MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT415Noyan Doğan390Vahap MUNYAR332Yalçın BAYER256Erkan ÇELEBİ163Memet ESER145Erdal SAĞLAM120Ercan KUMCU94Niobe Aslı Temel56Ege CANSEN49Nurten ERK TOSUNER46Fatih ALTAYLI39Deniz BAYRAMOĞLU39Ayşe ARMAN36Oya BERBEROĞLU34Enis BERBEROĞLU30Uğur CEBECİ30Cengiz SEMERCİOĞLU30Yalçın DOĞAN28Emin ÇÖLAŞAN26Gila BENMAYOR25Hadi ULUENGİN25Mehmet Y. YILMAZ25Ali Atıf BİR24Ayşe ARAL24Ertuğrul ÖZKÖK22Kubilay KESKİN19Özdemir İNCE18Yener SÜSOY17Oktay EKŞİ16Mehmet Ali BİRAND16Ayşe ÖZEK KARASU16Nora ROMİ15Tufan TÜRENÇ14Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU14Doğan ULUÇ13Güzin Abla13Şükrü KÜÇÜKŞAHİN13Oya ARMUTÇU13Cüneyt ÜLSEVER12Mümtaz SOYSAL12Sedat ERGİN12Ahmet KARABIYIK12Yılmaz ÖZDİL11Ayşegül DOMANİÇ YELÇE11Sefer LEVENT11Uğur GÜRSES11Melis ALPHAN10İsmet BERKAN10İlhan SÖYLER10Doğan HIZLAN9M. Rauf Ateş9Melike Karakartal9Adnan KAYA9Muharrem SARIKAYA8Serdar TURGUT8Erman TOROĞLU8Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU8Ebru ÇAPA8Selim Türsen8Yasin Girgin8Ayşen GÜR7Ufuk SANDIK7Hayri ÇETİNKAYA7Kanat ATKAYA6Tuğrul ŞAVKAY6Banu TUNA6Sevil ATASOY6Gülçin TELCİ6Taha AKYOL6Jale Özgentürk6Bekir COŞKUN5Osman MÜFTÜOĞLU5Mesude ERŞAN5Ömür GEDİK5Fatih ÇEKİRGE5Tekin ARAL5Deniz SİPAHİ5Özkan BİLGİLİ5Yonca TOKBAŞ5Ayçe DİKMEN5Dr. Gündüz TEZMEN4İlter TÜRKMEN4Pakize SUDA4Yasemin BORAN4Cenker TEZEL4Temuçin Tüzecan4Eyüp Can - Referans4Nuran ÇAKMAKÇI4Gökhan KİMSESİZCAN4İsmail UĞURAL4 Bilgin GÖKBERK4Ferai TINÇ3İsmet SOLAK3Mehmet YAŞİN3Yurtsan ATAKAN3Zeynep GÖĞÜŞ3Engin KRATZER3Metin GÖRGÜN3Nilüfer KAS3

Sigorta

Sigorta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sigorta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 39.634 Sigorta haberi bulunmuştur.

Sigorta, risklerin gerçekleşmesi sonucu doğabilecek zararları gidermek için kullanılan mali araçtır. Sigorta sözleşmesi, sigorta yapılması için hukuken gerekli sözleşmedir. Sigorta şirketi, sigorta işlerinin yönetilmesi, işletilmesi, satışı ile ilgilenen şirkettir. Sigortacılık, bu işlerle ilgilenen meslektir.

İnsanların tüm varlık ve girişimleri risk (riziko) adı verilen belirsizliklerin tehdidi altındadır. Sigorta, risklerin gerçekleşmesi halinde doğan zararı karşılar, böylece geleceğin maddi açıdan belirli hale gelmesini sağlar. Sigorta kişi ve kurumlara güven sağlar, böylece geleceğin planlanmasını mümkün kılar, girişimciliği teşvik eder.

DEVAMI

Sigorta Haberleri

Milyonlarca konut sahibini ilgilendiren önemli gelişme

Milyonlarca konut sahibini ilgilendiren önemli gelişme!

Dönüşüm projeleri özel hesabı gelirlerinin elde edilmesi, tahsili ve takibi ile bu hesaba bütçeden aktarılan tutarların dönüşüm faaliyetleri kapsamında yürütülecek hibe veya borç verme programlarında kullanılmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

25.2.2017Ekonomi
Turizme 4,6 milyar liralık projeye yatırım teşviği

Turizme 4,6 milyar liralık projeye yatırım teşviği

Ekonomi Bakanlığı tarafından 2016 yılında komple yeni otel yatırımı, modernizasyonu ve öğrenci yurdu yatırımlarından oluşan ve sabit yatırım toplamı yaklaşık 4,6 milyar lira olan 305 proje için yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Projelerden 187'sini "komple yeni otel yatırımı" oluştururken, bunların toplam sabit yatırım değeri yaklaşık 3 milyar lirayı buldu.

25.2.2017Ekonomi
Nizipte, fırıncı esnafına istihdam teşviki

Nizip'te, fırıncı esnafına istihdam teşviki

Nizip'te, fırıncı esnafına istihdam teşviki

25.2.2017Gaziantep
İstihdam seferberliği Osmaniyede tanıtıldı

İstihdam seferberliği Osmaniye'de tanıtıldı

İstihdam seferberliği Osmaniye'de tanıtıldı

25.2.2017Osmaniye
Startup Turkey Challenge 2017de finale kalanlar belli oldu

Startup Turkey Challenge 2017'de finale kalanlar belli oldu

Avrasya'nın en büyük ve önemli girişimcilik etkinliklerinden birisi olan Startup Turkey'de finale kalan 15 girişim belli oldu.

25.2.2017Ekonomi
Başbakan Yıldırım açıkladı... Araçlara kara kutu geliyor

Başbakan Yıldırım açıkladı... Araçlara kara kutu geliyor

Başbakan Binali Yıldırım, araçlara uçaklardaki, gemilerdeki gibi kara kutu konulacağını belirterek, "Orta ve uzun vadede, hemen yarın değil. Bu kara kutu ne yapacak? O aracın bütün seyahatinde ne oldu, ne bitti, sollamada hata var mı, hız aşımı, trafik kuralı ihlali var mı? Bunları hep kaydediliyor. İşin sonunda açıyor, bakıyor herkes kusuruna göre oradaki hasarın bedeline ortak oluyor" dedi.

24.2.2017Gündem
Bakan açıkladı: Mart ayında 10 ilde başlayacak

Bakan açıkladı: Mart ayında 10 ilde başlayacak!

Çalışma  ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, " Mart ayı başı itibariyle 10 ilde ’Büyükanne projesini başlatacağız" dedi.

24.2.2017Ekonomi
Müezzinoğlu: Mart ayı başı itibariyle 10 ilde büyükanne projesini başlatacağız

Müezzinoğlu: Mart ayı başı itibariyle 10 ilde "büyükanne projesi"ni başlatacağız

Müezzinoğlu: Mart ayı başı itibariyle 10 ilde "büyükanne projesi"ni başlatacağız

24.2.2017İstanbul
Fabrikalara istihdam desteği anlatıldı

Fabrikalara istihdam desteği anlatıldı

Fabrikalara istihdam desteği anlatıldı

24.2.2017İzmir
Denizi kirleten gemiye 60 bin lira ceza

Denizi kirleten gemiye 60 bin lira ceza

Denizi kirleten gemiye 60 bin lira ceza

24.2.2017Muğla
Emeklilikte yaşa takılanlara Bakan Müezzinoğlundan son açıklama

Emeklilikte yaşa takılanlara Bakan Müezzinoğlu'ndan son açıklama!

Emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği erken emeklilik yasası için son nokta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından koyuldu. Emeklilikte yaşa takılanlar, uzun zamandır bekledikleri erken emeklilik yasası ile bu durumu çözülmesini beklerken, konunun hamili olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, detayları açıkladı . İşte, emeklilikte yaşa takılanların merak ettiği o konu ve detayları

24.2.2017Ekonomi
Müjdat Gezen Sanat Merkezini kundaklamıştı...Pişmandı aslan kesildi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni kundaklamıştı...Pişmandı aslan kesildi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklamaktan yakalanınca poliste, savcıda ve mahkemede ‘Duygularıma yenik düştüm, pişmanım’ diyen Mehmet Ali Aligül, adli kontrolle serbest bırakılınca, “Hiç kimseden korkum yok” diye konuştu.

