MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Doğan HIZLAN604Özdemir İNCE157Ertuğrul ÖZKÖK147Yalçın BAYER141Ayşe ARMAN104Serdar TURGUT94Ahmet HAKAN92Cüneyt ÜLSEVER85Mehmet Y. YILMAZ67Fatih ALTAYLI60Bekir COŞKUN59Cengiz SEMERCİOĞLU56Emin ÇÖLAŞAN53Yonca TOKBAŞ47Yurtsan ATAKAN43Yalçın DOĞAN40Mehmet Ali BİRAND39Tufan TÜRENÇ38Rauf TAMER33Erman TOROĞLU32Taha AKYOL32Kanat ATKAYA29Soner YALÇIN26Güzin Abla25Mehmet YAŞİN24Pakize SUDA24Ömür GEDİK24Ayşe ARAL23Özgür BOLAT23Cengiz ÇANDAR22Oktay EKŞİ22Murat BARDAKÇI21Tuna KİREMİTÇİ20Ege CANSEN19Melike Karakartal19Rahmi TURAN19Ali Atıf BİR17Gila BENMAYOR17Sedat ERGİN17Yılmaz ÖZDİL17Onur BAŞTÜRK16Ayşe ÖZEK KARASU15Fatih ÇEKİRGE14Enis BERBEROĞLU13Ferai TINÇ12Figen BATUR12Hadi ULUENGİN12Ayçe DİKMEN11Deniz SİPAHİ11Doğan ULUÇ11Erdal SAĞLAM11Tuğrul ŞAVKAY11Yaşar SÖKMENSÜER11Altan Tanrıkulu10Ebru ÇAPA10Ercan SAATÇİ10Melis ALPHAN10Orhan CAN10Kamil Aydoğan9Erdal İPEKEŞEN8Vahap MUNYAR8İsmet BERKAN8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Ahmet ALTAN7Ahmet Arsan7Armağan ÇAĞLAYAN7Ayşe ARAL - Kelebek7Yaşar AKSOY7Yonca TOKBAŞ - Kelebek7Akif BEKİ6Ayşen GÜR6Mehmet Barlas6Oğuz ARAL6Deniz BAYRAMOĞLU5Ercan KUMCU5Nihat DEMİRKOL5Reşat KUTUCULAR5Sahrap SOYSAL5Selahattin DUMAN5Zeynep GÖĞÜŞ5İsmet SOLAK5İzzet ÇAPA5Adnan KAYA4Bahar AKINCI4Bilgin GÖKBERK4Can BARTU4Erol Aksoy4Kubilay KESKİN4M. Rauf Ateş4Mehmet Nuri YILMAZ4Melike Birgölge4Mevlüt TEZEL4Oya BERBEROĞLU4Seçkin TÜRESAY4Tolga TANIŞ4Yorgo KIRBAKİ4Zeynep ATİKKAN4Şükrü KIZILOT4Arman Kırım3Banu TUNA3

Yazarlar

Yazarlar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yazarlar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 14.808 Yazarlar haberi bulunmuştur.

Yazarlar Haberleri

İngiliz gurmelerin kalbini fetheden 5 Antep yemeği

İngiliz gurmelerin kalbini fetheden 5 Antep yemeği

Antep’e bir grup İngiliz yemek yazarı ile birlikte gittim. İngiliz gurmeler, son yıllarda tüm dünyanın konuştuğu Antep yemeklerini tatmak ve köşelerinde yazmak için bir hafta boyunca Antep’teydi. Şehri karşı karış gezen yazarlar, hem Antep yemeklerine hem de tarih ve doğaya hayran kaldılar.

27.10.2016Seyahat
Komisyon Gültan Kışanakı dinledi

Komisyon Gültan Kışanak'ı dinledi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı dinledi. Kışanak'a özellikle Zaman Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın ziyaretine ilişkin sorular soruldu. Komisyonda zaman zaman gergin diyaloglar yaşandı. Kışanak, Aytun Çıray'ın 'Dumanlı size geldiği zaman PKK'ya sızan istihbarat elemanlarının listesini vermiş bu doğru mu?' sorusuna tepki gösterdi. Kışanak, bu kişilerin 5 dakika görüşmek için çok ısrar ettiklerinin kendisine iletildiğini söyledi. Dumanlı'ya 'Düşün bu milletin yakasından dediğini, kalkıp gittiklerini' söyledi. İşte o diyaloglar:

