Arşiv
Yazarlara Göre
Şükrü KIZILOT391Noyan Doğan323Vahap MUNYAR295Yalçın BAYER249Memet ESER145Erkan ÇELEBİ134Ercan KUMCU90Erdal SAĞLAM86Ege CANSEN49Nurten ERK TOSUNER46Fatih ALTAYLI39Niobe34Oya BERBEROĞLU34Ayşe ARMAN31Enis BERBEROĞLU30Cengiz SEMERCİOĞLU28Uğur CEBECİ27Hadi ULUENGİN25Yalçın DOĞAN25Ali Atıf BİR24Mehmet Y. YILMAZ24Emin ÇÖLAŞAN23Gila BENMAYOR23Ayşe ARAL22Deniz BAYRAMOĞLU22Ertuğrul ÖZKÖK22Kubilay KESKİN19Özdemir İNCE18Mehmet Ali BİRAND16Oktay EKŞİ16Ayşe ÖZEK KARASU15Yener SÜSOY15Doğan ULUÇ13Güzin Abla13Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU13Cüneyt ÜLSEVER12Mümtaz SOYSAL12Nora ROMİ12Sedat ERGİN12Tufan TÜRENÇ11Yılmaz ÖZDİL11Oya ARMUTÇU10İlhan SÖYLER10Doğan HIZLAN9M. Rauf Ateş9Melike Karakartal9Uğur GÜRSES9Şükrü KÜÇÜKŞAHİN9Adnan KAYA8Ebru ÇAPA8Erman TOROĞLU8Melis ALPHAN8Muharrem SARIKAYA8Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU8Yasin Girgin8İsmet BERKAN8Ayşegül DOMANİÇ YELÇE7Ayşen GÜR7Hayri ÇETİNKAYA7Selim Türsen7Ufuk SANDIK7Banu TUNA6Gülçin TELCİ6Kanat ATKAYA6Sefer LEVENT6Serdar TURGUT6Sevil ATASOY6Taha AKYOL6Tuğrul ŞAVKAY6Ayçe DİKMEN5Bekir COŞKUN5Deniz SİPAHİ5Fatih ÇEKİRGE5Mesude ERŞAN5Osman MÜFTÜOĞLU5Yonca TOKBAŞ5Özkan BİLGİLİ5Bilgin GÖKBERK4Cenker TEZEL4Dr. Gündüz TEZMEN4Eyüp Can - Referans4Pakize SUDA4Temuçin Tüzecan4İlter TÜRKMEN4İsmail UĞURAL4Engin KRATZER3Eyüp CAN3Ferai TINÇ3Gökhan KİMSESİZCAN3Gürül Öğüt3Mehmet YAŞİN3Mete Tamer OMUR3Metin GÖRGÜN3Nilüfer KAS3Yasemin BORAN3Yaşar AKSOY3Yaşar SÖKMENSÜER3Yorgo KIRBAKİ3Yurtsan ATAKAN3Zeynep GÖĞÜŞ3

Sigorta

Sigorta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sigorta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.377 Sigorta haberi bulunmuştur.

Sigorta, risklerin gerçekleşmesi sonucu doğabilecek zararları gidermek için kullanılan mali araçtır. Sigorta sözleşmesi, sigorta yapılması için hukuken gerekli sözleşmedir. Sigorta şirketi, sigorta işlerinin yönetilmesi, işletilmesi, satışı ile ilgilenen şirkettir. Sigortacılık, bu işlerle ilgilenen meslektir.

İnsanların tüm varlık ve girişimleri risk (riziko) adı verilen belirsizliklerin tehdidi altındadır. Sigorta, risklerin gerçekleşmesi halinde doğan zararı karşılar, böylece geleceğin maddi açıdan belirli hale gelmesini sağlar. Sigorta kişi ve kurumlara güven sağlar, böylece geleceğin planlanmasını mümkün kılar, girişimciliği teşvik eder.

