Yılbaşı gecenizi cinsel fantezilerle renklendirin!

Monotonlaşmış cinsel yaşamınızı renklendirmek için bu geceyi fırsata çevirin.

Haberin Devamı

FANTEZİLER CİNSEL ÇOŞKUYU ARTIRIR

Yılbaşı gecenizi cinsel fantezilerle renklendirin

Öncelikle fantezinin ne olduğunu bilmek gerek. Cinsel tabular ne kadar azsa, haz alınabilecek şeyler o kadar artar. Zihinde tasarlanan canlandırılan ve gerçekleşmesi özlenen bir şey olan fantezi, değişik heves, düşünüş, sonsuz ve sınırsız hayal kurma anlamına gelir. Kişinin kafasında cinsel coşkuyu arttıracak nitelikte bir takım hayaller canlanmasına cinsel fantezi diyoruz. Fantezi kurmak, deneme-yanılma yöntemine maruz kalmamaları için kişilerin sahip oldukları bir yetenektir, bir çeşit simülasyondur.

KADIN VE ERKEKLERİN CİNSEL FANTEZİLERİ BİRBİRİNDEN FARKLIDIR

Yılbaşı gecenizi cinsel fantezilerle renklendirin

Kadınlarla erkeklerin cinsel fantezileri farklıdır ve erkekler kadınlardan daha fazla fantezi kurar. Kadınlar genellikle daha önceki cinsel deneyimlerini düşünme yani eski anıları canlandırma eğilimindedirler. Fantezilerinde daha çok duygusal ve romantik anları canlandırırlar. Cinsel organlara ve bedensel imajlara daha az yer verirler ve sadece fantezi kurarak boşalma yaşabilirler. Erkekler ise hayatlarında hiç denemedikleri veya deneyemeyecekleri şeyleri hayal ederler. Fantezilerinde cinsel organlar ve bedensel imajlar ön plandadır ve sadece fantezi kurarak boşalma yaşamaları daha azdır.

CİNSEL FANTEZİ KURMAK FAYDALI MI?

Yılbaşı gecenizi cinsel fantezilerle renklendirin

Fanteziler sağlıklı bir cinsel yaşamın göstergesidir. Cinsel fanteziler, kişilerin üzerindeki bir takım baskıları azaltabilir. Günlük hayatlarını normal olarak sürdürmelerine ve cinsel yaşamdaki heyecanı yoğunlaştırarak daha kolay doyuma ulaşmalarına yardımcı olabilir. Kişinin kendisini tehlikeye atmadan veya ret edilme kaygısı taşımadan farklı insanlar ve durumlar keşfetmesini mümkün kılabilir. Fantezi duyguları canlı tutar, cinsel yaşantıyı monotonluktan, sıradanlıktan uzaklaştırıp, renklendirir, zenginleştirir.

YENİ YILDA CİNSELLİĞİ GERİ PLANDA TUTMAYIN

Yılbaşı gecenizi cinsel fantezilerle renklendirin

Yeni bir yıla başlarken genelde insanların beklentisi yeni başlangıçlarda hayatlarını sorgulamaktır. Geçmiş yılda yapabildikleri ve yapamadıklarını sorgularlar. Yapamadıklarını yeni bir yılda gerçekleştirmenin hayalini kurarlar. Genelde gözden kaçan şey cinsel hayattır. Nedense cinsel hayatta yapılamayanlar üzerine kimse konuşmaz. Çünkü mitler ve hurafeler, günahlar, yasaklar ve ayıplar, kısacası konuşulmaması gerektiği sanılan cinsellik hep geri planda kalır.

YENİ YILDA CİNSELLİĞİNİZİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİN!

Yılbaşı gecenizi cinsel fantezilerle renklendirin

Aslında bunu, hayata bir mola vermek gibi algılamak gerek. Ancak cinsellik elbette sadece yeni yıl için değil Sevgililer Günü gibi özel günlerde de çiftler için tazelenebilecek, yeniden ele alınabilecek bir olgudur.

Çiftler arasında cinselliğin tazelenmesi her zaman yapılmalı fakat yeni yıla ayrı bir önem verilir çünkü “Nasıl başlarsan öyle devam eder” şeklinde yaygın bir inanç vardır. Bu da yeni başlangıçlar için güzel bir motivasyon olabilir. 

YILBAŞI GECESİ ÇİFTLER NE YAPABİLİR?

  1. Pijamalarla değil, o güne has özel kıyafetler giyilebilir.
  2. Gece yarısından sonra çocukların uyumasının ardından kendi dünyanıza döndüğünüzde, monotonlaşan cinsel hayatınızı renklendirmek için iyi bir fırsat oluşabilir.
  3. Bu amaçla erotik materyallerden ve cinsel fantezilerden yararlanabilirsiniz.
  4. Bu materyaller tahrik olmaya yardım edebilir.
  5. Yakınlaşmak için yeni yollar bulunabilir.
  6. İnsan zihni olduğu sürece fantezi çok güzel bir şekilde renklendirilip ortaya konulabilir. Ama önemli olan her iki kişinin de bunu kabul ediyor olmasıdır.
  7. Bu sayede çiftler monotonlaşmış cinsel yaşamlarını renklendirebildikleri gibi aynı zamanda bu tip bir sorunu da ortadan kaldırma fırsatını yakalayabilirler.

Yazarın Tüm Yazıları