GeriAvrupa Seçim listelerini kontrol için yarın son gün
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Seçim listelerini kontrol için yarın son gün

Seçim listelerini kontrol için yarın son gün
refid:30023938-spot ilişkili resim dosyası

1 Kasım'da oy kullanacak seçmenlerin isimlerinin yazılı olduğu listeler yarın askıdan indirilecek. Listede isimleri bulunmayanlar 1 Kasım seçimleri için oy kullanamayacak.

TBMM 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 1 Kasım'da yapılacak. Yurt dışı seçim kütüğüne kayıtlı seçmenler, oylarını 8 Ekim'den itibaren belirlenen gümrük kapılarında, 8-25 Ekim tarihleri arasında da yaşadıkları ülkelerdeki dış temsilciliklerde kullanabilecek.

LİSTELER İNDİRİLİYOR

YSK, 2 Eylül'den itibaren seçmen listesini ilan etti. Listeler yarın saat 17.00'den itibaren askıdan indirilecek. YSK'nın internet sayfasında listeleri kontrol etmem mümkün. Listede ismi bulunmayanlar veya bulundukları bölgedeki dış temsilcilik yerine başka bir bölgedeki dış temsilcilikte kayıtlı olanlar adres beyanında bulunarak düzletme yapabilecekler.

FORM DOLDURULMALI

Seçmen niteliğine sahip ve yerleşim yeri yurt dışı olmasına rağmen, yurt dışı seçmen kütüğünde ismi bulunmayanlar, kayıtlarında düzeltme yapmak isteyenler veya yerleşim yeri değişikliği yapmak isteyen seçmenler, en yakın yurt dışı temsilciliğine nüfus cüzdanları ile başvurarak 'Adres Beyan Formu' (Form B) doldurup imza karşılığı teslim etmek veya söz konusu formun internetten çıktısını alarak doldurup imzalamak ve forma nüfus cüzdanı fotokopisini eklemek suretiyle en yakın yurt dışı temsilciğine posta ile göndermeleri gerekmektedir.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle