EKSTRA
MENÜ

Uğur Terzioğlu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 196 haberi bulunmuştur.

Uğur Terzioğlu Haberleri

ABDli ve Türk yatırımcılar İstanbulda buluştu

ABD'li ve Türk yatırımcılar İstanbul'da buluştu

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu "2018 yılı sonu itibariyle, ABD, Türkiye’nin en fazla ihracat yaptığı 15’inci ve ithalat yaptığı 4’üncü ülke oldu" dedi.

23.07.2019Ekonomi
Türk havacılığı, ABDli firmaların dikkatini çekti

Türk havacılığı, ABD'li firmaların dikkatini çekti

Amerikan Türk Konseyi, havacılık sektöründe önde gelen 12 ABD’li firmayı 5 Şubat tarihinde Türkiye'ye getirmişti. Ankara'da çeşitli temaslarda bulunan firmalar, dün akşam İstanbul'da yemekte bir araya geldi. ATBDC Başkanı Uğur Terzioğlu, yapılan temaslar hakkında bilgiler verdi.

8.02.2019Ekonomi
Türk havacılığı, ABDli firmaların dikkatini çekti

Türk havacılığı, ABD'li firmaların dikkatini çekti

Havacılık sektöründe önde gelen ABD'li 12 firma İstanbul'da bir araya geldi. Aralarında helikopter, uçak ve tank yapan şirketler de yer alıyor.

8.02.2019Ekonomi

“ABD’ye ihracatta rekor yılı olacak”

Türkiye 2019 yılına ihracatta “atılım” parolasıyla girdi. 2018 yılını 168.1 milyar dolarlık ihracatla kapatan Türkiye’nin 2019 yılı ihracat hedefi 182 milyar dolar. Bu rakamı yakalamak için birçok ülkeyi hedef pazar listesine alan Ticaret Bakanlığı, ABD’yi de listenin başına yazmış durumda.

11.01.2019Ekonomi
Terzioğlu: Karar ilaç fiyatlarını artıracak

Terzioğlu: Karar ilaç fiyatlarını artıracak

ABD Başkanı Donald Trump’ın bir süredir kaldırılacağını söylediği Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA), Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen G20 Zirvesi’nde imzalanan anlaşmayla sona erdiği bildirildi.

6.12.2018Ekonomi
İş dünyası ABD’ye çıkarma yapacak

İş dünyası ABD’ye çıkarma yapacak

Rahip Brunson’un serbest kalmasıyla birlikte yeniden rayına giren Türkiye ABD ilişkilerinde gözler, Amerikan Türk Konseyi’nin (ATC) önümüzdeki hafta Washington’da yapılacak yıllık toplantısına çevrildi. 22-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın da katılmasının beklendiği üç gün sürecek konferansa, Türk iş dünyası çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Konuşmacıları arasında DEİK Başkanı Nail Olpak ve Türk Amerikan İş Konseyi (TAİK) Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ’ın da bulunduğu konferansa özellikle Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi büyük önem veriyor.

16.10.2018Ekonomi
Egeli ihracatçıları ABD pazarına taşıyacak

Egeli ihracatçıları ABD pazarına taşıyacak

Amerika ile Türkiye arasında iş yapan firmaların üye olduğu Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi’nin (ATBD Council) Ege Bölgesi Temsilciliği hizmete girdi.

19.09.2018Ekonomi
Terzioğlu : Ticaret “yaptırım” dinlemez

Terzioğlu : Ticaret “yaptırım” dinlemez

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, Amerika ile Türkiye arasında yaşanan siyasi gerginliğin iki ülke dış ticaretine yansımayacağını vurguladı. Başta deri ve hazır giyim üreticileri olmak üzere Türk ihracatçıların son dönemde ABD’nin çeşitli eyaletlerinde birçok yeni iş bağlantıları kurduklarını hatırlatan Terzioğlu, diğer taraftan TL’nin dolar karşısında gerilemesinin etkisiyle ABD’li ithalatçıların da Türkiye’den yaptıkları alımları artırmaya yöneldiklerini ifade etti.

6.08.2018Ekonomi
İsrailin enerjisinde kilit ülke Ürdün

İsrail'in enerjisinde kilit ülke Ürdün

Akdeniz Ülkeleri Enerji Şirketleri Birliği Hidrokarbonlar Müdürü Dr. Sohbet Karbuz, İsrail'in Gazze'deki katliamının ardından bölgede enerji alanındaki ilişkilerin etkilerini değerlendirirken, "İsrail'in enerji denkleminde Ürdün kilit rol oynayabilir. Çünkü Ürdün, İsrail'in enerji ilişkisi içinde olduğu ülkelerden en önemlisi. Eğer Ürdün, Filistin'de yaşananların ardından İsrail ile imzaladığı doğalgaz anlaşmasını iptal ederse, bu gazın gidebileceği bir yer kalmaz. Bu nedenle İsrail enerji geliri anlamında büyük kayıplar yaşar." dedi.

17.05.2018Ekonomi
Terzioğlu yeniden başkan

Terzioğlu yeniden başkan

AMERİKAN Türk İş Geliştirme Konseyi’nin (ATBD Council) ikinci olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Yeni yönetim kurulunun belirlendiği genel kurulda Uğur Terzioğlu yeniden başkanlığa seçildi.

8.03.2018Ekonomi
Amerika’ya ihracat yüzde 25 arttı

Amerika’ya ihracat yüzde 25 arttı

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye ile ABD arasında siyasette yaşanan gerginliğe rağmen dış ticaretin büyük bir hızla arttığını işaret etti.

18.12.2017Ekonomi
İş dünyası temsilcileri Washington’da buluştu

İş dünyası temsilcileri Washington’da buluştu

Türk ve Amerikan iş dünyası temsilcileri Başbakan Binali Yıldırım’ın Amerika ziyareti öncesi dün Washington’da bir araya geldi. Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council) Başkanı Uğur Terzioğlu, Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile yarın yapacağı görüşmede vize sorununun çözülmesini beklediklerini söyledi.

8.11.2017Ekonomi
Büyükelçiliğin aldığı geçici bir karar

Büyükelçiliğin aldığı geçici bir karar

Amerika vizesi almak isteyen Türk vatandaşlarının başvurularının süresiz olarak dondurulduğu yönündeki kararı değerlendiren Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council) Başkanı Uğur Terzioğlu, bu kararın ABD’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından güvenlik amacıyla alındığını belirtti.

9.10.2017Ekonomi
İzmirlileri Amerikaya taşıyacak

İzmirlileri Amerika'ya taşıyacak

Anadolu şehirlerinde yapılanmaya başlayan Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council), Amerika pazarına girmek isteyen firmalar tarafından yoğun ilgi gördü. Konseyin geçtiğimiz günlerde hizmete giren İzmir şubesine birçok ihracatçı firmanın üye olması bekleniyor.

31.08.2017Ekonomi
Anadolu’da üç şube açtı

Anadolu’da üç şube açtı

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi (ATBD Council), gerek bürokrasi gerekse iş dünyasıyla olan yakın temasını daha da artırmak için Anadolu şehirlerinde şubeler açıyor.

9.08.2017Ekonomi
“Amerikalı turist Türkiye’ye yöneldi, bu yıl rekor bekliyoruz”

“Amerikalı turist Türkiye’ye yöneldi, bu yıl rekor bekliyoruz”

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye’yi ziyaret eden Amerikalı turist sayısında bu yıl çok ciddi artış beklediklerini söyledi

24.07.2017Ekonomi
Amerikadan yatırım isteği

Amerika'dan yatırım isteği

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye’ye daha fazla Amerikalı yatırımcı çekmek istediklerini söyledi. ABD’li iş adamlarının Türkiye’ye gelip ortaklıklar aradıklarını söyleyen Terzioğlu, “Amerikalıların Türkiye’ye bakışı olumlu. Çok fazla iş adamı yatırım yapmak istiyor” dedi.

24.05.2017Ekonomi
TABA/AmCham’in Yeni Başkanı Ekim Alptekin

TABA/AmCham’in Yeni Başkanı Ekim Alptekin

Türk Amerikan Ticaret Odası olarak faaliyet gösteren Türk Amerikan İşadamları Derneği'nin (TABA/Amcham) 2 Haziran Cumartesi günü yapılan genel kurulda derneğin yeni genel başkanı Ekim Alptekin seçildi.

2.06.2012Ekonomi
ABDli firmalar Türkiyede iş ortağı arıyor

ABD'li firmalar Türkiye'de iş ortağı arıyor

Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA/AmCham) Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye'nin var olan geniş potansiyeliyle, ABD'li yatırımcılar için önemli bir pazar haline geldiğini kaydetti.

9.12.2011Ekonomi
2012 iş dünyasının seçim yılı olacak

2012 iş dünyasının seçim yılı olacak

Siyasette bu yıl yaşanan seçim rüzgarı, 2012 yılında iş dünyasında da esecek. Pek çok iş örgütü başkanlık koltuğu için 2012’de yapılacak genel kurullarına hazırlanırken, yeni başkanlar için kulis faaliyetleri de şimdiden başladı. Kulislerde geçen isimlere bakılırsa patronların koltuk yarışı renkli görüntülere sahne olacak.

12.10.2011Ekonomi
Terzioğlu: ABDye ihracat azalırken Avrupaya arttı

Terzioğlu: ABD'ye ihracat azalırken Avrupa'ya arttı

Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Uğur Terzioğlu, “İhracatımız ABD'ye doğru azaldı. Avrupa'ya doğru, avro bölgesine doğru arttı. Ama bu sene yine ABD'ye doğru yüzde 30 bir artış var ihracatta” dedi.

17.07.2011Ekonomi
TÜSİAD e-devlet raporunu tanıtacak

TÜSİAD e-devlet raporunu tanıtacak

TÜSİAD, “Türkiye İçin e-Devlet Yönetim Modeli'ne Doğru: Mevcut Durum Değerlendirmesi ve Öneriler” başlıklı raporunu düzenleyeceği seminerle kamuoyuna tanıtacak.

29.09.2010Ekonomi
Ünlü isimler Bodrumda buluştu

Ünlü isimler Bodrum'da buluştu

Yaşamının bir bölümünü Bodrum'da geçiren sanat, politika, basın ve iş dünyasından bazı ünlü isimler, Bodrum Ticaret Odası (BODTO) ve Bodrum Belediyesince düzenlenen yemekte buluştu.

6.08.2010Gündem
Türkiyeye Amerikan üniversitesi kurulacak

Türkiye'ye Amerikan üniversitesi kurulacak

Türk-Amerikan İşadamları Derneği’nin (TABA/AmCham) Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden genel başkanlığa seçilen Uğur Terzioğlu, “Türkiye’de kuruluşunu gerçekleştireceğimiz vakıf üzerinden bir Amerikan üniversitesi açmak için çalışmalara başladık. Ayrıca KKTC’de TABA’nın bir şubesini açma kararı aldık” dedi.

10.06.2010Ekonomi
3 milyon Ermeni Washingtonda yürüyecek

3 milyon Ermeni Washington'da yürüyecek

Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı, Ermeni diasporasının 24 Nisan 2015'te sözde soykırımın 100'üncü yılı olması nedeniyle Washington'da büyük bir gösteri gerçekleştirmeyi planladığını söyledi.

30.04.2010Dünya
Türkiye rahat olsun

Türkiye rahat olsun

Dün ABD Temsilciler Meclisi'nde onaylanan Ermeni tasarısı hakkında suskunluğunu bozan Amerika’daki Türk lobisi temsilcilerinden Terzioğlu: "Türkiye rahat olsun; Gündeme alınmayacak" dedi.

5.03.2010Ekonomi
ABD Çinden aldıklarını Türkiyeden de alacak

"ABD Çin'den aldıklarını Türkiye'den de alacak"

Türk-Amerikan İşadamları Derneği (TABA/AmCham) Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, Amerikalı firmaların Türk şirketleriyle ortaklıklar kurarak Avrasya ve Orta Doğu ile ticaret yapmak istediğini belirterek, “Model ortaklık ile 15 milyar dolar seviyesinde olan iki ülke arasındaki ticari ilişkileri gelecek yıl 30 milyar dolar seviyesine çıkarabileceğiz” dedi.

