EKSTRA
MENÜ

Kolin İnsaat

Kolin İnsaat haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kolin İnsaat hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 335 Kolin İnsaat haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kolin İnsaat Haberleri

Nükleer santrale 9 teklif

Nükleer santrale 9 teklif

Akkuyu Nükleer Güç Santrali ihalesine 9 firma teklif verdi.

17.01.2015Ekonomi
Türk’ün ağaçla imtihanı

Türk’ün ağaçla imtihanı

En son Yalova’daki katliamla bir kez daha kanıtlandı. Türkiye’de ağaçların büyüyüp yeşermesi ve yeşil kalması çok zor. Ülkenin dört bir yanında, doğayı tehdit eden projelerin inşaatları hızla devam ediyor. Her saniye onlarca ağaç kesiliyor. Tehlikenin boyutlarını anlayabilmek için Türkiye’nin değişik bölgelerinden 10 proje seçtik. Bu projeler bittiğinde 10 milyondan fazla ağaç kesilmiş olacak.

12.12.2014Hayat
Bakan İdris Güllüceden zeytin ağacı tepkisi: Nasıl kıydınız

Bakan İdris Güllüce'den zeytin ağacı tepkisi: Nasıl kıydınız

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Yırca’da termik santral yapımı için Kolin İnşaat tarafından 6 bin zeytin ağacının bir gecede kesilmesine sert tepki göstererek, “Nasıl kıydın ona ya... Yaptığı tarifi zor bir şey” dedi. Bakan Güllüce, Hürriyet’in gündeme ilişkin sorularını şöyle yanıtladı:

21.11.2014Gündem
Zeytinlerin kesileceği ÇED raporunda yok

Zeytinlerin kesileceği ÇED raporunda yok

Danıştay kararından bir gün önce 6 bin zeytin ağacının kesildiği Yırca’da, Kolin şirketine ait termik santral için hazırlanan ÇED raporu, yeni tartışmaları da beraberinde getirdi.

9.11.2014Gündem
6 bin zeytin ağacı kesildi, Danıştay yürütmeyi durdurdu

6 bin zeytin ağacı kesildi, Danıştay yürütmeyi durdurdu

Manisa'nın Soma ilçesi, Yırca Mahallesi'nde, Kolin Grubu tarafından termik santral yapılacak bölgedeki zeytin ağaçlarının kesilmemesi için nöbet tutan köylülere şirketin güvenlik görevlileri saldırdı, bir köylü başından yaralandı. Şirketin dozerleri alana girdi, 6 bin zeytin ağacı kesildi. Dört kişi özel güvenlik görevlileri tarafından kelepçelendiği ve 4 kilometre uzaklıktaki bir barakaya kapatıldığı iddia edildi. Yırca Mahallesi’nde yaşayanlar, güvenliği sağlamak için bölgeye gelen askerlerin önünde diz çökerek adeta yalvardı. CHP milletvekili Özgür Özel ise 'Sabah 06.00'da teyzelerin feryatlarıyla uyandım. 5 bin ağaç kalmıştı, hepsini kesmişler. Güvenlik görevlileri yakın yörelerden toplanmış. Köylü çocuğuna köylüyü üç kuruş için dövdürene lanet olsun' dedi. Danıştay akşam saatlerinde yürütmeyi durdurma karar verdi.

7.11.2014Gündem
Zeytinlerini korumaya gelen köylülere özel güvenlikten kelepçe ve biber gazı

Zeytinlerini korumaya gelen köylülere özel güvenlikten kelepçe ve biber gazı

MANİSA’nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi’nde kurulması planlanan termik santralle ilgili bu sabah zeytinlik alanlara dozerlerle girerek ağaç kesimi yapan şirket görevlileri ile tepki gösteren köylüler arasında arbede çıktı. Şirketin güvenlik görevlileri 11 köylüyü kelepçeledi. Jandarma tarafından şirket görevlilerinin elinden alınan ve tartaklandıklarını belirten köylüler, kelepçeli halde hastaneye götürüldü. Darp raporu alan köylüler şikayetçi oldu.

21.10.2014Ekonomi
Koloğlu ve Cengize takipsizlik

Koloğlu ve Cengiz'e takipsizlik

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, internete düşen konuşmalarında "Türk milletini aşağıladıkları ve hakaret ettikleri" gerekçesiyle haklarında 32 ayrı suç duyurusunda bulunulan iş adamları Mehmet Cengiz ve Celal Koloğlu hakkında takipsizlik kararı verdi.

20.03.2014Ekonomi
Babacandan yeni banka açıklaması

Babacan'dan yeni banka açıklaması

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, müteahhitlere, dünyanın en büyük bankalarından birinin Türkiye'ye gelmek için başvurduğunu kendisine lisans verilmek üzere olduğunu müjdeledi. Bankanın böylece kuruluş sermayesi için 300 milyon dolar getireceğini belirten Babacan, banka ismini ise 'şimdilik' vermedi.

6.02.2014Ekonomi
Ziraat Bankasından kredi açıklaması

Ziraat Bankası'ndan kredi açıklaması

Taraf gazetesinde yer alan Ziraat Bankası’nın Kolin İnşaat ve Limak’a 200 milyon dolarlık kredi sağlanmasına öncülük ettiği haberine yönelik bankadan açıklama geldi. Ziraat Bankası'nın açıklamasında "Habere konu edilen kredilerde de tüm süreçler; Bankacılık Kanunu, diğer düzenleme ve bankacılık teamülleriyle uyumludur.

6.02.2014Ekonomi
Koloğlu’nun İNTES’ten istifa etmesi bekleniyor

Koloğlu’nun İNTES’ten istifa etmesi bekleniyor

SABAH ve ATV’nin satışıyla ilgili iddialarda adı geçen Kolin İnşaat’ın sahibi Celal Koloğlu’nun bugün gelişmeleri değerlendirmek üzere toplanacak olan İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu toplantısında istifa etmesi bekleniyor.

4.02.2014Ekonomi
Derince’de Devler yarışı

Derince’de Devler yarışı

KOCAELİ Derince Limanı için yeni bir özelleştirme hamlesi başlıyor. Aralık ayında ertelenen teklif alma süreci dün akşam saatlerinde sona erdi.

16.01.2014Ekonomi
İstifaya ilk tepki CHPden

İstifaya ilk tepki CHP'den

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifasının ardından tepkiler de gelmeye başladı. İşte ilk tepkiler...

25.12.2013Ekonomi
100 milyar TLlik ihale devi medyaya girdi

100 milyar TL'lik ihale devi medyaya girdi

Son yıllarda aldığı işlerin toplam büyüklüğü 100 milyar TL’ye yaklaşan Kalyon İnşaat, Sabah ve ATV'yi alarak medyaya girdi. Şirketin Taksim Yayalaştırma’dan Kıbrıs’a içmesuyuna, metrobüs inşaatından Bakırköy Adliyesi'ne kadar aldığı bir çok ihale bulunuyor.

20.12.2013Ekonomi
Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna üç ortak talip

Mecidiyeköy-Mahmutbey metrosuna üç ortak talip

Mecidiyeköy - Mahmutbey (Şişli-Kağıthane-Eyüp-Gaziosmanpaşa-Esenler-Bağcılar) metro hattı ihalesinde en düşük teklifi 849 milyon 440 bin lira ile Gülermak Ağır Sanayi İnşaat, Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat'ın oluşturduğu konsorsiyum verdi.

8.10.2013Ekonomi
‘LNG’ye ufukta teşvik göründü

‘LNG’ye ufukta teşvik göründü

Sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) terminali yatırımlarını Türkiye’de artırmak için Enerji Bakanlığı harekete geçti. Doğalgaz arz güvenliği açısından kaynak çeşitlendir-mesini hedefleyen enerji yönetimi, LNG için üç kritik teşvik üzerinde çalışıyor.

10.07.2013Ekonomi
Yüzde 20 ucuza ‘gaz’lanabiliriz

Yüzde 20 ucuza ‘gaz’lanabiliriz

Avrupa’da doğalgazın yarısı, petrol fiyatına endeksli uzun vadeli kontratlar yerine yüzde 15 ila 22 arasında avantaj sağlayan spot piyasa fiyatlarından alınıyor. Türkiye’nin Rusya gibi ülkelerle uzun vadeli kontratlar yerine, bu yöntemi kullanması fiyatlarda yüzde 22’ye varan oranlarda indirim sağlayabilir.

9.07.2013Ekonomi
22 milyar Euroluk ihalede imzalar atıldı

22 milyar Euro'luk ihalede imzalar atıldı

İstanbul'a yapılacak 3. havalimanının sözleşmesinin ön imzaları atıldı.

20.05.2013Ekonomi
Mayısta temeli atarız

Mayısta temeli atarız

3’üncü köprü için 7 Türk bankasının oluşturduğu konsorsiyumun toplamda 2.4 milyar dolarlık 10 yıl vadeli proje finansmanı sağlayacağını söyleyen IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen, “Nisan ayında Hazine’den onay almayı, mayıs ayında temel atmayı planlıyoruz” dedi.

28.02.2013Ekonomi
Trabzon stadı için start verildi

Trabzon stadı için start verildi

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile imzaladığı protokolle Trabzon'da inşa edilecek Akyazı Spor Kompleksi'nin ön yeterlilik ihalesi yapıldı.

15.02.2013Futbol
Yılın son büyük özelleştirmesi

Yılın son büyük özelleştirmesi

Yılın son büyük ihalesi bugün yapıldı. Elektrik Üretim AŞ'ye ait Seyitömer Termik Santrali özelleştirildi. İhaleye 16 firma teklif vermişti. 1 milyar 912 milyon dolarla başlayan ihalede, açık artırmalar sonrası 2.248 milyar dolar veren Çelikler İnşaat ihaleyi kazandı.

28.12.2012Ekonomi
Yılın son özelleştirmesi için 16 talipli

Yılın son özelleştirmesi için 16 talipli

EÜAŞ'a ait 600 MW gücündeki Seyitömer Termik Santrali'nin özelleştirilme ihalesi yarın yapılacak

27.12.2012Ekonomi
Seyitömer Termik Santrali’ne 16 teklif

Seyitömer Termik Santrali’ne 16 teklif

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Seyitömer Termik Santrali’nin özelleştirme ihalesinde toplam 16 teklif alındığını açıkladı.

21.12.2012Ekonomi
Seyitömer Termik Santrali özelleştirmesine 16 yatırımcıdan teklif

Seyitömer Termik Santrali özelleştirmesine 16 yatırımcıdan teklif

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Seyitömer Termik Santrali ile santral tarafından kullanılan taşınmazların, Seyitömer Linyitleri İşletmesi tarafından kullanılan taşınır ve taşınmazların satışı, 2594, 31743 ve 200702650 numaralı ruhsatlar ile bu ruhsatların kapsadığı maden sahalarının işletme hakkının verilmesi yöntemiyle bir bütün halinde özelleştirilmesine ilişkin açılan ihaleye katılmak üzere 16 yatırımcı teklif verdi.

21.12.2012Ekonomi
Üçüncü havalimanı için sıra oluştu

Üçüncü havalimanı için sıra oluştu

ÜÇÜNCÜ Havalima-nının inşaat ve işletmesine Sabancı Grubu, TAV Havalimanları Holding ve Kolin İnşaat’ın ardından Atlasjet de talip oldu.

19.12.2012Ekonomi
Üçüncü havalimanına sürpriz talip

Üçüncü havalimanına sürpriz talip

Havayolu şirketi Atlasjet'in sahibi ve tur operatörü ETS'nin de ortağı olan Ali Murat Ersoy, üçüncü havalimanının inşaat ve işletme ihalesi için İtalyanlarla işbirliğine gidiyor.

19.12.2012Ekonomi
İhale ‘Noel Baba’yı bekliyor

İhale ‘Noel Baba’yı bekliyor

İstanbul’a yapılması planlanan yeni havalimanı için yerli şirketler harekete geçerken, yabancılar “Noel” sonrasını beklemeye başladı. Sabancı, Limak, Kolin ve TAV şimdiden ihalede yer alacaklarını açıklarken, talep gösteren yabancı şirketler için ise ‘Noel’ tatilinin bitmesinin beklendiği açıklandı.

