EKSTRA
MENÜ

Fitre Ne Zaman Verilir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 28 haberi bulunmuştur.

Fitre Ne Zaman Verilir Haberleri

Fitre ne zaman verilir İşte 2021 Diyanet fitre miktarı

Fitre ne zaman verilir? İşte 2021 Diyanet fitre miktarı

Her yıl Ramazan ayında gündeme gelen fitre ve zekat miktarı için Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan açıklama geldi. 2021 yılına ait Fitre miktarı konusunda bilgilendirme yapan Diyanet, zekat hesaplama hususunda ise yeni bir ekranı erişime açtı. Türkiye Diyanet Vakfı ile ortaklaşa açılan zekat hesaplama ekranı aracılığıyla kişinin mal varlığı üzerinden otomatik olarak verilmesi gereken zekat miktarı hesaplanabiliyor. Peki, fitre ne zaman verilir?

21.04.2021Gündem
Fitre ne kadar, ne zaman verilir Fitre hakkında merak edilenler

Fitre ne kadar, ne zaman verilir? Fitre hakkında merak edilenler

Fitre, 2021 yılında da yoğun ilgi gören konular arasında yer alıyor. Halk arasında fitre diye bilinen fıtır sadakası ile, bir fakirin içinde yaşadığı toplumun hayat standardına göre bir günlük yiyeceğinin karşılanması hedeflenmektedir. Peki, 2021 yılında fitre ne kadar?

14.04.2021Gündem
2021 fitre miktarı: Fitre ne kadar ve ne zaman verilir Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

2021 fitre miktarı: Fitre ne kadar ve ne zaman verilir? Diyanet İşleri Başkanlığı açıkladı

Fitre miktarı 2021 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Halk arasında fitre diye bilinen fıtır sadakası (sadaka-i fıtır) Ramazan orucunu tutup bayrama ulaşmanın bir şükrü olarak 2022'nin ramazan ayının başlangıcına kadar süre için belirlendi. Ramazan bayramının birinci günü verilmesi vacip olan fıtır sadakası kişinin bakmakla yükümlü olmadığı yoksul Müslümanlara veriliyor. İbadetlerini eksiksiz ve tam idrak etmek isteyenler, 2021 fitre ne kadar? sorusuna Diyanet bilgisi ile yanıt alacaklar. İşte, bu yılki fitre miktarı ve fitrenin verileceği kimseler hakkında Diyanet'in yaptığı açıklamalar.

8.04.2021Gündem
Fitre ne zaman ve kimlere verilir Diyanet duyurdu... İşte 2021 fitre miktarı

Fitre ne zaman ve kimlere verilir? Diyanet duyurdu... İşte 2021 fitre miktarı

Fitre miktarı mübarek Ramazan ayı öncesi Diyanet tarafından açıklandı. İslam dünyasında manevi heyecan ve huzurla beklenen 11 ayın sultanı Ramazan ayında bayrama ulaşmanın bir şükrü olarak Müslümanların vermesi vacip olan fitre bu yıl 28 TL olarak belirlendi. Ramazan bayramının birinci günü verilmesi uygun olan halk arasında fitre diye bilinen fıtır sadakası (sadaka-i fıtır)bir fakire verilebileceği gibi, birkaç fakire de dağıtılabiliniyor. Peki, Fitre ne zaman ve kimlere verilir? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın fitre ile ilgili açıklamaları.

7.04.2021Gündem
Fitre ne zaman verilir Fitre kimlere verilir İşte Diyanet bilgisi

Fitre ne zaman verilir? Fitre kimlere verilir? İşte Diyanet bilgisi

Fitre ne zaman verilir, sorusu 2021 fitre miktarının belli olmasının ardından merak konusu oldu. Ramazan ayına günler kala Diyanet fıtır sadakası ya da diğer adıyla fitre miktarını duyurdu. Fitre Ramazan Bayramına kavuşan ve temel ihtiyaçlarının dışında belli bir miktar mala sahip olan Müslümanların gerçekleştirdiği ibadet olarak Diyanet kaynaklarında yer alıyor. İşte, Fitre verilecek kişilerle ilgili bilgiler.

15.03.2021Gündem
Fitre miktarı ne kadar 2020 Fitre ne zaman verilir, kimlere fitre verilir

Fitre miktarı ne kadar 2020? Fitre ne zaman verilir, kimlere fitre verilir?

