EKSTRA
MENÜ

Erdal Aksünger

Erdal Aksünger ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erdal Aksünger haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 359 Erdal Aksünger haberi bulunmuştur.

Erdal Aksünger Haberleri

Kılıçdaroğlunun başdanışmanı Erdal Aksünger liste dışı

Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Erdal Aksünger liste dışı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bilişim ve Teknolojiden Sorumlu Başdanışmanı CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger’le de yollarını ayırdı. TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu üyesi olan Aksünger, tehdit, baskı ve stres altında çalıştığını, adaylık değerlendirilmesi yapılırken mücadele ve formasyon kriterlerinin ön plana alınacağını düşündüğünü söyledi. Aksünger, "O kadar çalıştım ki günleri unuttum, şimdi huzurla ve onurla evime dönüyorum" dedi.

7.04.2015Gündem
CHPde milletvekili listesi kesinleşti... Çok sayıda isim liste dışı kaldı

CHP'de milletvekili listesi kesinleşti... Çok sayıda isim liste dışı kaldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün akşam saatlerinde toplanan Parti Meclisi 2015 Genel Seçimleri milletvekili listesini kesinleştirdi. “Siyaset uzun soluklu bir yarıştır” diyerek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, liste dışı bırakacaklarına ilk mesajı verdi; ardından listeleri okumaya başladı. Genel Başkan Yardımcıları Burhan Şenatalar ve Yakup Akkaya ile aralarında Sinan Aygün, Aydın Ayaydın, Erdal Aksünger, Umut Oran, Güldal Mumcu, Aşkın Türeli, Mehmet Ali Susam, Ali Demirçalı’nın da olduğu bazı milletvekillerinin liste dışında kaldığı belirtiliyordu.

7.04.2015Gündem
CHP listeleri belli oldu

CHP listeleri belli oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında dün akşam saatlerinde toplanan Parti Meclisi 2015 Genel Seçimleri milletvekili listesini kesinleştirdi. “Siyaset uzun soluklu bir yarıştır” diyerek konuşmasına başlayan Kılıçdaroğlu, liste dışı bırakacaklarına ilk mesajı verdi.

6.04.2015Gündem
Kocaoğlundan Hodri Meydan

Kocaoğlu'ndan "Hodri Meydan"

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ak Partili ilçe belediye başkanlarının kendisine yönelik iddaları, Başbakan'a şikayet etmeleri, ağabay belediye başkanlarını çağırmalarının altında İzmir'i CHP'den almak için Büyükşehir Belediyesi ve başkanını yıpratma strateji olduğunu söyledi. Gizli amaçlarının ise Valilik'teki kurula acil olmayan yatırımları yaptırarak parasını Büyükşehir Belediyesi'den almak olduğunu belirten Kocaoğlu "Hodri meydan. Buyrun Valilik'e müracaat edin. İzmirlinin tavrını görün" dedi.

21.03.2015Ege
Sağanak yağmurda ‘Paket’ protestosu

Sağanak yağmurda ‘Paket’ protestosu

TBMM’de görüşülen ve sert tartışmalarla kavgalara neden olan İç Güvenlik Yasası Paketi’ne, İzmir’den de tepki yükseldi. Çeşitli sivil toplum örgütlerinden siyasi partilere, sendikalardan futbol takımı taraftarlarına, meslek kuruluşlarına kadar hemen her kesimden bin kişi Gündoğdu Meydanı’nda toplandı. CHP milletvekilleri Alaattin Yüksel, Erdal Aksünger, Hülya Güven, Musa Çam’la aday adayı Ülkümen Rodoplu da protestoculara destek verdi. Sağanak yağmur nedeniyle eylem şemsiyelerin altında gerçekleşti, müzik grupları gösterilerini sunamadı, eylem de kısa sürdü.

