Cinsel işlev yogası

Yoga yaparak kişi boşalma refleksi üzerinde denetim sağlamayı, daha iyi yaşamayı ve ruhsal dengesini kurmayı öğrenebilir.

Haberin Devamı

Doğru yaşam ilmi ve sanatı olan yoga; insanın bedensel, zihinsel, duygusal, sinirsel, psikolojik bütün yönlerini yönlerini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Yoga kelimesi birleşmek, bedeni, zihni ve duyuları dengelemek ve uyuma sokmak demektir. Dengesizlik yaşandığında organlar, adaleler ve sinirler artık uyumlu çalışmamakta, aksine birbirine karşı çıkmaktadır. Meditasyon, genelde sessizce oturmak veya düşünceye dalma anı olarak tanımlanır, oysa gerçek meditasyon ise bundan çok daha öte bir şeydir, aklın sakinleştiği ve sessizleştiği ama buna karşın tamamen uyanık olduğu, düşüncesiz farkındalık diye bilinen derin bir huzur halidir. Bu, insanı farkındalığın daha yüksek boyutlarına götüren, masumiyet ve yaratıcılık gibi kendi gerçek insani değerlerini ortaya çıkaran bir değişimin sadece başlangıcıdır.

Haberin Devamı

Masumiyet, kişinin neşesini deneyimlemesini, şartlanmalarının ve önyargılarının ötesine geçmesini sağlar. Yaratıcılık çok daha doğal bir şekilde kendini gösterir ve kişi başkaları için şefkat duyar ve büyümesine engel olan öfkeden, korkudan ve kinden kurtulur, mutlak bir tatminkârlık duygusu ortaya çıkar, kişi sıkıntılarının ve endişelerinin ötesini görebilmeye başlar. Meditasyonun bir yan ürünü olarak, kişinin genel ve cinsel sağlığı düzelir ve capcanlı olur. Yoga tekniği özel bir şart gerektirmez, tamamen meditasyona dayalıdır. Evde rahatça uygulanabilir, bir gün içinde 10-20 dakika yeterlidir.

Bunu uygulayın, cinsel hayatınız düzene girsin...

Vücut ve ruhun harmonisini vurgulayan felsefi ve fiziksel bir yaşam tarzı olan yoga, hem bütünlük hem de disiplin anlamına gelen bir sanattır. Binlerce yıl önce, Hindistan'da ortaya çıkmış bir sistem olan yogayı hepimiz bir rahatlama meditasyonu olarak tanıdık. Yoga; insanı meydana getiren fiziksel, ruhsal enerji ve akılsal vücudun bir bütün olarak algılanarak disipline edilmesine yarayan bir çalışmadır. Çünkü insanın sinirsel durumu zihin ile nefes arasındaki ilişkiyi göstermektedir. Sinirlendikçe insanın nefesi hızlı ve düzensiz olmaya başar. İnsan rahat olduğunda nefesi sakinleşir. Böylece insanın sinirsel zihinsel durumu nefese yansımaktadır. Eğer insan doğru ve derin nefes alabilirse sinir sistemini, zihnini ve boşalmasını daha iyi kontrol edebilir. 

Erken boşalmaya iyi geliyor

Yoga, kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlayan enerji noktalarını uyarır. Erken boşalan erkekler genellikle aceleci, telaşlı ve gergin olurlar. Bu nedenle yogayı ilk başta terapistin önermesiyle uygulamaya çalışan bu erkekler yogayı tanımaya başlayınca hayat tarzlarını değiştirmeye başlıyorlar. Daha huzurlu, daha yavaş, daha kontrollü oluyorlar.

Haberin Devamı

Cinsel işlev yogası, özü itibariyle yoganın temel özelliklerini taşımaktadır, ancak burada asıl amaç; erken boşalan kişinin stresini ve gerginliğini azaltmasına zemin hazırlamaktır. Çünkü yoga, kişinin hırslarını azaltmayı hedefler. Ayrıca cinsel işlev yogası; cinsel yaşamlarına sağlıklı bir şekilde dönmekte zorlananlara yol gösterebilir, kişilerin verimliliklerini etkileyen anksiyete ve depresyon gibi psikolojik sorunlarını aşmalarına yardımcı olabilir. Cinsel işlev yogası yapanların, testosteron hormonlarının arttığı, streslerinin azaldığı, cinsel arzu ve isteklerinin arttığı artık bilinen bir gerçektir. Cinsel işlev yogası yapan kişiler, cinsel hayata dört elle sarılabilir, sosyal hayata daha kolay uyum sağlayabilir ve gereksiz streslerden uzak durarak mükemmel sonuçlar elde edebilirler.

Nefes kontrolü nefsin kontrolünü sağlar

Haberin Devamı

Doğru nefes alıp vermek ve nefes kontrolü erken boşalmanın üstesinden gelmede etkili olabilir. Yoga yaparak kişi boşalma refleksi üzerinde denetim sağlamayı, daha iyi yaşamayı ve ruhsal dengesini kurmayı öğrenebilir. Yoga nefesini bilen ve uygulayan insan erken boşaldığı için kendine olan öfkesini azaltabilir, erken boşalacağım veya yine başaramayacağım korkularını kolaylıkla yenebilir, her zaman sakin ve dengeli olabilir. Erken boşalmanın üstesinden gelmeye çalışan bir erkek; aşk kaslarını alıştırmak için, bir çiçeği koklar gibi derin bir nefes almalı ve bir mumu üfler gibi nefes vermelidir. Nefes alırken vücudundaki kasları kasmalı, verirken gevşetmelidir. Kişi her nefes aldığında içinin neşeyle, mutlulukla, huzurla ve enerjiyle dolduğunu, her nefes verdiğinde ise içindeki sıkıntıların, endişelerin, korkuların bir kuş gibi uçup gittiğini hayal etmelidir. Kişi derin nefes aldığında, makat, yumurtalık ve kasık bölgelerini kapsayan ve kontrol eden aşk kaslarını olabildiğince kasmalı, birkaç saniye nefesini tutmalı ve daha sonra yavaşça nefesini verirken aşk kaslarını tamamen gevşetmelidir. Bu süreçte mümkün olduğunca yavaş bir şekilde nefes alıp, vermelidir. Bu sayede aşk kaslarını gevşemeye programlayan ve nefesini kontrol etmeyi başaran bir erkek zamanla boşalmasını da kontrol etmeyi öğrenebilir. Ayrıca cinsel ilişki sırasında da aşk kaslarının gevşek olması çok ama çok önemlidir. Sevişme sırasında hazza ve aşk kaslarının gevşek olmasına yoğunlaşan bir erkek, zamanla cinsel ilişki sırasında da boşalma kontrolünü kalıcı bir hale getirmeyi başarabilir. 

Haberin Devamı

Issız adamlar erken boşalır...

Modern hayatın yalnızlaştırdığı insanları anlatan Çağan Irmak'ın ilgiyle izlenen filmi Issız Adam'daki Alper karakteri tipindeki erkekler erken boşalıyorlar. Lüks yaşamayı seven, işinde başarılı ama özel yaşantısını her gün farklı kadınlarla birlikte olarak düzene koyamamış, hayatını; yaptığı yemekler, günübirlik ilişkiler, paralı kadınlar üçgeninde yaşayan Alper karakterindeki erkekler düzenli bir seks hayatları olmadıkları için erken boşalabilirler. Çünkü düzensiz ve seyrek kurulan cinsel ilişki erken boşalmadaki en önemli faktörlerden biridir. Bu nedenle ıssız adamların cinsel işlev yogasını öğrenerek hayatlarına denge ve düzen getirmesi, telaş yerine huzur koymaları gerekiyor.

Yazarın Tüm Yazıları