Mhp


 • MHP'de kongre tarihi belli oldu - mhp

  MHP'de kongre tarihi belli oldu22.11.2014

  Ege

  Kongrelerin Türk Milliyetçileri için bir yarış zemini olmadığını, zafere hazırlık platformu olduğunu vurgulayan İl Başkanı Necat Karataş, "Kazanan ve kaybedenin olmayacağı bir süreci hep birlikte yaşayacağız.Kazanan sadece ve sadece Milliyetçi Hareket Partililerin tamamı olacaktır" dedi.
 • Sana Facebook’un like’ları.bana kurşunlar - mhp

  Sana Facebook’un like’ları.bana kurşunlar22.11.2014

  Hayat

  Gazinoda, maçta, siyasette, tahsilatta… Geçmişte, olay neredeyse, oradaydılar.AK Parti iktidarında büyük vurgun yediler.Pek çoğu cezaevine girdi, kimi cezasını çekti, çıktı, kimi hâlâ hapiste.Şimdi ‘kabadayı’ namını sosyal medya üzerinden yürütüyor, buradan ‘racon’ kesiyorlar.Yüz binlerce kişi tarafından takip ediliyor, ‘like’lanıyor, “Büyüksün Reis” tezahüratıyla karşılanıyorlar.Uzmanlara göre bu durumun ‘sakıncalı’ yanları var.Ve önlenmeli.
 • Mehmet Baransu Twitter'dan duyurdu: Serbest kaldım - mhp

  Mehmet Baransu Twitter'dan duyurdu: Serbest kaldım22.11.2014

  GÜNDEM

  Gazeteci Mehmet Baransu, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından hakkında çıkarılan 4 ayrı arama kararı uyarınca sabah saatlerinde evinde gözaltına alındı.Gözaltına alındığını Twitter'dan duyuran Baransu, saat 15:00 sıralarında serbest kaldığını yine bir tweetle açıkladı.
 • Akif BEKİ

  Hadi canım eşek şakasıdır - mhp

  Hadi canım eşek şakasıdır22.11.2014

  YAZARLAR

  CEZAYİR’den Ekvator Ginesi’ne uçarken havada geldi avukatımın yolladığı e-posta.Okuduklarıma inanamadım.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Çözüm’ böyle olmaz - mhp

  ‘Çözüm’ böyle olmaz22.11.2014

  YAZARLAR

 • Yalçın BAYER

  Türkiye geç kalıyor - mhp

  Türkiye geç kalıyor22.11.2014

  YAZARLAR

  2015 yılı Ermeni soykırım yalanının 100 yılı.Ermeni diyasporası bu konuda her ülkede lobi faaliyeti yapmaktadır.
 • Nikah şahitleri Baykal - mhp

  Nikah şahitleri Baykal21.11.2014

  Ege

  CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal ile TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Didim eski Belediye Başkanı Mümin Kamacı'nın kızının düğününde nikah şahitliği yaptı.
 • Muammer Güler ve Barış Güler 10 kişiden şikayetçi oldu - mhp

  Muammer Güler ve Barış Güler 10 kişiden şikayetçi oldu21.11.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler ve oğlu Barış Güler, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden kendilerine hakaret ettiğini iddia ettiği 10 kişiden şikayetçi oldu.
 • Komisyonda karne tartışması - mhp

  Komisyonda karne tartışması21.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, dersleri zayıf olan büyük bir karne verdi.
 • MHP'li Türkkan'dan Bakan Bozdağ'a 'bilardo' yanıtı - mhp

  MHP'li Türkkan'dan Bakan Bozdağ'a 'bilardo' yanıtı21.11.2014

  GÜNDEM

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, muhalefetin eleştirdiği Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı ''Pembe Köşk’te de bilardo var'' diyerek savundu.Bakan Bozdağ'a Twitter'dan yanıt veren MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, ''Ulan dan.bilardo masası ile 1000 odalı saray aynı mı?'' diye yazdı.
 • Okul öncesi için para yardımı müjdesi - mhp

  Okul öncesi için para yardımı müjdesi21.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılından itibaren okul öncesi eğitim kurumlarına devam eden ihtiyaç sahibi velilerin 48-72 aylık çocuklarına şartlı eğitim yardımı yapılacağını bildirdi.
 • Mehmetçik Afrika'ya gidiyor - mhp

  Mehmetçik Afrika'ya gidiyor21.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Genel Kurulu'nda dün bir hükümet tezkeresi oylandı ve kabul edildi.Tezkere ile Mehmetçiğin Orta Afrika Cumhuriyeti ve Mali'ye gitmesinin önü açıldı.
 • Yalçın BAYER

  AB’ye girecek ilk ilçe Kumluca - mhp

  AB’ye girecek ilk ilçe Kumluca20.11.2014

  YAZARLAR

  KUMLUCA, Antalya’ya 90 km uzaklıkta; Batı Antalya’da, Beydağları’nın eteğinde alüvyon topraklarının oluşturduğu verimli ovası ve mikro klima özelliği sayesinde örtüaltı (sera) üretimin ‘cazibe merkezi’.
 • Meclis İstihbarat’a eski güvenlik müdürü başkan - mhp

  Meclis İstihbarat’a eski güvenlik müdürü başkan19.11.2014

  GÜNDEM

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) başta olmak üzere istihbarat birimlerinin çalışmalarını denetlemek ve kişisel verilerin güvenliği ile bireyin hak ve özgürlüklerinin korunup korunmadığını araştırmak için planlanan TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu kuruldu.Nuray BABACAN / ANKARA
 • Süreç şike - mhp

  Süreç şike19.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, hükümetin Çözüm Süreci’ne yönelik adımlarını eleştirerek, “Bu süreç tamamen bir şikedir.Masanın iki tarafında müzakere yürüten AKP ve bölücüler kendi aralarında bir danışıklı dövüşle paslaşmaya devam etmektedirler” dedi.
 • Yedikule Bostanları imara açılıyor - mhp

  Yedikule Bostanları imara açılıyor19.11.2014

  GÜNDEM

  Yedikule’de tarihi surların dibinde bulunan ve Osmanlı saraylarına sebze yetiştiren tarihi bostanlık alan imara açılıyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Milli iradeye saygı unutuldu - mhp

  Milli iradeye saygı unutuldu19.11.2014

  YAZARLAR

  İÇİŞLERİ Bakanlığı’nın bütçesi görüşülürken MHP’li Milletvekili Mehmet Günal, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya bir soru sormuş:
 • Akif BEKİ

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum - mhp

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum19.11.2014

  YAZARLAR

  MEĞER o özel yetkili başsavcı efelenmeleri banaymış, operasyonel internet siteleri Ekrem Bey’le karşılıklı resimlerimizi koyup ‘Akif Beki’ye cevap’ diye yaygarayı basmasa gafil gafil atıp tutmaya devam edecektim.
 • Öcalan neyse o da kopyası - mhp

  Öcalan neyse o da kopyası18.11.2014

  GÜNDEM

  Partisinin grup toplantısında konuşan Devlet Bahçeli, Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun Kürdistan’a yeşil ışık yakacağını iddia etti.Bahçeli, “Bugünün teröristbaşı Öcalan neyse, Dersim ihanetinin başaktörü terörist Rıza (Seyit Rıza) da kopyasıdır” dedi.
 • Oya ARMUTÇU

  Sınavsız hukuk fakültesi kavgası - mhp

  Sınavsız hukuk fakültesi kavgası18.11.2014

  YAZARLAR

  Geçen hafta yargı paketinin Adalet Komisyonu’ndaki gece yarılarına kadar süren görüşmelerini izledim.
 • Yeşilçam, 100’üncü yılını Aliağa’da kutladı - mhp

  Yeşilçam, 100’üncü yılını Aliağa’da kutladı18.11.2014

  Keyif

  Türk sinemasının 100’üncü yılı İzmir’in Aliağa ilçesinde bir dizi etkinlikle kutlandı.Aliağa Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Ediz Hun, Filiz Akın ve Türkan Şoray gibi pek çok ünlü sanatçının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikler, Aliağalılar tarafından büyük ilgi gördü.Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ile Türk sinemasının sultanı Türkan Şoray’ın dansı uzun süre alkışlandı.
 • Seyit Rıza'nın torunundan Bahçeli'ye suç duyurusu - mhp

  Seyit Rıza'nın torunundan Bahçeli'ye suç duyurusu18.11.2014

  GÜNDEM

  Seyit Rıza'nın torunu Rüstem Polat, Dersim isyanı sırasında idam edilen dedesine "hakaret" ve "iftira" ettiği iddiasıyla, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • Bülent Kuşoğlu: 'Fatih Terim'in keyfine.3 milyon Euro verdik' - mhp

  Bülent Kuşoğlu: 'Fatih Terim'in keyfine.3 milyon Euro verdik'18.11.2014

  Futbol

  Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bütçe görüşmelerinde A Milli Futbol Takımı'nın durumu da konuşuldu.CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, "Brezilya ile oynanan hazırlık maçı nedeniyle Brezilya’ya 3 milyon Euro verdik.Tüm bu paralar Fatih Terim’in keyfi için.Birçok kulüp bu parayı rüyasında bile göremez” dedi.
 • Zonguldak’ta ’2B’ eylemi - mhp

  Zonguldak’ta ’2B’ eylemi18.11.2014

  GÜNDEM

  ZONGULDAK’ta, orman alanı dışına çıkarılan ve hazine adına tescillenen ’2B’ arazileri için belirlenen bedeli yüksek bulan mahalle sakinleri, Valilik binasına yürüyerek protestoda bulundu.
 • BBP lideri Mustafa Destici'den Oktay Vural'a taziye ziyareti - mhp

  BBP lideri Mustafa Destici'den Oktay Vural'a taziye ziyareti18.11.2014

  GÜNDEM

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grupbaşkanvekili Oktay Vural'ın önceki gün hayatını kaybeden eşi Prof.Dr.Tuba Vural için taziye ziyaretinde bulundu.
 • Bahçeli'den önemli açıklamalar - mhp

  Bahçeli'den önemli açıklamalar18.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.
 • 2015’te, 12 milyar 250 milyon liralık bütçenin 5 milyarı metroya harcanacak - mhp

  2015’te, 12 milyar 250 milyon liralık bütçenin 5 milyarı metroya harcanacak18.11.2014

  EKONOMİ

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 12 milyar 250 milyon liralık 2015 yılı bütçesini sunup onay istediği İBB Meclis’nde, “Süre krizi” yaşandı.İBB Meclis’ine Topbaş, İBB Meslis’inin Kasım ayı toplantılarının ikinci haftasında gündeme gelen İBB Bütçesi’nde aslan payını ulaşıma ayırdığını açıkladı.
 • Ahmet HAKAN

  Dersim için özür gerekmez diyenlere - mhp

  Dersim için özür gerekmez diyenlere17.11.2014

  YAZARLAR

  DİYORLAR ki:
 • Kürdistan kavgası - mhp

  Kürdistan kavgası17.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü Bütçe ve Plan Komisyonu’nda “Kürdistan” tartışması çıktı.
 • Bakan Efkan Ala'yı terleten sorular - mhp

  Bakan Efkan Ala'yı terleten sorular17.11.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, bakanlığının bütçesi üzerinde yapılan görüşmelerin ardından komisyon üyesi milletvekillerinin sorularını yanıtladı.Bakan Ala, yöneltilen soruların çoğunu cevapsız bırakması tartışmalara neden oldu.MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, “Sorduğumuz sorulara cevap ver.Saygı göster.Saygısız” diye tepkisini dile getirirken diğer muhalefet milletvekilleri de soruların yanıtlanmamasına tepki gösterdi.Bakan Ala ise “Siz sorunuzu sorarsınız hangisine cevap verip vermeyeceğimi ben bilirim.Saygılı olun” diye cevap verdi.
 • İBB Meclisi’nde süre krizi - mhp

  İBB Meclisi’nde süre krizi17.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 12 milyar 250 milyon liralık 2015 yılı bütçesini sunup onay istediği İBB Meclis’nde, “Süre krizi” yaşandı.
 • AK Partili Ünal: Değişimin karşısında dinler bile duramaz - mhp

  AK Partili Ünal: Değişimin karşısında dinler bile duramaz17.11.2014

  GÜNDEM

  AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, değişimin karşısında dinlerin bile duramayacağını savundu.Halkın iradesinin dışındakilerin gayrımeşru olduğunu anlatan Ünal, "Değişimin karşısında dinler bile duramaz.İran’ı görüyorsunuz.Eğer değişime direnebilseydi İran direnirdi.Değişime direnmek yerine, değişimi doğru politikalarla yönetmeniz gerekir" dedi.
 • Bütçe görüşmelerinde Kürdistan gerginliği - mhp

  Bütçe görüşmelerinde Kürdistan gerginliği17.11.2014

  GÜNDEM

  MECLİS Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesi üzerinde yapılan görüşmelerde "Kürdistan" gerginliği yaşandı.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Yeni partiler kurulurken - mhp

  Yeni partiler kurulurken16.11.2014

  YAZARLAR

  AKP’nin kuruluşundaki ‘muhafazakâr demokrat’ anlayıştan ‘katı muhafazakâr’ noktaya doğru yol aldığı yönündeki algı giderek güçleniyor.
 • Acıya karşı omuz omuza - mhp

  Acıya karşı omuz omuza16.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Grup Başkanı Oktay Vural, hayatını kaybeden eşi Gazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Tuba Vural’ı siyasiler, akademisyenler ve öğrencilerle omuz omuza uğurladı.Helallik istenince Oktay Vural gözyaşlarını tutamadı.İmam, “Hocamız hanımefendinin çekmiş olduğu hastalık günahlarına kefalet olsun inşallah” diye dua etti.
 • MHP İzmir Çalıştay'da buluştu - mhp

  MHP İzmir Çalıştay'da buluştu16.11.2014

  Ege

  MHP İzmir İl Başkanlığı'nın düzenlediği "1.Teşkilat Çalıştayı" toplandı.MHP İl Başkanı Necat Karataş 2015 Genel Seçimleri'nde İzmir'de yol haritasını ortak akılla belirlemeyi amaçladıklarını söyledi.Sadece parti yöneticileriyle yapılacak toplantıların yetersiz kalacağı gerekçesiyle tüm örgütün ve gönüldaşların görüşlerini almak istediklerini belirten Karataş, sivil toplumun her kesiminden katılımcıların sanayi, turizm, hayvancılık, kent dönüşümü gibi konularda görüşlerinin dinleneceği ikinci bir Çalıştay'la seçim hazırlıklarının süreceğini açıkladı.
 • Do-Re-Mi'nin patronu Kenanoğlu'nun ölümü ile ortaya çıkan acı rastlantı - mhp

  Do-Re-Mi'nin patronu Kenanoğlu'nun ölümü ile ortaya çıkan acı rastlantı16.11.2014

  EKONOMİ

  İş dünyası önceki gün gelen bir ölüm haberi ile sarsıldı.Ajanslar, efsane iç giyim markası DoReMi’nin patronu Mehmet Sinan Kenanoğlu’nun arabasında ölü bulunduğunu duyurdu.Kenanoğlu’nun ölümü, Do-Re-Mi’nin eski sahibi Ahmet Duran Baysal ve Baysal’ın 5 yıl önce bir cinayete kurban giden eski eşini akıllara getirdi.Ölümlü üç olayda da üç otomobil yer aldı.
 • Yalçın BAYER

  Bira kültürünün mabedi - mhp

  Bira kültürünün mabedi15.11.2014

  YAZARLAR

  ALMAN halkı, karnaval ya da diğer adıyla faşing kutlamasında, 6 hafta sürecek olan bir ‘oruca’ hazırlanıyor.
 • Ayşe ARMAN

  Gazilerin beş paralık değeri yok! - mhp

  Gazilerin beş paralık değeri yok!14.11.2014

  YAZARLAR

 • Bedelli kararını Başbakan verecek - mhp

  Bedelli kararını Başbakan verecek14.11.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili, “Görüşler alarak Sayın Başbakanımıza ilettik.Sayın Başbakanımız ne karar verirse, ‘Bu ortamda bu gerekmez’ derse ona karar verecek.Talep var, bu talebi dikkate alarak, Türkiye’nin çevresindeki ateş çemberini de dikkate alarak, Genelkurmay Başkanlığımız görüşünü söylüyor.Ondan sonra da sonuçta Başbakanımız karar verecek” dedi.
 • Yargı paketinde son dakika kavgası - mhp

  Yargı paketinde son dakika kavgası14.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Adalet Komisyonu’nca önceki gün reddedilen idari hakim-savcıya sınavsız hukuk fakültesi düzenlemesini AK Parti, “yeniden görüşme” formülüyle ve “Cumhurbaşkanı tarafından seçilmiş Danıştay üyelerini” de kapsayacak şekilde genişleterek Komisyon’dan geçirdi.
 • Ünlü işadamı Mehmet Sinan Kenanoğlu ölü bulundu - mhp

  Ünlü işadamı Mehmet Sinan Kenanoğlu ölü bulundu14.11.2014

  EKONOMİ

  MHP İstanbul İl Başkanlığı'nda görev yapan, iç giyim firması Do-Re-Mi'nin sahibi, işadamı Mehmet Sinan Kenanoğlu (55), Beşiktaş Büyükdere Caddesi üzerinde, 34 HS 4983 plakalı aracının içinde başından vurulmuş olarak ölü bulundu.Do-Re-Mi'nin 18 ilde 36 mağazası bulunuyor.
 • Vahap Tuncer: 'Yol için 35 bin ağaç kesilecek' - mhp

  Vahap Tuncer: 'Yol için 35 bin ağaç kesilecek'14.11.2014

  GÜNDEM

  ZİRAAT Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Vahap Tuncer, Büyükşehir Belediye Meclisi’nce kabul edilen Batı Çevre Yolu imar planının 160 hektar birinci sınıf tarım arazisinin yok oluşuna, 35 bin nar ve portakal ağacının kesilmesine neden olacağını savundu.Tuncer, "Bu zihniyet Yırca’da zeytin ağaçlarını kesen zihniyetle aynıdır" dedi.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - mhp

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor14.11.2014

  Eğitim

  TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasını öngören tasarının 2.bölümü kabul edildi.
 • Mehmet Sinan Kenanoğlu toprağa verildi - mhp

  Mehmet Sinan Kenanoğlu toprağa verildi14.11.2014

  EKONOMİ

  Beşiktaş Büyükdere Caddesi'nde otomobilinin içinde ölü bulunan Do-Re-Mi firmasının sahibi Mehmet Sinan Kenanoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.Kenanoğlu için Beylikdüzü Fatih Camii'nde ikindi namazına müteakip cenaze namazı kılındı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Yüzde 43 üzerine yüzde 100 inşaat - mhp

  Yüzde 43 üzerine yüzde 100 inşaat13.11.2014

  YAZARLAR

  YENİLMİŞLİK duygusuyla yaşayan arkadaşlar.
 • Davutoğlu’nun sözleri içler acısı - mhp

  Davutoğlu’nun sözleri içler acısı13.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun milliyetçiliği ayaklar altına aldığını savunarak, “MHP’ye ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’ye yönelik sarf ettiği sözlerin ve kurduğu mantığın her yerinden cehalet dökülmektedir” dedi.
 • DO-RE-Mİ’nin sahibi ölü bulundu - mhp

  DO-RE-Mİ’nin sahibi ölü bulundu13.11.2014

  GÜNDEM

  BEŞİKTAŞ Büyükdere Caddesi üzerindeki bir bankanın genel müdürlük binası önünde dün saat 16.30’da park halindeki 34 HS 4983 plakalı otomobilden silah sesi duyuldu.
 • Yargı paketinde son dakika sürprizi - mhp

  Yargı paketinde son dakika sürprizi13.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Adalet Komisyonu’nda görüşmeleri 3 gün süren yargı paketiyle ilgili AK Parti dün sürpriz tekliflerle geldi.
 • "Ödünç oy isteyeceğiz" - mhp

  "Ödünç oy isteyeceğiz"13.11.2014

  Ege

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanı Ali Engin, partisinin yerel seçimlerde belediye başkanlığını AK Parti’ye kaptırdığı Kınık’ı ziyaret edip, 2015’teki genel seçim çalışmalarını başlattı.Buradaki konuşmasında AK Parti ve Cumhurbakanı Tayyip Erdoğan’ı eleştiren Engin, ülkenin kötü olduğunu belirttiği gidişatına "Dur" demek için genel seçimde, AK Parti ve MHP’ye oy veren seçmenden bir kereliğine ödünç olarak CHP’ye oy vermelerini isteyeceklerini söyledi.
içinde

Mhp


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz