MENÜ

Twitter Yasağı

Twitter Yasağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Twitter Yasağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 705 Twitter Yasağı haberi bulunmuştur.

Twitter Yasağı Haberleri

VPN kullananları fişlemiyoruz

VPN kullananları fişlemiyoruz

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, internet kesintileri sırasında sanal ağ VPN’i kullananları fişlemediklerini dile getirerek “VPN’in sadece terör gibi amaçlarla kullanımını kısıtlıyoruz, herhâlde buna da kimsenin itirazı olmaz” dedi. 

10.11.2016Ekonomi
İranda Twitter yasağı kalktı iddiası

'İran'da Twitter yasağı kalktı' iddiası

Batılı ülkelerle yaptığı nükleer anlaşma uyarınca üzerindeki ekonomik yaptırımlar kaldırılan İran'da, YouTube'a erişimin açıldığı bildirildi. Ülkede Twitter yasağının da "kısmen" kaldırıldığı iddia edildi.

18.01.2016Dünya
Kılıçdaroğlundan yasak eleştirisi

Kılıçdaroğlu'ndan yasak eleştirisi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter’a getirilen erişim yasağına Twitter hesabından tepki gösterdi.

22.07.2015Gündem
Twitter yasağı kaldırıldı (Twitter açıldı mı)

Twitter yasağı kaldırıldı (Twitter açıldı mı?)

Şanlıurfa 2. Sulh Ceza Hakimliği verdiği kararla Twitter'a erişimi engelleme kararını kaldırdı. Mahkeme Suruç'ta 32 kişinin hayatına mal olan patlama görüntülerinin paylaşılması nedeniyle Twitter'a erişimin engellenmesi kararını almıştı.

22.07.2015Teknoloji
Twitter neden kapatıldı İşte nedeni

Twitter neden kapatıldı? İşte nedeni

Twitter neden kapatıldı? Twitter yasaklandı mı? Sosyal medya kullanıcıları, şu an en çok bu iki sorunun cevabını merak ediyor. Suruç’taki patlama sonrası Suruç Sulh Ceza Hakimliği, aldığı yayın yasağı sonrasında Twitter’a erişim yasağı geldi. Reuters'a göre ise Twitter yönetimi yasak kararının ardından mahkeme kararına uyarak içerikleri kaldırmaya başladı. Yasağın ilerleyen saatlerde kalkması bekleniyor.

22.07.2015Teknoloji
Twitter erişime açıldı, YouTube ne zaman açılacak

Twitter erişime açıldı, YouTube ne zaman açılacak?

Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması görüntülerinin yer aldığı Twitter, Facebook ve YouTube'a Türkiye'de erişim bugün mahkeme kararıyla engellendi. Öğle saatlerinde Facebook yasağının kalkmasının ardından, akşam saatlerinde 20.20 civarında Twitter yeniden erişime açıldı.

6.04.2015Gündem
Biz Stone: Duygusal olarak hayattaki duruşlarımız zıt

Biz Stone: Duygusal olarak hayattaki duruşlarımız zıt

Jack Dorsey, Noah Glass ve Evan Williams ile beraber Twitter’ın dört kurucusundan biri olan Biz Stone, politik sulara girmemeyi tercih eden bir adam. Türkiye’deki Twitter yasağı gibi konuları ‘es’ geçerken, dünyadaki değişimin aslan payını sokaktakilere bırakıyor ve kurduğu platformun sadece bir araç olduğunu söylüyor. Onunla, muhtemelen bugüne kadar yazılmış en mütevazı ‘nasıl başardım’ kitabı ‘Küçük Mavi Kuş Dedi Ki’ üzerine konuştuk. Dünyayı değiştiren beyni anlamaya çalıştık.

19.01.2015Hayat
O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması

O isimden 17 Aralık soruşturması açıklaması

Meclis Araştırma Komisyonu’ndaki çalışmalarla ilgili olarak “Yayın Yasağı” başvurusunu bizzat yaptığını açıklayan Komisyon’un Başkanı Ak Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, 17 Aralık soruşturmasının yıl dönümde konuştu. Önemli açıklamalar yaptı.

17.12.2014Gündem
Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Konferansı

Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru Konferansı

- Venedik Komisyonu Başkanı Buquicchio: - "Anayasa mahkemelerinin anayasa ile teminat altına alınan hakların korunmasında oynadığı önemli rol, Twitter yasağı gibi son davalarda Türk Anayasa Mahkemesince etkin şekilde sergilenmiştir"

27.11.2014Antalya
AB yolu ifade özgürlüğünden geçiyor

AB yolu ifade özgürlüğünden geçiyor

AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Neelie Kroes, dinleme skandallarını ilginç bir benzetmeyle yorumladı: “Casusluk dünyadaki en eski ikinci meslek ve çoğu kez en eski birinci meslekle de (fahişelik konusunda yapılan espriye atıfta bulunuyor) bağlantılıdır. Ancak elbette hükümetler kendi vatandaşlarını koruyacak."

7.09.2014Dünya
Türkiye internet politikasını gözden geçirsin

Türkiye internet politikasını gözden geçirsin

TÜRKİYE’nin AB sürecine en çok destek veren ülkelerden olan İsveç’in Dışişleri Bakanı Carl Bildt, 100’üncü yılını kutlamaya hazırlanan Türkiye için en iyi yolun Avrupa Birliği olduğunu belirtirken, Twitter ve YouTube gibi sosyal medya kanallarını kapatan Türk hükümetine internet politikalarını gözden geçirme çağrısında bulundu.

29.05.2014Dünya
Amerikan Dışişleri’nin CIA kökenli sivri sözcüsü

Amerikan Dışişleri’nin CIA kökenli sivri sözcüsü

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yeni yüzü Marie Harf (32), verdiği sivri demeçlerle son dönemde Türkiye’de sık haber oldu. Ancak sadece Ankara’dakilerin değil, CIA kökenli sözcü Washington’daki Cumhuriyetçilerin de tepkisini çekecek kadar açıksözlü.

7.05.2014Dünya
Obama Yönetimi Türkiyeden endişeli

Obama Yönetimi Türkiye'den endişeli

Freedom House örgütünün 2014 raporunda Türkiye’yi son 15 yıldır ilk kez basını “özgür olmayan” ülkeler kategorisine almasının ardından, Amerikan Dışişleri de bu konuda kaygılarını açıkladı. Bakan Yardımcısı Doug Frantz, “Türkiye’de 17 Aralık’tan beri son birkaç ayda gördüğümüz bir gerileme var. Ve bu gerileme, Washington’da Obama Yönetimi’nde endişeye neden oluyor” dedi.

1.05.2014Dünya
İstikrar, baskı ve otoriteyle sağlanmaz

İstikrar, baskı ve otoriteyle sağlanmaz

GEZİ Parkı eylemleri sırasında polisin gazlı müdahalesine maruz kalan Almanya Federal Parlamentosu Başkan Vekili Claudia Roth, hükümete yönelik çok sert eleştirilerde bulundu.

28.04.2014Dünya
Geriye gittiniz

Geriye gittiniz

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, Gezi olaylarıyla ilgili Türk polisine sert eleştiriler getirdiği raporunu kasım ayında yayınlamıştı.

13.04.2014Gündem
AYM 8 günde aldığı 4 kararla hükümeti kızdırdı

AYM 8 günde aldığı 4 kararla hükümeti kızdırdı

Anayasa Mahkemesi'nin son sekiz günde aldığı dört karar başta hükümet olmak üzere AK Partililerin tepkisini çekti. Twitter yasağından HSYK kanununa, tam gün düzenlemesinden kişisel verilerin korunmasına kadar dört ayrı karar büyük tepki gördü.

12.04.2014Gündem
AKPM: YouTube ve Twitter yasağı, ifade özgürlüğünün ihlalidir

AKPM: YouTube ve Twitter yasağı, ifade özgürlüğünün ihlalidir

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Türkiye'de seçim döneminde Twitter ve Youtube'a erişim engeli getirilmesinin ifade özgürlüğünü ihlal ettiğini belirtti.

11.04.2014Dünya
Türkiye, AB’yi istiyor mu KUŞKULUYUM...

Türkiye, AB’yi istiyor mu! KUŞKULUYUM...

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türk hükümetinin Twitter ve YouTube’u yasaklayarak ülke ekonomisine ve imajına zarar verdiğini söyledi.

10.04.2014Gündem
Devletin zirvesinde Twitter polemiği

Devletin zirvesinde Twitter polemiği

Anayasa Mahkemesi'nin Türkiye'den Twitter'a erişim yasağını kaldırmasının yankıları sürüyor. Anayasa Mahkemesi, Başbakan Tayyip Erdoğan ve hükümet arasındaki polemik devam ediyor.

8.04.2014Gündem
Twitter yasağı kalktı en çok o üzüldü

Twitter yasağı kalktı en çok o üzüldü

Twitter yasağının başladığı 20 Mart'tan bu yana Türkiye'de pek çok kullanıcının yasağı delmek için kullandığı VPN servisi Hotspot'ta keyifler kaçtı; zira Twitter yasağı kalktı, uygulama cihazlardan bir bir kaldırılmaya başladı.

7.04.2014Teknoloji
Ricciardoneden önemli açıklamalar

Ricciardone'den önemli açıklamalar

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone ile bu röportaj için yerel seçimlerinden önce sözleştik.

6.04.2014Gündem
Ata’ya ‘hukuk devleti’ sözü

Ata’ya ‘hukuk devleti’ sözü

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyet, 5 Nisan Avukatlar Haftası nedeniyle Anıtkabir’i ziyaret etti.

4.04.2014Gündem
YouTube yasağında flaş gelişme

YouTube yasağında flaş gelişme

Dün akşam saatlerinde Twitter'ın tekrar erişime açılmasının ardından bu kez Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi YouTube yasağının kaldırılması yönünde karar verdi. Yasağı kaldırtan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Fevzioğlu; "Bu kararın 30 günü yok, TİB derhal YouTube'u açsın" dedi.

4.04.2014Teknoloji
Twitter yasağı özel YouTube ulusal konu

Twitter yasağı özel YouTube ulusal konu

NEW York’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk gazetecilerin Anayasa Mahkemesi kararına rağmen Twitter yasağının neden kalkmadığı soruna “Twitter yasağı özel bir konu, YouTube yasağı ise ulusal güvenlik konusu.

3.04.2014Dünya
Gül, Anayasa Mahkemesini övdü

Gül, Anayasa Mahkemesi'ni övdü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçimlerde meydanlara çıkmaya hazırlanıyor. Kuveyt’te kendisine “Meydanlara çıkmayı özlediniz mi?” diye soruldu. Bunun anlamı açık. Gül önce güldü, sözlü cevap vermeyecek zannettik, fakat “Gülerek ifade ettim” dedi. Gül, Twitter yasağını kaldıran Anayasa Mahkemesi’ni de övdü, “Evrensel hukuku uyguluyorlar”dedi. Kürt siyasetinin önerdiği ‘demokratik özerkliği’ eleştiren Gül’e sorulan sorular ve cevapları özetle şöyle:

3.04.2014Dünya
Twitterdan yasağın kaldırılmasıyla ilgili ilk açıklama

Twitter'dan yasağın kaldırılmasıyla ilgili ilk açıklama

20 Mart'tan bu yana devam eden Twitter yasağının bugün akşam saatlerinde kalkmasıyla birlikte Twitter da gelişmelerden ötürü memnuniyetini yine Twitter üzerinden dile getirdi.

3.04.2014Teknoloji
Twitter açıldı selfie çektirdi

Twitter açıldı selfie çektirdi

Siyasiler de selfie çılgınlığına kayıtsız kalamadı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek birlikte selfie pozu verdi.

3.04.2014Teknoloji
Anayasa Mahkemesi kararını verdi

Anayasa Mahkemesi kararını verdi

Anayasa Mahkemesi, Twitter'ın engellenmesiyle ilgili yapılan başvurularda başvurucuların haklarının ihlal edildiğine karar verdi. Yüksek Mahkeme, gereğinin derhal yapılması için kararı, TİB ve Ulaştırma Bakanlığına gönderdi.

3.04.2014Teknoloji
Twitter yasağı sona erdi

Twitter yasağı sona erdi

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), Twitter'a erişim engellendiğini içeren mahkeme kararını kaldırdı. Sorgulama ekranında "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından uygulanan bir karar bulunamadı" ifadesi yer alıyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ise Twitter'ın erişime açılacağını açıkladı. Ancak yasağın kalkmasıyla DNS ayarlarınızı değiştirmenize gerek yok; zira değiştirdiğinizde bu kez de halen yasaklı olan YouTube'a giremeyeceksiniz.

3.04.2014Teknoloji
Davutoğlundan YouTube-Twitter ayrımı

Davutoğlu'ndan YouTube-Twitter ayrımı

New York’ta Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde temaslarda bulunan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türk gazetecilerin Anayasa Mahkemesi kararına rağmen Twitter yasağının neden kalkmadığı sorusuna, "Twitter yasağı özel bir konu, YouTube yasağı ise ulusal güvenlik konusu. Anayasa Mahkemesi’nin aldığı kararın bir tartışmasını, kendi hukuk sistemi içinde bir değerlenirmesini yaparız. Bu özgürlüklerin kısıtlaması olarak algılanmamlı” şeklinde yanıt verdi.

3.04.2014Dünya
ABDden AYMnin Twitter kararına destek

ABD'den AYM'nin Twitter kararına destek

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, Anayasa Mahkemesi'nin, Twitter yasağını kaldırma kararının bir an önce uygulanması gerektiğini söyledi.

3.04.2014Dünya
Twitter yasağı kalkabilir

Twitter yasağı kalkabilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Twitter yasağının kalkabileceğini söyledi.

1.04.2014Teknoloji
AB ve ABDden YouTube tepkisi

AB ve ABD'den YouTube tepkisi

AB Komisyonu’nun genişlemeden sorumlu komiseri Stefan Füle, Türkiye’de Twitter’dan sonra YouTube’un da kapatılmasına Türkçe tweet’le tepki gösterdi. “Bu nereye varacak” diyen Füle kısıtlamanın ölçülü olması gerektiğini yazdı.

28.03.2014Dünya
Altın çocuklar geliyor

Altın çocuklar geliyor

Şimşek Goldman Sachs’ın temsilcilik açacağını söyledi.

27.03.2014Ekonomi
Twitter Türke yurtdışında da yasak

Twitter Türk'e yurtdışında da yasak!

Geçtiğimiz perşembe gecesinden bu yana Twitter'a erişim yasağı bulunan ülkemizde yasaklar da sınırları aştı. Herhangi bir Türk operatör hattıyla yurtdışına çıkanlar ister Londra ister Paris'te olsun Twitter'a hatları üzerinden giremiyor.

27.03.2014Teknoloji
Erdoğan yüzünden fırça yedi

Erdoğan yüzünden fırça yedi

Recep Tayyip Erdoğan’la ortaklık İngiliz Başbakanı David Cameron’ın başını yaktı

27.03.2014Gündem
Daha yasak kalkmadan bir bomba daha

Daha yasak kalkmadan bir bomba daha!

Ülkemizde Twitter yasağı süredursun sosyal medya devi iki yeni bomba özelliğini çok yakında kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor.

27.03.2014Teknoloji
Russell Crowe Türkiyedeki Twitter Yasağı Hakkında Konuştu

Russell Crowe Türkiye'deki Twitter Yasağı Hakkında Konuştu

Çanakkale'yi konu alan filmi 'The Water Diviner' ve başrolünü üstlendiği son filmi Noah için CNN Türk'e konuşan Russell Crowe, Türkiye'deki twitter yasağına da değindi ve kararı abartılı bulduğunu söyledi.

27.03.2014Ne Oluyor
Kılıçdaroğlu, 21. yüzyılda böyle bir şey olamaz

Kılıçdaroğlu, "21. yüzyılda böyle bir şey olamaz"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile ilgili olduğu öne sürülen ses kayıdıyla ilgili açıklamalarını eleştirerek, "Onun sığındığı tek şey var, beğenmediği şeye montaj diyor. Erdoğan bu oyunun içinde, bütün bu kirli işlerin içinde" dedi.

26.03.2014Ege
Kana da dokundu

Kana da dokundu!

Twitter yasağı kan, kan ürünü ve ilik arayanlara da darbe vurdu.

26.03.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

Sıralı tam liste: İşte metal yorgunları

- YILDIRIM DEMİRÖREN: Ne zaman çalıştı ki yorulsun diyebilirsiniz. Ne diyeyim? Haklısınız.

8.10.2017

Hukuk siyasete alet edilirse

KOZA Grubu’na “kayyum tayini” aslında bir el koyma olayıdır; hukuki değildir, siyasidir.

27.10.2015

Rakamlarla Hanefi Avcı mezalimi

BİR de istatistik meselesi olarak ele alalım...

6.06.2014

Gerçekten ilginç bir dava olacak!

GEÇTİĞİMİZ hafta sonunda bu köşede, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın vekili sıfatıyla Avukat Ahmet Özel’in yolladığı bir açıklamayı okudunuz.

8.04.2014

Yargıya saygı

ANAYASA Mahkemesi’nin Twitter yasağını kaldırması iktidar yanlısı çevrelerde büyük tepki çekti.

6.04.2014

En milli kurum: Anayasa Mahkemesi

TWITTER “milli” ya da “gayrimilli” bir alan değildir.

4.04.2014

Gül, Anayasa Mahkemesi'ni övdü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, seçimlerde meydanlara çıkmaya hazırlanıyor.

4.04.2014

Yürütmeyi durdurmak

TWITTER yasağı hakkında Ankara 15. İdare Mahkemesi’nin yürütmeyi durdurma kararı vermesi, normal bir hukuk devleti işlemidir, sürpriz değildir.

26.03.2014