MENÜ

Uyku Problemleri

Uyku Problemleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Uyku Problemleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Uyku Problemleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 938 Uyku Problemleri haberi bulunmuştur.

Uyku Problemleri Haberleri

Psikologlardan ailelere tavsiyeler

Psikologlardan ailelere tavsiyeler

Türk Pskiloglar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Nesrin Hisli Şahin, Bursa`da ortaya çıkarılan bir rehber öğretmenin çocuklara yönelik cinsel taciz ve porno skandalı ile ilgilianne ve babalara seslenerek, "Tek tek kötü olaylara bakıp sanki bu olay her an sizin de çocuğunuzun başına gelebilirmiş gibi bir endişeye kapılmayın" dedi.

30.12.2001Gündem
Polislere sanal psikiyatrist

Polislere 'sanal psikiyatrist'

Stres yoğunluğu en fazla mesleklerden birinde görev yapan polislerin, mesleki, toplumsal ve ailevi sorunlarını iletebilecekleri, tavsiyeler alabilecekleri "sanal psikiyatristi" servisi kuruldu.

14.01.2002Gündem
Uykuyu kaçıran ilaç yaptılar

Uykuyu kaçıran ilaç yaptılar

Saatlerce uyanık kalmak ve daha az uyuyarak günden daha fazla yararlanmak için yeni bir ilaç geliştirildi. Amerika'da yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen ‘‘Provigil’’ adlı ilaç, yan etki ve bağımlılığa neden olmaksızın insanların saatlerce uyanık kalmalarını sağlıyor.

15.04.2002Gündem
Uykuyu kaçıran ilaç yaptılar

Uykuyu kaçıran ilaç yaptılar

Saatlerce uyanık kalmak ve daha az uyuyarak günden daha fazla yararlanmak için yeni bir ilaç geliştirildi. Amerika'da yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen ''Provigil'' adlı ilaç, yan etki ve bağımlılığa neden olmaksızın insanların saatlerce uyanık kalmalarını sağlıyor.

İşyerinde depresyon

İşyerinde depresyon

Toplumda sık olarak rastladığımız ruhsal rahatsızlıklar, aslında iş ortamında da sıkça rastladığımız rahatsızlıklardır. Bunların başında depresyon gelir. Depresyon ne geçici bir ruh durumu ne de kişisel bir zayıflıktır. Ciddi ama aynı zamanda tedavi edilebilir bir rahatsızlıktır. Aksine, farkedilmeyen ve tedavi edilmeyen depresyon, hem kişinin kendisi için büyük bir zarar; hem de işyeri açısından bakacak olursak para kaybı, üretim zararı adına önemli bir etkendir.

11.11.2002Gündem
Erkeklerde orta yaş krizi Andropoz

Erkeklerde orta yaş krizi "Andropoz"

Andropozun tedavisi, eksilen hormonu (Testesteron) yerine koymaktır. Andropozdaki hiçbir erkek, yerine koyma tedavisi için geç kalmış sayılmaz.

Takıntılar zamanımızı çalıyor

Takıntılar zamanımızı çalıyor

Evden çıkıyorsunuz tam işinize gitmek üzeresiniz aniden kafanıza bir düşünce takılıyor: Acaba kapıyı kilitledim mi?. Tüm işlerinize geç kalmayı göze alıp geri dönüyorsunuz. Kapıyı kontrol edip çıkıyorsunuz. Bu defa da “Ocağı kapattım mı, pencereyi kapattım mı?...” gibi kaygılarla yeniden dönmek zorunda hissediyorsunuz.

15.09.2003Kelebek
Az salgılanan büyüme hormonuna dikkat

Az salgılanan büyüme hormonuna dikkat!

Uzmanlara göre büyüme hormonu iki ucu keskin bıçak. Çünkü bilinçsizce takviye edildiğinde pek çok hastalığı beraberinde getiriyor

Egzersiz fiziksel bağımlılık yapabilir

Egzersiz fiziksel bağımlılık yapabilir

Amerikalı bilim adamlarının araştırmasına göre, her gün egzersiz yapmak, vücudun egzersize fiziksel bağımlılık geliştirmesine neden olabiliyor.

2.12.2003Gündem
Takıntılarınızdan kurtulmak elinizde

Takıntılarınızdan kurtulmak elinizde!

Evden çıkıyorsunuz tam işinize gitmek üzeresiniz aniden kafanıza bir düşünce takılıyor: Acaba kapıyı kilitledim mi?

Üç milyon kişinin başı ağrıyor

Üç milyon kişinin başı ağrıyor

Baş ağrısı nedeniyle sağlık kurumlarına başvuran hastaların yarısında süregen günlük baş ağrısı (SGB), hekime başvuran SGB hastalarının yüzde 80' ında da aşırı ilaç kullanma alışkanlığı bulunuyor.

Erken kalkan yol alır

Erken kalkan yol alır

Uzmanlar erken kalkmanın genlerden mi, yoksa hayat tarzından mı kaynaklandığı konusunda farklı görüşteler. Loughborough Üniversitesi Uyku Araştırma Merkezi’nden Profesör Jim Horne, ‘Küçük çocuklar, kadınlar ve yaşlılar erken kalkmaya meyillidir. Gençler ise uykuya daha düşkündür. Kadınların neden erkeklerden daha erken kalktığını bilmiyoruz’ diyor. Bazı uzmanlar ise aile üyelerinin uyku düzeninde benzerlikler olmasının genlerden kaynaklandığını ifade ediyor.