21.11.2012Ekonomi
Elektrik faturalarına kötü sürpriz gelebilir

Elektrik faturalarına kötü sürpriz gelebilir

Astronomik tekliflere ulaşan elektrik dağıtım özelleştirmelerinde, tarifeye giren kayıp-kaçak bilgileri ile gerçekleşen rakamlar arasında ciddi fark oluşunca, EPDK bir düzenleme yaptı. Bu düzenleme tüketici açısından faturuların yükselmesine yol açabilir.

14.11.2012Ekonomi
Şirketler, kayıp-kaçak için özel tim kuruyor

Şirketler, kayıp-kaçak için özel tim kuruyor

Merve ERDİL - Astronomik tekliflere ulaşan elektrik dağıtım özelleştirmelerinde, verilen kayıp-kaçak bilgileri ile gerçek rakamlar arasında ciddi fark oluşunca şirketler özel tim kurup farkı tespit etme yoluna başvurdu.

16.09.2012Ekonomi
Hızlı tren garına tek teklif geldi

Hızlı tren garına tek teklif geldi

TÜRKİYE Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) ikincisini düzenlediği ve yap-işlet-devret (YİD) modelinin uygulanacağı Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İhalesi’ne 10 firmanın şartname almasına karşın, tek teklifi Limak İnşaat-Kolin İnşaat-Cengiz İnşaat konsorsiyumu verdi.

28.08.2012Ekonomi
Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ihalesine tek teklif

Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı ihalesine tek teklif

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) tarafından yap-işlet-devret (YİD) modelinin ilk kez uygulanacağı Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı İhalesi'ne tek teklifi Limak İnşaat-Kolin İnşaat-Cengiz İnşaat konsorsiyumu verdi.

28.08.2012Ekonomi
Elazığspor-Fenerbahçe maçı tehlikede

Elazığspor-Fenerbahçe maçı tehlikede

Sanica Boru Elazığspor'da haciz ve icralar nedeniyle Fenerbahçe maçı öncesi transfer tahtası açılamazken, lisans krizi yaşanmaya başladı.

16.08.2012Futbol
Elazığsporun ismi değişti

Elazığspor'un ismi değişti

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Elazığspor, isim değişikliğine gitti.

5.08.2012Futbol
Milyarlık şirketlerin sayısı 107’ye yükseldi Tüpraş ciroda, THY ihracatta lider oldu

Milyarlık şirketlerin sayısı 107’ye yükseldi Tüpraş ciroda, THY ihracatta lider oldu

Fortune 500 Türkiye listesindeki şirketlerin net satışları 2011 yılında 553 milyar 186 milyon liraya yükseldi. Milyarlık şirket sayısı 107’ye yükselirken, Tüpraş ciroda, THY ise ihracatta lider oldu.

3.07.2012Ekonomi
Astaldi: 10 yıllık süre kısa değil, dış finansman imkanı avantajımız olur

Astaldi: 10 yıllık süre kısa değil, dış finansman imkanı avantajımız olur

Üçüncü Köprü’nün yapımı ve işletmesi için verilen 10 yıl 2 ay 20 günlük teklifin, 4.5 milyar liralık maliyeti karşılamayacağı ileri sürülürken, IC İçtaş ile ihaleye giren İtalyan Astaldi’nin yetkilileri, İtalyan bankalarından sağlanacak kredi faizinin Türkiye’deki kredi faizlerine göre çok düşük olmasının maliyet avantajı sağlayacağını ifade ediyor.

30.05.2012Ekonomi
3. Köprüde kazanan belli oldu

3. Köprü'de kazanan belli oldu

İstanbul Boğazı'na inşa edilecek 3. Köprü'nün yapımını da içeren 'Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy (3. Boğaz Köprüsü dahil) Kesimi'nin ihalesini İçtaş-Astaldi ortaklığı kazandı. Ortaklık yapım ve işletme süresi dahil 10 yıl 2 ay 20 günlük teklif verdi. Köprü'nün mimarının Fransa'daki Normandiya Köprüsü'nün tasarımcısı Michel Virlogeux olacağı belirtiliyor.