DEVAMI

Sigorta Haberleri

Bank Asya'da tasfiye süreci başladı

Bank Asya'da tasfiye süreci başladı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun (BDDK) Bank Asya ile ilgili faaliyet izninin kaldırılmasının tasfiye sürecinin başlaması anlamına geldiğini bildirdi. Bankada mevduatı bulunan kişilerin, paralarını alabilmeleri için bir süre daha beklemeleri gerektiği kaydedildi. Öte yandan, Bank Asya, bugün itibari ile kotadan çıkarıldı.

25.7.2016Ekonomi
AB yanlısı İngilizler, İsveç vatandaşı olmak istiyor

AB yanlısı İngilizler, İsveç vatandaşı olmak istiyor

İngiltere’de Avrupa Birliği üyeliğinden çıkma kararı alınmasının ardından İsveç vatandaşlığına geçmek için başvuran Britanya vatandaşlarının sayısında büyük artış oldu.

24.7.2016Avrupa
93 milyon lira devredildi

93 milyon lira devredildi

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan hesaplarla ilgili çağrılar fayda etmedi, yaklaşık 93 milyon lira TMSF'ye devredildi. Zaman aşımı listesindeki müşterilere tanınan süre zarfında sadece 26,7 bin hesap sahibi bankalara başvuruda bulunarak parasını aldı. Bankada 250 bin doları kalan murid olduğu biliniyor.

24.7.2016Ekonomi
Bank Asya hisseleri 6 ay işleme kapalı

Bank Asya hisseleri 6 ay işleme kapalı

Borsa İstanbul'da işlem gören Asya Katılım Bankası AŞ'nin (Bank Asya) pay piyasasındaki işlem sırasının kapalılık halinin azami 6 ay süreyle devam edeceği bildirildi.

22.7.2016Ekonomi
Tankların ezdiği araçların parasını kim verecek

Tankların ezdiği araçların parasını kim verecek

15 Temmuz’da, Ankara ve İstanbul’da çok sayıda tank caddelere çıktı. İnsanların durdurmaya çalıştığı tanklar çok sayıda kişinin yaşamını yitirmesinin yanı sıra, onlarca aracı da ezdi. Yanıtı aranan soru ise şu: Otomobilleri ezilen kişiler, zararlarını kim karşılayacak. Uzmanlar, tankların ezdiği araçların için sigorta şirketlerinin zararı karşılamayacağını belirtiyor. Yapılması gereken, zararın giderilmesi için kaymakamlığa veya valiliklere başvurmak.

20.7.2016Ekonomi

"Sigorta prim iadesi 1 milyon sürücüyü etkileyecek"

Yanlış hesaplanan trafik sigortası primlerinin geri ödenmesi için yayımlanan genelgeye göre sigorta şirketleri, 1 Ağustos'tan itibaren yaklaşık 1 milyon sürücüye fazladan alınan primlerin iadesini yapacak. TÜSODER Sigorta Komisyonu Başkanı Taner Çağatay:"Bu iade takriben 1 milyon sürücüyü etkileyecek, ortalama 100 lira tahmin edilen, fakat hasarsızlık oranına göre değişecek olan meblağ sigortalıya iade edilecek" dedi.

19.7.2016Ekonomi
TMSF, Bank Asya'yı kapattı

TMSF, Bank Asya'yı kapattı

TMSF Bank Asya'nın faaliyetlerini geçici olarak durdurulmasına karar verdi.

18.7.2016Ekonomi
MEMLEKET ZAMANI

MEMLEKET ZAMANI

Avrupa’dan gidenler Türkiye’ye altı kapıdan giriş ve çıkış yapabilir. Bulgaristan sınırındaki kapılar; Kapıkule, Hamzabeyli ve Dereköy. Yunanistan sınırındaki kapılar; İpsala, Pazarkule ve Uzunköprü.

17.7.2016Avrupa
Ön beyan yaptıran sürücü sınır kapılarından daha hızlı geçiyor

Ön beyan yaptıran sürücü sınır kapılarından daha hızlı geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygulamaya konulan ‘özel taşıtlar ön beyan uygulaması’ hizmetinden yararlanan yolcular, sınır kapılarından daha hızlı geçme imkanına kavuştu.

