Seçmen Listesi

 • Yurtdışında 24 gün sandık - Seçmen listesi
  Yurtdışında 24 gün sandık29.12.2014
  GündemYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde 54 ülke 109 temsilcilikte oy kullanılmasına, 4’ü Almanya’da 10 temsilcilikte ise bina kiralama yoluna gidilmesine karar verdi.
 • Yurtdışında 24 gün sandık - Seçmen listesi
  Yurtdışında 24 gün sandık29.12.2014
  AvrupaYÜKSEK Seçim Kurulu (YSK), 7 Haziran 2015’te yapılacak genel seçimlerde 54 ülke 109 temsilcilikte oy kullanılmasına, 4’ü Almanya’da 10 temsilcilikte ise bina kiralama yoluna gidilmesine karar verdi.YSK ilk kez Köşk seçiminde denenen ve aksayan yurtdışında oy kullanacak seçmenler için uygulanan randevu sistemini kaldırdıktan sonra oy kullanmanın hangi tarihler arasında yapılacağını da kararlaştırdı.
 • Seçimler için seçmen listeleri askıya çıktı - Seçmen listesi
  Seçimler için seçmen listeleri askıya çıktı02.07.2014
  Gündemİlk turu 10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimleri için seçmen listeleri muhtarlıkta askıya çıktı.
 • Verda ÖZER

  Kıbrıs’ta kriz havası - Seçmen listesi
  Kıbrıs’ta kriz havası04.06.2014
  YazarlarPazartesi günü Kıbrıs’ta tarihi zirve sonrasında, KKTC Cumhurbaşkanı Eroğlu, Türk gazetecileri kabul etti.
 • Fransa'da şok gözaltı - Seçmen listesi
  Fransa'da şok gözaltı19.02.2014
  PlanetFransa’nın beşinci zengini, işadamı politikacı Serge Dassault; yolsuzluk, kamu malını zimmetine geçirme, oy satın alma ve kara para aklama iddialarıyla gözaltına alındı.Essone Senatörü Dassault, aynı zamanda Rafale uçaklarının da sahibi.
 • Seçmen listesi uyarısı - Seçmen listesi
  Seçmen listesi uyarısı08.01.2014
  GündemTürkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz, "Seçmen listesi 10 Ocak tarihinden itibaren askıya çıkacak, vatandaşlarımız 30 Mart yerel seçiminde oy kullanmak istiyorsa listede isimlerinin olup olmadığını doğru kontrol etmelidir" dedi.
 • AİHM 'insan hakkı ihlali' dedi, gözler hükümete çevrildi - Seçmen listesi
  AİHM 'insan hakkı ihlali' dedi, gözler hükümete çevrildi18.09.2013
  PlanetSeçim Kanunu’na göre cezaevindeki tutuklular seçmen kütüğüne yazılıp oy kullanıyor.Taksirli suçlar hariç hükümlü olanlar ve kasıtlı suçlardan şartlı tahliye edilen mahkumlar ise oy veremiyor.AİHM, bu durumu “insan hakkı ihlali” saydı.Gözler önümüzdeki yerel seçimler öncesi hükümetin bu konuda yeni bir düzenleme yapıp yapmayacağına çevrildi.
 • Hikmet Sami Türk: Başbuğ da Haberal da seçimlerde aday olabilir - Seçmen listesi
  Hikmet Sami Türk: Başbuğ da Haberal da seçimlerde aday olabilir21.08.2013
  Gündem"Ergenekon davasında, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası alan sanıklar da dahil olmak üzere CHP Milletvekilleri Mehmet Haberal ve Mustafa Balbay da önümüzdeki seçimlerde hem aday olabilirler hem de oy kullanabilirler." Bu sözler Adalet eski Bakanlarından, Anayasa Profesörü Hikmet Sami Türk'e ait.Türk, Ergenekon sanıklarına verilen cezaların kesinleşmediğini, bu cezalar Yargıtay tarafından onanmadıkça tüm sanıkların seçimlerde hem aday olup hem de oy kullanabileceklerini söyledi.
