EKSTRA
MENÜ

Böbrek Taşı Tedavisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 203 haberi bulunmuştur.

Böbrek Taşı Tedavisi Haberleri

Böbrek taşınızı doğal yolla düşüreyim derken hastalanmayın

Böbrek taşınızı doğal yolla düşüreyim derken hastalanmayın

Yüzyıllardır böbrek taşı ağrısı çeken insanoğlu taşı düşürmek için doğal ve şifalı bitkilere/taşlara başvuruyor. Bıçak altına yatmayım diye iyi geldiğine inandıkları şifalı otlar ve taşlar ile bu dertten kurtulmaya çalışanların sayısı hiç de az değil. Peki, kulaktan kulağa dolanan bu efsanelerin bilimsel karşılığını duymaya hazır mısınız?

24.09.2021Aile
Yaz aylarında görülme sıklığı artıyor Bu belirtiler sizde de varsa…

Yaz aylarında görülme sıklığı artıyor! Bu belirtiler sizde de varsa…

Üroloji Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Ömer Faruk Bozkurt, yaz aylarında böbrek taşı hastalığına sıklıkla rastlandığını belirterek, “Dünyada sıklık oranları coğrafi bölgelere göre değişmekle birlikte ülkemizde bu oran oldukça yüksektir. Hemen hemen çocuklar da dahil olmak üzere her yaşta görülmesine rağmen en sık 30-60 yaş arasında görülmektedir. Erkeklerde daha sık görülmektedir” dedi.

29.07.2020Sağlık
Böbrek taşı neden olur ve nasıl düşürülür Böbrek taşına ne iyi gelir

Böbrek taşı neden olur ve nasıl düşürülür? Böbrek taşına ne iyi gelir

Böbrek taşı, çok rastlanan sağlık sorunlarından birisidir. Sağlık açısından, böbrek taşı oluşumu ve tedavisi önem arz etmektedir. Sizlere, böbrek taşına ilişkin açıklamalar ile oluşma nedenleri ve düşürülmesine ilişkin tüm detaylı bilgilere yer verdik.

9.03.2020Sağlık
Böbrek Taşı İçin Doğal Yöntemler

Böbrek Taşı İçin Doğal Yöntemler

Böbrek taşı düşürmek, doğum sancısı kadar zorlu bir süreç. Hayat kalitesini olumsuz etkileyen, bıçak saplanır şekilde ağrıya yol açan böbrek taşı ağrısından bazı basit ama etkili yöntemlerle korunabilirsiniz. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Ali Murat Gökçe, böbrek taşlarının ne olduğunu ve korunma yöntemlerini anlattı.

Böbrek taşından korunmak için nelere dikkat etmeli

Böbrek taşından korunmak için nelere dikkat etmeli?

Böbrek taşı dünyada çok sık görüldüğü gibi ülkemizde de en sık görülen hastalıkların başında geliyor. Neredeyse her beş kişinden birinde böbrek taşı mevcut. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Doğukan Sökmen, böbrek taşından nasıl korunmamız gerektiğini anlattı.

3.10.2018Sağlık
Böbrek taşının çaresi: Doğal limonata

Böbrek taşının çaresi: Doğal limonata

Yaz aylarında sıvı tüketimi çok önemli. Yüksek hayvansal protein, tuz ve rafine şeker içeren gıdalar böbrek taşı oluşumuna davetiye çıkarıyor. Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Orhan Tanrıverdi “4 mm’den küçük taşlar böbrek ve idrar yollarından daha rahat atılabilirken, 6 mm’nin üzerindeki taşlara genellikle müdahale gerekiyor. Taş oluşan bireylerde sonraki beş yıl içinde bir başka böbrek taşı oluşturma olasılığı yüzde 50’lere ulaşıyor. Böbrek taşlarından korunmak için yapılacak şey aslında çok basit. Günde 2,5-3 litre su tüketmek böbrek sağlı için büyük önem taşıyor” diyor.