Fitre ne kadar? sorusu Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan açıklama ile yanıt buldu. Ramazan ayının son günlerinin gelmesiyle beraber, fitre miktarı ve fitre ne zaman verilir konuları yoğunlukla araştırılmaya başlandı. Fitre Ramazan orucunu tutup bayrama ulaşmanın bir şükrü olarak, dinen zengin olup Ramazan ayının sonuna yetişen Müslümanın, belirli kimselere vermesi vacip olan sadakadır. Peki, fitre miktarı ne kadar 2020? Fitre ne zaman verilir, kimlere fitre verilir? İşte, 2020 fitre bedeli ve fitre ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

15.05.2020Gündem
Fitre ne zaman verilir 2020 fitre miktarı ne kadar

Fitre ne zaman verilir? 2020 fitre miktarı ne kadar?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl geçim şartlarını değerlendirerek açıkladığı fitre miktarının 2020 yılı için ne kadar olacağı belli oldu. Din İşleri Yüksek Kurulu tarafından belirlenen fiyatlar vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Fitre ve fidye miktarlarının bu yıl ne kadar olduğunu merak eden vatandaşlar sorgulamalarını sürdürüyor. Peki, 2020 fitre miktarı ne kadar oldu? Fitre ne zaman verilir?

13.04.2020Gündem
Fitre ne zaman verilir 2020 Fitre ne kadar 2020 Diyanet bilgisi

Fitre ne zaman verilir 2020? Fitre ne kadar 2020 Diyanet bilgisi

Ramazan orucunu ifa eden ve bayrama ulaşan Müslümanların verdiği sadakayı ifade eden fitre, kişinin bakmakla yükümlü olmadığı yoksul kişilere verilir. Her yıl belirli zamanlarda ihtiyaç sahipleri ile buluşturulan fitre, ne zaman verileceği ile merakla araştırılıyor. Peki, fitre ne kadar ve ne zaman verilir? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığının açıkladığı fitre ne kadar sorusunun cevabı ve fitre ne zaman verilir konusunun detayları

9.04.2020Gündem
Fitre ne zaman ve kimlere verilir Kardeşe fitre verilir mi

Fitre ne zaman ve kimlere verilir? Kardeşe fitre verilir mi?

Fitre kimlere ve ne zaman verilir sorusu, günün ilk saatlerinde birçok vatandaşın gündemindeki konu olmaya başladı. Ramazan Bayramının ilk gününde birçok vatandaşın vermesi vacip olan fitre, belirli koşulları karşılayan kişilere verilebilmektedir. Peki, fitre kimlere verilir? Kardeşe, teyzeye, dayıya, amcaya ve yeğenlere fitre verilebilir mi? İşte,o konunun detayları

4.06.2019Gündem
Fitre ne zaman ve kimlere verilir 2019 Fitre miktarı

Fitre ne zaman ve kimlere verilir? 2019 Fitre miktarı

Bereket ve yardımlaşma ayı ramazanın ilerlemesi ve Ramazan Bayramı'nın yaklaşması ile, fitre ile ilgili konular da gündeme gelmeye başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, daha önce bu seneki fitre miktarını vatandaşlara duyurmuştu. Peki, fitre ne zaman ve kimlere verilir? Fitre miktarı ne kadar? İşte, o konu ile ilgili merak edilenler.

22.05.2019Gündem
Fitre ne zaman verilir Fitre miktarı ne kadar oldu

Fitre ne zaman verilir? Fitre miktarı ne kadar oldu?

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılı fitre miktarını açıklayarak vatandaşlara duyurdu. Ramazan ayının ortalarına ilerlememizle beraber, vatandaşlar da bu yılki fitre miktarının ne kadar olduğunu araştırarak, Diyanet'in paylaştığı bilgilere ulaşmak istiyor. Peki, 2019 yılı fitre miktarı ne kadar oldu? Fitre ne zaman verilir? İşte, Diyanet'in bilgileri doğrultusunda, fitre ile ilgili merak edilen bazı detaylar.

15.05.2019Gündem
Fitre ne zaman verilir 2019 yılında fitre ne kadar oldu

Fitre ne zaman verilir? 2019 yılında fitre ne kadar oldu?

2019 yılının fitre miktarını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden detayları araştırmalarına başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019 yılında fitreninne kadar olduğunu ve ne zaman verileceğini açıkladı. Peki, fitre ne zaman ve ne kadar verilir? İşte, o konu hakkın merak edilen bazı detaylar

7.05.2019Gündem
Fitre kimlere, ne zaman verilir

Fitre kimlere, ne zaman verilir?

