MENÜ

Kobra Zehri

Kobra Zehri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kobra Zehri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40 Kobra Zehri haberi bulunmuştur.

Kobra Zehri Haberleri

Son dakika... İstanbul’da kobra zehri operasyonu: 541 tüp zehir ele geçirildi

Son dakika... İstanbul’da 'kobra zehri' operasyonu: 541 tüp zehir ele geçirildi

İstanbul’da düzenlenen operasyonda yasa dışı yollarla yurda sokulan ve piyasa değeri yaklaşık 10 milyon lirayı bulan 541 tüp kobra zehri ele geçirildi. 2 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen yılan zehrinin kanser tedavisinden kimyasal silah ayrıştırmasına kadar birçok alanda kullanıldığı öğrenildi. Söz konusu zehir türünün tek damlasıyla bir fili saniyeler içinde öldürmeye yettiği vurgulanırken, bu tür dünya üzerindeki ikinci derecede etkili zehir olarak biliniyor.

27.03.2019Gündem
İstanbulda kobra zehiri operasyonu

İstanbul'da kobra zehiri operasyonu

İstanbul'da düzenlenen operasyonda 541 cam tüp içinde kobra zehri ele geçirildi.Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından kaçak yollarla kobra zehri getiren kişileri tespit etti. Güngören'de belirlenen adrese düzenlenen operasyonda 541 cam tüp içinde kobra yılanı zehri ele geçirildi. 2 kişi gözaltına alınırken ele geçirilen kobra zehrinin piyasa değerinin 9 milyon 750 bin lira olduğu öğrenildi.Kobra zehrinin kimyasal silahların ayrıştırılması, kanser tedavisi, doping ve kozmetik sanayisinde kullanıldığı biliniyor.

27.03.2019Haber
5 milyon 600 bin TL değerinde kobra zehri ele geçirildi

5 milyon 600 bin TL değerinde kobra zehri ele geçirildi

Bolu’da, polis ekiplerinin bir eve yaptıkları operasyonda piyasa değeri 5 milyon 600 bin lira olan 560 mililitre kobra zehri ele geçirildi.

5.02.2019Haber
5 milyon 600 bin TL değerinde… Bolu’da ele geçirildi

5 milyon 600 bin TL değerinde… Bolu’da ele geçirildi!

Bolu’da, polis ekiplerinin bir eve yaptıkları operasyonda piyasa değeri 5 milyon 600 bin lira olan 560 mililitre kobra zehri ele geçirildi.

5.02.2019Gündem
Otomobilinde kobra zehri, evinde uyuşturucu ele geçirildi

Otomobilinde kobra zehri, evinde uyuşturucu ele geçirildi

İSTANBUL'da otomobilinde 51 cam tüp içerisinde kobra zehri ele geçirilen Fehim S.'nin Tekirdağ'daki evinde yapılan aramada ise 1 kilo 100 gram esrar ele geçirildi.

3.02.2019Gündem
30 milyonluk kobra zehri

30 milyonluk kobra zehri

ANTALYA’da Kaçakçılık Suçları Büro Amirliği ekipleri, T.A. adlı kişinin yurtdışından kaçak yollarla cam tüpler içinde getirdiği kobra zehrini satmaya çalıştığı yönünde bilgi aldı.

2.12.2018Gündem
1,5 milyon dolar değerinde... Antalyada ele geçirildi

1,5 milyon dolar değerinde... Antalya'da ele geçirildi!

Antalya'da, yurda kaçak yollarla getirildiği tespit edilen 1,5 milyon dolar değerinde 34 tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi.

1.12.2018Gündem
Piyasa değeri 6 milyon TL... Rusyadan getirmişler

Piyasa değeri 6 milyon TL... Rusya'dan getirmişler

Konya'da bir otomobilde yapılan aramada piyasa değeri yaklaşık 6 milyon lira olan 596 tüp kobra zehiri ele geçirildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alınırken, şüphelilerin zehri Rusya'dan getirdiği öğrenildi.

27.01.2018Gündem
Dün ele geçirilmişti Piyasa değeri dudak uçuklattı

Dün ele geçirilmişti! Piyasa değeri dudak uçuklattı

Elazığ'da bir otomobile düzenlenen operasyonda ele geçirilen 280 tüp kobra yılanı zehrinin piyasa değerinin 17 milyon lira olduğu öğrenildi. Ele geçirilen zehrin dünyada en pahalı sıvılar arasında yer aldığı öğrenildi.

19.01.2018Gündem
3 milyon lira değerinde 123 tüp kobra zehiri ele geçirildi

3 milyon lira değerinde 123 tüp 'kobra zehiri' ele geçirildi

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bir ihbar üzerine 'Kobra zehri' ticareti yapan Suriye uyruklu bir kişiyi belirledi. Polis ekipleri, M.A. isimli Suriye uyruklu şüphelinin Silivrikapı'daki sur dibine bir paket bıraktığını tespit etti. Organize ekipleri, 2 gün boyunca aralıksız olarak paketi almaya gelecek kişiyi bekledi. Paketi kimsenin almaması üzerine ekipler, yaptığı çalışmada 123 tüp kobra zehirine ulaştı.

1.12.2017Haber
Ankara polisinden kobra takibi

Ankara polisinden 'kobra' takibi!

Ankara Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi ekiplerinin takibi sonucu düzenlenen operasyonda İran'dan yasa dışı yollardan getirdiği kobra zehrini satmaya çalışan şüpheli suçüstü yakalandı. Kimyasal silahların ayrıştırılması, kanser tedavisi, doping ve kozmetik sanayisinde kullanıldığı belirtilen 0,8 litre kobra zehri ele geçirildi

26.10.2017Gündem
Tokatta ele geçirildi, değeri 3 milyon lira

Tokat'ta ele geçirildi, değeri 3 milyon lira

Tokat’ın Niksar ilçesinde geçtiğimiz günlerde jandarma tarafından ele geçirilen kobra zehri olduğu iddia edilen sıvıların Güney Afrika’dan getirtildiği belirlendi. Dünyanın en pahalı 10 sıvısı arasında gösterilen 240 tüp içerisindeki kobra zehrinin piyasa değerinin yaklaşık 3 milyon TL olduğu öğrenildi.

3.05.2016Ekonomi
Tokatta ele geçirildi Kimse dokunmak bile istemedi

Tokat'ta ele geçirildi! Kimse dokunmak bile istemedi

Tokat'ın Niksar ilçesinde kobra zehri olduğu öne sürülen, içi sıvı dolu 240 tüp ele geçirildi, olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

30.04.2016Gündem
Sınav’ı, ’belalı’ üç kadından kurtardılar

Sınav’ı, ’belalı’ üç kadından kurtardılar

POLİS, telefon dinlemeyle çetenin karıştığı diğer kirli işleri de şöyle saptadı:

31.10.2008Gündem
Bir damlası fili öldürebiliyor Erzurumda 500 tüp ele geçirildi

Bir damlası fili öldürebiliyor! Erzurum'da 500 tüp ele geçirildi

Erzurum’da jandarma ekiplerinin düzenledikleri operasyonda 8 saniyede bir fili öldürebilecek tesire sahip olduğu belirtilen 500 tüpe yakın Kobra yılanı zehri ele geçirildi.

1.11.2018Gündem
Doktoru konuştu: Aref 2-3 gün içinde taburcu olacak

Doktoru konuştu: "Aref 2-3 gün içinde taburcu olacak"

ANTALYA’da gösteriye hazırladığı kobra yılanı tarafından ısırıldıktan sonra özel uçakla Mısır’a götürülen illüzyonist Aref Ghafouri’nin (29) venom (panzehir) tedavisi sürüyor. Mısırlı yılan ve panzehir uzmanı Dr. Muhammed Şibli, Aref’in 2- 3 gün içinde taburcu olabileceğini belirterek, "Şu ana kadar 20 tüp panzehir verildi. Eğer Mısır’a getirilmesiydi ölebilirdi" dedi. Aref, reklam için yaptı diyenlere sert tepki gösterdi.

20.07.2018Dünya
Arefin başına gelen ders olsun... Kesmeyin, emmeyin

Aref'in başına gelen ders olsun... 'Kesmeyin, emmeyin!'

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yıldıray Çete, yılan ısırması konusunda filmlerden insan hayatına giren son derece yanlış uygulamalar olduğuna dikkati çekerek, "Yarayı kesmek, emmek, oraya bir şey sürmek, masaj yapmak gibi. Yılanın ısırdığı yeri kesmeyin, emmeyin" dedi.

19.07.2018Gündem
Areften ilk sözler: Ayaklarımı hareket ettiremiyorum

Aref'ten ilk sözler: Ayaklarımı hareket ettiremiyorum

Antalya'da gösterilerinde kullandığı 'kobra' cinsi yılanın ısırmasının ardından tedavi için özel uçakla Mısır'a giden, İran asıllı Türk vatandaşı illüzyonist Aref Ghafouri, Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirine sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

17.07.2018Dünya
Kobranın ısırdığı Aref için panzehir aranıyordu... Yeni haber geldi

Kobranın ısırdığı Aref için panzehir aranıyordu... Yeni haber geldi

SİHİRBAZLIK gösterileriyle tanınan İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri'yi, gösterilerinde kullandığı 'kobra' cinsi yılan ısırdı. Sağ kolunun bileğe yakın kısmından ısırılan Aref'in sağlığına kavuşması, panzehir arayışı başladı. Dışişleri Bakanlığı'nın devreye girmesiyle vize krizi aşıldı ve geceyi Antalya'da hastanede geçiren Aref', özel uçakla tedavisi için Mısır'a gönderildi. Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Aref Ghafouri’nin sağlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Hülür, ısırmanın 'ikinci evre yılan sokması' olarak değerlendirildiğini, sokulan bölgede 'lokal zehirlenme' olduğunu ve bütün vücuda yayıldığını düşünmediklerini dile getirdi. Aref'in durumumun düne göre iyiye gittiği ifade edildi.

16.07.2018Gündem
Bilecikte 253,1 gram ağırlığında iki tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi

Bilecik'te 253,1 gram ağırlığında iki tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi

Bilecik'te, yurda kaçak yollarla sokulduğu belirlenen toplam 253,1 gram ağırlığında iki tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

29.03.2018Haber
Bilecik’te durdurulan otomobilde yakalandı Yılan zehri…

Bilecik’te durdurulan otomobilde yakalandı! Yılan zehri…

Bilecik'te, yurda kaçak yollarla sokulduğu belirlenen toplam 253,1 gram ağırlığında iki tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.

29.03.2018Gündem
Bilecik’te ele geçirildi 7.3 milyon lira değerinde…

Bilecik’te ele geçirildi! 7.3 milyon lira değerinde…

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde, jandarmanın düzenlediği operasyonda, piyasa değeri 7.3 milyon lira olan 93 cam tüpte kobra yılanı zehri ele geçirildi.

14.03.2018Gündem
Elazığda ele geçirildi... Tam 280 tüp

Elazığ'da ele geçirildi... Tam 280 tüp!

Elazığ’da polisin düzenlediği operasyonda 280 tüp kobra yılanı zehiri ele geçirdi, 2 kişi gözaltına alındı.

18.01.2018Gündem
450 tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi

450 tüp kobra yılanı zehri ele geçirildi

Niğde'de jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonda, yurt dışından getirildiği belirlenen 450 tüp kobra yılanı zehri ve 5 tüp selenyum maddesi ele geçirildi.

29.08.2007Gündem
Doğa

Doğa

22.03.2005Spor
Doğa

Doğa

21.03.2005Gündem
Okyanusta gürültü yapmak yasak

Okyanusta gürültü yapmak yasak

Amerika’da bir federal yargıç, hayvanları korumak için Amerikan donanmasının dünya denizlerinde sonar testleri yapmasını yasakladı. Bir roketin fırlatılışı sırasındaki gürültü seviyesine eşit ses dalgaları balina ve yunusları tehdit ediyordu.

9.09.2003Spor