EKSTRA
MENÜ

Kolin İnsaat

Kolin İnsaat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kolin İnsaat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 335 Kolin İnsaat haberi bulunmuştur.

Kolin İnsaat Haberleri

Kapıkule-Halkalı arası 1.5 saat

Kapıkule-Halkalı arası 1.5 saat

Bulgaristan sınırından İstanbul’a kadar uzanacak Halkalı-Kapıkule Demiryolu Hattı Projesi kapsamında Çerkezköy-Kapıkule kesimi yapım sözleşmesi imzalandı.

12.06.2019Ekonomi
Bakan Turhan: 600 milyar yatırım gerçekleştirdik

Bakan Turhan: 600 milyar yatırım gerçekleştirdik

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Halkalı-Kapıkule demir yolu hattı Çerkezköy- Kapıkule kesimi için 275 milyon euro Avrupa Birliği (AB) hibesi kullanılacağını söyledi. Turhan, "Tamamlanmasıyla da Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısına kavuşmuş olacağız" dedi.

11.06.2019Ekonomi
Avrupa ile yüksek standartlı demir yolu bağlantısı için imzalar atıldı

Avrupa ile yüksek standartlı demir yolu bağlantısı için imzalar atıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Hattı yük taşıma kapasitesi, Çerkezköy-Kapıkule kesimiyle önemli oranda artacak. Bu kesimin yapımı için 275 milyon avro AB hibesi kullanacağız. Tamamlanmasıyla da Avrupa ülkeleriyle yüksek standartlı demir yolu bağlantısına kavuşmuş olacağız. Projenin temelini 18 Temmuz'da Çerkezköy'de atacağız" dedi.

11.06.2019Ekonomi
Havalimanı bitti Kolin ayrıldı

Havalimanı bitti Kolin ayrıldı

İstanbul Havalimanı’nın inşası ve 25 yıl boyunca işletmesini üstelenen İGA Havalimanı İşletmesi AŞ’de 5 ortaklı yapı değişiyor.

10.01.2019Ekonomi
İGAnın ortağı Kolin hissesini devretti

İGA'nın ortağı Kolin hissesini devretti

İstanbul Havalimanı’nın inşası ve 25 yıl boyunca işletmesini üstelenen İGA Havalimanı İşletmesi AŞ’de ortaklık yapısının değiştiği öğrenildi. 5 ortaklı İGA Havalimanı’nında Kolin İnşaat, yüzde 20 hissesini Kalyon’a devretti. Devir işleminin sicil kayıtlarına yansıması ile birlikte Kalyon’un şirketteki payı yüzde 40’a çıkmış olacak. Kolin İnşaat AŞ adına yapılan yazılı açıklamada ise, taraflar arasındaki hisse devrine ilişkin sürecin devam ettiği kaydedildi.

9.01.2019Ekonomi
Üçüncü havalimanına ilk iniş Erdoğandan

Üçüncü havalimanına ilk iniş Erdoğan'dan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul Avrupa Yakası’nda inşa edilen üçüncü havalimanına ilk inişi yaptı. Erdoğan iniş sırasında kokpit telsizinden “Şu anda muhteşem bir havalimanını inşa etmenin gururu içerisindeyiz” dedi.

21.06.2018Ekonomi
Kolin ve Kalyon, Akkuyudan çekilecek mi Yanıtı Kolinin patronu Koloğlu verdi

Kolin ve Kalyon, Akkuyu'dan çekilecek mi? Yanıtı Kolin'in patronu Koloğlu verdi

Rus Gazetesi RBC, Akkuyu nükleer santralinin inşaatı projesinde Rusya'nın ortağı olan Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat'ın projeden çekildiğini iddia etti. Haberde projede iki şirketin yerini kamuya ait Elektrik Üretim AŞ'nin (EÜAŞ) alabileceği bilgisi yer aldı.

6.02.2018 Ekonomi
Rus gazeteden Akkuyu’dan Kalyon ve Kolin çekiliyor iddiası

Rus gazeteden 'Akkuyu’dan Kalyon ve Kolin çekiliyor' iddiası

Rus gazetesi RBC, Akkuyu nükleer santralinin inşaatı projesinde Rusya'nın ortağı olan Kolin İnşaat ve Kalyon İnşaat'ın projeden çekildiğini iddia etti. Haberde projede iki şirketin yerini kamuya ait Elektrik Üretim AŞ'nin (EÜAŞ) alabileceği iddiası yer aldı.

6.02.2018Ekonomi
İzmirin doğalgaz dağıtımı Koline geçiyor

İzmir'in doğalgaz dağıtımı Kolin'e geçiyor

İzmir genelinde doğalgaz dağıtımı yapan İzmir Doğalgaz Dağıtım Ticaret ve Taahhüt A.Ş.'de ortaklık yapısı değişiyor. Şirkette yüzde Türkekerler'e ait yüzde 34'lük hisse Kolin İnşaat'a geçiyor. Şirketin yüzde 10 hissesi ise, yasa gereği İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait.

