MENÜ
Arşiv

Apple

Apple ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Apple haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.114 Apple haberi bulunmuştur.

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007'de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır.


Apple Haberleri

Trump: Her biriyle 5 dakika konuşursam, ülkeyi terk etmezler

Trump: Her biriyle 5 dakika konuşursam, ülkeyi terk etmezler

ABD Başkanlığına seçilen Donald Trump, "Rusya ile iş birliğine gidilmesinin, DEAŞ'a karşı mücadelede ABD'ye yardımcı olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı. Başkanlık döneminde, daha az Amerikalı şirketin ABD'den yurt dışına taşınacağına inandığını vurgulayan Trump, "ABD'yi terk etmeyi açıklayan şirketlerin bir listesini istiyorum. Her biriyle 5 dakika konuşursam, ülkeyi terk etmezler." ifadelerini kullandı.

7.12.2016Dünya
Aramconun gözü Türkiyede

Aramco'nun gözü Türkiye'de

Suudi Arabistan Ticaret ve Yatırım Bakanı Macid bin Abdullah el-Kasabi, ülkenin ulusal petrol şirketi Aramco'nun Petrol Ofisi AŞ için ikinci tur teklif verenler arasında olduğu yolundaki haberlere ilişkin, "Aramco büyük bir global şirket, Türkiye’de de doğru fırsatlarla ilgileniyor. Şirket, Türkiye’de özellikle rafinaj, depolama ve dağıtım alanındaki fırsatları değerlendirebilir." dedi.

7.12.2016Ekonomi
Apple 2016nın en iyilerini açıkladı

Apple 2016'nın en iyilerini açıkladı

2016 yılının sonuna yaklaştığımız bugünlerde 'iTunes Yılın En İyileri' ni açıkladı. Yılın En İyi Albümü Tarkan'ın 'Ahde Vefa'sı olurken, 'Dedemin Fişi' filmi 2016'nın En İyileri içinde yer aldı.

7.12.2016Keyif
Noel en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Noel en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Her Noel zamanı Avrupa’yı tatlı bir telaş alır. Sokaklar caddeler ışıklandırılır, yılbaşı ağaçları süslenir, birbirinden renkli Noel pazarları şehirlerin en işlek meydanlarına kurulur. Sokaklarda yürürken burnunuza da mis gibi zencefilli kurabiye kokuları gelir. İşte bu masalı yaşayabileceğiniz yerlerin başında gelen şehirlerden biri Viyana...

7.12.2016Seyahat
Apple-Samsung davası Samsung lehine sonuçlandı

Apple-Samsung davası Samsung lehine sonuçlandı

ABD Anayasa Mahkemesi, teknoloji devleri Apple ile Samsung arasındaki cep telefonu dizaynı hakkındaki patent davasında Samsung lehine karar verdi.

6.12.2016Dünya
MEB’den, her yaştan katılıma açık kısa film yarışması

MEB’den, her yaştan katılıma açık kısa film yarışması

Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Birliği'nin ortaklaşa finansmanıyla, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Türkiye'de Hayat Boyu Öğrenmenin Geliştirilmesi Projesi 2" kapsamında, "Hayat Boyu Öğrenme" kısa film yarışması başlatılıyor.

6.12.2016Eğitim
Hayallerini tasarlayacaklar

Hayallerini tasarlayacaklar

Öğrencilerin hayallerini tasarlamak amacıyla kurulan teknoloji laboratuvarları, geleceğin mucitlerinin hizmetine sunuluyor.

5.12.2016Eğitim
Vodafone yüz binlerce engelliye yardım eli

Vodafone yüz binlerce engelliye yardım eli

Türkiye Vodafone Vakfı tarafından Düşler Akademisi projesine bugüne kadar aktarılan hibe tutarı yaklaşık 4 milyon TL'yi bulurken, projeyle 5 bini aşkın engelli ve dezavantajlı bireyin hayatına dokundu. Ayrıca ‘Düşler Kulübü’ programı ile engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştıracak ürün ve servisler sunmaya devam eden Vodafone’un yenileyerek güncellediği Türkiye'nin en kapsamlı işaret dili eğitim uygulaması “İŞARET” ise 15 bini aşkın işitme engelli ve yakınının hayatını kolaylaştırıyor. Engelli bireyleri ekonomik ve sosyal hayata kazandırmayı amaçlayan Vodafone’un bugüne kadar tüm projeleriyle ulaştığı engelli ve dezavantajlı birey sayısı ise 195 bini aştı.

