MENÜ
Arşiv

Apple

Apple ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Apple haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.510 Apple haberi bulunmuştur.

Apple Inc. ya da eski adıyla Apple Computer, Inc., merkezi Cupertino, California’da bulunan; tüketici elektroniği, bilgisayar yazılımı ve kişisel bilgisayar tasarlayan, geliştiren ve satan Amerikan çok uluslu şirkettir. Kurucuları Steve Jobs, Tim Cook, Steve Wozniak'dır. En bilinen donanım ürünleri Mac serisi bilgisayarlar, iPod müzik çalar, iPhone akıllı telefon, iPad tablet bilgisayar ve Apple Watch adlı akıllı saattir. Yazılımları arasında ise OS X ve iOS işletim sistemleri, iTunes medya tarayıcısı, Safari internet tarayıcısı ile iLife ve iWork paketleri yer almaktadır. Şirket 1 Nisan 1976 yılında kurulmuş ve 3 Ocak 1977’de Apple Computer, Inc. adıyla anonim şirket haline gelmiştir. İsminde yer alan "Computer" (Bilgisayar) kelimesi 9 Ocak 2007'de iPhone tanıtımıyla birlikte tüketici elektroniğine yönelimlerini yansıtması amacıyla kaldırılmıştır. Günümüzde tercih edilen telefon markaları arasında ise Apple, Samsung gibi dünyaca ünlü markalar gelmektedir.


Apple Haberleri

Adana, Tayvan Türk iş adamlarını bekliyor

Adana, Tayvan Türk iş adamlarını bekliyor

Adana, Tayvan Türk iş adamlarını bekliyor

22.1.2017Adana
Bylock ile ilgili iddianame: Ekşi, İnci ve Uludağ Sözlükte 15 Temmuz öncesi bulunamadı

Bylock ile ilgili iddianame: Ekşi, İnci ve Uludağ Sözlük'te 15 Temmuz öncesi bulunamadı

"Bylock" kullandıkları tespit edilen Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) çalışanı 26 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, şifreli haberleşme programı ile ilgili oldukça ayrıntılı bilgilere yer verildi. Buna göre şu ana kadar ulaşılan 215 bin 92 kullanıcıdan, parolası çözümlenebilen kullanıcı sayısının 184 bin 298 olduğu belirtildi. İddianamede Ekşi Sözlük, Uludağ Sözlük ve İnci Sözlük gibi platformların da incelendiği ve bu programa dair bilgilere 15 Temmuz öncesinde rastlanmadığına dikkat çekildi.

21.1.2017Gündem
Apple Qualcomma tazminat davası açtı

Apple Qualcomm'a tazminat davası açtı

Teknoloji devi Apple'ın, tedarikçisi Qualcomm'a telif ücretleri hakkında haksız rekabete neden olduğu için 1 milyar dolarlık tazminat davası açtığı bildirildi.

21.1.2017Ekonomi
İşte internetteki müzik platformlarının yeni fenomenleri:

İşte internetteki müzik platformlarının yeni fenomenleri:

Youtube’da, Soundcloud’da, Apple Music’de ve Spotify’da fırtınalar estiriyorlar. Hepsi çok genç ve yetenekli, her birinin on binlerce takipçisi var. Kiminin elinden ünlü bir prodüktör tutmuş, kimi kendi çabasıyla başarıya ulaşmış. Dijital çağın gereklerini layığıyla yerine getiren Z Kuşağı müzisyenler, ‘fenomenlikten’ şöhrete uzanan yolda emin adımlarla yürüyor.

20.1.2017Keyif
Yapay zekâ gelişmeleri ve gelecek

Yapay zekâ gelişmeleri ve gelecek

Verilen komutlar doğrultusunda karmaşık, matematiksel ve aritmetiksel işlemleri hatasız bir şekilde yapan hızlı elektronik makinalar, yani bilgisayarlar düşünebilir mi? öğrenebilir mi? akıl yürütebilir mi? algılayabilir mi? ve bulunduğu duruma göre tepki verebilir mi? Evet! Şu an hepsini yapabilir durumda. Bilgisayarın icadından kısa bir süre sonra yapay zekâ konuşulmaya başlandı. Ancak kişisel bilgisayarlar (Personel Computer) kadar üzerinde durulmadığı için eşit derecede ilerleyemedi. Milenyum sonrası ciddi ARGE yatırımları yapılmaya başlandı sadece ABD geçtiğimiz yıl 28 Milyar dolar bütçe ile en fazla yatırım yapan ülke oldu.

20.1.2017Teknoloji
Seyahatin olmazsa olmazı: Wi-Fi

Seyahatin olmazsa olmazı: Wi-Fi

Aylar öncesinden başlayan uygun uçak bileti arayışı, bütçeye uygun gelebilecek en iyi konaklama imkanları derken, üçün beşin hesabı yapılır. Her ne kadar hesap kitap yapılsa da, yurtdışı seyahatlerinde yapılan onca bütçe hesabı, Wİ-Fİ kullanımı ile çöpe gider. İşte, yurtdışına çıkmadan önce İnternet ücretlerinden gol yememeniz için ufak öneriler

20.1.2017Seyahat
iPhonelara şok yeni yıl zammı İşte zamlı Türkiye fiyatları

iPhone'lara şok yeni yıl zammı! İşte zamlı Türkiye fiyatları

Apple, Türkiye fiyatlarında bir güncelleme yaptı, iPhone fiyatlarına yeni yıl zammı geldi. Özellikle son iki ayda dövizde yaşanan artış bu kararda etkili oldu. Apple Store, resmi sitesinde fiyatları güncelleyerek zamlı iPhone ve MacBook fiyatlarını yayınlamaya başladı. Peki yeni zamla birlikte iPhone modellerinin yeni Türkiye fiyatları ne kadar oldu?

20.1.2017Teknoloji
iPhoneları çökerten emojilere dikkat

iPhone'ları çökerten emojilere dikkat!

iPhone'u kilitleyen mesajlar, videolar ve tarihler görmeye alıştık ve işin ilginç tarafı, bu yöntemlere düzenli aralıklarla yenileri ekleniyor. Şimdi ise iPhone'u uzaktan kilitleyen yeni bir yöntem daha ortaya çıktı: Emojiler!

20.1.2017Teknoloji
iPhone 7’ye yüzde 18 zam

iPhone 7’ye yüzde 18 zam

SON dönemlerde Türk Lirası’nın dolar karşısında hızla değer kaybetmesinden sonra akıllı telefon üreticileri zam için harekete geçti.

19.1.2017Ekonomi
MacOSa yepyeni bir özellik geliyor

MacOS'a yepyeni bir özellik geliyor

Apple, MacOS Sierra'nın son beta sürümünde, pil ömründen şikayet edenler için önemli bir yenilik sunuyor!

19.1.2017Teknoloji
GarageBand ve Logic Pro Xe önemli güncelleme

GarageBand ve Logic Pro X'e önemli güncelleme

Apple her seviyeden müzisyene yönelik, iPhone, iPad ve Mac’te kullanılabilen heyecan verici yeni özelliklere sahip müzik yapma uygulamalarında önemli güncellemeler yapılacağını duyurdu.

19.1.2017Teknoloji
Apple uygulamalara zam yapıyor

Apple uygulamalara zam yapıyor!

Apple, App Store'da Türkiye dahil olmak üzere bazı bölgelerde küçük bir şok yaşatacak, büyük zam yaptı.

19.1.2017Teknoloji
iPhoneları çökerten mesaja dikkat

iPhone'ları çökerten mesaja dikkat!

Apple, iOS'u her yeni güncelleme ile daha güvenli hale getiriyor. Ancak her zaman mutlaka bir güvenlik açığı oluyor. Bu seferki durum mesaj uygulaması ile ile ilgili. iPhone'a gelen bir mesaj yeniden başlatılana kadar iPhone'u bir süre kullanılamaz hale getirebiliyor.

19.1.2017Teknoloji
10 dolarlık iPhone tuzağına aman dikkat

10 dolarlık iPhone tuzağına aman dikkat!

Ülkemizde oldukça yüksek fiyatlardan satılan ve doların yükselmesiyle birlikte fiyatlarında da artış beklenen iPhone 7'leri 10 dolara sattığını iddia eden bir e-posta kullanıcılar için tehlike saçıyor.

17.1.2017Teknoloji
Google Play Store App Storea yine yenildi

Google Play Store App Store'a yine yenildi!

Play Store 2016'da etkileyici bir büyüme sergilese de Apple App Store'u henüz geçemedi.

17.1.2017Teknoloji
GM’yi geçti, VW’ye ulaştı

GM’yi geçti, VW’ye ulaştı

Türkiye’de son dönemde faaliyetleri tartışılan araç paylaşım platformu Uber’in piyasa değeri 62.5 milyar dolara yükseldi. Böylece tek bir aracı veya fabrikası olmayan Uber’in değeri tarihleri 100 yılı aşan Volkswagen’e yaklaşırken, General Motors’u (GM) geride bıraktı.

16.1.2017Ekonomi
Galaxy S8den önce kılıfı ortaya çıktı

Galaxy S8'den önce kılıfı ortaya çıktı!

Galaxy S8'e ait kılıfların internete sızmasının ardından bu kez internette satışa çıkarılan bir Galaxy S8 kılıfıyla karşı karşıyayız.

16.1.2017Teknoloji
Dolar yükseldi, iPhonelara zam geliyor

Dolar yükseldi, iPhone'lara zam geliyor!

Dolar ve euronun hızlı yükselişi neticesinde başta Apple'ın popüler telefonları iPhone olmak üzere ithal telefonların fiyatlarında artış bekleniyor.

16.1.2017Teknoloji
Görme Engelli Can Kırcanın Sıra Dışı Hayat Hikâyesi

Görme Engelli Can Kırca'nın Sıra Dışı Hayat Hikâyesi!

1991 doğumlu olan Can Kırca, doğuştan halk arasında bilinen adı ile tavukkarası hastalığıyla dünyaya geldi. Doğduğu günden beri sadece çok az bir ışık gören Kırca, hayatı boyunca hiçbir şeyi net ve tam renkleri ile göremedi; ancak doğuştan gelen görme engelinin hayatını engellemesine izin vermedi.

13.1.2017Kampüs
2017de dünyayı değiştirecek 10 teknoloji trendi

2017'de dünyayı değiştirecek 10 teknoloji trendi

Mobil cihazlar, uygulamalar, sosyal medya ve bağlantı teknolojilerinin birbirine bağlı biçimde yükselişi geçtiğimiz yıl hız kesmedi ve görünen o ki 2017’ye de en önemli yenilikleri bu alanlarda göreceğiz. Bunlara ek olarak sürücüsüz otomobiller, drone’lar, asistan robotlar, yapay zeka, nesnelerin interneti, artırılmış gerçeklik ile sanal gerçeklik 2017’de dünyayı değiştirmeye devam edecek.

13.1.2017Teknoloji
Apple Watchlar için Macintosh görünümlü şarj cihazı

Apple Watch'lar için Macintosh görünümlü şarj cihazı

Elago isimli şirketin geliştirdiği ve görünümüyle eski Macintosh'ların birebir aynısı olan şarj cihazı Apple Watch'ları işte böyle şarj ediyor.

13.1.2017Teknoloji
Appleın kampüsü çamur deryasına döndü

Apple'ın kampüsü çamur deryasına döndü

Apple'ın bu yıl başında taşınmayı planladığı uzay üssü görünümlü dev kampüsünün son hali kampüsün kullanıma pek o kadar da hazır olmadığını gözler önüne serdi.

12.1.2017Teknoloji
Böyle çılgın parti görmedim

Böyle çılgın parti görmedim

Dünyanın her köşesini gezmiş biri olarak bana bugüne kadar gördüğüm en çılgın partinin hangisi olduğunu sorarsanız geçtiğimiz cumartesi gecesi Viyana’da yapılan Lifeball derim.

11.1.2017Seyahat
Appleın mühendisini Tesla kaptı

Apple'ın mühendisini Tesla kaptı

Apple ve Tesla arasında ilan edilmemiş savaş giderek kendini göstermeye başlıyor. Apple için çok önemli ürünler geliştiren o mühendis artık Tesla için çalışacak.

11.1.2017Teknoloji
Mac kullananlar bu e-postaya dikkat

Mac kullananlar bu e-postaya dikkat!

Yeni keşfedilen bir zararlı, macOS sistemlerini izlediği bu garip yolla yavaşlatıyor ve çökme noktasına getiriyor.

11.1.2017Teknoloji
iPhone 8lerin ekranı işte böyle olacak

iPhone 8'lerin ekranı işte böyle olacak!

Yeni bir rapor, Apple'ın iPhone 8'de AMOLED ekrana yer vermek için düğmeye bastığını söylüyor!

11.1.2017Teknoloji
Airpodsu bul uygulaması yayından kaldırıldı

Airpods'u bul uygulaması yayından kaldırıldı

Apple'ın kablosuz kulaklıkları Airpods'ların en büyük sorunlarından biri kaybolma ihtimaline karşılık nerede olduğunun bulunamaması. Bu amaçla geliştirilen Finder for Airpods tam bu noktada devreye giriyor ve Airpods'ların bulunmasını sağlıyordu; ancak Apple aldığı son bir kararla bu uygulamayı yayından kaldırdı.

