Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

Güncelleme Tarihi:

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023
Oluşturulma Tarihi: Aralık 27, 2022 18:39

Bu yıl çok çalışacak ve bol bol sorumluluk alacaksınız.

Haberin Devamı

Şubat sonundaki yeniay iş kurmak, mevcut işinizi büyütmek, yatırım yapmak için sizlere harika fırsatlar sunacak.

Önümüzdeki dönemin en önemli sınavıysa mesleki anlamda gerçekçi hayaller kurmak olacak. Mart ayında köklü değişiklikler sizi bekliyor; evlenebilir, okuduğunuz bölümü, işinizi ya da yaşadığınız ülkeyi değiştirebilirsiniz.

Nisanda hayalini kurduğunuz konularla ilgili fırsatlar, ödüller, primler kapıda. Siyasete atılmak isteyenlerin de yolu açılabilir. Sonbaharla birlikte sosyal hayatınız canlanıyor, gönül işlerinde trafik hızlanıyor. Ancak yılın son günlerinde sizi ilişkiler, ortaklıklar ve kariyer konusunda büyük bir sınav bekliyor.

Bu sınavı verebilmenin tek yoluysa sakin kalabilmek. Bu konular dikkatli yönetilmezse birtakım kayıplar verebilirsiniz. Bakalım 2023 senesinin ayrıntılarında sizi daha neler bekliyor…

OCAK

Haberin Devamı

7 Ocak’ta Yengeç burcunda Merkür etkili bir dolunay meydana gelecek.

Gündeminizde para ve değer duygusu olacak. Maddi konularda kafanız karışabilir; karar vermekte zorlanabilir, hesap hataları yapmaya eğilimli olabilirsiniz, aklınız ve duygularınız arasında kalabilirsiniz. Mecbur değilseniz belki de en sağlıklısı hemen bir karar vermemektir. Güvenmediğiniz noktalardan alışveriş yapmayın. Harcamalar, vergi ve bankacılık işlemlerinde sorunlarla uğraşmanız gerekebilir...   

Bu dönem kimlerle nasıl bir iletişim içinde olduğunuza da dikkat! Kendinizi değersiz hissettirecek kişilerle iletişimizi azaltmanız da faydanıza olur. Bu dolunaya Neptün’ün güzel bir desteği de olacak. Kariyer konusunda daha yaratıcı ve ilham dolu olacağınız günlerdesiniz... Özellikle sezgileriniz iş hayatınızda size yol gösterecektir. Patronlarınızla daha uyumlu bir ilişki kurup iş bitirici görünebilirsiniz de...

Dolunayda kariyer konusunda yaratıcı ve ilham dolu olabilirsiniz.     

 21 Ocak’ta 1 derece Kova burcunda yeniay meydana gelecek. Yurtdışıyla ilgili önemli konular gündeme gelebilir, tatil planları yapabilirsiniz. Veya satış, pazarlama, reklam, halkla ilişkiler, medya alanlarında yeni başlangıçlar ve iş olanaklarıyla karşılaşabilirsiniz.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

Haberin Devamı

Bu konularda sorumluluklarınız artabilir, yorulabilirsiniz ama günün sonunda işler tam da istediğiniz gibi gidecektir. Hukuki birtakım meselelerde de destek bulabilir, bağlantılar kurabilirsiniz. Veya bu hayattaki varlığınızı çok derin bir şekilde sorgulayabilir, bu konularda araştırmalar yapabilir, seminerlere katılabilirsiniz. 

ŞUBAT

5 Şubat’ta Aslan burcundaki dolunaya Uranüs’ün sert bir etkileşimi olacak.

Eğitim, kardeşler, yakın çevreniz, seyahatler, komşuluk ilişkileri, kuzenler, dijital işler, e-ticaret ve yayıncılıkla ilgili konular odak noktanız haline gelebilir. Bu alanlarda son 2 haftadır gündeminiz olan konular için tamamlama ve toparlama zamanı... 

Haberin Devamı

Yalnız Uranüs’ün sert etkileşimi nedeniyle yakın çevrenize karşı tahammülünüz azalabilir, insanları idare etmekte zorlanabilirsiniz. Kullandığınız iletişim gereçlerinde beklenmedik arızaların ortaya çıkması da mümkün. Seyahate çıkacaklar da her şeyi 2 kez kontrol etmeli.

