EKSTRA
MENÜ

Francis Ricciardone

Francis Ricciardone haberleri sayfasında güncel ve son dakika Francis Ricciardone hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 441 Francis Ricciardone haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Francis Ricciardone Haberleri

Kürt petrolü aktı, akacak

Kürt petrolü aktı, akacak

GEÇEN hafta Türkiye’nin Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ile imzaladığı petrol anlaşmaları Irak’ta bir numaralı gündem maddesi oldu.

3.12.2013Ekonomi
Ricciardone: Anlaşmadan Bağdat da mutlu olmalı

Ricciardone: Anlaşmadan Bağdat da mutlu olmalı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Ankara-Erbil hattında imzalanması konuşulan petrol anlaşması nedeniyle tepki gösteren Bağdat yönetimine, “Tabii ki biz Irak hükümetinin Türkiye ve Kürdistan bölgesel hükümeti arasındaki anlaşmadan mutlu olmasını isteriz” mesajı verdi.

2.12.2013Gündem
Büyümenin kaynağı özel sektör

Büyümenin kaynağı özel sektör

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Türkiye ekonomisinin hızlı bir şekilde büyümesinin kaynağının özel sektör olduğunu söyledi.

23.11.2013Ekonomi
Türk şirketlerine ABD yaptırımı gelebilir

"Türk şirketlerine ABD yaptırımı gelebilir"

Amerikalı bir üst düzey diplomat Çinli firmanın kazandığı füze savunma sisteminin hayata geçmesi durumunda bu projede yer alan Türk firmalarının ABD yaptırımına uğrayacağını iddia etti.

21.11.2013Ekonomi
Sargüle: Gel

Sargül'e: Gel

“Sayın Mustafa Sarıgül saygı duyduğumuz bir siyasetçi. Bölünme lüksümüz yok. Türkiye Değişim Hareketi’nin hepsini CHP’ye davet ediyoruz. Ayrışma lüksümüz yok. Türkiye can derdinde, biz ayrışıyoruz. Bizim bir araya gelmemiz lazım. Ayrı ayrı konuşmak yerine beraber konuşalım. Güç birliği yapalım. Dilekçeyle beraber gelir. Gizli oylamayla partiye üyeliği kabul edilirse sorun kalmaz.”

26.10.2013Gündem
İşbirliğimiz etkilenir

İşbirliğimiz etkilenir

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, Türkiye’nin uzun menzilli hava savunma sisteminde Çinli CPMIEC ile anlaşmayı düşünmesi konusunda, “Eğer ABD’den ambargolu olan bir Çin firması ile anlaşma olursa kuşkusuz işbirliğimiz etkilenir” dedi.

24.10.2013Gündem
Amerikan Büyükelçisi Ricciardoneden önemli açıklamalar

Amerikan Büyükelçisi Ricciardone'den önemli açıklamalar

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone önemli açıklamalarda bulundu. Ricciardone, Türkiye'nin Çin füzeleri almasından "büyük endişe duyduklarını" söyledi. Amerikan Büyükelçisi, ABD Basınında MİT Müsteşarı Hakan Fidan konusunda çıkan haberleri ise 'ifade özgürlüğüne" bağlayarak, "Ancak kişisel olarak şunu söylemek isterim; Hakan Fidan sadık, yetenekli, yeterli ve kararlı bir üst düzey Türk bürokratı. Onunla çalışmak benim için ayrıcalık ve keyif" dedi.

24.10.2013Gündem
Başkentte sürpriz buluşma

Başkent'te sürpriz buluşma

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, sürpriz bir akşam yemeğinde biraraya geldi.

23.10.2013Gündem
Başaracaksınız

Başaracaksınız

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Demokratikleşme Paketi’yle ilgili, “Ne yapılacağına siz karar vereceksiniz. Demokrasinizi ileriye götüreceğinize güveniyoruz. Bunu başaracaksınız” dedi.

4.10.2013Gündem
Para yok notalar sustu

Para yok notalar sustu!

ABD’deki bütçe krizi ‘kepenk kapatma’ya kadar varırken, büyükelçiliklerin organizasyonları dahil ülkenin tüm faaliyetleri olumsuz etkilendi. Son olarak ABD’nin Ankara Büyükel-çiliği’nin 8 Ekim’de düzenleyeceği resital de ileri bir tarihe ertelendi.

4.10.2013Ekonomi
Kriz konser erteletti

Kriz konser erteletti

ABD’deki bütçe kirizi ‘kepenk kapatma’ya kadar varırken, son olarak ABD’nin Ankara Büyükel-çiliği’nin 8 Ekim’de düzenleyeceği resital de ileri bir tarihe ertelendi.

4.10.2013Avrupa
ABD’den sonra NATO da rahatsız

ABD’den sonra NATO da rahatsız

Türkiye’nin ulusal füze ve hava savunma ihalesini kazandığı duyurulan Çinli şirketle ilgili kriz büyüyor. Çin devletine ait CPMIEC firmasının ABD’nin kara listesinde olması tartışmaya yol açarken, NATO da yapılması hedeflenen ortak hava savunma sisteminin teknik açıdan ittifakın hava savunma sistemiyle uyum teşkil etmediğini açıkladı. ABD Büyükelçisi Ricciardone ise "Umarım NATO’ya uyumlu bir füze savunma sistemi seçersiniz" yorumunda bulundu.

1.10.2013Gündem
ABDden demokratikleşme paketi yorumu: Hem memnunuz hem hayal kırıklığına uğradık

ABD'den demokratikleşme paketi yorumu: Hem memnunuz hem hayal kırıklığına uğradık

Washington Yönetimi, Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı demokratikleşme paketini hem iyi hem kötü karşıladı. ABD, paketin önemli bir ilerleme ve bu açıdan memnuniyet verici olduğunu söylerken, Heybeliada Ruhban Okulu’nun yeniden açılması ve ekümeniklik konularının pakete dahil edilmemesinden ise hayal kırıklığı duyulduğunu açıkladı.

1.10.2013Gündem
ABD Büyükelçisi: “Umarım uyumluyu seçersiniz” Çin Büyükelçisi: “Problem olmayacaktır”

ABD Büyükelçisi: “Umarım uyumluyu seçersiniz” Çin Büyükelçisi: “Problem olmayacaktır”

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, Türkiye’nin Çin’den uzun menzilli füze savunma sistemi alma düşüncesine ilişkin, “Umarım NATO’ya uyumlu bir füze savunma sistemi seçersiniz. Böylece dünyadaki en iyi hava savunma sistemine sahip olursunuz” dedi.

30.09.2013Gündem
ABD Büyükelçisi Ricciardone: Esad’ın yalanı ortaya çıkacak

ABD Büyükelçisi Ricciardone: Esad’ın yalanı ortaya çıkacak

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Suriye konusundaki gelişmeleri ve ABD ile Rusya arasında kimyasal silahların imha edilmesine yönelik varılan mutabakatı Hürriyet’e değerlendirdi.

19.09.2013Gündem
Ricciardone: “Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı”

Ricciardone: “Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı”

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, sınır ihlali yapan Suriye helipkoterinin Türkiye tarafından düşürülmesini konusunda, “Angajman kuralları açıktı, Türkiye meşru müdafaa hakkını kullandı” dedi.

18.09.2013Gündem
ABD Büyükelçisi Ricciardone: Nereye gitsem belalı bir iş çevirdiğimi düşünüyorlar

ABD Büyükelçisi Ricciardone: Nereye gitsem belalı bir iş çevirdiğimi düşünüyorlar

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone aktif ve maceracı kimliğiyle tanınıyor. Onu kâh Ağrı Dağı’nın tepesinde, kâh ‘Kıtalararası Yüzme Yarışı’nda Boğaz’da kulaç atarken görüyoruz. Biz de düştük peşine, onu Malatya’daki arkeolojik kalıntılar arasında soluklandığı sırada yakaladık.

24.08.2013Kelebek
Ağrı kanatlarımın altında

Ağrı kanatlarımın altında

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin tırmanışıyla gündeme gelen Ağrı Dağı temmuz ve ağustosta en yoğun günlerini yaşıyor.

