Vücudunuz yeni yıla hazır mı?

Her kadın ince ve zarif bir vücuda sahip olmak ister. Diyet ve egzersizle eritemediğiniz bölgeleri Liposuction teknikleri ile mümkün. Liposuction çok uzun yıllardır estetik cerrahide uygulanan bir yöntemdir. Ve son yıllarda en çok tercih edilen estetik ce

Haberin Devamı

Lazer destekli tekniklerden birisi olan lazerliponun, geleneksel liposuction tekniklerinden farkı ağrısız bir işlem olması ve hızlı iyileşme sürecine sahip olmasıdır. Günümüzde gelişen liposuction teknikleri sayesinde ameliyatsız vücut şekillendirme estetiğinde çok daha başarılı sonuçlar alınıyor.

Üstelik lazerlipo tekniği, hastalara küçük fiber optik kanüller ve bilgisayarlı lazer cihazları gibi ileri teknolojili imkanlar sunuyor. Böylece hem vücuttaki bölgesel yağlar eritilebilirken hem de o bölgedeki cilt gevşeklikleri ve sarkmalar giderilebiliyor.

HEM YÜZE HEM VÜCUDA UYGULANABİLİR

Sadece vücuttaki göbek, basen, kol ve bacak bölgesinde değil yüz ve gıdı bölgesindeki fazla yağlar da büyük bir başarıyla yok edilebiliyor. Bu sayede lazerlipo teknikleri yüz germe ile yüz gençleştirme operasyonlarında da aynı şekilde kullanılabiliyor. Ortalama bir saat süren bu işlemden sonra vücuttaki şekillenmeler üç gün içinde görünür hale gelebiliyor.

Haberin Devamı

Lazerlipo uygulamasında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta alınacak olan yağın miktarıdır. Bir defada alınabilecek yağ miktarı kişinin sağlığını korumak amacıyla Amerikan İlaç ve Sağlık Örgütü tarafından belirlenmiştir. Belirlenen bu miktarın üstünde yağ alımı kişinin genel sağlığını riske sokacağı için birden fazla seansta kişinin vücudu istenilen şekle sokulabilir. Liposuction işleminden sonra o bölgede tekrar kilolanma olma ihtimali çok düşüktür. Çünkü bu işlemle vücuttaki yağ hücrelerinin miktarı sabitlenir.

Lazerlipo tekniğinde vücuttaki kas, damar ve sinir yapılarına herhangi bir zarar verilmediği için en güvenilir liposuction tekniklerindendir. Hassas çalışma imkanı tanıması sayesinde ayak bileği inceltme operasyonlarında da uygulanabiliyor. Ayrıca lazerlipo ciltteki elastik dokuları da harekete geçirdiği için ciltteki sarkmaları engelleyerek sıkılaşma sağlıyor.

İYİLEŞME SÜRECİ KISADIR

Liposuction yöntemi vücudunuzu yaza hazırlamak için en uygun dönemlerdesiniz. Çünkü vücudun liposuction işleminden sonra kendisini toparlayıp şekle girmesi için yaklaşık 10-15 gün dinlenme süresi gereklidir. 1-2 cm’lik de olsa açılan kanül kesilerinin iyileşmesi süresi ve yüz ve boyun bölgesindeki uygulamalardan sonra güneşe maruz kalınmaması gereklidir. Çünkü bu bölgelerdeki doku ve cilt tabakası hassaslaşacağı için ciltte renk değişimlerine yol açabilir. Bu yüzden kış aylarında da yapılsa dışarı çıkarken yine de güneşten koruyucu krem kullanılmalıdır.

Haberin Devamı

Unutmamalısınız ki liposuction bir zayıflama tekniği değil, vücudu sıkılaştırma ve şekillendirme tekniğidir. Siz de yaza girmeden vücudunuzu şekillendirmek istiyorsanız şimdi en uygun zamanı. Alanında uzman bir plastik cerraha giderek hayal ettiğiniz vücuda sahip olabilirsiniz.

Yazarın Tüm Yazıları