16.7.2016Avrupa
Bank Asya'ya talip çıkmadı

Bank Asya'ya talip çıkmadı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Asya Katılım Bankası AŞ Hisseleri Satış İhalesine herhangi bir teklif sunulmadığını belirterek, konunun Fon Kurulu'na arz edileceğini ve burada verilecek karara göre işlem tesis edileceğini bildirdi.

15.7.2016Ekonomi
Bunu yaptıran sınırdan hızlı geçiyor

Bunu yaptıran sınırdan hızlı geçiyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca uygulamaya konulan "özel taşıtlar ön beyan uygulaması" hizmetinden yararlanan yolcular, sınır kapılarından daha hızlı geçme imkanına kavuştu.

15.7.2016Ekonomi
Trafik sigortasında prim iadesi tarihi belli oldu

Trafik sigortasında prim iadesi tarihi belli oldu

Türkiye Sigorta Birliği tarafından, trafik sigortası primlerinden yapılacak iadelere ilişkin, "Hak sahipleri ağustos ayı başından itibaren 'www.sbm.org.tr' web adresinden sorgulanabilecektir." denildi.

15.7.2016Ekonomi
Arabayla uzun yola çıkarken bunlara dikkat!

Arabayla uzun yola çıkarken bunlara dikkat!

Uzun yol planı yapmadan önce aracınızı detaylı bir şekilde kontrol ettirmeyi unutmayın. Hem sizin hem ailenizin can güvenliği için dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

15.7.2016Oto

Bank Asya hisseleri işleme kapatıldı

Borsa İstanbul'da işlem gören Bank Asya'nın pay piyasasındaki işlem sırası, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunun (TMSF) bugün yapacağı satış ihalesi sonuçlanıncaya kadar işleme kapatıldı.

15.7.2016Ekonomi
Siber saldırıya karşı sigorta dönemi

Siber saldırıya karşı sigorta dönemi

Dünyada her saniye 18 kişinin siber saldırıya maruz kalması ve bunun sonucunda da finansal kayıpların ortaya çıkması sigortacıları da bu alana yöneltti.

12.7.2016Ekonomi
Fuerza Bruta Vakkorama'yla Türkiye'ye geliyor

Fuerza Bruta Vakkorama'yla Türkiye'ye geliyor

Bugüne kadar 2,5 milyon kişinin izlediği FUERZA BRUTA, New York, Buenos Aires, Londra, Mexico, Pekin, Tel Aviv ve Miami'den sonra İstanbul'da izleyenlerin ayaklarını yerden kesecek....

11.7.2016Keyif
Meslek seçecekseniz dikkat!

Meslek seçecekseniz dikkat!

Birleşmiş Milletler İnsani Gelişim Programı kapsamında yayımlanan ‘İnsani Gelişme Raporu’ her yıl ülkelerin insani gelişmişlikte sıralamalarını yapıyor. Türkiye’nin ve diğer ülkelerin sıralamasını birazdan aktaracağım. Ama bu raporda gençleri çok yakından ilgilendiren mesleklerle ilgili veriler de yer alıyor. Yani otomasyonun ortadan kaldırabileceği meslekler bulunuyor. Yani insanların yerini alacak makina ve robotlarla gelecekte tükenecek meslekler. Şimdi isterseniz Türkiye’nin bu rapordaki gelişmişlik düzeyine bakalım, sonra da geleceğin mesleklerini irdeleyelim.

11.7.2016Eğitim
Sahte sigorta yaptıranlara ceza geliyor

Sahte sigorta yaptıranlara ceza geliyor

Sahte sigorta yaptırıp emekli olan, sağlık hizmetlerinden yararlanan ve düşük bordro düzenleyip vergi kaçıran patronlar 5 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak.

