MENÜ
Arşiv

2011 Devamsızlık Haberleri

Devamsızlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Devamsızlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45 Devamsızlık haberi bulunmuştur.

Devamsızlık Haberleri

Anneden kızına ikinci hayat

Anneden kızına ikinci hayat

Bacak ağrısı şikayetiyle doktora giden 13 yaşındaki Buse İrem Karaman’a doktorlar, 2008’de “astım”, 2009 yılında ise “kronik böbrek yetmezliği” teşhisi koydu. 3 yıldır diyaliz makinesenine mahkum bir hayat sürdüren küçük Buse, annesi Gürcan Karaman’dan nakledilen böbrek ile yeniden hayata tutundu.

14.12.2011Ankara
Öğretmenlerin sorunları bitmiyor

Öğretmenlerin sorunları bitmiyor

Türkiye’de öğretmenlerin sorunları saymakla bitmiyor. Atama problemleri, düşük maaşları, çalışma saatleri, kötü çalışma ortamları en büyük sıkıntıları. 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesi öğretmenlerin sorunlarına ve iki fedakar öğretmenin hikayelerine yer verdik.

21.11.2011IK
CHPli İsa Gök yemin ediyor

CHP'li İsa Gök yemin ediyor

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, Genel Kurul’da bu hafta yemin edecek. Gök, bir ay içinde toplam beş birleşim günü katılmazsa milletvekilliğinin düşebileceğine işaret ederek, “Üç yoklama şansım geçen hafta gitti. Çarşamba ya da Perşembe yemin etmek zorundayım. Aksi halde AKP’yi sevindirmiş olacağım. Ben mücadelemi Meclis kürsüsünden sürdüreceğim” dedi.

10.10.2011Gündem
CHPli Gök 1 Ekimde yemin etmeyecek

CHP'li Gök 1 Ekim'de yemin etmeyecek

CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, yeni yasama yılının başlayacağı 1 Ekim’de Meclis’te olacak, ancak yemin etmeyecek. Gök, milletvekilliğinin düşürülmesine izin vermeksizin direnişini sürdüreceğini söyledi.

29.9.2011Gündem
Özel harekat polisleri askerle araziye çıkmaya başladı

'Özel harekat polisleri askerle araziye çıkmaya başladı'

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar, terör örgütüne yönelik operasyonlarda özel harekat polislerinin de askerlerle birlikte görev aldığını belirterek, “Özel harekat polisimiz araziye çıkmaya başladı” dedi.

20.9.2011Gündem
CHPli Gök 1 Ekimde de yemin etmeyecek

CHP'li Gök 1 Ekim'de de yemin etmeyecek

CHP’de yemin etmeyen Mersin Milletvekili İsa Gök, 1 Ekim’de açılacak Meclis Genel Kurulu’nda yemin etmeyecek. Ancak Gök’ün tavrını Meclis İçtüzüğü’nün devamsızlık nedeniyle milletvekilliğinin düşmesini düzenleyen 138. maddesi belirleyecek.

19.9.2011Gündem
Kronos Türkiye pazarına girdi

Kronos Türkiye pazarına girdi

RENOVA, iş gücü yönetim sistemi konusunda dünya lideri olan KRONOS'un Türkiye temsilciliğini aldı.

15.9.2011Ekonomi
Okulda başarısızsa sebebi bu olabilir

Okulda başarısızsa sebebi bu olabilir

Amerikan Hastanesi Uyku Kliniği Bölüm Şefi Dr. Sabri Derman, uykuları yetersiz olan çocukların okuma, yazma ve matematik problemlerini çözme becerilerinin bozulduğunu ve sağlıklı uyuyanlara göre daha düşük notlar aldığını gösteren araştırmaların olduğunu belirtti.

6.9.2011Hürriyet Arşiv
Okulu asan öğrencinin velisi anında aranacak

Okulu asan öğrencinin velisi anında aranacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız “Aşamalı Devamsızlık Yönetimi” konulu bir genelge yayımladı.

5.9.2011Ankara
Okulu Asanların velileri aranacak

Okulu "Asan"ların velileri aranacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB), ilköğretim öğrencilerinin okula devamsızlıklarını takip etmek amacıyla hazırladığı “Aşamalı Devamsızlık Yönetimi” kapsamında, yarım veya bir tam gün özürsüz devamsızlık yapan çocuğun velisi aranacak veya yüz yüze görüşme yapılacak.

5.9.2011Gündem
45 numara ayaklarımız var ‘peri’ biraz yumuşak kaçıyor

45 numara ayaklarımız var ‘peri’ biraz yumuşak kaçıyor

A Milli Kadın Basketbol Takımı geçen hafta tarihinin en büyük başarısına imza atarak Avrupa ikincisi oldu. Biz de ‘Potanın Perileri’nin üç yıldızıyla buluştuk. Onlara basketbolcu kadınların boy yüzünden çektiği sıkıntılardan modaya kadar her şeyi sorduk.

9.7.2011Hürriyet Arşiv
Vekillikler düşmesin

Vekillikler düşmesin

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ant içmeyen CHP ve BDP’lilerin milletvekilliklerinin düşmesine ilişkin tartışmaya, “15 Temmuz itibarıyla bu milletvekillerinin milletvekilliğinin düşürülmesi konusu gündeme gelemez ve gelmemeli” sözleriyle katıldı.

6.7.2011Gündem
CHP için son tarih 15 Temmuz

'CHP için son tarih 15 Temmuz'

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, ''CHP'nin yemin etmesi için son tarih 15 Temmuz, yoksa iş işten geçer'' dedi.

5.7.2011Gündem
MHP’yle konsensüs olur

MHP’yle konsensüs olur

Başbakan Tayyip Erdoğan, MHP ile ortak akıl oluşturabileceklerini belirterek, “MHP ile bir konsensüs, burada bir ortak akıl oluşturabilirsek, anayasa çalışmaları noktasında verdiğimiz sözü yerine getirebiliriz” dedi.

4.7.2011Gündem
MHP ile anlaşırsak Anayasayı yaparız

MHP ile anlaşırsak Anayasayı yaparız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP ile bir konsensüs, ortak akıl oluşturmaları durumunda Anayasa çalışmaları konusunda verdikleri sözü yerine getirebileceklerini belirterek, “CHP'nin anamuhalefet partisi olması hasebiyle bu çalışmaların içinde bulunması en büyük arzumuzdur” dedi.

4.7.2011Gündem
Arınç: Bursaya gitmem bir strateji

Arınç: Bursa'ya gitmem bir strateji

Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Bursa Milletvekili Bülent Arınç, Bursa'dan milletvekili adayı gösterilmesinin bir taktik olduğunu vurgulayarak, ''Bu taktik tutmuştur. 10 bakanın yeri değişti. Gittiğim zaman Manisa da, gittiğim yer de kazandı. İyi bir insanım demek ki. Birilerin kulağını çınlatmak için söylüyorum. Herkes kendine şöyle bir baksın" dedi.

4.7.2011Gündem
Oy kullanmayacağız

Oy kullanmayacağız

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Başkanlık seçiminde oy kullanmayacaklarını ve konuşma talebinde bulunmayacaklarını ancak komisyonlara katılacaklarını söyledi.

4.7.2011Gündem
CHPnin yemin etmemesi Meclisi etkilemez

'CHP'nin yemin etmemesi Meclis'i etkilemez'

CHP milletvekilleri ve Bağımsızlar yemin etmezlerse “ana muhalefet” TBMM Başkanı Divanı’nda ve komisyonlarda temsil edilemeyecek, TBMM Başkanlığı seçimi ve yeni hükümetin güvenoylamasında oy kullanamayacak ve hükümet programı üzerinde konuşamayacak. AK Partili Bekir Bozdağ, CHP'nin yemin etmemesinin Meclis'in çalışmalarına engel teşkil etmediğini söyledi.

29.6.2011Gündem
Yapacağım dedi ve yaptı

Yapacağım dedi ve yaptı

Enes Kanter...

24.6.2011Basketbol
Yer altı madenciler şebekesine operasyon

Yer altı madenciler şebekesine operasyon

ZONGULDAK’ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu’nda (TTK) icralık durumundaki işçilere sahte belgelerle banka kredisi kullandıran, devamsızlık nedeniyle işten çıkarılan işçilerin ise, rüşvetle temin ettikleri geçmişe dönük doktor raporlarıyla işlerine dönmelerini sağlayan şebeke çökertildi. Kurdukları Yer Altı Madenciler Derneği aracılığıyla yaptıkları bu eylemleriyle menfaat temin eden aralarında banka ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu 52 kişi gözaltına alındı. 27 kişi serbest kalırken, 25’i adliyeye sevk edildi.

16.6.2011Gündem
Devamsızlık yapanlar ehliyet sınavına giremeyecek

Devamsızlık yapanlar ehliyet sınavına giremeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı sürücü kurslarını mercek altına alıyor.

23.5.2011Gündem
Rapor kuyruğu

Rapor kuyruğu

13.5.2011Gündem
Her kadın gibi ben de aldatıldım

Her kadın gibi ben de aldatıldım

“Nuri” dizisinin genç oyuncusu Öykü Çelik, Hafta Sonu dergisine oyunculuk ve özel yaşamına dair ilginç açıklamalar yaptı.

7.5.2011Hürriyet Arşiv
Okullara sevgi odaları geliyor

Okullara sevgi odaları geliyor

İZMİR Milli Eğitim Müdürü Ragıp Üye, okullarda onur ve disiplin kuruluna gönderilmesi düşünülen öğrencilerin önce oluşturacakları ’Sevgi Odaları’ndan geçeceğini belirterek, "Bu odalarda çocuklar sevgi çemberine alınacak, deşarj olacak. Ceza değil, sevgi, hoşgörü, ödül olacak" dedi.

6.5.2011Gündem
Vural zirvede Kalkan dipte

Vural zirvede Kalkan dipte

TÜRKİYE Milletvekillerini ve Seçilmişleri İzleme Komiteleri (TÜMİKOM) Genel Müdürü Mustafa Durna, Kaya Prestige Otel’de düzenlediği basın toplantısında İzmir’in 24 milletvekilinin TBMM performanslarını değerlendirdi.

1.4.2011Ege
Öldürüp gömmüşler

Öldürüp gömmüşler

Kayseri’de 1.5 yıl önce Ramazan Bayramı’nda şeker toplamak için evlerinden ayrıldıktan sonra kaybolan ve ikisi kardeş 3 çocuğun cesedi, Yozgat’ta toprağa gömülü halde bulundu. Polisin olayla ilgili gözaltına aldığı zanlı suçunu itiraf etti ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zanlının kaçırılan çocuklardan birinin ailesine komşu olduğu ve çocukları öldürdükten sonra gömdüğü yere piknik yapmaya gittiği ortaya çıktı.

25.3.2011Gündem
Küçük şeyler tiyatro sahnesinde

Küçük şeyler tiyatro sahnesinde

Prof. Dr. Üstün Dökmen, TRT için hazırladığı “Küçük şeyler” programını tiyatro sahnesine de taşıdı. Tiyatro Yeniden’le ortak bir çalışmaya imza atan Dökmen, günlük yaşamdaki gözlemlerini akademik bilgisiyle birleştirerek yarattığı skeçlerle izleyici karşısında...

22.3.2011Hürriyet Arşiv
Özel okullarda sınıf mevcudu azalacak

Özel okullarda sınıf mevcudu azalacak

Özel okullardaki sınıf mevcutları okul öncesi eğitimde 20'ye, ilk ve ortaöğretimde 30'a indirilecek.Milli Eğitim Bakanlığı Özel Okullar Çerçeve Yönetmeliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

26.2.2011Gündem
Avrupadan Roman çocuklar için destek

Avrupa'dan Roman çocuklar için destek

SAMSUN Emrullah Efendi İlköğretim Okulu tarafından ’Evlenme Çağım Değil, Eğitim Çağım’ projesi hazırlandı. Projeye AB de maddi destek verdi.

24.2.2011Gündem
Son sınıflara raporsuz devamsızlık müjdesi

Son sınıflara raporsuz devamsızlık müjdesi

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, lise son sınıf öğrencilerinin velilerinin okul müdürlüklerine yazılı başvurmaları halinde, beyan edecekleri sürenin “özürlü devamsızlık” olarak değerlendirilmesi, dilekçelerinin özür belgesi gibi işlem görmesi için talimat verdi.

21.2.2011Gündem
Öğrencilere veli izni

Öğrencilere 'veli izni'

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, lise öğrencilerinin velilerinin okul müdürlüklerine yazılı olarak başvurmaları halinde beyan edecekleri sürenin “özürlü devamsızlık” olarak değerlendirilmesi, veli dilekçelerinin özür belgesi gibi işlem görmesi talimatı verdi. ÖSYM'den yapılan açıklamada ise YGS tarihinde değişiklik olmadığı bildirildi.

21.2.2011Gündem
Meclisin yıldızı Kamer Genç

Meclis'in yıldızı Kamer Genç

Bir süre önce CHP saflarına katılan Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 23. dönemin 3. yasama yılında, toplam 39 kategoride düzenlenen 637 etkinlikte yer aldı ve sözkonusu dönemin “en etkin milletvekili” sıfatını kazandı.

14.1.2011Gündem
Üniversitede affa ‘terör’ kıstası

Üniversitede affa ‘terör’ kıstası

Cumhuriyet tarihinin en büyük öğrenci affında teröristbaşı Abdullah Öcalan için sınır getirildi. Terör suçlarından hüküm giyenler üniversiteye dönemeyecek.

13.1.2011Gündem
Anne ve 2 çocuğu soba kurbanı

Anne ve 2 çocuğu soba kurbanı

HATAY’ın Reyhanlı İlçesi’nde oturan 30 yaşındaki Meral Üre ile çocukları 5 yaşındaki Bilal ve 6 yaşındaki Nedve, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü, 2 çocuğu da tedaviye alındı.

4.1.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Ortaöğretime de gönder babası

Ortaöğretime de gönder babası

Okula giden kızların sayısı son yıllarda Baba Beni Okula Gönder gibi kampanyaların yarattığı farkındalık sayesinde artış gösterdi. Ancak, kızların okulu bırakma oranlarında artış var. Merkezden uzaklaştıkça sorun büyüyor...

2.12.2011Melis ALPHAN
Devamsızlık yüzünden okul hayatım bitecek

Devamsızlık yüzünden okul hayatım bitecek

17 yaşında, yatılı okulda okuyan bir gencim. Ailem beni okulda sanıyor ama günlerdir okula gitmiyorum. Altı gün daha gitmesem okul hayatım bitecek.

22.11.2011Güzin Abla
Olmaz olmaz

Olmaz olmaz

Meclis, sahiden böyle bir yola gider mi?

5.7.2011Rauf TAMER
ÖSYM Başkanı Prof. Demire soruşturma kıl payı geçti

ÖSYM Başkanı Prof. Demir'e soruşturma kıl payı geçti

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Genel Kurulu, geçtiğimiz hafta ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir hakkında soruşturma izni verilip verilmemesi için toplandı.

25.6.2011Nuran ÇAKMAKÇI
Eğitim sistemimiz karne aldı (2)

Eğitim sistemimiz karne aldı (2)

EĞİTİM Reformu Grubu’nun açıkladığı son izleme raporuyla ilgili dünkü yazımızda, eğitim bütçesinin yetersizliği, eğitimin kalitesinin iyileşmemesi gibi başlıklardaki eleştirileri, buna karşılık okul öncesi okullulaşma hedefinde kaydedilen başarıya ilişkin övgüleri birlikte aktarmıştık.

22.6.2011Sedat ERGİN
ERGden seçim öncesi eğitimde öncelikler

ERG'den seçim öncesi eğitimde öncelikler

Eğitimle ilgili araştırmaları ile gündeme gelen Eğitim Reformu Girişimi (ERG) seçim öncesi eğitimdeki bazı sorunları dile getirmek ve yeni meclis ve hükümetin beş alandaki tespitlerine dikkat çekmek için afişler hazırladı.

28.5.2011Nuran ÇAKMAKÇI
3 dakikada 1 çocuk ölüyor

3 dakikada 1 çocuk ölüyor

Bu hafta 23 Nisan Çocuk Bayramı. Çocuklar için güzel şeyler söylemek, hedeflemek gerekiyor. Ama çocukların sorunu çok.

23.4.2011Nuran ÇAKMAKÇI
Çürük elmalardan isyan günlerine

Çürük elmalardan isyan günlerine

ÇÖLÜN altından su çıkartıyor ve kentlere taşıyor. Yol, baraj, otel, çarşı, konut yapıyor.

23.2.2011Yalçın DOĞAN

Ortalık ayağa kalktı, okul temiz

Çarşamba günkü köşemin manşeti, İzmir’deki bir meslek okulunun vahim durumuydu.

21.1.2011Şenay DÜDEK
Bir yargı kıyaslaması: ABD’de birikmeyen Türkiye’de neden tıkanıyor

Bir yargı kıyaslaması: ABD’de birikmeyen Türkiye’de neden tıkanıyor?

YARGIDAKİ sorunları, bir türlü sonuçlanmayan dosyaları, Yargıtay’daki tıkanıklığı ve en önemlisi geciken adaleti konuşuyoruz, çözüm yolları arıyoruz.

8.1.2011İsmet BERKAN
Apo okula gidecek

Apo okula gidecek

KAYDINI 1971’de İstanbul Hukuk Fakültesine yaptırıyor. 1972’de Siyasal Bilgiler Fakültesine (SBF) geçiyor. 1978-86 yılları arasında devamsızlık nedeniyle, kaydı siliniyor.

4.1.2011Yalçın DOĞAN