 20 Şubat’taki yeniayla odağınız iş ve kariyerle ilgili konulara kayacak.

 Bu dönem kardeş veya komşularınıza karşı isyankâr davranışlar sergileyebilirsiniz. İnternet ya da e-ticaret siteniz varsa güncelleme ve güvenlik işleriyle ilgilenmeniz gerekebilir.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

20 Şubat’ta Balık burcundaki yeniayla odağınız iş ve kariyere kayacak. Yeni bir işe başvurmak, iş kurmak, işlerinizi büyütmek, yöneticilerinizi etkilemek ve yatırım yapmak için uygun bir dönem. Kariyerinizde hayal gücünüzü oldukça etkin bir şekilde kullanabileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken tek konu dağılmamak, zihninizi doğru bir şekilde organize etmek.

MART

Haberin Devamı

7 Mart’ta 16 derece Başak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunaya Uranüs’ün desteği, Mars’ın sert bir etkileşimi olacak. Gündeminizde ev, ailevi ilişkiler ve gayrimenkul olacaktır.

Uranüs’ün etkisiyle sürpriz destekler alabilirsiniz. Aniden bir yerlere kaçmak, kendinizi daha özgür hissetmek isteyebilirsiniz. Yalnız Mars etkisiyle biraz sinirli ve aceleci davranabilirsiniz. Biraz sakinleşip olayları dışarıdan bakmak size iyi gelebilir. Aile içinde tartışma veya anlaşmazlıklar oluşabilir. Taşınıyorsanız eşyalarınızı daha korunaklı şekilde sarıp sarmalayın. Bu dönem çarpmalara, düşmelere, yanıklara ve kesiklere de dikkat! Sakarlıklar peşinizi bırakmayabilir.  

Haberin Devamı

Önümüzdeki 1 yılın sınavı, mesleki anlamda gerçekçi hayaller kurmak olacak.

 7 Mart’ta bir de ‘karmanın lordu’, öğretici, büyütücü, ‘sıkıştırıcı’ gezegen Satürn Balık burcunda yolculuğa başlayacak, 25 Mayıs 2025’e kadar da burada seyahat edecek. Bu süreçte işinizle ilgili bir dizi yeni şey öğreneceksiniz. Aslında bu dönemin en önemli sınavı mesleki anlamda gerçekçi hayaller kurmak, olmayacak ideallerin peşinde sürüklenmemek olacak! Sorumluluklarınız artıyor, yöneticilerinizi memnun etmekse pek kolay değil.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

Belki de mesleki anlamda ustalaşacağınız alana karar vermeniz gerekebilir. Ancak kariyerde yükseliş çok hızlı olmayabilir, olsa bile bir ton sorumlulukla gelebilir. Umarım olmaz ama en kötü senaryoda iş arama sürecine girebilir ya da kendi işinizi kurup sorumluluklar yüklenebilirsiniz. Bu dönem başarı, çok ama çok çalışmanın ardından, belki gelir. Yaptıklarınızdan çok yapamadıklarınız göze batar. İşinizde başkalarının iyiliği için çalışırken nankörlükle karşılaşabilirsiniz. Bir diğer ihtimal de evliliğin sorumluluğunu almak olabilir.

Hayata bakışınız ve yaşam felsefenizde çok büyük değişimler meydana gelebilir.

 21 Mart’ta da 0 derece Koç burcunda Merküryen bir yeniay var. Sosyal çevrenizle ve arkadaşlarınızla bilgi ve iletişim konularında stresli olaylar yaşanabilir. Kimseyi kırmayın. Zira dürtüsel ve ani çıkışlar, bazen istemediğiniz şeyleri söylemenize neden olabilir. Bu dönem arkadaşlarınız hakkında hiç duymadığınız bilgiler edinebilirsiniz. Kendinizi dostlarınıza tavsiyeler verirken bulabilir; arkadaşlarınızla birkaç günlük kısa bir seyahate çıkabilir ya da eğitimlere katılabilirsiniz.

