Bugün neler oldu?

Ankaralı Namık

Güncelleme Tarihi:

Ankaralı Namık haberleri sayfasında Ankaralı Namık hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 140 Ankaralı Namık haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Namık Uğurlu ya da bilinen adıyla Ankaralı Namık, 1 Ocak 1976 günü Kurşunlu, Çankırı'da dünyaya geldi. Türk müzisyen, söz yazarı, televizyon programcısı, bestekâr ve oyuncudur.

Malatya İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiştir fakat mesleğini yapmayıp müziğe yönelmiştir.

2005 yılında pek tanınmayan sanatçı Arabada Beş Evde On Beş adlı albümü milyonlar satarak bir çok megastarı geride bırakarak rekorlar kırmıştır.

2008 yılında Ah babam sağ olsaydı adlı albümü kendisiyle aynı dönemde albüm çıkaran Megastar Tarkan'ın albümüyle kıyasıya yarışmıştır.

Son iki albümünü 700bin adetin üzerinde satmıştır.Ankara’dan bağımsız milletvekili adayı olarak siyasete de atılmayı deneyen Ankaralı Namık, Ankara Eczacıspor Kulübü Başkan Yardımcılığı’nı ve Tüm Türkiye Çalışan ve Emekliler Birliği Genel Başkan vekililiğini yürütüyordu.

Ankaralı Namık, 18 Ekim 2015 günü Ankara Keçiören'de hayata veda etti.

Ankaralı Namık haberleri

DAHA FAZLA #ANKARALI NAMIK HABERLERİ

Ankaralı Namık’a ait tüm site haberleri