MENÜ
Arşiv
Yazarlara Göre
Hadi ULUENGİN638Gila BENMAYOR589Ertuğrul ÖZKÖK543Yalçın BAYER477Özdemir İNCE380Ferai TINÇ327Mehmet Ali BİRAND289Yalçın DOĞAN287Doğan HIZLAN277Vahap MUNYAR245Oktay EKŞİ225Fatih ALTAYLI187İlter TÜRKMEN172Cengiz SEMERCİOĞLU166Taha AKYOL158Cengiz ÇANDAR156Ayşe ARMAN155Emin ÇÖLAŞAN154Tufan TÜRENÇ154Mehmet Y. YILMAZ145Kubilay KESKİN139Şükrü KIZILOT136Murat BARDAKÇI133Uğur CEBECİ128Deniz SİPAHİ120Gökhan KİMSESİZCAN117Mehmet Uğur YÜKSEL107Tuğrul ŞAVKAY102Yılmaz ÖZDİL102Enis BERBEROĞLU101Erkan ÇELEBİ99Engin KRATZER91Nurten ERK TOSUNER90Ahmet HAKAN90 Ercan KUMCU89Kanat ATKAYA88Zeynep GÖĞÜŞ88Cüneyt ÜLSEVER82Deniz BAYRAMOĞLU82Ayşe ÖZEK KARASU82Erdal SAĞLAM78Arman Kırım78Sedat ERGİN73Mehmet YAŞİN72Ayçe DİKMEN72Sahrap SOYSAL69Altan Tanrıkulu68Mümtaz SOYSAL67Fatih ÇEKİRGE66Zeynep ATİKKAN66Onur BAŞTÜRK64Serdar TURGUT61Ali Atıf BİR61Figen BATUR61Soner YALÇIN61Güzin Abla60Ömür GEDİK60İsmet BERKAN60Bekir COŞKUN53Muammer ELVEREN51Uğur VARDAN49Melis ALPHAN48Doğan ULUÇ47Vedat MİLOR46Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ45Yurtsan ATAKAN42Şükrü KÜÇÜKŞAHİN42Rauf TAMER41Temuçin Tüzecan40Ege CANSEN40Yener SÜSOY39Sevil ATASOY39Akif BEKİ39Verda ÖZER38Gürül Öğüt36Kurthan FİŞEK35Banu TUNA35İzzet ÇAPA35Naci Cem Öncel34Pakize SUDA29Erman TOROĞLU29Yorgo KIRBAKİ28Tolga TANIŞ28Muharrem SARIKAYA27Adnan KAYA27Uğur MELEKE26Ünal Özüak25Ateş BAKAN25Ercan SAATÇİ23Erdal İPEKEŞEN23Melda Narmanlı ÇİMEN22Rahmi TURAN21Mehmet Barlas21Eyüp CAN21Gence Alton21Emre ÖZPEYNİRCİ21Dr. Gündüz TEZMEN20Doğan Hakyemez20İlker YASİN20Mete Tamer OMUR20

Fransa

Fransa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fransa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 110.202 Fransa haberi bulunmuştur.

Fransa , Fransa Cumhuriyeti, ya da resmî olarak Fransız Cumhuriyeti, anakara toprakları Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın pek çok bölgesinde denizaşırı toprakları olan bir ülkedir.

Kıta Fransası, güneyde Akdeniz'den kuzeyde Manş Denizi ve Kuzey Denizi'ne, doğuda Ren Nehri'nden batıda Atlas Okyanusu'na kadar yayılan topraklarda yer alır. Fransızlar, ülkelerini topraklarının biçiminden ötürü Altıgen olarak adlandırırlar.

Fransa, yönetimde yarı-başkanlık sisteminin uygulandığı üniter bir devlettir. Ülkenin başlıca ilke ve ülküleri İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirisi'nde açıklanmıştır.

Fransa'nın Avrupa kıtasındaki komşuları Belçika, Lüksemburg, Almanya, İsviçre, İtalya, İspanya, Monako ve Andorra'dır. Akdeniz'de İtalya'ya ait Sardinya adası'ndan sadece 12 km uzaktaki Korsika adası da Fransa'ya aittir. Sahip olduğu denizaşırı illerde de, Fransız Guyanası aracılığıyla Brezilya ve Surinam'a, Saint Martin Adası aracılığıyla da Hollanda Antilleri'ne sınırı vardır. Fransa, Manş Denizi'nde deniz yüzeyinin altından geçen Manş Tüneli'yle Birleşik Krallık'a bağlanmaktadır.

Fransa, 17. yüzyılın ikinci yarısından bu yana dünya genelinde uluslararası ilişkiler alanında önde gelen ülkelerden olmuştur. 18. ve 19. yüzyıllar arasında, Fransa dönemin en büyük sömürge imparatorluklarından birini kurmuştur. Bu dönemlerde Fransa'nın sınırları batı Afrika'dan, güneydoğu Asya'ya kadar uzanmış, etki ettiği bölgelerdeki toplumların kültür ve siyasetlerinde belirgin izler bırakmıştır.

Dünya sıralamasında 6. sırada bulunan nominal gayrisafi yurtiçi hasılası ve 8. sırada yer alan satın alma gücü paritesi ile ileri bir ekonomiye sahiptir ve gelişmiş ülkeler sınıfında yer almaktadır.

İş gezileri için gelenler dâhil, ülkede yirmi dört saatten az kalanlar hariç tutulmak üzere, yıllık olarak ağırladığı yaklaşık 82 milyon turistle Fransa, dünyada en çok ziyaret edilen ülkedir.

Fransa, Avrupa Birliği adlı siyasi ve ekonomik örgütlenmenin kurucu üyelerinden biridir ve birlik üyesi ülkeler içinde yüzölçümü en büyük olanıdır. Ülke, bunun yanında Birleşmiş Milletler'in de kurucu üyelerinden, Frankofon'un, G8 Zirveleri'nin, Latin Birliği'nin ve NATO'nun da katılımcılarındandır. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinden biridir. 360 etkin savaş başlığı ve 59 nükleer santraliyle önemli bir nükleer güçtür.

Fransa Haberleri

Fransa’nın Cernay kasabasında boks galası yapıldı.

Fransa’nın Cernay kasabasında boks galası yapıldı.

Fransa ve Almanya adına dövüşen ama Türk olan Şampiyon Boksörler rakip olarak ringe çıktı

27.2.2017Spor
Türkiye’de bir ilk: Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Yüksek Lisans Programı

Türkiye’de bir ilk: Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Yüksek Lisans Programı

Türkiye’de bir ilk: Yönetici Koçluğu ve Mentorluk Yüksek Lisans Programı

27.2.2017İstanbul
Türkiyede gecekondu fiyatına ABDde havuzlu ev alıyorlar

'Türkiye'de gecekondu fiyatına ABD'de havuzlu ev alıyorlar'

ABD’de yaşayan Türklerin yarısının tercihi olan New York, New Jersey ve Connecticut eyaletlerine son dönemde Türkiye’den gelenlerde önemli ölçüde artış yaşanırken, diğer eyaletlerde de durum farklı değil. Florida Türk - Amerikan İş Kadınları Derneği Başkanı Sevi Sarı, "Miami’de kiracı olmak zor, ev sahibi olmak daha kolay. Türkler son dönemde bunun farkına vardı. Türkiye’de bir gecekondu fiyatına burada çok güzel bir ev sahibi olacaklarının farkına vardılar" dedi.

27.2.2017Ekonomi
Ataşbak başarılı tenisçiyi kutladı

Ataşbak başarılı tenisçiyi kutladı

Ataşbak başarılı tenisçiyi kutladı

27.2.2017Adana
Voleybolda 3 temsilcimiz gruplarındaki son maçlarına çıkıyor

Voleybolda 3 temsilcimiz gruplarındaki son maçlarına çıkıyor

Voleybolda 3 temsilcimiz gruplarındaki son maçlarına çıkıyor

27.2.2017İstanbul
Dr. Hasanoğlu: Hocalı Katliamını her yerde anlatmalıyız

Dr. Hasanoğlu: "Hocalı Katliamı'nı her yerde anlatmalıyız"

Dr. Hasanoğlu: "Hocalı Katliamı'nı her yerde anlatmalıyız"

27.2.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzaniyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti. Fransa'dan İstanbul'a gelen Barzani planlandığı gibi saat 17:00'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek için Mabeyn Köşkü'ne geldi. Basına kapalı gerçekleşen ve 1 saat süren görüşmeye ilişkin açıklama yapılmadı. Barzani görüşmenin ardından Mabeyn Köşkü'nden ayrıldı.

27.2.2017Haber
‘Hükümet bizi susturmak istiyor’

‘Hükümet bizi susturmak istiyor’

Fransa’da aşırı sağcı Ulusal Cephe’nin Cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, seçim öncesi adaylara açılan soruşturmalara ilişkin, “Hukuk devleti, antidemokratik ve oligarşik sapmaya yol açan yargıçlar hükümetinin zıddıdır” dedi.

27.2.2017Dünya
Çekimi Dubaide yaptı siparişleri katladı

Çekimi Dubai'de yaptı siparişleri katladı

Çekimi Dubai'de yaptı siparişleri katladı

27.2.2017İzmir
İstanbul’da yeraltından notlar

İstanbul’da yeraltından notlar

Hani hep duyarız, şehir efsaneleri vardır ya, “Efendim, Topkapı Sarayı’ndan giriyorsun bir kuyuya, Ayasofya’ya uğrayan bir metro gibi altından geçip Eminönü’nden çıkıyorsun”. Her ne kadar bunu yapamadıysam da, geçenlerde bunun gerçek olabileceğini anladım. İstanbul, eski adı ile ‘Polis’ yani ‘Şehir’, binlerce yıldır henüz çözülememiş bir bilmece. Bu hafta rehber Şerif Yenen ve Bizans sarnıçları hakkında doktora tezi yazmış Arkeolog Dr. Kerim Altuğ ile yeraltındaki İstanbul’un sırlarının peşine düştüm.

27.2.2017Seyahat
Dünyanın en ilginç dükkân ve pazarları

Dünyanın en ilginç dükkân ve pazarları

Tarihi pazarlar ya da dükkânlar, alışveriş merkezlerinde bulamayacağınız türde deneyimler sunar. Özellikle her biri birbirinden ilginçse... İşte dünyada garipliği ve tuhaflığıyla insanı şaşırtan en ilginç dükkân ve pazarlar...

27.2.2017Seyahat
Sevgililer Gününde içinizi ısıtacak 8 tatil adresi

Sevgililer Günü'nde içinizi ısıtacak 8 tatil adresi

Sevgililer Günü için hala bir planınız yok mu? İşte en özel anılarınızı biriktirip, aşkınızı tazelemenin tam zamanı! Farklı, romantik ve unutulmaz bir program ile geçirebileceğiniz bu özel gün için sevgilinizle ilk uçağa atlayıp romantik bir şehre gidebilirsiniz.

27.2.2017Seyahat
Avrupa’nın en romantik kentlerinde hesaplı konaklama

Avrupa’nın en romantik kentlerinde hesaplı konaklama

Sevgililer Günü’nü nasıl geçirmek isterdiniz? Venedik kanallarında gondolda romantik müzikler eşliğinde mi yoksa Brugge’ün çikolata kokulu sokaklarında mutluluk sarhoşu olarak mı? Eyfel Kulesi’nin tepesinde minik bir buseyle başlayan bir gece mi yoksa Prag’da sıcacık şöminenin karşısında bolca sohbet ederek mi? İşte Avrupa’nın en romantik kentlerinde Sevgililer Günü önerilerimiz...

27.2.2017Seyahat
36 saatte San Sebastian

36 saatte San Sebastian

San Sebastian’ın kaderi 100 yıl önce İspanyol kraliyet ailesi sayesinde değişti. Yazlarını okyanus kıyısındaki bu ıssız koyda geçirmeye başladılar. Bask bölgesinin Donostia’sı dünya çapında gastronomik cennete dönüştü. Geçen yıl San Sebastian Avrupa Kültür Başkenti seçildi. Manzarası, restoran ve mezecileriyle meşhur şehirde ocak ayı yemek, mart film şöleniyle kutlanıyor. İşte size San Sebastian gezi rehberi...

27.2.2017Seyahat
Olimpiyat Köyü’nde bol kar keyfi

Olimpiyat Köyü’nde bol kar keyfi

Torino 2006 Kış Oyunları ‘Sestriere Kayak Merkezi’nde yapıldı. Tam 10 yıl sonra burada kayak merkezindeydim. Genelde olimpiyatların ardından hayalet bir yatırım merkezine dönen yerlerin aksine burası tam bir kayak cenneti olmuş. Pistler hâlâ olimpiyatlardaki gibi, tesislerin tamamı çalışıyor, üstelik Avrupa’daki pek çok merkeze göre konaklama, yeme-içme ve kayak ücretleri çok daha ucuz…

27.2.2017Seyahat
Biyokaçakçı hedefi olduk

Biyokaçakçı hedefi olduk

Türkiye, biyokaçakçılık için cazibe merkezi haline geldi.

26.2.2017Gündem
f İstanbul’un kazananları belli oldu

!f İstanbul’un kazananları belli oldu

16. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali’nin kazananları belli oldu. Bu yıl 10. kez düzenlenen Keş!f Uluslararası Yarışma’nın jürisi, İranlı yönetmen Reza Dormishian’ı "Yılın Keşif Yönetmeni" seçti. "In the Last Days of the City / Şehrin Son Günlerinde" filmiyle Mısırlı yönetmen Tamer El Said, Jüri Özel Ödülü ve SİYAD Ödülü olmak üzere geceden iki ödülle birden ayrıldı. Aşk ve Başka Bi’ Dünya Yarışması’nın birincisi, Arap Baharı’nı konu alan "The War Show/Savaş Şovu" seçilirken, Türkiye’den Kısalar İzleyici Ödülü ise Pınar Yorgancıoğlu’nun "Nebile Hanım’ın Solucandeliği"ne gitti.

26.2.2017Kitap Sanat
Cumhurbaşkanı Erdoğan Barzaniyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Barzani'yi kabul etti

26.2.2017İstanbul
f İstanbulun kazananları belli oldu

!f İstanbul'un kazananları belli oldu

!f İstanbul'un kazananları belli oldu

26.2.2017İstanbul
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesut Barzaniyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mesut Barzani'yi kabul etti

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, çeşitli temaslarda bulunmak üzere İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi Mabeyn Köşkü'nde kabul etti. Görüşme 1 saat sürdü. Görüşmede, ağırlıklı olarak Musul ve Telafer'in durumu, terör örgütü PKK'nın Irak'taki varlığı ve Suriye'deki son gelişmelerin ele alınması bekleniyordu.

26.2.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzaniyi kabul ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul ediyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi kabul ediyor

26.2.2017İstanbul
FN’nin güçlü olduğu yerleri tek tek gezecek

FN’nin güçlü olduğu yerleri tek tek gezecek

Fransa Başbakanı Bernard Cazeneuve’ün FN karşıtı bir kampanya başlatacağı açıklandı.

26.2.2017Dünya
Le Pen karşıtları polisle çatıştı

Le Pen karşıtları polisle çatıştı

Fransa’da aşırı sağcı parti Ulusal Cephe’nin (FN) Lideri ve cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen karşıtları, Nantes’te polisle çatıştı.

26.2.2017Dünya
Sığınmacıya yardım edene 135 euro ceza

Sığınmacıya yardım edene 135 euro ceza

Paris’in kuzeyindeki La Chapelle sığınmacı merkezinde kalanlara yardım eden Wilson Vatandaş Girişimi Sözcüsü Clarisse Bouthier, sığınmacı merkezinin şartlarını ve sığınmacılara yönelik yardım faaliyetlerinde çıkarılan zorlukları anlattı. Yardım faaliyetleri sırasında sıkı sık engellendiklerini belirten Bouthier, şunları söyledi:

26.2.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Hollande’a Filistin mektubu

Cumhurbaşkanı Hollande’a Filistin mektubu

France İnfo radyosunun haberine göre sağ ve sol partilerden 150 Fransız milletvekili ve senatör, Filistin’in devlet olarak tanınması için Cumhurbaşkanı François Hollande’a çağrıda bulundu.

26.2.2017Dünya
PES Liginde büyük ödül açıklandı

PES Ligi'nde büyük ödül açıklandı

Konami, ESpor odaklı oyunu PES Ligi için vereceği ödülü açıkladı.

26.2.2017E-spor
Türkiye, biyokaçakçılar için hedef ülke

Türkiye, biyokaçakçılar için hedef ülke

Türkiye, biyokaçakçılar için hedef ülke

26.2.2017Antalya
Mihri Müşfik Hanım kimdir Mihri Müşfik Hanım neden doodle oldu

Mihri Müşfik Hanım kimdir? Mihri Müşfik Hanım neden doodle oldu?

Mihri Müşfik Hanım, Google'ın doodle tasarımları arasındaki yerini aldı. Google kullanıcıları yeni doodle tasarımının üzerine tıkladığında Mihri Müşfik Hanım'ın doodle yapılmasının nedenini öğrenebiliyor. Peki, Google tarafından unutulmayan ve Türk sanatına önemli katkıları bulunan Mihri Müşfik Hanım kimdir?

25.2.2017Gündem
Bahçeli: Başbakan’ın ’Bozkurt işareti’ eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur

Bahçeli: Başbakan’ın ’Bozkurt işareti’ eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Başbakan Binali Yıldırım’ın ’bozkurt işareti’ yapmasına ilişkin, "Başbakan’ın Bozkurt işareti eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur. Rahatsız olanlar kendi işine bakmalıdır. Bozkurt yapmak ilk bakışta hiç kimseyi MHP’li, Ülkücü yapmaz; ama en azından dürüst ve içtense milli ve yerli olduğunu kanıtlar" dedi.

25.2.2017Gündem
Bahçeli: Başbakanın Bozkurt işareti eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur

Bahçeli: Başbakan'ın 'Bozkurt işareti' eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur

Bahçeli: Başbakan'ın 'Bozkurt işareti' eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur

25.2.2017Ankara
Hollandedan Trumpa Paris artık Paris değil yanıtı: Saygısızlık

Hollande'dan Trump'a 'Paris artık Paris değil' yanıtı: Saygısızlık

Fransa Devlet Başkanı Francois Hollande, Donald Trump'ın Paris ile ilgili açıklamalarını "saygısızlık" olarak değerlendirdi.

25.2.2017Dünya
Hollandeden Trumpa sert cevap: SAYGISIZLIK

Hollande'den Trump'a sert cevap: SAYGISIZLIK

Fransa Devlet Başkanı Francois Hollande, Donald Trump'ın Paris ile ilgili açıklamalarını "saygısızlık" olarak değerlendirdi.

25.2.2017Dünya
THYden turizmcilere destek

THY'den turizmcilere destek

THY'den turizmcilere destek

25.2.2017Muğla
Le Penin toplantısında FEMEN krizi

Le Pen'in toplantısında FEMEN krizi

Nisan ayında gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde güçlü bir aday olarak öne çıkan aşırı sağcı lider Le Pen'in basın toplantısında FEMEN protestosu yaşandı.

25.2.2017Dünya
Fransada gözler bir Türkün üzerinde

Fransa'da gözler bir Türk'ün üzerinde!

Fransa'nın 3. seviye ligi olan Championnat National'de bir Türk attığı gollerle dikkatleri üzerine çekiyor.

25.2.2017Spor
Almanyadan Karsa 6 günde gitti

Almanya'dan Kars'a 6 günde gitti

Almanya'da ikamet eden Gürsel Arslanoğlu (56), kış koşullarında 36 yaşındaki otomobille 6 günde Kars'a gitti.

25.2.2017Dünya
İspanyada kuş gribi alarmı

İspanya'da kuş gribi alarmı

Katalonya bölgesinde son iki günde yaklaşık 25 bin ördek itlaf edildi.

25.2.2017Dünya
8. şubesini İsviçrede açıyor

8. şubesini İsviçre'de açıyor

Türkiye Beyazay Derneği, Almanya, Gazze, Hollanda, Fransa, Azerbaycan, Makedonya ve Kıbrıs'tan sonra yurt dışındaki 8. şubesini İsviçre'de açıyor.

25.2.2017Dünya
Almanya’dan Kars’a 6 günde geldi

Almanya’dan Kars’a 6 günde geldi

Almanya’dan Kars’a 6 günde geldi

25.2.2017Kars
Derbiye dünyaca ünlü yorumcu

Derbiye dünyaca ünlü yorumcu

Fransa Milli Takımı’nın efsane kaptanı Marcel Desailly, Galatasaray-Beşiktaş derbisini yorumlamak için Türkiye’ye geliyor.

25.2.2017Spor
DERBİYE DÜNYACA ÜNLÜ YORUMCU

DERBİYE DÜNYACA ÜNLÜ YORUMCU

Fransa Milli Takımı’nın efsane kaptanı Marcel Desailly, Galatasaray-Beşiktaş derbisini yorumlamak için Türkiye’ye gidiyor

25.2.2017Spor
Demba Ba dönüyor

Demba Ba dönüyor

Kara Kartal’ın ara transfer döneminde kadrosuna kiralık olarak kazandırdığı Demba Ba, Los Angeles’taki bireysel çalışmalarını tamamlamıştı.

25.2.2017Spor
Lyonda Diyanet sandığı

Lyon'da Diyanet sandığı

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) 16 Nisan’da yapılacak referandumda Fransa Lyon Başkonsolosluğu yerine Lyon Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) yerleşkesi içinde sandık kurulmasına izin verdi.

24.2.2017Gündem
Polise ifade vermeye gitmemiş

Polise ifade vermeye gitmemiş

Aşırı sağcı Ulusal Cephe Partisi (FN) Lideri Marine Le Pen’in, partisinin Avrupa Parlamentosunda yolsuzluk yaptığı iddiaları kapasamındaki soruşturma için polise ifade vermeyi reddettiği ortaya çıktı.

24.2.2017Dünya
Fazıl Say, Piyanist Dengin Ceyhanın tutuklanmasına ilişkin: Bir piyanist; 1 ay çalışmazsa bütün dünya anlar saat işliyor beyler yürek sizin

Fazıl Say, Piyanist Dengin Ceyhan'ın tutuklanmasına ilişkin: Bir piyanist; 1 ay çalışmazsa bütün dünya anlar saat işliyor beyler yürek sizin

Fazıl Say, Piyanist Dengin Ceyhan'ın tutuklanmasına ilişkin: Bir piyanist; 1 ay çalışmazsa bütün dünya anlar saat işliyor beyler yürek sizin

24.2.2017İstanbul
Beşiktaşın UEFAda rakibi belli oldu

Beşiktaş'ın UEFA'da rakibi belli oldu

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde rakibi belli oldu. Temsilcimiz Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde rakibi Osmanlıspor'u eleyen Olympiakos oldu. Beşiktaş 9 Mart tarihinde ilk maçı deplasmanda oynayacak. Bu maçın rövanşı ise 16 Mart tarihinde Vodafone Arena'da oynanacak.

24.2.2017Spor

Yazar Sonuçları

Kırım ve paranın kırımı

Kırım ve paranın kırımı

Ukrayna sorunu ve Kırım’ın ilhakıyla başlayan süreçte NATO - Rusya gerilimi artarken Karadeniz bir kez daha ısınıyor.

25.2.2017Naci Cem Öncel
Peynir bizim işimiz

Peynir bizim işimiz

Anadolu çok zengin bir peynir hazinesine sahip. Fransız, İngiliz, İtalyan peynirlerini anlatmakta gösterdiğimiz cömertliği biraz da bizim peynirlerimizin tanıtımı için göstersek keşke!

25.2.2017Mehmet YAŞİN
Şairin otobüs şoförü olarak portresi...

Şairin otobüs şoförü olarak portresi...

Henüz ortalarda bizi mahvedecek güzel havalar yok ama bu hafta salonlarımıza uğrayan ‘Paterson’ın ana karakteri, şairleri, dolayısıyla mısraları arasında ‘Evkaftaki memuriyetim’ de olan Orhan Veli’yi ve diğer bütün kalemdaşlarını akla getiriyor.

24.2.2017Uğur VARDAN
İnsanlar ve zombiler savaşında son raunt

İnsanlar ve zombiler savaşında son raunt

Sinema tarihinin en uzun soluklu projelerinden “Resident Evil”a veda edeceğimiz “Resident Evil: Son Bölüm”, Milla Jovovich’le de son randevumuz olacak. Bağımsız sinema takipçilerinin adeta Tanrısı olan Jim Jarmusch’un yalınlığı ve içtenliğiyle büyüleyen son filmi “Paterson” ve gerçek olaylardan esinlenen, Oscar adayı “Gizli Sayılar”, haftanın diğer seçenekleri...

24.2.2017Ankara