23 Mart’ta da Plüton Kova burcunda geçip 9 Mart 2043’e kadar burada seyahat edecek. Plüton; astrolojik anlamda en yavaş hareket eden gezegendir, bir burçta ortalama 18-23 sene kalır. Plüton yavaş hareket ettiğinden, etkileri de zamanla ortaya çıkar. Genel olarak yeni bir sistem kuran, güç kazandıran Plüton 9’uncu evinize girecek. Bu süreçte hayata bakışınızda ve yaşam felsefenizde çok büyük değişimler meydana gelebilir. Bazılarınız ülke değiştirirken bazılarınız yayıncılık, medya gibi alanlara geçebilir. Öğrenciyseniz okuduğunuz bölümü değiştirmek, başka bir alanda uzmanlaşmak isteyebilirsiniz. Ancak bu dönem hukuki konularda çok daha dikkatli davranmalısınız. Hayattaki varoluşunuzu derinden sorgulayacağınız, cevaplar arayacağınız bir yolculuk bekliyor sizi.

NİSAN

6 Nisan’da 16 derece Terazi burcunda Jüpiter etkili bir dolunay yaşanacak. Gündeminizi aşk hayatınız, hobileriniz ve yatırımlarınız meşgul edecek.

Bu alanlardaki uğraşlarınızı tamamlama zamanı... Hayattan daha fazla keyif almak isteyeceğiniz, mutlu olmak için kendinize zaman ayırabileceğiniz bir dolunay bu...

Yaratıcı işlerle ilgilenebilir, borsa gibi alanlara yatırımlar yapabilirsiniz. Çocuklarınızla yakından ilgilenebilir veya çocuk sahibi olmak için adımlar atabilirsiniz. Dostlarınıza destek olmanız da gerekebilir. Ama Jüpiter etkisi sosyal ilişkilerde abartılı hallere işaret ediyor. Çok fazla sosyalleşmek isteyebilir, aynı anda birden çok kişiye söz verebilirsiniz. Yatırım konularında da abartılı hareket etmemeye çalışın.

20 Nisan’daki tutulmayla iki arkadaşınızın arasında kalabilirsiniz.

20 Nisan’da 29 derece Koç burcunda Jüpiteryen bir Güneş tutulması yaşanacak. Bu tutulma derece itibariyle çok kritik. Çünkü 29 derece arada kalma ve sıkışma anlamına gelir. Belki bu tutulmayla iki arkadaşınızın ya da sosyal ilişkilerde iki konunun arasında kalabilirsiniz. Elbette işin içinde Jüpiter olması birtakım fırsat ve şansları da beraberinde getirecektir. Arkadaşlarınızla ortak para kazanabileceğiniz durumlar oluşabilir.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

11’inci evinizdeki bu tutulma sayesinde son dönemde hayalini kurduğunuz konuyla ilgili harika fırsatlar elde edebilirsiniz. Bazılarınız ödüller, bazılarınız işinde yüksek primler alabilir. İş hayatından kazandığınız para artabilir. Dostlarınızdan büyük destekler görebilirsiniz. Ya da dernek ve kulüplerde, topluma fayda sağlayacak önemli projelerde yer alabilirsiniz. Siyasete atılmak gibi bir hedefiniz varsa tutulma bunun yolunu da açabilir.

21 Nisan’la 15 Mayıs arası Merkür Boğa burcunda geri hareket edecek. Her duyduğunuza inanmayın, yanlış bilgi-bilgilendirilmeden dolayı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu dönem finansal konularda önemli kararlar almak, yatırım yapmak için de uygun değil.  

MAYIS

5 Mayıs’ta 14 derece Akrep burcunda bir Ay tutulması yaşanacak. Bu tutulmaya geri hareketteki Merkür’ün sert bir etkileşimi, Yengeç burcundaki Mars’ın desteği olacak.

Hem sağlık hem de iş konularında kriz yönetmeniz gereken birtakım koşullar oluşabilir. Üreme organları, yumurtalıklar, genital bölge veya bağırsaklarınız hassaslaşabilir. İş temponuz artabilir, sürekli bir şeyleri yetiştirme telaşı yaşayabilirsiniz.