30.05.2012Ekonomi
MAPA dışarıda kaldı 3. köprü ihalesinde firma sayısı 3e düştü

MAPA dışarıda kaldı 3. köprü ihalesinde firma sayısı 3'e düştü

İstanbul Boğazı'na inşa edilecek 3. köprünün yapımını da içeren “Kuzey Marmara Otoyolu Projesi'nin Odayeri-Paşaköy Kesimi” ihalesinde yarışan firma sayısı 3'e düştü. Teknik değerlendirmede, MAPA İnşaat, gerekli teknik yeterlilik puanını alamayarak ihale dışı kaldı.

4.05.2012Ekonomi
Yeni fuar alanı için dokuz öneri

Yeni fuar alanı için dokuz öneri

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’nin Gaziemir’de yapacağı yeni fuar alanı için dokuz firm öneri verdi.

19.04.2012Ege
Mayın temizliğinde sürpriz final

Mayın temizliğinde sürpriz final

Suriye'de gerginlik bütün ürkütücülüğü ile tırmanırken, Türkiye en uzun sınır komşusu ile paylaştığı toprakta önemli bir temizliğe hazırlanıyor.

2.03.2012Ekonomi
‘Erteleme’ çağrısı etkili olmadı, şirketler 3’üncü köprü ihalesine yanaşmadı

‘Erteleme’ çağrısı etkili olmadı, şirketler 3’üncü köprü ihalesine yanaşmadı

İstanbul Boğazı’na 3’üncü köprü yapımını da kapsayan 414 kilometrelik Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi için 18 şirket şartname almışken hiçbiri teklif vermedi. Şirketlerin bir bölümü Ulaştırma Bakanlığı’na “Avrupa’daki kriz finansman güçlüğü yaratır, ihaleyi 6 ay erteleyin” çağrısı yaptı. Bu etkili olmayınca, şirketler teklif vermeme yolunu seçti.

10.01.2012Ekonomi
Kümaş’ta Gür ve Kobin öne çıktı fiyat 285.5 milyon dolarda kaldı

Kümaş’ta Gür ve Kobin öne çıktı fiyat 285.5 milyon dolarda kaldı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) 320 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Kümaş Manyezit Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinde en yüksek teklifi 285 milyon 500 bin dolar ile Kobin Madencilik İnşaat ve Ticaret A.Ş. verdi.

10.01.2012Ekonomi
KÜMAŞ ihalesinde teklif 285 milyon dolar

KÜMAŞ ihalesinde teklif 285 milyon dolar

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) 320 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı KÜMAŞ Manyezit Ticari ve İktisadi Bütünlüğü ihalesinde en yüksek teklifi 285 milyon 500 bin dolar ile Kobin Madencilik İnşaat ve Ticaret AŞ verdi.

10.01.2012Ekonomi
3’üncü köprü için 5 milyar dolarlık yarışa girecekler

3’üncü köprü için 5 milyar dolarlık yarışa girecekler

İstanbul Boğazı’na 3. köprü yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi bugün yapılacak.

9.01.2012Ekonomi
Üçüncü köprü ihalesi yarın

Üçüncü köprü ihalesi yarın

İstanbul Boğazı'na 3. köprü yapımını da içeren Kuzey Marmara Otoyolu ihalesi yarın yapılacak.

9.01.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Nasıl kıyacaksınız ya!

Daha 3 gün oldu... Çevre Bakanı İdris Güllüce Hürriyet Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek aracılığıyla isyanını kamuoyuna duyurdu.

25.11.2014

Atatürk’ten iktidara ‘ekmek’ çıkar mı?

76’ncı ölüm yıldönümünde, Atatürk üzerine konuşmalar yapılıyor. Herkes kendi ‘meşrebine’ göre bir Atatürk tasavvurunu ortaya koyuyor.

10.11.2014

Cumhurbaşkanı Gül temel atma töreninde neden yoktu?

GEÇEN cumartesi günü Cumhuriyet tarihinin en iddialı altyapı projelerinden biri olan İstanbul üçüncü havaalanının temel atma töreni şaşaalı bir ortamda icra edilirken, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sahnede olmaması dikkat çekiciydi.

9.06.2014

‘Hele bir başlayalım gerisi gelir’ mi?

İSTANBUL’a yolcu sayısı bakımından dünyanın en büyük havalimanı inşa etme süreci dün resmen başladı.

23.01.2013