28.07.2013Kelebek
MHPli Türkkandan TBMMde Ricciardone sorusu

MHP'li Türkkan'dan TBMM'de 'Ricciardone' sorusu

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Frank Ricciardone'nin Güneydoğu Anadolu illerine yaptığı ziyaretler TBMM'ye taşındı.

23.07.2013Gündem
ABD Büyükelçisi Ricciardone Ağrı Dağına tırmanışını tamamladı

ABD Büyükelçisi Ricciardone Ağrı Dağı'na tırmanışını tamamladı

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Ağrı Dağı'na tırmanışını tamamladı. Ricciardone, "Hamdolsun şimdi buralar daha sakin daha güvenli olduğu için geldik. İnşallah daha da sakin bir hal alacaktır ve önümüzdeki günlerde buraya büyük bir barış gelecektir" dedi.

18.07.2013Gündem
Ricciardone zirve yolunda

Ricciardone zirve yolunda

Ağrı Dağı'na tırmanan ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nun yarın öğle saatlerinde zirve yapması bekleniyor.

16.07.2013Gündem
ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone Ağrıya tırmanıyor

ABD Ankara Büyükelçisi Ricciardone Ağrı'ya tırmanıyor

Van'a gelen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone Amerika'da 2012 girişimci ödülü alan, 2013'te ise dünya girişimci ödülülen layık görülen Chobani yoğurtlarının sahibi Hamdi Ulukaya'nın Erciş İlçesi'ndeki işletmelerini ziyaret etti. Doğa turizmi için geldiklerini belirten Büyükelçi Ricciardone, Amerikalı işadamlarını bölgeye yatırım yapmasını teşvik edeceklerini söyledi.

13.07.2013Gündem
ABD Büyükelçisi Ricciardone Van’da

ABD Büyükelçisi Ricciardone Van’da

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone dün kızı Franceska ile birlikte turistik amaçla Van’a geldi.

13.07.2013Ekonomi
Bağımsızlık kutlaması

Bağımsızlık kutlaması

ABD’nin bağımsızlığının 237’nci yıldönümü ESBAŞ sponsorluğunda, Uzay Kampı Türkiye’nin bahçesinde düzenlenen resepsiyonla kutlandı.

8.07.2013Ege
Selimiye müthiş

Selimiye müthiş

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin 652’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için davet ettiği Francis Ricciardone, eşi Marie Ricciardone ile Edirne’ye geldi.

6.07.2013Gündem
Tokat attı, dirseğiyle vurdu rakibini hastanelik etti

Tokat attı, dirseğiyle vurdu rakibini hastanelik etti

Başpehlivanların 2’nci tur güreşleri sert teknik ve büyük çekişmelere sahne oldu. 40 dakika süren güreşte yenişemeyen başpehlivan Hasan Tuna ve Şaban Yılmaz mücadelesinde sinirler gerildi.

6.07.2013Spor
64 pehlivandan 32si 2. tura çıktı

64 pehlivandan 32'si 2. tura çıktı

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 2. gününde başpehlivanlık müsabakalarında güreşen 64 pehlivandan 32'si bir üst tura çıktı.

6.07.2013Spor
Bakan Bağış: Büyükelçinin tonu değişti

Bakan Bağış: Büyükelçinin tonu değişti

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, ABD Büyükelçiliği’nde önceki gün verilen resepsiyonda Gezi Parkı olaylarına atıf yapan ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’nin açıklamalarında geçmişe göre ton farkı olduğunu savundu.

4.07.2013Gündem
Ankara ABD’li diplomatı çağırdı

Ankara ABD’li diplomatı çağırdı

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 38 ülkenin telefon görüşmelerini dinlediği iddiaları karşısında Dışişleri Bakanlığı dün ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’yi bakanlığa çağırdı.

3.07.2013Gündem
Dışişleri ABD’den izahat istedi

Dışişleri ABD’den izahat istedi

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nın Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 38 ülkenin telefon görüşmelerini dinlediği iddiaları karşısında Dışişleri Bakanlığı ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone’yi bakanlığa çağırdı.

