GeriPervin Bulgak Bu 4 meyve mucizeler yaratıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu 4 meyve mucizeler yaratıyor

Bu 4 meyve mucizeler yaratıyor

Mevsimi gelen meyvelerle sağlığınıza sağlık katın.

Biyolog-Kozmetolog Pervin Bulgak, mevsimi gelen mucizevi meyvelerle iç güzelliğinizi dışınıza yansıtmanızı öneriyor ve bu meyvelerin faydalarını anlatıyor.

Çilek: Çilek, A, B, C vitaminleri, kalsiyum, demir, folik asit, lif ve fosfor gibi mineral maddeleri bol miktarda içerir. Çilek suyuyla gargara yapılırsa diş taşlarının oluşmasını engeller.

YAZ AYLARININ VAZGEÇİLMEZ MEYVESİ ÇİLEK İLE SERİNLEMEYE NE DERSİNİZ? ÇİLEKLİ DONDURMA TARİFİ İÇİN TIKLAYIN!

Erik: Vücuda güç ve enerji verir, kansızlığa iyi gelir, iştah açar ve hazmı kolaylaştırır. Vücuttaki zararlı maddeleri dışarıya atmaya yardımcı olur. Romatizmaya iyi gelir. A, C ve B vitaminleri ile potasyum, magnezyum, fosfor ve demir içerir.

Avokado: Lif, A, C, E ve B vitaminleri açısından oldukça zengindir. Ayrıca potasyum yüklüdür. Kolojen üretimini sağlayarak cildin yaşlanmasını engeller.

Çağla: B ve E vitaminleri ile protein, demir, kalsiyum, fosfor ve yüksek oranda yağ içermektedir. Antioksidan yönünden de çok zengindir.

Her gün yiyeceğiniz bir avuç çağla, bağışıklık sisteminize güç katar ve birçok tehlikeli kanser türüne karşı vücudunuzda kalkan oluşturur. Sinirleri güçlendirir, göğüs hastalıklarını ve zihin yorgunluğunu giderir. Uykusuzluk, yorgunluk, baş dönmesi gibi belirtilerin azalmasına yardımcı olur. Böbrek, idrar yolları ve üriner sistemdeki iltihapları iyileştirir. Hamilelerin sütünü artırır ve bebeklerin gelişimine yardımcı olur. Kolesterolü düşürür, kalp krizi riskini yüzde 50 azaltır. İçinde bulunan Omega 3 yağı, kan pıhtılaşmasını ve damar sertliğini önler, tansiyonu düşürür. Bronşit, boğaz ağrısı, boğaz yanması ve akciğer hastalıklarında faydalıdır.   

False