Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER633Şükrü KIZILOT381Mete Tamer OMUR119Ercan KUMCU110Vahap MUNYAR108Emin ÇÖLAŞAN85Erkan ÇELEBİ85Noyan Doğan79Erdal SAĞLAM77Nurten ERK TOSUNER66Yalçın DOĞAN51Gila BENMAYOR46Okan Aybar44M. Rauf Ateş43Ertuğrul ÖZKÖK40Mehmet Y. YILMAZ40Enis BERBEROĞLU32Fatih ALTAYLI32Oya BERBEROĞLU31Deniz SİPAHİ30Ege CANSEN26Melis ALPHAN25Deniz Gürel24Bekir COŞKUN22Ahmet HAKAN18Oya ARMUTÇU18Sedat ERGİN17Erdal İPEKEŞEN16Tufan TÜRENÇ15İsmet SOLAK15Uğur GÜRSES14Doğan ULUÇ13Mehmet Ali BİRAND13Muharrem SARIKAYA13Doğan HIZLAN12Özdemir İNCE12Eyüp Can - Referans11Melike Karakartal11Yaşar SÖKMENSÜER11Ayşen GÜR10Cüneyt ÜLSEVER10Gülçin TELCİ10Hadi ULUENGİN10Kanat ATKAYA10Cengiz SEMERCİOĞLU9Oktay EKŞİ9Selim Türsen9Tuğrul ŞAVKAY9Adnan KAYA8Ayşe ARMAN8Banu TUNA8Fatih ÇEKİRGE8Kubilay KESKİN8Onur BAŞTÜRK8Pakize SUDA8Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU8Rahmi TURAN8Sarper V. Özten8Yasin Girgin8Çiğdem TOKER8Şükrü KÜÇÜKŞAHİN8Fatih Tekeci7Gülse BİRSEL7Melda Narmanlı ÇİMEN7Nedim BUBİK7Nihat DEMİRKOL7Yılmaz ÖZDİL7Banu ŞEN6Cemal TÜKEL6Cengiz ÇANDAR6Rauf TAMER6Ali Atıf BİR5Deniz BAYRAMOĞLU5Gökhan KİMSESİZCAN5Sefer LEVENT5Zeynep ATİKKAN5İsmet BERKAN5Şenay DÜDEK5Ayçe DİKMEN4Ayşegül DOMANİÇ YELÇE4Eray GÖRGÜLÜ4Erdinç Çelikkan4Mümtaz SOYSAL4Serdar ALYAMAÇ4Tolga TANIŞ4Zeynep GÖĞÜŞ4İlter TÜRKMEN4Ayşe ÖZEK KARASU3Dr. Gündüz TEZMEN3Eyüp CAN3Ferai TINÇ3Hayri ÇETİNKAYA3Kurthan FİŞEK3Nilgün GEDİKOĞLU3Reşat KUTUCULAR3Selahattin DUMAN3Taha AKYOL3Yaşar AKSOY3Yorgo KIRBAKİ3Abdülkadir Küşin2

Konut

Konut ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Konut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21.867 Konut haberi bulunmuştur.

Konut Haberleri

Yılda 90 bin kapı üretiyor

Yılda 90 bin kapı üretiyor

TÜRKİYE kapı pazarının önemli oyuncularından Aslandağ Ahşap (Artella), bu yıl 90 bin kapı üretim hedefine sahip. Sakarya’da daha büyük bir fabrika yatırımı için arsa alan firmanın 60 milyon liralık cirosu içinde yüzde 10 olan ihracatın payı da hızla yükseliyor.

25.7.2016Ekonomi
Son liste az önce açıklandı! İşte açığa alınanlar

Son liste az önce açıklandı! İşte açığa alınanlar

FETÖ darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 45 bin 954 personel görevden uzaklaştırıldı.

25.7.2016Gündem
KONUTDER kapatıldı

KONUTDER kapatıldı

FETULLAHÇI Terör Örgütü’yle (FETÖ) ilişkili olduğu gerekçesiyle yüzlerce dernek, sendika, vakıf, yurt ve okulun kapısına kilit vuruldu. Dün  Resmi Gazete’de tam liste açıklanan ve kapatılmasına karar verilen kurumlar arasında Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de yer alıyor.