18.08.2017Ekonomi
Akkuyunun yüzde 49u Cengiz-Kolin-Kalyonun olacak

Akkuyu'nun yüzde 49'u Cengiz-Kolin-Kalyon'un olacak

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu Rosatom'un, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ndeki (NGS) yüzde 49 hissesinin Cengiz-Kolin-Kalyon (CKK) ortaklığına devredilmesini sağlayacak ön protokol anlaşması imzalandı.

19.06.2017Ekonomi
Çayırhan için 1,1 milyar dolarlık yatırım

Çayırhan için 1,1 milyar dolarlık yatırım

Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, özelleştirme ihalesine en düşük teklifi veren katılımcı oldukları Çayırhan'da toplamda 800 megavatlık bir santral kurulacağını belirterek, "Burada 1,1 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirilecek. 500 kişi santralde, bin 500 kişi kömür çıkarma işleminde çalışmak üzere toplamda 2 bin kişiye istihdam sağlanacak." dedi.

6.02.2017Ekonomi
En hızlı geçen kazanacak

En hızlı geçen kazanacak

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantı yolları ihalesi için 4 Ortak Girişim Grubu’ndan (OGG) teklif geldiğini belirterek, “10 milyar 354 milyon 576 bin 202 lira proje bedeli ve 5.5 yıllık yapım süresi dahil olmak üzere 16 yıl 2 ay 12 gün ile en kısa süreyi, Daelim- Limak - SK- Yapı Merkezi verdi. İncelemeler sonrası nihai kararı vereceğiz” dedi.

26.01.2017Ekonomi
1915 Çanakkale Köprüsünde ihaleyi kazanan belli oldu

1915 Çanakkale Köprüsü'nde ihaleyi kazanan belli oldu

Ulaştırma Bakanı Arslan 1915 Çanakkale Köprüsü ihalesi ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Arslan "Şu an için en kısa süreyi veren birinci grup yani ihaleyi Daelim-Limak-SK- Yapı Merkezi OGG kazandı" dedi.

26.01.2017Ekonomi
Dev projenin ihalesine 4 teklif

Dev projenin ihalesine 4 teklif

1915 Çanakkale Köprüsü ve otoyol ihalesine 4 ortak girişim grubu teklif verdi. İhale komisyonu başkanı 4 firmanın tekli verdiğini duyurdu. İhalenin akşama kadar sonuçlanması beklenirken, yetkililer ihale sonucunu Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan'ın açıklayacağını söyledi.

26.01.2017Ekonomi
Rekabet Kurulu o satışı onayladı

Rekabet Kurulu o satışı onayladı

Rekabet Kurulu, Cengiz Holding AŞ, Limak Holding AŞ ve Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ortak kontrolünde bulunan Uluğ Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri AŞ'nin tek kontrolünün Limak Yatırım Enerji Üretim İşletme Hizmetleri AŞ tarafından devralınması işlemini onayladı.

6.01.2017Ekonomi
Türkiye’nin ilk yüzen LNG terminali açılıyor

Türkiye’nin ilk yüzen LNG terminali açılıyor 

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan ile Başbakan Bİnali Yıldırım, yarın Aliağa’da Türkiye’nin ilk yüzen LNG terminalinin açılışını yapacak.

22.12.2016Ekonomi
CLK Enerji, yoluna CK olarak devam edecek

CLK Enerji, yoluna CK olarak devam edecek

Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu, geçen ay CLK Enerji'de yaşanan hisse dağılımından sonra ortaklığın yeni isminin CK Enerji (Cengiz-Kolin) olarak devam edeceğini ve 3 elektrik dağıtım bölgesinde yatırımlarını sürdüreceklerini açıkladı.

14.11.2016Ekonomi
Göreviniz imaj

Göreviniz imaj!

Başbakan Binali Yıldırım ve ekonomi kurmayları cuma gecesi iş dünyasının bazı temsilcileriyle 5 saati aşan sürpriz bir görüşme yaptı. Toplantıda Başbakan Yıldırım’ın iş dünyasından Türkiye’nin yurtdışındaki imajı için destek isteyerek, “Biz anlatmaya çalışsak da taraflı, yanlı zannediyorlar. Bu yüzden sizin çabanız daha inandırıcı olur. Her ortamda anlatın” dediği öğrenildi.

6.11.2016Ekonomi
Suudi devden 18 Türkle imza

Suudi devden 18 Türkle imza

Dünyanın en büyük petrol şirketi Suudi Aramco, düzenleyeceği ihalelere katılabilmesi için dün İstanbul’da 18 Türk şirket ile mutabakat zaptı imzaladı.

11.10.2016Ekonomi
Suudi Arabistan petrol şirketi Aramco Türkiyede yatırım için ön görüşmelerde bulunuyor

Suudi Arabistan petrol şirketi Aramco Türkiye'de yatırım için ön görüşmelerde bulunuyor

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı Suudi Arabistan'ın kamu petrol şirketi Saudi Aramco'nun CEO'su Amin Nasser, Türkiye'de yatırım için ön görüşmelerde bulunduklarını ve petrol rafinasyonu ile dağıtım alanıyla ilgilendiklerini söyledi.

11.10.2016Ekonomi
Saudi Aramco, 18 Türk şirketi ile anlaştı

Saudi Aramco, 18 Türk şirketi ile anlaştı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Bugün imza konulacak anlaşmalar ve Türkiye'den 18 firmanın içinde bulunduğu anlaşma töreni Suudi Arabistan ve Tükiye ilişkilerine önümüzdeki dönemde ivme kazandıracak" Suudi Arabistan Enerji, Endüstri ve Doğal Kaynaklar Bakanı Al-Falih "Suudi 2030 vizyonu kapsamında Türk şirketleriyle birlikte çalışmak istiyoruz. Suudi Arabistan önümüzdeki yıllarda belki de yüzlerce milyar dolar yatırım yapacak, bugünkü anlaşmalar bu sürecin ilk adımı olacak"

11.10.2016Ekonomi
Hasen Yapı dev ihalenin sürpriz firması

Hasen Yapı dev ihalenin sürpriz firması

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu projesini kazanan firmalar açıklandı. Buna göre, projenin Asya kısmını Limak-Cengiz İnşaat Ortak Girişim Grubu, Avrupa kısmını ise Kolin-Kalyon İnşaat - Hasen Yapı AŞ Ortak Girişim Grubu kazandı. Toplam yatırım bedeli 7 milyar lira olarak hesaplanan projenin yüklenici firmalarından 4’ü, aynı zamanda 3. Havalimanı projesinin de yüklenicileri. İhalenin sürprizi Hasen Yapı’nın ortakları arasında ise MÜSİAD Başkanı Nail Olpak da bulunuyor.

18.05.2016Ekonomi
3. Köprü bağlantı yolları için ihale yapıldı

3. Köprü bağlantı yolları için ihale yapıldı

Toplam yatırım bedeli 7 milyar lirayı aşacak Kuzey Marmara otoyolu projesinin Asya kısmını Limak İnşaat-Cengiz İnşaat ortak girişim grubu; Avrupa kısmını ise Kolin İnşaat-Kalyon İnşaat-Hasen Yapı AŞ Ortak Girişim Grubu kazandı.

17.05.2016Ekonomi
Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine 8 firmadan teklif

Kuzey Marmara Otoyolu ihalesine 8 firmadan teklif

Kuzey Marmara (3. Boğaz Köprüsü dahil) Otoyolu Projesi Kurtköy-Akyazı kesimi (bağlantı yolları dahil) işinin Yap-İşlet-Devret (YİD) modeliyle ihalesinde 8 firma teklif sundu.

4.05.2016Ekonomi
Doğankent, Kürtün ve Torul santrallerinin özelleştirilmesini Kolin İnşaat kazandı

 Doğankent, Kürtün ve Torul santrallerinin özelleştirilmesini Kolin İnşaat kazandı      

Doğankent, Kürtün ve Torul hidroelektrik santralleri ile bu santraller tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi, 1 milyar 225 milyon 100 bin lira ile Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ verdi.

18.12.2015Ekonomi

Şampiyondan Fikirtepe projesi

Afrika’da yaptığı yatırımlarla ‘Dünyanın En Büyük 250 Müteahhidi’ listesine 18’inci sıradan giren Öztürk İnşaat, İstanbul yatırımları için gün sayıyor. 10 yıldır Afrika’yı merkez üssü seçen şirket, Fikirtepe ve Gaziosman-paşa’da kentsel dönüşüme girecek.

22.08.2015Ekonomi
Mekke’ye metroyu Türkler yapacak

Mekke’ye metroyu Türkler yapacak

İSTANBUL’a yapılan üçüncü havalimanını inşa eden konsorsiyumda yer alan Kolin İnşaat, Suudi Arabistan Mekke metrosunu kazanan konsorsiyumda da yer aldı.

11.07.2015Ekonomi
Merkez birinciliği Ziraat’a kaptırdı

Merkez birinciliği Ziraat’a kaptırdı

2014 yılı kurumlar vergisi rekortmeni 5 yıl aradan sonra yine Ziraat Bankası oldu. Geçen yıl 627.2 milyon liralık vergi ile ikinci olan Ziraat Bankası, bu yıl 1 milyar 589 milyon liralık vergi ile kurumlar vergisi rekortmeni oldu.