3.12.2016Teknoloji
Viyananın büyüleyici Noel pazarları

Viyana'nın büyüleyici Noel pazarları

Yılın renkli, eğlenceli ve hareketli zamanı yaklaşıyor. Yılbaşı geliyor. Avrupa’da yılbaşının yaklaşması demek aynı zamanda Noel heyecanı demek. Kasım’ın ortalarından itibaren sokaklar, caddeler ışıl ışıl süsleniyor. Noel şarkıları her yerden kulaklarınıza çalınıyor. Mis gibi kokusuyla sizi yolunuzdan çeviren yılbaşı kurabiyeleri, buz gibi havaya olan direncinizi artıracak sıcak şarap büfeleriyle Noel pazarları şehirlere masalsı gibi bir atmosfer katıyor. Bunların başında ise Viyana geliyor. İşte Viyana'nın Noel rehberi...

2.12.2016Seyahat
iPhonedan Android telefona geçecekler dikkat

iPhone'dan Android telefona geçecekler dikkat!

iPhone'u terk edecekseniz, Android'e veya farklı bir platforma geçmeden önce bunu yapmayı sakın unutmayın; canınız sıkılmasın!

2.12.2016Teknoloji
Apple bu cihazlarını artık desteklemeyecek

Apple bu cihazlarını artık desteklemeyecek!

Apple'ın henüz tanıttığı Touch Bar'lı MacBook'un ardından, 4 önemli Apple ürünü tarihe karışmaya hazırlanıyor.

2.12.2016Teknoloji
Apple uygulamaları kırmızı renge büründü

Apple uygulamaları kırmızı renge büründü

Apple, Dünya AIDS gününü bu yıl da unutmadı. (RED)’in imza attığı önemli çalışmalar, dünyada AIDS’in en çok görüldüğü yer olan Sahra Altı Afrika bölgesinde hayat kurtaran ilaçlara erişim açısından yaşanan eşitsizliği ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Apple da RED'e olan desteğini sürdürüyor. App Store'da uygulamalara gelen güncellemelerde uygulama sahiplerinin de RED'e destek olarak logolarında kırmızı renge yer verdi.

1.12.2016Teknoloji
Facebook o uygulamaya erişimi resmen yasakladı

Facebook o uygulamaya erişimi resmen yasakladı!

Sosyal medya devi Facebook, Prisma'nın canlı video filtrelerini engelledi. Yakında aynı hizmeti sunacak şirketin bu tutumu, rekabeti engellemeye yönelik bir hamle olarak değerlendiriliyor.

1.12.2016Teknoloji
LG G6 4 yeni akıllı saatle geliyor

LG G6 4 yeni akıllı saatle geliyor

LG G6 geliyor, ama beraberinde 4 yeni akıllı saatle birlikte. İşte LG'nin yeni planları ve LG G6 hakkında bilmeniz gerekenler...

1.12.2016Teknoloji
Google Pixel iPhone 7yi solladı mı

Google Pixel iPhone 7'yi solladı mı?

Yılın en büyük alışveriş dönemi olan Black Friday'de şirketlerin satış rakamları ortaya çıkmaya başladı. Akıllı telefon satışlarında Google, Apple ve Samsung'u solladı.

1.12.2016Teknoloji
iPadlerden home butonu kaldırılıyor

iPad'lerden home butonu kaldırılıyor

Apple'ın henüz piyasaya sürmediği ürünleri ile ilgili yaptığı başarılı tahminlerle adını duyuran Japonya merkezli Macotakara sitesi bu defa iPad ile ilgili çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi.

1.12.2016Teknoloji
iOS 10.1.1 güncellemesi iPhone şarjını emiyor

iOS 10.1.1 güncellemesi iPhone şarjını emiyor!

iPhone'larda son günlerde artan batarya şikayetinin sebebi belli oldu; meğer tüm sorun yeni iOS güncellemesiymiş!

29.11.2016Teknoloji
Appleın uzay üssünün son hali ortaya çıktı

Apple'ın uzay üssünün son hali ortaya çıktı

Drone’lar ile Apple’ın UFO şekilli kampüsünün bir başka videosu daha çekildi.

28.11.2016Teknoloji
Apple iki yeni iPadiyle geliyor

Apple iki yeni iPad'iyle geliyor

Apple, yeni iPad'de bugüne dek görmediğimiz 2 yeni modele imza atmaya hazırlanıyor.

28.11.2016Teknoloji
Black Friday indirimli ürünler neler İşte Kara Cuma indirimli mağazalar

Black Friday indirimli ürünler neler? İşte Kara Cuma indirimli mağazalar

Black Friday indirimleriyle tüm dünyada alışveriş çılgınlığı sürmeye devam ediyor. Özellikle teknoloji markalarının indirim yarışına girdiği bu haftada Black Friday ülkemizde yaygın olarak bilinen adıyla Kara Cuma indirimleri merakla takip ediliyor. Peki Black Friday indirimleriyle daha uygun fiyata alabileceğiniz ürünler hangileri? İşte Black Friday indirimini uygulayan mağazalar ve ürünleri!

27.11.2016Teknoloji
Black Friday (Kara Cuma) indirimini duyan mağazalara böyle koştu

Black Friday (Kara Cuma) indirimini duyan mağazalara böyle koştu

Black Friday yani Kara Cuma fırtınası tüm hızıyla sürüyor. Türkiye'de Efsane Cuma olarak da dillendirilen Black Friday'da şirketler ciddi oranlarda ürünlerinde indirime gitti. Apple ürünlerinde indirime giderken, Steam de Black Friday'i unutmadı ve oyun fiyatlarını kayda değer bir oranda düşürdü. Kara Cuma indirimleri bir hafta süresince devam edecek. İşte Black Friday (Kara Cuma) indirimiyle ilgili tüm detaylar...

25.11.2016Teknoloji
Black Friday indirimleri ne zaman kadar sürecek İşte Kara Cuma indirimleri

Black Friday indirimleri ne zaman kadar sürecek? İşte Kara Cuma indirimleri

Black Friday günlerinin başlamasıyla birlikte birçok üründe uzun zamandır beklenilen indirimler geldi. Ülkemizde Kara Cuma olarak anılan indirim günleri boyunca başta Steam olmak üzere pek çok oyun normalden çok daha uygun fiyatlarla alınabilecek. Peki, Black Friday indirimleri ne zaman kadar sürecek? İşte Kara Cuma indirim tarihleri!

25.11.2016Teknoloji
Galaxy S7in simsiyah modeli geliyor

Galaxy S7'in 'simsiyah' modeli geliyor

Samsung'un üzerinde çalıştığı bir süredir konuşulan "parlak siyah" Galaxy S7 Edge, sonunda kendini gösterdi.

25.11.2016Teknoloji
100 milyar dolarlık ‘yeşil tahvil’ fırsatı

100 milyar dolarlık ‘yeşil tahvil’ fırsatı

Mayıs ayında Türkiye’nin ilk yeşil tahvil ihracını gerçekleştiren TSKB’nin Genel Müdür Yardımcısı Çiğdem İçel, 300 milyon dolarlık ihraca 4 milyar dolar yani 13-14 kat fazla talep geldiğini anlattı. Yeşil tahvil piyasasının 100 milyar dolar büyüklüğe ulaştığını kaydeden İçel, “Biz Türkiye’de ilk kurumuz ama arkası gelecek” diyor. 

24.11.2016Ekonomi
Telefonlara araba modu geliyor

Telefonlara araba modu geliyor

Otomobil kullanırken telefonların kullanılması nedeniyle yaşanan kazaların her geçen gün artması nedeniyle radikal bir çözüm üzerinde çalışmalara start verildi.

23.11.2016Teknoloji
Macbook Pronun Touch Barında Doom oynadılar

Macbook Pro'nun Touch Bar'ında Doom oynadılar!

Ne kadar "keyifli" olduğu oynayana göre değişse de, MacBook Pro'nun Touch Pad'inde Doom çalıştırmayı başardılar.

23.11.2016Teknoloji
Ekranı katlanabilen iPhone mu geliyor

Ekranı katlanabilen iPhone mu geliyor?

Samsung'dan sonra Apple'ın da bu katlanabilir akıllı telefon konsepti üzerinde çalıştığı ortaya çıktı!

23.11.2016Teknoloji
iPhoneları donduran videoya aman dikkat

iPhone'ları donduran videoya aman dikkat!

Vine video uygulamasının Çin merkezli versiyonu diyebileceğimiz Miaopai’de yer alan bir video iPhone 4’ten iPhone 7’ye kadar olan tüm modelleri kilitleyebiliyor.

23.11.2016Teknoloji
Mehmet Şimşek anlattı: Dolar niye yükseliyor

Mehmet Şimşek anlattı: Dolar niye yükseliyor?

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek son günlerde dolarda yaşanan yükselişle ilgili konuştu:  Küresel olarak doların yükselişinin iki basit sebebi var. Birincisi Amerikan seçimlerinden sonra yeni başkan diyor ki; 'ben artık dışarıdaki benim şirketlerimin tuttuğu paraya izin vermeyeceğim. Geri Amerika'ya getirsinler'.İkincisi, 'ben o kadar dünya işleriyle ilgilenmek istemiyorum. Ortadoğu'da trilyonlarca dolar harcadık o parayı getirelim artık Amerika'da yatırım yapalım' diyor.  Yani dışarıda tutulan başka para birimleri, karlar, kendi ülkesine Amerika'ya gelirse dolara dönecektir. Dolara talep artması, faiz artışı demek. Ondan dolayı dolarda çok güçlü çıkış var.

22.11.2016Ekonomi
Şimşek: İstikrar için en uygun sistem başkanlık

Şimşek: İstikrar için en uygun sistem başkanlık

Şimşek: İstikrar için en uygun sistem başkanlık

22.11.2016Gaziantep
iPhone 8in kamerası çok ses getirecek

iPhone 8'in kamerası çok ses getirecek

iPhone 7 Plus'ta çift arka kamera kullanan Apple, cihazın görüntü yakalama kalitesinde de önemli bir seviyeye çıkmayı başarmıştı. Ancak, neredeyse bütün bomba özelliklerini iPhone 8'e saklayan Apple, kamera konusunda da 7 Plus'ı unutturacak gibi.

21.11.2016Teknoloji
Galaxy Note 7nin Samsunga faturası ağır oldu

Galaxy Note 7'nin Samsung'a faturası ağır oldu

Galaxy Note 7'nin üretiminin durdurulmasının ardından Samsung'un piyasa değeri en düşük rakamları gördü.

21.11.2016Teknoloji
Huawei P9, 9 milyondan fazla sattı

Huawei P9, 9 milyondan fazla sattı!

Her ne kadar Apple veya Samsung kadar tanınır olmasa da Huawei bir kez daha mobil oyununda büyük bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtlamış durumda. Son amiral telefonu Huawei P9, 9 milyon satış adedini devirmiş durumda!

21.11.2016Teknoloji
Apple iPhone 6 Plusların ekranlarını onaracak

Apple iPhone 6 Plus'ların ekranlarını onaracak

Apple, ekranının dokunmatik özelliğinde sorunlar yaşanan iPhone 6 Plus'ları onarmaya hazır!

21.11.2016Teknoloji
Doğan Kuban: Bizde babamın evidir, koruyayım kültürü yok, İstanbul da böyle gitti

Doğan Kuban: Bizde babamın evidir, koruyayım kültürü yok, İstanbul da böyle gitti!

Mimar, restoratör, tarihçi... Değil söyleşmek, karşı karşıya oturmaktan bile onur duyduğum ‘Hocaların Hocası’... 1990’da emekli oldu. O gün bugündür, kendi tabiriyle 24 saat çalışıyor. Yazıyor, üretiyor, anlatıyor. Alanındaki en büyük başvuru kaynaklarından ‘Osmanlı Mimarisi’ adlı kitabı yeniden yayımlanan 92 yaşındaki Doğan Kuban’a, üzerine şiirler yazdığı sevgili İstanbul’unu ve bugünkü mimarlık anlayışını sordum.

19.11.2016Hayat
Apple, iPhone üretimini ABDye taşıyabilir

Apple, iPhone üretimini ABD'ye taşıyabilir 

Teknoloji devi Apple'ın akıllı telefonu iPhone'un üretimini ABD'ye taşıyabileceği bildirildi.

18.11.2016Ekonomi
Web Summit 2016 Yarışması’nda en başarılı 33 girişim arasında yer aldı

Web Summit 2016 Yarışması’nda en başarılı 33 girişim arasında yer aldı

StartersHub'ın yatırımcısı olduğu yerli girişim “Smart Moderation” Web Summit 2016'da PITCH isimli önemli yatırımcıların jüri olarak yer aldığı ve binlerce Start-up’ın başvuru yaptığı yarışmanın yarı finaline kalarak dünyanın en başarılı girişimleri arasındaki yerini aldı.

18.11.2016Teknoloji
Turkcell ‘Merhaba Umut’ uygulaması ile 1 ayda 130 bin Suriyeliye ulaştı

Turkcell ‘Merhaba Umut’ uygulaması ile 1 ayda 130 bin Suriyeliye ulaştı

Turkcell Akademi, hayata geçirdiği ‘Merhaba Umut’ mobil uygulaması ile sadece 1 ayda 130 bin aktif kullanıcıya ulaştı.

18.11.2016Teknoloji
Apple mağazalarında kodlama dönemi başlıyor

Apple mağazalarında kodlama dönemi başlıyor

Apple, Bilgisayar Bilimleri Eğitim Haftası’nı kutlamak amacıyla 487 Apple mağazasının tümünde, 5 - 11 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek Kodlama Saati atölyelerine bugünden itibaren kayıt olunabileceğini duyurdu.

18.11.2016Teknoloji
Sanatçılar eserlerini iPad Pro ile yapınca...

Sanatçılar eserlerini iPad Pro ile yapınca...

Geçtiğimiz seneden bu yana içerik geliştirme konusunda hayatımızın bir parçası olan iPad Pro ve Apple Pencil kullanan mimarlar,  tasarımcılar ve hatta karikatüristler kendi eserlerini ortaya çıkarıyor ve bakın ortaya neler çıkıyor neler?

17.11.2016Teknoloji
Garajda hayaller gerçeğe dönüşecek

Garajda hayaller gerçeğe dönüşecek

Garajda hayaller gerçeğe dönüşecek

17.11.2016İzmir
Yeni iPadlerde çerçeve olmayacak

Yeni iPad'lerde çerçeve olmayacak!

Apple önümüzdeki yıl yeni 10.9-inç'lik "çerçevesiz"bir iPad piyasaya sürmeyi planlıyor olabilir.

17.11.2016Teknoloji
Appledan 1000 TLye kitap

Apple'dan 1000 TL'ye kitap!

Kişisel bilgisayar, iPhone ve iPad'leri hayatımıza sokan, teknoloji devi Apple bu sefer ilginç bir ürünle gündemde. Zira Apple pek de akıllı olmayan bir ürün tanıtarak tüm dikkatleri üzerine çekti.

16.11.2016Teknoloji
iPhone fiyatları düşüyor, Apple ikinci el iPhone satışına başlıyor

iPhone fiyatları düşüyor, Apple ikinci el iPhone satışına başlıyor!

iPhone'dan teknoloji severlerin dikkatini çekecek bir kampanya geliyor. Kullanıcılar ikinci el iPhone'ları, artık Apple garantili bir biçimde, bizzat firmanın kendisinden alabilecek. Bu da iPhone fiyatlarının düşmesi anlamına geliyor!

16.11.2016Teknoloji

Yazar Sonuçları

60’lardan bugüne gelen bir ‘Sevdiğim Adam’

60’lardan bugüne gelen bir ‘Sevdiğim Adam’

“Sevdiğim Adam” şarkısını yaz başında, geyik olsun diye DJ kabinine geçtiğim mekanın Türkçe listesini fazla güncel ve sıkıcı bulunca, Apple Music’i tararken keşfetmiştim.

27.11.2016Kelebek Yazıları
Silikon devleri ile Detroit dinozorunun sokak savaşları

Silikon devleri ile Detroit dinozorunun sokak savaşları

Bu bir “Transformer”lar savaşıydı. Otomobiller dijital hayvanlara dönüşecek ve birbirine girecekti. Yarışı kim kazanacak? Silikon Vadisi’nin genç tilkileri mi... Yoksa eski dünyanın yaşlı kurtları mı...

26.11.2016Haber Yazıları
Trend Top 15

Trend Top 15

Bu pazarın kafası bu: En son trendler neler? Ne yükseliyor, ne alçalıyor, ne konuşuluyor, neyin peşinden çok yakında koşulacak? Trend Top 15’e buyrun...

26.11.2016Kelebek Yazıları
Telefon faturasının ağlatmadığı bir dünya mümkün

Telefon faturasının ağlatmadığı bir dünya mümkün!

İnternet kotasını aşıp, fatura gününü korkuyla bekleyenlerden misiniz?Tüketicinin Patrick Abisi olarak (ve son aylardaki kendi mağduriyetimi de gidermek adına) nasıl mobil veri tasarrufu yapabileceğimizi masaya yatırıyorum.

25.11.2016Cumartesi Yazıları
Güzel şeyler...

Güzel şeyler...

.

19.11.2016Kelebek Yazıları
Sevdiği kadını veya erkeği kaptıranın yeni dünyası budur

Sevdiği kadını veya erkeği kaptıranın yeni dünyası budur

FRANSIZ aşırı sağının lideri ve muhtemelen gelecekte Fransa’nın Trump’ı veya Putin’i olacak olan Marine Le Pen, Amerikan seçimini şöyle yorumladı:

15.11.2016Haber Yazıları