme ve ilk kayıtları ne zaman bitecek? AÖL kayıtlarında son günler

AÖL kayıt işlemleri son günlerde pek çok kişinin bir numaralı gündem maddesi oldu. 2019-2020 eğitim dönemi açık lise kayıtlarında süreç devam ederken, henüz resmi işlemleri başlamayan vatandaşlar konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, açık lise kayıt yenileme ve ilk kayıtları ne zaman bitecek?

25.01.2020Gündem
Kurban Bayramı ne zaman 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı'nın tarihine yönelik araştırmalar, yeni yılın ardından hız kazandı. Yaz aylarında idrak edilecek Kurban Bayramı'nın bu yılki başlangıç tarihi ve tatilinin kaç gün olacağı merak konusu oldu. Peki, Kurban Bayramı ne zaman? 2020 Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

25.01.2020Gündem
Kandilli Rasathanesi nedir Kandilli Rasathanesi ne iş yapar

Kandilli Rasathanesi nedir? Kandilli Rasathanesi ne iş yapar?

Kandilli Rasathanesi, 109 yıldan beri meteoroloji, astronomi, deprem, tsunami, nükleer denemeleri izleme, dini günlerin belirlenmesi gibi alanlarda hizmet vermeye devam ediyor. Vatandaşlar da Kandilli Rasathanesi'ni, meydana gelen büyük depremlerin ardından araştırıyor. İşte, Kandilli Rasathanesi hakkında tüm merak edilenler...

24.01.2020Gündem
Artçı deprem nedir

Artçı deprem nedir?

Meydana gelen büyük depremlerin ardından yaşanan artçı depremler, basında yer alan haberlerin ardından vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. İşte, yer sarsıntısının olduğu bölgelerde gerçekleşen öncü depremlerin ardından meydana artçı depremler hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

24.01.2020Gündem