EKSTRA
MENÜ

Dünya Avucunuzda

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 94 haberi bulunmuştur.

Dünya Avucunuzda Haberleri

Sezgin Yılmaz kimdir, kaç yaşında Dünya Avucunuzda Sezgin hakkında bilgiler

Sezgin Yılmaz kimdir, kaç yaşında? Dünya Avucunuzda Sezgin hakkında bilgiler

Dünya Avucunuzda Sezgin Yılmaz, biyografisi ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Sosyal medya üzerinden ünlenen Sezgin Yılmaz, buradaki fenomenliğini televizyon programı yaparak sürdürdü. Peki, Sezgin Yılmaz kimdir, kaç yaşında? İşte, Dünya Avucunuzda Sezgin hakkında bilgiler

25.01.2021Gündem
Dünya Avucunuzda Kemal ve Sezgin kimdir Sezgin Yılmaz ve Kemal Gözegir hakkında bilgiler

Dünya Avucunuzda Kemal ve Sezgin kimdir? Sezgin Yılmaz ve Kemal Gözegir hakkında bilgiler

Dünya Avucunuzda programı sunucuları merak edilen isimler arasında bulunuyorlar. Belirlenen ilgi çekici seyahat rotalarının gizli kalmış noktalarına doğru keşfe çıkan ve bu rotalarda yaşayanların yerel deneyimleri izleyiciyle paylaşan programda Burcu Esmersoy’a Sezgin Yılmaz ve Kemal Gözegir eşlik ediyor.

9.10.2020Televizyon
Dünyayı geziyor

Dünyayı geziyor

Burcu Esmersoy, “Dünya Avucunuzda” programı için bu kez Slovenya ve Hırvatistan’ı gezdi.

23.08.2019Televizyon
Bu program benim için büyük ders oldu

"Bu program benim için büyük ders oldu"

Ünlü sanatçı Ayhan Sicimoğlu ve Burcu Esmersoy, Bilkent Center’da düzenlenen söyleşide bir araya geldi. Son dönemde sunduğu seyahat programıyla dikkat çeken Esmersoy, ülke ülke dolaşarak farklı kültürleri tanıtan Ayhan Sicimoğlu ile birlikte bir gezi projesi yapma hayali olduğunu söyledi.

15.04.2019Televizyon
En sıra dışı festival: Burnıng Man

En sıra dışı festival: Burnıng Man

Festivallerin en ünlüsü. Popülerliğine popülerlik katan Burning Man epey bir süredir Türkiye’den de yoğun katılım alıyor. En son Şeyma Subaşı da katılmıştı. Nevada çöllerindeki bu maceraya atılmaya hazır olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz, ama burası diğer festivallerden biraz farklı. İpucu listemize bir göz atmadan yola çıkmayın.

Cannes’da yapılacaklar

Cannes’da yapılacaklar

Fransız Riviera’sının en ünlü şehirlerinden biri olan Cannes, muhteşem iklimi ve sahilleriyle turistler tarafından en çok tercih edilen sahillerden biridir.

İhtişamlı Monako

İhtişamlı Monako

Dünya Avucunuzda ekibinin Cote d’Azur seyahatinin bu seferki durağı dünyanın sayılı zenginlerinin bir araya geldiği, lüks ve ihtişam dolu bir lokasyon olan Monako Prensliği.

Fransız Rivierasının az bilinen ama en güzel iki sırrı

Fransız Rivierası'nın az bilinen ama en güzel iki sırrı

Nice, Marsilya, Cannes, St Tropez ve Monako Cote d’Azur’un en meşhur yerleri ama bize sorarsanız Eze ve Saint-Paul de Vence ortaçağ kasabaları hepsini cebinden çıkartır güzellikte.

Nicete mutlaka yapmanız gereken 14 şey

Nice'te mutlaka yapmanız gereken 14 şey

Nice’te yapacak o kadar çok şey var ki, aklınızı karıştırmamak adına madde madde sıralayalım...

Zafer tanrısı Nike’ye adanan güzel şehir: NİCE

Zafer tanrısı Nike’ye adanan güzel şehir: NİCE!

MÖ 350 yılında, Foça’da yaşayan bir Yunan kavimi, yeni dünyalar keşfetmek üzere, kendi yaptıkları ahşap kadırgalarla yola çıkar. Önce Marsilya’ya ardından da (bana göre) Cote d’Azur’un en güzel şehri Nice kıyılarına ulaşırlar.

Sokak çılgın atıyor: NOTTİNG HILL KARNAVALI

Sokak çılgın atıyor: NOTTİNG HILL KARNAVALI

Londra’nın sevimliliği ile ünlü semti her yıl kısa bir süreliğine deliriyor. Çılgın müzikler, bitmeyen dans, müthiş Karayip yemekleri bölgeye hakim oluyor. Milyonları ağırlayan bu festival fiziksel olarak sağlam bir kondisyon istiyor.

Kralları böyle alalım: Luxor

Kralları böyle alalım: Luxor

Antik dünyanın ağırlık merkezlerinden Luxor, Nil Nehri’nin kıyısına kurulu bir açık hava müzesi ve eşsiz bir zaman tüneli. Luxor’da Karnak ve Luxor tapınaklarının dışında çok büyük bir alanda bir tapınak bölgesi bulundu. Krallar Vadisi yolu üzerinde bulunan bu bölgede çalışmalar devam ediyor. Burada devasa büyüklükte sütunlar ve heykeller yer alıyor.

Çılgın kalabalıktan uzakta: Aswan

Çılgın kalabalıktan uzakta: Aswan

Aswan, Mısır’da Nil nehri kıyısında küçük bir şehir. Kahire’den, Aswan’a yaklaşık 950 km’lik bir yolculukla ulaşılıyor. Kahire’den otobüsle önce Luxor’a, oradan da trenle Aswan’a ulaşabiliyorsunuz. Mısır’ın büyük kentlerinden farklı olarak oldukça sakin ve mistik bir yer.

8 durakta Kahire

8 durakta Kahire

Mısır’ın hareketli başkentine hoş geldiniz... Kent, devasa bir metropolden beklenecek her şeyi sunuyor ve 24 saat yaşamaya devam ediyor. Ama asıl olayı tarihi zenginlikleri. İlk ziyaretinizde es geçmemeniz gereken 8 durak ise şöyle:

Kahire mi İskenderiye mi

Kahire mi İskenderiye mi?

Kahire, İskenderiye’ye karşı. Biri Piramitlerin diğeri de Büyük Kütüphane’nin şehri… Firavunlar diyarının iki büyük metropolünün arasında sadece iki saatlik bir yol var. İkisi de oldukça etkileyici ancak birbirlerinden de bir o kadar farklılar.

Mısır mutfağından 8 seçenek

Mısır mutfağından 8 seçenek

Mısır çok yabancısı olduğumuz bir mutfak değil. Geleneksel yemekler Anadolu mutfağıyla benzerlikler gösteriyor. Köfte, kebap, künefe, helva, türlü gibi ortak yemeklerimiz var. Bunlar haricinde gelmişken tatmanız gerekenler ise şöyle:

Saklı cennet: Marsa Alam

Saklı cennet: Marsa Alam

Mısır’ın güneydoğusunda yer alan Marsa Alam 2001 yılına kadar uyuyan bir balıkçı kasabasıydı. Şu anda bir uluslararası havaalanına sahip ve dünya dalış turizminin en önemli adreslerinden. Ancak hala Şarm El Şeyh’e ve Mısır’ın diğer bilinen lokasyonlarına göre daha sakin. Kasaba da hala balıkçı kasabası ruhunu kaybetmiş değil. Sualtındaysa dalış meraklılarını müthiş manzaralar bekliyor.

En güzel mavi: Şarm El Şeyh

En güzel mavi: Şarm El Şeyh

Kristal berraklığındaki denizi, denizaltındaki büyüleyici florası, doğu ve batı kültürünün karışımı şehir merkezi ve yıl boyunca süren tropikal havası ile Şarm El Şeyh Rus, İngiliz, Amerikan ve İtalyan turistlerin değişmeyen tatil lokasyonu olma özelliğini taşıyor. Türkiye’den de oldukça kolay ulaşılan ve tercih edilen bir lokasyon. Burada atlamamanız gereken noktalar ise şunlar:

Piramitlerden bile popüler: Dahab

Piramitlerden bile popüler: Dahab

Mısır, ekonomisi büyük ölçüde turizm ile dönen bir ülke. Ancak bu turizmin tamamını Kahire’nin hareketli sokakları ve piramitlerin oluşturduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Aslında Kızıl Deniz’in gizli hazineleri Giza piramitlerinden çok daha fazla sayıda yabancı ziyaretçiyi ülkeye çekiyor. Sina Yarımadası’nın kıyıları tarihi batıklar, mercan kayalıkları, resifler ve insanlarla beraber yüzmeye alışmış köpekbalıkları ile adeta bir sualtı oyun parkı olarak biliniyor. Şnorkel ve tüplü dalışın kalbinde es geçmemeniz gereken üç duraklar listesinin bayında ise Dahab geliyor. Burası pek çok dalgıca göre açısından Mısır’ın bir numaralı dalış lokasyonu. Üstelik ilginç bir şekilde diğer dalış merkezlerine oranla daha sakin.

Sidneyin olmazsa olmazları

Sidney'in olmazsa olmazları

Opera binası, kartpostal gibi kumsallar, güzelim doğal liman… Sidney deyince ilk akla gelen bunlar. Oysa Sidney'in dünyanın önde gelen metropolleri arasına girmesini sağlayan özellikler sayılamayacak kadar fazla. İşte Sidney'de yapılması gerekenler...

Melbourne’de yapmanız gereken 10 şey

Melbourne’de yapmanız gereken 10 şey

Birleşik Krallık’ın ve Viktorya döneminin izlerini sürün, dünya mutfaklarını deneyin, sokak ve sanatın birlikteliğini izleyin. Melbourne’e hoş geldiniz. İşte turunuzu kolaylaştıracak 10 ipucu...

Kivi diyarı: Yeni Zelanda

Kivi diyarı: Yeni Zelanda

Yeni Zelanda dendiğinde aklınıza ‘Yüzüklerin Efendisi’ ve rugby’nin geliyor olması normal. Peki bu sevimli ülke bizim için başka ne güzellikler barındırıyor. İşte Yeni Zelanda ile ilgili sekiz ipucu...

Avustralyaya gitmeden önce bilmeniz gereken 8 İpucu

Avustralya'ya gitmeden önce bilmeniz gereken 8 İpucu

Tek bir ülke sayıldığına bakmayın, aslında kocaman bir kıtada yolculuk ediyorsunuz. Mesafelere dikkat edin, sıkı giyinin ve yol çıkmadan önce ipuçlarımıza bir göz atın.

En güzel yeşil: ST. PATRICK’S DAY

En güzel yeşil: ST. PATRICK’S DAY

Yeşil renk ve İrlanda birasının damga vurduğu bu bayram biraz kondisyon istiyor. Sonuçta İrlandalılarla aşık atmak kolay iş değil. Biraz daha yumuşatılmış kutlamalar için İrlanda dışı adresleri seçmek mümkün. Ama işin merkezinde yer almak istiyorum diyorsanız kendinizi Dublin’e ve bu çılgınlık maratonuna iyi hazırlamanızda fayda var.

Dünyanın en renkli karnavalı

Dünyanın en renkli karnavalı

“Dünya Avucunuzda” ekibi olarak bu kez de rotamızı tam adı ‘Sao Sebastiao Rio de Janeiro olan ama kısaca Rio dediğimiz bu renkli şehre çevirdik. Hem de Rio’nuın en güzel döneminde, yani Rio Karnavalı zamanında buraya geldik.

Rio’da nerede ne yenir

Rio’da nerede ne yenir?

Gelelim yeme-içme yerlerine…

Kalbim Rio Karnavalı’nda kaldı

Kalbim Rio Karnavalı’nda kaldı

Hava 35 derece, ama hissedilen 50 derece! Şıp şıp terleyerek Ipanema plajındaki kalabalığın tam orta yerine dalıyorum. Koşturarak yanıma gelen bir görevli şemsiye ve şezlong isteyip istemediğimi soruyor.

Dans ve eğlencenin adı

Dans ve eğlencenin adı

Eğlencenin başkenti olarak bilinen Rio’ya tam zamanında yani karnaval döneminde gitme şansı yakaladık. Karnaval ruhunu zaten şehre adim atar atmaz hissetmeye başlıyorsunuz...

Rioda nereye gitmeli, ne yemeli

Rio'da nereye gitmeli, ne yemeli

Peki Rio’da başka neler yapmalı, nereyi görmeden dönmemeli? Hazırsanız, sıralıyorum...

Brezilyanın karnaval şehri: Rio

Brezilya'nın karnaval şehri: Rio

Vodafone Red ile Dünya Avucunuzda’nın şimdiki durağı Brezilya’nın karnaval şehri Rio! Onur Baştürk, Bianca Somer ve fotoğraflarıyla Instagram’ın sevilen yüzü Sezgin Yılmaz’ın yer aldığı Dünya Avucunuzda Takımı, karnaval dönemi büyük bir eğlence şehrine dönüşen Rio’da, meşhur plajları gezdi, kentin büyüleyici manzaralarına ve sokaklardaki coşkuya ortak oldu.

Bu maskeli balo: VENEDİK

Bu maskeli balo: VENEDİK

Venedik, dünyanın en çok turist çeken şehri. Ama yılın özellikle bir zamanı var ki o dönemde rekorunu kırıyor. Bütün kentin o ünlü maskelerini takıp, kostümlere büründüğü Venedik Karnavalı hiç şüphesiz Avrupa’daki en özel aktivitelerden biri. Masal şehrini bir de bu haliyle görmek istiyorsanız bilmeniz gerekenler listesine bir göz atmanızda yarar var.

Senede bir gün: ÖLÜLER GÜNÜ

Senede bir gün: ÖLÜLER GÜNÜ

Azteklerden günümüze uzanan bir gelenek. Yaşam ve ölümün iç içeliğini Tim Burton’ı bile kıskandıracak kostümlerle kutlamak ister misiniz? O zaman doğru adres Meksika!

Aslan ve ejderha: ÇİN YENİ YILI

Aslan ve ejderha: ÇİN YENİ YILI

Çin takvimine göre Köpek Yılı’na giriyoruz. Asya’nın en büyük sokak partisi de bu vesileyle düzenleniyor. Ejderha dansları, Çin mutfağının harika yemekleri ve göz kamaştıran kutlamalar arasında yerinizi almak istiyorsanız elinizi çabuk tutmanızda fayda var.

Renklerin içinde: HOLİ FESTİVALİ

Renklerin içinde: HOLİ FESTİVALİ

Havaların ısınması, çiçeklerin açması, bitki örtüsünün yeniden canlanması baharın gelişinin müjdecisi. Köklerini Hindu mitolojisinden alan Holi’de de amaç baharın gelişini ve yeniden doğuşu kutlamak. Dünyanın en renkli festivaline hoş geldiniz!

Dünyanın en çılgın partisi: MARDİ GRAS

Dünyanın en çılgın partisi: MARDİ GRAS

Müzik, yemek ve çılgın sokak partileri... New Orleans normalde de gelenlerin çok eğlendiği bir yer ama Mardi Gras zamanı o eğlence ikiyle çarpılıyor. Sonuçta partilemek için Jazz’ın doğduğu şehirden daha uygun neresi olabilir? İşte bu ortamda hayatta kalmak için ihtiyacınız olan ipuçları.

Büyüleyici şehir: Cape Town

Büyüleyici şehir: Cape Town

Büyüleyici bir şehir Cape Town. Nefes kesen doğası, rengarenk sokakları, sokaklarda kendini müziğe kaptırmış dans eden insanları, taptaze yemekleri... Tadı damağımda öyle bir kaldı ki, sormayın!

Mutluluk şehri: Cape Town

Mutluluk şehri: Cape Town

Vodafone Red ile Dünya Avucunuzda’nın şimdiki durağı mutluluk şehri Cape Town! Bir şehir hayal edin, her tarafı rengarenk ve karnaval tadında olsun. İşe orası Cape Town.

Kıtalar farklı dağlar kardeş

Kıtalar farklı dağlar kardeş

“Masa Dağı’na teleferikle değil de, koşarak çıkabilsem” hayalim, Vodafone Red ile Dünya Avucunuzda Takımı ile gerçek oldu.

Cırcır Böcekleri Cape Town’da farklı ötüyor

Cırcır Böcekleri Cape Town’da farklı ötüyor

Aslan Başı Tepesi, Masa Dağı’na karşıdan bakan, Masa Dağı eteklerinde, 699,9metre yükseklikte. 2,5km’lik bir patika çıkarak varılıyor. Teleferik yok. Sabah güneş doğarken Leo ile çıktığım tepeyi, akşam üstü de takım arkadaşlarım İdil Yazar ve Sezgin Yılmaz günbatımını görmeye karar verince, bir daha çıktım indim.

Cape Town’la ilgili olmazsa olmaz üç öneri

Cape Town’la ilgili olmazsa olmaz üç öneri

Cape Town için yapmanızı önerebileceğim o kadar çok şey var ki; o yüzden bu rengarenk şehirle ilgili size bir tek tavsiye vereceğim… ‘Buraya gelirseniz az uyuyun; çünkü buraya doyamayacaksınız’.

Cape Town’ın meşhur restoranları

Cape Town’ın meşhur restoranları

Güney Afrika'nın en kalabalık ikinci şehri Cape Town... Nefes kesen doğası, rengarenk sokaklarıyla keşfedilmesi gereken bir cennet... Yalnız burada harika lezzetler de var. İşte Cape Town’ın meşhur restoranları...

Sömestr tatilinin en eğlenceli adresi: Bansko

Sömestr tatilinin en eğlenceli adresi: Bansko

Bulgaristan’ın en gözde kayak merkezlerinden Bansko… 75 km. uzunluğunda ve son derece bakımlı pistleriyle yurt dışı kayak için biçilmiş kaftan. Özellikle Türkiye ve Avrupa kayak merkezleriyle karşılaştırılınca, Bansko oldukça ekonomik de bir seçenek. Hazır sömestr tatili dönemi yaklaşıyorken listenize mutlaka Bansko’yu eklemelisiniz…

Kayak merkezi cenneti: Fransa

Kayak merkezi cenneti: Fransa

Fransa'nın dağlarını, üç ana kategoride ele almak gerekir. Kuzey Alpler, Güney Alpler ve Pireneler... Bu üç gruptan en çok kayak merkezi barındıran ve turist ağırlayan, Kuzey Alpler bölgesi... Bu kış Fransa’ya kayak tatili düşünüyorsanız işte size tüyolar…

Vodafone Red ile #Dünya Avucunuzda: Cape Town

Vodafone Red ile #Dünya Avucunuzda: Cape Town

Vodafone Red ile #Dünya Avucunuzda’nın dördüncü durağı Güney Afrika’nın 3 başkentinden birisi olan Cape Town! Burası adeta karnaval tadında bir şehir. Burası için; göz alıcı, bırakıp gidemeyeceğiniz, tadına doyamayacağınız, büyüleyici… gibi yüzlerce yakıştırmada bulunabilirsiniz. Biz de; İdil Yazar, Yonca Tokbaş ve Sezgin Yılmaz’la seyahat ettiğimiz bu mutluluk şehrinde gezip görülmedik yer bırakmadık. Burasının doğal güzelliklerini, akıl almaz derecede lezzetli yeme-içme rotalarını ve Cape Town’la ilgili en ayrıcalıklı önerileri bu ekipten dinlemek için bugün saat 11:00’de Hürriyet.com.tr Facebook hesabından Cape Town’dan canlı yayındayız!

15.01.2018Gündem
Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Kanada’nın acımasız doğasına yakışan kayak merkezleri

Birçok doğal güzelliğin yanı sıra Kanada kayak merkezleri ile de ön planda. Kayak merkezlerinin çokluğu Kanada’da kış turizmini de olumlu yönde etkiliyor. İşte Kanada ve kayak merkezleri hakkında bilmeniz gerekenler…

Yazar Sonuçları

Fahriye Evcen keşke daha erken açıklama yapsaydı

Dünden beri Fahriye Evcen ve Burak Özçivit çiftinin Cape Town’da bir çita ile çektirdikleri fotoğraf karesi tartışılıyor.

8.05.2018

Rio Karnavalı’nı nasıl bilirsiniz?

Rio Karnavalı deyince aklınıza önce ne geliyor? Gösterişli kıyafetlerle dans eden çok ama çok seksi kadınlar değil mi?

17.02.2018

Bir gece dışarıya çıkıp eğlenmem lazım, çünkü...

Günlerdir sizden gelen “Bir gece dışarıya çıkıp gezip tozmam, eğlenmem lazım. Çünkü...” diye başlayan cümleler okuyorum. Hepsi de birbirinden yaratıcı, samimi, umut verici ve şahane! Doğrusu bu kadar cümle, bu kadar talep beklemiyordum.

10.02.2018

Hayatın peşinde koşmak

Ne yazayım nasıl yazayım diye düşünecek zamanımın olmadığı bir “anda olma” halindeyim.

14.01.2018

Bir küçük İstanbul yazısı

Geçtiğimiz hafta sonu, kelimenin tam anlamıyla rüzgar gibi geçen, oradan oraya gidip, tamamen ilahi tesadüfler sayesinde arka arkaya geldiği için yetişebildiğim bir İstanbul koşturmacası yaşadım.

11.01.2018