EKSTRA
MENÜ

Francis Ricciardone

Francis Ricciardone haberleri sayfasında güncel ve son dakika Francis Ricciardone hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 441 Francis Ricciardone haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Francis Ricciardone Haberleri

Terzioğlu yeniden başkan

Terzioğlu yeniden başkan

AMERİKAN Türk İş Geliştirme Konseyi’nin (ATBD Council) ikinci olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Yeni yönetim kurulunun belirlendiği genel kurulda Uğur Terzioğlu yeniden başkanlığa seçildi.

8.03.2018Ekonomi
Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında flaş karar

Ankara Büyükelçisi John Bass hakkında flaş karar!

ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass Afganistan'da görev almak üzere Senato'ya aday gösterildi.

21.07.2017Dünya
Francis Ricciardone, Mısır Amerikan Üniversitesi Rektörlüğüne atandı

Francis Ricciardone, Mısır Amerikan Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandı

ABD'nin Türkiye eski büyükelçisi Francis J. Ricciardone'nin Mısır Amerikan Üniversitesi Rektörlüğü'ne atandığı bildirildi.

6.03.2016Dünya
PYD tehdit olursa ABD’den PKK muamelesi görür

PYD tehdit olursa ABD’den PKK muamelesi görür

Amerika Birleşik Devletleri’nin bir önceki Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, 2014 yazında sadece Türkiye’ye değil aktif diplomatlık kariyerine de veda etti. Bir yılı aşkın bir süredir ülkesinin önde gelen düşünce kuruluşlarından Atlantik Konseyi’nin başkan yardımcılığını yürütüyor. Başkanlık yarışında Hillary Clinton’ın ipi göğüslemesi durumunda Ricciardone’nin kuvvetli bir pozisyonda Amerikan yönetimine dönebileceği konuşuluyor. Harvard Üniversitesi’nde bir konuşma için geldiği Cambridge’te buluştuk. Korumasız gezmeye, stressiz hayata çok alışmış. Yeni doğan torunu Zia ile dilediğince vakit geçirmenin keyfini sürüyor. Siyasete girmesiyle ilgili dedikoduları hatırlatınca ‘Görev çağırırsa gereği yerine getirilir’ demekle yetindi. Ankara-Washington hattındaki Suriye gerilimini bizzat yaşamış bir Amerikalı yetkili olarak ülkesinin politikasını açık açık eleştirmekten kaçınmadı.

18.10.2015Dünya
ABDnin eski Ankara Büyükelçisinden önemli açıklamalar

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi'nden önemli açıklamalar

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Türkiye'nin Ortadoğu'daki anahtar rolüne dikkat çekerek, "Bölgedeki krizleri ciddiye alıyorsak, Türkiye ile birlikte çalışmaktan başka seçeneğimiz yok" dedi.

26.09.2015Dünya
ABDnin eski Ankara Büyükelçisinden önemli açıklamalar

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi'nden önemli açıklamalar

ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone, Türkiye'nin Ortadoğu'daki anahtar rolüne dikkat çekerek, "Bölgedeki krizleri ciddiye alıyorsak, Türkiye ile birlikte çalışmaktan başka seçeneğimiz yok" dedi.

26.09.2015Dünya
Esadın hackerları mahremde

Esad'ın hackerları mahremde

Kendilerine ‘Suriye Elektronik Ordusu’ adını veren Beşar Esad yanlısı hacker’lar Cumhurbaşkanlığı, Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın da aralarında bulunduğu kurumların Mart 2009-Kasım 2012 arası e-posta yazışmalarını ele geçirdi. Devletin gizli kalması gereken bilgileri internette yayınlandı.

9.02.2015Dünya
Michael Werz: Gülenin sınır dışı edilmesi zor gözüküyor

Michael Werz: Gülen'in sınır dışı edilmesi zor gözüküyor

Barack Obama henüz başkan adayıyken Obama taraftarı Demokratlar tarafından kurulan Center for American Progress (CAP) bugün Washington’da ABD yönetiminin eğilimlerini anlamak adına analizlerine en çok başvurulan düşünce kuruluşları arasında.

25.01.2015Dünya
Zirveden dünyaya Kıbrıs mesajı

Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Atlantik Konseyi Zirvesi’nde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne çağrıda bulunarak, “Sanki bu kaynak sadece onlara aitmiş gibi ihalelere çıkarak Kıbrıs Türklerinin de hakkı olduğu o kaynakları tek taraflı olarak dünya piyasalarına sunmak isterlerse, biz de aynı yerde Kıbrıs Türkleriyle beraber araştırma yapar ve aynı hakkı kullanırız” dedi.