Bu dönem kulağınıza çalınan dedikoduların aslı astarı olmayabilir, kaynağını doğrulamadan harekete geçmeyin. Planlarınızı, fikirlerinizi, projelerinizi gizli tutun, ulu orta her yerde anlatmayın. İş ortamınızda kendinizi iyi ifade edemeyeceğinizi düşündüğünüz hiçbir iletişim karmaşasına girmeyin. Mars’ın güzel desteğiyle gelirlerinizi arttırabilir, para kazanabileceğiniz projeler için harekete geçebilirsiniz.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

16 Mayıs’ta bolluk, bereket, şans ve talih gezegeni Jüpiter Boğa burcuna geçip 26 Mayıs 2024’e kadar bu burçta seyahat edecek. 12’nci evinize giren Jüpiter; sizleri dedikodulardan, düşmanlardan koruyacak. Olgunlaşma ve büyüme sürecine giriyorsunuz. Ruhsal çalışmalara, meditasyona, ruhunuza iyi gelecek aktivitelere zaman ayırabilirsiniz. Jüpiter hayatınızın çok görünür bir tarafında değil, bu yüzden deneyimleriniz fiziksel dünyayla ilişkili olmayacak. İçe kapanıp yaratıcı çalışmalar yapabilirsiniz. Hayata daha huzurlu bir pencereden ve çok daha pozitif bakmaya başlayacaksınız. Yalnızlık ihtiyacınız artsa bile bunu zorunluluk veya depresyon nedeniyle değil, hoşunuza gideceğinden yapacaksınız. Korku ve endişelerinizden uzaklaşmak, sıyrılmak için harika bir dönem.

Bir rahatsızlığınız varsa buna çare bulabilirsiniz.

 19 Mayıs’ta 28 derece Boğa burcunda bir yeniay meydana gelecek. Uyku düzeninizde birtakım değişiklikler olabilir. Kendinizi hem sağlık hem de manevi açıdan rahatlatmanın farklı yollarını arayabilirsiniz. Belki de para kazanabileceğiniz fikirler aklınıza gelecek ama bu dönem bu fikirleri olgunlaştırma, ön hazırlıklarını yapma dönemi... Bir rahatsızlığınız varsa buna çare de bulabilirsiniz.

1 Mayıs haftasında Mars’la Plüton arasında gergin bir görünüm var. Finansal konular hayatınızın stres kaynağı haline gelebilir. Beklenmedik harcamalar ortaya çıkabilir. Mesela evdeki büyük bir elektronik bozulabilir ya da sürpriz bir ödeme yapmanız gerekebilir. Başkalarına ait paralar, miras, kredi, zorunlu ödemeler gibi konularda daha fazla çaba sarf etmeniz de olası. Para veya eşyaya ilişkin kimseyle takışmamanızı tavsiye edebilirim.

HAZİRAN

4 Haziran’da 13 derece Yay burcundaki dolunayda odağınız ilişkiler, ortaklıklar, anlaşmalar, iş birlikleri, sözleşmeler ve danışmanlık gibi konular olacak.

Bu alanlarda uğraştığınız işleri toparlama, düzene koyma zamanı... Partneriniz veya ortağınızla birlikte projeler üretebilirsiniz. Yeni anlaşmalar, iş birlikleri gündeme gelebilir. Size fayda sağlayacak imzalar atabilirsiniz. Kişisel anlamda farkındalık kazanacağınız danışmanlıklar alabilirsiniz. Bu dolunayda sizi temsil etmesi için birine vekalet verebilirsiniz.

18 Haziran’daki yeniayda önünüzü görmek zorlaşabilir, risk almamaya çalışın.

 18 Haziran’da 26 derece İkizler burcundaki yeniaya Balık burcundaki Neptün’ün sert bir açısı olacak. Hayatınıza yenilik katmak, projelerinizi hayata geçirmek, eğitimlere başlamak, bedensel değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

Yalnız Neptün’ün etkisiyle önünüzü görmekte zorlanabilirsiniz, kafanız karışabilir. Özelikle işle ilgili konularda güvenli adımlar atmak, objektif kararlar almak kolay olmayabilir. Bu yüzden risk almamaya çalışın. Zehirlenme ihtimaline karşı yediklerinize, içtiklerinize de dikkat!.

TEMMUZ

3 Temmuz’da 11 derece Oğlak burcunda Merkür etkili bir dolunay var. Bu dolunayı Boğa burcunda seyahat eden Jüpiter destekleyecek.

Başkalarına ait finansal kaynaklar, krediler, ödemeler gibi konular hayatınızda daha görünür hale gelecek. Kredi almak için uğraşabilir, fon alım-satım veya banka işleriyle ilgilenebilirsiniz. Gelirlerinizi arttırmaya, borçlarla uğraşmaya, ödemelere daha fazla vakit ayırmanız da mümkün.   

