Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mart 06, 2023 13:16

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in geçen hafta yaptığı açıklamanın ardından siyasette sıcak dakikalar yaşanmaya devam ediyor. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Akşener'in Millet İttifakı toplantısına katılacağını duyurdu. Zorlu, Akşener'in Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü, İmamoğlu ve Yavaş'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları önerisini ilettiğini açıkladı. 6'lı masa toplantısı Akşener'in katılımıyla Saadet Partisi Genel Merkezi'nde başladı.

Haberin Devamı

Millet İttifakı cephesinde gün boyu son dakika haberleri art arda geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş İYİ Parti Genel Merkezi'ne ziyarette bulundu. Ziyaretin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, basın açıklaması yaptı. Zorlu, "Belediye başkanlarımız genel başkanımızı ziyaret etti. Her iki belediye başkanımıza seçilecek 13. cumhurbaşkanının yetkili 2 cumhurbaşkanı yardımcısı olma yolunda önerilerini iletmiştir" dedi.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU OTELDE GÖRÜŞTÜ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş ile görüşmesi ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir araya geldi. Akşener ve Kılıçdaroğlu'nun Çukurambar'da oteldeki görüşmesine İmamoğlu ve Yavaş'ın da katıldığı belirtildi. Akşener'in görüşmede Kılıçdaroğlu'na, İmamoğlu ve Yavaş'a cumhurbaşkanı yardımcılığı görevi verilmesi önerisini ilettiği öğrenildi. Toplantının ardından Akşener ve Kılıçdaroğlu, ayrı ayrı otelden ayrıldı.

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

Haberin Devamı

AKŞENER TOPLANTIYA KATILIYOR

Oteldeki bu görüşmenin ardından İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti genel merkezi önünde açıklama yaptı. Zorlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme gerçekleştirdiğini belirterek, "Şu an itibarıyla genel başkanımız birazdan Saadet Partisi'nde Millet İttifakı toplantısına katılma kararı almışlardır" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti lideri Akşener, 6'lı masa toplantısı için Saadet Partisi'ne geldi. Karamollaoğlu tarafından kapıda karşılanan Akşener, parti önünde bekleyenleri selamladıktan sonra içeriye geçti.

6'LI MASANIN TOPLANTISI BAŞLADI

Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayının belirleneceği liderler toplantısı, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ev sahipliğinde başladı.

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

Haberin Devamı

Toplantıya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldı. Toplantıda millet ittifakının cumhurbaşkanı adayının belirlenerek açıklanması bekleniyor.

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

 

HAREKETLİ SAATLER YAŞANDI

Millet İttifakı cephesinde bugün hareketli saatler yaşanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş İYİ Parti Genel Merkezi'ne ziyarette bulunmuştu.

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

Haberin Devamı

AKŞENER'DEN YENİ ÖNERİ

İmamoğlu ve Yavaş'ın ziyaretinin ardından basına açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu şu ifadeleri kullanmıştı:

"Masada yaşananları izleme imkanımız yok. Çünkü hep birlikte bir araya geldik. Önümüzde seçim var. Ayrılığa tahammül yok. Tekrar bir araya gelme milletimizin arzusu. Biz de bunu ilettik. 13. Cumhurbaşkanının belirlenme süreci 2 Mart'taki toplantının ardından sayın başkanımız daha önce mutabık kaldığımız ilkesel çerçeveyle bir uzlaşı sürecini yürütmüş ve buraya kadar gelmiştir.

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

Başkanımız milletimizin sesi doğrultusunda yeni bir kuşatıcı, kapsayıcı yeni bir öneriyle millet ittifakına önerisini oluşturmuştur. Belediye başkanlarımız genel başkanımızı ziyaret etti. Her iki belediye başkanımıza seçilecek 13. cumhurbaşkanının yetkili 2 cumhurbaşkanı yardımcısı olma yolunda önerilerini iletmiştir. Bu önerilerini sayın Kılıçdaroğlu'na da genel başkanımız aktaracaktır. Toplantıya katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz."

Son dakika: İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener masaya geri döndü

Haberin Devamı

"CUMHURBAŞKANI YARDIMCILIĞINI ÖNERDİK, CEVAP BEKLİYORUZ"

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, ise "İki belediye başkanının şimdiden ilan edilmiş Cumhurbaşkanı yardımcısı teklifini kendilerine sundu. Şimdi onu bekliyoruz. Biraz önce Sayın Akşener'in Cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili iki Millet İttifakı Belediye Başkanı ile görüştü ve teklifini iletti. İlk defa Cumhurbaşkanı adayı ile cumhurbaşkanı yardımcılarının isimleri zikredilmiştir" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!