3.07.2013Gündem
Ricciardoneden çözüm açıklaması

Ricciardone'den çözüm açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Adana'da düzenlenen ABD'nin 237'nci Bağımsızlık Günü Resepsiyonu'na katıldı. Eşi Maria ile birlikte resepsiyona katılıp konuşan Ricciardone, Mustafa Kemal Atatürk'ün fikir özgürlüğüyle ilgili sözlerinden alıntı yaptı.

27.06.2013Gündem
Barış için umutluyuz

Barış için umutluyuz

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Diyarbakır’da Vali Cahit Kıraç’ı ziyaret etti, kentin tarihi ve turistik mekanlarını gezdi.

26.06.2013Gündem
ABD Büyükelçisi Ricciardone: İnşallah barış çok derin köklerini bulacak

ABD Büyükelçisi Ricciardone: İnşallah barış çok derin köklerini bulacak

DİYARBAKIR'ın tarihi ve turistik alanlarını gezen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, çözüm sürecini değerlendiriken, "İnşallah önümüzdeki haftalarda ve aylarda barış çok derin köklerini bulacaktır. İnşallah bu çatışmalar geçmişte kalacaktır, gelecekte barış, istikrar olacaktır. Bunun için turizm için, yatırım için çok müsait bir yer olarak devam edecektir. Ve daha da cazip olacaktır. Herkesin çok büyük ümidi ve iradesini gördüm. İrade ve istekle barış için herkes çok umutlu. Bizde umutluyuz" dedi.

26.06.2013Gündem
RICCARDONE: BARIŞ İÇİN UMUTLUYUZ

RICCARDONE: BARIŞ İÇİN UMUTLUYUZ

Diyarbakır'ın tarihi ve turistik alanlarını gezen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, çözüm sürecini değerlendiriken, "İnşallah önümüzdeki haftalarda ve aylarda barış çok derin köklerini bulacaktır. İnşallah bu çatışmalar geçmişte kalacaktır, gelecekte barış, istikrar olacaktır. Bunun için turizm için, yatırım için çok müsait bir yer olarak devam edecektir. Ve daha da cazip olacaktır. Herkesin çok büyük ümidi ve iradesini gördüm. İrade ve istekle barış için herkes çok umutlu. Bizde umutluyuz" dedi.

26.06.2013Haber
3.durak

3.durak

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, eşi Marie Ricciardone ile Batman’da bir dizi temaslarda bulundu.

25.06.2013Gündem
Ricciardone Hasankeyfi gezdi

Ricciardone Hasankeyf'i gezdi

Batman’daki gezisi kapsamında tarihi Hasankeyf İlçesi’ni ziyaret eden ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk minaresi ve tarihi köprünün fotoğraflarını çekti.

25.06.2013Gündem
ABD Büyükelçisinin aracının lastiği patladı

ABD Büyükelçisi'nin aracının lastiği patladı

Van’da bulunan Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, bu sabah Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı ziyaret ettikten sonra Hakkari’ye hareket etti. Van’ın Başkale İlçesi’nde aracının lastiği patlayan Ricciardone, yol kenarındaki oto lastikçide aracın tekerinin tamir edilmesi sırasında fotoğraf makinesiyle aracını, hem de çevrede gördüğü ilginç objeleri görüntüledi.

24.06.2013Gündem
ABD Büyükelçisi Francis Ricciardoneden çağrı

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone'den çağrı

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone eşi Marie Ricciardone ile birlikte Akdamar Kilisesini ziyaret etti. Çözüm sürecinde Türkiye’yi yüzde yüz desteklediklerini söyleyen Ricciardone, "Van Ermeni ve Amerikalılar için çok özel, çok önemli ve tarihi bir mekan. Buraya gelmek isteyenler tereddüt etmeden gelebilir. Burası görmeye değer. Huzurlu ve barış dolu" dedi.