24.7.2016Ekonomi
Kamuda görevden almalar sürüyor: İşte kurum kurum sayılar

Kamuda görevden almalar sürüyor: İşte kurum kurum sayılar

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sonrası birçok kamu kurum ve kuruluşunda yürütülen çalışmalar kapsamında bugüne kadar 45 bin 484 kamu çalışanı görevden uzaklaştırıldı.

23.7.2016Ekonomi
Ali Ağaoğlu: Paralel intikam için projemizi engelledi

Ali Ağaoğlu: Paralel intikam için projemizi engelledi

Paralel yapının iş hayatına verdiği zarara dikkat çeken Ali Ağaoğlu, “Kilit noktalara yerleştirdikleri adamlarla başta inşaat sektörü olmak üzere ekonomiyi durdurmaya çalıştılar. İntikam almak için projemizi durdurdular, yeni yatırımları engellediler. Bakırköy projemizi durduran hakim ve savcılar darbe girişimi sonrası tutuklandı. 2 ay önce ‘Türkiye’de iş yapmam’ demiştim ama bu teröristler temizlenince tam gaz yatırıma başlarız” dedi. 

23.7.2016Ekonomi
Bankacılık sektörü kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörü kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörü kredi hacmi geçen hafta 3,3 milyar lira azalarak 1 trilyon 524,6 milyar liraya düştü. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Haftalık Para ve Banka İstatistikleri yayımlandı.

21.7.2016Ekonomi
Dolar tarihi zirveye yaklaştı

Dolar tarihi zirveye yaklaştı

Dolar/TL, darbe girişimi sonrası volatilite, Moody's kararı ve kurumlarda yoğun görevden uzaklaştırmaların baskısı altında. Tarihi zirveye yaklaşan dolar bu sabah 3,04 seviyesinden işlem görüyor.

20.7.2016Ekonomi
Karşıyaka'ya darbe üstüne darbe

Karşıyaka'ya darbe üstüne darbe

SPOR Toto 2'nci Ligi'nde transfer yasağını kaldırmak için Türkiye Futbol Federasyonu başta olmak üzere Ankara ve İstanbul'daki bazı kuruluşlardan destek isteyen Karşıyaka, darbe girişiminden etkilendi.

19.7.2016Ege
Başbakanlık konutta Özel Harekatçılar geldi

Başbakanlık konutta Özel Harekatçılar geldi

DARBE girişiminin önlenmesinden sonra Ankara'da kritik noktalardaki güvenlik önlemleri artırıldı. 

18.7.2016Gündem
Erkekler geç evleniyor

Erkekler geç evleniyor

TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK), Adana ve Mersin’in sayısal haritasını çıkardı. TÜİK’in, Adana ve Mersin’in ekonomik verilerinden eğitim bilgilerine, nüfustan istihdam oranlarına dek her alanda yaptığı araştırmada çarpıcı sonuçlar çıktı.

18.7.2016Çukurova
36 saatte Cleveland (Gezi rehberi)

36 saatte Cleveland (Gezi rehberi)

Yeni biten N.B.A. şampiyonası, kent merkezindeki yenilenme, birbiri ardına açılan restoranlar, butik biracılar, sanat merkezine dönüştürülen endüstriyel tesisler, genişleyen otel seçenekleriyle Cleveland bugünlerde çok gözde. Dahası, 18-21 Temmuz’da Cumhuriyetçi Parti kongresi yapılacak, başkan adayı Donald Trump ve kurulması muhtemel medya sirkiyle Clevaland daha da hareketlenecek. İşte Cleveland'i merak edenler için gezi rehberi

18.7.2016Seyahat
Polonezköy'ün imara açılmasına yargı dur dedi

Polonezköy'ün imara açılmasına yargı dur dedi

İstanbul 9. İdare Mahkemesi, İstanbul’un Anadolu yakasında halen köy olma özelliğini koruyan ve kent hayatından bunalan İstanbulluların kaçış noktalarından biri olan Polonezköy’ün yapılaşmasının önünü açacak imar planlarının oybirliği ile iptaline karar verdi.

15.7.2016Gündem
Bulut İnşaat'ın sahipleri için yakalama kararı

Bulut İnşaat'ın sahipleri için yakalama kararı

Teslim etmesi gereken binlerce konut bulunan Bulut İnşaat’ın sahipleri hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Mahkeme, yüzlerce yıl hapisleri istenen Temel Bulut, oğlu Volkan Bulut ve şirket çalışanı Mine Turgut’un duruşmalardan kaçtıklarına işaret ederek haklarında yakalama kararı verdi.

15.7.2016Ekonomi
Yerli turistin gözdesi Balıkesir oldu

Yerli turistin gözdesi Balıkesir oldu

Balıkesir Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, geçen yıl il genelinde yaklaşık 3 milyon 440 bin geceleme gerçekleştiğini söyledi.

15.7.2016Ekonomi
'1915 Çanakkale Köprüsü' arazi fiyatlarını uçurdu

'1915 Çanakkale Köprüsü' arazi fiyatlarını uçurdu

Çanakkale Boğazı'nda Lapseki ile Gelibolu arasına yapılması planlanan boğaz köprüsü, bölgede arazi fiyatlarını büyük oranda artırdı. Çanakkale Emlakçılar Dayanışma Derneği Başkanı Dara, "Lapseki'den çok yer satıldı. Halen de satılmaya devam ediyor. Daha önce 5 bin lira olan bir tarla örneğin 50 bin liraya satıldı. En az 10 kat arttı fiyatlar diyebilirim" dedi. Lapseki Belediye Başkanı Yılmaz, “Köprünün kesin olarak yapılacağı yönündeki açıklamanın ardından yatırımcılar adeta buraya akın etti"  diye devam etti.

14.7.2016Ekonomi

"Teşvikler ekonomiyi hızlandırır"

EGE Serbest Bölgesi Sanayici ve İş adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bilgen Salih Narlı, hükümetin alacağı teşvik kararlarının ekonomiyi hızlandıracağını söyledi.

14.7.2016Ege
Ev alamayanlar dikkat! Yeni dönem başlıyor

Ev alamayanlar dikkat! Yeni dönem başlıyor

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, konut alımlarında yeni bir dönemin başlayacağını söyledi. Canikli, yatırım karşılığında konutun tamamını değil ama belirli metrekaresini satın alabileceği ve bunun karşılığında gayrimenkul sertifikası alacağını söyledi.

14.7.2016Ekonomi
Konut satışında yüzler gülüyor

Konut satışında yüzler gülüyor

TÜRKİYE, konut satışında istikrar gösteriyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Türkiye'de Mayıs ayında 114 bin 800 konut satışı gerçekleşti.

14.7.2016Ege
Emekli maaşı blokesine mahkeme freni

Emekli maaşı blokesine mahkeme freni

İZMİR’in Aliağa İlçesi’nde, emekli Yüksel Öztürk’ün kredi kullandığı banka şubesi, ödemeler aksayınca 8 aylık emekli maaşına bloke koydu. Yüksel’in avukatı bunun yasalara aykırı olduğunu ve kesintinin dörte bir oranında yapılabileceği gerekçesiyle, ’haksız kesintinin iadesi’ için İzmir 2. Tüketici Mahkemesi’ne dava açtı. Hakim, avukatın talebini yerinde görüp, blokeyi kaldırdı.

12.7.2016Ekonomi
TOKİ Başkanı Ergün Turan'dan Suriyelilere ev açıklaması: Bedavaya ev olmaz

TOKİ Başkanı Ergün Turan'dan Suriyelilere ev açıklaması: Bedavaya ev olmaz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın “Suriyelileri TOKİ evine yerleştiririz” açıklamasından sonra bürokratlar eldeki konut envanterine ilişkin çalışma başlatırken, TOKİ Başkanı Ergün Turan Hürriyet’e, “Henüz bize verilmiş bir görev yok. Ancak TOKİ’nin elindeki konutlardan, seçilen Suriyelilere bedeli karşılığında konut verilebilir” dedi.

11.7.2016Gündem
Romanlar’dan Suriyeliler’e konut tepkisi

Romanlar’dan Suriyeliler’e konut tepkisi

İzmir Romanlar Derneği Başkanı Abdullah Cıstır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriyeli mültecilerin TOKİ konutlarına yerleştirileceği yönündeki açıklamasına tepki göstererek, "Biz yedi yıldır konut bekliyoruz. Önce bize verdiğiniz sözü tutun" dedi.

11.7.2016Gündem
'Kentsel dönüşümde yeni dönem başlıyor'

'Kentsel dönüşümde yeni dönem başlıyor'

SPK Başkanı Ertaş, gayrimenkul sertifikaları düzenlemesinin birkaç gün içerisinde resmi gazetede yayımlanacağını belirterek, "Düzenleme ile birlikte kentsel dönüşümde yeni bir dönem başlayacak" dedi.

11.7.2016Ekonomi
Emlakçının derdi kayıt dışı rakip

Emlakçının derdi kayıt dışı rakip

Türkiye’de çok az sermaye ile çok iyi para kazanılabilecek işler listesi yapılsa belki de ilk sırayı emlakçılık alır. Emlak ofisi açmadan sadece gayrimenkul danışmanı olarak çalışanlar bile, eğer bu işi ciddiye alırlarsa hayallerindeki kazancı elde edebiliyorlar. Dolayısıyla, emlakçılığa talep büyük ancak kayıt dışı çalışan çok. Resmi bir veri olmasa da Türkiye’de yaklaşık 200 bin kişinin emlakçılık yaptığı tahmin ediliyor. Bunun 100 binden fazlasının kayıt dışı olduğu düşünülüyor.

11.7.2016IK
Ruhsatta olmayan daireyi satan doktorun 7 yıl hapsi istendi

Ruhsatta olmayan daireyi satan doktorun 7 yıl hapsi istendi

İstanbul’da özel bir hastanede görev yapan bir doktor ve eşi, ‘ek iş’ olarak daire pazarlamaya başladı. Çift, bir inşaat firmasının yaptığı daireleri, belli bir kâr payı koyarak sattı. Satış sözleşmesinde B. çiftinin imzaları yer aldı. Ancak, satışını yaptıkları daireler teslim edilmedi. Dahası, satışı yapılan dairenin ruhsatta da yer almadığı anlaşıldı. Doktor ve eşi hakkında suç duyurusunda bulunuldu. İkili hakkında 'nitelikli dolandırıcılık' suçlaması ile 7 yıl hapis istemi ile dava açıldı. 

11.7.2016Ekonomi
Avşa Adası'nın nüfusu 50 kat arttı

Avşa Adası'nın nüfusu 50 kat arttı

 Marmara'nın önemli yaz turizmi merkezlerinden Avşa Adası, 9 günlük bayram tatilinde turist akınına uğrayınca nüfusu 50 kat artışla 130 bine yaklaştı.  Deniz otobüsleri ve feribotların günlük 30 sefer yaptığı, market araçlarının aralıksız gıda taşıdığı adadaki 50 plaj, en yoğun günlerini yaşıyor.

10.7.2016Gündem
Metrocity’de sular durulacak mı?

Metrocity’de sular durulacak mı?

Metrocity açıldığı 2003’ten beri ortaklar arası ve aile içi kavgalarla gündemde. Ortaklar arasında yeni kavganın konusu ortaklardan Seda Gengörü’nün şirketten aldığı belirtilen 60 milyon TL para. Bu paranın silinmesi talep ediliyordu. Bu nedenle de iki yıldır genel kurul toplantısı yapılamıyordu. Genel Kurul toplandı. Borcun silinmesi reddedildi!

9.7.2016Ekonomi
Büst öptürüp dövmüşlerdi, ilk karar çıktı

Büst öptürüp dövmüşlerdi, ilk karar çıktı

Fethiye’de yaşayan çiftçi İbrahim Ç.’ı, bir şehit cenazesinin ardından evinden zorla alarak meydana götürüp döven, zorla Atatürk büstü öptüren 7 kişi hakkında 4 yıldan 19 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. İbrahim Ç. hakkında ise Facebook’ta PYD’yi övdüğü gerekçesiyle “örgüt propagandası” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talep edildi. Ayrıca Ç.’a, kendisini döven saldırganı telefonla arayıp tehdit ettiği iddiasıyla 3 ay 22 gün hapis cezası verildi.

8.7.2016Gündem
İngiltere'de 7 bankanın not görünümü düşürüldü

İngiltere'de 7 bankanın not görünümü düşürüldü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), İngiltere’deki 7 bankanın not görünümünü düşürdü. Moody's de İngiltere büyüme tahminini yüzde 1,5'e düşürdüMoody's İngiltere büyüme tahminini yüzde 1,5'e düşürdü.

8.7.2016Ekonomi
‘Devler’ ilk yarıda 30 milyar lira daha değerlendi

‘Devler’ ilk yarıda 30 milyar lira daha değerlendi

Borsa İstanbul'un en büyük 20 şirketinin piyasa değeri 2016'nın ilk yarısında yaklaşık 30 milyar lira arttı. Aynı dönemde 4 şirketin piyasa değerinde erime yaşanırken, 1 şirket listeye girdi, 1 şirket de listeden çıktı. Koç Holding, 33,3 milyar dolarlık piyasa değeriyle bu yılın ilk yarısında en büyük 20 şirket sıralamasında liderliğe yerleşti.

5.7.2016Ekonomi
İstanbul'a 2 bin 512 konutluk proje

İstanbul'a 2 bin 512 konutluk proje

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, İstanbul Kayabaşı'nda mahalle konseptinde inşa edilen beş etaplık, 2 bin 512 konutluk projeyi denetledi.

5.7.2016Ekonomi
Dev şirket konut fonlarını askıya aldı

Dev şirket konut fonlarını askıya aldı

Edinburgh merkezli yatırım şirketi Standard Life Investments, İngiltere’deki konut fonlarını askıya aldığını açıkladı.

5.7.2016Ekonomi
Hendek barikat bilançosu: 451.117 mağdur

Hendek barikat bilançosu: 451.117 mağdur

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadirhan’ın eşbaşkanlığını yaptığı Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) tarafından Güneydoğu'da yaşanan çatışmaların sonuçlarıyla ilgili 'Hasar tespiti ve zorunlu göç raporu' hazırlandı. Teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için düzenlenen operasyonların ardından yapılan hasar tespiti çalışmalarıyla elde edilen verilere göre toplamda 880 bin 806 nüfusa sahip il ve ilçelerdeki 451 bin 117 kişi çatışmalardan doğrudan etkilendi. Rapordaki veriler şöyle:

3.7.2016Gündem
Muhtarı evde görüp eşini bıçaklayan kocaya tahliye

Muhtarı evde görüp eşini bıçaklayan kocaya tahliye

Gaziantep'te evinde mahalle muhtarını görünce ayrı yaşadığı eşini bıçakla yaralayan sanık 8 yıl hapse çarptırıldı. Yargıtay kararı bozdu, sanık tahliye oldu. Sanık avukatı "DNA testiyle 4 çocuğundan 2'sinin başkasından olduğu ortaya çıktı" dedi, çocuklardan birininse muhtardan olduğunu belirtti.

2.7.2016Gündem
Kadına bıçaklı saldırıda Yargıtay indirimi tahliye ettirdi

Kadına bıçaklı saldırıda Yargıtay indirimi tahliye ettirdi

Gaziantep’te evinde mahalle muhtarını görünce ayrı yaşadığı eşini bıçakla yaralayan sanık 8 yıl hapse çarptırıldı. Yargıtay, kararı bozdu. Sanık tahliye oldu

2.7.2016Gündem
Lady Leyla yola çıktı...

Lady Leyla yola çıktı...

Türkiye ile İsrail ilişkilerinin normalleşmesinin ardından Gazze’ye 11 bin ton insani yardım taşıyan Panama bandıralı 135 metre uzunluğundaki Lady Leyla adlı gemi, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın katıldığı törenle Mersin Limanı’ndan İsrail’in Aşdod Limanı’na uğurlandı.

1.7.2016Gündem
İstanbul'un enflasyonu açıklandı

İstanbul'un enflasyonu açıklandı

İstanbul'da Haziran ayında perakende fiyatlar yüzde 0.19 artarken, gıda harcamaları grubu yüzde 0.65 azaldı.

1.7.2016Ekonomi
Osmangazi Köprüsü açıldı, bayram tatilinin sonuna kadar ücretsiz

Osmangazi Köprüsü açıldı, bayram tatilinin sonuna kadar ücretsiz

Temeli 2013'te atılan Osmangazi Köprüsü'nün açılışı gerçekleşti. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın da izlediği açılışta bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Osmangazi Köprüsü'nün bayram tatilinin sonuna kadar ücretsiz olacağını duyurdu. Öte yandan, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, köprü geçiş ücretinin 89 TL olacağını açıkladı.

30.6.2016Gündem
Türk müteahhitler 2 milyar dolarlık imza için Rusya'yı bekliyor

Türk müteahhitler 2 milyar dolarlık imza için Rusya'yı bekliyor

Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin normalleşmesine yönelik adımlar, bu ülkede iş yapan Türk müteahhitlik firmalarını heyecanlandırdı. Bugüne kadar Rusya'da 65 milyar dolarlık projeleri bulunan firmalar, şu anda imza aşamasında olan 2 milyar dolarlık projeleri biran önce üstlenme amacında.

30.6.2016Ekonomi
Galatasaray'ın 1.5 milyarlık dev projesi!

Galatasaray'ın 1.5 milyarlık dev projesi!

İşte Galatasaray’ın kurtuluş projesi.... Mayıs 2016 itibarı ile 1 milyar 494 milyon TL borcu bulunan Galatasaray, Riva ve Florya arazileri için Emlak Konut GYO ile imzaları attı.

29.6.2016Futbol
G.Saray'ın büyük rüyası sonunda gerçek oluyor

G.Saray'ın büyük rüyası sonunda gerçek oluyor

Sarı kırmızılı kulüp ile Emlak Konut GYO arasında dün imzalanan protokole göre, Riva ve Florya’daki arazilere villa, konut, iş merkezleri, spor alanları yapılacak. Başkan Özbek, uzun süredir harcadıkları mesainin başarıya ulaştığını söyledi.

29.6.2016Futbol
Erdoğan’a teşekkür

Erdoğan’a teşekkür

G.Saray Kulübü, Emlak Konut İdaresi ile yaptığı anlaşmaya ilişkin bir duyuru yaptı.

29.6.2016Avrupa
20 ADAYLI SEÇİM YARIŞI

20 ADAYLI SEÇİM YARIŞI

Gaziİ Üniversitesi’nde 12 Temmuz’da yapılacak rektörlük seçimleri için başlayan kıyasıya rekabet devam ediyor. Rektörlük koltuğuna aday olanların sayısı 20 kişiye yükseldi.

29.6.2016Ankara
Haber geldi hisse tavan!

Haber geldi hisse tavan!

Galatasaray hisseleri ortak proje için Emlak Konut ile protokol haberinin ardından tavan oldu.

29.6.2016Ekonomi
12 İngiliz finans kuruluşuna not darbesi

12 İngiliz finans kuruluşuna not darbesi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, içerisinde İngiltere’nin önde gelen bankalarının ve konut şirketlerinin de olduğu 12 finans kuruluşunun görünümlerini düşürdüğünü açıkladı.

29.6.2016Ekonomi
İstanbul'daki iki arsa üzerine anlaşma

İstanbul'daki iki arsa üzerine anlaşma

Emlak Konut GYO ve Galatasaray Spor Kulübü Derneği İstanbul'daki iki arsa üzerinde birlikte proje geliştirmek amacıyla protokol imzaladı.

29.6.2016Ekonomi
Galatasaray'dan 'arazi' açıklaması

Galatasaray'dan 'arazi' açıklaması

Galatasaray Yönetim Kurulu, kulübe ait Florya Metin Oktay Tesisleri ile Riva arazileri ile ilgili kritik bir açıklama yaptı.

29.6.2016Futbol
Osmangazi Köprüsü yarın açılıyor

Osmangazi Köprüsü yarın açılıyor

Dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada yer alan köprü, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın katılacağı törenle yarın hizmete açılacak. Kocaeli ve Yalova'yı birleştiren köprü sayesinde İzmit Körfezi 4 dakikada geçilebilecek.

29.6.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sadece yatırımcı gelmiyor

Sadece yatırımcı gelmiyor

TÜİK verilerine göre yılın ilk 5 ayında İzmir’de 32 bin 537 konut satıldı. Onca olumsuz tabloya rağmen bir önceki yılın aynı dönemine göre de yaklaşık yüzde 1.5’lik artış var.

4.7.2016Ege