27.06.2015Ekonomi
Yola bak kaymak gibi...

"Yola bak kaymak gibi..."

AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, 35 İzmir projesinden biri olan Konak Tüneli'nin 24 Mayıs Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açılacağını, Başbakan'ın tünelden geçerek yolu test edeceğini söyledi.Cumhurbaşkanı Danışmanı, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Ulukent şantiyesinde gerçekleştirdiği basın toplantısında, Konak Tüneli'nin 24 Mayıs Pazar günü Başbakan Ahmet Davutoğu tarafından açılacağını belirterek, Başbakan'ın yoldan geçerek test edeceğini de söyledi. Yıldırım, 310 milyon liraya mal olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

14.05.2015Ege
Kolin, termik santrali Yırcaya yapmıyor

Kolin, termik santrali Yırca'ya yapmıyor

Manisa Soma'nın Yırca Mahallesi'ne termik santral yapımı için kesilen 6 bin 600 zeytin ağacı Türkiye’nin gündemine oturdu. Köylüler en önemli geçim kaynaklarından biri olan zeytin ağaçlarının kesilmemesi için eylemler düzenledi. Güvenlik görevlileriyle yaşanan arbedede direnerek onları durdurmaya, makinelerin önüne geçip engel olmaya çalıştılar. Canlı yayında gözyaşları döktüler. Konu yargıya taşındı. Kolin şirketinin yapacağı termik santral için Danıştay ve Manisa 2. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.

21.04.2015Ekonomi
Kritik toplantı öncesi Babacan müteahhitlere konuştu

Kritik toplantı öncesi Babacan müteahhitlere konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizlerle ilgili olarak Merkez Bankası’na ilişkin sert eleştirileri sonrasında gözler Ak Saray’da yapılacak toplantıya çevrilirken, ekonominin patronu Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Ankara’da müteahhitler ile bir araya geldi. Babacan, toplantıda Merkez Bankası, BDDK, SPK gibi kurumlara duyulan güvenin önemine dikkat çekti.

11.03.2015Ekonomi
Bebek doğsun adını koyarız

Bebek doğsun adını koyarız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, İBB Başkanı Kadir Topbaş’la birlikte basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Cengiz İnşaat’tan Mehmet Cengiz, MAPA İnşaat’tan Mehmet Nazif Günal, Kolin İnşaat’tan Naci Koloğlu ve Kalyon İnşaat’tan Mehmet Kalyoncu da katıldı.

12.02.2015Ekonomi

Yazar Sonuçları

Patronlar çok mutlu, İstanbul Havalimanı’na dünyadan ciddi ilgi var

Cuma günü öğlen saatlerinde İstanbul Havalimanı’na gittim. İGA Havalimanı İşletmesi CEO’su Kadri Samsunlu ile birlikte bayram hareketliliğini, çıkabilecek aksaklıklara çözüm adımlarını izledik. O günkü tahminini paylaştı:

2.06.2019

İstanbul Havalimanı devlete ekstra 10.1 milyar Euro getirir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Havalimanı’nda gerçekleşen “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” resepsiyonundan çıkarken Cengiz Holding Yönetim Kurulu üyesi Ekrem Cengiz’le karşılaştık. Hemen inşaat süresine dikkat çekti:

1.11.2018

Seninle vagon fabrikasındasın diye evlenmiştim

ADAPAZARI’nda vagon fabrikasında çalışan Erol Kaya, 1980’li yılların sonlarına doğru bir akşam işten eve döndüğünde eşine aldığı kararı açtı:

10.05.2018

Hyundai, Türkiye’de SUV üretimi için 2021 planı yapıyor

GEÇEN hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan-Güney Kore seyahati için yola çıkarken, Ekonomi Müdür Yardımcımız ve Otomotiv Editörümüz Emre Özpeynirci uyardı:

5.05.2018

Özbekistan’a 24 yıl önce girdi büyüme kapısı yeni açıldı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Özbekistan ziyaretinin ilk durağı Taşkent’te konakladığımız otelin bahçesinde İstanbul’un 3’üncü havalimanının konsorsiyum ortakları Kalyon Grup Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cemal Kalyoncu, Cengiz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Cengiz ve Kolin İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celal Koloğlu ile sohbet ediyoruz.

1.05.2018

Gözlerim AK Parti zenginlerini aradı

6-7 senedir âdet edindim; her yıl ‘en zengin ilk 100’ listeleri yayınlanıyor, ben de göz gezdirip ‘yandaş zengin’ arıyorum.

16.11.2016