22.11.2014Ekonomi
Güven mektubunu Türkçe sundu

Güven mektubunu Türkçe sundu

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, ABD’nin Ankara Büyükelçisi John Bass’ı Çankaya Köşkü’nde kabul etti.

20.10.2014Gündem
WSJ: Ankara artık ABDnin müttefiki değil

WSJ: Ankara artık ABD'nin müttefiki değil

Amerikan Wall Street Journal gazetesinde Türkiye'nin IŞİD'e karşı politikasını ve ABD önderliğinde oluşturulan koalisyondaki tutumunu değerlendiren sert bir yazı yayımlandı.

13.09.2014Dünya
ABDnin Ankara eski Büyükelçisi Ricciardoneden flaş açıklamalar

ABD'nin Ankara eski Büyükelçisi Ricciardone'den flaş açıklamalar

Türkiye'de üç yıl süren ABD Büyükelçiliği görevinden sonra geçtiğimiz Temmuz ayında emekli olan Francis Ricciardone'den bir müthiş iddia geldi.

12.09.2014Dünya
Ricciardone: Türkiyeye El Nusraya yardım etmeyin dedik ama...

Ricciardone: Türkiye'ye 'El Nusra'ya yardım etmeyin' dedik ama...

Türkiye'de üç yıl süren ABD Büyükelçiliği görevinden sonra geçtiğimiz Temmuz ayında emekli olan Francis Ricciardone'den bir müthiş iddia geldi. Ricciardone, Türkiye'ye Suriye'deki muhalif gruplardan El Nusra ve Ahrar El Şam'a "yardım edilmemesi gerektiğini" söylediklerini ancak bu uyarıya rağmen Türk hükümetinin El Nusra ve Ahrar El Şam militanlarının sınır geçişlerine göz yumduğunu söyledi.

12.09.2014Haber
Amerika bağımsızlık gününü kutladı

Amerika bağımsızlık gününü kutladı

AMERİKA Birleşik Devletleri’nin bağımsızlığının 238’inci yıldönümü Uzay Kampı Türkiye’nin bahçesinde resepsiyonla kutlandı.

10.07.2014Ege
ABDnin bağımsızlık günü resepsiyonu

ABD'nin bağımsızlık günü resepsiyonu

ABD'nin bağımsızlık günü, bu ülkenin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'nin konutunda verilen resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve eşi de ikiz kızlarından biri ile katıldı.

4.07.2014Gündem
Acemi elçinin veda resepsiyonu

'Acemi elçi'nin veda resepsiyonu

Görev süresinin başında hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle, Başbakan Erdoğan'ın acemi elçi dediği Francis Ricciardone, bugün hem Ankara'ya hem Türkiye'ye veda etti.

3.07.2014Gündem
Erdoğan, Ricciardoneyi kabul etti

Erdoğan, Ricciardone'yi kabul etti

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi kabul etti.

24.06.2014Gündem
Ricciardone’den Başbakana veda ziyareti

Ricciardone’den Başbakan'a veda ziyareti

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, görev süresinin sona ermesinin ardından yaptığı veda ziyaretleri kapsamında yarın Başbakan Tayyip Erdoğan’la biraraya gelecek. Erdoğan’ın görev süresi boyunca, açıklamaları nedeniyle bir çok defa hedef gösterdiği Ricciardone, Türkiye’den ayrılmadan önce nezaket ziyareti kapsamında Erdoğan’la da görüşecek.

23.06.2014Gündem
Veda ziyareti

Veda ziyareti

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na veda ziyareti gerçekleştirdi.

6.06.2014Gündem
Ricciardone: Genç Türklere güveniyorum

Ricciardone: Genç Türklere güveniyorum

Görev süresi önümüzdeki ay sona erecek ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, "Özellikle genç Türklere güveniyorum. Dünya ile temas etmekten, seyahat etmekten, yurtdışında eğitim almaktan çekinmiyorlar, sosyal medyayı kullanıyorlar. Genç Türklerin korkusu yok. Genç kuşak böyle olduğunda, gerçekten önemli sonuçlar elde ediliyor" dedi.

5.06.2014Gündem
Tankım yok

Tankım yok

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu üyelerini henüz bildirmeyen AK Parti için gereğini yapmadığı eleştirilerine “Tankım, topum yok. Uyardık, bekliyoruz” diye karşılık verdi.

1.06.2014Gündem
Aile kavganız

Aile kavganız

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e dün veda ziyaretinde bulundu.

31.05.2014Gündem
Ricciardoneden paralel yapı açıklaması

Ricciardone'den 'paralel yapı' açıklaması

ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Riccİardone Türkiye'deki paralel yapı tartışmaları konusunda ilk kez net konuştu. Amerikalı Büyükelçi, paralel yapı tartışmaların "Türkiye'nin aile içi tartışması" olduğunu söyledi, "bu tartışmaya biz karışmak istemiyoruz" dedi. Ricciardone'nin bugün TBMM Başkanı Cemil Çiçek'i ziyaretinde dile getirdiği bu sözler, Ankara siyasi kulislerini karıştırdı.