15.12.2009Ekonomi
Clinton ve Schröder ‘bölgesel lider’ Türkiye’yi anlatacak

Clinton ve Schröder ‘bölgesel lider’ Türkiye’yi anlatacak

Bu yıl 35’nci yaşını kutlayan Sinpaş GYO, Julio Iglesias, Gloria Estefan ve Micheal Bolton gibi sanatçıların ardından, ABD’nin 42’nci Başkanı Bill Clinton ve Almanya 7’nci Başbakanı Gerhard Schröder ile Türkiye’nin bölgesel liderliğini anlatacak.

31.10.2009Ekonomi
Türkiyede buluşacaklar

Türkiye'de buluşacaklar

Bir dönem dünya politikasına yön veren iki lider İstanbul'da buluşuyor. ABD eski Başkanı Bill Clinton ile Almanya eski Başbakanı Gerhard Schröder bir konferans için Türkiye'ye geliyor.

13.10.2009 Dünya
Seeking to up exports to US after Obama visit

Seeking to up exports to US after Obama visit

ISTANBUL - A new era in Turkish-US economic relations are about to begin, exporters hope. Leaders of the business world are encouraged and confident that the volume of Turkey’s exports to the USwill increase significantly in the short term

8.04.2009Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON APR 6

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON APR 6

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on April 6, 2009. Hurriyet Daily News Online does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

6.04.2009Gündem
Turkey success tied

Turkey success tied

ISTANBUL – Uğur Terzioğlu, the chairman of the Turkish-American Businessmen's Association, said that U.S. President Barack Obama has tied his country's success with Turkey's success in the region.

26.03.2009Gündem
Türkiyede 200den fazla Amerikan hukuk şirketi kuruldu

Türkiye'de 200'den fazla Amerikan hukuk şirketi kuruldu

Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA) Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye'de Amerikan hukuk bürolarının sayısının 200’e ulaştığını belirtti.

26.03.2009Ekonomi
No change in US-Turkey ties with Obama

No change in US-Turkey ties with Obama

ISTANBUL - Relations between Turkey and the United States will be much better in 2009, according to Uğur Terzioğlu, chairman of the Turkish-American Business Association.

5.01.2009Gündem
2009da  ABD-Türkiye ilişkileri daha iyi olacak

'2009'da ABD-Türkiye ilişkileri daha iyi olacak'

Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA-AmCham) Genel Başkanı Uğur Terzioğlu, Türkiye ile Amerika arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkiler açısından 2009 yılı değerlendirmesinde, Amerikalıların Türkiye’ye olan ilgisinin 2008’de de sürdüğünü belirtti.

5.01.2009Ekonomi
Obama seçildi TÜSİAD’dan ’örnek alalım’ çağrısı geldi

Obama seçildi TÜSİAD’dan ’örnek alalım’ çağrısı geldi

TÜSİAD, Barack Hussein Obama’nın ABD Başkanı seçilmesini "demokrasinin gücü" olarak niteledi. TÜSİAD, "ABD’de sergilenen demokrasi kültürü Türkiye’ye örnek olmalı" açıklaması yaptı.

5.11.2008Ekonomi
İstanbul örnek oldu, Enka ABD’ye 7 elçilik binası yaptı

İstanbul örnek oldu, Enka ABD’ye 7 elçilik binası yaptı

Dün teröristlerin silahlı saldırısına hedef olan İstanbul’daki ABD Konsolosluğu binası, 83 milyon dolarlık maliyetle Amerikalı Caddell ve Enka işbirliği ile yapıldı. ABD, İstanbul’daki binadan sonra Enka’ya 7 ülkede daha elçilik projesi işi verdi.

9.07.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Büyükelçi aradı “Üzgünüm” dedi

Menekşe İzgi... Benim yıllarca aynı çatı altında, aynı masa çevresinde çalıştığım gazeteci Erdal İzgi’nin kızı.

25.07.2011

Bodrum’da bir gece...

MUHTEŞEM bir geceydi. Mehtabın ışıkları üzerimize yağıyor ve denizin durgun yüzeyinde tatlı parıltılar yaratıyordu.

20.08.2008