MENÜ

Türkiye Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Türkiye Satranç Federasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Türkiye Satranç Federasyonu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 987 Türkiye Satranç Federasyonu haberi bulunmuştur.

Türkiye Satranç Federasyonu Haberleri

Satrançta yataydan dikeye geçiş

Satrançta 'yataydan dikeye' geçiş

TSF Başkanı Gülkız Tulay, "Satrançta altyapı sorunumuz yok. Artık altyapıda yataydan dikey büyümeye yöneldik. Uluslararası organizasyonlara gönderdiğimiz genç sporcularımızdan kurulu takımlarımız mutlaka kupalarla, madalyalarla dönüyor. Ortaokul ve liseye gelindiğinde çocuklarda ve velilerde sınav kaygısı oluşuyor ve spordan uzaklaşılıyor" dedi.

11.04.2019Eğitim
Bakan Selçuk’tan öğrencilere satranç takımı

Bakan Selçuk’tan öğrencilere satranç takımı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara'nın Nallıhan ilçesindeki ilkokul öğrencilerine satranç takımı dağıttı.

27.03.2019Eğitim
Milli satranççıdan acı haber geldi

Milli satranççıdan acı haber geldi

İSTANBUL'da yaşayan Milli satranççı Emre Ev (28) geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

7.03.2019Gündem
Veliler çocukları hiç üzülmesin istiyor

Veliler çocukları hiç üzülmesin istiyor

Halil Vehbi Başaran, 15 yıl avukatlık yaptıktan sonra, eğitimci oldu, Akhisar Koleji’ni kurdu. Avukatlıktan kazandığını eğitime yatıran Başaran, 1992’de Akhisar Sağlık Eğitim Kültür Vakfını ‘nı kurdu. Vakıf son yıllarda eğitim bursu ve sosyal yardımla ilgili çalışmalar yapıyor. Başaran, bu vakıftan sonra Akhisar Spastik ve Engelli Çocuklar Derneği’ni kurdu. Halil Vehbi Başaran, eczacı kardeşi Tayfun, avukat kardeşi Tansel ve kuzenleri ile ilkokul ve ortaokulda toplam 84 öğrenci ile Akhisar Koleji’ni açtı.

24.02.2019Eğitim
2 binden fazla kişi şampiyonluk için yarıştı

2 binden fazla kişi şampiyonluk için yarıştı

2019 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonaları, 19-26 Ocak tarihleri arasında Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlendi. 2 bin 863 sporcu şampiyonluk için yarıştı.

1.02.2019Eğitim
Bir ‘mat’ ile hayatları değişti

Bir ‘mat’ ile hayatları değişti

Darüşşafaka öğrencisi Ceylan Eroltu, evde satranç oynayabileceği birini bulamayınca annesine öğretti. İlk maçta kızını mat eden anne Gülşah Eroltu, kendini geliştirerek antrenörlük belgesi aldı. Eşini kaybeden ev kadını Eroltu, bu belgeyle hayatını kazanmaya başladı. Şimdi satranç sayesinde üç çocuk okutuyor. Anne Eroltu ve satrançta dünya şampiyonluğunu hedefleyen kızının hikâyesi hayranlık uyandırıyor.

29.01.2019Eğitim
‘Satrançta kadın sporcu sayısı artıyor’

‘Satrançta kadın sporcu sayısı artıyor’

Son yılların popüler sporlarından satranca kadınların ilgisi gün geçtikçe artıyor. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, "2012 yılında 47 bin 340 kadın lisanslı sporcumuz varken bugün 302 bin 324'e ulaştık. Kızlarımızın satranca başlamasını teşvik ediyoruz. Daha üst kademelere çıkmaları da bizim en büyük arzumuz" dedi.

24.01.2019Eğitim
Türkiye Satranç Şampiyonası Antalyada düzenlenecek

Türkiye Satranç Şampiyonası Antalya'da düzenlenecek

Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonası 20-26 Ocak tarihlerinde Antalya'da gerçekleştirilecek.

16.01.2019Eğitim
Dünyaca önemli iki satranç turnuvası Türkiye’de yapılacak

Dünyaca önemli iki satranç turnuvası Türkiye’de yapılacak

Dünya Okullar Satranç Şampiyonası ile Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı bu yıl Türkiye'de düzenlenecek. Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, "İki dev organizasyonla cennet vatanımızı ve Türk satrancını en güzel şekilde tanıtmaya devam edeceğiz" dedi.

12.01.2019Eğitim
Satranç ülkesi Türkiye

'Satranç ülkesi Türkiye'

Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, "Dünyada 'satranç ülkesi' şeklinde anılıyor olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Ülkemize yüzlerce madalya kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. 2018’i üreterek, yeni heyecanları, yeni güzellikleri paylaşarak tamamladık. Engel tanımadık, duraksamadık, yorulmadık" dedi.

3.01.2019Eğitim
Liseyi bitirmeden iki üniversiteden burs teklifi aldı

Liseyi bitirmeden iki üniversiteden burs teklifi aldı

Satranç Gençler 2018 Türkiye Şampiyonu Deniz Özen, henüz lise son sınıfın ilk döneminde olmasına rağmen, başarılarından dolayı iki özel üniversiteden burs teklifi aldı.

16.11.2018Eğitim
Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nı Adar Tarhan kazandı

'Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nı Adar Tarhan kazandı

Türkiye Satranç Federasyonu(TSF) Bakırköy İlçe Temsilciliği’nin organizasyonuyla Bakırköy Belediyesi ve Bahçeşehir Lions Kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nı Adar Tarhan kazandı.

30.10.2018Diğer
Bakırköy Belediyesinden Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası

Bakırköy Belediyesi'nden 'Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası'

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) Bakırköy İlçe Temsilciliği’nin organizasyonuyla Bakırköy Belediyesi ve Bahçeşehir Lions Kulübü tarafından düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk Kupası Satranç Turnuvası” 27-28 Ekim 2018 tarihlerinde gerçekleşecek.

25.10.2018Diğer
Tarihi Sirkeci Garı’nda satranç şöleni

Tarihi Sirkeci Garı’nda satranç şöleni

Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği Red Bull Chess Masters’ın finali, tarihi atmosferiyle dikkat çeken Sirkeci Garı’nda gerçekleştirildi. Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden en iyi satranç oyuncularının kozlarını paylaştığı turnuvada hem zamanı hem de rakiplerini mat eden Akdeniz Bölgesi takımı şampiyon oldu.

21.10.2018Diğer
Tarihi Sirkeci Garı’nda satranç turnuvası

Tarihi Sirkeci Garı’nda satranç turnuvası

 Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği Red Bull Chess Masters’ta şampiyon belli oluyor.

19.10.2018Diğer
Satranç turnuvası heyecanı başlıyor

Satranç turnuvası heyecanı başlıyor

Türkiye Satranç Federasyonu eski Başkanlarından Hayri Özbilen adına düzenlenen 5. Anma Satranç Turnuvası’na Kartal Belediyesi ev sahipliği yapıyor. 82 sporcunun katıldığı turnuva, 17 Ekim’e kadar devam ediyor.

16.10.2018Eğitim
Sokakta satranç var

Sokakta satranç var!

Bakırköy Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Bakırköy İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen “Sokakta Satranç Var!” etkinliği yarın(Cumartesi) 13.00-17.00 arasında Bakırköy Belediyesi Sanatçılar Parkı ve Spor Kompleksi’nde(Ataköy 3.Kısım Rio de Janerio Caddesi-Ataköy Polis Merkezi karşısı)  gerçekleşecek.

14.09.2018Diğer