 • YSK: 22 parti seçime katılabilir seçmen kütüğü alabilir - Seçmen listesi
  YSK: 22 parti seçime katılabilir seçmen kütüğü alabilir22.03.2013
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK) seçime katılma yeterliliği taşıyıp seçmen kütük örneği alma hakkı olan 22 partiyi ilan etti.Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan YSK kararında, Köşk, yerel ve genel seçimlerin dönemleri de belirlendi.YSK, milletvekili seçimlerinin dörder yıllık, Köşk ve yerel seçimlerin ise beşer yıllık dönemlerde yapılması gerektiğini bildirdi.
 • Bu köyde herkesin soyadı aynı - Seçmen listesi
  Bu köyde herkesin soyadı aynı08.01.2012
  GündemBitlis'in Ahlat ilçesine bağlı 25 hanenin bulunduğu 250 nüfuslu Soğanlı köyünde, “Marangoz” soyadını taşıması dikkati çekiyor.
 • Seçmen listesi kontrolü için yarın son gün - Seçmen listesi
  Seçmen listesi kontrolü için yarın son gün30.03.2011
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), 12 Haziranda yapılacak milletvekili genel seçimi için 18 Martta askıya çıkardığı seçmen listelerini yarın askıdan indirecek.Seçmenlerin yarın saat 17:00’ye kadar listelerde adlarının olup olmadığını kontrol etmeleri gerekiyor.
 • HSYK seçiminde kesin aday listesi yayınlandı - Seçmen listesi
  HSYK seçiminde kesin aday listesi yayınlandı08.10.2010
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üye seçimi için kesin aday listeleri, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
 • HSYK üyeliğine 207 başvuru - Seçmen listesi
  HSYK üyeliğine 207 başvuru01.10.2010
  GündemBirinci sınıf olup, birinci sınıfa ayrılmayı gerektiren nitelikleri yitirmemiş olan adli ve idari yargı hakim ve savcıların, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği için yapılacak seçime adaylık başvuruları sona erdi.
 • HSYK'ya üyelik başvuruları başladı - Seçmen listesi
  HSYK'ya üyelik başvuruları başladı29.09.2010
  GündemBirinci sınıf olup, birinci sınıfa ayrılmayı gerektiren nitelikleri yitirmemiş olan adli ve idari yargı hakim ve savcıların, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği için yapılacak seçime adaylık başvuruları başladı.YSK'ya ilk adaylık başvurusu, sabah saatlerinde Menemen Hakimi Ali Atay tarafından yapıldı.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Bizim bürokratlar’ HSYK adayı - Seçmen listesi
  ‘Bizim bürokratlar’ HSYK adayı28.09.2010
  YazarlarADALET Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İbrahim Okur, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) adaylığı söz konusu.
 • Seçim 17 Ekim’de - Seçmen listesi
  Seçim 17 Ekim’de25.09.2010
  GündemHÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 10 asıl, 6 yedek üyesini belirlemek için kürsüdeki hâkim ve savcılar, 17 Ekim Pazar günü sandık başına gidecekler.
 • HSYK'da seçim takvimi belli oldu - Seçmen listesi
  HSYK'da seçim takvimi belli oldu24.09.2010
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçimine ilişkin “takvim”i bugünden itibaren başlattı.Takvime göre HSYK üyeliği için seçim 17 Ekim 2010 Pazar günü yapılacak.
 • ‘Hayır’ diyemedi - Seçmen listesi
  ‘Hayır’ diyemedi13.09.2010
  Gündem70 il ve 180 ilçeyi gezerek ‘Hayır’ kampanyası yürüten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, isminin seçmen listesinde olmaması nedeniyle oy kullanamadı.
 • Referandum süreci başlıyor - Seçmen listesi
  Referandum süreci başlıyor30.05.2010
  GündemYüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), '5982 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın Bazı Maddelerinde Deşiklik Yapılması Hakkında Kanunun Halkoyuna Sunulması'na ilişkin referandum takvimi, yarın itibariyle işlemeye başlayacak.
 • YSK referandum takvimini belirledi - Seçmen listesi
  YSK referandum takvimini belirledi29.05.2010
  GündemYüksek Seçim Kurulu (YSK), 5982 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın Bazı Maddelerinde Deşiklik Yapılması Hakkında Kanunun halkoyuna sunulmasına ilişkin takvimi belirledi.