11.7.2016Ekonomi
BU BELGELER OLMADAN YOLA ÇIKMAYIN

BU BELGELER OLMADAN YOLA ÇIKMAYIN

SILA Yolu, uzun ve zor bir yolculuk. Öncesinde ciddi bir hazırlık gerektiriyor. Sınır kapılarından geri dönmek veya ekstra bir masraf gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmak istemiyorsanız, aşağıdaki uyarılarımıza dikkat edin.

10.7.2016Avrupa
Sigortacılar, 1 milyon sürücüye, toplam 100 milyon lira iade edecek

Sigortacılar, 1 milyon sürücüye, toplam 100 milyon lira iade edecek

Haziran 2014’ten, Eylül 2015’e kadarki 15 aylık sürede, yanlış uygulama nedeniyle sürücülerden fazla alınan primler iade edilecek. İadeler, 31 Temmuz’da başlayacak ve iki yıl sürecek. 

10.7.2016Ekonomi
'Çalışma izni' rağbet görmedi, sırada 'vatandaşlık' var

'Çalışma izni' rağbet görmedi, sırada 'vatandaşlık' var

Vatandaşlık hakkı verilmesi gündeme gelen Suriyelilerin, daha önce aldıkları ’çalışma iznine’ rağbet etmedikleri ortaya çıktı. İzmir’de aralarında Suriyelilere ait olanların da bulunduğu 4 bin 800 ayakkabı imalathanesinde çalışan 3 bin 500 Suriyeliden, kendilerinin istememesi, gerekse de çalıştıkları işyeri sahiplerinin isteksizlikleri üzerine sadece 550’si ’çalışma izni’ için başvurdu.

4.7.2016Gündem
Turizm krizi en çok onları vurdu

Turizm krizi en çok onları vurdu

Marmaris’te, turizmde görülen kriz, cip safariyi de vurdu. Geçen yıl günde ortalama 300 kişinin tercih ettiği cip safari turlarına, bu yıl aynı dönemde ortalama 90 kişinin katıldığı bildirildi. 

2.7.2016Ekonomi
Her gece en az 7 saat uyuyan personele para ödülü

Her gece en az 7 saat uyuyan personele para ödülü

Amerikan sigorta şirketi Aetna'da gece iyi bir uyku çekmenin maddi karşılığı var.

30.6.2016Ekonomi
Eğitim yasa tasarısı komisyondan geçti

Eğitim yasa tasarısı komisyondan geçti

Eğitim alanını düzenleyen tasarı komisyonda kabul edildi. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda müsteşar yardımcısı sayısı 5’ten 7’ye çıkarılacak. Öğrencilere özel barınma hizmeti sunan kurumların iş yeri açma ve çalışma ruhsatı Milli Eğitim Bakanlığı’nca verilecek, mevzuata aykırılık tespit edilirse Bakanlıkça kapatılabilecek. Kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde boş kadrolarda sözleşmeli öğretmen istihdam edilebilecek, öğretmenler 3 yıl süreyle başka yere atanamayacak.

29.6.2016Eğitim
Yazı fırsata çevirin

Yazı fırsata çevirin

Okullar tatil oldu, sınavlar da bitiyor. Önümüzde uzun bir yaz var. Sahil kenarında tatil hayali kurmak iyi de, bu kadar uzun süreyi kendini geliştirerek, yazı fırsata çevirerek geçirmek de mümkün.

27.6.2016Eğitim
Sınır kapılarında ön beyan uygulaması

Sınır kapılarında ön beyan uygulaması

Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından özel taşıtlar için sınır kapılarında ön beyan uygulaması başladı.

25.6.2016Avrupa
TMSF Bank Asya'da hisse satışına ilişkin ihale takvimini öteledi

TMSF Bank Asya'da hisse satışına ilişkin ihale takvimini öteledi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Bank Asya'da hisse satışına ilişkin ihale takviminde süre uzatımına gitti.

24.6.2016Ekonomi
Diyarbakır'a zırhlı kule

Diyarbakır'a zırhlı kule

Diyarbakır’da teröristlerin bombalı eylemlerine karşı güvenlik güçlerinin önlemleri sürerken, seyyar karakol olarak kullanılan bazı alanlara iki katlı 10 ton ağırlığında kurşun geçirmez ve tahrip gücü yüksek patlayıcılara dayanıklı kuleler yapıldı.

23.6.2016Gündem
Tüsoder: Kaza tutanakları cep telefonu ile yapılabilir

Tüsoder: Kaza tutanakları cep telefonu ile yapılabilir

Tüketici Sorunlar Derneği (Tüsoder)  Sigorta Komisyon Başkanı ve Çağatay Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Taner Çağatay, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin uygulaması ile kağıt tutanak formuna, kaleme ihtiyaç duyulmadan cep telefonu ile trafik kazası tutanaklarının düzenlenebildiğini açıkladı.

21.6.2016Ekonomi
TED’li liderler eğitim için buluştu

TED’li liderler eğitim için buluştu

Türk Eğitim Derneği (TED) ve online eğitim şirketi Enocta, kendi alanlarında önemli konumlara ulaşmış TED’li liderlerin başarı yolculuklarını anlattığı TED Leaders projesini hayata geçirdi. Projeyle TED’li liderler deneyimlerini farklı kurumlardaki geleceğin liderlerine aktaracak. Elde edilecek gelirle ise en az 50 öğrenciye burs sağlanması hedefleniyor.

20.6.2016Eğitim
Online tasarruf

Online tasarruf

FLO, Polaris, Sport in Street markalarını bünyesinde bulunduran Ziylan tüm işe alım süreçlerini dijitalleştirdi, işe alımdan, oryantasyon eğitimlerine her şeyi online yapan şirket bu sayede 1 yılda 1 milyon TL tasarruf sağladı. Ziylan Mağazacılık İK Direktörü Ayça İşbilir sorularımızı yanıtladı.

20.6.2016IK
Bayramda korsan taşımacılığa dikkat

Bayramda korsan taşımacılığa dikkat

Ramazan Bayramına sayılı günler kala, tatile çıkmayı planlayanlar zamlı bilet fiyatlarından şikayet ederken, yetkililer de yolcu talebinin artmasıyla gündeme gelen korsan taşımacılığa karşı vatandaşları uyarıyor.

18.6.2016Ekonomi
Beyzbol sopalı işkence davasında sanıklara ceza yağdı

Beyzbol sopalı işkence davasında sanıklara ceza yağdı

KONYA’da öğretmen A.S.’ye, eski sevgilisi Didem A.’yı sürekli rahatsız ettiği iddiasıyla, dağlık alanda beyzbol sopası ve tüfek dipçiğiyle işkence yapmakla suçlanan kızın yeni sevgilisi Sefa G. ve arkadaşlarının bulunduğu 7 sanığa, ceza yağdı. Sanıklar 10 yıldan 20 yıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırılırken, tutuklu 3 sanık tahliye edildi.

16.6.2016Gündem
Bankaların 'bayram kredisi' yarışı erken başladı!..

Bankaların 'bayram kredisi' yarışı erken başladı!..

Bankalar, yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla müşterilerinin artan nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere kredi yarışına girdi. Geleneksel hale gelen bayram kredilerinin yanı sıra bazı bankalar, bu dönemde taşıt ve traktör kredisi ile esnaf ve işletmelere özel kampanyalar da düzenliyor.

15.6.2016Gündem
Samsunlu kaloriferciyi AYM kurtardı

Samsunlu kaloriferciyi AYM kurtardı

Samsun’da, taşeron işçisi İlter N., yaşadıkları sıkıntılar nedeni ile çalıştığı şirketi Başbakanlığa şikâyet etti. İlter N. BİMER başvurusunda, soruşturma için gelen müfettişlerin de görevini yapmadığını “Müfettiş geliyor, yedirip içirip yolluyorlar” sözleri ile anlattı. Taşeron firma, kendilerini BİMER’e şikâyet ettiği için İlter N.'yi işten attı. İş Mahkemesi, İlter N.'yi haklı buldu. Ancak, Yargıtay, “İşverene sataşma ve hakaret var” diyerek yerel mahkeme kararını bozdu. İlter N. bu kez AYM’ye gitti. AYM, ‘İfade özgürlüğü ihlal edildi’ diyerek işçiyi haklı buldu; gereğinin yapılması için dosyayı Yargıtay’a gönderdi.

14.6.2016Ekonomi
Sedat Ergin’in DW İfade Özgürlüğü Ödülü konuşması

Sedat Ergin’in DW İfade Özgürlüğü Ödülü konuşması

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’in Deutsche Welle İfade Özgürlüğü Ödülü’nü aldığı törende yaptığı konuşma:

13.6.2016Dünya

Sedat Ergin’e Almanya’da ifade özgürlüğü ödülü

Almanya’nın kamu yayıncısı Deutsche Welle’nin ifade özgürlüğü ödülü, Bonn’daki eski parlamento binasında düzenlenen bir törenle verildi. Yüzlerce konuk, ödülü kazanan Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin’i uzun süre ayakta alkışladı.

13.6.2016Dünya
Bank Asya'nın satışında 'yeni tarih' açıklaması

Bank Asya'nın satışında 'yeni tarih' açıklaması

Bank Asya hisse satış ihalesine ilişkin ön yeterlilik belgeleri teslim süresi, isteklilerin birinden evrak hazırlama süreci devam ettiği gerekçesiyle gelen ek süre talebi üzerine, 17 Haziran Cuma günü saat 1700'ye kadar uzatıldı.

13.6.2016Ekonomi
BTK'dan çok önemli

BTK'dan çok önemli "SMS" düzenlemesi

Tüketicilere gönderilen toplu mesajlarda herhangi bir firmanın adı, markası, sloganı ya da bir kişinin adı SMS başlığı olarak kullanılamayacak. "Sigorta", "Banka", "Kargo" gibi başlıklara sahip, ancak kim tarafından yazıldığı anlaşılamayan ya da dolandırıcılık maksatlı SMS'ler gönderilemeyecek. Her firma kendi ismi, unvanı ve markasıyla, her kişi de sadece kendi adıyla mesaj atabilecek

11.6.2016Ekonomi
Taksicilerin sigorta mağduriyeti iddiası

Taksicilerin sigorta mağduriyeti iddiası

Kadıköy'de bir sigorta acentesinin, trafik sigortası poliçesi sattığı 32 taksiciden, parasını alamadığı iddiasıyla yeniden para istediği ve taksicileri icraya verdiği öne sürüldü. İstanbul Taksi Durakları Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Suiçmez, "Söz konusu acenteden poliçe alan meslektaşlarım dolandırıldı. Bunun hesabını hukuki olarak soracağız"  dedi.

10.6.2016Ekonomi
TMSF'den yeni Digitürk açıklaması

TMSF'den yeni Digitürk açıklaması

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Digiturk satışının ihale tertip edilmeksizin gerçekleşmesinin, satışın TMSF tarafından değil, şirketin sahipleri tarafından yapılmasından kaynaklandığını bildirdi.

8.6.2016Ekonomi
Osmaniye'deki feci kazada ihmaller zinciri

Osmaniye'deki feci kazada ihmaller zinciri

OSMANİYE’deki tarihi yerleri gezdikten sonra Hatay’ın İskenderun İlçesi’ne dönen öğrenci, veli ve öğretmenleri taşıyan, kapasitesinin üstünde yolcu alan midibüsün kanala uçması sonucu meydana gelen kazada ölen 7’si çocuk, 14 kişinin cenazeleri, gözyaşı ve feryatlar eşliğinde toprağa verildi. 7 çocuğun dışında 5 kadın, 1 öğretmen ile 1 sürücünün de öldüğü; 26 kişinin ise yaralandığı korkunç kazaya, ihmaller zincirinin yol açtığı ortaya çıktı. Kazada yaşamını yitirenlerden sınıf öğretmeni Ahmet Cebeci ise ölmeden önce 3 kişinin hayatını kurtarmış. Geziye eşi Olivya, kızı Vanesa ve oğlu Mişel ile katıldığını belirten İlyas Demirci, kazada nedeniyle aracın camının patladığını bu nedenle hızla su dolduğunu söyledi.