1.03.2015Ege
O villalar için özel plan

O villalar için özel plan

İzmir Urla’da tartışmalı villaların olduğu arazinin imar planının değiştirilmesi yeni bir tartışma başlattı. Sivil toplum örgütlerinin, arazideki sit derecesinin düşürülmesine karşı açtığı davada bilirkişi heyetinin yeni atandığı öğrenildi. Bilirkişi şimdi yeni plan üzerinden inceleme yapacak.

14.02.2015Ekonomi
Bedri Serter: Masterımı EGİADda yaptım

Bedri Serter: "Masterımı EGİAD'da yaptım"

CHP İzmir İl Başkanı Bedri Serter'ı Ege Genç İşadamları Derneği (EGİAD) başkanı Seda Kaya ve Yönetim Kurulu ziyaret edip kutladı.

8.02.2015Ege
‘Harç değil, haraç’

‘Harç değil, haraç’

TORBA Yasa’yla birlikte kabul edilen katlamalı harç sistemi 2014’ün sonunda İzmir’deki devlet üniversitelerinde de uygulanmaya başlandı.

26.01.2015Ege
Bu belge kurtarmış

Bu belge kurtarmış

Reza Zarrab, Zafer Çağlayan’dan 240 bin Euro aldığını otel kâğıdına yazıp imzalamış.

17.01.2015Ekonomi
Reza Zarrab, Zafer Çağlayan’dan 240 bin Euro aldığını otel kağıdına yazmış

Reza Zarrab, Zafer Çağlayan’dan 240 bin Euro aldığını otel kağıdına yazmış

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan için, Reza Zarrab’ın Cenevre’den getirtiği iddia edilen 300 bin franklık saate karşılık ödeme yaptığına dair en önemli kanıtın “Saat bedeli olan 240.000# Euro’yu M. Zafer Çağlayandan teslim aldım” yazılı bir otel kağıdına yazılmış yazı olduğu ortaya çıktı.

16.01.2015Ekonomi
‘Bütün işte görünüyor’ demiştiniz

‘Bütün işte görünüyor’ demiştiniz

MECLİS Soruşturma Komisyonu’nda iktidar ile muhalefet arasındaki son hesaplaşma ‘rapor’ üzerinden gerçekleşti.

10.01.2015Gündem
CHP’de vetocular istifa etmeyecek

CHP’de vetocular istifa etmeyecek

CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin’in milletvekili adayı olmak için boşalttığı koltuğa atanan Bedri Sertel, yönetim kurulunun direnciyle karşılaştı, önce 10’a karşı 12 oyla veto edildi. Genel merkez bunun üzerine atamayı resmi yazıyla bildirdi ve yedeklerin de katılımıyla oylama istedi. Yönetim kurulu bu kez oybirliğiyle Serter’i onayladı.

9.01.2015Ege
Tapeler şerhte

Tapeler şerh'te

Her aşaması tartışmalı olan TBMM Soruşturma Komisyonu, 6 aylık sürecin sonunda raporu teslim günü de olaylı geçti.

9.01.2015Gündem
3 eski Bakanın itirazları da bilirkişi görüşünü değiştiremedi

3 eski Bakan'ın itirazları da bilirkişi görüşünü değiştiremedi

TBMM'de dört eski Bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını araştırmak üzere kurulan soruşturma komisyonu çalışmalarını tamamladı. Komisyon, AK Partili vekillerin oylarıyla, "dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmesine gerek yoktur" kararına vardı. Ancak karara rağmen tartışma bitmedi.

7.01.2015Gündem
Komisyonda son dakika bombası: O tapeler imha edilecek

Komisyon'da son dakika bombası: O tapeler imha edilecek

TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu'nun 9 AK Partili üyesinin, ‘delillerin hukuksuz elde edildiği’ gerekçesiyle imha edilmesi yönünde oy verdiği öğrenildi.

6.01.2015Gündem
Meclis Soruşturma Komisyonunda gergin anlar

Meclis Soruşturma Komisyonu'nda gergin anlar

Dört bakan hakkında Meclis soruşturma komisyonu karar toplantısında tansiyopn yükseldi. AKP Milletvekili Yusuf Başer ile CHP Milletvekili Erdal Aksünger arasında yaklaşık 15 dakika süren sözlü bir tartışma yaşandı. Tartışma AKP'li vekillerin CHP'li Aksünger'i sakinleştirmesiyle sona erdi. Öte yandan Komisyon Başkanı Hakkı Köylü'nün Komisyon'daki konuşmasında "Ben konuşmak istemiyorum. Çoğunluğun eğilimine uyduğumu belirtiyorum...." dediği öğrenildi.

5.01.2015Gündem
TBMM Komisyonunun Yüce Divan kararı belli oldu

TBMM Komisyonu'nun Yüce Divan kararı belli oldu

TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski AB Bakanı Egemen Bağış, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmemesi yönünde karar aldı.

5.01.2015Gündem
Kritik toplantı başladı

Kritik toplantı başladı

Günlerdir merakla beklenen TBMM'de dört eski Bakan hakkındaki soruşturma komisyonu toplantısı başladı. Türkiye adeta toplantıdan çıkacak karara kilitlendi. TBMM'deki eski bakanlar hakkında kurulan soruşturma komisyonunda, komisyon üyesi 14 vekil, bakanlarla ilgili olarak 11'er kez söz alarak konuşacak.

5.01.2015Gündem
Özgür Özel umut dağıttı

Özgür Özel umut dağıttı

CHP Çiğli İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Manisa Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Özgür Özel, "Umut Olacağız. 2015'te İktidar olacağız" dedi.

1.01.2015Ege
Komisyon oylaması için son tarih 9 Ocak

Komisyon oylaması için son tarih 9 Ocak

TBMM'de dört eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını soruşturmak üzere kurulan komisyonda, bakanların Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin oylama yeni yıla kaldı.

23.12.2014Gündem
MASAK’a verdikleri yanıtlar incelenecek

MASAK’a verdikleri yanıtlar incelenecek

AK Partili 4 eski bakan hakkında Yüce Divan kararının verileceği karar toplantısı öncesi Ankara’da müthiş bir trafik yaşandı.

22.12.2014Gündem
Dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması ertelendi

Dört eski bakanla ilgili Yüce Divan oylaması ertelendi

Dört eski bakanla ilgili 'Yüce Divan' oylaması için toplanan TBMM Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu toplantısından, oylamanın 5 Ocak tarihine ertelenmesi kararı çıktı.

22.12.2014Gündem
Oylamamız açık karar pazartesi

Oylamamız açık karar pazartesi

17-25 Aralık operasyonlarının ardından AK Partili 4 eski bakan hakkındaki suçlamaları soruşturan Meclis Komisyonu, dün yaptığı 10’uncu toplantıyla karar aşamasına geldi.

18.12.2014Gündem
Eski Bakan Muammer Güler: Oğlum komşuyla gayrimenkul işi yapıyor

Eski Bakan Muammer Güler: Oğlum komşuyla gayrimenkul işi yapıyor

ESKİ İçişleri Bakanı Muammer Güler, 17 Aralık operasyonunun ardından “şüpheli” olarak ifade verdiği Meclis Soruşturma Komisyonu’nda iki çocuğunun kariyerlerinin başında edindikleri servet konusunda Komisyon Başkanı Hakkı Köylü ile gerilim yaşadı. Çocuklarının mal varlıklarına ilişkin soruları yanıtlamakta zorlanan Güler, oğlunun danışmanlık şirketinin ne iş yaptığını bilmediğini söyledi. Sorular karşısında iyice bunalan Güler, bir ara, oğlunun üzerindeki bir ev için “Rahmetli annemin halen oturmakta olduğu evdir” dedi.

5.12.2014Gündem
Dikkat çekici servet artışı

Dikkat çekici servet artışı

Meclis Komisyonu tarafından hakkında soruşturma yürütülen eski bakanlar Erdoğan Bayraktar ve Egemen Bağış’la ilgili mali uzmanların yaptığı inceleme sonucu mal varlıklarında önemli bir artış olduğu saptandı. Buna göre, Erdoğan Bayraktar ile ailesine ait inşaat şirketi 3 yılda 3.3 kat büyüyerek 17.5 milyon liradan 58.2 milyon liralık aktif büyüklüğe ulaştı. Egemen Bağış ile eşi Beyhan Bağış, 8 taşınmaz ile 513 bin lira, 24 bin 300 dolar ve 192 bin liralık altın-mücevherata sahip. Ancak Bağışların şirket ortağı A.A.’nın hesabında dikkat çekici artışlar tespit edildi. Eski bakanların mal beyanları ve banka hesap hareketleri üzerinden yapılan servet analizleri şöyle:

28.11.2014Gündem
Yanlış yönlendirildim

Yanlış yönlendirildim

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Erdoğan Bayraktar’ın dinlendiği önceki günkü toplantıya geç katılmasıyla ilgili eleştirilere yanıt verdi.

27.11.2014Gündem
Yayın yasağına Bu karar gayrimeşrudur diyerek itiraz ettiler

Yayın yasağına 'Bu karar gayrimeşrudur' diyerek itiraz ettiler

CHP, dört eski bakan hakkında açılan Meclis Soruşturma Komisyonu çalışmalarına ilişkin getirilen basın yasağına itiraz etti. İtiraz dilekçesinde yasağın iktidarı koruyan siyasi bir karar olduğu belirtilirken, "Bu karar meşru olmayıp gayri meşrudur. Nasıl bir mahkemenin verebileceği 'adam öldürmek serbesttir' kararı gayri meşru ise işbu kararın meşruiyeti de aynı derecede değerlendirilmelidir" denildi.

27.11.2014Gündem
Başbakan usulsüz talimat vermez

Başbakan usulsüz talimat vermez

4 eski AK Partili bakan hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet suçlamalarını soruşturan Meclis Komisyonu’na 1.5 saat ifade veren eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, “Ne yaptıysam Başbakan’ın talimatıyla yaptım” sözü için, “Bu tip konular her zaman Başbakan’a sorulur. Başbakan’ın verdiği talimatta sorun olmadığı için usulsüzlük olmaz” dedi

26.11.2014Gündem
Bayraktarı dinlemeye 2 CHPli gelmedi

Bayraktar'ı dinlemeye 2 CHP'li gelmedi

TBMM'de, çalışmalarına yayın yasağı konulan 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk iddialarını soruşturma komisyonunda bugün Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar dinlendi.

26.11.2014Gündem
Yayın yasağı başvurusunu komisyon başkanı yapmış

Yayın yasağı başvurusunu komisyon başkanı yapmış

TBMM'de 17 Aralık süreciyle bağlantılı olarak dört eski bakan hakkında kurulan soruşturma komisyonunun çalışmaları konusundaki yayın yasağı başvurusunun, bizzat Komisyon'un başkanı tarafından yapıldığı ortaya çıktı.

26.11.2014Gündem
CHPli vekil Salihoğlunu HSYKya şikayet etti

CHP'li vekil Salihoğlu'nu HSYK'ya şikayet etti

CHP Milletvekili Erdal Aksünger, 17 Aralık operasyonuna takipsizlik kararı veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'nu HSYK'ya şikayet etti.

19.11.2014Gündem
Ameliyat olacağım belki ölebilirim

'Ameliyat olacağım belki ölebilirim'

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Aksünger, Rıza Sarraf’ın TBMM soruşturma komisyonuna 'Ameliyata gireceğim, ölebilirim' gerekçesini öne sürerek ifade vermediği söyledi.

7.11.2014Gündem
Mutluluklarına Başkanlarda tanıklık etti

Mutluluklarına Başkanlarda tanıklık etti

İZMİRLİ işadamı Serkan Kovalak ile Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Yıldız’ın kızı Özlem Yıldız, Bayraklı Tepekule Özel Günler Kordelya Salonu’nda gerçekleşen törenle yaşamlarını birleştirdi.

6.11.2014Ege
Dinleme listesi krizi

Dinleme listesi krizi

4 eski bakanla ilgili iddiaları soruşturan Meclis Komisyonu’nda AK Partili Komisyon Başkanı Hakkı Köylü’nün gündeme getirdiği ve CHP’nin bakanlar lehine tanıklık yapabilecek kişilerden oluştuğunu iddia ettiği dinleme listesi tartışma çıkardı. Dinleme talepleri kabul görmeyen CHP’liler komisyonu terk etti.

6.11.2014Gündem
Meclis soruşturma Komisyonunda tartışma

Meclis soruşturma Komisyonu'nda tartışma

TBMM'de 4 eski Bakan ile ilgili açılan Meclis Soruşturma Komisyonu'nda, Komisyon Başkanı olan AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü'nün dinlenmesi için 8 kişinin ismini önermesine CHP'li komisyon üyeleri tepki gösterdi. Yaşanan tartışmanın ardından CHP'li milletvekilleri komisyon salonunu terk etti.

5.11.2014Gündem
17 Aralık’a takipsizlik

17 Aralık’a takipsizlik

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Reza Zarrab (Rıza Sarraf) ile eski bakanlar Muammer Güler ile Zafer Çağlayan’ın oğulları Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın da aralarında bulunduğu 53 kişi için takipsizlik verdi. Aslan'ın evinde bulunan paraların valiliğe gönderilmesine karar verildi.

18.10.2014Ekonomi
81 ile kara çelenk

81 ile kara çelenk

CHP 17 Aralık soruşturmasının takipsizlikle sonuçlanmasını protesto için, yarın tüm adliye binalarına ve illerdeki adalet saraylarına siyah çelenk bırakacak.

18.10.2014Gündem
2 ay daha ek süre

2 ay daha ek süre

AK Partili 4 eski bakan Muammer Güler, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış’la ilgili yolsuzluk suçlamalarını soruşturan Meclis Komisyonu, göreve başlamasından 2 ay sonra dün fiilen ilk çalışmasını yaptı.

16.10.2014Gündem
Kılıçdaroğluna yeni başdanışman

Kılıçdaroğlu'na yeni başdanışman

CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger'in, "genel başkan başdanışmanı" olarak görevlendirildiği bildirildi.

15.10.2014Gündem
Passolig davası ertelendi

Passolig davası ertelendi

Passolig’e karşı açılan davada hakim, tedbir talebini delil yetersizliği nedeniyle duruşmayı 18 Kasım’a erteledi.

25.09.2014Futbol

Yazar Sonuçları

‘Benim adım Kemal’in sözleri!

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun ‘sözünün eri olduğu’ klişesi sıkça kullanılır.

10.04.2015

TİB, Başbakanlığın taşeronu mu olacak

“TİB, Başbakanlığın taşeronu mu olacak artık?”

29.12.2014

Davutoğlu’nun ilk yenilgisi

REZA Zarrab ile ilgili İran’da yürütülen soruşturmayla bağlantılı dosyaların istenmesi için dilekçe veriyor Yolsuzlukları Soruşturma Komisyonu üyesi Erdal Aksünger (CHP). Komisyon Başkanı Hakkı Köylü’den (AKP) ses çıkmıyor.

23.12.2014

Kadının yapamayacağı iş yok

ÇOK samimi söylüyorum bu topa girmeye hiç niyetim yoktu.

27.11.2014

17-25’te kritik kaçış

GARİP şeyler oluyor, 17-25 Aralık dört bakanla ilgili yolsuzluk iddiaları için kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu’nda.

20.11.2014

Fezleke odasında üç kişi

‘SADECE bu odada okuyabilir, sadece bu odada çalışabilirsiniz, dışarıya belge çıkarmak yasak.’

14.10.2014