 • Partilerden YSK'ya TC Kimlik önerisi - Seçmen listesi
  Partilerden YSK'ya TC Kimlik önerisi18.03.2009
  GündemAKP’li Necati Çetinkaya Meclis’te grubu olan partilerin temsilcileriyle Yüksek Seçim Kurulu’nu ziyaret etti.Heyet, TC Kimlik no zorunluluğunun yumuşatılması için önerilerini sundu.İşte ziyaretin ardından Çetinkaya’nın açıklaması:
 • Alanya'da boş barakalara 375 hayali seçmen - Seçmen listesi
  Alanya'da boş barakalara 375 hayali seçmen30.01.2009
  GündemALANYA’nın İncekum Beldesi’nde bir otelin yaz aylarında çalışanların lojman olarak kullandığı barakalarda 375 kişinin oturuyormuş gibi seçmen listelerine yazıldığı iddia edildi.
 • Çankaya seçmeni 155 bin arttı - Seçmen listesi
  Çankaya seçmeni 155 bin arttı08.01.2009
  GündemCHP Çankaya İlçe Başkanlığı, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın "Yerel seçim hedefleri" arasında yer alan Ankara’nın Çankaya İlçesi’nin seçmen sayısının, bir önceki seçime göre 155 bin arttığını iddia etti.
 • Yalçın BAYER

  Berlin fişliyor Ankara uyuyor - Seçmen listesi
  Berlin fişliyor Ankara uyuyor07.01.2009
  YazarlarHÜRRİYET Avrupa, Almanya’da yaşanan büyük bir rezaleti ortaya çıkardı.Ankara’nın ’unuttuğu’ Avrupalı vatandaşlarımızın, yaşadıkları ülkelerde itilip kakıldıklarını, ayrımcılığın her türlüsüne maruz kaldıklarını bir kez daha gözler önüne serdi.
 • MHP'li Vural'dan seçmen listesi iddiası - Seçmen listesi
  MHP'li Vural'dan seçmen listesi iddiası05.01.2009
  GündemMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından partilere gönderilen seçmen listeleriyle, İlçe Seçim Kurullarındaki seçmen listeleri arasında farklılıkların bulunduğunu belirterek, “Acaba mükerrer seçmen listeleri mi var, güncellemeleri neye göre yapıyorsunuz? Bu sorunun cevabını bekliyoruz” dedi.
 • YSK'dan seçmen listesi açıklaması - Seçmen listesi
  YSK'dan seçmen listesi açıklaması20.12.2008
  GündemYSK'dan açıklama: Seçmen listeleriyle ilgili açıklama Salı günü yapılacak.Seçmen listeleri ise bugün saat 17.00 itibariyle kesinleşecek.
 • 41 yıl önce ölen bebeği seçmen listesinde çıktı - Seçmen listesi
  41 yıl önce ölen bebeği seçmen listesinde çıktı19.12.2008
  GündemDENİZLİ'nin İncilipınar Mahallesi’nde 41 yıl önce 6 günlük bebekten tetanzs hastalığından ölen kızın adı kimlik numarasıyla birlikte seçmen kütüğünde çıktı.
 • Bakan'dan PKK'lı seçmen listesi açıklaması - Seçmen listesi
  Bakan'dan PKK'lı seçmen listesi açıklaması17.12.2008
  GündemAdalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, terör örgütü PKK üyelerinin, seçmen yazıldığı iddialarına, “Eğer bu kişi terörist de olsa, dağda da olsa, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı sıfatını devam ettiriyorsa, 18 yaşını bitirmişse, seçmen olmasını yasaklayan yargı kararı da yoksa; tabii ki o listede ismi geçebilir.Dağdaki kişi gelsin oy kullansın, biz de kendisiyle tanışmış oluruz, gelsinler buyursunlar” karşılığını verdi.
 • Muratpaşa'da sahte seçmen iddiası - Seçmen listesi
  Muratpaşa'da sahte seçmen iddiası17.12.2008
  GündemCHP Muratpaşa İlçe Başkanı Ercan Erkan, sahte seçmen yazımıyla ilgili iddialar üzerine yaptıkları araştırma sonucu 23 evde kayıtlı seçmenlere itiraz ettiklerini, kayıtlı 293 seçmenden 147'sinin bu evlerde oturmadıklarının belirlendiğini söyledi.