5.07.2018Sağlık
Az su tüketimi, böbrek taşı oluşumunu tetikliyor

Az su tüketimi, böbrek taşı oluşumunu tetikliyor

İnsanoğlunun en önemli yaşam kaynağıdır su… Olmazsa olmazı, vazgeçilmezidir. Belki de bu yüzdendir, vücudumuzda yer alan her organdan en küçük hücreye kadar sağladığı yararlar… Ancak yeteri kadar alınmadığında tıpkı böbrek taşlarında olduğu gibi birçok sağlık problemini de beraberinde getirir. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Arman Çitçi, az su tüketiminin böbrek taşı üzerindeki etkilerini ve dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

3.05.2018Sağlık
Maydanozun faydaları neler İşte maydanoz kürü tarifi

Maydanozun faydaları neler? İşte maydanoz kürü tarifi

Yemeklere tat vermek için kullanılan maydanoz bitkisi faydalarıyla da tam bir şifa deposu. Kökü bitki uzmanları tarafından sistit ve üretrit gibi idrar yolu rahatsızlıkları için önerilen maydanoz kür veya çay halinde de tüketilebilir. İşte dünyanın en çok kullanılan bitkisi maydanozun faydaları ve maydanoz kürü tarifi!

26.02.2018Gündem
Erkan Petekkaya ameliyat oldu

Erkan Petekkaya ameliyat oldu

Erkan Petekkaya’nın, başrolde olduğu “Paramparça” dizisinin veda gecesine katıldı, ardından hastanenin yolunu tuttu.

25.03.2017Magazin
Messinin doktorundan böbrek taşı itirafı

Messi'nin doktorundan böbrek taşı itirafı

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) lideri Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi'nin, bu sezon böbrek taşı sorunu yaşadığı dönemde 3 maçta forma giydiği ortaya çıktı.

11.03.2016Futbol
Böbrek taşı tedavisinde lazer dönemi

Böbrek taşı tedavisinde lazer dönemi

Böbrektaşının içinde bulunduğumuz Akdeniz coğrafyası içinde sık rastlanan bir sağlıkproblemi olduğunu söyleyen Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürdal İnan, bu problemin Erkeklerde kadınlara göre daha da sık görüldüğünü söylüyor.   

Böbrek Taşı Kabus Olmasın

Böbrek Taşı Kabus Olmasın!

Böbrek taşı riski yaz aylarında artıyor... Dikkat edilecek bazı kurallar ile böbrek taşının önüne geçilebileceğini Op. Dr. Fatih Çanaklı anlattı.

Böbrek taşına karşı domates suyu

Böbrek taşına karşı domates suyu!

İlaca eşdeğer sitrat miktarı olan meyveler tüketin

9.07.2015Sağlık
Aslan Başkent sınavına hazır

Aslan Başkent sınavına hazır

Galatasaray, Ziraat Türkiye Kupası B Grubu'nda yarın deplasmanda Ankaragücü ile yapacağı 5. ve son hafta maçı hazırlıklarını tamamladı.

26.01.2010Futbol
Böbrek taşı belirtileri nelerdir Böbrek taşı nedenleri ve tedavisi

Böbrek taşı belirtileri nelerdir? Böbrek taşı nedenleri ve tedavisi

Böbrek taşı, toplumda sık karşılaşılan rahatsızlıklardan biri. Farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilen böbrek taşları, büyüklüğüne ve bulunduğu bölgeye göre çeşitli şekillerde tedavi edilebiliyor. Peki böbrek taşı belirtileri nelerdir? İşte böbrek taşı nedenleri ve tedavisi...

9.07.2021Sağlık
Kum Dökmeye Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer Kum Dökmek Nedenleri Ve Tedavisi

Kum Dökmeye Ne İyi Gelir Ve Nasıl Geçer? Kum Dökmek Nedenleri Ve Tedavisi

Böbrek hastalıklarından bir tanesi olarak bilinen kum dökme toplumda sıklıkla karşılaşılan rahatsızlıklar arasındadır. Kum dökmeye iyi gelen doğal tedavi seçenekleri bulunmaktadır. Kum dökme şikayeti yaşayan kişiler internet üzerinden doğal tedavi yöntemlerini araştırmaktadırlar. Kum dökme pek çok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Peki kum dökmeye ne iyi gelir? Kum dökme nasıl geçer? Kum dökmek nedenleri ve tedavisi nasıldır? İşte kum dökme ile ilgili tüm detaylar.

24.06.2021Sağlık
Üroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Çömez cevaplıyor; Böbrek taşı belirtileri nelerdir

Üroloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. İlker Çömez cevaplıyor; Böbrek taşı belirtileri nelerdir?

Böbrek taşları ülkemizde oldukça sık rastlanan bir hastalıktır. Böbrek taşı bazen hiç belirti vermezken bazen de özellikle acil servisteki en sancılı, ağrı veren durumlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Böbrekteki taşların idrar kanalına girmesiyle taşın boyutundan bağımsız olarak ciddi ağrılarla ortaya çıkabiliyor. Bu ağrı esnasında ciddi tansiyon ve şeker yükselmesi, karın ağrısı ve hatta bağırsak çalışmasını engelleyen durumlarla karşılaşılabiliyor. Özellikle acil servise idrarda kanama, yanma şikayetiyle başvuran hastalarda akla getirilmesi gereken durumlardan ilki idrar yolu taşlarıdır. Bu taşların tedavisi çok hızlı ve basit şekilde gerçekleştirilebiliyor. Hasta acil servise geldikten veya üroloji polikliniğe başvurduktan sonra hastaya idrar tahlili ve röntgen gibi birtakım tetkikler yapıyoruz. Hastanın taşının boyutunu ve yerini tespit ettikten sonra tedavi planını yapıyoruz. Böbreği koruyabilmemiz için doktora erken başvurmak oldukça önemli.

Böbrek taşı sancısı Cibuti’den Türkiye’ye getirdi

Böbrek taşı sancısı Cibuti’den Türkiye’ye getirdi!

2,1 cm’lik böbrek taşını kendi ülkesi Cibuti’de kırdıramayan hasta, şifa bulmak için 5 bin 700 kilometre yol yaparak İstanbul’a geldi.

24.03.2021Sağlık
Maske kullanımı bu sorunu açığa çıkardı

Maske kullanımı bu sorunu açığa çıkardı!

Covid-19 süreciyle birlikte günlük hayatımızın bir parçası olan maske kullanımı; kişinin kendi ağız kokusunu fark etmesini ve çözüm arayışını beraberinde getirdi. Boşanmalarda gerekçe sayılabilecek kadar ciddi bir sorun olan ağız kokusu, iş yaşamında da özellikle konuşarak iletişim kurmada sıkıntı yaşanmasına yol açıyor.

23.02.2021Sağlık
Uzmanlar uyardı: Dişteki sağlık sorunları korona kadar tehlikeli

Uzmanlar uyardı: Dişteki sağlık sorunları korona kadar tehlikeli

Covid-19 salgını nedeniyle hayatındaki pek çok şeyi erteleyenler arasında diş ve diş eti sorunları yaşayanlar da var. Ancak uzmanlar, geciktirilen diş tedavilerinin bağışıklık sistemi başta olmak üzere kalpten böbreğe tüm vücut için tehlikeye davetiye çıkardığı uyarılarında bulunuyorlar. Diş Hekimi Arzu Yalnız Zogun diş ve diş eti problemlerinin etkileri üzerinde önemli açıklamalarda ve önerilerde bulundu.

26.01.2021Sağlık
Böbreklerdeki Yoğun Ağrı Neyin Habercisi

Böbreklerdeki Yoğun Ağrı Neyin Habercisi?

Normal şartlarda bir insanda bulunan börek sayısı ikidir ve bu börekler birbirinden ayrı olarak sağ ve solda konumlanır. Ancak kesin nedeni bilinmese de bazı durumlar anne karnındayken bebeğin böreklerinin birleşmesine yol açar. Şekil olarak at nalına benzeyen bu duruma at nalı böbrek hastalığı denir. Üroloji Uzmanı Op. Dr. Arman Çitçi, at nalı böbrek hastalığı hakkında bilinmesi gerekenleri anlatıyor.

12.01.2021İyi Yaşam
Zona hastalığı nedir İşte zona belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi

Zona hastalığı nedir? İşte zona belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi

Çocukluk dönemi bulaşıcı hastalıklarından biri olan suçiçeği ilerleyen yaşlarda yeniden karşınıza çıkabilir. ‘Varicella zoster’ isimli virüsün yol açtığı hastalığın yetişkinlikteki adına zona denir. Halk arasında gece yanığı olarak da bilinen ve şiddetli ağrılara yol açan zonanın ortaya çıkmasında stres faktörleri ilk planda yer alır. İşte, zona belirtileri ve tedavisi hakkında bilgi...

7.12.2020Sağlık
KOAH hastalığında olasılık artıyor Çözümü ise...

KOAH hastalığında olasılık artıyor! Çözümü ise...

Kilo problemi olan KOAH hastalarının zayıflamasının idrar kaçırma şiddetini azalttığına dikkat çeken Prof. Dr. Tufan Tarcan, uzun yıllar KOAH hastalığına maruz kalmanın da idrar kaçırma riskini artırdığının altını çizdi.

20.11.2020Sağlık
Diyabet bakımında hemşire desteği çok önemli

Diyabet bakımında hemşire desteği çok önemli

Hasta ve yakınlarının yaşamını ciddi ölçüde etkileyen ve zorunlu yaşam tarzı değişikliklerini gerektiren diyabet tedavisinde, özel bakım önem taşıyor. Hastalığın etkilerini en aza indirmek ve yaşam kalitesini artırmak için diyabet hemşireliğinin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Nermin Olgun, “Diyabet eğitimi alan hastalar diyabeti kontrol altına almakta daha başarılı” dedi.

13.11.2020Sağlık
“Diyabet hemşireliği tedavide başarıyı artırıyor”

“Diyabet hemşireliği tedavide başarıyı artırıyor”

Hasta ve yakınlarının yaşamını ciddi ölçüde etkileyen ve zorunlu yaşam tarzı değişikliklerini gerektiren diyabet tedavisinde, özel bakım önem taşıyor. Hastalığın etkilerini en aza indirmek ve yaşam kalitesini artırmak için diyabet hemşireliğinin önemine dikkat çeken Prof. Dr. Nermin Olgun, “Diyabet eğitimi alan hastalar diyabeti kontrol altına almakta daha başarılı” dedi.

13.11.2020Sağlık
Güçlü kemikler sağlıklı yarınlar

Güçlü kemikler sağlıklı yarınlar

Kemik yaşayan bir dokudur ve güçlendirilebilir. ‘Kemik sağlığı’ denilince aklımıza ileri yaşlardaki insanların kemik sağlığı geliyor. Oysaki kemik sağlığı her yaşta önemlidir.

20.10.2020Sağlık
Zona hastalığı nedir İşte Zona hakkında bilgiler

Zona hastalığı nedir? İşte Zona hakkında bilgiler

Zona, sinir hücrelerini tutan kaşıntı ve şiddetli ağrılarla seyreden döküntülü bir hastalıktır. Suçiçeğine neden olan varisella zoster virüsü zona hastalığına da neden olmakta. Uzmanlar, daha önce suçiçeği geçirmiş kişilerde ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilen zona hastalığı için özellikle 60 yaş üstü kişilerde aşılanmanın gerekli olduğunu bildiriyor. İşte, zona hakkında merak edilenler...

21.09.2020Sağlık
Uzmanlardan hayati uyarı Belirtilerin ortaya çıkmasını beklerseniz...

Uzmanlardan hayati uyarı! Belirtilerin ortaya çıkmasını beklerseniz...

“Kronik böbrek hastalarının, hayati riskleri; sağlıklı bireylerden 10 ila 30 kat daha yüksektir. Dünyada erişkinlerin yaklaşık yüzde 10'nda böbrek hastalığı bulunmaktadır. Bu durumun yol açtığı kötü yaşam kalitesi, hastaların aile ve sosyal yaşantılarını da olumsuz yönde etkilemektedir. Maalesef ülkemizde durum daha da kötüdür. Bu bağlamda, kronik böbrek hastalığı; önemli bir toplum sağlığı sorunudur” diyen Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Yıldız, kronik böbrek hastalığıyla ilgili merak edilenleri anlattı.

4.09.2020Sağlık
Böbrek Sağlığı İçin Dengeli Beslenme Önemli

Böbrek Sağlığı İçin Dengeli Beslenme Önemli

Böbrek sağlığının korunması için günde 2-2,5 litre su tüketimi olması gerektiğini ifade eden Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Pınar Seymen, böbrek sağlığı için sağlıklı ve dengeli beslenmenin önemini anlattı.

28.08.2020İyi Yaşam
Kronik böbrek rahatsızlığına dikkat Halsizlik, güçsüzlük, iştahsızlık varsa…

Kronik böbrek rahatsızlığına dikkat! Halsizlik, güçsüzlük, iştahsızlık varsa…

“Kronik böbrek hastalığı önemli bir toplum sağlığı sorunudur” diyen Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Gürsel Yıldız, kronik böbrek hastalığının belirtilerini, tedavisini ve kimlerin risk altında olduğunu açıkladı; böbrek sağlığı için yapılması gerekenleri sıraladı.

17.06.2020Sağlık
Fosfor nedir Fosfor değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Fosfor nedir? Fosfor değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

İnsan vücudunda birçok mineral bulunur. Bu minerallerden birisi de fosfordur. Fosforun düşüklüğü veya yüksekliği yapılan kan testlerinde belirlenir. Bu değerlerin normal değerlerden yüksek veya düşük çıkması birçok hastalığı doğurmaktadır. Peki Fosfor nedir? Fosfor değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Fosfor hakkında bilinmesi gerekenleri detaylıca inceledik.

12.06.2020Sağlık
İdrarda Lökosit Esteraz nedir Değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

İdrarda Lökosit Esteraz nedir? Değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lökosit Esteraz tahlili, idrar yollarıyla bağlantılı olarak meydana gelen enfeksiyonların tanısı için yapılmaktadır. Bu test, enfeksiyonun sadece varlığına ilişkin bilgi vermektedir ve rahatsızlığın kaynağını tespit edilememektedir. Peki, idrarda lökosit esteraz nedir? Lökosit Esteraz değerleri kaç olmalıdır? Sizler için lökosit esteraz hakkındaki bilgiler.

8.06.2020Sağlık
Uyluk Kemiği Nedir Nerededir Uyluk Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

Uyluk Kemiği Nedir? Nerededir? Uyluk Kemiği Ağrısı, Kırığı Ve Tedavisi

İnsan vücudu çeşitli kemiklerden oluşur. Hareket etmenizi ve dengede sağlayan her bir kemiğin farklı bir özelliği bulunuyor. Özellikle uyluk kemiği yapısı itibariyle farklı bir öneme sahiptir. Uyluk kemiği hakkında bilmeniz gereken bütün bilgileri sizler için derledik.

26.03.2020Sağlık
Gastroenteroloji nedir Gastroenteroloji ne demek Gastroenteroloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Gastroenteroloji nedir? Gastroenteroloji ne demek? Gastroenteroloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Gastroenteroloji halkın son yıllarda çok sıklıkla karşılaştığı ve tam olarak ne demek olduğu pek bilinmeyen tıp dallarından biridir. İnternet üzerinde de gastroenteroloji nedir, gastroenteroloji hangi hastalıklara bakar gibi birçok arama yapıldığı görülüyor. Bir tıp bölümü olan gastroenteroloji ile ilgili tüm soruların cevapları ve gastroenteroloji ile ilgili tüm bilgiler detayları ile yazımızda yer alıyor.

9.03.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Almanlar yaptıysa biz de yaparız

Türkiye’de üretilen böbrek taşı kırma cihazı ESWL’nin hikayesini anlatan Prof. Dr. Remzi Sağlam, “Böbrek taşı kırma cihazı yapmak istediklerini belirten genç elektronik mühendisleri, bunu nasıl yapacaklarını sorduğumda, ‘Almanlar yaptıysa biz de yaparız’ dedi. Her şey bu cümleyle başladı” diye konuştu.

