Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER204Ahmet HAKAN187Ertuğrul ÖZKÖK148Mehmet Y. YILMAZ104Oktay EKŞİ104Yalçın DOĞAN74Muharrem SARIKAYA63Şükrü KÜÇÜKŞAHİN61Bekir COŞKUN59Sedat ERGİN59Mehmet Ali BİRAND51Emin ÇÖLAŞAN43Fatih ALTAYLI42Rauf TAMER42Cüneyt ÜLSEVER41Deniz Gürel37Enis BERBEROĞLU36Fatih ÇEKİRGE35Erdal SAĞLAM31Tufan TÜRENÇ29Cengiz ÇANDAR24Yılmaz ÖZDİL24Rahmi TURAN22İsmet SOLAK21Akif BEKİ20Kanat ATKAYA20Deniz SİPAHİ19Taha AKYOL16Oya BERBEROĞLU15Oral Çalışlar13Cengiz SEMERCİOĞLU12Kurthan FİŞEK12Mehmet Barlas11İsmet BERKAN11Ayşe ARMAN10Ferai TINÇ10Pakize SUDA10 Eyüp CAN9Vahap MUNYAR9Ali Atıf BİR8Hadi ULUENGİN7Hayri ÇETİNKAYA7Serdar TURGUT7İlter TÜRKMEN7Haluk KALAFAT6Ege CANSEN5Gila BENMAYOR5Hüseyin YAYMAN5Adnan KAYA4Banu TUNA4Deniz BAYRAMOĞLU4Erman TOROĞLU4Mustafa Akyol4Onur BAŞTÜRK4Selahattin DUMAN4Yaşar SÖKMENSÜER4Yener SÜSOY4Ayşe ARAL3Doğan HIZLAN3Ertan ACAR3Gülse BİRSEL3Oğuz ARAL3Selim Türsen3Soner YALÇIN3Özdemir İNCE3Dursun GÜNDOĞDU2Ebru ÇAPA2Erdal İPEKEŞEN2Erdem SEVGİ2Erdinç Çelikkan2Ertuğrul Özkök - English2Faruk BİLDİRİCİ2Göksel Bozkurt2Melis ALPHAN2Mithat Melen2Murat BARDAKÇI2Mümtaz SOYSAL2Seçkin TÜRESAY2Tolga TANIŞ2Tuna KİREMİTÇİ2Veli ŞAKIR2Zeynep ATİKKAN2İzzet ÇAPA2Abdulkadir SELVİ1Altan Tanrıkulu1Armağan ÇAĞLAYAN1Ateş BAKAN1Atilla TÜRKER1Aydın CANDABAK1 Ayçe DİKMEN1Can BARTU1Cengiz Aktar1Cengiz Çandar - English1Cengiz ÖZDEMİR1Doğan ULUÇ1Emre KIZILKAYA1Ercan SAATÇİ1Fatih Tekeci1Figen BATUR1Gila Benmayor - English1

Devlet Bahçeli

Devlet Bahçeli ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devlet Bahçeli haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.131 Devlet Bahçeli haberi bulunmuştur.

1948 yılında Osmaniye'nin Bahçe ilçesinde doğdu. Fettahoğulları olarak bilinen geniş ve köklü bir aileye üye olan Bahçeli, ailenin 4 çocuğundan biriydi. Babasının ilk evliliğinden olan 2 kardeşi vardır.

İlk öğrenimini memleketi Osmaniye'de 7 Ocak İlkokulu'nda tamamladı. Ailesi varlıklı olduğu için üniversiteye kadar tahsilini özel okullarda sürdürdü. Ortaokulu Servet Bahçeli adında, kendisinden üç yaş büyük abisiyle Adana'da Özel Çukurova Koleji'nde yatılı okudu. Lise eğitimi için İstanbul'a akrabalarının yanına gitti. Emirgan Akgün Koleji’ne yazıldı. Lise ikinci sınıfta Etiler'deki Özel Ata Koleji’ne geçti ve lise diplomasını da yine bu okuldan aldı.

Devamı...

Devlet Bahçeli Haberleri

Yargıtay Başkanı'ndan flaş MHP açıklaması

Yargıtay Başkanı'ndan flaş MHP açıklaması

Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, MHP kararı için konuştu: "18. Hukuk Dairesi üyeleri vicdanlarıyla karar vermiştir ve karar kesindir" dedi

25.5.2016Gündem
Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin hapse girmesi söz konusu olamaz

Kılıçdaroğlu: HDP'lilerin hapse girmesi söz konusu olamaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dokunulmazlık teklifine neden evet verdiklerini "Referandum ülkeyi bölebilirdi" sözleriyle açıkladı. AK Partililerin oy kullanan milletvekilinin nasıl oy kullandığını gözetlemek için kulübelerin önünde sıraya girdiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, milletvekillerine müdahale etmediğini belirtti. Kılıçdaroğlu "Dokunulmazlığım kalkarsa bireysel olarak Anayasa Mahkemesi'ne başvurmayı düşünmüyorum. Yargıç karşısına çıkarım. Terörle mücadele kanununda değişiklik yapıldı, sözlü propaganda suç olmaktan çıktı. HDP'lilerin hapse girmesi söz konusu olmaz" dedi

25.5.2016Gündem
Yargıtay onayladı, Bahçeli 'seçim' dedi

Yargıtay onayladı, Bahçeli 'seçim' dedi

Yargıtay 18’inci Hukuk Dairesi, dün Ankara 12’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin MHP’de olağanüstü tüzük kongresi toplanması için çağrı heyeti görevlendirilmesine ilişkin kararını oy birliğiyle onadı. Bunun hemen ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin de aday olacağı seçimli kurultayın 26 Haziran veya 10 Temmuz’da toplanacağını açıkladı. Tüzük gereği olağanüstü kurultaylarda seçim yapılamadığına dikkat çeken muhalefet, “Genel Merkez bu kararı aldıysa seçimli kurultay için Bahçeli’nin istifa etmesi gerekir” görüşünü savundu.

24.5.2016Gündem
İsmail Türüt'ten Bahçeli'ye ağır sözler!

İsmail Türüt'ten Bahçeli'ye ağır sözler!

Karadeniz müziğinin sevilen isimlerinden İsmail Türüt, MHP Lideri Devlet Bahçeli'yi sert sözlerle eleştirerek "Lanet olsun, böyle olmaz. Taze bir kan lazım" dedi.

24.5.2016Gündem
Kurultay kararının ardından Bahçeli'den ilk hamle

Kurultay kararının ardından Bahçeli'den ilk hamle

Yargıtay'ın kurultay kararını açıklamasının ardından Bahçeli kurmaylarıyla bir araya geliyor.

24.5.2016Gündem
Son dakika... Yargıtay MHP kararını verdi, Bahçeli'den rest geldi: Seçimli kurultay

Son dakika... Yargıtay MHP kararını verdi, Bahçeli'den rest geldi: Seçimli kurultay

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, günlerdir Ankara siyasetinin kilitlendiği ve MHP lideriyle yönetimini değiştirebilmesinin yolunu da açabilecek olan 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararını onadı. Parti kurultaya gidiyor. Yargıtay kararının ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "MHP'yi olağanüstü ama genel başkan seçimli kurultaya götürme kararı alındı" dedi. Yalçın ayrıca Devlet Bahçeli'nin aday olacağını söyledi. MHP 26 Haziran ya da 10 Temmuz'da tüzük değil genel başkan seçimli kurultaya gidiyor.

24.5.2016Gündem
Bahçeli'den grup toplantısında 'başkanlık' açıklaması

Bahçeli'den grup toplantısında 'başkanlık' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Başkanlık tartışmalarına değinen Bahçeli, "Bizim AKP hükümetine desteğimiz terörle mücadeleyle sınırlıdır. Başkanlık sistemi ve partili cumhurbaşkanlığı konusunda vereceğimiz destek, sunacağımız herhangi bir katkı zamanın ve şartların ruhuna uygun olacak şekilde yoktur" dedi.

24.5.2016Gündem
Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

Teklif kabul edildi şimdi ne olacak?

TBMM'de görüşülen dokunulmazlıkla ile ilgili anayasa değişikliği önerisi 374 oyla kabul edildi.Hakkında fezleke bulunan milletvekilleri için yasal süreç Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayından sonra başlayacak

20.5.2016Gündem
Meclis'te Binali Yıldırım'a yoğun ilgi

Meclis'te Binali Yıldırım'a yoğun ilgi

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ak Parti Genel Başkanlığı'na aday olan Binali Yıldırım'ı telefonla arayarak kutladı. TBMM'de dokunulmazlık görüşmelerine gelen Yıldırım'a büyük ilgi vardı

20.5.2016Gündem
Devlet Bahçeli'yi kızdıracak poz

Devlet Bahçeli'yi kızdıracak poz

MHP Antalya Kaş İlçe Başkanı İsmail Şah Yılmaz, deniz kıyısı ve dağda koltukla poz verip sosyal medya hesabından paylaştı. Yılmaz, "Mesajım öncelikle Türkiye’deki tüm koltuk sevdalılarına. Sonra da MHP yönetimine" dedi

18.5.2016Gündem
Bahçeli ve Türkeş'in ne konuştuğu belli oldu

Bahçeli ve Türkeş'in ne konuştuğu belli oldu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in TBMM Genel Kurulu'nda çekilen fotoğrafı ilgi çekmişti. Samimi bir görüntü içerek fotoğrafın çekildiği anda iki ismin arasında neler konuşulduğu ortaya çıktı.

18.5.2016Gündem
Renkli oylarla hatıra fotoğrafı çektirdiler

Renkli oylarla hatıra fotoğrafı çektirdiler

TÜRKİYE Cumhuriyeti Anayasası’nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ve Anayasa Komisyonu raporunun birinci maddesi oylandı. 531 oyun kullanıldığı gizli oylamada, sandıktan 350 evet, 148 hayır, 5 çekimser, 27 boş, ve 1’de geçersiz oy çıktı. AK Partili bazı vekillerin, oylama sırasında zarfa koymadıkları diğer renkli pullarla hatıra fotoğrafı çektirmesi dikkati çekti.

18.5.2016Gündem
Dokunulmazlık gecesinin karesi

Dokunulmazlık gecesinin karesi

Dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişiklik teklifinin görüşmelerinin sürdüğü TBMM Genel Kurulunda Bahçeli ve Türkeş’in sohbet ettiği an objektiflere yansıdı.

18.5.2016Gündem
Bahçeli'ye Antalya şoku

Bahçeli'ye Antalya şoku

MHP’de kongre isteyen Antalyalı kurultay delegeleri Ankara’da Büyük Anadolu Oteli önünde gerçekleştirilen eyleme destek verdi. Destekçiler arasında MHP Antalya İl Başkanı Adnan Kaya, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe de vardı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kurultay destekçisi MHP Antalya İl Başkanlığını faks emriyle görevden aldı.

17.5.2016Gündem
Bahçeli'nin övdüğü tek muhalif

Bahçeli'nin övdüğü tek muhalif

MHP Lideri Bahçeli, genel başkan adaylarından Koray Aydın için ilginç bir çıkış yaptı. Bahçeli, Akşener'le ilgili 'cemaat uyarısı' yapan Aydın'ı tebrik etti ve "Adaylar arasında tek Ülkücü odur" dedi.

17.5.2016Gündem
Bahçeli'den Orgeneral Hulusi Akar'a destek

Bahçeli'den Orgeneral Hulusi Akar'a destek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'ın nikahında şahitlik yapan Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'a yönelik eleştirilere tepki geldi. Bahçeli, ''Cumhurbaşkanının davetine icabet ederek kızının düğününe katılan Genelkurmay Başkanı şiddetle eleştirilmektedir. Bu eleştirilerin anlaşılır ve savunulur bir tarafı yoktur. Sayın Akar, son derece insani ve devlet teamülleri kapsamında görülebilecek bir görevi ifa etmiştir" dedi. Bahçeli, başkan adaylarından Koray Aydın için de ilginç bir çıkış yaptı. Bahçeli, Akşener'le ilgili 'cemaat uyarısı' yapan Aydın'ı tebrik etti ve "Adaylar arasında tek Ülkücü odur" dedi.

17.5.2016Gündem
Delege savaşı: 376 mı, 748 mi?

Delege savaşı: 376 mı, 748 mi?

MHP’de parti içi muhalefetin, hazirun listesini 748 delegenin imzaladığı iddiasına MHP Genel Merkezi’nden yanıt gecikmedi. Genel Merkez yetkilileri, imza veren delege sayısının 376 olduğunu savundu.

17.5.2016Gündem
MHP’de muhalifler arasında kriz

MHP’de muhalifler arasında kriz

Meral Akşener'in dün MHP kurultayının yapılacağı alandan, toplanan diğer genel başkan adaylarından sonra ayrılarak küçük bir miting yapması muhalifler arasında yeni bir krize neden oldu. Adaylardan Koray Aydın, Akşener'i diğer adaylara haksızlık yapmakla suçladı

16.5.2016Gündem
Dolar ne kadar oldu?

Dolar ne kadar oldu?

Cuma günü 2.97'nin hemen altında haftayı tamamlayan dolar/TL , bu sabah güne 2.9739 seviyesinde başladı. Küresel satış baskısı ve siyasi gelişmelerle baskı altında kalan kurda politik gelişmelerin ön plana çıkması ve piyasada yakından izlenmeye devam edilmesi bekleniyor.

16.5.2016Ekonomi
Son dakika haberleri: MHP'de büyük kurultay krizi

Son dakika haberleri: MHP'de büyük kurultay krizi

Son dakika haberleri dün Ankara'dan geldi. Çağrı Heyeti’nin MHP’de olağanüstü tüzük kurultayı çağrısı yaptığı dün genel başkan adayları Sinan Oğan, Meral Akşener, Koray Aydın ve Ümit Özdağ önce Oğan’ın Öveçler’deki ofisinde bir araya geldi. 4 aday aynı araçla Büyük Anadolu Oteli’ne hareket etti.

16.5.2016Gündem
MHP lideri Bahçeli: Bugün yaşananlar rezillik

MHP lideri Bahçeli: Bugün yaşananlar rezillik

MHP lideri Devlet Bahçeli'den muhaliflere çok sert tepki geldi. Bahçeli twitter'dan şu mesajları paylaştı: "Bugün Ankara’da yaşananlar şerefli mazimizin hiçbir döneminde görülmeyen çirkinlik, hiçbir zaman rastlanmayan rezilliktir. Tomaların önüne dikilip barikatlara tutunarak poz verenlerin partimizin geleceğinde söz ve yetki sahibi olması hayal ötesi bir durumdur. Olağanüstü Kurultay bahanesiyle delegelerimizi toplayıp korsan gösteri ve yasa dışı eylem yapan malum isimler haddi ve çizmeyi aşmıştır.

15.5.2016Gündem
MHP önünde gergin anlar

MHP önünde gergin anlar

Ankara'da muhalif ülkücüler kurultay için toplandı, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi destekleyenler ise Genel Merkez'e gitti. Bahçeli gün boyu Genel Merkez'deki çalışmalarını sürdürdü. Yaklaşık 150-200 kişilik MHP'li grup da destek için bina önünde toplandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'dan muhaliflerin kurultay girişimiyle ilgili bir açıklama geldi. Öğleden sonra parti önünde gergin anlar yaşandı.

15.5.2016Gündem
Devlet Bahçeli: Zaman aleyhimize işliyor

Devlet Bahçeli: Zaman aleyhimize işliyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Osmaniye Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Masal Parkı’nın temel atma ve toplu açılış törenine katıldı. Bahçeli, "Verdiğimiz fiili destek gerekirse hukuku boyut alabilir dedim. Türkiye için elimizi taşın altına koyarız dedim. Yine söylüyorum zaman aleyhimize işliyor durmak yok beklemek yok milli birliğimiz riske atılmaktadır."

14.5.2016Gündem
MHP'li muhaliflerden ortak açıklama: Adrese gideceğiz

MHP'li muhaliflerden ortak açıklama: Adrese gideceğiz

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ankara Valiliği'nin, "Genel Kurul yapılmayacaktır" açıklamasına yanıt vermek ve bundan sonra izleyecekleri yolla ilgili saat 11.00'de basın toplantısı yapacaktı. Akşener son dakikada basın toplantısını iptal etti. Bunun yerine yazılı açıklama yapıldı. MHP'de dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan ortak açıklama yaparak, yarın kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını duyurdu. Kongrenin yapılacağı otele giden Akşener, ''Yolları kesmişler, TOMA’ları yığmışlar. Biz şov meraklısı değiliz'' dedi.

14.5.2016Gündem
MHP Genel Başkan adayları bir araya geldi

MHP Genel Başkan adayları bir araya geldi

MHP'de dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan bir araya geldi.

13.5.2016Gündem
Ankara Valiliği'nden MHP açıklaması

Ankara Valiliği'nden MHP açıklaması

MHP kongresine ilişkin bugün peş peşe karar ve açıklamalar geldi. Son açıklama ise Ankara Valiliği'nden geldi.

13.5.2016Gündem
Devlet Bahçeli'den olağanüstü kurultay açıklaması

Devlet Bahçeli'den olağanüstü kurultay açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "15 Mayıs’ta Olağanüstü Büyük Kurultayımız yoktur. Bu davaya gönül vermiş hiçbir kardeşim okyanus ötesi merkezli oyunun figüranı haline gelmemeli, sözde kurultay tuzağına düşmemelidir. MHP’yi kaos içerisinde göstermek, MHP’yi engellemeye çalışmak bedel ve vebali ağır bir teşebbüstür. Buna da göz yumulmaz." değerlendirmesinde bulundu.

13.5.2016Gündem
CHP'nin iddiasına MHP'den yanıt

CHP'nin iddiasına MHP'den yanıt

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP'nin 3-4 bakanlık karşılığında Ak Partili Cumhurbaşkanlığı formülüne evet demek üzere olduğunu iddia etti. MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan yanıt geldi:  Abesle iştigal olur bunu değerlendirmeleri. Affedersiniz ağzı olan konuşuyor" dedi

11.5.2016Gündem
AK Parti'nin B planı: Hem Cumhurbaşkanı hem Genel Başkan

AK Parti'nin B planı: Hem Cumhurbaşkanı hem Genel Başkan

Olağanüstü kongre ve genel başkan değişikliğinin ardından AK Parti ikinci radikal adımı anayasa konusunda atacak. AK Parti, yeni hükümetin güvenoylamasının ardından TBMM gündemine sadece partili cumhurbaşkanı düzenlemesini içeren ‘mini bir anayasa paketi’ getirecek. En fazla 5 maddelik pakete göre cumhurbaşkanı, aynı zamanda partisinin genel başkanı olabilecek.

11.5.2016Gündem
AK Parti HDP'yi kongreye davet etmeyecek

AK Parti HDP'yi kongreye davet etmeyecek

AK Parti'de 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongre'nin hazırlıklarını sürdüren üst kurul, kongre konseptini "Kutlu yürüyüşe devam" olarak belirledi. AK Parti yönetimi, "7 Haziran ve 1 Kasım seçim süreçleri ile terörle mücadele konusunda ortaya koyduğu tavır nedeniyle" HDP'yi kongreye davet etmeyecek.

10.5.2016Gündem
Partili cumhurbaşkanı için tarih verildi

Partili cumhurbaşkanı için tarih verildi

AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, 'partili cumhurbaşkanı' konusunda gerekli anayasa değişikliği teklifini Haziran ayında vereceklerini belirtti. Canikli teklife, sadece MHP'den değil, diğer partilerden de destek geleceğini tahmin ettiklerini belirterek, "Çünkü bu siyasi bir düzenlemeyi içermiyor. AK Parti meselesi değil. Türkiye'nin yönetim yapısının netleştirilmesi ve ileride ortaya çıkması muhtemel bir takım çatışma risklerini ortadan kaldırmak amacıyla yapılacak bir düzenleme." dedi.

10.5.2016Gündem
Bahçeli'den flaş açıklamalar

Bahçeli'den flaş açıklamalar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ne yeni bir sisteme ne de yeni bir rejime gerek yoktur. Başkanlık tesis edilince Türkiye bir kalemde tüm sorunlarından kurtulacak mıdır?'' dedi. Bahçeli, 'Hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek' sözlerine de açıklık getirdi. Bahçeli, "Söylemek istediğimiz şudur: MHP diğer eleştirileri saklı kalmak kaydıyla ön şart olarak terörle mücadelenin eksiksiz ve kesintisiz sürdürülmesinden yanadır. AKP'nin olağanüstü kurultayı sonrasında terörle mücadele zaafa uğrar ve tavsarsa, parti olarak TBMM'de her türlü ilave desteği vermekten çekinmeyiz. Bunu da milli görev sayarız" diye konuştu.

10.5.2016Gündem
Bahçeli'den koalisyon taktiği

Bahçeli'den koalisyon taktiği

MHP lideri Bahçeli’nin “hükümete hukuki destek verebilecekleri” sözünün arkasında, Davutoğlu’nun ayrılması sonrasında AKP’den oluşabilecek kopmalarla Meclis’te gücünü kaybedeceği ve böylesi bir durumda “koalisyon kurulabileceği” taktiğinin yattığı belirtiliyor.

10.5.2016Gündem
Bahçeli sözlerine bugün açıklık getirecek

Bahçeli sözlerine bugün açıklık getirecek

Bahçeli’nin, “Eğer gerek duyulursa, Türkiye’nin milli ve tarihi çıkarlarını savunmak için, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek” sözleri ‘AK Parti ile koalisyonu mu kastetti” sorusuna yol açarken MHP Lideri dün kurmaylarına “Bırakın tartışsınlar, grup toplantısında detaylıca açıklayacağım” dedi.

10.5.2016Gündem
Bahçeli'nin sözleri kulisleri hareketlendirdi!

Bahçeli'nin sözleri kulisleri hareketlendirdi!

MHP lideri Bahçeli'nin "Hükümete verdiğimiz fiili destek, hukuki bir boyut alabilecek" sözünün ardından Ankara kulisleri hareketlendi.

9.5.2016Gündem
Bahçeli'den yeni başbakan açıklaması

Bahçeli'den yeni başbakan açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti'nin 22 Mayıs'ta aldığı kongre kararını değerlendirdi: Türkiye’nin düşük profilli bir Başbakan’la kaybedeceği bir saniyesi bile yoktur. AKP’nin 22 Mayıs Kongresinden sonra, terörle mücadele tavsayacak, Türkiye’nin zayıflaması ve boşluğa düşme ihtimali doğacaksa, düne kadar hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilecek ve MHP her türlü sorumluluğu almaya hazır olduğunu kanıtlayacaktır

7.5.2016Gündem
Törende dikkat çeken kare

Törende dikkat çeken kare

MHP'deki kurultay sürecinde muhalif kadana destek verdiği ve istifa edeceği iddiaları sık sık basında yer alan Oktay Vural ile Devlet Bahçeli TBMM'deki cenaze töreninde ilginç bir kare verdi. Eski Milletvekili Namık Hakan Durhan için düzenlenen törende aralarında soğuk rüzgarlar estiği iddia edilen Bahçeli ve Vural yağmurda aynı şemsiye altında yürümesi dikkat çekti.

6.5.2016Gündem
'O sözleri söylediğimi iddia edenler bölücüdür'

'O sözleri söylediğimi iddia edenler bölücüdür'

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cumhuriyet gazetesinin kulis haberinde yer alan "En başından kurultay yapılmalıydı. MHP diye bir parti kalmadı. Parti çok yıprandı ve yıpranmaya da devam ediyor” sözlerini kendisinin söylemediğini açıkladı. Vural, "O sözleri söylediğimi iddia edenler bölücüdür" dedi.

5.5.2016Gündem
Sinan Oğan: AKP'nin kaderi MHP'nin elinde

Sinan Oğan: AKP'nin kaderi MHP'nin elinde

Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, "Bugün adeta AKP'nin kaderi Milliyetçi Hareket Partisi'nin elindedir. Bu sebeple kurultay çalışmalarımızı bu son gelişmeleri de dikkate alarak daha da hızlandıracağız. AKP içerisindeki bu iç karışılık, Türkiye'yi muhtemelen erken seçime götürecektir" dedi.

5.5.2016Gündem
Oktay Vural iddiası: 'MHP diye bir parti kalmadı'

Oktay Vural iddiası: 'MHP diye bir parti kalmadı'

MHP'de sular durulmuyor. Cumhuriyet gazetesinin verdiği kulis haberine göre partinin ağır toplarından Oktay Vural'ın yakın çevresine, "MHP diye bir parti kalmadı. Parti çok yıprandı ve yıpranmaya da devam ediyor" dediği iddia edildi.

5.5.2016Gündem
Devlet Bahçeli kongreden 1 gün önce Osmaniye’ye gidiyor

Devlet Bahçeli kongreden 1 gün önce Osmaniye’ye gidiyor

MHP’de, muhalifler “kongre toplama” ısrarını sürdürürken, Devlet Bahçeli ise 15 Mayıs’tan bir gün önce memleketi Osmaniye’ye gitme kararı aldı.

5.5.2016Gündem
Facebook ve Twitter hesapları takip edilsin

Facebook ve Twitter hesapları takip edilsin

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, teşkilatlara bir genelge göndererek, “Ortada kurultay yok iken, teşkilatlılarımızın meşgul edilmesine, çalışmalarının engellenmesine, partimizin bayrak ve amblemlerini kullanarak siyasi faaliyette bulunulmasına kesinkes müsaade edilmeyecektir.

4.5.2016Gündem
MHP'de işler karışıyor: Ülkücüler oteli bastı

MHP'de işler karışıyor: Ülkücüler oteli bastı

Mersin'de Ülkü Ocakları'na mensup bir grup ülkücü, kongre çalışmaları kapsamında kente gelen Meral Akşener taraftarlarının kaldığı oteli basarak, Mersin'i terk etmelerini istedi. 

4.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

‘Aman Binali Bey’ diye başlayan yedi tavsiye

‘Aman Binali Bey’ diye başlayan yedi tavsiye

1- AMAN Binali Bey... Sakın, bir güne sekiz toplantı, altı konuşma, dört şehir gezisi sıkıştırmaya kalkıp da... Kendiniz için “Bu da çok çalışkan çıktı birader” dedirtmeyin.

19.5.2016Haber Yazıları
MHP’ye gerçekten gerek var mı?

MHP’ye gerçekten gerek var mı?

OLAĞANÜSTÜ kongre tartışmaları nedeniyle MHP gündemde önemli bir yer işgal ediyor.

16.5.2016Haber Yazıları
Ey AK Parti!

Ey AK Parti!

- SEN ki... “Millet benimle” diye övünüp durmaktasın.

15.5.2016Haber Yazıları
Bahçeli pazarlığa kapıyı kapattı...

Bahçeli pazarlığa kapıyı kapattı...

UZUNCA bir aradan sonra ilk kez bir parti genel başkanının grup konuşmasını canlı izleme ihtiyacı duydum.

10.5.2016Haber Yazıları
Siyasi senaryolar

Siyasi senaryolar

SALI günü Meclis’te grup toplantıları yapılıyor.

10.5.2016Haber Yazıları
Dikkat! AKP/MHP koalisyonu geliyor

Dikkat! AKP/MHP koalisyonu geliyor

GÜNDEMDE MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yaptığı bir açıklama var.

8.5.2016Haber Yazıları
Bu filmi gördük sonu iyi bitmiyor

Bu filmi gördük sonu iyi bitmiyor

Meclis Anayasa Komisyonu kavga dövüş geçen iki gergin oturumun ardından fezlekeleri gönderilmiş 135 milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılmasını uygun buldu.

3.5.2016Haber Yazıları