11.1.2017Teknoloji
5 soruda fintechin geleceği

5 soruda fintech'in geleceği

Teknoloji ve finansı bir araya getiren fintech her geçen gün daha büyük bir sektör haline geliyor. Peki yakın gelecekte fintech ile ilgili bizi neler bekliyor?

10.1.2017Kobi
iPhone 10 yaşında: Dünyayı değiştiren telefonun hikâyesi

iPhone 10 yaşında: Dünyayı değiştiren telefonun hikâyesi

iPhone 10 yaşına bastı. Apple bu 10 yıllık süreçte neler yaptığını, iPhone'ların neleri nasıl değiştirdiğini masaya yatırdı.

10.1.2017Teknoloji
iPhone 8ler kablosuz şarj olacak

iPhone 8'ler kablosuz şarj olacak!

iPhone 8'in heyecan verici, şimdiki teknolojileri kıskandıracak, yeni bir kablosuz şarj teknolojisiyle gelebileceğine dair yeni ipuçları var!

10.1.2017Teknoloji
Whatsapptan yılbaşı rekoru

Whatsapp'tan yılbaşı rekoru

WhatsApp, yılbaşı gecesi yollanan mesajlarla ulaşılması güç bir rekora imzasını atmayı başardı.

10.1.2017Teknoloji
Apple bu yıl hangi oyuncaklarıyla geliyor

Apple bu yıl hangi oyuncaklarıyla geliyor?

Yeni iPhone 8 (ya da 7S), yeni iPad'ler, yeni iMac'ler... iPhone'ların 10'uncu yılını kutlayan Apple bu yıl kullanıcılarıyla hangi oyuncaklarını buluşturacak?

10.1.2017Teknoloji
Oyun tutkunları için üç ekranlı dizüstü bilgisayar

Oyun tutkunları için üç ekranlı dizüstü bilgisayar

Her yıl ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen ve yeni teknoloji ürünlerinin sergilendiği Consumer Electronics Show'da bu yıl da ilginç tasarımlara rastlanıyor. 2017'nin göze çarpan ürünlerden biri de Razer şirketinin üç adet 4K ekranı olan dizüstü bilgisayarı Project Valerie.

7.1.2017Teknoloji
iPhone 7ye kulaklık girişini geri getiren kılıf

iPhone 7'ye kulaklık girişini geri getiren kılıf

iPhone 7'de 3.5mm kulaklık girişi olmaması sizi de üzüyorsa, CES 2017'de ortaya çıkan bu kılıf, tüm üzüntünüzü alıp götürebilir.

7.1.2017Teknoloji
Noelin en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Noel'in en renkli ve neşeli adresi: Viyana

Her Noel zamanı Avrupa’yı tatlı bir telaş alır. Sokaklar caddeler ışıklandırılır, yılbaşı ağaçları süslenir, birbirinden renkli Noel pazarları şehirlerin en işlek meydanlarına kurulur. Sokaklarda yürürken burnunuza da mis gibi zencefilli kurabiye kokuları gelir. İşte bu masalı yaşayabileceğiniz yerlerin başında gelen şehirlerden biri Viyana...

6.1.2017Seyahat
Viyananın büyüleyici Noel pazarları

Viyana'nın büyüleyici Noel pazarları

Yılın renkli, eğlenceli ve hareketli zamanı yaklaşıyor. Yılbaşı geliyor. Avrupa’da yılbaşının yaklaşması demek aynı zamanda Noel heyecanı demek. Kasım’ın ortalarından itibaren sokaklar, caddeler ışıl ışıl süsleniyor. Noel şarkıları her yerden kulaklarınıza çalınıyor. Mis gibi kokusuyla sizi yolunuzdan çeviren yılbaşı kurabiyeleri, buz gibi havaya olan direncinizi artıracak sıcak şarap büfeleriyle Noel pazarları şehirlere masalsı gibi bir atmosfer katıyor. Bunların başında ise Viyana geliyor. İşte Viyana'nın Noel rehberi...

6.1.2017Seyahat
App Store yılın ilk günü rekor kırdı

App Store yılın ilk günü rekor kırdı!

Apple, 2017’nin ilk gününde App Store’un şimdiye kadarki en yoğun satış gününü yaşadığını duyurdu.

6.1.2017Teknoloji
Fast Company dergisine göre 2016’nın “en iyi lideri” Hamdi Ulukaya

Fast Company dergisine göre 2016’nın “en iyi lideri” Hamdi Ulukaya

Fast Company dergisine göre 2016’nın “en iyi lideri” Hamdi Ulukaya

5.1.2017İstanbul
Eren Derdiyokun golünü 49 bin kişi izledi

Eren Derdiyok'un golünü 49 bin kişi izledi

GollerCepte’de ilk yarının en çok izlenen golünü Eren Derdiyok attı

5.1.2017Spor
Snapdragon 835 ne kadar hızlı

Snapdragon 835 ne kadar hızlı?