14.11.2014

Sol testise dokununca ağrı yaparsa...

Testislerinizi etkileyen bir sağlık sorununuz olduğunda hem sağ hem de sol testisinizin ağrıyabileceğini düşünebilirsiniz. Ancak durum sandığınız gibi değil. Sol testis anatomik özelliklerinden dolayı bazı hastalıklara daha duyarlı.

25.04.2021

Testis ağrısı neden olur ve nasıl tedavi edilir?

Testisler skrotumun içinde bulunan yumurta şeklindeki üreme organlarıdır. Sperm üretiminde görev alırlar ve oldukça hassas organlardır. Ağrı testisin kendisinden veya epididimden kaynaklanabilir. Bazen testis ağrısı sanılan şey kasıktan veya karından yansıyan ağrı da olabilir.

19.03.2021

Ağız Kokusu Sorunu

Ağız kokusu korkusu, başkalarını rahatsız ediyor muyum?, acaba insanlar benden tiksinir mi?, düşünceleri ile sosyal yaşantımızı sekteye uğratır. Bu korkunun en haklı sebebi çoğunlukla insanın kendi kendisini fark etmemesidir. Sosyal izolasyona varan bu durumun çaresi için öncelikle ağız bölgesindeki sebepler araştırılmalıdır.

15.03.2021

Prostat nedir, görevi nedir?

Prostat, erkeklerde meni içeriğinin bir kısmının üretildiği, idrar kesesinin hemen altına yerleşmiş yaklaşık ceviz büyüklüğünde (10–20 gr) bir bez dokusudur. Prostat bezinin salgıladığı sıvılar, vajina içerisinde meninin akışkan hale gelmesini sağlamakta, aynı zamanda içerdiği maddeler sayesinde spermleri çevresel faktörlerden koruyarak vajinal ortamda hayatta kalabilmelerini sağlamaktadır.

17.02.2021

“Yanlarım ağrıyor, sebebi nedir?”

Karnınızla sırtınız arasında kalan bölgede hissettiğiniz ağrıya yan ağrısı (flanka ağrı) denir. Genellikle tek taraflı olur. Çoğu insan hayatında en az bir kez yan ağrısı hissetmiştir.

24.11.2020

Obezite tedavisinde tüp mide ameliyatı

Çağımızın hastalığı olan ve giderek artan oranlarda görülen obezite, vücudumuzda anormal düzeylerde yağ birikimi hastalığıdır. Yani alınan kalorinin harcanan kaloriden fazla olması durumunda fazla kalori vücudumuzda yağ olarak depolanır. Vücudumuzda bazı hormonal fonksiyonların normal işleyebilmesi için belli seviyede yağ oranına sahip olmamız gerekir. Yani vücudumuzdaki yağ oranının fazla olması gibi çok düşük olması da anormal bir durumdur.

23.11.2020

Çocuğumun böbrek taşı düşürdüğünü nereden anlarım?

Çocuklarda böbrek taşı hastalıkları sıklığı tüm dünyada ve ülkemizde gün geçtikçe artış göstermektedir. Taşların büyük bir kısmı ilaç tedavileri ile kendiliğinden düşse de bir kısmına müdahale edilmesi, dışarıdan taş kırma tedavisi (ESWL) veya cerrahi tedavi uygulanması gerekmektedir.

12.11.2020

Böbrek Sağlığımızı Nasıl Koruruz? İşte Doğru Bilinen Yanlışlar...

Dünyada gün geçtikçe artış gösteren kronik böbrek hastalığı, ülkemizde de oldukça yaygın görülür hale geldi. Böbrek hastalıklarına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl Mart ayının ikinci haftası tüm dünyada böbrek günü etkinlikleri yapılarak kutlanıyor. Bu kapsamda biz de Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur ERK ile böbrek haftasına özel bir sohbet gerçekleştirdik.

11.03.2020