30.08.2005Kelebek
Erken kalkan yol alır

Erken kalkan yol alır

Erken kalkın, daha zinde olun, tüm gününüzü mutlu mutlu geçirin...

Ne kadar Andropoz o kadar puan

Ne kadar Andropoz o kadar puan

Andropoz gerçekten var mı, yok mu, tartışması sürüyor. Kadınlardaki menopozun erkeklerdeki karşılığı olduğu öne sürülen andropozun kelime anlamı ‘erkekliğin sonu’. Uluslararası dernekler ve bilim adamları, andropoz yerine başka bir deyimi yerleştirmeye çalışıyor: İlerleyen Yaşlarda (Geç) Oluşan Hipogonadizm. İngilizcesi Late Onset Hypogonadism (LOH).

22.10.2005Kelebek
Yorgun musunuz

Yorgun musunuz?

"Yorgunluğun da zamanı olur mu?" diye soruyorsanız hemen yanıtlayalım: Özellikle ruhsal yorgunluk söz konusuysa yorgunluk-zaman ilişkisi çok önemlidir.

Stresle başa çıkmak için...

Stresle başa çıkmak için...

Modern hayatın yan etkileri kendini stres ve yorgunluk olarak gösteriyor. Yaşam tarzınızda yapacağınız ufak tefek değişikliklerle kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Uykusuzluk ve çalışmaktan ölmenin Japoncası: Karoşi

Uykusuzluk ve çalışmaktan ölmenin Japoncası: Karoşi

Japonlar, "tsunami" gibi bir başka kavram ve kelimeyi de dünya dillerine kazandırıyor: "Karoşi"... Karoşi, yeterli uyku uyumayan, fazla çalışmaktan ölen kimse anlamına geliyor. Japonya’da uykulu bir şekilde işe gidenlerin ülke ekonomisine verdiği zararın yaklaşık 30 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

9.06.2006Gündem
Stres ve kış depresyonuna birebir

Stres ve kış depresyonuna birebir

İşte çoğu kişinin ortak sorunu olan stresle başa çıkmanın yolları...

26.02.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Stresle başa çıkabilirsiniz

Stres, fiziksel, duygusal ya da zihinsel durumlarda yaşanan gerginlik olarak tanımlanabilir. Kimi zaman sizi hayal kırıklığına uğratır, üzer ve sinirlendirir, kimi zaman da daha hırslı, üretken ve yenilikçi olmanızı sağlar.

6.09.2003

Yaşlandıkça uyku neden kaçar

Serin bir sonbahar sabahı sokaklar yeni yeni aydınlanıyor. Siz, bu sabah da erkenden uyandınız. Göz kapaklarınız hálá çok ağır, bedeniniz hálá çok yorgun ve bitkin. Biraz daha uyku için neler vermezdiniz? Siz yaşlandıkça bazı uyku sorunlarınızın zaten ortaya çıkacağını, uykunuzun sık sık bölünüp azalacağını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

29.09.2003

Wellness’in altı boyutu

Sağlıklı ve formda bir hayat; hasta olarak geçirdiğiniz günlerin azaldığı daha iyi bir yaşamın altın anahtarı.

14.02.2004

Yorgunluk sosyal uyumsuzluk işareti

Soğuk ve karanlık kış günleri, yorgunluk zamanlarıdır.

18.01.2006

Sempatikler, stresten daha çok zarar görüyor

İyi yönetilmeyen stresler, vücuda önemli zararlar veriyor. Uzun süreli ve yoğun stres, kalpte, solunum ve sindirim sisteminde, ciltte ciddi sorunlar geliştiriyor.

23.01.2006

Vitamin ve mineral hapları yararsız mı

Yeni bir çalışmanın sonuçları ortalığı karıştırdı.

7.08.2006

Andropozdaki erkek daha çok aldatıyor

Andropozun temel nedeni testosteron hormonunun azalmasıdır.

20.09.2006

En önemli gücü iyimserliği

Sayın Hülya Koçyiğit’in aile tıbbi öyküsü pek parlak değil. Genetik mirasında çok sorun var.

21.10.2006

Stres karın ağrıtıyor!

Stres karşısında gösterdiğiniz tepkiler o anda salgıladığınız kimyasal maddelerle ilişkilidir.

29.11.2006

Uykusuzluğun en iyi ilacı huzur tabletleridir

İster ciddi uyku bozuklukları, ister sıradan uyku sorunları yaşayın, iyi uykunuz yoksa sağlığınız iyi değildir.

5.12.2006

Zarafetle yaşlanmak için ne yapmak gerek

Yaşlanma evrensel bir süreçtir. Vücudunuz zamanın yıpratıcı etkisiyle dönüşü olmayan yapısal ve işlevsel bazı değişiklikleri mutlaka yaşayacaktır.

21.01.2007

Düzenli egzersizin faydası çok

Düzenli egzersiz alışkanlığının size kazandıracağı çok şey var.

14.04.2007

İyi yaşlanmayı biliyor musunuz?

Yaşlanmaya karşı çıkıp "Anti Aging" deyimine takılıp kalanların aynı zamanda kötü birer şarap tüketicisi olduğunu düşünüyorum! Sebebi, yaşlanan her şey gibi şarabın da, insanın da yıllandıkça yeni lezzetler, değerler ve derinlikler kazandığını bilmemdir.

23.06.2007