23.06.2013Gündem
İzmirli engelsiz basketbolcular ABD yolcusu

İzmir'li engelsiz basketbolcular ABD yolcusu

İzmir Üniversitesi Karşıyaka Engelliler Spor Kulübü'nün engelli sporcularla 4 gün kamp yapmak üzere ABD'ye gideceği bildirildi.

21.06.2013Basketbol
Aynı görüşteyiz demokrasinize güveniyoruz

Aynı görüşteyiz demokrasinize güveniyoruz

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, “Türk demokrasisine güveniyoruz. İfade özgürlüğü, demokratik toplantı özgürlüğü konusunda aramızda bir görüş ayrılığı yok” dedi.

19.06.2013Gündem
HÜRRİYET TV 19 HAZİRAN 2013 HABERLERİ

HÜRRİYET TV 19 HAZİRAN 2013 HABERLERİ

BUGÜN NELER OLDU? Hürriyet TV'nin haber bülteni hafta içi her gün 17.30’da yayına giriyor. Günün özeti 5 dakikada izleyicilerle paylaşılıyor. İşte Türkiye’de ve dünyada bugün öne çıkan haberler… Bülten Editörü: Berza ŞİMŞEK Yönetmen: Sezgin ÇIVGINOĞLU

19.06.2013Diğer Videolar
ABD Büyükelçisi Ricciardone: Türk demokrasisine güveniyoruz

ABD Büyükelçisi Ricciardone: Türk demokrasisine güveniyoruz

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, AK Parti MKYK toplantısı sürerken Genel Merkeze geldi ve Başbakan'ın Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'la görüştü. Ricciardone, AK Parti'den ayrıldığı sırada açıklamalarda bulundu. Ricciardone, " Bizler hem tansiyonun yüksek hem de düşük olduğu zamanlarda Türkiye'nin dostları ve müttefikleriyiz. Dost ve müttefik olarak gerçekten önemli ortak çıkarlarımız bulunmaktadır" diye konuştu.

19.06.2013Gündem
ABD Dışişleri Bakanından Gezi Parkı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı'ndan Gezi Parkı açıklaması

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Taksim Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, "polis tarafından aşırı güç kullanımına dair haberlerden kaygı duyduklarını" söyledi.

3.06.2013Gündem
Çukurambar iddiası

Çukurambar iddiası

TOKİ, bombalı saldırıdan sonra arsa arayışını hızlandıran ABD’nin Ankara Büyükelçiliği ile temasların sürdüğünü söylerken, Mimarlar Odası’ndan “Çukurambar’daki 57 bin metrekarelik eski Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arsası için mutabakat imzalandı” iddiası gündeme geldi.

19.05.2013Ekonomi
ABD elçiliğine AOÇde arazi iddiası

ABD elçiliğine AOÇ'de arazi iddiası

Bir süre önce canlı bomba saldırısına uğrayan ABD'nin Ankara Büyükelçiliği'ne Çukurambar'daki eski Atatürk Orman Çiftliği arsasının verildiği iddia edildi.

18.05.2013Gündem
Erdoğan çifti Blair Houseda

Erdoğan çifti Blair House'da

ABD ziyaretine başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, şu dakikalarda Beyaz Saray’ın yanındaki konukevi Blair House’da uzun uçak yolculuğunun yorgunluğunu atıyor.

15.05.2013Gündem
Başbakan Erdoğan ABDde

Başbakan Erdoğan ABD'de

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, beraberindeki heyetle ABD'ye geldi.

15.05.2013Gündem
Tarihi konser gerçekleşti

Tarihi konser gerçekleşti

27. Uluslararası İzmir Festivali, 171 yıllık tarihinde ilk kez kente gelen New York Filarmoni Orkestrası’nın Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’ndeki konseriyle başladı.

3.05.2013Ege
Piyanist yanlış tuşa bastı

Piyanist yanlış tuşa bastı

Daha önce Türk yargısını eleştiren demeçleri nedeniyle hükümetin tepkisini çeken ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’den, Fazıl Say’ın hapis cezasına çarptırılması konusunda esprili bir yorum geldi.

17.04.2013Gündem

Yazar Sonuçları