Qualcomm'un yeni nesil işlemcisiyle yapılmış bir hız testi, etkileyici sonuçlarını web'e döktü; işte Snapdragon 835'in aldığı puan...

4.1.2017Teknoloji
Apple Watchtaki düğme iPhonea geliyor

Apple Watch'taki düğme iPhone'a geliyor!

Apple, akıllı saati Apple Watch'ta kullandığı Digital Crown adlı döner düğmeyi yeni iPhone modellerinde kullanabilir.

4.1.2017Teknoloji
AirPods kulaklık pil sorunu için çözüm bulundu

AirPods kulaklık pil sorunu için çözüm bulundu

Çıktığı günden beri yok satan Apple'ın kablosuz kulaklığı Airpods bugünlerde batarya problemi ile konuşuluyor. İşte batarya problemini gidermek için yapmanız gerekenler...

4.1.2017Teknoloji
Dergilik yenilendi

Dergilik yenilendi

Turkcell’in akıllı telefon ve tabletlere özel geliştirdiği Dergilik uygulaması,Türkiye’nin kullanımına sunuluyor. 85 yayıncıdan 250 derginin yer aldığı yeni Dergilik’te okunma sayısı aylık 750 bine ulaşıyor.

3.1.2017Teknoloji
iOS 10.3 güncellemesi ile gelecek yenilikler

iOS 10.3 güncellemesi ile gelecek yenilikler

Bir sonraki iOS güncellemesi iOS 10.3'ün hangi yenilikleri getireceği şimdiden ortaya çıktı.

3.1.2017Teknoloji
iPhonelara şimdi de sinema modu geliyor

iPhone'lara şimdi de sinema modu geliyor

iOS 10.3 güncellemesi ile siyah ağırlıklı bir tema olan 'Gece Modu', 'Sinema Modu' olarak karşımıza çıkabilir.

3.1.2017Teknoloji
iPhone üretimi Çinden ABDye mi kayıyor

iPhone üretimi Çin'den ABD'ye mi kayıyor?

Apple, yapılan çağrılara cevap verip iPhone'u ana vatanına geri getirecek mi? Görünüşe göre şimdilik bu, pek mümkün değil!

2.1.2017Teknoloji
iPhoneu erimiş alüminyumun içine attılar

iPhone'u erimiş alüminyumun içine attılar!

iPhone'u erimiş alüminyumun içine atarsanız ne olur? İşte bunun cevabını veren, etkileyici görüntülerle dolu bir video...

2.1.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bir seyahatin temeli: Wi-Fi

Bir seyahatin temeli: Wi-Fi

Haftalarca ucuz uçak bileti kovalanır. En hesaplı konaklama yöntemleri aranır, üçün beşin çetelesi tutulur. Ancak genelde yurtdışı seyahatlerde cüzdanlar golü hiç beklemedikleri yerden, veri ücretlerinden yer. Seyahatteyken check-in yapma güdüsü, ‘Bakın nasıl geziyorum’ları Instagram’dan bir an önce ilan etme dürtüsü tatil ekonomisi rasyonelliğine çoğu zaman galip gelir. Bunlar da data paketimizi kemirir durur. Ama yuvaya dönüldüğünde telefon faturasına bakıp sarılarak ağlamamayı sağlayacak bir çözüm var: Wi-Fi. Kablosuz internete bağlanma alanlarını efektif şekilde kullanarak hücresel ağa ihtiyaç duymadan tatil yaptığınızı eşe dosta duyurabilirsiniz. 

21.1.2017Seyahat Yazıları
Bu uygulamalara mutlaka bir şans verin

Bu uygulamalara mutlaka bir şans verin

Akıllı telefonları "akıllı" hale getiren, bu telefonlar için geliştirilen uygulamalar elbette. Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp gibi uygulamaları yoğun olarak kullanıyor pek çoğumuz; ancak elbette uygulama mağazalarında sayıca çok daha fazlası var. Hepsi de birbirinden farklı rolleri üstleniyor.

17.1.2017Haber Yazıları
Sadrazamlık/başbakanlık makamı Türk geleneğidir

Sadrazamlık/başbakanlık makamı Türk geleneğidir

TÜRK tarihinde sadrazamlık (başvekillik/başbakan) makamının işlevini bir araştırın” diyor bir okurumuz.

10.1.2017Haber Yazıları