25.10.2016Gündem
Konyaaltı Kitap Fuarı açılıyor

Konyaaltı Kitap Fuarı açılıyor

Konyaaltı Kitap Fuarı açılıyor

24.10.2016Antalya
Fehmi Koru: Cumhurbaşkanı, başbakan düzeyinde desteklendi

Fehmi Koru: Cumhurbaşkanı, başbakan düzeyinde desteklendi

TBMM FETÖ Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu’na konuşan gazeteci Fehmi Koru, “90’larda yurtdışına açılırken cumhurbaşkanı, başbakan düzeyinde desteklendiler. Okul açarken cumhurbaşkanı ellerine mektuplar vererek gönderiyordu” dedi. 17-25 Aralık sürecinde dönemin Cumhurbaşkanı Gül, dönemin Başbakanı Erdoğan ve Fetullah Gülen ile yaptığı görüşmeleri de anlatan Koru, şu bilgileri verdi:

20.10.2016Gündem
Meriç Mekik: Romantizm sadece fit kadınlara mahsus değil

Meriç Mekik: Romantizm sadece fit kadınlara mahsus değil

“Ahh Kalbim” ve “Al Sana Aşk” isimli iki kitabıyla romantik komedi türünde iki kitap yazarak bizi kahkahalara boğan Meriç Mekik, kendi hayatından fazlasıyla esinlenen kitaplarında, bütün fit kadın kahramanlara inat, dul, tombul ve çocuklu bir kadın olan Aylin karakterine yaşattığı doyasıya romantizm ile kalıplara karşı çıkıyor.

17.10.2016Kampüs
Kürk Mantolu Madonna olayından sonra yapılmış 10 komik paylaşım

Kürk Mantolu Madonna olayından sonra yapılmış 10 komik paylaşım

Kürk Mantolu Madonna ile ilgili yaşanan olayın ardından sosyal medyayı sallayan birbirinden komik 10 paylaşımı sizler için derledik

17.10.2016Kampüs
Nazlı Ilıcak: Onlar ne ise ben de oyum

Nazlı Ilıcak: Onlar ne ise ben de oyum

CHP'li vekiller, Bakırköy Cezaevi'nde 3 kadın yazarı ziyaret etti. Gazeteci Nazlı Ilıcak, CHP'li Tanal'a vekilliği sırasında Merve Kavakçı'nın başörtüsüyle TBMM Genel Kurulu'na girebilmesi verdiği mücadeleyi hatırlatarak, "Yol arkadaşlarım Meclis'te olacak ben terörist olacağım biz onlarla yol arkadaşıydık. Onlar ne ise ben de oyum" dediği öğrenildi.

17.10.2016Gündem
Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

Erdoğan: Biz operasyonunda da olacağız, masada da olacağız (4)

17.10.2016İstanbul
Erdoğan: Biz operasyonda da olacağız, masada da olacağız (2)

Erdoğan: Biz operasyonda da olacağız, masada da olacağız (2)

Erdoğan: Biz operasyonda da olacağız, masada da olacağız (2)

17.10.2016İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Musul operasyonu hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Musul operasyonu hakkında ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Hukuk Kongresi'nde konuştu. Erdoğan dün gece başlayan Musul operasyonu hakkında, "Ne diyorlar; Türkiye Musul'a girmesin. Yahu nasıl girmeyeyim. 350 kilometre sınırım var benim. Hiç ilgisi olmayanlar giriyor. Hiç ilgi alakası olmayanlar gelip giriyor, neymiş Bağdat onlara gel demiş. Gel demedikleri zaman Irak’a gelenlere niye hayır demediniz? 14-15 sene önce Saddam gel mi dedi bunlara? Ama girdiler. Orada kan gövdeyi nasıl götürdü. Milyonu aşkın insan öldü" dedi.

17.10.2016Gündem
Kitabın kalbi Frankfurt’ta atacak

Kitabın kalbi Frankfurt’ta atacak

Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, 19 Ekim’de başlayacak. Fuarı ‘konuk ülke’ Hollanda’nın Kralı Willem Alexander açacak. Türkiye’den Doğan Hızlan, İlber Ortaylı, Elif Şafak, İskender Pala, Adnan Özer, Alev Alatlı ve Mehmet Mollaosmanoğlu da fuara katılacak.

15.10.2016Dünya
İlef’liler ÇSM’de buluştu

İlef’liler ÇSM’de buluştu

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu Derneği’nin (BYYO-Der) düzenlediği ‘Mezunlar Günü’nde, Ankara Üniversitesi mezunları bir araya geldi. 

14.10.2016Ankara
Nobel Edebiyat Ödülünü kazanan Bob Dylanın şaşırtan Türkiye kökeni

Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazanan Bob Dylan'ın şaşırtan 'Türkiye' kökeni

2016 Nobel Edebiyat Ödülü'nü ünlü şarkıcı, müzisyen ve söz yazarı Bob Dylan kazandı. ABD'li Dylan 2005 yılında yazdığı kitabında, Kars'ın Kağızman ilçesinden olan büyükannesi ve dedesinin, Trabzon'dan Odessa'ya, oradan da Amerika'ya gittiklerini yazmıştı. Dylan, büyükannesinin atalarının ise İstanbullu olduğunu belirtmişti.

13.10.2016Dünya
Toplatılan 49 ders kitabının basımı sürüyor

Toplatılan 49 ders kitabının basımı sürüyor

MEB tarafından ilk ve orta dereceli okul öğrencilerine ücretsiz dağıtılan 49 ders kitabı, bazı yazarlarının FETÖ kapsamında meslekten ihraç edilmesi ve içerikleri nedeniyle okullara ulaşmadan toplatıldı. Yeni kitapların basımına başlandığı ve kısa süre sonra okullara dağıtılacağı belirtildi.

13.10.2016Eğitim
Ayşen Hanımın gastronomi kütüphanesi

Ayşen Hanım'ın gastronomi kütüphanesi

İZMİR'de inşaat mühendisi Ayşen Nazlı, Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi Türk mutfağı başta olmak üzere, dünya mutfaklarının lezzetlerinin tariflerinin yer aldığı yemek kitaplarından oluşan 10 bin eserlik bir kütüphane kurdu.

12.10.2016İzmir
Düşünme eğitimi yeniden...

Düşünme eğitimi yeniden...

15 Nisan 2016’da Millî Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, “Seçmeli Düşünme Eğitimi Dersi” yerine “Ortaokul Düşünme Eğitimi Dersi’nin 7 ve 8’inci sınıflarda okutulması”na karar verdi. Uygulama 2017-2018 eğitim-öğretim yılından itibaren kademeli olarak başlayacak.

10.10.2016Eğitim
Destici: Müsaade edildikçe PKK bitmez

Destici: Müsaade edildikçe PKK bitmez

BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Ege Bölgesi İstişare Toplantısı için İzmir'e geldi.

9.10.2016İzmir
PKK’nın yeni ideolojisinin fikir babası kim

PKK’nın yeni ideolojisinin fikir babası kim?

Komünalizm adlı bir ideoloji... Fikri ortaya atan Amerikalı düşünürse Murray Bookchin. Gazeteci Fikret Bilâ, yeni kitabında terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın ideolojiden ideolojiye geçişte geldiği son noktanın izlerini sürdü. Söylemle eylem arasındaki farkları ortaya koydu.

8.10.2016Gündem
Yaşar Kemal Buluşmaları sona erdi

Yaşar Kemal Buluşmaları sona erdi

İZMİR'de, Karabağlar Belediyesi tarafından, edebiyatın büyük ustası Yaşar Kemal'in 93'üncü doğum günü nedeniyle bu yıl birincisi düzenlenen "Yaşar Kemal Buluşmaları" söyleşi, sergi, görsel sunum, tiyatro ve resim atölyesi çalışmaları ile sona erdi.

8.10.2016İzmir
Sendikalardan adliye önünde OHAL protestosu

Sendikalardan adliye önünde OHAL protestosu

OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile basın kuruluşlarının kapatılması ve açığa alınmalara tepki göstermek amacıyla Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan TGS, DİSK Basın-İş, İHD İstanbul Tabip Odası ve KESK temsilcileri, "Adalet ve Özgürlük istiyoruz" söylemiyle basın açıklaması yaptı.

6.10.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: Kimse bana ’Yenikapı ruhunu bozuyorsun’ demesin

Kılıçdaroğlu: Kimse bana ’Yenikapı ruhunu bozuyorsun’ demesin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında, ’Yenikapı ruhu’ üzerinden kendisine yöneltilen eleştirilere tepki göstererek, "Yenikapı ruhu mağdur yaratmak değil, Yenikapı ruhunun özü adalettir adalet. Onların anladığı uzlaşma kültürü şu. ’Biz ne dersek siz evet deyin. Oh ne kadar güzel anlaştık’. Böyle bir uzlaşma kültürü yoktur. Bunun adı uzlaşma değil, dayatmadır. Hiçbir kişi kalkıp bana ’Yenikapı ruhunu bozuyorsun’ demesin. Diyen varsa gelsin, önüme ve yüzüme karşı söylesin. Başbakan ise Başbakan söylesin, Cumhurbaşkanı ise Cumhurbaşkanı söylesin" dedi.

4.10.2016Gündem
Livaneli’nin ismi yaşarken yaşayacak

Livaneli’nin ismi yaşarken yaşayacak

Çankaya Belediyesi tarafından yaptırılan Zülfü Livaneli Sanat Merkezi’nin temeli, Livaneli’nin yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı. 

3.10.2016Ankara
Livaneli’nin ismi yaşarken yaşayacak

Livaneli’nin ismi yaşarken yaşayacak

Çankaya Belediyesi tarafından yaptırılan Zülfü Livaneli Sanat Merkezi’nin temeli, Livaneli’nin yanı sıra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.

3.10.2016Ankara
Kılıçdaroğlu: Yarı açık cezaevinde yaşıyoruz ama direnmesini bileceğiz (2) - (Yeniden)

Kılıçdaroğlu: Yarı açık cezaevinde yaşıyoruz ama direnmesini bileceğiz (2) - (Yeniden)

Kılıçdaroğlu: Yarı açık cezaevinde yaşıyoruz ama direnmesini bileceğiz (2) - (Yeniden)

2.10.2016Ankara
Günün en flaş iddiası: Terim ile yollar ayrılacak

Günün en flaş iddiası: Terim ile yollar ayrılacak

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, A Milli Takım kadrosuna Arda Turan, Selçuk İnan, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Burak Yılmaz gibi yıldız isimleri yine çağırmadı. Yazarlar bu konudaki görüşlerini dile getirdi.

1.10.2016Spor
CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiyenin varlık nedenidir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiye'nin varlık nedenidir

CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Lozan, Türkiye'nin varlık nedenidir

30.9.2016Ankara
FETÖnün dizilerdeki şifreleri

FETÖ'nün dizilerdeki şifreleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın hazırladığı 52 sayfalık FETÖ/ PDY raporu, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturmalarda önemli bir belge oldu. Hazırlanan tüm iddianamelerde yer alan bu raporda, örgütün, medya üzerinden algı operasyonu yaptığı iddia edildi.

15.9.2016Gündem
CHPli Cankurtaran: FFETÖMATİK oldu artık

CHP'li Cankurtaran: 'FFETÖMATİK' oldu artık

CHP'li Cankurtaran: 'FFETÖMATİK' oldu artık

7.9.2016Muğla
Gülben Ergen yazdı: Kitaplara adanmış bir hayat

Gülben Ergen yazdı: Kitaplara adanmış bir hayat

O, ilk yerli romanın yazarı ansiklopedist Şemsettin Sami’nin torunu. Ayrıca Galatasaray Spor Kulübü’nun kurucusu Ali Sami Yen’in yeğeni. Bugüne dek 400 kitabın İngilizceden Türkçeye çevirisini yapmış. 78 yaşında olmasına rağmen hâlâ kitapları arasında çalışıyor... Gülben Ergen, bu hafta çevirmen Belkıs Dişbudak’ın evine konuk oldu...

6.9.2016Magazin
Üç yazarın şüpheli ölümü FETÖ iddianamesinde

Üç yazarın şüpheli ölümü FETÖ iddianamesinde

İzmir'de FETÖ/PDY'ye finansal destek sağlanmasına yönelik hazırlanan iddianamede, örgüt aleyhine kitap yazan Necip Hablemitoğlu, Haydar Meriç ve Aytunç Altındal gibi gazeteci yazarların şüpheli ölümlerine de yer verildi. İddianamede, "Henüz kitabı basım aşamasına gelmemiş Ahmet Şık ile bu konuda kitap yazan Hanefi Avcı ve Nedim Şener'in uzun süre tutuklu yargılandıkları davalarla susturulmaları ve susturulmak istenmeleri üzerinde dikkatle durulması gereken bir konudur" denildi.

31.8.2016Gündem
Alman gazeteci ve yazarlardan Türkiye kampanyası

Alman gazeteci ve yazarlardan Türkiye kampanyası

Almanya’dan yazar ve gazeteciler, Başbakan Angela Merkel ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker’den Türkiye’de düşünce özgürlüğü konusunda daha fazla çabalamasını istedi.

28.8.2016Dünya
Kılıçdaroğlu: Türkiyede bütün kesimler biraraya geldi. PKK bundan rahatsızlık duymuş olabilir

Kılıçdaroğlu: Türkiye'de bütün kesimler biraraya geldi. PKK bundan rahatsızlık duymuş olabilir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Artvin'de önceki gün yaşadığı saldırı girişimini CNN Türk canlı yayınında Hakan Çelik'e anlattı. Kılıçdaroğlu, "PKK, 'anamuhalefet partisinin liderinin bir suikaste kurban gitmesi Türkiye'yi daha fazla karıştıracaktır' diye düşünmüş olabilir. Türkiye'de bütün kesimler biraraya geldi. Bundan rahatsızlık duymuş olabilir" dedi. Kılıçdaroğlu, "Yenikapı mitingi sonrası bana şu gelen istihbarat şu şekildeydi; her zaman oturduğunuz odanın ışığı açık kalsın. Siz diğer odada oturun ama elektriği açmayın" ifadesini kullandı. Kılıçdaroğlu, buna karşın ışığını kapatmadığını söyledi. İşte Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından satır başları:

27.8.2016Gündem
Suyunu git lavabodan iç

'Suyunu git lavabodan iç'

Aslı Erdoğan’la görüşen CHP Milletvekili Mahmut Tanal, “Pazar akşamından pazartesi akşamına kadar su verilmemiş. Lavabodan içmesini söylemişler” dedi.

27.8.2016Gündem
Tutuklu Yazar Aslı Erdoğan için Özgürlük Nöbeti

Tutuklu Yazar Aslı Erdoğan için 'Özgürlük Nöbeti'

Tutuklu Yazar Aslı Erdoğan için 'Özgürlük Nöbeti'

22.8.2016İstanbul
Prof Dr. Hakan Yavuz: Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi Hoca’ya karşı isyan var

Prof Dr. Hakan Yavuz: 'Cemaatçiler savaşı kaybetmiş Naziler gibi! Hoca’ya karşı isyan var'

Bir yanda fantastik bilgilerle sürekli el artıran itirafçılar... Bir yanda ‘dir’li ‘dır’lı kesin cümleleriyle memleketimin televizyon yorumcuları... Ve topu hâlâ üst akıllara atan politikacılar... Bu kakafoniden sağlıklı bir analiz çıkarmamız zor. Türkiye’de Gülen’le ilgili yayımlanmış objektif akademik çalışma sayısı bir-ikiyi geçmiyor. Dünyada Cemaat’i en iyi incelemiş isimlerden biri, hatta kimilerine göre ilki Utah Üniversitesi Siyasal Bilgiler Bölümü’nden Prof. Dr. Hakan Yavuz... Yavuz, bir dönem Cemaat’e yakın durmuş, Fethullah Gülen ile defalarca mülakat yapmış, 2000’li yılların sonunda ise Hürriyet’te yayımlanan üç açıklamayla net bir mesafe koymuş biri. Cemaat’le ilgili ilk uluslararası akademik çalışmayı yaptı. İkinci kitabı Oxford Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı. Kendisiyle FETÖ’nün son durumunu ve Türkiye’de bu yapıları yaratan toplumsal ahlak sorununu konuştuk.

21.8.2016Gündem
Pazartesi yine geleceğim

Pazartesi yine geleceğim

YAZAR Aslı Erdoğan’ın, kapatılan Özgür Gündem gazetesine yönelik soruşturma kapsamında tutuklanması tepkilere neden oldu.

