Alev Yalaz
Alev Yalaz
Alev Yalaz

En etkili 4 bölgesel incelme tekniği

Kısa sürede forma girmek isteyen kişiler bu haberi mutlaka okumalı!

Haberin Devamı

Yazın kadınların kabusu haline gelen fazla kilolardan bölgesel incelme teknikleriyle kurtulmak mümkün. Özellikle belli bölgelerinde yağlanma olan kişilerin “medikal ozon tedavisi”, “akustik dalga terapisi”, “ultrakavitasyon” veya “karboksiterapi” yaptırabileceğini söyleyen Estetisyen Alev Ayvaz, bu yöntemler hakkında detaylı bilgileri bizlerle paylaştı, bölgesel incelme konusundaki sorularımızı yanıtladı.

FORMA GİRMEK İSTEYİP MERKEZİNİZE GELEN KİŞİLERE ÖNCELİKLE HANGİ İŞLEMLERİ UYGULUYORSUNUZ?

Vücut taraması yapıyor; kişinin vücudundaki yağ, kas ve su oranını (ödem) saptıyoruz. Eğer yağ oranı olması gerekenin çok üstündeyse bu oranı diyet ve spor yaparak azaltmak gerekiyor. Çünkü yapılan tüm bölgesel inceltme tedavilerinde daha iyi sonuçlar elde edebilmemiz için vücutta genel bir yağlanma yerine lokal yağlanma problemi olması daha iyi sonuç almamızı sağlıyor.

MEDİKAL OZON TEDAVİSİ HAKKINDA BİLGİ VERİR MİSİNİZ? FAYDALARI NELER, NE KADAR SÜREDE ETKİ EDER?

Medikal ozon tedavisi, % 5 ozon ve %95 oksijen karışımından oluşan, tedavi amaçlı kullanılan bir bileşimdir. Ozon gazı, medikal ozon jeneratörlerinde saf oksijenden üretilir. Dolaşım bozukluklarında, anti-aging ve yeniden canlanma, cilt mantarları ve enfekte cilt lezyonlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Ağrıların giderilmesinde, kronik yorgunluğun tedavisinde, bağışıklığın güçlendirilmesinde ve vücut direncinin artırılmasında oldukça faydalıdır. 4-6 hafta içinde sonuç alınmaktadır. Seans süresi 30-40 dakika sürmektedir. Ozonun uygulanmasının sakıncalı olduğu kişiler oldukça sınırlıdır. İleri derecede kansızlık ve kanla ilgili bazı kalıtsal hastalıkları olan hastalara uygulama yapılmaz.

AKUSTİK DALGA TERAPİSİ NEDİR, HANGİ BÖLGELER ÜZERİNDE ETKİ EDER?

Selülit yıllardır birçok farklı yöntem ile yok edilmeye çalışılmış, tatmin edici sonuçlar alınamamıştır. Ancak yepyeni bir buluş olan akustik dalga terapisi, dünya çapında kanıtlanmış başarıları ile dikkat çekiyor. Akustik dalga terapisinde hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor. Enjeksiyon ya da lazer uygulaması yapılmıyor. Sadece güçlü ses dalgası darbeleri kullanılıyor. Selülit problemi olan kişilerde, gevşeme ve sarkma problemlerinde ve bölgesel incelmede, sıklıkla kullanılan güvenilir bir tedavi yöntemidir. Portakal kabuğu görüntüsü ortadan kalkar. Derinin kalınlaşmasına ve yağ tümseklerinin azalmasına yardımcı olur. Cildi kalınlaştırır, cildin kalitesini artırır. Ödem ve yağ birikmesini yok eder. 2-4 hafta sonra olumlu sonuçlar elde edilmeye başlanır. Hamilelere, kontrolsüz diyabet hastalarına uygulanmaz.

ULTRAKAVİTASYON NEDİR VE KİMLERE UYGULANIR?

Ultrakavitasyon sistemi, bölgesel yağlanma ve selülitle ultrason yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olur. Bununla birlikte oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki, yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek depo yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırmaya çalışılır. Serbestleşen bu yağlar, adalelerde yakılarak vücuttan dışarı atılırlar. 4-6 hafta içinde sonuç alınır. Hamilelere, kalp hastaları ve kalp pili takanlara, yüksek tansiyon hastalarına, karaciğer ve böbrek ile ilgili bozuklukları bulunanlara uygulama yapılmaz. Vücudun her alanında oldukça etkilidir.

KARBOKSİTERAPİ NEDİR, FAYDALARI NELERDİR?

Karboksiterapi, karbondioksit(CO2) gazının tedavi amaçlı deri altına enjekte edilerek dolaşımın ve dokudaki bölgesel metabolizmanın hızlandırılması işlemidir. Tedavi; hızlı, rahat, etkili ve cerrahi olmayan bir yöntem olarak kabul edilir. Lokal yağlanmanın giderilmesine, ameliyat ve yara izlerinin yok edilmesine, cildin toparlanması ve gençleştirilmesine yardım eder. Yapılacak bölgeye göre seans süresi değişir. Tek seansı 30-50 dakika arası sürer, 4-5 seanstan sonra vücudunuzdaki sağlıklı gelişmeyi fark edebilirsiniz. Basende, kollarda, göğüslerde ve karında oldukça etkilidir.

MASAJ VEYA BAŞKA UYGULAMALARLA DESTEKLEYİCİ HİZMETLER SUNUYOR MUSUNUZ?

Özellikle bölgesel incelme ve selülitler için yağ kırma masajı yapılıyor. Bu masajı; kan ve lenf dolaşımını hızlandırmak için ise farklı birtakım tedavilerle destekliyoruz.

BU UYGULAMALARI YAPTIRAN KİŞİLER BESLENMELERİNDE VE YAŞAM ŞEKİLLERİNDE NELERE DİKKAT ETMELİLER?

Bu uygulamaları yaptıran kişiler uzman kontrolünde diyet yapmalı, bol su içmeli, spor ve egzersiz yapmalıdırlar. Hiçbir şey tek başına yılların vermiş olduğu hasarı ve yerleşmiş yağ hücrelerini tamamen ortadan kaldırmaz. Beslenme bozukluklarını ortadan kaldırıp sporu da yaşam tarzı haline getirebilirsek yapılan işlemler bizi çok daha fazla memnun eder.

YAŞ, YAPTIĞINIZ UYGULAMALARDA BELİRLEYİCİ BİR FAKTÖR MÜDÜR?

Uyguladığımız tedavilerde yaş sınırı yoktur.

GÜNEŞE ÇIKACAKSAK EĞER BU UYGULAMALARI YAPTIRMAMIZDA SAKINCA VAR MI? HANGİ UYGULAMALARI YAZ AYLARINDA DA YAPTIRABİLİYORUZ?

Hiçbir sakıncası olmaz. Bölgesel incelme, yazın yapılmaması gereken tedavi alanı değildir. Üstelik yazın daha fazla hareket edip hafif besinler tükettiğimiz için daha yararlı da olabilir.