30.05.2014Gündem
Bodrumun ünlü eylemcisi tutklandı

Bodrum'un ünlü eylemcisi tutklandı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, yaptığı eylemler ile basında yer alan gazeteci Ayhan Karahan, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. 4 yıl önce, polise mukavemet ve hakaret suçlamasıyla açılan davanın Yargıtay tarafından onanmasıyla hakkındaki 3 yıl hapis cezası kesinleşen Karahan, tutuklandı.

28.04.2014Ege
Bodrumun ünlü eylemcisi karahan tutuklandı

Bodrumun ünlü eylemcisi karahan tutuklandı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, yaptığı eylemler ile basında yer alan gazeteci Ayhan Karahan, bugün sabah saatlerinde gözaltına alındı. 4 yıl önce, polise mukavemet ve hakaret suçlamasıyla açılan davanın Yargıtay tarafından onanmasıyla hakkındaki 3 yıl hapis cezası kesinleşen Karahan, tutuklandı.

27.04.2014Gündem
Ricciardone Eylül’de emekli oluyor

Ricciardone Eylül’de emekli oluyor

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, 2011’in başından beri sürdürdüğü görevinden Türkiye’deki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra ayrılıyor. Deneyimli diplomat emekli olup Eylül sonunda ABD’nin en önemli düşünce kuruluşlarından Atlantik Konseyi'nin başkan yardımcılığını üstlenecek.

22.04.2014Dünya
Başbakan Erdoğan, Boehner ile görüştü

Başbakan Erdoğan, Boehner ile görüştü

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD Temsilciler Meclisi Başkanı John Boehner ile görüşmesinde, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları konusunda Türkiye'nin hassasiyetine dikkati çekerek "söz konusu meselenin ikili ilişkileri olumsuz etkilemesine müsaade edilmemesi" gerektiğini belirtti.

15.04.2014Gündem
İlişkilerimizi konuştuk

İlişkilerimizi konuştuk

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ile görüşen ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, Fethullah Gülen’in gündeme gelip gelmediğine ilişkin soruya “Sadece ilişkilerimizi konuştuk. İşbirliğimizi nasıl artırabiliriz onu görüştük” yanıtı verdi.

14.04.2014Gündem
Ricciardoneden AK Partiye ziyaret

Ricciardone'den AK Parti'ye ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi kabul etti.

14.04.2014Gündem
Obama, Başbakanı aramayacak çünkü..

'Obama, Başbakan'ı aramayacak çünkü..'

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, ABD Başkanı Obama'nın Başbakan'ı aramayacağını çünkü Washington’dan arayarak hükümetleri yerel seçimler için kutlama geleneği olmadığını söyledi. ABD Elçisi, İstanbul, İzmir ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlıklarını kazanan isimleri kutladığını açıkladı. ABD Elçisi'nin aramadığı tek isim Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek... Elçi, Mansur Yavaş'ın AYM'ye itiraz edeceğini belirterek, kesin sonucu beklediğini vurguladı.

12.04.2014Gündem
ABDden AYMnin Twitter kararına destek

ABD'den AYM'nin Twitter kararına destek

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Anayasa Mahkemesi'nin, Twitter yasağını kaldırma kararının bir an önce uygulanması gerektiğini söyledi.

3.04.2014Dünya
ABD Büyükelçisi: Çok güzel haber

ABD Büyükelçisi: Çok güzel haber

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone Twitter yasağının kaldırılmasına ilişkin Anayasa Mahkemesi kararını ‘great news’ (çok güzel haber) şeklinde yorumladı.

2.04.2014Gündem
Her yer Çanakkale

Her yer Çanakkale

ÇANAKKALE Deniz Zaferi’nin 99’uncu yıldönümü kutlamaları ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü, Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’nda Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk Anıtı önünde çelenk koyma töreniyle başladı.

18.03.2014Gündem
Diyarbakıra ABD konsolosluğu açılsın

"Diyarbakır'a ABD konsolosluğu açılsın"

GÜNEYDOĞU Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal ve yönetim kurulu üyeleri, Ankara’da ABD’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone’yi ziyaret etti. GÜNGİAD Başkanı Hakan Akbal, Büyükelçi Ricciardone’nin hükümet ve cemaat arasında yaşanan çatışmanın çözüm sürecini az da olsa etkileyebileceğini ancak, sürecin istikrarlı bir şekilde devam edeceğini söylediğini açıkladı. Akbal, görüşmede ABD’nin Diyarbakır’da bir konsolosluk açmasını istediklerini de belirtti.

3.03.2014Ekonomi
ABD Büyükelçiliğinden Gökçek açıklaması

ABD Büyükelçiliği'nden Gökçek açıklaması

Büyükelçi Ricciardone’ye atfeden hatalı haberler üzerine ABD Büyükelçiliği açıklama yaptı.

31.01.2014Gündem
Henri Barkey: Ankara-Washington hattında gerginlik yaşanabilir

Henri Barkey: Ankara-Washington hattında gerginlik yaşanabilir

ABD’li Türkiye uzmanı, Lehigh Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Henri Barkey, 17 Aralık’taki ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’nun ardından ortaya çıkan siyasi krizin arkasında özellikle ABD veya İsrail’in parmağı olduğuna dair iddiaların devam etmesi halinde Ankara-Washington arasındaki ilişkilerin gerilebileceğini söyledi.

12.01.2014Dünya
ABD’li bakan Ankara’ya geliyor

ABD’li bakan Ankara’ya geliyor

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ay sonunda aralarında Türkiye’nin Çin’den anti-balistik füze savunma sistemi alma kararı, Irak ve Suriye dahil bir dizi güvenlik meselesini görüşmek üzere Türkiye’ye geliyor.

9.01.2014Dünya
Toplantı ve sözler yalan

Toplantı ve sözler yalan

ABD’nin Ankara Büyükçelisi Francis Ricciardone, ‘Büyük Rüşvet Operasyonu’ndan sonra Ankara’da görev yapan AB büyükelçileriyle bir araya geldiği ve “Bugünden sonra imparatorluğun çöküşünü izleyeceksiniz” dediği iddiasını yalanladı.

21.12.2013Gündem
ABD Elçisi: Yolsuzluk operasyonuyla ABDnin ilgisi yoktur

ABD Elçisi: Yolsuzluk operasyonuyla ABD'nin ilgisi yoktur

ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone, ''Yolsuzluk operasyonuyla ABD'nin ilgisi yoktur'' dedi.

21.12.2013Gündem
Sorumluları dışarıda aramamalı

Sorumluları dışarıda aramamalı

ABD Büyükelçisi Ricciardone, elçilik rezidansında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP’lileri ağırladığı öğle yemeğinde ‘Büyük Rüşvet’ operasyonunu yakından izlediklerini söyledi. Ricciardone, “Gezi olaylarında olduğu gibi sorumluların dışarıda aranması gerçeklerin ortaya çıkmasını engelleyecek bir yaklaşım olur” dedi.

20.12.2013Gündem
Kılıçdaroğlu, ABD elçisi ile buluştu

Kılıçdaroğlu, ABD elçisi ile buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ABD Büyükelçisi Francis Ricciardone ile öğle yemeğinde buluştu. Sürpriz ziyaret büyük merak uyandırdı.

19.12.2013Gündem

1.5 milyar dolarlık ‘savunma’ ihracatı

TÜRK savunma sanayisinde üretim helikopter, tank, savaş gemisi, insansız hava aracı gibi ‘milli’ projeler ve F-35 gibi büyük ölçekli NATO projelerinde alınan görevler sayesinde hızla gelişiyor.

12.12.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Baksı Müzesi’ne ödül

HÜSAMETTİN KOÇAN’ın Bayburt’un 45 kilometre dışında kurduğu Baksı Müzesi Avrupa’nın en prestijli müze ödüllerinden, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) tarafından verilen ‘Avrupa Konseyi Müze Ödülü’ EMYA’nın 2014’teki sahibi olmuştu.

8.04.2014

'Ahmet sen mi açıklarsın, ben mi?'

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile ABD'li mevkidaşı John Kerry'nin Paris'teki ortak basın toplantısının Türk basınına fazla yansımayan bir bölümü dikkat çekiciydi. Özellikle Kerry'nin Davutoğlu'na dönerek, 'Ahmet; Türkiye, ABD ve iç siyasetle ilgili yaptığımız sohbet hakkında kısaca bir şeyler söylemek ister misin bilemiyorum. Yoksa ben mi söyleyeyim?' dedikten sonra sarf ettiği sözler, Washington'ın 17 Aralık sürecindeki hassasiyetini de gözler önüne serdi.

23.01.2014

Erdoğan’ın stratejisi yüksek risk içeriyor

RECEP Tayyip Erdoğan’ın doğrudan hükümetinin bakanlarını hedef alan son yolsuzluk skandalı karşısında izlediği strateji, Başbakan’ın gözlemcileri açısından hiç şaşırtıcı değil.

24.12.2013

Kılıçdaroğlu notları

Washington’a resmi ziyarette bulunan CHP Genel Başkanı’nın gezisinden notlar

11.12.2013