23.2.2017Gündem
Son Dakika Haberi: Torba kanun teklifi Meclisten geçti

Son Dakika Haberi: Torba kanun teklifi Meclis'ten geçti

TBMM Genel Kurulunda, mükelleflere vergi indirimi, Ahilik Esnaf Sandığı kurulması, yabancılar ile gurbetçilere konut ve iş yeri satışında KDV istisnası, TEDAŞ ve tarımsal kredi alacaklarının yeniden yapılandırılması düzenlemelerini de içeren "torba kanun teklifi" kabul edilerek, yasalaştı.

23.2.2017Ekonomi
Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan kişi hakkında son dakika gelişmesi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan kişi hakkında son dakika gelişmesi

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan Mehmet Ali Aligül mahkemedeki işlemlerinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Savcı bu karara kısa sürede itiraz etti. 7'nci Sulh Ceza Mahkemesi hakimi savcının bu itirazını reddetti, 8. Sulh Ceza Mahkemesi ise talebi kabul etti. Serbest bırakılan kundakçı Mehmet Ali Aligül hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı. Tekrar gözaltına alınan ve emniyete götürülen Mehmet Ali Aligül'ün yarın sabah mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

23.2.2017Gündem
Kundakçı suçunu resmi ifadesinde de itiraf etti

Kundakçı suçunu resmi ifadesinde de itiraf etti

Kundakçı suçunu resmi ifadesinde de itiraf etti

23.2.2017İstanbul
Nizipte, Dış Ticaret eğitimi

Nizip'te, 'Dış Ticaret' eğitimi

Nizip'te, 'Dış Ticaret' eğitimi

23.2.2017Gaziantep
Son dakika... Yurtdışında ikamet eden Türkler KDVsiz konut sahibi olabilecek

Son dakika... Yurtdışında ikamet eden Türkler KDV'siz konut sahibi olabilecek

Yabancılara tanınan KDV’siz gayrimenkul alma hakkı, çalışma ve oturma izniyle 6 aydan fazla yurtdışında ikamet eden Türklere de tanındı.

22.2.2017Ekonomi
Müjdat Gezen Sanat Merkezinin kundaklanma olayında flaş açıklama

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin kundaklanma olayında flaş açıklama

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nin kundaklanmasında flaş gelişme... Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ni kundaklayan Mehmet Ali A. Sancaktepe'deki evinde gözaltına alındı. Servis şoförlüğü yapan şahsın sosyal medya hesabında kundaklamayı övdüğü görüldü. Mehmet Ali A.'nın ifadesinde "Müjdat Gezen Osmanlı padişahlarından Abdülhamit Han’ın torununa hakaret ettiği için buna tepki olarak yaptım, alkollü olduğum için bunun etkisiyle olayı gerçekleştirdim" dedi. İfadesinin ardından adliyeye gönderilen Mehmet Ali. A., Aligül tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edildi. A. buradaki ifadesinde de, "İstesem tüm binayı yakabilirdim" dedi. İstanbul Valisi Vasip Şahin ise konuyla ilgili olarak saldırganın herhangi bir terör bağlantısı bulunmadığını söyledi.

22.2.2017Gündem
Fabrikadan 200 bin liralık hırsızlık

Fabrikadan 200 bin liralık hırsızlık

Fabrikadan 200 bin liralık hırsızlık

22.2.2017Osmaniye
İŞKUR Müdürü istihdam teşvikini anlattı

İŞKUR Müdürü istihdam teşvikini anlattı

İŞKUR Müdürü istihdam teşvikini anlattı

22.2.2017Antalya
Bakan Ağbaldan çok önemli vergi indirimi açıklaması

Bakan Ağbal'dan çok önemli vergi indirimi açıklaması!

Bu yıl vergi artışı öngörmediklerini belirten Maliye Bakanı Ağbal, "Şu anda başka sektörlerde geçici vergi indirimi düşünmüyoruz" dedi.

22.2.2017Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülecek mi Sağlık hizmetleri konusunda müjde

Emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülecek mi? Sağlık hizmetleri konusunda müjde!

Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar yaşadıkları sorunun nasıl çözüleceği hakkında detayları oldukça merak ediyorlar. Emekli olabilmek için büyük çaba sarf eden vatandaşlar yaşa takılmanın sorunuyla uğraşıyorlar. Birçok vatandaş stressiz, huzurlu bir emeklilik yaşamak için artık emeklilik yasasının çıkacağı tarihe odaklanmış durumdalar. Emeklilikte yaşa takılanlar için müjde, Bakan Müezzinoğlu tarafından geldi. Sağlık hizmetleri konusunda sorunun çözüldüğü belirtildi. Peki, emeklilikte yaşa takılanların sorunu çözülecek mi? İşte detaylar.

21.2.2017Ekonomi
Gaziantep, seferberlikte ilk 5’te yer almalı

Gaziantep, seferberlikte ilk 5’te yer almalı

Gaziantep, seferberlikte ilk 5’te yer almalı

21.2.2017Gaziantep
3 bine yakın serbest tüketici sigortalandı

3 bine yakın serbest tüketici sigortalandı

Bolu, Düzce, Sakarya ve Kocaeli başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında elektrik perakende satış hizmeti veren Sepaş Enerji’den alan 3 bine yakın serbest tüketici sigortalandı

21.2.2017Ekonomi
BDDK uzman yardımcılığı sınavı için detaylar yayımlandı

BDDK uzman yardımcılığı sınavı için detaylar yayımlandı

BDDK uzman yardımcılığı sınavına katılım göstermek isteyen bireyler için Devlet Personel Başkanlığı (DPB) internet sitesi üzerinden başvuru şartları yayımlandı. Yazılı ve sözlü gerçekleştirilecek BDDK uzmaan yardımcılığı sınavı, iki oturum halinde olacak. Peki, BDDK sınav başvurusu nasıl yapılacak? Şartlar neler olacak? İşte, merak edilen detaylar

21.2.2017Ekonomi
Tekneyle balayı alternatifleri

Tekneyle balayı alternatifleri

Düğün sonrasında çiftlerin bir yat kiralayarak çıkacakları balayı, onları dünyanın farklı romantik köşelerine taşıyacak, inanılmaz anılar ile yeni yaşamlarına ayrı bir tat katacaktır. Yeni evli bir çift için yat kiralayarak balayına çıkmak, yeni yaşamlarının en romantik deneyimi olacaktır. Bir yandan sakin sularda denizin keyfini sürerken, diğer yandan el ele uçsuz bucaksız kumsallarda yürümenin, denizin üstünde mum ışığında dünya mutfağının farklı lezzetleri ile akşam yemeklerinin tadına varacaklar.

21.2.2017Seyahat
Alpataya birincilik ödülü

Alpata'ya birincilik ödülü

Alpata'ya birincilik ödülü

20.2.2017Eskişehir
Sigortacılara eğitim semineri

Sigortacılara eğitim semineri

Sigortacılara eğitim semineri

20.2.2017Hatay
Market devi Kipa resmen el değiştirdi

Market devi Kipa 'resmen' el değiştirdi

Rekabet Kurulunca, Tesco Overseas Investments Limited kontrolündeki Tesco Kipa AŞ hisselerinin belli oranının Migros tarafından devralınması işlemi uygun bulundu.

20.2.2017Ekonomi
Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni gelişme Erken emeklilik yasası çıkacak mı

Emeklilikte yaşa takılanlar için yeni gelişme! Erken emeklilik yasası çıkacak mı?

Emeklilikte yaşa takılanlar için beklentiler devam ederken, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan açıklama geldi. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarına değinen Bakan Müezzinoğlu, emeklilik priminin dolmasından dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamayan vatandaşlar için çözüm üretildiğini ifade etti. İşte, emeklilikte yaşa takılanlar için yeni haberler

20.2.2017Ekonomi
Arkassporun 2 yüzü

Arkasspor'un 2 yüzü

Arkasspor'un 2 yüzü

20.2.2017İzmir
TARSİM bilgilendirme toplantısı yapıldı

TARSİM bilgilendirme toplantısı yapıldı

TARSİM bilgilendirme toplantısı yapıldı

20.2.2017Sivas
Sicili temiz sürücülerin primi 400 TLye inecek

Sicili temiz sürücülerin primi 400 TL'ye inecek

Araç yerine kişilerin sigortalanması ile sigortalı tabanı genişleyecek. Sabıkalı sürücünün primi 5 bin liraya çıkacağı için araç kullanması zorlaşacak. Hasar maliyeti de düşünce temiz sürücünün primi 400 liraya kadar düşecek

20.2.2017Ekonomi
Efeler Liginde günün sonuçları

Efeler Ligi'nde günün sonuçları

Efeler Ligi'nde günün sonuçları

19.2.2017İstanbul
TARSİM blgilendirme toplantısı

TARSİM blgilendirme toplantısı

TARSİM blgilendirme toplantısı

19.2.2017Batman
Bakan, sanayicilere hak verdi

Bakan, sanayicilere hak verdi

Bakan, sanayicilere hak verdi

19.2.2017Adana
Sigortacılara KOSGEB desteği

Sigortacılara KOSGEB desteği

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO) girişimleri sonucu sigorta acenteleri KOBİ kapsamına alındı.

18.2.2017Ankara
Başbakan talimat verdi O sektöre de...

Başbakan talimat verdi! O sektöre de...

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran: "ATO'nun girişimleri sonucu, sigorta acenteleri KOBİ kapsamına alındı. Yeni düzenlemeye göre, bundan böyle sigorta acenteleri de KOSGEB desteklerinden faydalanabilecek" açıklamasında bulundu.

18.2.2017Ekonomi
Osmaniye İŞKURdan işverenlere çağrı

Osmaniye İŞKUR'dan işverenlere çağrı

Osmaniye İŞKUR'dan işverenlere çağrı

18.2.2017Osmaniye
Arkasspor Aslan avında

Arkasspor Aslan avında

Arkasspor Aslan avında

18.2.2017İzmir
Bakan canlı yayında açıkladı: Dolar...

Bakan canlı yayında açıkladı: Dolar...

Başbakan Yardımcısı Şimşek bir televizyon programında açıklamalarda bulundu. Şimşek dolarla ilgili "Piyasalar şimdi öngörülebilirliğin artmasını, yatırımların hızlanmasını fiyatlayabilir" ifadesini kullandı.

17.2.2017Ekonomi
DİSK: İşsizlik Sigortası Fonundan elinizi çekin

DİSK: İşsizlik Sigortası Fonu'ndan elinizi çekin

DİSK: İşsizlik Sigortası Fonu'ndan elinizi çekin

17.2.2017İstanbul
‘İYİ İŞLER’ OLSUN

‘İYİ İŞLER’ OLSUN

Üst yönetiminde en az üç kadın lider olan şirketlerin satışları, kârı ve hisse değeri yükseliyor. Boyner ve Dünya Bankası’nın bünyesindeki Uluslararası Finans Kurumu’nun (IFC) ortak projesi “İyi İşler” de kadın girişimcileri güçlendirmeyi, işlerini büyütmeyi amaçlıyor.

16.2.2017Ekonomi
Eximbank 2017’de 40 milyar dolar kredi kullandıracak

Eximbank 2017’de 40 milyar dolar kredi kullandıracak

Eximbank 2017’de 40 milyar dolar kredi kullandıracak

16.2.2017İstanbul

Bütçe ocakta 11.4 milyar fazla verdi

2017 yılının ilk bütçesi 11.4 milyar lira fazla verdi.

15.2.2017Ekonomi
Zenginlere Antep halısı

Zenginlere Antep halısı

TÜRKİYE’nin halı üretim merkezi Gaziantep’te üretim yapan Artemis Halı, “Premium” ürünlerini yurtdışına taşıyor.

15.2.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Evet, ‘güç’ tek kişide toplanacak

Evet, ‘güç’ tek kişide toplanacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkan gafiller hep yanlış ve ne yazık ki yalan söylüyorlar” dedi.

20.2.2017Mehmet Y. YILMAZ
Sakin ve olgun davranarak

Sakin ve olgun davranarak

O beni çocukluk arkadaşım diye tanımlar. Ben onu eski bir dost olarak bilirim.

18.2.2017Reşat KUTUCULAR
Türk müteahhitleri Katar’da 18 milyar doları yakaladı

Türk müteahhitleri Katar’da 18 milyar doları yakaladı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Bahreyn, Suudi Arabistan ve Katar’ı kapsayan resmi ziyaretinin Doha ayağında konakladığımız otelin lobisinde ilk karşılaştığım isimlerden biri STFA Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Alp Taşkent oldu:

15.2.2017Vahap MUNYAR
İşsizin parası nereye

İşsizin parası nereye?

İŞSİZLERİN istihdamına yönelik başlatılan seferberlikte ‘İşsizlik Sigortası Fonu’ kaynak olarak kullanılacak.

15.2.2017Yalçın BAYER