Mübarek üç ayların sonuncusu Ramazan ayına kısa bir süre kala gündeme gelen konulardan biri de fitre oldu. Her yıl ramazan ayı öncesi belirlenen fitre tutarı bu yıl 23 TL olarak duyurulmuştu. Peki, fitre kimlere, ne zaman verilir?

29.04.2019Gündem
Fitre ne zaman verilir 2018 fitre ne kadar

Fitre ne zaman verilir? 2018 fitre ne kadar?

2018 fitre miktarı, Ramazan ayının sonlarına doğru vatandaşlarla paylaşıldı. Veren kişinin mal varlığına göre değişkenlik gösteren fitre miktarı, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından duyuruldu. Peki, fitre ne zaman ve ne kadar ödenir? İşte, fitre verirken dikkat edilmesi gerekenler ve bazı detaylar

12.06.2018Gündem
Fitre ne kadar, ne zaman verilir Fitre hakkında merak edilenler

Fitre ne kadar, ne zaman verilir? Fitre hakkında merak edilenler

Fitre, 2021 yılında da yoğun ilgi gören konular arasında yer alıyor. Halk arasında fitre diye bilinen fıtır sadakası ile, bir fakirin içinde yaşadığı toplumun hayat standardına göre bir günlük yiyeceğinin karşılanması hedeflenmektedir. Peki, 2021 yılında fitre ne kadar?

13.04.2021Gündem
Fıtır sadakası nedir ve ne zaman verilir

Fıtır sadakası nedir ve ne zaman verilir?

Fıtır sadakası, kişinin bakmakla yükümlü olmadığı yoksul müslümanlara verilir. Fıtır sadakası ve oruç fidyesini vermek durumunda olan kimsenin bunlardan doğrudan ya da dolaylı olarak yararlanmaması esastır. Zekât için de aynı kural geçerlidir. Bu sebeple bir kimse zekâtını, fıtır sadakasını ve fidyesini kendi usûl ve fürûuna veremez. (Usûl, bir kimsenin anası, babası, dede ve nineleri; fürûu ise; çocukları, torunları ve onların çocuklarıdır.) Ayrıca eşler de birbirlerine zekât, fitre ve fidye veremez. Peki, fıtır sadakası ne zaman verilir?

27.03.2021Gündem
2020 fitre miktarı ne kadar Fitre ne zaman ödenir

2020 fitre miktarı ne kadar? Fitre ne zaman ödenir?

Fitreye ilişkin pek çok sorunun yanıtı Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yardım etmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Ramazan ayının son günlerini idrak eden vatandaşlar bir yandan da fitre miktarı araştırmalarına başladı. Peki, fitre kimlere verilir? 2020 fitre miktarı ne kadar? Fitre ne zaman ödenir?

21.05.2020Gündem
Fitre ne kadar 2020 Fitre ne zaman ve kimlere verilir

Fitre ne kadar 2020? Fitre ne zaman ve kimlere verilir?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın her yıl belirli kıstaslara göre belirlediği fitre miktarı, bu yıl da Ramazan ayı öncesinde açıklandı. Pek çok vatandaşın Ramazan ayı tamamlanırken araştırdığı konulardan birisi olan fitre ne zaman ve kimlere verilir sorusu da Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yanıtlandı. Peki, 2020 yılında fitre ne kadar, ne zaman ve kimlere verilir ya da verilmez? İşte, 2020 fitre miktarı ve zekat hesaplama ekranı hakkında tüm detaylar

18.05.2020Gündem
Fitre ne kadar 2020 Diyanet açıkladı: Fitre nedir, kimlere düşmez

Fitre ne kadar 2020? Diyanet açıkladı: Fitre nedir, kimlere düşmez?

2020 fitre miktarı Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklandı. Mübarek Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine verilen fitre, Ramazan orucunu tutup bayrama ulaşmanın bir şükrü olarak; dinen zengin olup Ramazan ayının sonuna yetişen müslümanın, belirli kimselere vermesi vacip olan bir sadakadır. Ramazan ayının son günlerine doğru ilerlememizle birlikte, Diyanet fitre miktarı ve fitre kimlere verilir konuları sorgulamalarda yer aldı. Peki, fitre kimlere verilir, kimlere düşmez? 2020 fitre ne kadar, ne zaman verilir?

12.05.2020Gündem
Fitre kimlere verilir, fitre ne kadar  İşte 2020 fitre miktarı

Fitre kimlere verilir, fitre ne kadar? İşte 2020 fitre miktarı

Ramazan ayının gelmesiyle beraber 2020 yılı fitre miktarı da gündemde yer almaya başladı. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan 2020 miktarının bu yılki miktarını öğrenmek isteyen vatandaşlar aynı zamanda fitre kimlere verilir? sorusunun da yanıtını almak istiyor. Peki 2020 fitre miktarı ne kadar belirlendi ve ne zaman verilmesi gerekiyor? İşte, 2020 fitre miktarı ile ilgili ayrıntılı bilgiler..

21.04.2020Gündem
Diyanetin açıkladığı 2019 fitre miktarı ne kadar Fitre ne zaman verilecek

Diyanet'in açıkladığı 2019 fitre miktarı ne kadar? Fitre ne zaman verilecek?

2019 Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediği fitre miktarı internette en fazla araştırılan konulardan biri oldu. İbadetlerini eksiksizce yerine getirmek isteyen vatandaşlar 'Fitre ne zaman verilecek?' sorusunun yanıtını arıyor. Peki, bu seneki fitre miktarı ne kadar? İşte, 2019 fitre miktarı ve fitrenin verileceği zaman ile ilgili bilgiler.

1.06.2019Gündem
Fitre ve zekat ne zaman kimlere verilir Diyanet yanıtladı

Fitre ve zekat ne zaman kimlere verilir? Diyanet yanıtladı

On bir ayın sultanı mübarek ramazan ayını uğurlamamıza kısa zaman kala, fitre ve zekat vatandaşların gündeminde yer almaya başladı. Ramazan ayının sonunda belirli kimselere verilmesi gereken fitre ve zenginlik ölçüsü kabul edilen miktarda (nisap) mala sahip olan kimselerin yine belirli kişilere verilmesi gereken zekatla ilgili bilgileri Diyanet açıkladı. Peki, fitre ve zekat ne zaman kimlere verilir?

31.05.2019Gündem
Emniyetten çok çarpıcı rapor Birbirlerini böyle aramışlar

Emniyet'ten çok çarpıcı rapor! Birbirlerini böyle aramışlar

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Dairesi Başkanlığınca "FETÖ/PDY askeri mahrem yapılanması"ndaki şüphelilerin iletişim için kullandığı kontörlü sabit/ankesörlü telefon hatlarına ilişkin tespit ve değerlendirmelerin yer aldığı "Kontörlü (Büfe) Sabit/Ankesörlü Telefon Hattı ile İletişim Modeli Değerlendirmesi" raporu hazırlandı.

20.05.2019Gündem
FETÖnün askeri mahrem yapılanmasının iletişim modeli

FETÖ'nün askeri mahrem yapılanmasının iletişim modeli

Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Dairesi Başkanlığınca "FETÖ/PDY askeri mahrem yapılanması"ndaki şüphelilerin iletişim için kullandığı kontörlü sabit/ankesörlü telefon hatlarına ilişkin tespit ve değerlendirmelerin yer aldığı rapor hazırlandı.

20.05.2019Gündem
Fitre ne kadar verilecek Fitre kimlere verilir

Fitre ne kadar verilecek? Fitre kimlere verilir?

Fitre ne kadar verilecek sorusuna cevap arayan Müslümanlar, tutamadıkları oruçları nedeniyle fitre kimlere verilir sorusuna Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden yanıt bulmak istiyor. Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı'nın belirlediği hesaba göre ödenen fitre, çeşitli sebepler dolayısıyla oruç ibadetini yerine getiremeyen vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, fitre ne zaman ve kimlere verilecek? İşte, merakla araştırılan konu hakkında detaylı bilgiler

9.06.2017Gündem
Eyüp Sultan ve zemzem kuyusu

Eyüp Sultan ve zemzem kuyusu

Ramazan’ın gelişiyle Eyüp Sultan ayrı bir manevi havaya bürünür.

21.08.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Kazanırken kaybetme

İnsanın eşya ile imtihan serüveninde, özellikle son yıllarda Müslüman bir toplum olarak geçirdiğimiz dönüşümün ramazan ayında dışavurumunu sadece zenginlerin katıldığı beş yıldızlı otellerin seçkin iftar sofralarında da görmekteyiz. Zenginleştikçe erdem sahibi olmamız gerekirken, madden zenginleşip sanki ruhen fakirleşiyoruz. Kazanırken kaybetmek bu olsa gerek...

8.05.2019