6.6.2016Gündem
Kısa mesajla dolandırıcılığa BTK freni

Kısa mesajla dolandırıcılığa BTK freni

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, dolandırıcılık maksatlı gönderilen kötü niyetli SMS'leri önlemek amacıyla düzenleme yaptıklarını belirterek, "Ticari reklam içeren SMS'lerde keyfi olarak başlık belirlemek yasaklanarak, başkasının adıyla/markasıyla SMS gönderilmesi engellenecek. Yani polis, emniyet, banka veya belirli bir markanın adını kullanan başlıkların kötü niyetli kişilerce kullanılması engellenecek" dedi.

6.6.2016Teknoloji
Apaydın: 'Trafik sigortasında eski düzen devam ediyor'

Apaydın: 'Trafik sigortasında eski düzen devam ediyor'

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Başkanı Fevzi Apaydın, zorunlu trafik sigortası primlerine ilişkin halen Hazine Müsteşarlığı tarafından ilan edilen eski taban ve tavan fiyat uygulaması üzerinden poliçe kesildiğini belirterek, "Primler düşecek şoför ve nakliyeci esnafımız nefes alacaktı, ama maalesef esnafa kesilen poliçelerde bir iyileşme görmedik." ifadesini kullandı.

4.6.2016Ekonomi
TMSF'den onay geldi, Digitürk resmen Katarlıların oldu

TMSF'den onay geldi, Digitürk resmen Katarlıların oldu

Digitürk'ün Katar sermayesi BeIN Sports'a satış sürecinin dün akşam saatlerinden resmen kesinleşti. TMSF'den de satışla ilgili olarak açıklama geldi. TMSF, Digitürk'ün satış işleminin tamamlanmasına onay verdiğini açıkladı.

3.6.2016Ekonomi
Maliye damga ve harç vergilerinde değişiklik paketini hazırladı

Maliye damga ve harç vergilerinde değişiklik paketini hazırladı

Maliye yeni taslakla vergi incelemesi altında olan şirketlerin bile ‘pişman’ olmasının önünü açıyor. Mükelleflerin vergi cezası gerektiren hareketlerini Maliye’ye bildirerek cezasız ödemesini sağlayan ‘pişmanlık’ maddesi inceleme altındaki mükellefleri kapsamıyordu. Artık vergi cezası için incelense bile mükellef pişman olup cezadan kurtulacak

2.6.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Erken rezervasyon yaptırdıysanız, bu yazıyı okumadan seyahate çıkmayın

Erken rezervasyon yaptırdıysanız, bu yazıyı okumadan seyahate çıkmayın

Önce bir tespitte bulanayım, sonra konunun detayına gireceğim.

26.6.2016Haber Yazıları
Hayırlı reytingler olsun hocam

Hayırlı reytingler olsun hocam

‘TELEVİZYON vaizlerinin reytingle imtihanı’ başlıklı yazımın daha mürekkebi kurumadan bakın neler oldu.

14.6.2016Haber Yazıları
İş dünyası iftarlarda buluşuyor

İş dünyası iftarlarda buluşuyor

Türk iş dünyası ramazanın gelmesiyle birlikte iftar yemeklerinde buluşuyor. İş dünyasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı iftarlar çok revaçta.

11.6.2016Haber Yazıları
İki başlılık yaşanmaz

İki başlılık yaşanmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrika gezisinin Nairobi durağında sorularımızı yanıtladı. Erdoğan’a ekonomi yönetimindeki yetki paylaşımına ilişkin tartışmalarına yönelik olarak “Bugünkü durumun, iki başlılığa neden olması mümkün değil. Sonunda bunların başı kimdir? Başbakan’dır” diye konuştu.

3.6.2016Haber Yazıları