21.8.2016Gündem
Korsan yatağı: Saint Malo

Korsan yatağı: Saint Malo

Surlarla çevrili eski kentin kemerli, taş kapısından girer girmez ‘şato’ adı verilen, kale görüntüsünde kuleli, mazgallı, ürkütücü yapıyla karşılaşıyorsunuz. Burcunda, okyanusa karşı bir bayrak dalgalanıyor. Çok kısa bir süre bağımsızlığını ilân etmiş, merkezi devlete başkaldırıp kendi içinde bir dukalık kurmuş Saint- Malo bayrağı bu. Onun altında sırayla üç bayrak daha var: Brötanya, Fransa ve Avrupa Birliği bayrakları.

19.8.2016Seyahat
Yazar Evinin yeni konuğu Ekinci

Yazar Evi'nin yeni konuğu Ekinci

Yazar Evi'nin yeni konuğu Ekinci

18.8.2016İzmir
Yazar Aslı Erdoğan gözaltına alındı

Yazar Aslı Erdoğan gözaltına alındı

Özgür Gündem gazetesine dün akşam yapılan polis baskınının ardından Özgür Gündem Yayın Danışma Kurulu üyesi, edebiyatçı ve yazar Aslı Erdoğan gözaltına alındı.

17.8.2016Gündem

Yazar Sonuçları

‘Bir gemi inşa etmek’

‘Bir gemi inşa etmek’

ALMANYA’nın Frankfurt kenti bir finans merkezi olduğu kadar fuarlar kentidir. Fuarların biri biter, bir diğeri başlar.

17.10.2016Haber Yazıları
Adalet herkese lazım değil mi

Adalet herkese lazım değil mi?

Madalyonun bir yüzünde 15 Temmuz kanlı darbe girişimi hedefine ulaşsaydı ne olurdu sorusu var hala.

14.9.2016Haber Yazıları
Ben-Hur

Ben-Hur

AYLARDAN beri bekliyordum bu filmi, hafta sonu eşim Tülin’le birlikte izledik.

11.9.2016Haber Yazıları
Foça gibi değişmeden değişmeli

Foça gibi değişmeden değişmeli

ÜLKEMİZİN en önemli şairlerinden olan ve birçoklarına şiiri sevdiren Ataol Behramoğlu, uzun yıllardır geldiği Foça’dan ilham alarak yeni bir şiir kitabı yazdı.

11.9.2016Ege
Bu cenaze, yeni cemaat politikasının ilk adımı mı

Bu cenaze, yeni cemaat politikasının ilk adımı mı

MUHAFAZAKÂR bir internet sitesi, önceki sabah ölüm haberini şöyle vermişti:

9.9.2016Haber Yazıları
At izi, it izi

At izi, it izi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan çok haklı ve çok önemli uyarılarda bulundu.

9.9.2016Haber Yazıları
Anadolunun kalkınma reçetesi

Anadolu'nun kalkınma reçetesi

GAZİANTEP’te...

2.9.2016Haber Yazıları
Bir FETÖ okulu hikâyesi ve kurunun yanındaki yaşlar...

Bir FETÖ okulu hikâyesi ve kurunun yanındaki yaşlar...

YANLIŞ hatırlamıyorsam 2008 veya 2009’du.

19.8.2016Haber Yazıları
‘Eleştirinin Sesi’ne kulak verin

‘Eleştirinin Sesi’ne kulak verin

Edebiyat türleri içinde denemenin, eleştirinin ayrı bir önemi vardır. Yazar için bir ayna, okur için ölçütler toplamı bir başvuru kaynağı. Füsun Akatlı’nın ‘Eleştirinin Sesi-Edebiyat Yazıları’, deneme ve eleştiri türünün hangi özellikleri taşıması gerektiğini anlatan bir çalışma.

19.8.2016Cumartesi Yazıları
Hâlâ göçebe miyiz

Hâlâ göçebe miyiz

MEZZO’da Rus yazarları, müzisyenleri üzerine bir belgesel seyrederken, aklıma birden sevgili Demirtaş Ceyhun’un kitabı düştü:

18.8.2016Haber Yazıları
Şiddete karşı demokrasi

Şiddete karşı demokrasi

HENDEKLER ve barikatlarla “özyönetim” görüntüsü altında kendisine kantonlar yaratma stratejisi tamamen çöken PKK, şimdi yeni bir aşamaya geçmiş gibi görünüyor.

18.8.2016Haber Yazıları