Maddi konularda iletişim, evrak, hesap hataları çıkabilir. Belki de kendinize yeni kazanç yolları yaratmaya çalışacaksınız. Yalnız duygularınızla aklınız arasında gidip gelebilirsiniz. Duygusal kararlar almamak en doğrusu... Belki mantıklı riskler almakla mevcut koşulları korumak arasında kalabilirsiniz. Jüpiter’in güzel desteğiyle ruhsal açıdan faydalı konulara yönelebilir; yurtdışı, eğitim ve ticarete ilişkin destekler bulabilirsiniz.

İş konusunda güzel destekler alacaksınız, yeni olanaklarla karşılaşabilirsiniz.

17 Temmuz’da 24 derece Yengeç burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniaya Plüton’un sert, Balık burcundaki Neptün’ün güzel bir etkileşimi olacak. Odak noktanız yine para... Plüton’un etkisiyle parayla ilişkinize yeni bir yön verebilirsiniz. Yeni kazanç yolları yaratmaya çalışabilirsiniz. Maddi konularda takıntılı ve baskıcı davranmamayı öğrenmeniz gerekebilir. Paranızı sağlıkla ilgili konulara harcayabilirsiniz. Neptün’ün desteğiyle kariyerinizde hem çok yaratıcı hem de daha kabullenici bir hale ulaşabilirsiniz. İş konusunda da çok güzel destekler alacaksınız, hatta yeni bir iş olanağıyla karşılaşabilirsiniz.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

23 Temmuz’la 4 Eylül arası Venüs Aslan burcunda geri harekette olacak. Yakın çevrenizle ilişkilerinizi gözden geçireceğiniz bir dönem bu... Pazarlama, satış gibi konulardan verim alamayabilirsiniz. Keyif için çıkacağınız seyahatlerden veya alacağınız eğitimlerden umduğunuzu bulamayabilirsiniz. İşiniz reklam, yazarlık, satış veya pazarlamaysa hem geliriniz hem de yaratıcılığınız azalabilir.

AĞUSTOS

1 Ağustos’ta 9 derece Kova burcundaki dolunaya Boğa burcundaki Jüpiter’in sert bir açısı olacak.

Eğitim, hukuk, yayıncılık, yurtdışı işleri, akrabalık ilişkileri, inanç, hayatın anlamı ve bilgelik gerektiren konulara odaklanacaksınız. Bu alanlardaki uğraşlarınızı toparlama ya da sonlandırma zamanı olabilir. Hayatı sorguladığınız bir dolunay bu... Yurtdışı bağlantılı konularda önemli gündemleriniz de olabilir.

Jüpiter’in sert etkisi sebebiyle psikolojik arayışlarınızda kimden, nasıl destek aldığınıza dikkat edin. İşinin uzmanı kişilerle görüşün. Hayatınızda eskiyle yeni arasında bir çekişme yaşayabilirsiniz. Bu bir tavır ya da alışkanlık olabilir. Belki de bu dolunay size eski kalıpları arkanızda bırakmanız ve değişmeniz gerektiğini işaret edecektir. Öte yandan yurtdışı, ticaret, eğitim gibi konularda ilk etapta zorlansanız bile günün sonunda işler istediğiniz gibi gidecektir.

23 Ağustos-15 Eylül arası taşınmak için uygun değil; eşyalarınız kaybolabilir.

16 Ağustos’ta 23 derece Aslan burcunda bir yeniay meydana gelecek. Bu yeniaya Boğa burcunda seyahat eden Uranüs’ün sert bir açısı olacak. Eğitim, kardeşler, yakın çevre, seyahatler, komşular, kuzenler gündeminizde...  Seyahatler organize edebilir, internet üzerinden bir şeyler yapmak isteyebilirsiniz. Bu dönem finansal bir kaygı duymadan, ruhunuza iyi gelecek konulara odaklanın. Belki de hayata bakışınızı değiştirecek bir eğitime katılabilirsiniz. Dijital iş ve projelerinizde artış olabilir. Kendi kimliğinizin farkına varacağınız, güçlü görünmek isteyeceğiniz bir yeniay bekliyor sizi.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

23 Ağustos-15 Eylül arasında Merkür Başak burcunda geri hareket edecek. Ev içi elektronik aletlerde sorunlar, aile içinde karar almaya çalışırken stresli durumlar oluşabilir. Taşınmak veya yer değiştirmek için de uygun bir zaman değil; eşyalarınız kırılabilir veya kaybolabilir.