 • Bir evde 79 seçmen - Seçmen listesi
  Bir evde 79 seçmen16.12.2008
  GündemMHP Adana İl Başkanı Ahmet Erdoğan, 29 Mart 2009'da yapılacak yerel seçimlerinde oy kullanacak seçmen listelerinde, Adana'da bir evde 79 seçmenin gösterildiğini iddia etti.
 • Seçmen listesi 108'lik Servi Nine'yi üzdü - Seçmen listesi
  Seçmen listesi 108'lik Servi Nine'yi üzdü11.12.2008
  GündemARDAHAN’ın Çıldır İlçesi’ne bağlı Akçakale Köyü'nde 5 çocuk, 15 torun sahibi Servi Kılıç, seçmen listesinde yıllar önce ölen iki kızının adının bulunmasına şaşırdı.
 • Horozöttü’yü unuttular - Seçmen listesi
  Horozöttü’yü unuttular06.12.2008
  GündemSeçmen listelerinde bir skandal da Ardahan’da ortaya çıktı.
 • DTP askı süreleri için YSK'ya başvurdu - Seçmen listesi
  DTP askı süreleri için YSK'ya başvurdu05.12.2008
  GündemDTP bugün sona erecek seçmen listesi askı süresinin uzatılması için YSK'ya başvurdu.
 • DSP seçim gezilerine başladı - Seçmen listesi
  DSP seçim gezilerine başladı30.11.2008
  AnkaraDSP Genel Sekreter Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Hasan Erçelebi, Türkiye’de sosyal adaleti sağlamak için mücadele ettiklerini söyledi.
 • AKP’den İzmir’e 100 bin oy oyunu - Seçmen listesi
  AKP’den İzmir’e 100 bin oy oyunu30.11.2008
  EgeCHP’li milletvekilleri Mehmet Ali Susam ve Ahmet Ersin, AKP'nin İzmir'e 100 bin seçmen yığdığını söyledi.
 • CHP'den seçmen kaydırma iddiası - Seçmen listesi
  CHP'den seçmen kaydırma iddiası29.11.2008
  GündemCHP İzmir Milletvekilleri Mehmet Ali Susam ve Ahmet Ersin, AKP'nin İzmir'e seçmen yığdığını, oy oranı kritik ilçelere seçmen nakli yapıldığını iddia etti.
 • Anayasa değişikliği refarandumu takvimi yarın başlıyor - Seçmen listesi
  Anayasa değişikliği refarandumu takvimi yarın başlıyor01.08.2007
  GündemReferandum takvimine göre süreç 2 Ağustos Perşembe günü başlıyor, oylar 21 Ekim’de veriliyor.
 • Kerkük referandumu ertelenmeyecek - Seçmen listesi
  Kerkük referandumu ertelenmeyecek19.07.2007
  DünyaKuzey Irak’taki bölgesel Mesut Barzani yönetiminin Kerkük sorumlusu Muhammed İhsan, bu şehirde yapılması planlanan referandumun daha fazla ertelenmeyeceğini açıkladı.Kürt bölgesel yönetiminin Bölge Dışı İşlerden Sorumlu Bakanı unvanıyla Reuters Haber Ajansı’na bir röportaj veren İhsan, "Referandumu yıl sonuna kadar yapmalıyız.Ertelemek teröristlere teslim olmak anlamına gelir.Bunu istemiyoruz" dedi.
 • Leyla Zana aktif çalışmaya başladı - Seçmen listesi
  Leyla Zana aktif çalışmaya başladı11.05.2007
  GündemDTP’nin seçimlerde yüzde 40 kota ayırdığı kadınlar adaylarını ve seçim stratejisini belirlemek için Diyarbakır’da toplandı.Toplantıya adaylığına kesin gözüyle bakılan eski DEP milletvekili Leyla Zana da katıldı.DTP’nin bağımsız adayların birleşik oy pusulasında yer alan adaylarını çokluğunu göz önüne alarak, seçmelerine adaylarının pusuladaki sıra numarasını ezberleteceği belirtildi.
 • Yalçın BAYER

  Skandal; nüfusumuz artıyor, ama seçmen sayısı azalıyor.2002 seçimlerinde 'tam kanunsuzluk' - Seçmen listesi
  Skandal; nüfusumuz artıyor, ama seçmen sayısı azalıyor.2002 seçimlerinde 'tam kanunsuzluk'10.05.2007
  Yazarlar"BUGÜN askıya çıkan yeni seçmen listesi, 2002'den bu yana nüfus 4.5 milyon artarken seçmen sayısının aynı kaldığını ortaya koydu.
 • 3 Kasım'da 4 milyon mükerrer oy - Seçmen listesi
  3 Kasım'da 4 milyon mükerrer oy09.05.2007
  GündemBugün askıya çıkan yeni seçmen listesi, 2002’den bu yana nüfus 4.5 milyon artarken seçmen sayısının aynı kaldığını ortaya koydu.Bu durum, “3 Kasım’da 4 milyona yakın mükerrer ya da sahte oy kullanıldı” iddiasını güçlendiriyor
 • Seçime 21 siyasi parti katılacak - Seçmen listesi
  Seçime 21 siyasi parti katılacak05.05.2007
  GündemYüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre, aday olmak isteyen kamu görevlileri, en geç 8 Mayıs Salı günü istifa edecek.Seçime 21 siyasi parti katılabilecek.İstanbul 70 milletvekili çıkaracak.
 • Seçmen listesi 1 Mart'ta askıdan iniyor - Seçmen listesi
  Seçmen listesi 1 Mart'ta askıdan iniyor27.02.2007
  GündemYüksek Seçim Kurulu’nun (YSK), güncelleştirilmesi için askıya çıkardığı seçmen listelerine kayıt yaptırmak için süre 1 Mart'ta sona erecek.
 • Bu seçimde parmak boyama yok - Seçmen listesi
  Bu seçimde parmak boyama yok27.12.2006
  GündemYSK Başkanı Erdoğan, bundan sonraki seçimler için yaptıkları hazırlıkları ”seferberlik” olarak niteledi.Erdoğan, gerçek bir seçmen listesi oluşturulması, hata ve yanlışlıkların düzeltilmesi için tüm seçmenleri, muhtarlık bölgesi askı listelerini kontrol etmeye çağırdı.
 • Erdoğan Newsweek’e Irak eleştirilerini anlattı - Seçmen listesi
  Erdoğan Newsweek’e Irak eleştirilerini anlattı31.01.2005
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, Irak'taki seçimde sağlıklı bir altyapı bulunmadığını ve seçmen listelerinin adil şekilde hazırlanmadığını bildirdi.
 • Rum kesiminde 479 bin kişi oy kullanacak - Seçmen listesi
  Rum kesiminde 479 bin kişi oy kullanacak20.04.2004
  DünyaKıbrıs Rum kesiminde, 24 Nisan'da yapılacak referandumda 479 bin 551 seçmen oy kullanacak.
 • KKTC'de kamuoyu yoklamalarında UBP önde - Seçmen listesi
  KKTC'de kamuoyu yoklamalarında UBP önde28.11.2003
  DünyaKKTC'de 14 Aralık'ta yapılacak milletvekilliği genel seçimine ilişkin kamuoyu yoklamalarında, iktidardaki Ulusal Birlik Partisi (UBP) birinci durumda görünüyor.
 • Seçim takvimi - Seçmen listesi
  Seçim takvimi12.09.2002
  Magazin
 • Seçmen listesi bugün askıda - Seçmen listesi
  Seçmen listesi bugün askıda09.08.2002
  MagazinMilletvekili erken genel seçiminde oy kullanacak seçmenlerin listeleri güncelleştirilmek üzere bugünden itibaren ilçe seçim kurullarınca askıya çıkarılıyor.
 • Kamu görevlileri için vekil adaylığında son gün - Seçmen listesi
  Kamu görevlileri için vekil adaylığında son gün08.08.2002
  Magazin3 Kasım 2002 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçiminde aday olmak isteyen kamu görevlilerinin, bugün saat 17.00'ye kadar istifa etmeleri gerekiyor.Sandık seçmen listeleri güncelleştirilmek üzere yarın askıya çıkarılacak.Listeler 27 Ağustos'a kadar askıda kalacak.
içinde

Seçmen Listesi


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz