MENÜ

Abd Dışişleri

Abd Dışişleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Dışişleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.014 Abd Dışişleri haberi bulunmuştur.

Abd Dışişleri Haberleri

AB ile kritik hafta

AB ile kritik hafta

Avrupa Birliği (AB) ile Türkiye arasındaki ilişkiler açısından kritik bir haftaya girildi. Avrupa Parlamentosu (AP), Ankara’nın kabul edilemez gördüğü Türkiye Raporu’nu 13 Mart’ta onaylayacak. Dört yıl aradan sonra 15 Mart’ta yapılacak Ortaklık Konseyi de gergin geçme potansiyeli taşıyor.

11.03.2019Dünya
Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye karşıtı hamle

Avrupa Parlamentosu’nda Türkiye karşıtı hamle

Avrupa Parlamentosu (AP) içindeki en büyük siyasi grup Avrupa Halk Partisi, tavır değiştirerek Türkiye’nin AB’ye katılım müzakerelerinin ‘sona erdirilmesine’ yönelik bir önergeyi AP’ye sundu. Oysa geçen ay Türkiye için müzakerelerin ‘askıya alınması’ önerilmesi kabul edilmişti.

9.03.2019Dünya
Piri’den müzakerelere ‘resmi askı’ çağrısı

Piri’den müzakerelere ‘resmi askı’ çağrısı

AVRUPA Parlamentosu raportörü Hollandalı parlamenter Kati Piri, taslak Türkiye raporunda Avrupa Birliği Komisyonu’na ve üye ülkelere Ankara ile üyelik müzakerelerinin resmen askıya alınması çağrısında bulundu. Bu talebe rağmen demokratik diyaloğa bağlı olunduğu mesajını veren Piri, aday ülkelere sağlanan katılım öncesi yardımların Türkiye için yeniden formüle edilmesini de istedi.

15.11.2018Dünya
ABDden ilginç çıkış: Acil müdahale edilmeli

ABD'den ilginç çıkış: Acil müdahale edilmeli!

ABD yönetimi, Beyaz Saray'da düzenlenen "Gazze'deki insanlık krizi" başlıklı toplantının ardından yaptığı açıklamada "Trump yönetimi, gittikçe daha kötü bir hal alan Gazze'deki insani duruma acil müdahale edilmesi gerektiğini düşünüyor." değerlendirmesini yaptı.

14.03.2018Dünya
Avrupa  Parlamentosu ‘gecikmeksizin  askı’ dedi

Avrupa Parlamentosu ‘gecikmeksizin askı’ dedi

AVRUPA Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonu (AFET), Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından hazırlanan Türkiye raporunu 3’e karşı 51 oyla kabul etti.

20.06.2017Dünya
AP’de ‘Payitaht’ önergesi

AP’de ‘Payitaht’ önergesi

AVRUPA Parlamentosu Türkiye raportörü, Hollandalı parlamenter Kati Piri tarafından hazırlanan rapor taslağına 397 değişiklik önergesi verildi. Önergeler arasında en dikkat çekenlerden birini, TRT’deki ‘Payitaht Abdülhamid’ dizisiyle ilgili olan oluşturdu.

18.05.2017Dünya
Avrupa Parlamentosu Dondurun dedi... Ankara, kararı iade edecek

Avrupa Parlamentosu 'Dondurun' dedi... Ankara, kararı iade edecek!

Avrupa Parlamentosu, dün AB ile Türkiye arasında 3 Ekim 2005’te başlatılan üyelik müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasına ilişkin kararı 37 oya karşı 479 evet oyuyla ezici bir farkla kabul etti. 107 parlamenter ise çekimser kaldı. Karar metnine son anda, Türkiye’de Lozan Anlaşması hakkında yapılan açıklamaların ‘kaygı verici’ olduğu ifadesi de eklendi. Çağrı’ niteliğinde olan karar, müzakerelerin otomatik olarak askıya alınacağı anlamına gelmese de AP’nin Türkiye algısının tamamen olumsuza döndüğünün göstergesi niteliğinde. Ankara’nın kararı işleme sokmadan Türkiye’nin Brüksel’deki AB Daimi Temsilciliği aracılığıyla AP’ye iade etmesi öngörülüyor.

24.11.2016Dünya
‘Kati Piri olmazsa Ankara’ya gelmeyiz’

‘Kati Piri olmazsa Ankara’ya gelmeyiz’

AVRUPA Parlamentosu’nda Türkiye ile üyelik müzakerelerinin askıya alınması için girişim başlatılırken Türkiye raportörü Kati Piri ile ilgili kriz, AP yetkililerinin Ankara’ya yapacağı ziyareti iptal ettirdi.

16.11.2016Dünya
Sakharov  Ödülü’ne aday gösterildi

Sakharov Ödülü’ne aday gösterildi

CUMHURİYET Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) her yıl insan hakları alanında verdiği Sakharov Ödülü’ne aday gösterildi.

15.09.2016Dünya
Mogherini’den AP’ye Türkiye çağrısı

Mogherini’den AP’ye Türkiye çağrısı

TÜRKİYE’de geçen hafta, “Birbirimiz hakkında daha az, birbirimizle daha çok konuşalım” mesajı veren Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Avrupa Parlamentosu’ndan da diyaloğa destek istedi.

13.09.2016Dünya
ABD Dışişlerinde ilginç Pokemon diyaloğu

ABD Dışişleri'nde ilginç 'Pokemon' diyaloğu

Pokemon Go çılgınlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı'na da sıçradı!

22.07.2016Dünya
İlerleme Raporu’nu ertelemek yanlıştı

İlerleme Raporu’nu ertelemek yanlıştı

Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye raporu taslağında ifade özgürlüğüne yönelik endişeler geniş yer tuttu. Raporda, “AB Komisyonu’nun 2015 İlerleme Raporu’nun Türk seçimleri sonrasına ertelenmesi, AB’nin temel haklar konusunda sessiz kaldığı izlenimi verdiği için yanlıştı” denildi.

12.02.2016Dünya
ABD Dışişlerinden Koza-İpek Holding açıklaması

ABD Dışişleri'nden 'Koza-İpek Holding' açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Koza-İpek Holding ve bünyesindeki şirketlere kayyum atanmasına ilişkin bir soruya verdiği yanıtta, Türk hükümetine adil yargı ve hukuk önünde eşit muamele ilkesine uyma çağrısı yaptı

28.10.2015Dünya
ABD Dışişlerinden Ahmet Hakan tepkisi

ABD Dışişleri'nden 'Ahmet Hakan' tepkisi

ABD Dışişleri Bakanlığı SözcüYardımcısı Mark Toner, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yapılansaldırıyla ilgili endişelerini dile getirerek, Türk yetkililere çağrıdabulundu. Dışişleri Bakanlığı'ndaki günlükbasın brifinginde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Toner, bir muhabirin isimvermeden, Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyla ilgilidüşüncelerini sorması üzerine, söz konusu olaydan duyduğu rahatsızlığı dilegetirdi. Toner, muhabirin, "Mark, enson 10 gün önce burada brifing verdiğinden bu yana, Türkiye'deki en tanınmışgazetecilerinde biri evinin önünde dövüldü. Birçok insan hakları örgütü buolayı protesto ediyor. Sayın Cumhurbaşkanı henüz bu olayı kınamadı. Bugün de birbaşka büyük gazetenin başındaki isim ayrıldı. Gerekçe olarak da gazetesininüzerindeki baskıyı gösterdi. Türkiye'deki basın özgürlüğü konusunda söyleyecekyeni bir şeyin olup olmadığını merak ediyorum" şeklindeki sorusuna şöyleyanıt verdi: "Tabii ki. Sanırım, AhmetHakan'a yapılan saldırıdan bahsediyorsun. Türk gazeteci... Bu vahşi saldırıelbette ki bizi derinden rahatsız etti. Türk yetkilileri bu olayı etraflıcaincelemeye ve faillerini Türk yasaları çerçevesinde yargılamaya çağırıyoruz. Vedaha geniş perspektifte, Türkiye'yi hem Türk anayasası hem de AGİTtaahhütlerince güvence altına alınan basın özgürlüğüne saygı duymaya davetediyoruz." 

6.10.2015Haber
Suriye’de 28 Rus savaş uçağı

Suriye’de 28 Rus savaş uçağı

RUSYA, Suriye’deki askeri varlığını arttırken, ABD’li yetkililere göre Moskova, Suriye’de 28 yeni savaş uçağı konuşlandırdı ve ülkede insansız hava uçaklarıyla keşif uçuşları yapmaya başladı.

22.09.2015Dünya
ABD Dışişlerinden çuvalcı generale yanıt

ABD Dışişleri'nden 'çuvalcı general'e yanıt

Türk kamuoyunda "Çuvalcı general" olarak bilinen ABD Kara Kuvvetleri Komutanı Ray Odierno, "Irak'ta tek çözümün bölünme olabileceğini" söyledi. ABD Dışişleri'nin bu sözlere yorumu, "Bu kesinlikle bizim politikamız" değil oldu.

14.08.2015Dünya
Dışişleri Bakanlığı: Mutabakata vardık

Dışişleri Bakanlığı: 'Mutabakata vardık'

DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Türkiye ile ABD arasında IŞİD ile mücadele konusunda mutabakata varıldığı açıkladı. Dışişleri Bakanlığı, IŞİD’e yönelik hava harekatlarına katılan ABD ve uygun görülecek bazı diğer bölge ülkelerinin insanlı ve insansız hava araçlarının Türkiye’deki üslerde konuşlanmasına onay verildiğini, konuyla ilgili Türk Hava Kuvvetleri unsurlarının da görevlendirileceğini duyurdu. Öte yandan Amerikan Dışişleri Bakanı Kerry, başta ABD ve Türkiye arasında varılan İncirlik mutabakatı, Suriye’de yaşanan gelişmeleri İran’la varılan tarihi anlaşmadan sonra bölge dinamiklerinin değişmesine bağladı ve“Türklerin yapmaya hazırlandıkları işlerde kayma oldu” dedi.

24.07.2015Dünya
AP raportöründen 1915 ricası

AP raportöründen '1915' ricası

Mayıs sonunda oylanacak Avrupa Parlamentosu’nun Türkiye raporunu hazırlayan Kati Piri, dün AP Dışişleri Komisyonu’ndaki oturumda parlamenterlerden belgeye ‘soykırım’ ifadesini sokma girişimlerinden vazgeçmelerini istedi.

5.05.2015Dünya
Avrupa Parlamentosu yine kızdıracak

Avrupa Parlamentosu yine kızdıracak

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Hollandalı parlamenter Kati Pari tarafından hazırlanan ve uzun süredir üzerinde anlaşılamayan Türkiye raporu siyasi grupların onay verdiği uzlaşı önergeleriyle en sert belgelerden biri olmaya aday haline geldi.

1.05.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı: Sosyal medya yasakları kaldırılmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı: Sosyal medya yasakları kaldırılmalı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Türkiye’ye dijital medyaya yönelik yasakların kaldırılması çağrısı yaptı.

7.04.2015Dünya
AP’den ‘soykırımı tanıyın’ çağrısı

AP’den ‘soykırımı tanıyın’ çağrısı

ERMENİ diyasporasının 1915 olaylarının 100’üncü yılı nedeniyle uluslararası platformlar nezdinde yürüttüğü yoğun lobi faaliyetleri meyvelerini vermeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda Avrupa siyaset yelpazesinin en güçlü kanadı olan Hristiyan Demokratların kabul ettiği ve Türkiye’ye ‘Ermeni soykırımı’ iddialarını tanıma çağrısı yapan kararının ardından, Avrupa Parlamentosu da bir raporla tüm Avrupa Birliği üyelerine “Ermeni soykırımı yasal olarak” tanıma çağrısı yaptı.

12.03.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünden şaşırtan yanıt

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü'nden şaşırtan yanıt

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, kendisine yöneltilen bir soru üzerine, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, ABD’ye yapmakta oldukları ziyaretten haberi olmadığını söyledi.

5.03.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanı IŞİDe karşı güç kullanma yetkisine ilişkin açıklama yaptı

ABD Dışişleri Bakanı IŞİD'e karşı güç kullanma yetkisine ilişkin açıklama yaptı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, ABD Başkanı Barack Obama'nın Kongre'ye gönderdiği IŞİD'e karşı güç kullanma yetkisinin dilinde, "yanlış yorumlamaya yol açabilecek ve uzun vadeli savaşa imkan sağlayacak bir nokta bulunmadığını" söyledi.

25.02.2015Dünya
ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan mektup açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan mektup açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, 88 Temsilciler Meclisi üyesinin imzası ile Dışişleri Bakanı John Kerry’e gönderilen ve Türkiye’de geçtiğimiz aralık ayında yaşanan gözaltı kararları ile ilgili kaygıların yer aldığı mektuba cevap vereceklerini açıkladı.

7.02.2015Dünya
Türkiye raporuna 442 değişiklik önergesi

Türkiye raporuna 442 değişiklik önergesi

Son dönemde Ankara’ya yönelik eleştirileri en üst düzeye çıkarmasıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Türkiye raporu değişiklik önergesi bombardımanına tutuldu.

6.02.2015Dünya
AP’den ‘orta yol’ arayan rapor

AP’den ‘orta yol’ arayan rapor

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Hollandalı parlamenter Kati Piri’nin ilk raporunun taslağında yolsuzluk, basın özgürlüğü ve yargı alanlarında Ankara’ya önemli eleştiriler yöneltiliyor.

16.01.2015Dünya
AP’de Türkiye’ye ağır eleştiriler

AP’de Türkiye’ye ağır eleştiriler

Güney Kıbrıs açıklarındaki “münhasır ekonomik bölgede” (MEB) savaş gemileri eşliğinde yürüttüğü araştırma çalışmaları nedeniyle geçen ay Avrupa Birliği Zirvesi’nde uyarılan Ankara bu kez de Avrupa Parlamentosu tarafından sert şekilde eleştirildi.

12.11.2014Dünya
Kuzey Irak, Peşmerge için Avrupadan silah istedi

Kuzey Irak, Peşmerge için Avrupa'dan silah istedi

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Mesrur Barzani, IŞİD'le mücadele eden Peşmerge için Avrupa'dan silah ve ekipman desteği istedi. Brazani, "IŞİD'le özgür dünya adına savaşıyoruz ama özgür dünya bize gerekli ekipmanı sağlamıyor" dedi.

4.11.2014Dünya
Psaki: Her okuduğunuza inanmayın

Psaki: Her okuduğunuza inanmayın

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında yer alan, "Türkiye-ABD ittifakının çatırdadığını" öne süren haberle ilgili olarak, "Her okuduğunuza inanmayın çünkü Türkiye sadece önemli bir NATO müttefiki olmakla kalmıyor, aynı zamanda IŞİD'i zayıflatma ve bertaraf etme çabalarında bir ortak. Türkiye ile bir dizi konuda birlikte çalışıyoruz" dedi.

30.10.2014Dünya
Marie Harf: ABD için PKK ile PYD ayrı gruplar

Marie Harf: ABD için PKK ile PYD ayrı gruplar

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, ABD kanunlarına göre PKK ile PKK'nın Suriye kolu PYD'nin ayrı gruplar olduğunu ifade ederek, "IŞİD ile savaşan PYD gibi Kürt grupların desteklenmesinin çok önemli olduğuna inandığımızı Türklere açıkça belirttik" dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne göre ise PYD de PKK gibi terör örgütü.

21.10.2014Dünya
Avrupa Parlamentosu, Sakharov ödülü için finalistleri belirledi

Avrupa Parlamentosu, Sakharov ödülü için finalistleri belirledi

Avrupa Parlamentosu (AP) Sakharov düşünce özgürlüğü ödülleri için finalistleri EuroMaidan, Leyla Yunus ve Denis Mukwege olarak belirledi.

8.10.2014Dünya
IŞİD petrolünü satın alan bazı AB üyeleri var

"IŞİD petrolünü satın alan bazı AB üyeleri var"

Avrupa Birliği Irak Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jana Hybaskova, "bazı AB üyelerinin IŞİD petrolünü satın aldığını" iddia etti.

2.09.2014Dünya
ABD Dışişlerinden John Bassin Erdoğan yorumuna destek

ABD Dışişleri'nden John Bass'in 'Erdoğan' yorumuna destek

ABD'nin Ankara'ya atanacak yeni büyükelçisi John Bass'in, yeni görev yerine atanması için Amerikan Senatosu'nda düzenlenen onay toplantısında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın otoriter bir eğilimde olup olmadığı sorusunu "Bu yönde bir kayma var, evet" sözlerine ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan destek geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Ankara'ya atanacak yeni büyükelçinin görüşünün, ABD'nin daha önce de açıkladığı Türkiye'ye yönelik endişeleri ve İnsan Hakları Raporu ile örtüştüğünü söyledi.

17.07.2014Dünya
ABDden Türkiyeye iki uyarı

ABD'den Türkiye'ye iki uyarı

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Kuzey Irak petrolünün Türkiye'den uluslararası piyasaya sevkiyatına başlanmasıyla ilgili olarak, Irak'ta "taraflar anlaşmaya varmadan kimsenin adım atmaması gerektiğini" söyledi.

23.05.2014Dünya
Amerikan Dışişleri’nin CIA kökenli sivri sözcüsü

Amerikan Dışişleri’nin CIA kökenli sivri sözcüsü

ABD Dışişleri Bakanlığı’nın yeni yüzü Marie Harf (32), verdiği sivri demeçlerle son dönemde Türkiye’de sık haber oldu. Ancak sadece Ankara’dakilerin değil, CIA kökenli sözcü Washington’daki Cumhuriyetçilerin de tepkisini çekecek kadar açıksözlü.

7.05.2014Dünya
ABD Dışişleri Sözcüsü’ne Gülen’le ilgili soru yağmuru

ABD Dışişleri Sözcüsü’ne Gülen’le ilgili soru yağmuru

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'in iade sürecine ilişkin hukuki sürecin başlayacağını açıklamasının ardından, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, gazeteciler tarafından Fethullah Gülen ile ilgili soru yağmuruna tutuldu.

30.04.2014Dünya
AP Dışişleri Komisyonunda Türkiye raporu kabul edildi

AP Dışişleri Komisyonu'nda Türkiye raporu kabul edildi

Avrupa Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonu'nda, Hollandalı raportör Ria Oomen-Ruijten tarafından kaleme alınan Türkiye raporu, 8 "hayır" ve 5 çekimsere karşı 36 "evet" ile kabul edilirken imtiyazlı ortaklık önerisi destek bulmadı.

4.03.2014Gündem
AP Dışişleri Komisyonunda Türkiye raporu kabul edildi

AP Dışişleri Komisyonu'nda Türkiye raporu kabul edildi

Avrupa Parlamentosu (AP) Dışişleri Komisyonu'nda, Hollandalı raportör Ria Oomen-Ruijten tarafından kaleme alınan Türkiye raporu, 8 "hayır" ve 5 çekimsere karşı 36 "evet" ile kabul edilirken imtiyazlı ortaklık önerisi destek bulmadı.

3.03.2014Dünya
ABD o isimden vazgeçti

ABD o isimden vazgeçti

Obama yönetimi Mısır Büyükelçisi olarak belirlediği isim olan Robert Ford’u aday göstermekten vazgeçti.

24.12.2013Dünya
Sınırımızdaki Somali: En vahşi içsavaş

Sınırımızdaki Somali: En vahşi içsavaş

Time ve Paris Match dergileri, dün Suriye’de Türkiye sınırı yakınında gerçekleştirilen korkunç infazlara dair görüntüler yayınladı. Kareler, yargısız infazların yaşandığı Somali’yi anımsattı.

13.09.2013Gündem
ABD güvenlik tehdidi nedeniyle elçiliklerini kapatıyor

ABD "güvenlik tehdidi" nedeniyle elçiliklerini kapatıyor

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın açıklanmayan bir güvenlik tehdidi nedeniyle Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerindeki büyükelçilik ve konsolosluklarını pazar günü kapatma kararı aldığı bildirildi.

2.08.2013Gündem
Barış görüşmeleri başladı ama umut zayıf

Barış görüşmeleri başladı ama umut zayıf

Gelecekte sınırların nasıl çizileceği, güvenlik düzenlemeleri ve Kudüs'ün statüsü gibi meselelerin tüm karmaşıklığına karşın İsrail ve Filistin arasındaki barış müzakereleri ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin ev sahipliğinde dün akşam Washington'da başladı.

30.07.2013Gündem
İsrail-Filistin görüşmelerinde flaş gelişme

İsrail-Filistin görüşmelerinde flaş gelişme

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İsrail ve Filistinli müzakerecilerin, resmi olarak nihai statü müzakerelerine başlamak için iki hafta içinde İsrail veya Filistin'de bir araya geleceğini kaydetti.

30.07.2013Gündem
ABDden flaş İsrail-Filistin açıklaması

ABD'den flaş İsrail-Filistin açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı, İsrail ve Filistin arasındaki barış görüşmelerinin bugün Washington'da başlayacağını bildirdi.

28.07.2013Gündem
ABD Dışişleri Bakanı Kerry iftar verdi

ABD Dışişleri Bakanı Kerry iftar verdi

John Kerry, Ramazan ayı dolayısıyla ABD Dışişleri Bakanlığı'nda iftar verdi. Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ile bazı Türk toplumu temsilcilerinin de katıldığı iftarda, Obama yönetimi yetkilileri, Washington'daki başta Müslüman ülkelerden olmak üzere yabancı misyon şefleri, dini liderler, sivil toplum temsilcileri ve Kongre üyeleri de hazır bulundu.

25.07.2013Gündem
Ankara’yı kaybediyoruz

Ankara’yı kaybediyoruz

Avrupa Parlamentosu’nun (AP) Dışişleri Komisyonu’nda ele alınan Türkiye raporunun tartışılması sırasında konuşma yapan birçok parlamenter, ‘AB’nin yanlışları yüzünden Türkiye’yi kaybediyoruz’ değerlendirmesinde bulundu.

13.01.2012Gündem
Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Ruijtem İstanbul’a geliyor

Avrupa Parlamentosu Türkiye raportörü Ruijtem İstanbul’a geliyor

Avrupa Komisyonu’nun, tartışma yaratan Türkiye ile ilgili 2011 İlerleme Raporu’nu Avrupa Parlamentosu’nu(AP) sunmasının ardından buradaki çalışmalara start verildi.

16.10.2011Gündem
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ABDye gidecek

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ABD'ye gidecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Amerika Birleşik Devletleri'ne (ABD) gidecek.

29.05.2011Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeni tablonun kazananı Kürtler

Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD), Irak ve Suriye'deki saldırılarıyla yaşanan gelişmeler ve bu saldırıların oluşturduğu konjonktür Avrupa Birliği'ndeki algıları ciddi şekilde değiştirdi. Oluşan yeni tablonun kazananı ise Kürtler.

5.11.2014