31 Ağustos’ta 7 derece Balık burcunda Satürnyen bir dolunay oluşacak. Bu biraz sert bir dolunay. Çünkü Satürn’ün olduğu yerde bir çeki düzen vermek, sorumluluk almak gerekir ve bir kısıtlanma durumu vardır. İş ve kariyerinize ilişkin konularda daha duyarlı ve yaratıcı olmanız beklenebilir. İşte sorumluluklarınız artarken biraz kendinize çeki düzen vermeniz gerekebilir. Kariyer açısından kendinizi çok rahat hissetmeyebilirsiniz ama üstünüze düşeni tam anlamıyla yaptığınız zaman takdiri de toplayabilirsiniz.

EYLÜL

15 Eylül’de 21 derece Başak burcundaki yeniaya Neptün’ün sert, Uranüs ve Plüton’un destekleyici etkisi olacak.

Bu yeniay, ev, yuva, aile, yerleşim, kökler, gayrimenkul, toprak, arsa, arabayı sembolize eden bir alanda gerçekleşecek. Taşınmak, yer değiştirmek, evde tadilat gibi konular gündeme gelebilir.

Bu yeniayda yatırım yapmak için koşullar gayet uygun görünüyor.

 Neptün’ün sert etkisinden dolayı işle ilgili konularda önemli kararlar veya risk almak için uygun olmayabilir. Zira hiçbir şey netleşmeyebilir, kafanız karışabilir. Yalnız bu yeniayda yatırım yapmak için koşullar gayet uygun görünüyor. Ya da kaynak arayışı içindeyseniz, sponsorluk, burs gibi güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

29 Eylül’de 6 derece Koç burcundaki dolunayın odak noktası sosyal ilişkileriniz... Dostlarınızla daha fazla vakit geçirebilir; toplantı, davet ve kutlamalara katılabilirsiniz. Sevdiklerinizi bir araya getirecek organizasyonlar yapabilirsiniz. Bazılarınız üye oldukları derneklerde aktif görevler de alabilir.

EKİM

14 Ekim’de 21 derece Terazi burcundaki Merküryen Güneş tutulmasına Plüton’un Oğlak burcundan sert bir etkileşimi olacak.

Hayattan daha fazla keyif almak isteyecek; size mutluluk veren konulara daha fazla yer açmaya çalışacaksınız. Aşk, meşk, gönül işlerinde yeni adımlar atabilirsiniz.

İşin içinde Merkür olduğundan belki yeni hobiler edinebilir, sevdiğiniz bir konunun eğitimini alabilirsiniz. Borsa ve benzeri yatırım araçlarıyla ilgili yeni şeyler öğrenmeniz de olası. Özel hayatınızda da trafik hızlanıyor; birlikte olduğunuz kişiyle daha çok iletişimde olacaksınız. Hayatınızda kimse yoksa yeni insanlar tanımak isteyeceksiniz. Ama kararsız kalmamaya dikkat edin.

28 Ekim’deki Ay tutulmasında korkular, endişeler, kaygılar artabilir.

 Plüton’un sert etkisi sebebiyle krediler, bankalar, ödemeler, vergiler konusunda önemli bir krizi çözmeniz gerekebilir. Üzerinizde finansal bir baskı hissedebilirsiniz. Ya da en iyi senaryoda, borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Ama parayla bağlantılı kişilerle aranızda gerginlik çıkmaması iyi olur.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

28 Ekim’de 5 derece Boğa burcunda Mars ve Jüpiter’in karşı karşıya olacağı bir Ay tutulması gerçekleşecek. Bu dönem kendinizi iyi hissetmeyebilirsiniz; korku ve kaygılar artabilir. Bu tutulma biraz gergin olacak. Özellikle sağlık, ruhsal durum, iş ortamındaki kişiler, günlük koşturma ve ev hayvanlarıyla ilgili konuları abartabilirsiniz. Bastırmaya çalıştığınız bir öfkeniz olabilir. Belki spor yaparak bu enerjiyi sağaltabilirsiniz. Dikkatsizlik yüzünden oluşabilecek kazalara karşı da aman dikkatli olun. Bu dönem terapiye gitmek, ruhsal açıdan iyi gelecek konulara yönelmek size çok iyi gelebilir. Ticari ya da finansal açıdan risk almak içinse hiç uygun değil.

KASIM

13 Kasım’da 20 derece Akrep burcunda Mars ve Uranüs’ün etkin olacağı bir yeniay meydana gelecek.

Bu yeniaya Balık burcundaki Neptün’den de güzel destekler var. İş ortamı adeta yangın yeri, bazı değişikliklere gidilebilir. Müşteriler, çalışanlar huzursuz ve gergin olabilir. İsyankâr tavırlar işleri çok daha zorlaştırabilir. Günlük angaryaları yapmak zor gelebilir. Sağlık açısındansa tansiyonunuza dikkat edin.

Her ne kadar koşullar sert ve stresli olsa da Neptün’ün güzel desteği mesleki konularda yaratıcılığınızı arttıracak. Hatta yöneticileriniz size karşı daha anlayışlı davranabilirler. Ama bu anlayışı müşterilerden beklemeyin. Gözden kaçabilecek ufak bir hata maddi kayba neden olabilir.

27 Kasım’daki dolunayda ilişkiler, ortaklıklar ve kariyer konusunda büyük bir sınav verebilirsiniz.

 27 Kasım’da 4 derece İkizler burcunda Mars etkili bir dolunay var. Bu dolunaya Balık burcundaki Satürn’ün sert bir etkileşimi olacak. İlişkiler, ortaklıklar ve kariyer konusunda büyük bir sınav verebilirsiniz. Bu sınavı verebilmenin tek yoluysa sakin ve akışta kalabilmek.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

Bu dönem partnerinizden veya ortağınızdan beklediğiniz nezaketi ve anlayışı göremeyebilirsiniz. Hem kariyer hem de ilişkilerde ciddi bir inanç çatışması içine girebilirsiniz, ortak bir zemin yakalamak zorlaşabilir. İlişkiler dikkatli yönetilmezse kayıplar söz konusu olabilir. Artan iş yükünüz ve yönetilmesi gereken işler arasında sıkışıp kalabilirsiniz. Ciddi bir iletişim kriziyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

ARALIK

12 Aralık’ta Merkür’ün Oğlak burcundaki geri hareketi başlayacak ve yıl sonuna kadar devam edecek.

Kredi kartları, banka, muhasebe, vergi konularında birtakım hata ve gecikmelerle uğraşmanız gerekebilir. Çevrimiçi ödemelerde kişisel veri güvenliğinize çok dikkat edin, şüpheli sitelerden alışverişler yapmayın.

13 Aralık’ta 20 derece Yay burcunda yeniaya Balık burcundaki Neptün’ün sert bir açısı olacak. Birliktelikler, ortaklıklar, evlilikler; eşinizin, partnerinizin veya ortağınızın sağlığı, hayatındaki önemli başlangıçlar, anlaşmalar, sözleşmeler bu yeniayın konusu... Yalnız işin içinde Neptün olduğundan tüm bunlar ve kariyerinizi ilgilendiren diğer konularda kafanız epey karışık olabilir, olayları doğru değerlendirmekte zorlanabilirsiniz.

İlişkiler, ortaklıklar, kariyer alanında önemli kararlar almak için uygun değil.

 Mesleki konularda kandırılmamaya özen gösterin ve tüm odağınızı buna verin. İlişkiler, ortaklıklar, kariyer gibi alanlarda önemli kararlar almak, yatırımlar yapmak için uygun bir dönem olmayabilir. Önce bir ortalığın sakinlemesini bekleyin.

Dinçer Güner’den yıllık burç yorumları: İkizler ve yükselen İkizler 2023

27 Aralık’ta 4 derece Yengeç burcundaki dolunayı Balık burcundaki Satürn destekleyecek. Maddi konular bu dolunayın ana teması... Satürn’ün desteğiyle finansal destekler alıp somut ve güvenli adımlar atabileceksiniz. Tabii işin içinde Satürn olduğundan bu dolunay bir yapılanmaya ve sorumluluklara da işaret ediyor. Hem kariyerinizde hem de maddi konularda sorumluluklarınız artabilir. İş kurmak, iş başvurusu yapmak, terfi istemek için bu dönemi değerlendirmenizi öneririm.

DİĞER BURÇLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

BAKMADAN GEÇME!